GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2011, Riksten

Tävlingen genomfördes 30 april - 1 maj 2011 på Tullinge flygfält.

Klass: Herrar (115 km)

Så löd ett eldande bud i vår Valborgsnatt: Välj väg i villande skog, och visa oss att i längden är lagom ju långt ifrån bäst! Värdiga vinnare längtade mest, klarade kartbildens gränslösa språk, i skymning, i gryning, på nattbanestråk.
Sverker Tirén

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (34 km)

Var hälsade, kvinnor i vinnande lag invid Riksten, en löftesrik vårlig dag - famna i glädje er blomsterbukett! Men minns även ni, mitt i segerkvintett, att det göms nog en kavlens djupdimension hos varje besegrat lag - en drömsk passion!
Sverker Tirén

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Ni gled fram längs bergens rätta sida, sträckte ut på hällmark nära Lida. Det verkade så enkelt - lekande lätt! - när sorgfria lag går ursäkert rätt. Men långt innan målet ni lyckligt nått har träningens möda och strävan rått!
Sverker Tirén

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Resultat sträcka 4 Ungdom 2011

Pl Lag Löpare Tid Efter
1 MS Parma 1 Arto Talvinen 38:40 0:00
2 Lerums SOK 1 Arvid Våg 39:46 1:06
3 Tormestorps IF 1 Henning Ottmer 40:02 1:22
4 FarumTisvilde OK 1 Mikkel Aaen 40:21 1:41
5 Vegårshei IL 1 Jon Nilsen 40:41 2:01
6 Snättringe SK 1 Simon Hector 40:51 2:11
7 OK Ravinen 1 Emil Granqvist 40:56 2:16
8 Kalevan Rasti 1 Santeri Silvennoinen 40:59 2:19
9 Helsingin Suunnistajat 1 Arttu Syrjäläinen 41:16 2:36
10 Södertälje-Nykvarn OF 1 Johan Ek Larsson 41:31 2:51
11 OK Linné 1 Filip Axelsson-Meyerson 41:39 2:59
11 Attunda OK 1 Erik Berzell 41:39 2:59
13 Järla Orientering 1 Arvid Henriksson 41:41 3:01
14 Täby OK 1 Jens Rönnols 41:51 3:11
15 Ounasvaaran Hiihtoseura 1 Olli Ojanaho 41:52 3:12
16 Waxholms OK/Gustavsbergs OK Nils Gumaelius 41:57 3:17
17 Fredrikstad SK 1 Asgeir Ristesund 42:02 3:22
18 Bromma-Vällingby SOK/Järfälla OK 1 Martin Hunhammar 42:12 3:32
19 Kongsberg O-lag 1 Sigur Heggedal 42:32 3:52
20 Finspångs SOK 1 Per Lindman 42:47 4:07
21 Leksands OK 1 Johan Söderlund 43:02 4:22
22 Långhundra IF 1 Fredrik Wigertz 43:11 4:31
22 Helsingin Suunnistajat 2 Ville Lampinen 43:11 4:31
24 Halden SK 1 Anders Felde Olaussen 43:48 5:08
25 Heming/Njård OL 1 Harald Astrup Arnesen 44:00 5:20
26 Eksjö SOK 1 Hampus Bergander 44:05 5:25
27 Västerås SOK 1 Carl Boman 44:08 5:28
28 IK Vista 1 Jakob Wahl 44:14 5:34
29 Byåsen 2 Øyvind Wiggen 44:17 5:37
29 OK Landehof 1 Filip Wadsten 44:17 5:37
31 Freidig 1 Rein Mårdalen 44:21 5:41
