10MILA 2011  
Svenska
Svenska
English
English
Suomeksi
Suomeksi

 

 

Main sponsor

Botkyrka Kommun

Läs mer om Botkyrka kommun

 
Sponsors

Riksten Friluftsstad

Lida

Intersport

Göta ingenjörregemente

Amfibieregementet

Fujitsu

Subtopia

Nordströms Trä

Ekenhuset

Maxim

Omega Point

Tryckt.se

Servicepoolen

 
Organizers

Skarpnäcks OL

Tullinge SK

 
Friendship
competitions

Salpa-Jukola 18.-19.6.2011

43-Kavlen

Spring Cup

Resultat Motionsorientering/Öppna banor / Results Open courses

PlNamnFöreningTidTid+
1Eskil FröislandVang OL18:340:00
2Petter ErlandssonSundsvalls OK19:501:16
3Ellen StävmoOK Kolmården20:011:27
4Nils Forsberg-RundströmIFK Enskede20:482:14
5Edvin StävmoOK Kolmården21:373:03
6Edvin SelinFK Göingarna22:203:46
7Ronja StåhlSundbybergs IK22:594:25
8Alisa KulmalaRajamäen Rykmentti23:375:03
9Sofia BRANDONOK Enen23:455:11
10Sofia EdvardssonJärfälla OK23:515:17
11Erik DoyleSundbybergs IK23:565:22
12Mattias ÖlundIK Hakarpspojkarna24:025:28
13Linus NilssonOK Österåker24:055:31
14Isak GeliusSnättringe SK24:155:41
15Olle RingiOK Kåre24:215:47
16Tove RingiOK Kåre24:235:49
17Elon AlbrektssonRavinen24:305:56
18Emil ÖlundIK Hakarpspojkarna24:496:15
19Ole WestinKlubblös24:586:24
20Nora PeuraKlubblös24:596:25
21Martin JanssonOK Österåker25:276:53
22Matilda FriskGustavsbergs OK26:017:27
23Karin FlordalSnättringe SK26:307:56
24Filip SkogelandKlubblös26:378:03
25Henrik AxelssonSnättringe SK26:508:16
26Emma SkogelandKlubblös26:538:19
27Mikael SkogelandKlubblös27:028:28
28Saga LundkvistHuddinge IF27:338:59
29Jessica LundkvistHuddinge IF27:349:00
30Axel FlordalKatrineholms OK27:479:13
30stella homboeIL Tyrving27:479:13
30Olle CummingKlubblös27:479:13
31mia RollerJärfälla OK28:009:26
31Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna28:009:26
32Paula SilierJärfälla OK28:309:56
33Noa EkmanKA 3 IF28:4510:11
34Sara HögrellJönköpings OK29:2710:53
35Ludwig BerglindOK Södertörn30:1911:45
36Anna BrunellOK Kolmården30:2711:53
37Tilde JosfessonKlubblös30:4312:09
38Alfred PetterssonFalköpings AIK OK31:1012:36
39Jakob MagnussonStora Tuna IK SK31:2712:53
40Elis Forsberg-RundströmIFK Enskede31:3613:02
41Filip LindqvistKlubblös31:4713:13
42HeNRIK BengtssonSkarpnäcks OL31:5913:25
43Madeleine EngströmFinspångs SOK32:0013:26
44JAKOB HÄGGSTRÖMSkarpnäcks OL32:4314:09
45Frida GustavssonKlubblös33:5615:22
46Vidar NordqvistKlubblös34:5916:25
47Fredrik RichtnerPEAB35:4217:08
48Tilda BellanderGustavsbergs OK36:3618:02
49Emma BellanderGustavsbergs OK36:3718:03
50Gustaf VilénOK Ravinen37:2218:48
50oliver asplundSäterbygdens OK37:2218:48
51Alexandra AngvollFredrikstad SK37:3519:01
52linnea asplundSäterbygdens OK37:4219:08
53Malin ThornemanHelsingborgs SOK37:5319:19
54Hanna GrassOK Linné39:1720:43
55AlVA HellnerIstrums SK39:5421:20
56Daniel MårtenssonTumba-Mälarhöjden OK40:4222:08
56Hannes HellnerIstrums SK40:4222:08
57Felix ArkängTullinge SK41:1322:39
58Brigitte AlsénOK Roxen41:2322:49
59Ulf OlaussonKlubblös42:1923:45
60Astrid JohanssonKlubblös43:4125:07
61Jonathan RymanKlubblös44:1925:45
62Simon LoenbergStigfinnarna45:1426:40
63Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna47:3328:59
64Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna48:3329:59
65Clara StenbeckMälarö SOK51:5533:21
66Rikard StenbeckMälarö SOK52:0833:34
67Nicole ReinbringJärla Orientering55:1936:45
68Olivia LindgrenKlubblös57:5339:19
69Albin EdlundKlubblös58:0739:33
70Ossian LindgrenKlubblös58:5640:22
71Theo EdlundKlubblös59:2140:47
72Philip EdlundKlubblös60:0241:28
Olof ThorénSkogsluffarnas OKEj godk.
Pär MårtenssonTumba-Mälarhöjden OKEj godk.
Lennart HellstenKlubblösEj godk.
Kalle ÖlundIK HakarpspojkarnaEj godk.
Sara SylvanKlubblösEj godk.
Samuel SylvanKlubblösEj godk.
Wibke JonasKlubblösEj godk.
Elliot AmolinKlubblösEj godk.
Otto LindgrenKlubblösEj godk.
Towa PetterssonOK DenselnEj start
Elin GrossOK LinnéEj start
Gustav LindbergOK LinnéEj start
OLOF ROBERTSSONSundbybergs IKEj start

Ö2 4080 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Frida HögrellJönköpings OK33:200:00
2Jonas BystedtJärfälla OK38:495:29
3Ivar Lidström LauriSnättringe SK40:337:13
4Camilla JakobssonCentrum OK42:299:09
5Karin AxelssonFinspångs SOK43:179:57
6Ricke IngessonSarpsborg OL43:5510:35
7Jonatan StåhlSundbybergs IK44:4411:24
8Åsa ÖströmKlubblös47:4614:26
9Therese HäggeborgKlubblös49:1715:57
10Agneta LissmatsOK Södertörn80:2247:02
Evan GibbardOK RavinenEj godk.

