10MILA 2011  
Svenska
Svenska
English
English
Suomeksi
Suomeksi

 

 

Huvudsponsor

Botkyrka Kommun

Läs mer om Botkyrka kommun

 
Sponsorer

Riksten Friluftsstad

Lida

Intersport

Göta ingenjörregemente

Amfibieregementet

Fujitsu

Subtopia

Nordströms Trä

Ekenhuset

Maxim

Omega Point

Tryckt.se

Servicepoolen

 
Arrangörer

Skarpnäcks OL

Tullinge SK

 
Vänskapsarrangemang

Salpa-Jukola 18.-19.6.2011

43-Kavlen

Spring Cup

Resultat damer / Results Women's / Tulokset naiset

DAMER/WOMEN/NAISET
TEAM RESULTS   SPLIT TIMES
1 2 3 4 5          
On leg On leg On leg On leg On leg          
Finish Finish Finish Finish Finish          

 

Damer
Pl Nr-lapp Lag/Tävlande Str tid Str pl Str tid+ Väx pl Väx +/- Totaltid Tid+
1 513 Tampereen Pyrintö 1           219:45 0:00
  (1) Venla Niemi 45:32 5 0:57 5 0 45:32 0:57
  (2) Riina Kuuselo 38:45 12 2:33 4 -1 84:17 3:06
  (3) Heidi Haapasalo 29:43 6 0:16 2 -2 114:00 2:21
  (4) Saila Kinni 45:39 4 1:41 2 0 159:39 0:15
  (5) Anni-Maija Fincke 60:06 2 1:23 1 -1 219:45 0:00
 
2 501 IFK Lidingös Skid o OK 1           222:44 2:59
  (1) Annica Gustafsson 49:23 79 4:48 79 0 49:23 4:48
  (2) Ines Brodmann 38:05 7 1:53 19 -60 87:28 6:17
  (3) Elisabeth Hansson 30:54 21 1:27 19 0 118:22 6:43
  (4) Signe Söes 43:58 1 0:00 3 -16 162:20 2:56
  (5) Annika Billstam 60:24 3 1:41 2 -1 222:44 2:59
 
3 504 Domnarvets GOIF 1           223:59 4:14
  (1) Emma Johansson 44:59 3 0:24 3 0 44:59 0:24
  (2) Lena Eliasson 36:12 1 0:00 1 -2 81:11 0:00
  (3) Karolina A Höjsgaard 30:28 17 1:01 1 0 111:39 0:00
  (4) Eva Jurenikova 47:45 12 3:47 1 0 159:24 0:00
  (5) Dana Brozkova 64:35 22 5:52 3 +2 223:59 4:14
 
4 516 Stora Tuna OK 1           224:47 5:02
  (1) Lena Gillgren 46:08 21 1:33 21 0 46:08 1:33
  (2) Martina Karlsson 39:58 19 3:46 11 -10 86:06 4:55
  (3) Anastasiia Danylova 29:45 8 0:18 6 -5 115:51 4:12
  (4) Tove Alexandersson 47:33 10 3:35 6 0 163:24 4:00
  (5) Emma Claesson 61:23 6 2:40 4 -2 224:47 5:02
 
5 518 Hellas Orientering 1           225:31 5:46
  (1) Gabija Razaityte 46:01 19 1:26 19 0 46:01 1:26
  (2) Kristina Rybakovaite 40:08 21 3:56 12 -7 86:09 4:58
  (3) Capucine Vercelotti 29:42 5 0:15 6 -6 115:51 4:12
  (4) Nastia Trubkina 48:08 13 4:10 7 +1 163:59 4:35
  (5) Tanja Ryabkina 61:32 7 2:49 5 -2 225:31 5:46
 
6 520 OK Kolmården 1           226:04 6:19
  (1) Anna Segersson 45:53 14 1:18 14 0 45:53 1:18
  (2) Malin Leijon-Lind 39:23 16 3:11 6 -8 85:16 4:05
  (3) Kristin Löfgren 30:22 14 0:55 3 -3 115:38 3:59
  (4) Anna Forsberg 46:57 7 2:59 5 +2 162:35 3:11
  (5) Linnea Lidström 63:29 18 4:46 6 +1 226:04 6:19
 
7 505 OK Hällen 1           226:10 6:25
  (1) Teréza Novotná 45:51 12 1:16 12 0 45:51 1:16
  (2) Johanna Svensson 37:40 5 1:28 3 -9 83:31 2:20
  (3) Marketa Novotná 32:30 51 3:03 9 +6 116:01 4:22
  (4) Johanna Öberg 49:30 22 5:32 11 +2 165:31 6:07
  (5) Linnea Gustafsson 60:39 4 1:56 7 -4 226:10 6:25
 
8 527 Leksands OK 1           228:39 8:54
  (1) Elin Dahlstedt Tysk 48:52 58 4:17 58 0 48:52 4:17
  (2) Karin Schmalfeld 42:23 38 6:11 39 -19 91:15 10:04
  (3) Petra Baljeu 29:35 3 0:08 24 -15 120:50 9:11
  (4) Rahel Friedrich 49:06 19 5:08 22 -2 169:56 10:32
  (5) Helena Jansson 58:43 1 0:00 8 -14 228:39 8:54
 
9 528 Göteborg/Majorna OK 1           228:57 9:12
  (1) Marie-Louise Axenborg 47:23 30 2:48 30 0 47:23 2:48
  (2) Louise Göthfors 40:36 25 4:24 23 -7 87:59 6:48
  (3) Jennie Runesson 30:04 11 0:37 17 -6 118:03 6:24
  (4) Helen Bridle 47:34 11 3:36 14 -3 165:37 6:13
  (5) Lina Strand 63:20 15 4:37 9 -5 228:57 9:12
 
10 502 Ulricehamns OK 1           228:59 9:14
  (1) Signe Klinting 48:50 57 4:15 57 0 48:50 4:15
  (2) Simone Niggli 37:05 3 0:53 9 -48 85:55 4:44
  (3) Anna Nilsson-Simkovics 33:11 66 3:44 20 +11 119:06 7:27
  (4) Ida Bobach 46:29 5 2:31 13 -7 165:35 6:11
  (5) Maja Alm 63:24 16 4:41 10 -3 228:59 9:14
 
11 506 Sävedalens AIK 1           229:03 9:18
  (1) Johanna Berggren 47:41 37 3:06 37 0 47:41 3:06
  (2) Maria Magnusson 38:31 8 2:19 15 -22 86:12 5:01
  (3) Camilla Berglund 30:13 12 0:46 12 -3 116:25 4:46
  (4) Emma Andersson 49:42 25 5:44 16 +4 166:07 6:43
  (5) Silje Ekroll Jahren 62:56 13 4:13 11 -5 229:03 9:18
 
12 519 Kalevan Rasti 1           229:55 10:10
  (1) Mari Väänänen 45:44 9 1:09 9 0 45:44 1:09
  (2) Marika Mikkola 38:42 11 2:30 5 -4 84:26 3:15
  (3) Mari Väisänen 31:22 25 1:55 5 0 115:48 4:09
  (4) Aija Skrastina 46:45 6 2:47 4 -1 162:33 3:09
  (5) Amelie Chataing 67:22 39 8:39 12 +8 229:55 10:10
 
13 503 Halden SK 1           230:27 10:42
  (1) Gøril Fristad 51:15 129 6:40 129 0 51:15 6:40
  (2) Ingunn Fristad 37:15 4 1:03 30 -99 88:30 7:19
  (3) Hollie Orr 31:52 37 2:25 22 -8 120:22 8:43
  (4) Galina Vinogradova 45:33 3 1:35 15 -7 165:55 6:31
  (5) Ida Marie Næss Bjørgul 64:32 21 5:49 13 -2 230:27 10:42
 
14 507 NTNUI 1           231:26 11:41
  (1) Line Hagman 45:57 17 1:22 17 0 45:57 1:22
  (2) Emma Johansson 42:28 39 6:16 26 +9 88:25 7:14
  (3) Britt Ingunn Nydal 31:56 39 2:29 21 -5 120:21 8:42
  (4) Bodil Holmstöm 44:57 2 0:59 9 -12 165:18 5:54
  (5) Mari Fasting 66:08 31 7:25 14 +5 231:26 11:41
 
15 559 OK Skogsfalken 1           232:07 12:22
  (1) Lina Blomqvist 45:38 8 1:03 8 0 45:38 1:03
  (2) Johanna Erlandsson 40:37 26 4:25 18 +10 86:15 5:04
  (3) Emma Bergman 29:55 9 0:28 10 -8 116:10 4:31
  (4) Lina Persson 48:52 17 4:54 8 -2 165:02 5:38
  (5) Rebecka Olsson 67:05 36 8:22 15 +7 232:07 12:22
 
16 521 MS Parma 1           232:11 12:26
  (1) Laura Lammila 46:13 23 1:38 23 0 46:13 1:38
  (2) Katja Mjösund 39:12 15 3:00 7 -16 85:25 4:14
  (3) Sanna Heinonen 31:07 24 1:40 15 +8 116:32 4:53
  (4) Outi Sareila 48:47 16 4:49 10 -5 165:19 5:55
  (5) Maija Sianoja 66:52 35 8:09 16 +6 232:11 12:26
 
