GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 2000, Herrökna

Den 55:e herrkavlen, 24:e damkavlen och 9:e ungdomskavlen arrangeras på Herrökna, Stjärnhov i Gnesta kommun.

Klass: Herrar (108 km)

Välkomna till utsökt Sörmlandsterräng där SM-drottning den första kröntes och årets banläggare bjuder stråk för hård kamp och publik generositet. Kavlelöpare: Förädla nu med karta och kompass millenniets första 10-mila.
K-G Nilsson

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (31 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Ställning efter sträcka 4 Ungdom 2000

Pl Lag Löpare Tid Efter +/- +/-
1 Gustavsbergs IF/Järla 1 Anders Holmberg 1:37:37 0:00 0 0:00
2 Dalaportens OL 1 Martin Johansson 1:40:00 2:23 1 0:01
3 Tullinge SK 1 Erik Thorsson 1:44:53 7:16 -1 5:21
4 Halmstad OK 1 Petter Jönsson 1:45:44 8:07 5 2:44
5 Turun Suunnistajat Matti Karhulahti 1:45:56 8:19 2 3:09
6 Tampereen Pyrintö 1 Juho Kinni 1:45:59 8:22 0 3:28
7 SOK Viljan Henric Carlsson 1:46:11 8:34 5 2:40
8 Täby OK 1 Henrik Olsson 1:47:21 9:44 -3 5:14
9 FK Göingarna Jonas Nyberg 1:47:29 9:52 4 2:57
10 OK Linné 1 Erik Linde 1:47:35 9:58 3 3:03
11 Rotebro IS 1 Johan Lindahl 1:48:24 10:47 13 2:16
12 LYNX 1 Markus Saramäki 1:48:33 10:56 -4 5:43
13 IFK Hedemora OK 1 Anders Håkansson 1:49:07 11:30 7 3:16
14 Dalaportens OL 2 Jonas Karlsson 1:49:20 11:43 -3 5:51
15 Södertälje Orientering 1 Joacim Werme 1:50:34 12:57 7 4:33
16 Lapuan Virkiä Juha Sorvisto 1:51:52 14:15 21 3:20
17 OK Orient Ronny Bäckman 1:51:55 14:18 0 6:29
18 OK Denseln 1 Albert Mollén 1:54:54 17:17 20 6:21
19 Keravan Urheilijat Hannu Airib 1:55:09 17:32 30 5:28
20 Fredrikstad Skiklubb 2 Martin Soukup 1:55:23 17:46 19 6:48
21 Nyköpings OK 1 Oskar Carlberg 1:55:24 17:47 12 7:22
22 Hagaby GoIF 1 Mikael Axin 1:55:27 17:50 36 3:44
23 OK Hammaren 1 Mikael Olsson 1:55:28 17:51 24 5:52
24 Västerbergslagens OL 1 Richard Hägglund 1:55:32 17:55 10 7:28
25 Rånäs OK 1 Thomas Ohlin 1:55:33 17:56 20 6:14
26 Pihkaniskat 1 Aleksi Pekkanen 1:55:34 17:57 -16 12:23
27 Liedon Parma 1 Pasi Mäkinen 1:55:43 18:06 1 8:05
28 Forsa OK 1 David Börjesson 1:55:46 18:09 4 7:47
29 Alfta-Ösa OK Marcus Lundagards 1:55:51 18:14 -16 11:19
30 Tampereen Pyrintö 2 Ville Verkama 1:56:02 18:25 12 6:54
31 OK Kullingshof 1 Karl Larsson 1:56:10 18:33 -10 10:17
32 OK Södertörn 1 Tomas Johansson 1:57:14 19:37 -9 11:09
33 IFK Linköping/OK Skogsströva Adam Larsson 1:57:33 19:56 -6 10:04
34 Almby IK 1 Johan Gembäck 1:58:45 21:08 -15 13:09
35 OK Tisaren 1 Johan Ryno 1:58:50 21:13 6 9:43
36 Rajamäen Rykmentti 2 Eero Kuulasmaa 1:59:26 21:49 -6 11:39