32 Kangasala SK 1 Lasse-Pekka Lahti 44:28 5:48
33 Asker SK 1 Erland Kvisle 44:44 6:04
34 Sävedalens AIK 1 Oskar Lindqvist 44:56 6:16
35 OK Denseln 1 Fredrik Malmfors 45:01 6:21
36 Kungälvs OK 1 Rickard Norlin 45:02 6:22
37 Tullinge SK 1 Emil Andersson 45:08 6:28
37 Vänersborgs SK 1 Björn Cederberg 45:08 6:28
39 OK Tyr 1 Jesper Kullin Alfredsson 45:21 6:41
40 Tullinge SK 4 Olle Andersson 45:36 6:56
41 Kouvolan Suunnistajat 1 Sauli Pietikäinen 45:45 7:05
42 Lillomarka OL 1 Anders Sommerstad Juveli 45:46 7:06
43 Trollhättans SOK 1 Erik Bäcklund-Ekvall 45:50 7:10
43 Frol IL 1 Vegard Ressem 45:50 7:10
43 DELTA 1 Edvard Sundman 45:50 7:10
46 Fossum IF 1 Elias Mølnvik 45:51 7:11
47 Ås-UMB Orientering 1 Olai Stensland Lillevold 45:52 7:12
48 Raumar OL 1 Vetle Christiansen 45:56 7:16
49 Heming/Njård OL 2 Claus Martinsen 45:57 7:17
50 OK Orient 1 Emil Lönnström 45:59 7:19
51 OK Kolmården 2 Ville Johansson 46:09 7:29
52 Tullinge SK 6 Niklas Sundqvist 46:17 7:37
53 Hjärnarps GH OL 1 Rasmus Svantesson 46:22 7:42
54 Helsingin Suunnistajat 3 Topi Syrjäläinen 46:25 7:45
55 Hiisirasti 1 Riku Juhala 46:39 7:59
56 Rastivarsat 1 Valtteri Rantala 46:41 8:01
57 Koovee 1 Markus Arvola 46:42 8:02
58 Västerbergslagens OL 1 Johan Winther 46:52 8:12
59 IF Sturla 1 Yngvar Høimyr Solberg 47:04 8:24
60 Nydalens SK 2 Eivind Høydal 47:10 8:30
61 Attunda OK 2 Alexander Fors 47:15 8:35
62 Södertälje-Nykvarn OF 2 Jesper Sjöblom 47:16 8:36
63 Falköpings AIK OK 1 Sara Hagström 47:22 8:42
64 Turun Suunnistajat 1 Samuli Koskinen 47:24 8:44
65 Nydalens SK 3 Anders Aamodt Resell 47:35 8:55
66 Jönköpings OK 1 Erik Nykvist 47:37 8:57
67 Järbo OK 1 Kevin Ståhl 47:46 9:06
68 Hagaby GOIF 1 Harald Larsson 47:57 9:17
69 OK Tyr 2 Emil Wikström 48:18 9:38
70 Tormestorps IF 2 Karl-Johan Persson 48:31 9:51
71 Heming/Njård OL 3 Robin Carlsson 48:49 10:09
72 Finspångs SOK 2 Sebastian Svensson 48:52 10:12
73 Markbygdens OK 1 Niklas Frisk 49:07 10:27
74 Eksjö SOK 2 Erik Persson 49:13 10:33
75 Helsingborgs SOK 1 Joakim Sjöberg 49:37 10:57
76 Stora Tuna OK 2 Fredrik Wallin 49:38 10:58
76 Asker SK 2 Sigurd Tandberg Ryan 49:38 10:58
76 Sävedalens AIK 2 Oscar Renberg 49:38 10:58
79 Gävle OK 1 Erik Hållström 49:46 11:06
80 Mullsjö SOK 1 Albin Axelsson 50:02 11:22
81 OK Klemmingen 1 Håkan Palm 50:03 11:23
82 Bjursås OK 1 Albin Bergkvist 50:07 11:27
82 Nydalens SK 4 Vebjørn Tandberg 50:07 11:27
84 OK99 Hradec Králové 2 Matej Masata 50:09 11:29
85 Linköpings OK 1 Fredrik Tegström 50:12 11:32
86 FarumTisvilde OK 2 Malthe Gaarsdal 50:26 11:46
