GLIMÅKRA Väder

  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners
  • Samarbetspartners

Välj år: eller

Tiomila 1995, Riala

1995 års 10MILA var den 50:e 10MILA-tävlingen, och precis som 1949 gick den i skogarna kring Riala, nära Norrtälje, i vacker Roslagsterräng. Det är för övrigt femte gången tävlingen gick i Riala.

Klass: Herrar (113 km)

Nu råder morgonstund i maj och 50 år har gått. Man minns ett segerbud om bunkerdöd och sammanbrott. Dock, den långa nattens kamp är bara skenbart över. Jordens sköra grönskeskal din makt, mitt mod, behöver. Vi vann, vi höjer lyckokrans i vårens Roslagsskog - och anar ljus från dem, som striden tar och striden tog.
Sverker Tirén

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Damer (32 km)

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Klass: Ungdom

Efter sträcka

 

Sträckresultat

 

Resultat sträcka 2 Herrar 1995

Pl Lag Löpare Tid Efter
1 IK Hakarpspojkarna 1 1:17:19 0:00
2 Delta RF 2 1:17:28 0:09
3 Porsgrunn O-lag 1:17:34 0:15
4 Modum O-Lag 1:17:35 0:16
5 Helsingin Suunnistajat 1 1:17:44 0:25
6 Sandnes IL 1:17:52 0:33
7 Rajamäen Rykmentti 1 1:17:58 0:39
8 L-100 IF 1 1:18:05 0:46
9 IF Femman 2 1:18:06 0:47
10 Uddevalla OK 1:18:10 0:51
11 Angelniemen Ankkuri 1 1:18:13 0:54
12 Hyvinkään Rasti 1:18:16 0:57
13 Laitilan Jyske Sunn. 1:18:23 1:04
14 Ludvika OK 1:18:35 1:16
15 Turun Metsänkävijät 1 1:18:44 1:25
16 Värend GN 1 1:18:52 1:33
17 FK Göingarna 1:18:59 1:40
18 NTHI 1 1:19:05 1:46
19 OK Roslagen 1 1:19:08 1:49
20 Sundsvalls OK 1 1:19:12 1:53
21 Avesta OK 2 1:19:15 1:56
22 Kristiansand OK 2 1:19:20 2:01
23 Italy 1:19:22 2:03
24 Suunta-Sepot 1:19:28 2:09
25 Delta RF 1 1:19:29 2:10
26 Switzerland 1 1:19:38 2:19
27 Pan Århus OK 1:19:41 2:22
28 Mäntän Seudun Eräpirkat 1 1:19:43 2:24
29 Ikaalisten Nouseva Voima 1:19:47 2:28
29 Kolding OK 1 1:19:47 2:28
29 Göteborg/Majornas OK 1 1:19:47 2:28
32 Mark OK/Skene SIOS 1:19:59 2:40
33 Kristiansand OK 1 1:20:03 2:44
34 Thor IF 2 1:20:06 2:47
35 OK Skogsfalken 2 1:20:13 2:54
36 Halden SK 1 1:20:14 2:55
37 Hagaby GoIF 1 1:20:21 3:02
38 Pargas IF 1 1:20:22 3:03
39 Avesta OK 1 1:20:24 3:05
40 Oulun Tarmo 1:20:26 3:07
41 IFK Lidingö 1 1:20:39 3:20
42 Chalmers OL 2 1:20:41 3:22
43 OK Kolmården 1 1:20:43 3:24
44 Tyrving IL 1 1:20:46 3:27
45 Järfälla OK 1 1:20:54 3:35
46 Täby OK 1 1:21:01 3:42
47 Rånäs OK 1:21:02 3:43
48 Mynämäen Sunnist.-52 1:21:08 3:49
49 Stigen OK 1:21:13 3:54
50 Espoon Suunta 1 1:21:18 3:59
51 Landehof/Löftan/Rigor 1:21:19 4:00