37 Fredrikstad Skiklubb 1 Kjell A. Karlsen 1:59:48 22:11 -33 17:46
38 Gävle OK 1 Erik Bergfors 2:00:10 22:33 15 9:33
39 Boxholm-Mjölby OL 2 Herman Nockmar 2:00:14 22:37 12 10:29
40 OK Skogshjortarna 1 Gustav Östling 2:00:15 22:38 0 11:28
41 OK Grane Jons Grevillius 2:00:17 22:40 3 11:00
42 Västerås SOK 1 Daniel Johannesson 2:00:18 22:41 -11 12:21
43 IL Tyrving 1 Erik Skantze 2:00:20 22:43 9 10:27
44 Paimon Rasti Oskari Heikanen 2:00:21 22:44 -8 11:53
45 Haninge SOK 1 David Ivarsson 2:00:48 23:11 -27 15:13
46 Hiisi Rasti Jussi Simula 2:02:20 24:43 15 10:27
47 Hjärnarps GIF 1 Kristofer Skog 2:03:06 25:29 -22 16:30
48 Eiker O-lag 1 Öystein Sörensen 2:04:49 27:12 36 9:37
49 Kongsberg O-lag 1 Petter Reinemo 2:04:51 27:14 39 8:20
50 Tibro AIK SOK 2 Isak Jakobsson 2:04:53 27:16 12 12:58
51 OK Bjur/Degerfors/Djerf Assar Lindström 2:04:55 27:18 46 7:28
52 OK Tisaren 2 Henrik Eriksson 2:05:00 27:23 35 8:33
53 Tumba Mälarhöjden OK Sten Lindstrand 2:05:05 27:28 41 8:06
54 OK Tor 1 Nils Wistrand 2:05:06 27:29 10 11:59
55 Kvarnsvedens GoIF OK Anders Ohls 2:05:31 27:54 23 11:13
56 Norbergs OK Patrik Eklund 2:05:34 27:57 25 11:11
57 Tampereen Pyrintö 3 Tapio Peitilä 2:05:38 28:01 20 11:36
58 Malax IF Tomas Glasberg 2:05:43 28:06 11 12:21
59 Rånäs OK 2 Andreas Pousette 2:05:47 28:10 42 7:26
60 Ulricehamns OK Mikael Axelsson 2:05:51 28:14 22 11:02
61 OK Österåker Pontus Bergström 2:05:53 28:16 4 12:43
62 Rasti-Saimaa Eero Piironen 2:05:56 28:19 27 9:23
63 Järfälla OK 1 Karin Boström 2:06:00 28:23 20 10:59
63 Söders SOL 1 Nils Björke 2:06:00 28:23 9 12:26
65 Bromma-Vällingby SOK Katrina Alm 2:06:03 28:26 8 12:13
66 OK Hällen 2 Ingela Hagfalk 2:06:08 28:31 -18 16:29
67 Hjobygdens OK 2 Johan Olsson 2:06:12 28:35 -32 17:46
68 Södertälje Orientering 4 Fabian Andén 2:06:14 28:37 -19 16:33
69 Gustavsbergs IF/Järla 2 Erik Mattson 2:06:30 28:53 -15 15:13
70 Rehns BK 1 Anders Hansson 2:06:37 29:00 10 12:16
71 Länna IF Tobias Waara-Nyström 2:06:40 29:03 -2 13:18
72 OK Moss 1 Kristoffer Ögaard 2:06:53 29:16 18 10:19
73 Rasti-Nokia Saku Mäkinen 2:06:56 29:19 -13 15:11
74 Rasti-Lukko Anni Heikkonen 2:07:02 29:25 -8 13:49
75 Storviks IF Mari Troeng 2:07:05 29:28 -19 15:36
76 OK Klemmingen 1 Tomas Karlsson 2:07:54 30:17 -50 21:03
77 Tierps SOK 1 Johan Axelsson 2:08:33 30:56 19 11:13
78 Raumar O-lag 1 Torgei Hermansen 2:09:34 31:57 72 3:01
79 KooVee Tampere 1 Miika Järvinen 2:09:43 32:06 6 14:17
80 Helsingin Suunnistajat Timo Savelainen 2:10:04 32:27 13 13:15
81 Forsa OK 2 Henrik Trolin 2:10:17 32:40 23 11:39