87 Hamar OK 1 Jørgen Elisenberg 50:32 11:52
88 OK Alehof 1 Karl Modig 50:36 11:56
89 Nyköpings OK 2 Hugo Segerström 50:55 12:15
90 Västerås SOK 2 August Mikaelsson 51:06 12:26
91 Østmarka OK 1 Aleksander Skarnes 51:12 12:32
92 Porsgrunn OL 1 Paul Martin Remme 51:27 12:47
93 OK Roxen 1 Emil Thellsén 51:28 12:48
94 MS Parma 2 Aaro Ruohola 51:30 12:50
95 Hestra IF 1 Filip Grahn 51:34 12:54
96 Hestra IF 2 Linus Landergren 51:36 12:56
97 Byåsen 1 Brage Jørum 51:48 13:08
98 Stora Tuna OK 1 Willhelm Finn-Eriksson 51:50 13:10
99 Gimle IF 1 Håkon Kindem 51:54 13:14
100 CSM Rillieux 6911 1 Marian Basset 51:56 13:16
101 IK Hakarpspojkarna 1 Filip Ossiansson 52:05 13:25
101 Tullinge SK 3 Daniel Bbengtsson 52:05 13:25
103 Ringerike OL 1 Geir Strande Syrrist 52:09 13:29
104 Lunds OK 1 Carl Rämmal 52:15 13:35
105 OK Ravinen 2 Erik Forsberg 52:18 13:38
106 Ringsaker OL 1 Henrik Bordal 52:47 14:07
107 OK Kolmården 1 Henrik Håkansson 53:05 14:25
108 OK Södertörn 1 Måns Hellgren 53:17 14:37
109 Göteborg/Majorna OK 2 Jesper Mattsson 53:27 14:47
110 Köping-Kolsva OK 1 Jacob Ahlström 53:28 14:48
111 Nyköpings OK 1 Oliver Nilsson 53:39 14:59
112 Tullinge SK 2 Anton Blomdahl 53:44 15:04
113 Tullinge SK 5 Joel Pettersson 53:50 15:10
114 Domnarvets GOIF 1 Fredrik Persson 53:54 15:14
115 Kongsberg O-lag 2 Aleksander Løe Myrling 53:57 15:17
116 Nydalens SK 1 Jonas Madslien Bakken 53:59 15:19
117 Rajamäen Rykmentti 1 Akseli Leino 54:15 15:35
118 Degerfors OK/OK Djerf 1 Filip Jacobsson 54:18 15:38
119 Frol IL 2 Johannes Okkenhaug 54:19 15:39
120 Vallset/Stange OL 1 Eldbjørg Narum 54:21 15:41
121 Markbygdens OK 2 Erik Persson 54:22 15:42
122 Halden SK 2 Petter Nordsted Kildebo 54:28 15:48
123 IF Sturla 2 Lars Petter Johnsen 54:36 15:56
124 Fossum IF 2 Pierre Chambenoit 54:50 16:10
125 Angelniemen Ankkuri 1 Joni Juva 55:08 16:28
126 Rastikarhut 1 Antti Mäkelä 55:10 16:30
127 Uddevalla OK 1 Malin Widén 55:18 16:38
128 Sundsvalls OK 1 Johan Nordin 55:38 16:58
128 Korsnäs IF OK/Ok Hällen Christofer Pettersson 55:38 16:58
130 OK77 1 Kare Visuri 55:41 17:01
131 Lynx 1 Ollipekka Heikkilä 55:55 17:15
132 KFUM Örebro OK 1 Olle Lindgren 56:05 17:25
133 OK Ozons 1 Rudolfs Alsbergs 56:16 17:36
134 OK Ravinen 3 Axel Svensson 56:40 18:00
135 IK Gandvik 1 Filip Södervall 57:01 18:21 Omstart
136 Vallentuna-Össeby OL 1 William Hultqvist 57:02 18:22
137 OK Kullingshof 1 Johan Ivarsson 57:24 18:44
138 OK Kåre 1 Amelie Ekström 57:31 18:51
139 Ryda SK 1 Johanna Öberg 57:33 18:53
140 Haninge SOK 1 Oskar Greilert 57:36 18:56
141 Raumar OL 4 vacant 57:50 19:10 Omstart