17 525 Täby OK 1           232:49 13:04
  (1) Lenka Poklopova 47:20 29 2:45 29 0 47:20 2:45
  (2) Hilda Forsgren 38:52 13 2:40 15 -14 86:12 5:01
  (3) Daria Lajn 29:40 4 0:13 8 -7 115:52 4:13
  (4) Anna Bachman 50:38 29 6:40 17 +9 166:30 7:06
  (5) Johanna Olsson 66:19 33 7:36 17 0 232:49 13:04
 
18 517 Koovee 1           232:56 13:11
  (1) Miia Niittynen 45:59 18 1:24 18 0 45:59 1:24
  (2) Merja Rantanen 36:45 2 0:33 2 -16 82:44 1:33
  (3) Tuuli Paunonen 33:47 75 4:20 14 +12 116:31 4:52
  (4) Marjo Niittynen 50:59 33 7:01 18 +4 167:30 8:06
  (5) Ulrika Uotila 65:26 26 6:43 18 0 232:56 13:11
 
19 510 OK Linné 1           233:00 13:15
  (1) Kristina Roberto 45:35 7 1:00 7 0 45:35 1:00
  (2) Sara Bengtsson 40:38 27 4:26 17 +10 86:13 5:02
  (3) Rebecka Lindberg 30:14 13 0:47 13 -4 116:27 4:48
  (4) Inga Kazlauskaite 49:07 20 5:09 12 -1 165:34 6:10
  (5) Sofie Johansson 67:26 40 8:43 19 +7 233:00 13:15
 
20 532 DELTA 1           236:29 16:44
  (1) Sonja Liukkonen 49:37 85 5:02 85 0 49:37 5:02
  (2) Anna Närhi 43:25 51 7:13 61 -24 93:02 11:51
  (3) Anu Uhotoinen 33:01 59 3:34 51 -10 126:03 14:24
  (4) Jenny Paulin 48:21 14 4:23 29 -22 174:24 15:00
  (5) Julia Novikova 62:05 10 3:22 20 -9 236:29 16:44
 
21 509 Bækkelagets SK 1           236:39 16:54
  (1) Kine Gulliksen 51:10 126 6:35 126 0 51:10 6:35
  (2) Marte Balchen 40:14 22 4:02 41 -85 91:24 10:13
  (3) Elin Bjerva 33:04 62 3:37 44 +3 124:28 12:49
  (4) Heidi Østlid Bagstevold 49:38 23 5:40 28 -16 174:06 14:42
  (5) Tone Wigemyr 62:33 12 3:50 21 -7 236:39 16:54
 
22 531 Angelniemen Ankkuri 1           237:08 17:23
  (1) Sanni Kivelä 51:49 135 7:14 135 0 51:49 7:14
  (2) Sanna Nurmi 39:38 18 3:26 42 -93 91:27 10:16
  (3) Matleena Mannelin 32:54 55 3:27 42 0 124:21 12:42
  (4) Natalia Vinogradova 47:21 9 3:23 26 -16 171:42 12:18
  (5) Maria Rantala 65:26 26 6:43 22 -4 237:08 17:23
 
23 583 Södertälje-Nykvarn OF 1           238:10 18:25
  (1) Katarina Borg 47:31 31 2:56 31 0 47:31 2:56
  (2) Frida Jönsson Hellstadius 38:38 9 2:26 12 -19 86:09 4:58
  (3) Jana Knapova 29:32 2 0:05 4 -8 115:41 4:02
  (4) Kristina Almström 54:01 62 10:03 21 +17 169:42 10:18
  (5) Ausrine Kutkaite 68:28 45 9:45 23 +2 238:10 18:25
 
24 523 Järla Orientering 1           239:45 20:00
  (1) Elsa Jansson 47:45 40 3:10 40 0 47:45 3:10
  (2) Emelie Holmström 43:45 59 7:33 43 +3 91:30 10:19
  (3) Martina Spurna 32:20 44 2:53 34 -9 123:50 12:11
  (4) Stina Jansson 53:31 54 9:33 35 +1 177:21 17:57
  (5) Elin Andersson-Skantze 62:24 11 3:41 24 -11 239:45 20:00
 
25 573 Kongsberg O-lag 1           239:47 20:02
  (1) Ingjerd Myhre 47:54 41 3:19 41 0 47:54 3:19
  (2) Julia Gross 40:34 24 4:22 28 -13 88:28 7:17
  (3) Christina Maria Kasin 32:24 48 2:57 25 -3 120:52 9:13
  (4) Laura Vike 49:16 21 5:18 23 -2 170:08 10:44
  (5) Agni Fjogstad Nielsen 69:39 57 10:56 25 +2 239:47 20:02
 
26 576 Linköpings OK 1           239:49 20:04
  (1) Cecilia Kleist 45:54 15 1:19 15 0 45:54 1:19
  (2) Amy Rankka 39:36 17 3:24 8 -7 85:30 4:19
  (3) Katja Popovitch 30:54 21 1:27 11 +3 116:24 4:45
  (4) Fredrika Vångell 53:02 51 9:04 20 +9 169:26 10:02
  (5) Olga Rieznychenko 70:23 63 11:40 26 +6 239:49 20:04
 
27 526 IK Hakarpspojkarna 1           239:53 20:08
  (1) Grete Gutmann 48:35 53 4:00 53 0 48:35 4:00
  (2) Hanna Palm 40:06 20 3:54 31 -22 88:41 7:30
  (3) Johanna Jonsson 31:44 31 2:17 23 -8 120:25 8:46
  (4) Malin Sand 49:44 26 5:46 24 +1 170:09 10:45
  (5) Anna Envall 69:44 58 11:01 27 +3 239:53 20:08
 
28 609 Kristiansand OK 1           239:56 20:11
  (1) Monika Topinkova 45:34 6 0:59 6 0 45:34 0:59
  (2) Anneke Hald Bjørgum 41:54 33 5:42 19 +13 87:28 6:17
  (3) Benedicte Hald Bjørgum 30:53 20 1:26 18 -1 118:21 6:42
  (4) Elisabeth Ingvaldsen 49:52 27 5:54 19 +1 168:13 8:49
  (5) Irene Arnevik 71:43 69 13:00 28 +9 239:56 20:11
 
29 535 OK Tisaren 1           240:07 20:22
  (1) Maria Westher 49:29 82 4:54 82 0 49:29 4:54
  (2) Marion Aebi 43:19 49 7:07 58 -24 92:48 11:37
  (3) Rebecka Nylin 30:50 19 1:23 29 -29 123:38 11:59
  (4) Lilian Forsgren 47:14 8 3:16 25 -4 170:52 11:28
  (5) Bettina Aebi 69:15 52 10:32 29 +4 240:07 20:22
 
30 530 Eksjö SOK 1           240:19 20:34
  (1) Olivia Kollberg 49:22 78 4:47 78 0 49:22 4:47
  (2) Lisa Holer 43:32 52 7:20 60 -18 92:54 11:43
  (3) Julia Bauer 30:55 23 1:28 32 -28 123:49 12:10
  (4) Beatrice Gustafsson 51:05 34 7:07 31 -1 174:54 15:30
  (5) Therese Klintberg 65:25 25 6:42 30 -1 240:19 20:34
 
31 508 Lynx 1           241:18 21:33
  (1) Taru Ikäheimonen 46:29 24 1:54 24 0 46:29 1:54
  (2) Anna Koponen 43:37 54 7:25 34 +10 90:06 8:55
  (3) Sara Karvonen 33:43 74 4:16 32 -2 123:49 12:10
  (4) Annika Kottonen 55:54 74 11:56 48 +16 179:43 20:19
  (5) Aino Leskinen 61:35 8 2:52 31 -17 241:18 21:33
 
32 590 Hiisirasti 1           241:32 21:47
  (1) Anastasia Tikhonova 45:30 4 0:55 4 0 45:30 0:55
  (2) Anna Elffors 46:44 112 10:32 52 +48 92:14 11:03
  (3) Jenni Mettälä 36:48 123 7:21 78 +26 129:02 17:23
  (4) Päivi Autio 51:29 36 7:31 55 -23 180:31 21:07
  (5) Natalia Korzhova 61:01 5 2:18 32 -23 241:32 21:47
 
33 544 Kangasala SK 1           241:41 21:56
  (1) Heini Papinsaari 47:32 32 2:57 32 0 47:32 2:57
  (2) Iida Savolainen 44:04 63 7:52 45 +13 91:36 10:25
  (3) Laura Palm 32:21 45 2:54 38 -7 123:57 12:18
  (4) Isabelle Feer 53:52 58 9:54 37 -1 177:49 18:25
  (5) Outi Ojanen 63:52 20 5:09 33 -4 241:41 21:56
 
34 616 Leksands OK 2           242:31 22:46
  (1) Caroline Kaipe 49:07 67 4:32 67 0 49:07 4:32
  (2) Anna-Karin Dovåker-Liss 45:59 101 9:47 77 +10 95:06 13:55
  (3) Lena Nordlund 33:41 73 4:14 71 -6 128:47 17:08
  (4) Anna Haglund 51:48 39 7:50 57 -14 180:35 21:11
  (5) Sabine Hauswirth 61:56 9 3:13 34 -23 242:31 22:46
 