Ö3 2830 meter 47 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders UhlinKlubblös24:170:00
2Alvi RingiOK Kåre27:453:28
3Johan LangerakJärfälla OK29:134:56
4Elin Margareta ErikssonTumba-Mälarhöjden OK30:426:25
5Jennicka BerglindKlubblös30:526:35
6Evelina KulmalaRajamäen Rykmentti31:177:00
7Oskar EdvardssonJärfälla OK31:377:20
8Elin NYbergKlubblös34:2810:11
9Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK35:2111:04
10Jessica FredrikssonVästerås SOK35:4611:29
11Simon GraasOK Linné35:5111:34
12André LindgrenOK Ravinen36:2112:04
13Annika MatilainenHelsinen Suunnistajat36:5812:41
14Noel WaldenfjordJärfälla OK37:0312:46
15Malin IsacssonOK Linné39:5715:40
16Mattias IvarezOK Södertörn43:2119:04
17Agneta OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK43:2319:06
18Andreas StenbergTullinge SK46:5022:33
19Love RasmussenNyköpings OK47:0322:46
20Maria RasmussenNyköpings OK47:1022:53
21Henrik HamreforsVästerås SOK47:5023:33
22Måns NordqvistKlubblös48:1123:54
23Simon FreylandSOK Aneby50:2426:07
24Evgeny TarantsevOK Yeisk50:3526:18
25Gustav LidemarSnättringe SK52:2728:10
26Simon FriskGustavsbergs OK52:5828:41
27Isak WestringJärfälla OK53:3229:15
28Siri EdgrenJärla Orientering54:5030:33
28Patrik EdgrenJärla Orientering54:5030:33
29Claes RennerOK Södertörn55:4531:28
30Mats JonssonBromma-Vällingby SOK58:0333:46
31Lova NygrenTumba-Mälarhöjden OK58:1233:55
32Emil NygrenTumba-Mälarhöjden OK59:4735:30
33Rebecka MartinssonOK Klemmingen60:3036:13
34Cindy de WitSnättringe SK64:3740:20
35andreas jonerholmOK Klemmingen64:5140:34
36Rafaela von FrenckellIFK Lidingös Skid o OK67:0242:45
37Waldemar von FrenckellIFK Lidingös Skid o OK67:0442:47
38Anna WirénLinköpings Skidklubb70:5446:37
39Helena GregoriussonHellas Orientering72:4348:26
40Ann TörnerHellas Orientering72:4848:31
41Börje OhlmanKlubblös76:4452:27
42Michaela LiljestrandOK Klemmingen92:0367:46
Erling HolstOK LinnéEj godk.
Linn SanderGöteborg-Majorna OKEj godk.
Ellen RosenkvistHelsingborgs SOKEj godk.
Verti LeitinenKooveeEj start

Ö4 4620 meter 52 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Björn AxelssonFinspångs SOK34:570:00
2Johan LindmanFinspångs SOK36:421:45
3Stefan EricssonKlubblös38:013:04
4Fredrik JohanssonBerka BH42:287:31
5Lars WaernulfKlubblös43:388:41
6Anders BerggrenSWE43:418:44
7Simon MartinssonOK Klemmingen43:428:45
8Lars BerggrenSWE44:119:14
9Johan WaernulfKlubblös44:529:55
10David djuvfeldtViP45:0310:06
11Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK45:3310:36
12håkan frimanViP45:5711:00
13Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL47:4312:46
14Eskil PerssonBerka BH47:5412:57
14Jan WÅHLEMANKlubblös47:5412:57
15Lena GumaeliusWaxholms OK48:2613:29
16Lotta Tegin FranssonOK Milan48:2913:32
17Matti RajalaKouvolan Suunnistajat49:4014:43
18Annika BjörkrotKlubblös50:1615:19
19Anders SundellKlubblös50:2015:23
20Per HållströmGävle OK50:3015:33
21Maria HållströmGävle OK50:3415:37
22Henrik OhlssonGOIF Tjalve50:5916:02
23Josefin VångdahlIFK Lidingös Skid o OK51:2816:31
24Fritjof AxelssonFK Göingarna53:1618:19
25benny aaenFarum OK53:1718:20
26Gertrud WilhelmssonStigfinnarna55:0320:06
27Suvi ManninenJamsau Retki-Veikot55:2620:29
28Kjell BergmanStigfinnarna55:2720:30
29Joel BystedtJärfälla OK58:1023:13
30Staffan WikströmSöders SOL Tyresö58:5323:56
31Inge SundströmNyköpings OK59:3024:33
32Marja RajalaKouvolan Suunnistajat59:3424:37
33Heidi BörstadSarpsborg OL61:3826:41
34Nina MattssonKlubblös62:1327:16
35Roland FridhFörsvarsmakten62:4027:43
36Kalle HögbergFörsvarsmakten63:4228:45
37Therese HäggeborgKlubblös64:5029:53
38Mathilde JohnniKlubblös67:1732:20
39Clarita LindströmStigfinnarna70:1935:22
40Stefan JanssonKlubblös71:4536:48
41Anders WettemarkSundbybergs IK72:3437:37
42Elise SpetsSelbu OK75:0740:10
43Steinar HagenRaumar OL76:1641:19
44Haun peniKonvolan sunnistaiat76:4641:49
45Niklas AldénOK Linné76:5842:01
46Kristina LittmarkKlubblös87:2352:26
47Göran RosenkvistHelsingborgs SOK90:4955:52
Dag SvenssonRavinenEj godk.
Kjell FlagstadTrosabygdens OKEj godk.
Lena NilssonOK ÖsteråkerEj start
Bru LeitinenKooveeEj start