52 Sundsvalls OK 2 1:21:22 4:03
52 Gular I.L. 1 1:21:22 4:03
54 Nydalen SK 1 1:21:29 4:10
55 Östersunds OK 1 1:21:31 4:12
56 IF Brahe 1:21:32 4:13
56 Indre Ostfold OK 1 1:21:32 4:13
58 Stora Tuna IK 1 1:21:36 4:17
58 Grycksbo IF 1 1:21:36 4:17
60 NTHI 2 1:21:37 4:18
61 KooVee 1 1:21:39 4:20
61 OK Kullingshof 1:21:39 4:20
63 Switzerland 2 1:21:40 4:21
64 Gustavsbergs IF 1 1:21:45 4:26
65 OK Hammaren 1 1:21:46 4:27
66 Nydalen SK 2 1:21:49 4:30
67 OK Tyr 1 1:21:50 4:31
68 OK Alehof 1 1:21:51 4:32
68 Sandefjord OK 1:21:51 4:32
70 Eurajoen Veikot 1:21:52 4:33
71 SOL Tranås 1:21:53 4:34
72 Paimion Rasti 1:21:55 4:36
73 Linköpings OK 1 1:21:57 4:38
74 Ås IL 2 1:21:59 4:40
74 Trollhättan SOK 1 1:21:59 4:40
76 Nydalen SK 3 1:22:03 4:44
77 Bäkkelaget SPK 1:22:06 4:47
77 Linköpings OK 2 1:22:06 4:47
79 Köping-Kolsva OK 1:22:07 4:48
80 OK Södertörn 1 1:22:09 4:50
81 Helsingin Suunnistajat 2 1:22:10 4:51
82 Falköpings AIK 1:22:11 4:52
83 Västerås SOK 1 1:22:12 4:53
84 Fredrikstad Skiklubb 1 1:22:14 4:55
85 Skogshjortarna OK 1:22:15 4:56
86 Linné OK 1 1:22:16 4:57
87 Thor IF 1 1:22:17 4:58
88 IFK Mora OK 1 1:22:19 5:00
89 Gävle OK 1 1:22:21 5:02
90 Motala OK 1 1:22:22 5:03
90 Torfinn OK 1:22:22 5:03
92 OK Skogsfalken 1 1:22:23 5:04
93 Rastivarsat 1:22:24 5:05
94 OK Hedströmmen/Surahammar 1:22:27 5:08
95 Steinkjer OK 1:22:29 5:10
95 Rastikarhut 1:22:29 5:10
97 IF Åland 1:22:33 5:14
98 Trollhättan SOK 2 1:22:34 5:15
99 Lillomarka O-lag 1 1:22:35 5:16
99 Hirvensalon Heitto 1:22:35 5:16
101 IFK Göteborg 1 1:22:37 5:18
102 Liedon Parma 1:22:39 5:20
103 IF Femman 1 1:22:40 5:21
104 Sävedalens AIK 1:22:47 5:28
105 Hestra IF 1 1:22:52 5:33
106 Tolered Utby OL 2 1:22:53 5:34
106 OK Orion 1:22:53 5:34
108 Storviks IF 1:23:06 5:47
109 Kalevan Rasti 1:23:10 5:51
110 Raja-Karjalan Sunnistajat 1:23:12 5:53
111 Visborgs OK 1:23:20 6:01
111 Leksands OK 1 1:23:20 6:01
113 Gotlands Bro OK 1:23:28 6:09
114 Chalmers OL 1 1:23:32 6:13
115 Malax IF 1:23:39 6:20
116 Hestra IF 2 1:23:52 6:33
116 Hästveda OK 1:23:52 6:33
118 VB OL 1 1:23:53 6:34
118 IFK Hedemora 1:23:53 6:34
120 Hellas SoIK 1 1:23:56 6:37
121 Freidig SK 1:23:57 6:38
122 Tolered Utby OL 1 1:24:01 6:42
123 Akilles OK 1:24:09 6:50
124 Lammin Sakia 1:24:15 6:56
125 OK Hällen 1 1:24:16 6:57
126 Kangasala SK 1 1:24:22 7:03
127 OK Nolaskogsarna 1:24:23 7:04
128 Bredaryds SOK 1:24:32 7:13
129 Motala AIF 1:24:34 7:15
130 Vänersborg SK 1:24:35 7:16
131 KFUM Örebro OK 1 1:24:44 7:25