142 Katrineholms OK/OK Måsen 1 Erik Molitor 58:13 19:33
143 Rehns BK 1 Kristin Olovsson 58:17 19:37 Omstart
144 OK Linné 3 Sixten Jonsson 58:25 19:45
145 Rånäs OK 1 Felix Classon 58:36 19:56
146 Bredaryds SOK 1 Linnea Andersson 58:54 20:14
147 IFK Moras OK 1 Hanna Eriksson 59:02 20:22
148 Tibro OK 1 Mattias Andersson 59:07 20:27
149 Larvik OK 1 Julie Hjortland 59:10 20:30
150 Västerbergslagens OL/Insjöns IF OK 1 Fredrik Bergstrand 59:16 20:36
151 Espoon Suunta 1 Lari Pernu 59:26 20:46
152 IFK Lidingös Skid o OK 1 Mattias Perneby 59:27 20:47
153 Sol Tranås 1 Arvid Nord 59:34 20:54
154 Oppsal IF Orientering 2 Are Wigaard 59:53 21:13 Omstart
155 Lierbygda OL 1 Silje Arntzen 59:59 21:19
156 IL Tyrving 1 Julie Marie Kinneberg 1:00:03 21:23
157 Ärla IF 1 Sophie Eriksson 1:00:10 21:30
158 Gotland 1 John Funkquist 1:00:11 21:31
159 IFK Lidingös Skid o OK 2 Oliver Klingefjord 1:00:27 21:47
160 OK Dacke 1 Andreas Henrysson 1:00:36 21:56
161 Oppsal IF Orientering 1 Lars Harald Aasheim 1:00:38 21:58
162 Trollhättans SOK 2 Elvira Björklund 1:00:45 22:05
163 Stora Tuna OK 3 Jonas Eriksson 1:01:24 22:44
164 Turun Suunnistajat 3 Eero Heinonen 1:01:33 22:53
165 Järla Orientering 2 David Björelind 1:01:38 22:58
166 Haninge SOK 2 Emil Hössjer 1:01:45 23:05
167 OK Ravinen 4 Kalle Karlsson 1:01:48 23:08
168 GOIF Tjalve 1 Kalle Karlsson 1:02:02 23:22
169 OK Roxen 2 Simon Kärrström 1:02:11 23:31
170 Sigtuna OK 1 Erik Lindgren 1:02:16 23:36
171 Ås-UMB Orientering 2 Kim Dirro 1:02:18 23:38
172 OK Kolmården 3 Dag Hultberg 1:02:28 23:48
173 Bromma-Vällingby SOK/Järfälla OK 3 Oscar Uggla-Helgby 1:02:36 23:56
174 Hultsfreds OK / Målilla Ok 1 Hanna Östenberg 1:02:38 23:58
175 Mullsjö SOK 2 Ludvig Danfors 1:02:39 23:59
176 Nydalens SK 5 Jørgen Weidemann 1:02:51 24:11 Omstart
177 Järla Orientering 3 Måns Antman-Debels 1:03:05 24:25 Omstart
178 Espoon Suunta 2 Roope Heinonen 1:03:09 24:29
179 Notodden O-lag 1 Lene Therese Myrland 1:03:13 24:33
180 Bromma-Vällingby SOK/Järfälla OK 2 Isak Langerak 1:03:22 24:42
181 Sjövalla FK 1 Joakim Logren 1:03:23 24:43
182 Lillomarka OL 2 Oline Horten 1:03:39 24:59
183 Kils OK 1 Sanna Stenholm 1:04:12 25:32
184 OK Roslagen 1 Anton Gille 1:04:16 25:36
185 Forsa OK /Söderhamns OK Emil Thyrén 1:04:47 26:07
186 Lerums SOK 2 Erik Hagman 1:05:02 26:22
187 OK Nolaskogsarna 2 Henrik Näslund 1:05:14 26:34
188 OK Landehof 2 Sara Magnusson 1:05:19 26:39
189 OK Södertörn 2 Jonathan Berglind 1:05:29 26:49
190 Gävle OK 2 Jesper Jissbacke 1:05:53 27:13
191 Skattkärrs IF 1 Signe Magnussen 1:05:55 27:15