Ö5 2800 meter 81 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Niklas NilssonKlubblös27:140:00
2Viktor SvenskStora Tuna OK28:130:59
2Viktor BarkegrenStora Tuna OK28:130:59
3Bernt JohanssonOLC Stubai29:322:18
4Lisa DammvikStora Tuna OK30:233:09
5Egil MorastHaninge SOK30:353:21
6Hannes SvahnOK Ravinen30:473:33
7Håkan SvahnOK Ravinen31:003:46
8Sofie HöglundJärla Orientering31:394:25
9Anders WigrenTullinge SK32:285:14
10Arvid WesterbergOK Kolmården33:536:39
11Mikael WesterbergOK Kolmården33:566:42
12Elsa HolmgårdKils OK35:027:48
13Maja BergmanOK Ravinen35:137:59
14Linda EvaldssonKFUM Örebro OK36:098:55
15Anders MeurkKlubblös36:108:56
16Johan KjellinJärfälla OK38:0710:53
17Anders AxelssonFinspångs SOK38:4611:32
18Anna WesterberghOK Linné38:5311:39
19Lars LöthmanJärfälla OK38:5611:42
20Martin MörsellOK Kåre39:1311:59
21Karolina Dahl FosbyGimle IF39:3912:25
22Johan PetterssonKlubblös40:0112:47
23Ira ZlihKuzmolova40:2413:10
24Emil AnderssonHaninge SOK41:1714:03
25Daniel WohlgemuthRavinen41:5314:39
26Anders SteenGustavsbergs OK42:0214:48
27Ellen FrostOK Roslagen42:1415:00
28Wilma GilleOK Roslagen42:1515:01
29Mats FrostOK Roslagen42:2415:10
30Annelie DahlOK Tisaren42:5715:43
31Mikael Landels BarnesStora Tuna OK44:2817:14
32Rasmus LöfgrenStora Tuna OK45:3118:17
33Andris RozenbachsTKIF45:4218:28
34Monika PerssonOK Södertörn45:4718:33
35Mats HolmgrenKlubblös46:4519:31
36Gustav FrænellSundsvalls OK46:5319:39
37Marianne JernbergSöders SOL Tyresö47:1019:56
38Hilda AxelssonFK Göingarna47:3020:16
39Jesper LidemarSnättringe SK47:4620:32
40Linnea NilssonNyköpings OK47:5020:36
41Göran R WallénIFK Lidingös Skid o OK47:5220:38
42Eva LöfgrenJärfälla OK48:0420:50
43Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL48:4021:26
44Else-Britt AnderssonRånäs OK48:4921:35
45Anneli LidemarSnättringe SK48:5921:45
46Julia HjalmarssonOK Kåre49:3222:18
47Mari-helen LidströmSnättringe SK50:4323:29
48Karin LundeqvistOK Hällen50:4423:30
49Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK51:3124:17
50Axel FlordalKatrineholms OK51:4624:32
51Gabriella FriskGustavsbergs OK52:2025:06
52Anna Kerstin AnderssonCentrum OK52:5125:37
53Filip KanaGustavsbergs OK53:4826:34
54Dane NilssonSnättringe SK56:1629:02
55Annika MårtsSnättringe SK56:2829:14
56Sven SandinOK Södertörn58:4831:34
57Bo RockJärfälla OK59:1732:03
58Mathias AxelssonSnättringe SK60:0932:55
59Kerstin SkoogPEAB61:0533:51
60Stina BorängSnättringe SK62:0734:53
61Marine AnderssonTullinge SK66:2139:07
62Yngve RahlénOK Ravinen67:2340:09
63Clara JohanssonKFUM Örebro OK68:0640:52
64Axel LindbergSvaide Roma SOK71:2544:11
65Monika KarlssonIFK Södertälje71:3744:23
66David LevinSvaide Roma SOK71:5544:41
67Hans LindskogAura OK74:3047:16
68Aija SadurskisCentrum OK78:3951:25
69Kristina TinglöfVäsby OK81:1353:59
70Arthur ErikssonHammarby IF OF82:5755:43
71Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK84:5457:40
72Börje KarlssonOK Nalle85:0557:51
Olof LissmatsOK SödertörnEj godk.
Bengt ÅhlanderHammarby IF OFEj godk.
Nils SwedenborgLunds OKEj godk.
Anton WinaldHellas OrienteringEj start
Lars GibbardOK RavinenEj start
Matias ArolaPaimion RastiEj start
Emma SimmerleinHaninge SOKEj start
Anna-Karin ElisenbergHamar OKEj start