132 OK Kolmården 2 1:24:53 7:34
133 Fredrikstad Skiklubb 2 1:24:55 7:36
134 Skien OK 1:24:59 7:40
135 Nybro OK 1:25:07 7:48
135 Lynx R F 2 1:25:07 7:48
137 Falkenbergs OK 1:25:10 7:51
138 OK Tisaren 1 1:25:18 7:59
139 Lynx R F 1 1:25:19 8:00
140 Åmåls OK 1:25:26 8:07
141 Botnia OK 1:25:27 8:08
141 Vittjärvs IK 1:25:27 8:08
143 Anttolan Urheilijat 1:25:33 8:14
143 Järla IF 1 1:25:33 8:14
145 Göteborg/Majornas OK 2 1:25:34 8:15
146 Björkfors GOIF 1:25:35 8:16
147 SOK Viljan 1:25:41 8:22
148 Fossum IF 1:25:45 8:26
149 FK Friskus-Varberg 1 1:25:46 8:27
150 Väsby OK 1 1:25:49 8:30
150 Hämeenlinnan Suunnist 1:25:49 8:30
152 Ylistaron Kilpa-Veljet 1:25:52 8:33
153 Eksjö SOK 1:25:55 8:36
154 Arboga OK 1:26:00 8:41
155 Boxholm-Mjölby OL 1 1:26:02 8:43
155 OK Kåre 1 1:26:02 8:43
157 Ronneby OK 1 1:26:04 8:45
158 IF Hagen 1:26:05 8:46
159 Kangasala SK 2 1:26:06 8:47
159 Kalmar OK 1:26:06 8:47
161 OK Tor 1 1:26:07 8:48
162 Leksands OK 2 1:26:09 8:50
162 Kvarnsvedens GoIF OK 1:26:09 8:50
164 OK Vilse 1:26:19 9:00
165 IFK Södertälje 1 1:26:20 9:01
166 Hein O-lag 1:26:24 9:05
167 Turun Suunnistajat 2 1:26:28 9:09
168 Rälingen OK 1:26:31 9:12
168 Ås IL 1 1:26:31 9:12
168 Rasti-Nokia 1:26:31 9:12
171 Turun Suunnistajat 1 1:26:36 9:17
172 Kristinehamns OK 1:26:37 9:18
173 Söders OL 1 1:26:40 9:21
174 IK Hakarpspojkarna 2 1:26:41 9:22
175 Halmstad OK 1 1:26:45 9:26
175 Farum OK 1 1:26:45 9:26
177 OK Österåker 1 1:26:53 9:34
178 Nyköpings OK 1 1:26:54 9:35
179 Sarpsborg O-Lag 1:26:57 9:38
180 IFK Tumba 1 1:27:03 9:44
180 OK Ravinen 1 1:27:03 9:44
182 NLHI 1:27:06 9:47
183 Halden SK 2 1:27:08 9:49
183 OK Enen 1:27:08 9:49
183 Grip OK 1:27:08 9:49
186 Pihkaniskat 1:27:10 9:51
187 Kungälvs OK 1:27:12 9:53
188 OK 77 1 1:27:13 9:54
188 Tampereen Pyrintö 1 1:27:13 9:54
190 Finspångs AIK 1 1:27:14 9:55
191 Pan-Kristianstad 1 1:27:15 9:56
192 Västerviks/Ankarsrums OK 1:27:18 9:59
193 IFK Södertälje 2 1:27:24 10:05
194 FIF Hilleröd 1 1:27:26 10:07
195 Oppsal IF O-gruppe 1 1:27:28 10:09
196 Raumar O-lag 1:27:31 10:12
197 IFK Linköping 1:27:42 10:23
198 Hauhon Sisu 1:27:45 10:26
199 OK Moss 1:27:49 10:30
200 Bromma-Vällingby SOK 1:27:58 10:39
201 Kils OK 1:27:59 10:40
202 OK Gisle 1:28:01 10:42
203 Tullinge SK 1 1:28:04 10:45
204 Främmestad IK 1:28:05 10:46
205 OK Skogsstjärnan 1:28:18 10:59
206 Joensuun Yliopiston Urh 1:28:22 11:03
207 Eskilstunafors OL 1:28:38 11:19
208 Odense OK 1:28:48 11:29
209 IK Hakarpspojkarna 3 1:28:49 11:30
210 Asker Skiklubb 1 1:28:58 11:39