192 OK Kåre/Grycksbo/Säterbygden Magnus Östgren 1:06:06 27:26
193 Ringerike OL 2 Halvor Engen 1:06:16 27:36
194 Sarpsborg OL 1 Anneli Grindstad 1:06:39 27:59
195 Snättringe SK 2 Jesper Andersson 1:06:45 28:05
196 Paimion Rasti 1 Niina Reponen 1:06:46 28:06
197 Hamar OK 2 Karoline Haug 1:07:29 28:49
198 OK Kåre 2 Hanna Sahlin 1:07:31 28:51
199 Vänersborgs SK 2 Lisa Wassén 1:07:33 28:53
200 OK Nolaskogsarna 1 Lina Åhlund 1:07:38 28:58
201 Bredaryds SOK 2 Daniel Johansson 1:07:46 29:06
202 Gotland 2 Mikael Gardelin 1:07:50 29:10
203 OK Södertörn 3 Alexander Nilsson 1:08:04 29:24
204 Halden SK 3 Tobias Thowsen 1:08:10 29:30
205 Sundbybergs IK 1 Jonas Carlsson 1:08:59 30:19
206 Sundbybergs IK 2 Grim Jonsson-Wold 1:09:27 30:47
207 Konnerud IL 2 Jørgen Baklid 1:09:38 30:58
208 Skarpnäcks OL 1 Markus Berglund 1:09:51 31:11
209 Stora Tuna OK 4 Anna Lång 1:10:30 31:50
210 OK Milan 1 Pär Karlsson 1:10:54 32:14
211 Väsby OK 1 vacant 1:10:58 32:18
212 Asker SK 3 Halvor Egner Granerud 1:11:04 32:24
213 Gimle IF 2 Ola Singsdal 1:11:10 32:30
214 Raumar OL 2 Ivar Ryttervold 1:11:26 32:46
215 Tumba-Mälarhöjden OK 1 Sonja Mellberg 1:11:33 32:53
216 OK Hällen 1 Andreas Zeijlon 1:11:49 33:09
217 Almby IK / Östra Almby FK 1 Hanna Wedin 1:12:05 33:25
218 IL Tyrving 2 Eline H Horne 1:12:38 33:58
219 Lustens OK / OK Älgen 1 Ebba Ekman 1:12:55 34:15
220 Konnerud IL 1 Truls Baklid 1:12:56 34:16
221 Indre Østfold OK 1 Sofie Graff 1:13:38 34:58
222 Tampereen Pyrintö 2 Anna-Reetta Reunanen 1:13:47 35:07
223 Asker SK 4 Andreas Markussen 1:14:37 35:57
224 OK Linné 2 Olof Carlsson-Bjernald 1:15:22 36:42
225 Varegg IL 1 Ingrid Løvås 1:15:28 36:48
226 Sigtuna OK 2 Lucas Holgersson Rohdin 1:15:37 36:57
227 OK Roslagen 2 Waldemar Andersson 1:15:53 37:13
228 Kungälvs OK 2 Danielle Fröstad 1:16:01 37:21
229 OK Tyr 3 Egil Simes 1:18:10 39:30
230 IL Tyrving 3 Skjalg H Kamsvåg 1:18:56 40:16
231 Falköpings AIK OK 2 Oscar Niklasson 1:19:44 41:04
232 Fredrikstad SK 3 Kristin Ottesen 1:20:38 41:58
233 Falkenbergs OK 1 Albert Gustavsson 1:21:15 42:35
234 OK Ravinen 5 Nathalie Lybert 1:21:36 42:56
235 Østmarka OK 2 Audun Jørgensen 1:22:02 43:22
236 Sjövalla FK 2 Karl Rydén 1:22:16 43:36
237 OK99 Hradec Králové 1 Martinka Sadkova 1:24:14 45:34
238 Turun Suunnistajat 2 Anna-Erika Korpi 1:24:37 45:57
239 Kils OK 2 Elis Nordström 1:25:07 46:27
240 OK Linné 4 Max Markensten 1:25:32 46:52
241 HJS Vansbro OK/Malungs OK/Leksands OK 1 Karin Håll 1:26:04 47:24
242 OK Ravinen 6 Ella Svahn 1:26:34 47:54
243 Fredrikstad SK 2 Hanna Torjusen 1:27:22 48:42
