GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2000, Herrökna

Den 55:e herrkavlen, 24:e damkavlen och 9:e ungdomskavlen arrangeras på Herrökna, Stjärnhov i Gnesta kommun.

Klass: Herrar (108 km)

Välkomna till utsökt Sörmlandsterräng där SM-drottning den första kröntes och årets banläggare bjuder stråk för hård kamp och publik generositet. Kavlelöpare: Förädla nu med karta och kompass millenniets första 10-mila.
K-G Nilsson

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (31 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Lag Täby OK 2 Herrar 2000

Str Löpare Pl Tid Efter Str Pl Str Tid Str Efter Status
1 Anders Jansson 320 1:46:38 34:48 320 1:46:38 34:48 OK
2 Anders Jackobsson 263 3:28:32 54:51 181 1:41:54 21:34 OK
3 Harry Hattara 266 4:36:26 1:17:17 272 1:07:54 27:43 OK
4 Lars Ronnolls 250 6:39:43 1:58:45 224 2:03:17 45:10 OK
5 Nicklas Wittman 237 9:03:32 2:08:04 175 2:23:49 30:03 OK
6 Bjørn Thoren 231 9:59:17 2:23:42 229 55:45 17:08 OK
7 Peter Olsson 208 11:36:55 2:41:35 109 1:37:38 22:22 OK
8 Magnus Sweitz 207 13:37:59 3:26:15 202 2:01:04 47:06 OK
9 Johan Brandt Diskvalificerad
10 Lars Åke Svensk Diskvalificerad

Entries 2019

All Entries

In association with