35 515 IFK Moras OK 1           242:38 22:53
  (1) Eva Svensson 48:49 56 4:14 56 0 48:49 4:14
  (2) Magdalena Olsson 43:08 48 6:56 48 -8 91:57 10:46
  (3) Katarina Svahn 31:50 34 2:23 30 -18 123:47 12:08
  (4) Radka Brozkova 54:07 63 10:09 39 +9 177:54 18:30
  (5) Judith Wyder 64:44 24 6:01 35 -4 242:38 22:53
 
36 540 OK Rodhen 1           242:39 22:54
  (1) Maria Sjölander 49:05 66 4:30 66 0 49:05 4:30
  (2) Jenny Eriksson 44:04 63 7:52 62 -4 93:09 11:58
  (3) Emma Jonsson 33:04 62 3:37 55 -7 126:13 14:34
  (4) Elin Sjölander 53:02 51 9:04 43 -12 179:15 19:51
  (5) Angela Wild 63:24 16 4:41 36 -7 242:39 22:54
 
37 587 Sundsvalls OK 1           243:42 23:57
  (1) Susanne Liukkonen 45:54 15 1:19 15 0 45:54 1:19
  (2) Elin Vedin 44:54 79 8:42 36 +21 90:48 9:37
  (3) Alice Hugosson 33:23 71 3:56 40 +4 124:11 12:32
  (4) Anna Quayle 48:58 18 5:00 27 -13 173:09 13:45
  (5) Johanna Bergman 70:33 64 11:50 37 +10 243:42 23:57
 
38 555 Lillomarka OL 1           244:48 25:03
  (1) Krista Mihailova 49:31 83 4:56 83 0 49:31 4:56
  (2) Siri Kollerud 45:43 95 9:31 78 -5 95:14 14:03
  (3) Siri Vilberg 32:10 41 2:43 61 -17 127:24 15:45
  (4) Linn Hokholt 52:46 48 8:48 52 -9 180:10 20:46
  (5) Kine Hallan Steiwer 64:38 23 5:55 38 -14 244:48 25:03
 
39 537 OK Kåre 1           244:56 25:11
  (1) Matilda Andersson 52:22 141 7:47 141 0 52:22 7:47
  (2) Linnea Wiking 46:20 105 10:08 119 -22 98:42 17:31
  (3) Jenny Eriksson 29:59 10 0:32 69 -50 128:41 17:02
  (4) Lisa Risby 50:02 28 6:04 42 -27 178:43 19:19
  (5) Sofia Adolfsson 66:13 32 7:30 39 -3 244:56 25:11
 
40 536 Nydalens SK 1           245:01 25:16
  (1) Berit Sofie Grydeland 50:18 106 5:43 106 0 50:18 5:43
  (2) Natalia Dimitrova 44:46 77 8:34 76 -30 95:04 13:53
  (3) Anine Ahlsand 34:35 90 5:08 82 +6 129:39 18:00
  (4) Lene Moe 49:38 23 5:40 45 -37 179:17 19:53
  (5) Nicole Ragvin 65:44 30 7:01 40 -5 245:01 25:16
 
41 556 Domnarvets GOIF 2           245:15 25:30
  (1) Eva Elfving 51:11 127 6:36 127 0 51:11 6:36
  (2) Elin Dahlin 42:29 41 6:17 66 -61 93:40 12:29
  (3) Annika Björk 34:36 91 5:09 63 -3 128:16 16:37
  (4) Johanna Lindberg 51:31 37 7:33 49 -14 179:47 20:23
  (5) Lina Bäckström 65:28 28 6:45 41 -8 245:15 25:30
 
42 545 IFK Göteborg 1           246:13 26:28
  (1) Josefina Norin 52:25 143 7:50 143 0 52:25 7:50
  (2) Maria Holmstrand 43:38 55 7:26 90 -53 96:03 14:52
  (3) Karin Noborn 32:55 56 3:28 76 -14 128:58 17:19
  (4) Jenny Johansson 48:31 15 4:33 36 -40 177:29 18:05
  (5) Karin A Thern 68:44 50 10:01 42 +6 246:13 26:28
 
43 549 NTNUI 2           246:51 27:06
  (1) Mari Jevne Arnesen 47:42 38 3:07 38 0 47:42 3:07
  (2) Siri Ulvestad 40:28 23 4:16 24 -14 88:10 6:59
  (3) Hanna Nordbrøden 32:46 52 3:19 26 +2 120:56 9:17
  (4) Mali Fjogstad Nielsen 53:37 56 9:39 30 +4 174:33 15:09
  (5) Anne Johanne Lind 72:18 74 13:35 43 +13 246:51 27:06
 
44 553 Turun Suunnistajat 1           246:58 27:13
  (1) Bohdana Hezckova 47:33 33 2:58 33 0 47:33 2:58
  (2) Sara Würmli 44:40 75 8:28 51 +18 92:13 11:02
  (3) Salla Koskinen 34:58 95 5:31 59 +8 127:11 15:32
  (4) Sarina Jenzer 56:34 83 12:36 70 +11 183:45 24:21
  (5) Vroni König-Salmi 63:13 14 4:30 44 -26 246:58 27:13
 
45 589 Lunds OK 1           247:09 27:24
  (1) Sanna Linsefors 47:55 42 3:20 42 0 47:55 3:20
  (2) Sieglinde Kundisch 43:36 53 7:24 44 +2 91:31 10:20
  (3) Anna Edenbrandt 32:21 45 2:54 36 -8 123:52 12:13
  (4) Sara Snogerup-Linse 56:09 79 12:11 51 +15 180:01 20:37
  (5) Emelie Eklöf 67:08 38 8:25 45 -6 247:09 27:24
 
46 550 OK Tyr 1           247:11 27:26
  (1) Eva Albinsson 52:25 143 7:50 143 0 52:25 7:50
  (2) Malin Jonsson 46:38 109 10:26 127 -16 99:03 17:52
  (3) Malin Leandersson 29:27 1 0:00 67 -60 128:30 16:51
  (4) My Westlund 52:04 44 8:06 56 -11 180:34 21:10
  (5) Linda Take 66:37 34 7:54 46 -10 247:11 27:26
 
47 565 OK Ravinen 1           247:16 27:31
  (1) Kristina Aneland 48:56 61 4:21 61 0 48:56 4:21
  (2) Frida Forsberg 44:22 67 8:10 64 +3 93:18 12:07
  (3) Theres Ericsson 32:17 42 2:50 49 -15 125:35 13:56
  (4) Jenny Tirén-Berg 53:55 59 9:57 46 -3 179:30 20:06
  (5) Maria Mogensen 67:46 42 9:03 47 +1 247:16 27:31
 
48 552 Sävedalens AIK 2           247:55 28:10
  (1) Amilia Björklund 48:53 59 4:18 59 0 48:53 4:18
  (2) Erika Lindqvist 44:33 71 8:21 65 +6 93:26 12:15
  (3) Anna Mullins Windevall 30:25 15 0:58 35 -30 123:51 12:12
  (4) Karin Elgh 51:54 41 7:56 33 -2 175:45 16:21
  (5) Sara Prince 72:10 73 13:27 48 +15 247:55 28:10
 
49 604 Vehkalahden Veikot 1           248:34 28:49
  (1) Reetta Lakanen 49:11 71 4:36 71 0 49:11 4:36
  (2) Riikka Kivelä 41:39 31 5:27 37 -34 90:50 9:39
  (3) Salla Töyrylä 33:03 61 3:36 37 0 123:53 12:14
  (4) Riikka Timperi 52:02 42 8:04 34 -3 175:55 16:31
  (5) Elisa Kemppainen 72:39 75 13:56 49 +15 248:34 28:49
 
50 538 Konnerud IL 1           248:59 29:14
  (1) Anette Baklid 49:39 87 5:04 87 0 49:39 5:04
  (2) Marie Nybø 47:03 124 10:51 97 +10 96:42 15:31
  (3) Maren Mohagen Hansen 31:46 32 2:19 65 -32 128:28 16:49
  (4) Therese Haare 51:49 40 7:51 54 -11 180:17 20:53
  (5) Maren Haverstad 68:42 47 9:59 50 -4 248:59 29:14
 
51 560 Halden SK 2           249:05 29:20
  (1) Heidi Stokseth 48:57 63 4:22 63 0 48:57 4:22
  (2) Iliana Shandurkova 42:48 45 6:36 46 -17 91:45 10:34
  (3) Malena Åsheim Birkeland 34:14 84 4:47 50 +4 125:59 14:20
  (4) Ane Sofie Næss Bjørgul 52:02 42 8:04 40 -10 178:01 18:37
  (5) Léa Vercellotti 71:04 66 12:21 51 +11 249:05 29:20
 
52 567 OK Pan Århus 1           249:23 29:38
  (1) Ita Klingenberg 50:10 104 5:35 104 0 50:10 5:35
  (2) Emma Klingenberg 39:10 14 2:58 32 -72 89:20 8:09
  (3) Stine Bagger Hagner 31:37 29 2:10 27 -5 120:57 9:18
  (4) Inge Knudsen 58:19 97 14:21 44 +17 179:16 19:52
  (5) Zenia Mogensen 70:07 60 11:24 52 +8 249:23 29:38
 