211 Halmstad OK 2 1:29:07 11:48
212 Ringsaker O-lag 1 1:29:15 11:56
213 Rajamäen Rykmentti 2 1:29:16 11:57
214 FK Friskus-Varberg 2 1:29:17 11:58
215 Skogsströvarna OK 1:29:22 12:03
215 SOK Aneby 1:29:22 12:03
217 IFK Göteborg 2 1:29:25 12:06
217 Sävedalens AIK 2 1:29:25 12:06
219 OK Denseln 1:29:26 12:07
220 Lunds OK 1:29:33 12:14
221 Brandval-Kongsvinger OK 1 1:29:36 12:17
222 OK Måsen 1:29:39 12:20
223 Hagaby GoIF 2 1:29:41 12:22
224 Lifjell O-Lag 1:29:47 12:28
225 FK Finn Ljungby 1:29:53 12:34
226 Strängnäs Malmby OL 2 1:29:56 12:37
227 Åkers IF 1:29:58 12:39
228 Njudung OK 1:30:07 12:48
228 Mälarhöjdens IK 1:30:07 12:48
228 Skogslöparna 1 1:30:07 12:48
231 Hjärnarp GIF 1:30:14 12:55
232 KFUM Örebro OK 2 1:30:15 12:56
233 Ulricehamns OK 1:30:20 13:01
234 Ärla IF 1 1:30:22 13:03
234 OK Rodhen 1 1:30:22 13:03
236 Kajaanin Kuohu 1:30:27 13:08
237 Bottnaryd IF 1:30:28 13:09
238 Pargas IF 2 1:30:29 13:10
239 Bredared/Ymer/Rydboholm 1:30:32 13:13
240 Mäntän Seudun Eräpirkat 2 1:30:40 13:21
241 Sundbyberg IK 1 1:30:45 13:26
242 Tranan OK 1:30:48 13:29
243 OK Eken 1:30:50 13:31
244 Tullinge SK 2 1:30:53 13:34
245 Ringsaker O-lag 2 1:30:55 13:36
246 Täby OK 2 1:30:57 13:38
247 OK Triangeln 1:31:02 13:43
248 IFK Lidingö 2 1:31:07 13:48
249 Höjderyggens OK 1:31:12 13:53
250 Jönköpings OK 1:31:17 13:58
251 Kadettikoulu 1:31:19 14:00
252 Nydalen SK 4 1:31:20 14:01
253 OK Klemmingen 1:31:28 14:09
254 Stora Tuna IK 2 1:31:33 14:14
255 Timrå SOK/Njurunda OK 1:31:42 14:23
256 Domnarvets GOIF 1 1:31:44 14:25
257 Snättringe SK 1 1:31:45 14:26
257 Växjö OK 1 1:31:45 14:26
259 Espoon Suunta 2 1:31:49 14:30
260 Almby IK 1:31:52 14:33
260 Norbergs OK 1:31:52 14:33
262 NTHI 3 1:31:54 14:35
263 GoIF Tjalve 1:31:57 14:38
264 Rasti E4 1:32:01 14:42
265 Kovlands IF 1:32:07 14:48
266 OK Dacke 1:32:10 14:51
267 Växjö OK 2 1:32:17 14:58
268 Skattkärrs IF 1:32:26 15:07
269 OL Trollelg 1:32:28 15:09
269 Angelniemen Ankkuri 2 1:32:28 15:09
271 Södertälje IF 1:32:32 15:13
272 O-52 1:32:34 15:15
273 Härlövs IF 1:32:36 15:17
274 Suunta-101 1:32:57 15:38
274 Rehns BK 1:32:57 15:38
274 Pan-Kristianstad 2 1:32:57 15:38
277 OK Tyr 2 1:33:06 15:47
278 Västerås SOK 2 1:33:17 15:58
279 OK Tisaren 2 1:33:21 16:02
280 KooVee 2 1:33:25 16:06
281 Tjällmo-Godegårds OK 1 1:33:28 16:09
281 Gävle OK 2 1:33:28 16:09
283 Krigsskolan 1:33:33 16:14
284 Strängnäs Malmby OL 1 1:33:35 16:16
284 Väsby OK 2 1:33:35 16:16
286 Bjursås OK 1:33:58 16:39
287 Turebergs IF 1:33:59 16:40
