GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2008, Rosersbergs slott

Tävlingen genomfördes den 26 och 27 april 2008 med tävlingscentrum vid Rosersbergs slott i Sigtuna kommun.

Klass: Herrar (103 km)

Med minnen från forntid till nutid, i landskap, där kavlen såg ljuset, vi ännu en gång bjuds att lyssna till lockande Tiomilabruset. I parker och skogar runtom Rosersberg med dess kungliga anor, år tjugo noll åtta vi kämpar på spännande stigfinnarbanor.
Fred Strömsten

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (33 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Öppen

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Slutresultat Öppen 2008

Pl Lag Tid Efter
1 Ronneby OK 1 1:28:32 0:00
2 Alftaprodukter AB 1 1:29:56 1:24
3 OK Nylund 1 1:31:00 2:28
4 Synsam Lysekil 1 1:31:52 3:20
5 Väsby OK 3 1:32:24 3:52
6 Socialjouren Nordväst 1 1:33:33 5:01
7 Väsby OK 2 1:34:06 5:34
8 Rastikarhut 1 1:35:49 7:17
9 Finspångs SOK 1 1:36:20 7:48
10 SOFT kansli 1 1:36:58 8:26
11 OK Nylund 2 1:37:17 8:45
12 Cerveza OL 1 1:37:21 8:49
13 Arboga OK 2 1:37:23 8:51
14 MHS Karlberg 1 1:37:27 8:55
15 Lillomarka O-lag 1 1:38:20 9:48
16 Köping-Kolsva OK 2 1:39:03 10:31
17 Hagaby GoIF 1 1:39:19 10:47
18 Orienteringsskytte 1 1:39:49 11:17
19 HKV 3 1:41:11 12:39
20 Hässleby SOK 1 1:41:30 12:58
21 Almby IK 1 1:42:33 14:01
22 OK Kontinent 4 1:42:44 14:12
23 Helsingborgs SOK 1 1:42:50 14:18
24 Sala OK 2 1:43:09 14:37
25 Vänersborgs SK 1 1:43:11 14:39
26 Kalmar OK 1 1:43:29 14:57
27 Stigmännen Karlshamn 1 1:44:09 15:37
28 Köping-Kolsva OK 1 1:44:13 15:41
29 IS Kullen 1 1:44:18 15:46
30 Väsby OK 4 1:44:40 16:08
31 Häverödals SK 1 1:44:51 16:19
32 HKV 1 1:45:21 16:49
33 Raja-Karjalan Suunnist. 1 1:46:18 17:46
34 Almby IK 2 1:46:40 18:08
35 Cerveza OL 2 1:47:05 18:33
36 Väsby OK 1 1:47:19 18:47
37 LFV/AER/ATCC 1 1:47:24 18:52
38 Falköpings AIK OK 1 1:47:39 19:07
39 Ringerike o-lag 1 1:48:13 19:41
40 Skarpnäcks OL 2 1:48:28 19:56
41 Vaajakosken Terä 1 1:49:18 20:46
42 FarumTisvilde SpringCup 1 1:49:57 21:25
43 Väsby OK 7 1:50:18 21:46
44 Gustavsbergs OK 1 1:52:22 23:50
45 Arboga OK 3 1:52:36 24:04
46 Solna OK 3 1:52:44 24:12
47 ASOPE 1 1:53:01 24:29
48 OK Nolaskogsarna 1 1:53:14 24:42
49 IFK Moras OK 1 1:53:17 24:45
50 Skogsluffarnas OK 1 1:53:53 25:21
51 Sigtuna OK 1 1:54:01 25:29
52 Gustavsbergs OK 2 1:54:09 25:37
53 SEB IF 1 1:54:30 25:58
54 SEB IF 2 1:55:52 27:20
55 Västerås SOK 1 1:57:14 28:42
56 Arboga OK 4 1:57:33 29:01
57 Solna OK 5 1:57:43 29:11
58 Arboga OK 1 2:00:07 31:35
59 Dream Team 13 2:01:35 33:03
60 Sundbybergs IK 2 2:01:50 33:18
61 OK Kontinent 3 2:01:52 33:20
62 Solna OK 4 2:01:55 33:23
63 Väsby OK 8 2:02:24 33:52
64 OK Grip 1 2:02:34 34:02
65 Hallstahammars OK 1 2:02:49 34:17
66 IF Hagen 1 2:04:25 35:53
67 Hallstahammars OK 2 2:06:03 37:31
68 Solna OK 2 2:07:06 38:34
69 OK Kontinent 1 2:07:10 38:38
70 Östersunds OK 1 2:07:33 39:01
71 IS Kullen 2 2:07:41 39:09
72 DHL Global Forwarding 1 2:09:07 40:35
73 OK Landehof 1 2:09:13 40:41
74 Ex-OLs 1 2:10:53 42:21
75 Skogsluffarnas OK 2 2:11:23 42:51
76 Häverödals SK 2 2:11:28 42:56
77 OK Moss 1 2:12:28 43:56
78 Väsby OK 6 2:12:52 44:20
79 OK Älvsjö Örby 1 2:14:21 45:49
80 Skarpnäcks OL 1 2:15:08 46:36
81 Solna OK 6 2:18:54 50:22
82 Märsta Förenade Åkerif. 1 2:19:12 50:40
83 IF Hansa-Hoburg 1 2:23:57 55:25
84 Attunda OK 1 2:33:03 1:04:31
85 Väsby OK 5 2:34:02 1:05:30
86 Solna OK 1 2:35:18 1:06:46
87 Surahammars SOK 1 2:36:47 1:08:15
88 LFV-Data 1 2:40:54 1:12:22
89 OK Kontinent 2 2:45:09 1:16:37
90 Vallby HVB 6 2:53:00 1:24:28
91 Sandströms Elfirma 2 2:58:42 1:30:10
92 Sandströms Elfirma 1 2:58:43 1:30:11
93 Sala OK 1 3:04:09 1:35:37
94 BergmanHuset.se 1 3:17:00 1:48:28
95 Skarpnäcks OL 3 3:25:48 1:57:16
96 Lennart Andersson Åkeri 1 3:27:23 1:58:51
IF Hagen 2 Utgått
Sigtunabygden 1 Utgått
Dreamteam 1 Utgått
Hotell Kristina 1 Utgått
Räddningsverket 2 Utgått
Räddningsverket 1 Utgått
Arlandagymnasiet 1 Utgått
Sundbybergs IK 1 Utgått
Sandströms Elfirma 3 Utgått
Helt planlöst 1 Utgått
Skogsluffarnas OK 3 Ej startat
OSI Orientering 1 Ej startat
Almby IK 3 Ej startat
Almby IK 4 Ej startat
Falköpings AIK OK 2 Ej startat
FMIF 1 Ej startat
HKV 4 Ej startat
SBKs bombmurklor 1 Ej startat
10MILA 2008 1 Ej startat
Vakant 1 Ej startat
Vakant 2 Ej startat
Vakant 3 Ej startat
Vakant 4 Ej startat
Vakant 5 Ej startat
Vakant 7 Ej startat
Vakant 9 Ej startat
SK Pohjantähti - Oulu 1 Ej startat
HKV 2 Ej startat
KLK-expressen 1 Ej startat

Entries 2019

All Entries

In association with