53 534 Bromma-Vällingby SOK/Järfälla OK 1           249:59 30:14
  (1) Helena Karlsson 45:47 10 1:12 10 0 45:47 1:12
  (2) Tina Eriksson 45:20 86 9:08 38 +28 91:07 9:56
  (3) Emma Bjessmo 33:18 69 3:51 43 +5 124:25 12:46
  (4) Linda Larsson 53:58 60 10:00 41 -2 178:23 18:59
  (5) Karin Boström 71:36 68 12:53 53 +12 249:59 30:14
 
54 674 Catalonia 1           250:04 30:19
  (1) Ona Rafols 47:35 36 3:00 36 0 47:35 3:00
  (2) Carla Guillen 46:49 114 10:37 70 +34 94:24 13:13
  (3) Berta Meseguer 33:48 76 4:21 62 -8 128:12 16:33
  (4) Anna Serralonga 51:19 35 7:21 47 -15 179:31 20:07
  (5) Annabel Valledor 70:33 64 11:50 54 +7 250:04 30:19
 
55 598 OK Linné 2           250:10 30:25
  (1) Christine Rufer 47:33 33 2:58 33 0 47:33 2:58
  (2) Hanna Axelsson-Meyerson 38:38 9 2:26 14 -19 86:11 5:00
  (3) Elisa Elstner 30:26 16 0:59 16 +2 116:37 4:58
  (4) Sofia Söllvander 65:44 183 21:46 63 +47 182:21 22:57
  (5) Catherine Taylor 67:49 43 9:06 55 -8 250:10 30:25
 
56 830 Kalmar OK 1           252:02 32:17
  (1) Paulina Faron 47:17 28 2:42 28 0 47:17 2:42
  (2) Jolanta Kolosinska 46:54 118 10:42 67 +39 94:11 13:00
  (3) Anna Arvidsson 36:28 118 7:01 93 +26 130:39 19:00
  (4) Anna Gornicka-Antonowicz 52:44 46 8:46 66 -27 183:23 23:59
  (5) Anna Morawska 68:39 46 9:56 56 -10 252:02 32:17
 
57 584 OK Denseln 1           252:04 32:19
  (1) Nina Karlsson 52:28 145 7:53 145 0 52:28 7:53
  (2) Linnéa IvarssonSandberg 45:39 94 9:27 113 -32 98:07 16:56
  (3) Hanna Nilsson 34:42 92 5:15 114 +1 132:49 21:10
  (4) Perrine Obstetar 50:55 32 6:57 69 -45 183:44 24:20
  (5) Melanie D´harrville 68:20 44 9:37 57 -12 252:04 32:19
 
58 574 Rajamäen Rykmentti 1           252:52 33:07
  (1) Matleena Ojapalo 50:09 102 5:34 102 0 50:09 5:34
  (2) Marjo Liikanen 42:38 42 6:26 57 -45 92:47 11:36
  (3) Maaret Turunen 33:24 72 3:57 54 -3 126:11 14:32
  (4) Saara Nikkari 56:21 81 12:23 64 +10 182:32 23:08
  (5) Hanna Raitanen 70:20 61 11:37 58 -6 252:52 33:07
 
59 524 Bækkelagets SK 2           252:55 33:10
  (1) Andrea Koch 54:26 179 9:51 179 0 54:26 9:51
  (2) Katja Ekroll Jahren 44:38 74 8:26 128 -51 99:04 17:53
  (3) Johanna Ring 32:47 54 3:20 104 -24 131:51 20:12
  (4) Ingrid Bronebakk 51:41 38 7:43 67 -37 183:32 24:08
  (5) Marit Kahrs 69:23 56 10:40 59 -8 252:55 33:10
 
60 595 IFK Lidingös Skid o OK 2           253:04 33:19
  (1) Linda Sjögren 47:34 35 2:59 35 0 47:34 2:59
  (2) Karin Berggren 44:35 72 8:23 49 +14 92:09 10:58
  (3) Eva Hallsten 32:46 52 3:19 47 -2 124:55 13:16
  (4) Rachael Elder 52:54 49 8:56 37 -10 177:49 18:25
  (5) Sofie Sihver 75:15 86 16:32 60 +23 253:04 33:19
 
61 812 Göteborg/Majorna OK 2           253:15 33:30
  (1) Bodil Halvarsson 49:09 69 4:34 69 0 49:09 4:34
  (2) Sara Johansson 45:20 86 9:08 72 +3 94:29 13:18
  (3) Sara Svensson 34:28 88 5:01 75 +3 128:57 17:18
  (4) Frida Nero 55:11 70 11:13 72 -3 184:08 24:44
  (5) Petra Halvarsson 69:07 51 10:24 61 -11 253:15 33:30
 
62 615 Dalaportens OL 1           254:51 35:06
  (1) Helena Andersson 47:12 26 2:37 26 0 47:12 2:37
  (2) Maria Jonsson 41:15 30 5:03 27 +1 88:27 7:16
  (3) Karin Holm 36:13 111 6:46 45 +18 124:40 13:01
  (4) Lisa Silvemark 55:35 72 11:37 53 +8 180:15 20:51
  (5) Johanna Edin 74:36 82 15:53 62 +9 254:51 35:06
 
63 578 Domnarvets GOIF 3           255:12 35:27
  (1) Maria Bergfält 50:03 95 5:28 95 0 50:03 5:28
  (2) Zuzana Macintosh 45:48 97 9:36 88 -7 95:51 14:40
  (3) Karin Elfving 33:05 64 3:38 74 -14 128:56 17:17
  (4) Sara Helander 50:54 31 6:56 50 -24 179:50 20:26
  (5) Linn Bjurström 75:22 89 16:39 63 +13 255:12 35:27
 
64 548 OK Orion 1           256:15 36:30
  (1) Carlotta Scalet 49:14 73 4:39 73 0 49:14 4:39
  (2) Jenny Håkansson 45:25 90 9:13 73 0 94:39 13:28
  (3) Tilda Johansson 32:29 50 3:02 58 -15 127:08 15:29
  (4) Julia Frisk 65:30 180 21:32 98 +40 192:38 33:14
  (5) Nadiya Volynska 63:37 19 4:54 64 -34 256:15 36:30
 
65 569 Söders SOL Tyresö 1           256:51 37:06
  (1) Lucie Krafkova 48:46 55 4:11 55 0 48:46 4:11
  (2) Nina Thörnqvist 46:54 118 10:42 85 +30 95:40 14:29
  (3) Åsa Pahlén 36:21 114 6:54 105 +20 132:01 20:22
  (4) Anke Xylander 57:21 90 13:23 89 -16 189:22 29:58
  (5) Ivana Bochenková 67:29 41 8:46 65 -24 256:51 37:06
 
66 554 Alfta-Ösa OK 1           257:08 37:23
  (1) Josefine Engström 46:09 22 1:34 22 0 46:09 1:34
  (2) Emma Edejern 48:04 135 11:52 68 +46 94:13 13:02
  (3) Bente Rost 36:25 116 6:58 92 +24 130:38 18:59
  (4) Lina Schols 53:00 50 9:02 68 -24 183:38 24:14
  (5) Olga Sluta 73:30 78 14:47 66 -2 257:08 37:23
 
67 543 IFK Moras OK 2           257:11 37:26
  (1) Katarina Lövgren 49:45 89 5:10 89 0 49:45 5:10
  (2) Indre Valaite 40:52 29 4:40 35 -54 90:37 9:26
  (3) Malin Eriksson 37:40 145 8:13 64 +29 128:17 16:38
  (4) Ieva Sargautyte 54:17 64 10:19 65 +1 182:34 23:10
  (5) Helene Söderlund 74:37 83 15:54 67 +2 257:11 37:26
 
68 522 Hagaby GOIF 1           257:18 37:33
  (1) Kristyna Kovarova 50:07 100 5:32 100 0 50:07 5:32
  (2) Lovisa Larsson 45:31 92 9:19 84 -16 95:38 14:27
  (3) Lovisa Falk 34:13 83 4:46 86 +2 129:51 18:12
  (4) Karin Persson 52:18 45 8:20 61 -25 182:09 22:45
  (5) Simona Karochová 75:09 84 16:26 68 +7 257:18 37:33
 
69 541 Tampereen Pyrintö 2           257:46 38:01
  (1) Maria Laine 51:21 130 6:46 130 0 51:21 6:46
  (2) Ellu Munukka 46:49 114 10:37 115 -15 98:10 16:59
  (3) Sonja Kyrölä 31:24 27 1:57 80 -35 129:34 17:55
  (4) Anna-Sofia Marila 52:45 47 8:47 62 -18 182:19 22:55
  (5) Liisa Pulli 75:27 91 16:44 69 +7 257:46 38:01
 
70 741 MS Parma 2           257:48 38:03
  (1) Susanna Tervo 50:39 119 6:04 119 0 50:39 6:04
  (2) Tiia Miettinen 49:06 150 12:54 132 +13 99:45 18:34
  (3) Johanna Tervo 31:38 30 2:11 98 -34 131:23 19:44
  (4) Liis Johanson 55:02 69 11:04 78 -20 186:25 27:01
  (5) Tuulia Viberg 71:23 67 12:40 70 -8 257:48 38:03
 
71 629 Bredaryds SOK 1           257:57 38:12
  (1) Amanda Hansson 49:14 73 4:39 73 0 49:14 4:39
  (2) Carina Svensson 40:38 27 4:26 33 -40 89:52 8:41
  (3) Åsa Wadensjö-Leo 34:27 86 5:00 41 +8 124:19 12:40
  (4) Agnes Leo 50:45 30 6:47 32 -9 175:04 15:40
  (5) Ammanda Leo 82:53 151 24:10 71 +39 257:57 38:12
 