288 Kongsberg O-lag 1:34:04 16:45
289 Helsingör SOK 1:34:13 16:54
290 Hällefors OK 1:34:15 16:56
291 Kjula-Standard OK 1:34:19 17:00
292 Gustavsbergs IF 2 1:34:20 17:01
293 Matteus SI 1:34:23 17:04
293 OK Ravinen 2 1:34:23 17:04
295 Trosabygdens OK 1:34:27 17:08
296 Järfälla OK 2 1:34:29 17:10
297 Norrköpings AIS 1:34:38 17:19
297 Säterbygdens OK 1:34:38 17:19
299 Vehkalahden Veikot 1:34:41 17:22
300 Saarijärven Pullistus RY 1:34:42 17:23
301 Alfta/Edsbyn/Viksjöfors 1 1:34:45 17:26
302 OK Ravinen 3 1:34:54 17:35
303 Tyrving IL 2 1:35:02 17:43
304 Nynäshamns OK 1:35:04 17:45
305 Asker Skiklubb 2 1:35:08 17:49
306 Söderhamns OK 1:35:11 17:52
307 NTHI 5 1:35:26 18:07
308 OK Djerf 1 1:35:57 18:38
309 Måren OK 1:36:03 18:44
310 Katrineholms OK 1:36:07 18:48
311 L-100 IF 2 1:36:15 18:56
312 NTHI 4 1:36:26 19:07
312 Bondsjöhöjdens IK 1:36:26 19:07
314 Krylbo OK 1:36:27 19:08
315 Eslövs FK 1:36:28 19:09
316 Istrums OK 1:36:31 19:12
317 Grycksbo IF 2 1:36:42 19:23
318 Trollhättans SK 1:37:02 19:43
319 OK 77 2 1:37:17 19:58
320 Tullinge SK 3 1:37:54 20:35
320 Lessebo OK / Emmaboda OK 1:37:54 20:35
322 Turun Metsänkävijät 2 1:37:58 20:39
323 OK Milan 1:38:02 20:43
324 Haninge SOK 1:38:06 20:47
325 OK Roslagshof 1 1:38:07 20:48
326 VB OL 2 1:38:15 20:56
327 IFK Enskede 1 1:38:21 21:02
328 Tylöskog OK 1:38:58 21:39
329 Tisvilde Hegn OK 1:39:24 22:05
330 IF Sibbo Vargarna 1:39:26 22:07
331 NTHI 11 1:39:34 22:15
332 Hässleholms OK 1:39:58 22:39
333 Umeå OK 1:40:17 22:58
334 Brännans IF 1:40:30 23:11
334 Ronneby OK 2 1:40:30 23:11
336 Uppsala IF 1:40:32 23:13
336 Sisu/Lidköping/Hjobygden 1:40:32 23:13
338 Oxvretens SK 1:41:08 23:49
339 Länna IF 1:41:21 24:02
340 Sölleröd OK 1:41:35 24:16
341 IFK Tumba 2 1:41:40 24:21
342 Ärla IF 2 1:41:46 24:27
343 OK Hällen 2 1:41:48 24:29
344 Rotebro IS 1 1:41:49 24:30
345 Alvesta SOK 1:41:55 24:36
346 Rastihaukat 1:41:58 24:39
347 OK Hammaren 2 1:42:02 24:43
348 Skarpnäcks OL 1:42:11 24:52
349 Skutskärs OK/Valbo AIF 1:42:45 25:26
350 Eksport OL 1:42:49 25:30
351 IFK Lidingö 3 1:43:04 25:45
352 Korsnäs IF Orientering 1:43:07 25:48
353 Vang O-lag 1:43:27 26:08
354 Enebybergs IF 1:43:32 26:13
355 OK Tisaren 3 1:43:33 26:14
355 OK Södertörn 2 1:43:33 26:14
357 Tierps SOK 1:43:35 26:16
358 Säterbygden/St.Skedvi/Tä 1:44:19 27:00
359 Ockelbo OK 1:46:14 28:55
360 Finspångs AIK 2 1:46:21 29:02
361 Vingåkers OK / Regna IF 1:46:46 29:27
362 Gävle OK 3 1:47:10 29:51
363 Skogsmårdarna,OK 1:47:20 30:01
364 Nyköpings OK 2 1:47:47 30:28