Ö6 5740 meter 85 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Monika TopinkovaKristiansand OK44:200:00
2Bo LauriSnättringe SK48:193:59
3Claus JohanssonJönköpings OK49:205:00
4Daniel JohanssonViP50:446:24
5Linnéa HedlundKöping-Kolsva OK52:508:30
6Sune CarlssonOK Hällen53:108:50
7David HectorSnättringe SK53:219:01
8Johan LidemarSnättringe SK54:3710:17
8Stefan LjungbergIFK Tumba SOK54:3710:17
9Mattias HenrikssonCentrum OK56:0911:49
10Martin KarlssonSödertälje-Nykvarn OF56:5512:35
11Christian EricssonViP57:5513:35
12Lars WaernulfKlubblös58:3414:14
13Caroline WilboisGöteborgs SK59:1314:53
14Mattihas ThorsellVattenfalls IF Stockholm59:3715:17
15Eddie BjärrenholtVallentuna-Össeby OL60:0215:42
16Maria NymarkSöders SOL Tyresö60:1515:55
17Adam SegerslättSkåneslättens OL61:1416:54
18Gabriella LundholmSöders SOL Tyresö61:2817:08
19Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK62:1917:59
20Rickard HolmströmVästerbergslagens OL62:2418:04
21Marco DienerOLG Bern63:2719:07
22Sten SegerslättSkåneslättens OL63:2819:08
23Mikael RingiOK Kåre64:3120:11
24Marcus HammarströmWaxholms OK64:5720:37
25Anders NordelöfSävedalens AIK65:0220:42
26Ruhdi KarlssonVästerås SOK65:1220:52
27Christina SegerslättSkåneslättens OL65:2921:09
28Jan SturestigOK Södertörn66:2722:07
29Rebecka HoppeIF Thor67:0822:48
30PER OVIND HUSBYVaregg Fleridrett69:0024:40
31Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL69:5825:38
32Tomas AxelssonOK Linné70:0425:44
33Ulf AngelsiööOK Linné70:3826:18
34Jörgen LundholmSöders SOL Tyresö71:3427:14
35Kalle HögbergFörsvarsmakten71:5627:36
36Bo SkoogPEAB72:4228:22
37Annika DavidssonVästerås SOK73:4029:20
38Titti BergendahlOK Måsen73:4429:24
39Anders ÖnerudOK Ravinen73:5029:30
40Curt ReinholdssonIF Thor74:4930:29
41Jesper HedarEskilstuna OL75:5031:30
41Johan RydingEskilstuna OL75:5031:30
42Jenny JosefssonKlubblös75:5731:37
43Johan WaernulfKlubblös77:1132:51
44Toril VisterIndre Østfold OK78:2034:00
45Jan MäehansIFK Södertälje79:3535:15
46Tomas EnbergTrosabygdens OK80:1335:53
47Martin EnglundOK Södertörn80:2636:06
48Nicklas DoyleSkarpnäcks OL80:4936:29
49Tommy BomanVästerås SOK81:0536:45
50Mats BRANDONOK Enen81:3537:15
51Kårhild NordstadVaregg Fleridrett82:0637:46
52Rickard HenrikssonHelsingborgs SOK82:3538:15
53Harry ForsgrenOK Nolaskogsarna83:2539:05
54Fredrik CampbellAlmby IK84:3840:18
55Katarina Hoffsten-SundqOK Kåre86:4742:27
56Hans MalmbergWaxholms OK87:5443:34
57Jan KaleredSkogspojkarnas OK88:0943:49
58Josefin WångdahlIFK Lidingös Skid o OK89:1244:52
59Olle JorinderKlubblös91:5147:31
60Erlend Söbye-GrönvoldPorsgrunn OL93:2149:01
61Emil HåsteenJärla Orientering95:2951:09
62Anna ÅbergSWE109:5165:31
63Sören ÅbergSWE109:5265:32
64Marcus KempeKlubblös111:4567:25
65Consol FarreraKlubblös118:5374:33
66Kristian GustafssonSöders SOL Tyresö118:5674:36
67Solfrida LarsenAalborg OK120:4476:24
68Johanna WachtmeisterKlubblös124:4880:28
69James DeWittLänna IF125:0780:47
Sofie von FrenckellOK LinnéEj godk.
Espen Hultgren WeltzienJärla OrienteringEj godk.
Robert WaldenKlubblösEj godk.
Parik DreberKlubblösEj godk.
Kristian LundgrenStigfinnarnaEj godk.
Jesper AnderssonSnättringe SKEj godk.
Philip SjökvistKlubblösEj godk.
Bernhard StareKlubblösEj godk.
Peter ForsbergSnättringe SKEj godk.
András SzabóGöteborg-Majorna OKEj godk.
Anna MolanderOK TorEj start
Tomas BorgSundbybergs IKEj start
Johanne RaknerVaregg FleridrettEj start
Marcus BjurmanKlubblösEj start