72 612 Ås-UMB Orientering 1           259:31 39:46
  (1) Nikoline Ekeberg Schjerve 49:34 84 4:59 84 0 49:34 4:59
  (2) Malin Eijsink 42:46 44 6:34 55 -29 92:20 11:09
  (3) Helene Lund-Johansen 31:28 28 2:01 31 -24 123:48 12:09
  (4) Ine Hovi 61:42 132 17:44 76 +45 185:30 26:06
  (5) Silje Uhlen Maurset 74:01 81 15:18 72 -4 259:31 39:46
 
73 557 NTNUI 3           259:37 39:52
  (1) Hanne Nøvik 45:52 13 1:17 13 0 45:52 1:17
  (2) Ida Tiltnes 41:57 34 5:45 21 +8 87:49 6:38
  (3) Lisbeth Voll 33:13 68 3:46 28 +7 121:02 9:23
  (4) Natalie Egli 62:44 148 18:46 71 +43 183:46 24:22
  (5) Sofie Aarnes 75:51 95 17:08 73 +2 259:37 39:52
 
74 512 Tullinge SK 1           259:54 40:09
  (1) Ida Forsén 52:31 147 7:56 147 0 52:31 7:56
  (2) Rebecka Heinrup 44:17 66 8:05 99 -48 96:48 15:37
  (3) Linnéa Adolfsson 33:01 59 3:34 84 -15 129:49 18:10
  (4) Lovisa Adolfsson 60:46 124 16:48 94 +10 190:35 31:11
  (5) Karolin Ohlsson 69:19 55 10:36 74 -20 259:54 40:09
 
75 581 KFUM Örebro OK 1           260:01 40:16
  (1) Edita Martusevi?i?t? 47:56 43 3:21 43 0 47:56 3:21
  (2) Elsa Ekelin 46:31 107 10:19 71 +28 94:27 13:16
  (3) Kristin Jacobson 34:27 86 5:00 73 +2 128:54 17:15
  (4) Elisabet Halvarsson 57:56 96 13:58 80 +7 186:50 27:26
  (5) Emma Arlebo 73:11 77 14:28 75 -5 260:01 40:16
 
76 783 Säterbygdens OK/Malungs OK Skogsmårdarna 1           261:04 41:19
  (1) Michaela Hallqvist 50:34 115 5:59 115 0 50:34 5:59
  (2) Carina Sandberg 47:25 128 11:13 111 -4 97:59 16:48
  (3) Ann-Christin Asplund 34:05 80 4:38 107 -4 132:04 20:25
  (4) Emma Backlund 61:55 135 17:57 106 -1 193:59 34:35
  (5) Frida Sandberg 67:05 36 8:22 76 -30 261:04 41:19
 
77 539 IF Thor 1           261:28 41:43
  (1) Fanny Fredriksson 46:34 25 1:59 25 0 46:34 1:59
  (2) Sofie Bergendahl 49:50 160 13:38 93 +68 96:24 15:13
  (3) Elin Falk Sörqvist 37:28 140 8:01 118 +25 133:52 22:13
  (4) Annika Ridell 58:54 102 14:56 100 -18 192:46 33:22
  (5) Gunilla Svärd 68:42 47 9:59 77 -23 261:28 41:43
 
78 798 OK Dacke 1           262:47 43:02
  (1) Maja Pettersson 51:02 124 6:27 124 0 51:02 6:27
  (2) Maria Ohlsson 45:20 86 9:08 92 -32 96:22 15:11
  (3) Moa Pettersson 32:22 47 2:55 70 -22 128:44 17:05
  (4) Maja Andersson 56:48 85 12:50 77 +7 185:32 26:08
  (5) Lisa Pettersson 77:15 112 18:32 78 +1 262:47 43:02
 
79 633 Nyköpings OK 1           262:59 43:14
  (1) Kristin Hylander 50:46 120 6:11 120 0 50:46 6:11
  (2) Ida Hylander 44:32 69 8:20 79 -41 95:18 14:07
  (3) Julia Scherlin 37:00 130 7:33 111 +32 132:18 20:39
  (4) Maria Wallström 54:36 67 10:38 81 -30 186:54 27:30
  (5) Marika Nylund Ek 76:05 97 17:22 79 -2 262:59 43:14
 
80 620 Sävedalens AIK 3           263:12 43:27
  (1) Emma Lindén 50:20 108 5:45 108 0 50:20 5:45
  (2) Kristina Kull Österlin 45:23 89 9:11 86 -22 95:43 14:32
  (3) Lisa Palm 33:07 65 3:40 72 -14 128:50 17:11
  (4) Jennie Andersson 58:35 98 14:37 84 +12 187:25 28:01
  (5) Frida Wallström 75:47 93 17:04 80 -4 263:12 43:27
 
81 646 Järla Orientering 2           265:28 45:43
  (1) Ellinor Fransson 50:37 117 6:02 117 0 50:37 6:02
  (2) Ida Johansson 46:03 102 9:51 96 -21 96:40 15:29
  (3) Anina Hirzel 31:52 37 2:25 68 -28 128:32 16:53
  (4) Malin Sandström 56:03 78 12:05 75 +7 184:35 25:11
  (5) Barbora Malisova 80:53 136 22:10 81 +6 265:28 45:43
 
82 743 Leksands OK 3           265:30 45:45
  (1) Frida Erkers 48:01 46 3:26 46 0 48:01 3:26
  (2) Marie Spångmyr 44:09 65 7:57 50 +4 92:10 10:59
  (3) Therése Bergkvist 31:51 36 2:24 39 -11 124:01 12:22
  (4) Linda Lindkvist 57:35 92 13:37 60 +21 181:36 22:12
  (5) Lotten Lindkvist 83:54 162 25:11 82 +22 265:30 45:45
 
83 610 Täby OK 2           265:37 45:52
  (1) Lisa Larsen 44:41 2 0:06 2 0 44:41 0:06
  (2) Jenny Bagge Johansson 43:39 56 7:27 25 +23 88:20 7:09
  (3) Hedvig Markgren 40:39 193 11:12 77 +52 128:59 17:20
  (4) Anne Cecilie Lövald 60:08 116 16:10 86 +9 189:07 29:43
  (5) Maria von Schmalensée 76:30 102 17:47 83 -3 265:37 45:52
 
84 689 Kongsberg O-lag 2           265:39 45:54
  (1) Ula Morawska 55:05 189 10:30 189 0 55:05 10:30
  (2) Lise Østlid Bagstevold 44:59 81 8:47 137 -52 100:04 18:53
  (3) Ingrid Kvistad 35:46 102 6:19 122 -15 135:50 24:11
  (4) Unn Hilde Heggedal 54:24 66 10:26 92 -30 190:14 30:50
  (5) Mari Jellum Helgerud 75:25 90 16:42 84 -8 265:39 45:54
 
85 585 IL Tyrving 1           265:47 46:02
  (1) Tone E Lye 48:12 48 3:37 48 0 48:12 3:37
  (2) Cassie T Nybråten 48:08 137 11:56 91 +43 96:20 15:09
  (3) Solveig Sikkeland 35:26 99 5:59 103 +12 131:46 20:07
  (4) Zsuzsa Fey 57:29 91 13:31 87 -16 189:15 29:51
  (5) Åsa Franzén 76:32 103 17:49 85 -2 265:47 46:02
 
86 547 SK Zabovresky Brno 1           265:57 46:12
  (1) Katerina Chroma 49:17 76 4:42 76 0 49:17 4:42
  (2) Johanka Simkova 42:38 42 6:26 47 -29 91:55 10:44
  (3) Lucie Meznikova 38:34 160 9:07 89 +42 130:29 18:50
  (4) Radka Sklenarova 53:59 61 10:01 74 -15 184:28 25:04
  (5) Barbora Hruskova 81:29 143 22:46 86 +12 265:57 46:12
 
87 747 OK Ravinen 2           266:03 46:18
  (1) Martina Craig 54:46 184 10:11 184 0 54:46 10:11
  (2) Maria Lybert 45:08 85 8:56 135 -49 99:54 18:43
  (3) Tina Söderqvist 30:43 18 1:16 91 -44 130:37 18:58
  (4) Camilla Engel 60:11 118 16:13 96 +5 190:48 31:24
  (5) Linn Robertsson 75:15 86 16:32 87 -9 266:03 46:18
 
88 617 Gävle OK 1           266:45 47:00
  (1) Maria Nordström 47:16 27 2:41 27 0 47:16 2:41
  (2) Moa Enmark 45:02 82 8:50 54 +27 92:18 11:07
  (3) Ingela Eriksson 34:03 78 4:36 57 +3 126:21 14:42
  (4) Christine Sisell 63:44 161 19:46 91 +34 190:05 30:41
  (5) Charlotta Bergqvist 76:40 107 17:57 88 -3 266:45 47:00
 