82 Köping Kolsva OK 2 Christer Ström 2:10:23 32:46 -4 16:05
83 Linköpings OK 1 Johanna Östlin 2:10:34 32:57 -37 21:13
84 Malungs OK Skogsmård. 1 Daniel Eriksson 2:10:44 33:07 29 10:30
85 Sundsvalls OK 1 Jonas Bäckström 2:10:47 33:10 35 9:17
86 IFK Hedemora OK 2 Niklas Wargbo 2:10:51 33:14 57 6:03
87 Falköpings AIK 1 Jonas Hjert 2:10:54 33:17 53 6:27
88 Fredrikstad Skiklubb 3 Henrik Schelin 2:10:57 33:20 54 6:24
89 Östersunds OK Oscar Ek 2:11:00 33:23 -22 17:41
90 Rehns BK 2 Dan Öberg-Hjelm 2:11:03 33:26 28 10:03
91 Kils OK Henrik Lundgren 2:11:06 33:29 37 8:33
92 Haldens Skiklubb 1 Jens P Andersen 2:11:07 33:30 3 14:04
93 OK Motala 1 Timo Kuosku 2:11:10 33:33 6 12:56
94 OK Kåre 1 Karl Tiselius 2:11:15 33:38 30 9:25
95 OK Ravinen 1 Niklas Wansölin 2:11:19 33:42 24 10:15
96 Ärla IF 1 Henrik Grawe 2:11:22 33:45 29 9:29
97 Östmarka OK 1 Kristian Ruud 2:11:26 33:49 14 11:20
98 Asker Skiklubb 1 Öyvind Sätra 2:11:27 33:50 19 10:42
99 IF Thor 1 Kristina Gatel 2:11:42 34:05 -44 20:23
100 Halmstad OK 2 Emil Johansson 2:11:43 34:06 3 13:14
101 OK Kolmården 1 Johan Werm 2:11:49 34:12 -30 18:23
102 OK Hällen 1 Joakim Lindholm 2:11:52 34:15 -10 15:08
103 Tullinge SK 2 Caroline Wilbois 2:11:57 34:20 -61 22:49
104 Ikaalisten N-V Heikki Siivari 2:12:45 35:08 -88 27:46
105 Gustavsbergs IF/Järla 4 Ville Jutvik 2:13:18 35:41 26 10:32
106 Dalaportens OL 3 Per Wirehen 2:14:05 36:28 -4 15:38
107 Boxholm-Mjölby OL 1 Erik Tengvall 2:16:28 38:51 -78 28:47
108 Modum O-lag Morten Brunes 2:17:58 40:21 43 11:05
109 Skogslöparna Håkan Persson 2:18:00 40:23 48 9:36
110 Södertälje Orientering 2 Markus Kilås 2:18:21 40:44 -35 24:21
111 Enebybergs IF Tobias Ahlqvist 2:18:30 40:53 28 14:42
112 OK Hammaren 2 Andreas Hedin 2:18:33 40:56 36 12:34
113 OK Linné 3 Marcus Agnedal 2:18:36 40:59 -7 19:33
114 OK Skogshjortarna 2 Michael Bremert 2:18:38 41:01 -4 18:57
115 Stora Tuna IK 1 Johan Brunberg 2:18:45 41:08 -15 20:28
116 IFK Göteborg Erik Lindblom 2:18:51 41:14 -18 21:03
117 OK Rohden 1 Helena Lydell 2:19:04 41:27 -31 22:40
118 Leksands OK/IK Jarl Anders Djähen 2:19:24 41:47 49 9:55
119 Asker Skiklubb 2 Henning Strandhagen 2:19:26 41:49 41 10:58
120 Selånger SOK Ida Nilsson 2:19:28 41:51 39 11:01
121 Boxholm-Mjölby OL 3 Patrik Gustavsson 2:19:35 41:58 44 10:36
122 KFUM Örebro Emil Clomen 2:19:40 42:03 36 11:15
123 OK Hedströmmen Robert Broström 2:19:42 42:05 39 11:08
124 IF Hagen 1 Helena Jansson 2:19:46 42:09 45 10:05
125 Västerbergslagens OL 2 Marcus Andersson 2:20:04 42:27 -2 18:22
126 OK Tor 2 Linus Aharen 2:20:28 42:51 0 18:33