Ö7 2810 meter 139 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rasmus ElmelidSkåneslättens OL18:550:00
2Mattias EngströmSkåneslättens OL19:190:24
3David ArboreliusHelsingborgs SOK20:371:42
4Erik AlnervikHelsingborgs SOK21:212:26
5Marianne AndersenKonnerud IL21:222:27
6Niklas OlofssonHelsingborgs SOK21:352:40
7Peter RisbergSkattkärrs IF22:073:12
8Torbjörn vÄRPKristiansand OK22:233:28
9Kristoffer EklannIFK Lidingös Skid o OK22:333:38
10Patrik JohanssonHelsingborgs SOK23:044:09
11Benny WiklundFinspångs SOK23:214:26
12Henrik BrobergIFK Lidingös Skid o OK23:424:47
13Erik OlssonVästerås SOK24:105:15
14Anders S NybergSäterbygdens OK24:185:23
15Bror FureskogAlfta-Ösa OK24:355:40
16Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL24:545:59
17Peter RydesäterRehns BK25:006:05
18Helena HagströmFalkenbergs OK26:457:50
19Claes AnderssonFalkenbergs OK26:467:51
20Olle ArmanNyköpings OK26:558:00
21Max HårdOK Södertörn27:118:16
22Ingrid E StrömTäby OK27:368:41
23Magnus AllardTjällmo-Godegårds OK27:478:52
23Tomas SundqvistOK Kåre27:478:52
24Patrik FriskGustavsbergs OK27:569:01
25Sofia SmittIFK Södertälje28:089:13
26Johan GunnarssonKFUM Örebro OK28:109:15
27Anders NilssonGotlands Bro Orienteringsklubb28:119:16
28Carina DoyleSundbybergs IK28:209:25
29Benny ForsströmOK Raseborg28:289:33
30Olle ÖbergSkogsluffarnas OK28:479:52
31Sofie ÅbergTjällmo-Godegårds OK28:499:54
32Vivianne LindstamSol Tranås28:5510:00
33Amadeus HanssonGotlands Bro Orienteringsklubb28:5810:03
34Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg29:0810:13
35Urban GullbergOK Linné29:0910:14
35Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna29:0910:14
36Conny SahlinVänersborgs SK29:2410:29
37David DahlVisborgs OK29:2810:33
38Ulrika MeyersonOK Linné30:1411:19
39Filip MagnussonStora Tuna OK30:1711:22
40Viktor TåqvistVästerås SOK30:1811:23
40Laura DienerTullinge SK30:1811:23
41Anders EricssonLunds OK30:2811:33
42Dennis RudqvistHelsingborgs SOK30:3711:42
43Åsa EricssonLunds OK30:4711:52
44Ulf IsacssonOK Linné30:5612:01
45Malin JohanssonFK Friskus-Varberg31:0212:07
46Katarina Hofften-SundqvistOK Kåre31:4012:45
47Thomas NybergRotebro IS OK31:4112:46
48Sara ÖsterholmTrosabygdens OK31:4512:50
49Anne LundmarkJärfälla OK31:4712:52
50Dan UgglaBromma-Vällingby SOK31:5913:04
51Tomas HallengrenKlubblös32:1113:16
51Louise HarkerKFUM Örebro OK32:1113:16
52Charlotta AskeljungOK Klemmingen32:1513:20
53Aki NiemiHyvinkään Rasti32:2813:33
54Lars NordinSolna OK32:2913:34
55Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF32:3213:37
56Johan PetttersonKlubblös32:4113:46
57Peter LijndKlubblös32:4613:51
58Björg feogstadOppsal IF Orientering32:5013:55
59Reine BorgströmSkogsluffarnas OK32:5413:59
60Margareta SkoogValbo AIF33:0114:06
61Roland FjellströmKF örebro33:1114:16
61Torborg HoppeIF Thor33:1114:16
62May ThorildMoen33:1614:21
63Gun Inger SahlbergLånghundra IF34:1315:18
64Anna MobergVänersborgs SK34:2115:26
65William HollowellOK Tyr34:4815:53
66Jacob HårdOK Södertörn34:5015:55
67Johnny RahlénOK Ravinen34:5315:58
68Klara HolmgårdKils OK35:0216:07
69Carin RunqvistJärfälla OK35:0816:13
70Maria EdvardssonJärfälla OK35:2016:25
71Christer NilssonLunds OK35:2316:28
72Niklas DeWittLänna IF35:4116:46
73Rolf LindblomOK Klemmingen35:4516:50
74Lars AhlströmVästerås SOK35:4916:54
75Annika DavidssonOK Klemmingen36:0817:13
76Christer SvenssonRonneby OK36:2017:25
77Lina SöderkvistSäterbygdens OK36:3417:39
78Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK36:4917:54
78Yyrki HeikkonenKlubblös36:4917:54
79Makko OjalaKlubblös36:5217:57
80Anette HagelinGustavsbergs OK37:0018:05
81LarsOwe StrömTäby OK37:0718:12
82Monika LundqvistSkogspojkarnas OK37:0818:13
83Gunilla HogedalVänersborgs SK37:4118:46
84Elisabet ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK38:1619:21
85Björn ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK38:2419:29
86Gunilla ReinholdssonIF Thor38:3219:37
87Håkan SteenGustavsbergs OK38:5620:01
88Bodil HullöenKristiansand OK39:4420:49
89Monica SvärdOK Klemmingen40:0321:08
90Gunnar LindholmKlubblös40:2421:29
91Marica HäroldSol Tranås41:2822:33
92Antti MetsänvirtaKKuningassuunnistajat 242:5624:01
93Alva BergquistSödertälje-Nykvarn OF43:0424:09
94Kjell OhlssonSöders SOL Tyresö43:0724:12
95Bertil LjungemyrIFK Lidingös Skid o OK43:3224:37
96Erika CarlingerSkogsluffarnas OK43:3424:39
97Ulf MinörLunds OK43:4424:49
98Helene RipaHaninge SOK43:4624:51
99Elisabeth CarlinSöders SOL Tyresö43:5525:00
100Kjell EhnSödertälje-Nykvarn OF44:2525:30
101Susanne LundHaninge SOK45:1226:17
102Charlotte JohnsonOK Klemmingen45:4726:52
103Cia HunhammarBromma-Vällingby SOK45:5126:56
104Matts TenlandAndrarums IF45:5226:57
105Line Drange RuudAsker SK45:5527:00
105Caroline PerssonAndrarums IF45:5527:00
106Kristina SkoglundHellas Orientering47:0328:08
107Mari-helen LidströmSnättringe SK49:1230:17
108Barbro GullbergOK Linné51:0932:14
109Espen HauganNTNUI51:2832:33
110Anita BrattlandOK Ravinen52:1333:18
111Jenny AxelssonSnättringe SK53:0834:13
112Mats KåbergKöping-Kolsva OK53:2234:27
113Annakarin RahlénOK Ravinen53:5234:57
114Gunnel NilssonMalmö OK55:1036:15
115Lennart NilssonMalmö OK55:1136:16
116Ingvar OskarssonKlubblös55:2336:28
117Viviann AnderssonSnättringe SK55:5737:02
118Jphannes SVENDSENOrineteringslaget Trollelg58:4839:53
119Ingemar BernerssonTullinge SK59:2640:31
120Elisabeth HectorSnättringe SK61:1942:24
121Eva BoströmTumba-Mälarhöjden OK62:2443:29
122pernilla schjönsbyÖstmarka68:0249:07
Per WesterlundSkogsluffarnas OKEj godk.
Ester DienerOLG BernEj godk.
Sture NyqvistGävle OKEj godk.
Sara FreylandSOK AnebyEj start
Björn HellrupHelsingborgs SOKEj start
Ville ForsströmOK RaseborgEj start
Hans SahlbergLånghundra IFEj start
Jan-Erik GranbackaKuningassuunnistajat 1Ej start
Christel NilssonHaninge SOKEj start
Molly BazilchukNTNUIEj start