89 572 Helsingin Suunnistajat 1           268:46 49:01
  (1) Piibe Tammemäe 55:47 200 11:12 200 0 55:47 11:12
  (2) Kristiina Lampinen 48:59 147 12:47 157 -43 104:46 23:35
  (3) Kaisa Raudsepp 36:59 128 7:32 147 -10 141:45 30:06
  (4) Essi Hietaoja 57:08 88 13:10 120 -27 198:53 39:29
  (5) Anu Åkerman 69:53 59 11:10 89 -31 268:46 49:01
 
90 763 Rajamäen Rykmentti 2           268:52 49:07
  (1) Ilona Lehtinen 53:45 172 9:10 172 0 53:45 9:10
  (2) Päivi Kulmala 42:11 36 5:59 89 -83 95:56 14:45
  (3) Sara Niemi 36:07 108 6:40 106 +17 132:03 20:24
  (4) Sanna Minkkinen 56:01 77 12:03 85 -21 188:04 28:40
  (5) Marika Suominen 80:48 135 22:05 90 +5 268:52 49:07
 
91 542 OK Pan-Kristianstad 1           269:01 49:16
  (1) Nicole Scalet 53:47 173 9:12 173 0 53:47 9:12
  (2) Sofie Petersson 41:45 32 5:33 83 -90 95:32 14:21
  (3) Johanna Karlsson 36:10 109 6:43 102 +19 131:42 20:03
  (4) Sara Svensson 58:39 99 14:41 93 -9 190:21 30:57
  (5) Patrizia Stögerer 78:40 122 19:57 91 -2 269:01 49:16
 
92 591 Lillomarka OL 2           269:28 49:43
  (1) Madara Freimane 50:09 102 5:34 102 0 50:09 5:34
  (2) Solveig Blindheim 48:36 141 12:24 122 +20 98:45 17:34
  (3) Andrine Benjaminsen 29:43 6 0:16 65 -57 128:28 16:49
  (4) Mari Skoglund Godal 62:45 149 18:47 97 +32 191:13 31:49
  (5) Agnete Nummedal 78:15 119 19:32 92 -5 269:28 49:43
 
93 714 Södertälje-Nykvarn OF 2           270:17 50:32
  (1) Jo Stevenson 50:37 117 6:02 117 0 50:37 6:02
  (2) Lovisa Westbom 44:54 79 8:42 82 -35 95:31 14:20
  (3) Karin Leonhardt 34:30 89 5:03 87 +5 130:01 18:22
  (4) Jeanette Enckell 56:45 84 12:47 79 -8 186:46 27:22
  (5) Maria Sa 83:31 154 24:48 93 +14 270:17 50:32
 
94 601 Stora Tuna OK 2           270:18 50:33
  (1) Susanna Mårtensson 50:24 111 5:49 111 0 50:24 5:49
  (2) Lina Lång 52:33 196 16:21 150 +39 102:57 21:46
  (3) Britta Backlund 35:17 98 5:50 135 -15 138:14 26:35
  (4) Helena Norberg 55:54 74 11:56 107 -28 194:08 34:44
  (5) Linda Byström 76:10 98 17:27 94 -13 270:18 50:33
 
95 570 OK Skogsfalken 2           270:27 50:42
  (1) Réka Tóth 52:56 153 8:21 153 0 52:56 8:21
  (2) Sofia Forsgren 45:51 98 9:39 123 -30 98:47 17:36
  (3) Hanna Wåhlin 38:24 157 8:57 131 +8 137:11 25:32
  (4) Christina Smedberg 57:01 87 13:03 108 -23 194:12 34:48
  (5) Anna Andreasson 76:15 101 17:32 95 -13 270:27 50:42
 
96 676 Haninge SOK 1           270:41 50:56
  (1) Caroline Svensson 48:03 47 3:28 47 0 48:03 3:28
  (2) Sara Eskilsson 37:57 6 1:45 10 -37 86:00 4:49
  (3) Kajsa Èriksson 39:08 168 9:41 48 +38 125:08 13:29
  (4) Moa Leijon-LInd 55:44 73 11:46 58 +10 180:52 21:28
  (5) Emelie Bringsäter 89:49 208 31:06 96 +38 270:41 50:56
 
97 561 OK Vilse 87 1           270:50 51:05
  (1) Jennifer Gull 53:13 158 8:38 158 0 53:13 8:38
  (2) Josefin Tjernlund 42:12 37 6:00 80 -78 95:25 14:14
  (3) Linda Wennerlund 36:51 124 7:24 110 +30 132:16 20:37
  (4) Marielle Andersson 69:18 208 25:20 130 +20 201:34 42:10
  (5) Ellinor Tjernlund 69:16 54 10:33 97 -33 270:50 51:05
 
98 575 OK Landehof 1           270:58 51:13
  (1) Elin Hamrefors 58:25 230 13:50 230 0 58:25 13:50
  (2) Felicia Stuhlhofer 49:02 149 12:50 187 -43 107:27 26:16
  (3) Anna Eriksson 36:51 124 7:24 156 -31 144:18 32:39
  (4) Pia Johansson 54:49 68 10:51 123 -33 199:07 39:43
  (5) Lotta Saetre 71:51 70 13:08 98 -25 270:58 51:13
 
99 625 Rastivarsat 1           271:06 51:21
  (1) Tessa Pulli 53:56 176 9:21 176 0 53:56 9:21
  (2) Emilia Hyvärinen 48:41 143 12:29 148 -28 102:37 21:26
  (3) Päivi Orava 36:15 112 6:48 138 -10 138:52 27:13
  (4) Maarit Dahlman-Tervala 62:59 152 19:01 131 -7 201:51 42:27
  (5) Irina Mihailko 69:15 52 10:32 99 -32 271:06 51:21
 
100 568 Rastikarhut 1           271:08 51:23
  (1) Anu Kopra 45:48 11 1:13 11 0 45:48 1:13
  (2) Elli Peltomäki 42:07 35 5:55 22 +11 87:55 6:44
  (3) Tiina Haapakoski 36:59 128 7:32 46 +24 124:54 13:15
  (4) Laura Jakobsson 56:21 81 12:23 59 +13 181:15 21:51
  (5) Suvi Ylikylä 89:53 209 31:10 100 +41 271:08 51:23
 
101 606 Anttolan Urheilijat 1           271:11 51:26
  (1) Emilia Mänttäri 65:19 299 20:44 299 0 65:19 20:44
  (2) Jenna Pajunen 44:01 62 7:49 198 -101 109:20 28:09
  (3) Salla Lilja 37:01 131 7:34 175 -23 146:21 34:42
  (4) Laura Pajunen 59:11 104 15:13 140 -35 205:32 46:08
  (5) Henna-Riikka Haikonen 65:39 29 6:56 101 -39 271:11 51:26
 
102 700 Halden SK 3           271:29 51:44
  (1) Runa Lien Backstrøm 48:17 49 3:42 49 0 48:17 3:42
  (2) Elin Cathrine Hagen 49:52 161 13:40 114 +65 98:09 16:58
  (3) Gry Granstedt 33:20 70 3:53 99 -15 131:29 19:50
  (4) Hanne Lerche Raadal 61:39 131 17:41 102 +3 193:08 33:44
  (5) Guro Elisabeth Kolstad 78:21 121 19:38 102 0 271:29 51:44
 
103 802 OK Rodhen 2           271:32 51:47
  (1) Malin Jacobsson 49:48 90 5:13 90 0 49:48 5:13
  (2) Yvonne Grehn 48:40 142 12:28 116 +26 98:28 17:17
  (3) Gabriella Melin 34:00 77 4:33 112 -4 132:28 20:49
  (4) Annika Ardell 60:44 122 16:46 104 -8 193:12 33:48
  (5) Marie Jacobsson 78:20 120 19:37 103 -1 271:32 51:47
 
103 632 DELTA 2           271:32 51:47
  (1) Elina Virekunnas 51:01 123 6:26 123 0 51:01 6:26
  (2) Laura Leijola 45:51 98 9:39 101 -22 96:52 15:41
  (3) Heli Noponen 32:58 58 3:31 85 -16 129:50 18:11
  (4) Essi Kangasaho 65:32 181 21:34 115 +30 195:22 35:58
  (5) Paula Porkka 76:10 98 17:27 103 -12 271:32 51:47
 
105 571 Långhundra IF 1           271:34 51:49
  (1) Josefin Bengtsson 49:19 77 4:44 77 0 49:19 4:44
  (2) Emma Bromark 51:21 179 15:09 140 +63 100:40 19:29
  (3) Katarina Bengtsson 39:55 182 10:28 142 +2 140:35 28:56
  (4) Jenny Bengtsson 53:39 57 9:41 110 -32 194:14 34:50
  (5) Petra Olander 77:20 113 18:37 105 -5 271:34 51:49
 
106 546 Västerås SOK 1           271:37 51:52
  (1) Linda Sundin 47:43 39 3:08 39 0 47:43 3:08
  (2) Cecilia Einarsson 44:32 69 8:20 53 +14 92:15 11:04
  (3) Åsa Holmgren 34:03 78 4:36 56 +3 126:18 14:39
  (4) Eva Singman Palm 67:38 191 23:40 105 +49 193:56 34:32
  (5) Annika Sundström 77:41 115 18:58 106 +1 271:37 51:52
 