127 Täby OK 2 Virginia Wiman 2:20:29 42:52 -5 18:51
128 OK Denseln 2 Johanna Pettersson 2:20:32 42:55 2 17:52
129 OK Alehof 1 Lotta Nilsson 2:20:33 42:56 -38 23:57
130 OK Roslagen Henric Carlsson 2:21:22 43:45 8 17:39
131 Nyköpings OK 2 Erik Abrahamsson 2:21:48 44:11 -56 27:48
132 Hagaby GoIF 3 Johan Eriksson 2:22:04 44:27 -74 30:21
133 Uddevalla OK Karl Larsson 2:22:25 44:48 40 10:51
134 Pan-Kristianstad Markus Svensson 2:22:27 44:50 10 17:33
135 Oppsal IF 1 Anders L. Skjelbek 2:22:34 44:57 35 12:39
136 Rotebro IS 3 Erik Lindahl 2:22:35 44:58 19 14:28
137 Eskilstunafors OL Oskar Larsson 2:22:38 45:01 34 12:40
138 Timrå SOK Emil Viklund 2:22:39 45:02 -29 23:05
139 FK Friskus-Varberg 1 Frida Kjäll 2:22:41 45:04 8 17:03
140 Säterbygdens OK Martin Luneholm 2:22:45 45:08 -6 19:43
141 Kovlands IF 2 Björn Andersson 2:22:49 45:12 25 13:27
142 LYNX 2 Pasi Kujala 2:22:51 45:14 -34 23:19
143 OK Södertörn 3 Fredrik Setterqvist 2:22:53 45:16 -27 22:14
144 Katrineholms OK Malin Hellström 2:22:57 45:20 -12 20:02
145 Hjobygdens OK 1 Lisa Axelsson 2:23:00 45:23 -88 31:30
146 DELTA Jouni Lindquist 2:23:04 45:27 -34 22:54
146 IFK Lidingö SOK Anna Lindström 2:23:04 45:27 -9 19:38
148 OK Linné 2 Pontus Wass 2:23:20 45:43 -43 24:38
149 Oppsal IF 2 Magnus Zachariasen 2:23:27 45:50 -28 21:56
150 Raumar O-lag 2 Eirik Buraae 2:23:46 46:09 11 15:13
151 Hauhon Sisu Matti Hakala 2:24:35 46:58 23 12:59
152 Sigtuna OK/Väsby OK Martin Erlandsson 2:24:40 47:03 -7 19:39
153 OK Klemmingen 2 Trond Fröding 2:25:06 47:29 -4 19:05
154 Umeå OK Andreas Eriksson 2:25:18 47:41 0 17:14
155 OK Kolmården 2 Fredrik Forsberg 2:25:30 47:53 -14 20:59
156 Södertälje Orientering 3 Anna Nilsson 2:25:31 47:54 -93 33:12
157 Haninge SOK 3 Jessica Vuori 2:25:49 48:12 -21 22:43
158 Dalaportens OL 4 Cecilia Johansson 2:25:56 48:19 -23 22:51
159 Härlövs IF/FK Åsen Olof Bengtsson 2:26:08 48:31 -6 18:09
160 Tullinge SK 3 Henrik Hellström 2:26:16 48:39 -27 23:19
161 Akilles OK 1 Jonne Yli-Ikkelä 2:27:14 49:37 -34 25:05
162 Falköpings AIK 2 Camilla Andersson 2:27:15 49:38 1 18:29
163 Tibro AIK SOK 1 Victor 2:27:52 50:15 -34 25:14
164 Tjällmo-Godegård OK 1 Linus Åberg 2:31:05 53:28 -57 31:38
165 Rotebro IS 2 Fredrik Bölske 2:31:22 53:45 38 11:26
166 Linköpings OK 2 Jakob Pälverinne 2:32:00 54:23 10 19:40
167 Tjällmo-Godegård OK 2 Ella Hurtig 2:32:10 54:33 1 22:38
168 Liedon Parma 2 Janne Peltola 2:33:04 55:27 22 17:16
169 Mariestads FK/Klyftamo 2 Feier Wennerberg 2:33:10 55:33 21 17:22
170 Konnerud IL Marita Weirud 2:34:01 56:24 -103 40:42
171 Eiker O-lag 2 Erik Roed Jensen 2:34:41 57:04 29 16:02