365 OK Denseln / IFK Norrköping 1:48:18 30:59
366 Hellas SoIK 2 1:48:20 31:01
367 Indre Ostfold OK 2 1:50:47 33:28
368 Stigsökarna 1:51:08 33:49
369 IFK Södertälje 3 1:51:18 33:59
370 Letstigen OK 1:51:58 34:39
371 OK Alehof 2 1:52:04 34:45
372 NTHI 8 1:52:11 34:52
373 Ballerup OK 1:52:24 35:05
374 IFK Mora OK 2 1:52:32 35:13
375 Gandvik IK/OK Klyftamo 1:52:53 35:34
376 OK Öst Birkeröd 1:53:05 35:46
377 Laxå OK 1:53:11 35:52
378 Snättringe SK 2 1:53:21 36:02
378 OK Nolaskogsarna 2 1:53:21 36:02
380 Linné OK 2 1:53:26 36:07
381 Gamleby OK 1:53:34 36:15
382 Umeå OK 2 1:53:35 36:16
383 Söders OL 2 1:53:44 36:25
384 Gular I.L. 2 1:54:11 36:52
385 Berger og Svelvik O-lag 1:54:18 36:59
386 Sundbyberg IK 2 1:55:08 37:49
387 Tampereen Pyrintö 2 1:55:14 37:55
388 Tjällmo-Godegårds OK 2 1:55:20 38:01
389 NTHI 7 1:55:31 38:12
390 OK Rodhen 2 1:56:55 39:36
391 Gipen Ok 1:57:13 39:54
392 Stord IL 2 1:57:18 39:59
393 IFK Enskede 2 1:57:55 40:36
394 Sturla 1:58:00 40:41
395 Enköpings AI 1:59:04 41:45
396 Skogsluffarnas OK 1:59:31 42:12
397 Stora Sundby GoIF 2:00:02 42:43
398 Raseborg OK 2:01:25 44:06
399 OK Djerf 2 2:02:22 45:03
400 Motala OK 2 2:02:25 45:06
401 OK Räven 2:02:27 45:08
402 Skogslöparna 2 2:02:32 45:13
403 Oppsal IF O-gruppe 2 2:02:34 45:15
404 Deje Skidförening 2:02:35 45:16
405 Gagnefs OK 2:03:48 46:29
406 Hällestad/Stjärnarps OK 2:05:52 48:33
407 OK Älvsjö Örby 2:06:43 49:24
408 Forsa IF 2:07:04 49:45
409 Svaide SOK 2:08:25 51:06
410 OK Österåker 2 2:09:14 51:55
411 Alfta/Edsbyn/Viksjöfors 2 2:09:36 52:17
412 Hestra IF 3 2:09:55 52:36
413 NTHI 6 2:12:23 55:04
414 NTHI 9 2:13:20 56:01
415 Solna OK 2:15:16 57:57
416 OK Renen 2:15:40 58:21
417 Kolding OK 2 2:15:42 58:23
418 Lillomarka O-lag 2 2:17:33 1:00:14
419 OK Tor 2 2:17:42 1:00:23
420 Leksands OK 3 2:18:09 1:00:50
421 Värend GN 2 2:19:02 1:01:43
422 OK Roslagen 3 2:19:10 1:01:51
423 OK Roslagshof 2 2:21:53 1:04:34
424 Östersunds OK 2 2:22:22 1:05:03
425 Boxholm-Mjölby OL 2 2:22:29 1:05:10
426 Brandval-Kongsvinger OK 2 2:23:10 1:05:51
427 Tibro AIK 2:23:40 1:06:21
428 IF Verda 2:24:12 1:06:53
429 Chalmers OL 3 2:27:28 1:10:09
430 Farum OK 2 2:27:38 1:10:19
431 NTHI 10 2:43:14 1:25:55
432 Järla IF 2 2:47:06 1:29:47
433 NTHI 12 3:16:42 1:59:23

Entries 2019

Total Entries956
Tiomilakavlen315
Damkavlen347
Ungdomskavlen294
Sweden593
Norge174
Finland116
Denmark44
Czech Republic14
Russian Federation4
Storbritannien4
Italy2
Poland2
France1
Switzerland1
Lithuania1

In association with