244 OK Moss 1 vacant 1:27:34 48:54
245 IFK Enskede 1 Josefin Glasell 1:28:28 49:48
246 Nydalens SK 6 Even Nordsletten 1:30:32 51:52
247 Lunds OK 3 Jesper Ågren 1:31:10 52:30
248 Gotland 3 Linn Möller 1:31:55 53:15
249 IL Tyrving 4 Finn Roen 1:32:17 53:37
250 Nyköpings OK 3 Louise Bergström 1:32:54 54:14
251 Hjärnarps GH OL/IS Kullen 1 Axel Matsson 1:33:18 54:38
252 OK Pan Århus 1 Caroline Finderup 1:33:55 55:15
253 OL Trollelg 1 Brynjar Forseth 1:35:06 56:26
254 Sundsvalls OK 2 Jorunn Lindström 1:37:06 58:26
255 IF Sturla 3 Morten Bergmann 1:37:28 58:48 Omstart
256 Ringerike OL 3 vacant 1:39:29 1:00:49
257 Järla Orientering 4 Olga Nordqvist 1:44:14 1:05:34 Omstart
258 Nydalens SK 7 Aleksander S Hole 1:44:42 1:06:02
259 Indre Østfold OK 2 Marie Sagli Christensen 1:59:35 1:20:55 Omstart
260 Nydalens SK 8 Gjermund Clausen Bekkelien 2:01:50 1:23:10
261 Sarpsborg OL 2 Benedicte Pedersen 2:34:35 1:55:55
Sandefjord OK 1 Ruben Stokland Utgått
Raumar OL 3 Lars Risbrobakken Utgått
OK Nolaskogsarna 3 Leon Jämtin Utgått
Göteborg/Majorna OK 1 Johannes Kuhlin Utgått
Lillomarka OL 3 vacant Utgått
Lunds OK 2 Hjalmar Freij Utgått
Trollhättans SOK 3 Anna Kristianson Utgått
Porsgrunn OL 2 Emilie Bertelsen Utgått
OK Älvsjö-Örby 1 Elias krook Utgått
Tampereen Pyrintö 1 Aleksi Niemi Utgått
Saarijärven Pullistus 1 Aapo Häkkinen Utgått
Täby OK 2 Gustav Aflodal Utgått
Domnarvets GoIF/Kvarnsvedens GoIF OK 2 Filip Bergström Utgått
Fossum IF 4 Tarjei Holo Utgått
Fossum IF 5 vacant Ej startat
Falköpings AIK OK 3 vacant Ej startat
Asker SK 5 Ida I Lønneberget Ej startat
Modum 1 vacant Ej startat
OL Tønsberg 1 vacant Ej startat
Asker SK 6 vacant Ej startat
Modum 2 vacant Ej startat
Linköpings OK 2 Johan Sköld Ej startat
Konnerud IL 3 Aslak Heimdal Ej startat
OK Österåker 1 vacant Ej startat
Kongsberg O-lag 3 vacant Ej startat
OK Tylöskog 1 vacant Ej startat
Hestra IF 3 vacant Ej startat
Rastikarhut/Ulvilan Ura 2 Pekka Mäkelä Ej startat
Kongsberg O-lag 4 vacant Ej startat
OK Skogsfalken 1 nn nn Ej startat
Boxholm-Mjölby OL 1 vacant Ej startat
Östersunds OK 1 vacant Ej startat
OK Österåker 2 vacant Ej startat
Løten OL 1 nn nn Ej startat
OK Tyr 4 vacant Ej startat
Skarpnäcks OL 2 Nina Persson Ej startat
Halden SK 4 vacant Ej startat
OK Tyr 5 vacant Ej startat
Fossum IF 3 Nn Nn Ej startat

Entries 2019

Total Entries956
Tiomilakavlen315
Damkavlen347
Ungdomskavlen294
Sweden593
Norge174
Finland116
Denmark44
Czech Republic14
Russian Federation4
Storbritannien4
Italy2
Poland2
France1
Switzerland1
Lithuania1

In association with