Ö8 5150 meter 248 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Vettle BråtenRaumar OL31:530:00
2Rasmus Thrane HansenOK Pan-Kristianstad32:050:12
3Eirik HovindRaumar OL33:261:33
4Torben WendlerRaumar OL33:291:36
5juha hyyryläinenAnttolan urheilijat34:092:16
6olli-pekka koistinenDelta34:402:47
7Jon BjörgumKristiansand OK35:263:33
8Ulf MagnussonLeksands OK35:333:40
9jakko LeppenenAnttolan urheilijat37:475:54
10Kent BergmanOK Ravinen37:536:00
11Emil KaleredSkogspojkarnas OK38:006:07
12Mats WallinStora Tuna OK38:116:18
13Arto LiljaAnttolan urheilijat38:196:26
14Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna38:376:44
15Per Ove WallénTäby OK38:446:51
16Donatas StulgysIFK Moras OK38:567:03
17Darius SadeckasIFK Moras OK39:007:07
18Edgas LakisÄlvsjö Örby39:197:26
19Andreas HøyeKristiansand OK39:217:28
20Janis TamuzsÄlvsjö Örby39:367:43
21Petr SamekOK9939:517:58
22Henrik MorastHaninge SOK40:038:10
23Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF40:098:16
24Axel WasseniusUddevalla OK40:168:23
25Anne-louise GadsbølleOK Pan Århus40:368:43
26Ivana BochenkováSöders SOL Tyresö40:398:46
27Iliana ShandurkovaHalden SK41:469:53
28karlis baltacisÄlvsjö Örby41:5310:00
29Kjell WestinPorsgrunn OL42:0510:12
30David LöverModum42:1110:18
31Claes AnderssonKlubblös42:2010:27
32Kari MatilainenHelsinen Suunistajat42:2210:29
33Anders EnströmVäsby OK42:4610:53
34Keijo ViiloTampereen Pyrintö43:0311:10
35Claes KärrströmFörsvarsmakten43:0511:12
36talloen joostSkogshjortarna43:1211:19
37willi mullerBussola ok43:1311:20
38Per SundqvistOK Tranan43:2111:28
39Torbjörn NilssonStora Tuna OK43:3811:45
40Jostein Bö FlöjstadNTNUI43:4011:47
41Dag StridhUmeå OK43:4511:52
42Frode LösetRingerike OL43:5312:00
43Lars LjungqvistKlubblös44:0412:11
44Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK44:1612:23
45Björn RosendahlVästerås SOK44:1812:25
46Anabel VallidorCatalunya44:2312:30
47Joha-Pekka HarjuTampereen Pyrintö44:2812:35
48Trond BakledKonnerud IL44:3112:38
49Kalevi MäkipääUlvilan ura45:1413:21
50Jonas AxénMotala AIF OL45:2313:30
50Martin HammarlundMotala AIF OL45:2313:30
51Anders RosénStigmännen Karlshamns OK45:2613:33
52Peter RasmussenNyköpings OK45:2713:34
53Bengt KärrströmTullinge SK45:2913:36
54Mats BergHammarby IF OF45:4113:48
55Simen StörsetNTNUI46:0914:16
55Fredrik WallinLinköpings OK46:0914:16
56thomas van der kleijSkoghjortarna46:1214:19
57Bo LauriSnättringe SK46:1414:21
58Simone NiggliUlricehamns OK46:1514:22
59Anna SerrallongaCatalunya46:3214:39
60Mattias JohanssonIFK Moras OK46:3314:40
61Lennart SwahnSundbybergs IK46:3414:41
62Wilhelm von FrenckellIFK Lidingös Skid o OK46:3814:45
63Tomas RayOK7746:5415:01
64Håkan BrandbergLånghundra IF46:5715:04
65Sven WigertzLånghundra IF47:3415:41
66Fredrik MorastHaninge SOK47:3915:46
67Ronnie PetterssonHaninge SOK48:0616:13
68Halvor LundNTNUI48:0816:15
69Roar ByeModum48:1516:22
70Ossi KarvonenKS48:1816:25
71Peter AlbinssonJärfälla OK48:3616:43
71Jens WicksénSOK Viljan48:3616:43
72Peter SundénSödertälje-Nykvarn OF48:5717:04
73Marie HedarEskilstuna OL49:1817:25
74Leif MagnussonSkogsluffarnas OK49:2217:29
75martin chmilarMagnus orientering49:2717:34
76Toivo PentonenHestra IF49:3317:40
77Torbjörn StenbeckMälarö SOK49:4017:47
78Ville-veikko nurminenUlvilan ura49:4117:48
79Joel MongårdSkogsluffarnas OK49:4817:55
80Hans OhlinRånäs OK49:5318:00
81Ondrej KamenickyOK9949:5618:03
82Kia NordströmTäby OK49:5918:06
83Mirja MatilainenHelsingen Suunnistajat50:0918:16
84Karl Aasmund EröyOK Moss50:4818:55
85Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK50:5319:00
86Jan LavenKlubblös50:5519:02
87Magnus GrafströmCentrum OK50:5719:04
88Lars HogedalVänersborgs SK51:0519:12
89Arne JohanssonOK Ravinen51:1119:18
90Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK51:2719:34
91Björn MagnussonSkogsluffarnas OK51:2919:36
92Öivind RanestadHamar OK51:3119:38
93ANders NyböKonnerud IL51:3519:42
94Jan KamenickyOK9951:3719:44
95Magnus GraasOK Linné51:5420:01
96Tove IngvarssonOL Teamet Olofström52:0620:13
97erik woodwardOK Moss52:1120:18
98Peter ZazlonkinHiisirasti52:4420:51
99Henrik ErikssonTumba-Mälarhöjden OK52:4720:54
100Malin AnnegårdSOK Viljan52:4920:56
101Bo DavidssonSolna OK52:5020:57
102Anders ThomassonUlricehamns OK53:0521:12
103Leonard BalkVästerås SOK53:1221:19
104Lucie KrafkovaSöders SOL Tyresö53:1721:24
105Roland NilssonSOK Viljan53:2921:36
105Stefan NilssonOK Linné53:2921:36
106Olga BorodulinaKuzmolovo 11053:4221:49
107Kenneth KarlssonVingåkers OK53:4421:51
108Björn LinderGustavsbergs OK53:5221:59
109Andreas SjöholmOK Raseborg54:0722:14
110elena roosHalden SK54:3022:37
111Vidar WernöeSundbybergs IK54:3422:41
112Håkan SandbergTullinge SK54:4422:51
113Svante LennerstedtLunds OK54:4622:53
114Robin LarssonRaumar OL54:5323:00
115Ona RafolsCatalunya55:0423:11
116Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK55:1223:19
117Kent NeroMullsjö SOK55:1823:25
118Runo JohanssonKristinehamns OK55:2023:27