172 Hjärnarps GIF 2 Per Gustafsson 2:34:49 57:12 8 21:37
173 Kongsberg O-lag 3 Öystein Wahlin 2:34:55 57:18 15 19:15
174 Finspångs AIK André Sternsson 2:36:01 58:24 -2 24:39
175 Pihkaniskat 2 Sami Kääriäinen 2:36:11 58:34 11 20:56
176 Tierps SOK 2 Kristina Lag 2:36:15 58:38 -12 27:23
177 Vingåkers OK Helena Andersson 2:36:44 59:07 24 17:57
178 Gustavsbergs IF/Järla 3 Jonas Larsson 2:37:01 59:24 7 21:57
179 Indre Östfold OK Espen Unaas 2:37:10 59:33 10 21:28
180 Köping Kolsva OK 3 Mikael Landqvist 2:37:18 59:41 2 23:44
181 Tampereen Pyrintö 4 Juho Maijala 2:37:20 59:43 -68 37:06
182 KooVee Tampere 2 Henrik Stång 2:38:09 1:00:32 -7 26:30
183 Hagaby GoIF 2 Anton Blomgren 2:40:08 1:02:31 11 23:58
184 OK Gipen Susanne Sjöö 2:40:12 1:02:35 22 17:24
185 OK Ravinen 2 Eric Strandberg 2:40:13 1:02:36 2 24:50
186 Stora Sundby GoIF Patrik Sartz 2:40:25 1:02:48 16 21:12
187 OK Enen Joakim Björklund 2:41:08 1:03:31 8 24:20
188 IF Thor 2 Björn Nordang-Kieler 2:41:20 1:03:43 5 25:11
189 Järfälla OK 2 Joel Stridfeldt 2:41:22 1:03:45 -11 28:32
190 OK Milan 1 Jesper Westerberg 2:41:35 1:03:58 8 23:21
191 IFK Moras OK 2 Eva Svensson 2:42:00 1:04:23 1 26:07
192 Almby IK 2 Tobias Karlsson 2:44:00 1:06:23 4 25:56
193 Kongsberg O-lag 4 Hilde Leirmo 2:45:00 1:07:23 11 23:00
194 FK Friskus-Varberg 2 Petter Rundberg 2:46:00 1:08:23 -17 33:38
195 Espoon Suunta Akseli Galkn 2:50:10 1:12:33 17 25:40
196 Malungs OK Skogsmård. 2 Vakant 2:50:40 1:13:03 11 27:34
197 Kongsberg O-lag 2 Line Ekanger 2:55:30 1:17:53 -41 47:13
198 Vallentuna/Össeby OL Peter Mccormack 2:55:51 1:18:14 -15 40:50
199 Haninge SOK 2 Camilla Nysten 2:56:00 1:18:23 -53 50:35
200 Köping Kolsva OK 4 Erik Sjögren 2:56:10 1:18:33 20 26:01
201 Haninge SOK 4 Susanna Larsson 2:56:20 1:18:43 -17 41:18
202 Östmarka OK 2 Gorm Eirik Svendsen 2:56:22 1:18:45 21 25:53
203 OK Södertörn 2 Mattias Nylund 2:57:00 1:19:23 16 27:26
204 Raja-Karjalan Suun. Tuomas Hapola 2:58:11 1:20:34 1 36:06
205 Forsa OK 3 Niklas Skyttner 2:58:22 1:20:45 9 32:29
206 Gävle OK 2 Helen Walfridsson 2:58:35 1:20:58 12 29:22
207 OK Rohden 2 Stina Krantz 2:58:39 1:21:02 1 35:31
208 Turebergs IF Susanna Olsson 2:58:50 1:21:13 9 30:24
209 Akilles OK 2 Mats Söderlund 3:00:03 1:22:26 0 36:44
210 IFK Moras OK 1 Linda Jonsson 3:00:09 1:22:32 16 27:56
211 Njurunda OK/Timrå Jesper Jacobsson 3:00:35 1:22:58 2 35:59
212 OK Moss 2 Håkan Vingerhogen 3:00:51 1:23:14 16 26:50
213 OK Milan 2 Rebecka Berg 3:01:00 1:23:23 8 30:46
214 Ärla IF 2 Cristoffer Näsholm 3:01:10 1:23:33 -4 37:49
215 Haldens Skiklubb 3 Ulrikke Andersson 3:03:00 1:25:23 10 31:53