107 599 OK Södertörn 1           271:46 52:01
  (1) Tove Lagerberg 50:06 98 5:31 98 0 50:06 5:31
  (2) Helena Markstedt 43:06 47 6:54 63 -35 93:12 12:01
  (3) Caroline Larsson 32:56 57 3:29 53 -10 126:08 14:29
  (4) Pia Hellgren 60:58 128 17:00 82 +29 187:06 27:42
  (5) Louise Markstedt 84:40 168 25:57 107 +25 271:46 52:01
 
108 640 Fossum IF 1           273:29 53:44
  (1) Camilla Hengebøl 50:06 98 5:31 98 0 50:06 5:31
  (2) Bente Landmark 49:31 155 13:19 130 +32 99:37 18:26
  (3) Kristin Faye Eriksen 32:04 40 2:37 101 -29 131:41 20:02
  (4) Julie Størmer 63:34 158 19:36 114 +13 195:15 35:51
  (5) Gunvor Hov Høydal 78:14 118 19:31 108 -6 273:29 53:44
 
109 579 SK Praga 1           273:57 54:12
  (1) Monika Dolezalova 50:05 97 5:30 97 0 50:05 5:30
  (2) Lenka Hruskova 46:51 116 10:39 102 +5 96:56 15:45
  (3) Ludmila Samalova 37:25 138 7:58 119 +17 134:21 22:42
  (4) Magdalena Rysava 60:00 114 16:02 112 -7 194:21 34:57
  (5) Vladena Hrstkova 79:36 125 20:53 109 -3 273:57 54:12
 
110 582 IFK Umeå 1           274:09 54:24
  (1) Anna Lampinen 51:00 122 6:25 122 0 51:00 6:25
  (2) Susanne Rutqvist 47:04 125 10:52 112 -10 98:04 16:53
  (3) Sara Nordbrandt 34:06 81 4:39 108 -4 132:10 20:31
  (4) Anna Holmgren 57:35 92 13:37 90 -18 189:45 30:21
  (5) Camilla Sjöberg 84:24 166 25:41 110 +20 274:09 54:24
 
111 614 FK Göingarna 1           274:12 54:27
  (1) Anna Persson 46:07 20 1:32 20 0 46:07 1:32
  (2) Louise Axelsson 50:18 165 14:06 94 +74 96:25 15:14
  (3) Lucie Weissova 37:13 135 7:46 117 +23 133:38 21:59
  (4) Camilla Selin 70:14 221 26:16 136 +19 203:52 44:28
  (5) Viktoria Ernstsson 70:20 61 11:37 111 -25 274:12 54:27
 
112 787 Kils OK 1           274:14 54:29
  (1) Sanna Skoog 54:36 180 10:01 180 0 54:36 10:01
  (2) Anna Nordström 45:58 100 9:46 138 -42 100:34 19:23
  (3) Anna Lundqvist 40:14 190 10:47 143 +5 140:48 29:09
  (4) Linnea Börjars 56:49 86 12:51 118 -25 197:37 38:13
  (5) Sofia Holmgård 76:37 106 17:54 112 -6 274:14 54:29
 
113 624 FK Herkules/Mölndal ODIF/IF Marin Väst 1           274:27 54:42
  (1) Laila Höglund 49:01 65 4:26 65 0 49:01 4:26
  (2) Anna Kopp 48:17 138 12:05 107 +42 97:18 16:07
  (3) Karolina Söderberg 34:20 85 4:53 100 -7 131:38 19:59
  (4) Anna Martner 63:10 155 19:12 113 +13 194:48 35:24
  (5) Linda Martinsson 79:39 126 20:56 113 0 274:27 54:42
 
114 586 Linköpings OK 2           274:32 54:47
  (1) Josefina Almén 59:40 243 15:05 243 0 59:40 15:05
  (2) Hanna Modig Tjärnström 45:29 91 9:17 160 -83 105:09 23:58
  (3) Kristina Ljunggren 35:56 105 6:29 146 -14 141:05 29:26
  (4) Annika Ivarsson 59:49 111 15:51 127 -19 200:54 41:30
  (5) Julia Modig Tjärnström 73:38 80 14:55 114 -13 274:32 54:47
 
115 600 Paimion Rasti 2           275:26 55:41
  (1) Heli Hartvik 49:07 67 4:32 67 0 49:07 4:32
  (2) Salla Fagerudd 43:46 60 7:34 59 -8 92:53 11:42
  (3) Eveliina Hirvonen 33:11 66 3:44 52 -7 126:04 14:25
  (4) Hannele Grönholm 68:16 200 24:18 111 +59 194:20 34:56
  (5) Signe Dambe 81:06 138 22:23 115 +4 275:26 55:41
 
116 558 IK Hakarpspojkarna 2           275:43 55:58
  (1) Maria Ossiansson 52:34 148 7:59 148 0 52:34 7:59
  (2) Anna Gustafsson 44:31 68 8:19 104 -44 97:05 15:54
  (3) Linda Jansson 32:27 49 3:00 79 -25 129:32 17:53
  (4) Pernilla Petersson 73:03 250 29:05 133 +54 202:35 43:11
  (5) Elna Forsberg 73:08 76 14:25 116 -17 275:43 55:58
 
117 622 IFK Göteborg 2           276:35 56:50
  (1) Tiina Laas 52:29 146 7:54 146 0 52:29 7:54
  (2) Stina Strömstedt 44:48 78 8:36 106 -40 97:17 16:06
  (3) Annica Eng 38:47 164 9:20 123 +17 136:04 24:25
  (4) Gry Johansen 59:52 112 15:54 117 -6 195:56 36:32
  (5) Karen Williams 80:39 134 21:56 117 0 276:35 56:50
 
118 782 OK Tranan 1           279:26 59:41
  (1) Ulrika Kindlund 49:28 81 4:53 81 0 49:28 4:53
  (2) Susanne Björs 50:18 165 14:06 133 +52 99:46 18:35
  (3) Sara Nilsson 36:31 119 7:04 124 -9 136:17 24:38
  (4) Annika Johansson 59:30 106 15:32 116 -8 195:47 36:23
  (5) Lina Nilsson 83:39 157 24:56 118 +2 279:26 59:41
 
119 580 Ulricehamns OK 2           279:47 60:02
  (1) Helena Lidhage 48:30 51 3:55 51 0 48:30 3:55
  (2) Cecilia Thomasson 42:51 46 6:39 40 -11 91:21 10:10
  (3) Emma Andersson 39:46 180 10:19 97 +57 131:07 19:28
  (4) Lovisa Mannfolk 63:06 154 19:08 109 +12 194:13 34:49
  (5) Lina Hulander 85:34 175 26:51 119 +10 279:47 60:02
 
120 779 Kangasala SK 2           280:47 61:02
  (1) Maija Ojanen 50:02 94 5:27 94 0 50:02 5:27
  (2) Satu Mäkitammi 44:44 76 8:32 74 -20 94:46 13:35
  (3) Niina Papinsaari 34:52 94 5:25 81 +7 129:38 17:59
  (4) Iiris Saarenpää 63:27 157 19:29 101 +20 193:05 33:41
  (5) Aino Ojanen 87:42 190 28:59 120 +19 280:47 61:02
 
121 597 Pihkaniskat 1           281:56 62:11
  (1) Johanna Hulkkonen 49:43 88 5:08 88 0 49:43 5:08
  (2) Niina Hulkkonen 46:06 103 9:54 87 -1 95:49 14:38
  (3) Laura Nimante 31:23 26 1:56 60 -27 127:12 15:33
  (4) Ieva Brice 71:30 235 27:32 119 +59 198:42 39:18
  (5) Päivi Luoma 83:14 153 24:31 121 +2 281:56 62:11
 
122 577 Rasti-Lukko 1           282:05 62:20
  (1) Marika Teini 50:12 105 5:37 105 0 50:12 5:37
  (2) Emilia Teini 54:59 218 18:47 161 +56 105:11 24:00
  (3) Heidi Mattila 43:46 244 14:19 190 +29 148:57 37:18
  (4) Silja Annila 57:50 95 13:52 149 -41 206:47 47:23
  (5) Anna Laitinen 75:18 88 16:35 122 -27 282:05 62:20
 
123 621 OK Hällen 2           282:29 62:44
  (1) Charlotte Bouchet 51:12 128 6:37 128 0 51:12 6:37
  (2) Elin Hultman 50:29 169 14:17 146 +18 101:41 20:30
  (3) Anna Sjölander 34:07 82 4:40 120 -26 135:48 24:09
  (4) Sara Öberg 57:20 89 13:22 102 -18 193:08 33:44
  (5) Therese Carlsson 89:21 202 30:38 123 +21 282:29 62:44
 
124 562 Kalevan Rasti 2           282:42 62:57
  (1) Line Nybakken 61:30 263 16:55 263 0 61:30 16:55
  (2) Tuija Timonen 45:45 96 9:33 185 -78 107:15 26:04
  (3) Emma Piitulainen 39:59 185 10:32 179 -6 147:14 35:35
  (4) Anna-Kaisa Asikainen 59:17 105 15:19 146 -33 206:31 47:07
  (5) Henna Höglund 76:11 100 17:28 124 -22 282:42 62:57
 
125 645 OK Tyr 2           282:47 63:02
  (1) Janna Grevillius 55:33 196 10:58 196 0 55:33 10:58
  (2) Anna Brodin 45:02 82 8:50 139 -57 100:35 19:24
  (3) Sofia Levin 37:52 148 8:25 136 -3 138:27 26:48
  (4) Helena Svensson 60:31 120 16:33 122 -14 198:58 39:34
  (5) Maria Brodin 83:49 159 25:06 125 +3 282:47 63:02
 