119Lena LindmanFinspångs SOK55:2323:30
120Frank SteinerJärfälla OK55:3423:41
121Karin GreilertHaninge SOK55:4223:49
122dominik vicanMagnus orientering56:3324:40
123Johan LindqvistKlubblös57:0625:13
124Jonas SundellUmeå OK57:2925:36
125Nicklas LundinÄlvsby IF OK57:4225:49
126Per LindskogIFK Enskede57:5225:59
127Niklas RejeSundbybergs IK57:5326:00
128Lars MongårdSkogsluffarnas OK57:5826:05
129Anders BerkelundVäsby OK58:0926:16
130Urban StåhlSundbybergs IK58:2126:28
131Halvor Eid NielsenNTNUI58:2826:35
132Joakim OlssonVäsby OK58:4026:47
133Mats BrobergIFK Lidingös Skid o OK58:4926:56
134Elisabeth ÖströmOK Tyr59:1727:24
135Magnus HoppeIF Thor59:1927:26
136Jonas LarssonOK Kullingshof59:2127:28
137Maria GustavssonIFK Moras OK59:2427:31
138Göran EklundTrosabygdens OK59:2627:33
139Kay HenningssonAmf 159:3827:45
140Ulf KivisäkkOK Hammaren59:5227:59
141Sindre GylverAsker SK60:1028:17
142Jiri StrnadOK9960:3028:37
143Hans PerssonOK Älgen60:4728:54
144Kenneth PetterssonJärfälla OK60:4928:56
145Evelin GustafssonVittjärvs IK60:5128:58
146Jonas LindellOK Motala60:5929:06
147Lars-Gunnar NordstrandGammelstads IF61:1629:23
148Maria HartOK Linné61:2329:30
149Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF61:5830:05
150Tone HollowellOK Tyr62:1430:21
151Claes AnderssonSnättringe SK62:3130:38
152Martin ErikssonOK Södertörn62:4830:55
153Mira KaskinenUlvilan ura62:5931:06
154Ingemar JohanssonVäxjö OK63:0431:11
155Roland NorellSöders SOL Tyresö63:4431:51
156Sture LarssonLänna IF64:0032:07
157Anders KlintingFIF Hillerød64:0832:15
158Dan Ingvar ThorsellForsa OK64:1132:18
159Anna-Lena TynongGävle OK64:3932:46
160Emma EnglidTumba-Mälarhöjden OK64:5333:00
161Mikael DavidssonVästerås SOK65:0533:12
162Charlotte ÖstlundOK Linné65:0633:13
163Embla MorastHaninge SOK65:1233:19
164Niklas SanderOK Milan65:2133:28
165Britta EklundTrosabygdens OK65:5834:05
166Bo SävströmKlubblös66:1834:25
167Tomas SundqvistOK Kåre66:2134:28
168Birgitta JohanssonKristinehamns OK66:4334:50
169Erik JohnsonOK Klemmingen67:1135:18
170Henrik JohanssonBromma-Vällingby SOK67:1735:24
171Sven-Erik AndrenSnättringe SK67:5135:58
172Frode KamsvagTyrviing68:1336:20
173Katarina Hoffsten-SundkvistOK Kåre69:0137:08
174Nils EklöwSkogsluffarnas OK69:1137:18
175Katarina RundströmIFK Enskede69:2037:27
176Pål EllingsenNTNUI69:4537:52
177Göran IvarezOK Södertörn69:5838:05
178Daniela RennerOK Södertörn70:3238:39
179Malin RobertssonSundbybergs IK70:4638:53
180Randi RobertssonSundbybergs IK71:1239:19
181Cecilia WestströmSundbybergs IK71:1639:23
182Lottie LindhOK Älgen72:1840:25
183Niklas KåviusTullinge SK72:2140:28
184Jenny EkströmOK Österåker72:4540:52
185ELSE IRENE JAKOBSENKristiansand OK73:3041:37
186Lennart KarlssonOK Grip74:1542:22
187Gunnar BramstenSundbybergs IK74:2242:29
188Mattias BorgTumba-Mälarhöjden OK75:1943:26
189dag moeKristiansand OK75:2043:27
190Åke AndreassonGustavsbergs OK76:0644:13
191Lena HöjlindIFK Moras OK76:2144:28
192Ann-Sofie LarssonLaxå OK76:5545:02
193Peter AskeljungOK Klemmingen79:0047:07
194Leif Erik KarlssonRånäs OK79:0247:09
195Johanna AlmlundHaninge SOK79:0447:11
196Lotta SjöbergHelsingborgs SOK79:1447:21
196Per RudqvistHelsingborgs SOK79:1447:21
197Margareta AnderssonHellas Orientering79:2547:32
198Peter NilssonLunds OK81:2749:34
199Marco DienerOLG Bern82:2250:29
200Camilla BjörklundSjövalla FK85:1853:25
201Therese RappIFK Moras OK87:2655:33
202Tero VesisenahoSaPu88:1856:25
203Gitte JutvikTrosabygdens OK88:4856:55
204Mats-Ola ÖbergSundbybergs IK90:0658:13
205Lennart RejeSundbybergs IK90:1458:21
206Margareta PalmquistKlubblös96:4464:51
207Caroline JohanssonIFK Södertälje96:4564:52
208Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK296:12264:19
Anders MeurkKlubblösEj godk.
Heikki ManninenAnttolan urheilijatEj godk.
Anna LoktonovaKuzmolovoEj godk.
Jonas JuveliLillomarka OLEj godk.
Hans PetterssonLinköpings SkidklubbEj godk.
Anwen DarlingtonHiisirastiEj godk.
Alice BedwellHiisirastiEj godk.
Laura TanielHiisirastiEj godk.
Franssen DesmondKlubblösEj godk.
Erik RostMalungs OK SkogsmårdarnaEj godk.
Simonas KrepstaIFK Moras OKEj godk.
Alf LarssonUmeå OKEj godk.
Sanna RönnlundUmeå OKEj godk.
Anna-Maria RoubertFK FinnEj godk.
Tomas BrobergKlubblösEj godk.
Berta MeseguerCatalunyaEj godk.
Ulf AnderssonHaninge SOKEj godk.
Jens KristensenMarjafjord OKEj godk.
Anne-louise GadsbølleOK Pan ÅrhusEj start
marja molinKangasala SKEj start
Silje KristiansenKristiansand OKEj start
Oda WennemoRaumar OLEj start
Hans SöderbergGamleby OKEj start
Zakarias HansonFalkenbergs OKEj start
Kristian AndersenNTNUIEj start
Christian ErikssonFörsvarsmaktenEj start
Claes SetthagenOK TrananEj start
Adam RegerStora Tuna OKEj start
Nora woodwardOK MossEj start
Jari HolmbergUlvilan uraEj start
Eetu HolmbergUlvilan uraEj start
Samoli MäkpäUlvilan uraEj start
Morten HullöenKristiansand OKEj start
Mates ManakOK99Ej start
Jostein Hagen-TafjordHalden SKEj start