216 Söders SOL 2 Erik Ovegård 3:03:35 1:25:58 8 32:30
217 Nydalens SK 1 Petter Kaarby 3:08:00 1:30:23 16 27:35
218 IF Thor 3 Towe Jansson-Wahlnäs 3:10:00 1:32:23 -2 42:03
219 Skeidi/Skien/Porsgrunn 3 Hans Rune Bergheim 3:13:00 1:35:23 16 29:47
220 Sjövalla FK Sara Malmgren 3:13:28 1:35:51 18 25:15
221 OK Hällen 3 Emma Öberg 3:14:00 1:36:23 6 41:44
222 Ringerike O-lag Stigbjörn Yttrehus 3:18:09 1:40:32 7 40:26
223 OK Kullingshof 2 Johan Andersson 3:19:00 1:41:23 -1 48:41
224 Skeidi/Haukin/Porsgrunn Jörgen Öksenhott 3:22:40 1:45:03 13 36:55
225 Söderhamn/Ljusne/Bergvik 2 Linus Lundström 3:28:20 1:50:43 9 47:27
226 Lillomarka OL Björn Halvorsen 3:34:54 1:57:17 13 38:52
227 IF Hagen 2 Johanna Svensson 3:42:14 2:04:37 13 45:06
228 Rånäs OK 3 Malin Jansson 3:42:15 2:04:38 2 1:04:11
229 Tampereen Pyrintö 5 Lippe Nyrhinen 3:48:45 2:11:08 7 1:05:13
230 Strängnäs-Malmby OL Cecilia Askerstedt 3:51:05 2:13:28 -31 1:32:28
231 BoV SOK/Sundbybergs IK Pelle Viberth 4:00:16 2:22:39 1 1:21:44
232 OK Klemmingen 3 Patrik Gustavsson 4:09:42 2:32:05 -17 1:43:00
233 Kolbotn o Skimt OL Lars Christian Strand 3:25:00 1:47:23 10 14:33 Omstart 4
234 Oppsal IF 4 Peder Sandell 3:27:22 1:49:45 7 20:55 Omstart 4
235 Fagersta OK Alexander Eriksson 3:51:55 2:14:18 7 45:15 Omstart 4
236 Söderhamn/Ljusne/Bergvik 1 Anders Lindberg 3:55:33 2:17:56 9 20:50 Omstart 4
237 IF Sturla Björn Verde Thon 3:57:46 2:20:09 9 20:48 Omstart 4
238 Oppsal IF 3 Ellisiv Nygaard 4:01:36 2:23:59 6 31:47 Omstart 4
Mariestads FK/Klyftamo 1 Rickard Hilmersson Diskvalificerad
Köping Kolsva OK 1 Robin Johansson Diskvalificerad
Sarpsborg O-lag/Trösken Pål Chr. Simensen Diskvalificerad
Asker Skiklubb 3 Anders Iver Gjermo Diskvalificerad
Haldens Skiklubb 2 Egil Sande Diskvalificerad
IL Tyrving 2 Gaute Lye Diskvalificerad
Sundsvalls OK 2 Malin Lindbom Diskvalificerad
Västerås SOK 2 Per Lenander Diskvalificerad
Skeidi/Skien/Porsgrunn 1 Thomas Furuheim Diskvalificerad
GoIF Tjalve 1 Henric Fröberg Diskvalificerad
Hestra IF Cristian Holmqvist Diskvalificerad
IF Hagen 3 Mattias Aronsson Diskvalificerad
OK Motala 2 Frida Möller Diskvalificerad
OK Alehof 2 Sofia Pehrsson Diskvalificerad
OK Rohden 3 Per Engsten Diskvalificerad
GoIF Tjalve 2 Linnea Jönsson Diskvalificerad
Rajamäen Rykmentti 1 Aleksi Räsänen Diskvalificerad
Kovlands IF 1 Johanna Edin Diskvalificerad
Skarpnäcks OL Vakant Diskvalificerad

Entries 2019

Total Entries956
Tiomilakavlen315
Damkavlen347
Ungdomskavlen294
se593
no174
fi116
dk44
cz14
ru4
gb4
it2
pl2
fr1
ch1
lt1

In association with