Ö9 7960 meter 65 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Krister GumaeliusWaxholms OK63:520:00
2Thomas JanssonOK Roslagen64:470:55
3Harri KoskiHelsingen Suunnistajat65:041:12
4Simen HaugbergNydalens SK65:471:55
5Anders BrinkmanVandrarringen66:012:09
6Veska KoskinenHiisirasti66:042:12
7tORE DyRhaugmoNTNUI68:054:13
8Niklas WansölinOK Ravinen68:424:50
9Anders LöfgrenJärfälla OK69:005:08
10Duncan BirtwistleRavinen70:216:29
11Per MelinOK Rodhen70:416:49
12Johan OskarssonLaxå OK71:237:31
13Mats SandinIK Vikings OK74:1610:24
14Tom HollowellOK Tyr74:4710:55
15Håkan RolfssonSkarpnäcks OL74:4910:57
16Lars GreilertHaninge SOK74:5411:02
17Kalvs BrunsOK Ocons75:5312:01
18Henrik PetterssonGustavsbergs OK76:3612:44
19Håkan FlingmarkUddevalla OK77:2413:32
20Tom SvenssonHammarby IF OF77:4013:48
21Alexander SheinKuzmolovo 11078:2414:32
22Thomas AnderssonVästerås SOK78:5215:00
23susanna kuvatovaVrchlabi79:3415:42
24Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL79:3515:43
25Joel LarssonSävedalens AIK81:3517:43
26Hans WestmanVästerås SOK81:3917:47
27Mark GibbardOK Ravinen84:1920:27
28Mattias JosefssonSotockholms Multisport85:3521:43
29KENNETH LASSILAOK BoTNIA85:3921:47
30Axel LindénRonneby OK86:3922:47
31Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK86:4022:48
32Micael StammOK Klemmingen87:1323:21
33Kristoffer HolmströmVästerbergslagens OL87:2023:28
34Stefan LundellLjungskile FK87:3123:39
35Frode KamsvågTyrviing88:0824:16
36Johan KällbäckHammarby IF OF91:4527:53
37Nils EdvardssonJärfälla OK93:2829:36
38Kaj KangasniemiOK Grip95:0831:16
39Per KnutasAttunda OK95:2731:35
40ERIK SVANESKlubblös98:4134:49
41Villy VäänenenKalevan Rasti99:2535:33
42Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK100:4336:51
43Mattias EklundOckelbo OK103:1839:26
44Peter SkoglundOK Grip103:5440:02
45Elisabeth WestmanVästerås SOK112:1848:26
Eirik MNartinsenNTNUIEj godk.
Patric RåbergFörsvarsmaktenEj godk.
Dahlén MatsKristiansand OKEj godk.
Scott FrazierSödertälje-Nykvarn OFEj godk.
Eirik SvensenKristiansand OKEj godk.
Oleg ChaplinSödertälje-Nykvarn OFEj godk.
Eirik RusteRaumar OLEj godk.
Roine PetterssonIFK GöteborgEj godk.
Johan HamiltonStockholm MultisportEj godk.
sten-åge nygårdseterVegårshei ilEj godk.
Jan GranstedtHalden SKEj godk.
Tom CochraneSouth LondonEj godk.
Mika KulmalaRajamäen RykmenttiEj godk.
Anders GullhavNTNUIEj godk.
Ivar HaugenKristiansand OKEj start
Christian BøenKristiansand OKEj start
Olle KällbäckHammarby IF OFEj start
torbjörn bergmanOK ÄrjulfEj start
Jamie StevenssonPan KristianstadEj start
Jeppe HanssonFossum IFEj start


Skapad 2011-05-04 17:37:09 med OLA version 5.0.0-RC13

 

10MILA 2011 - Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA 2011 10MILA