126 722 OK Linné 4           282:49 63:04
  (1) Mari Troeng 55:12 193 10:37 193 0 55:12 10:37
  (2) Karin Hedberg 43:40 57 7:28 124 -69 98:52 17:41
  (3) Elin Olovsson 39:50 181 10:23 137 +13 138:42 27:03
  (4) Anna Linde 62:48 151 18:50 129 -8 201:30 42:06
  (5) Klara Alm 81:19 141 22:36 126 -3 282:49 63:04
 
127 688 OL Tønsberg 1           282:52 63:07
  (1) Anna Ulvensøen 48:53 59 4:18 59 0 48:53 4:18
  (2) Anne Gyri Gløersen 56:28 240 20:16 166 +107 105:21 24:10
  (3) Britt Fossøy 36:47 122 7:20 149 -17 142:08 30:29
  (4) Marthe Gløersen 62:31 145 18:33 137 -12 204:39 45:15
  (5) Marta Ulvensøen 78:13 117 19:30 127 -10 282:52 63:07
 
128 608 Porsgrunn OL 1           282:58 63:13
  (1) Guro Vassend 48:59 64 4:24 64 0 48:59 4:24
  (2) Marie Styrvold 47:48 133 11:36 98 +34 96:47 15:36
  (3) Hilde Vassend 36:19 113 6:52 115 +17 133:06 21:27
  (4) Kjersti Westin 70:08 218 26:10 135 +20 203:14 43:50
  (5) Maja Knutsen 79:44 128 21:01 128 -7 282:58 63:13
 
129 735 Eksjö SOK 2           283:45 64:00
  (1) Ance Rusova 63:48 294 19:13 294 0 63:48 19:13
  (2) Josefine Klintberg 50:35 170 14:23 233 -61 114:23 33:12
  (3) Cecilia Bergander 36:32 120 7:05 200 -33 150:55 39:16
  (4) Linda Nordin 60:45 123 16:47 167 -33 211:40 52:16
  (5) Michaela Guizzardi 72:05 71 13:22 129 -38 283:45 64:00
 
130 726 Markbygdens OK 1           284:42 64:57
  (1) Johanna Skogum 53:28 164 8:53 164 0 53:28 8:53
  (2) Anne Hansson 54:31 211 18:19 189 +25 107:59 26:48
  (3) Elin Högstrand 37:08 134 7:41 165 -24 145:07 33:28
  (4) Josefin Andersson 63:45 162 19:47 157 -8 208:52 49:28
  (5) Lena Karlsson 75:50 94 17:07 130 -27 284:42 64:57
 
131 611 OK Tisaren 2           285:02 65:17
  (1) Therese Westher 63:30 286 18:55 286 0 63:30 18:55
  (2) Josefin Aronsson 42:28 39 6:16 169 -117 105:58 24:47
  (3) Anna Hallmén 38:08 153 8:41 152 -17 144:06 32:27
  (4) Lovisa Persson 64:13 165 20:15 155 +3 208:19 48:55
  (5) Nathalie Rygh 76:43 108 18:00 131 -24 285:02 65:17
 
132 605 Lynx 2           285:26 65:41
  (1) Emma Juga 51:57 139 7:22 139 0 51:57 7:22
  (2) Hanna Kangasaho 48:05 136 11:53 136 -3 100:02 18:51
  (3) Laura Mänkärlä 36:22 115 6:55 126 -10 136:24 24:45
  (4) Meri Vihavainen 54:20 65 10:22 95 -31 190:44 31:20
  (5) Nina Ljungqvist-Sarparanta 94:42 229 35:59 132 +37 285:26 65:41
 
133 673 Stora Tuna OK 4           285:54 66:09
  (1) Ulrika Eriksson 61:33 264 16:58 264 0 61:33 16:58
  (2) Karin Gunnarsson 47:02 123 10:50 192 -72 108:35 27:24
  (3) Annichen Kringstad 35:57 106 6:30 158 -34 144:32 32:53
  (4) Karin Svensk 64:47 172 20:49 160 +2 209:19 49:55
  (5) Ingrid Alexandersson 76:35 104 17:52 133 -27 285:54 66:09
 
134 638 Attunda OK 1           286:23 66:38
  (1) Tove Forshällen 61:28 262 16:53 262 0 61:28 16:53
  (2) Katarina Hammas 47:41 131 11:29 196 -66 109:09 27:58
  (3) Laura Dángelo 37:05 132 7:38 172 -24 146:14 34:35
  (4) Terese Herlin 62:14 138 18:16 156 -16 208:28 49:04
  (5) Frida Forshällen 77:55 116 19:12 134 -22 286:23 66:38
 
135 695 OK Löftan/OK Nackhe 1           287:29 67:44
  (1) Elin Månsson 49:48 90 5:13 90 0 49:48 5:13
  (2) Weronica Zederin 44:35 72 8:23 69 -21 94:23 13:12
  (3) Ellen Johnsson 35:46 102 6:19 88 +19 130:09 18:30
  (4) Josefin A Hanning 62:36 146 18:38 99 +11 192:45 33:21
  (5) Anna Månsson 94:44 230 36:01 135 +36 287:29 67:44
 
136 533 Tullinge SK 2           287:46 68:01
  (1) Ellinor Fryxell 54:54 186 10:19 186 0 54:54 10:19
  (2) Cecilia Imark 52:02 188 15:50 183 -3 106:56 25:45
  (3) Elin Sundqvist 39:13 171 9:46 171 -12 146:09 34:30
  (4) Lenka Zatloukalova 60:32 121 16:34 147 -24 206:41 47:17
  (5) Martina Seiterle 81:05 137 22:22 136 -11 287:46 68:01
 
137 613 Hellas Orientering 2           288:43 68:58
  (1) Fanny Roche 55:08 191 10:33 191 0 55:08 10:33
  (2) Åsa Romson 57:29 252 21:17 220 +29 112:37 31:26
  (3) Irina Nyberg 37:19 137 7:52 192 -28 149:56 38:17
  (4) Olga Zherdeva 59:42 109 15:44 162 -30 209:38 50:14
  (5) Vesta Ambraziate 79:05 124 20:22 137 -25 288:43 68:58
 
138 639 OK Linné 3           288:50 69:05
  (1) Elin Karlsson 51:03 125 6:28 125 0 51:03 6:28
  (2) Frida Petersson 56:20 236 20:08 186 +61 107:23 26:12
  (3) Lisa Carlsson 36:25 116 6:58 151 -35 143:48 32:09
  (4) Ursula Kadan 56:10 80 12:12 125 -26 199:58 40:34
  (5) Karna Thorsson 88:52 198 30:09 138 +13 288:50 69:05
 
139 644 Gotland 1           288:51 69:06
  (1) Benita Hansson 50:24 111 5:49 111 0 50:24 5:49
  (2) Mikaela Rönnbäck 50:47 172 14:35 142 +31 101:11 20:00
  (3) Emma Lindgren 39:40 175 10:13 144 +2 140:51 29:12
  (4) Anna Samelius 59:52 112 15:54 126 -18 200:43 41:19
  (5) Jenny Pettersson 88:08 194 29:25 139 +13 288:51 69:06
 
140 631 SOK Viljan 1           288:53 69:08
  (1) Josefine Carlsson 51:49 135 7:14 135 0 51:49 7:14
  (2) Åsa Bergfors 58:28 261 22:16 202 +67 110:17 29:06
  (3) Maria Rindstig 42:41 226 13:14 209 +7 152:58 41:19
  (4) Anna Svensson 62:23 144 18:25 185 -24 215:21 55:57
  (5) Frida Bakkman 73:32 79 14:49 140 -45 288:53 69:08
 
141 641 Jönköpings OK 1           288:55 69:10
  (1) Kristina Andersson 53:32 167 8:57 167 0 53:32 8:57
  (2) Frida Gustavsson 49:18 153 13:06 149 -18 102:50 21:39
  (3) Filippa Johansson 41:56 215 12:29 161 +12 144:46 33:07
  (4) Therese Barje 63:01 153 19:03 154 -7 207:47 48:23
  (5) Anna Niklasson 81:08 139 22:25 141 -13 288:55 69:10
 
142 692 Finspångs SOK 1           289:10 69:25
  (1) Helén Persson 50:01 93 5:26 93 0 50:01 5:26
  (2) Karin Svensson 51:10 176 14:58 142 +49 101:11 20:00
  (3) Sofia Aldén 39:20 174 9:53 141 -1 140:31 28:52
  (4) Carin Rosander 66:57 189 22:59 152 +11 207:28 48:04
  (5) Karolina Hellgren 81:42 145 22:59 142 -10 289:10 69:25
 
143 618 Vittjärvs IK 1           290:06 70:21
  (1) Evelina Wickbom 53:15 159 8:40 159 0 53:15 8:40
  (2) Josefine Enesund Tuoremaa 51:49 186 15:37 159 0 105:04 23:53
  (3) Andrea Wickbom 39:11 170 9:44 155 -4 144:15 32:36
  (4) Sara Lundsten 64:41 168 20:43 158 +3 208:56 49:32
  (5) Amanda Holmgren 81:10 140 22:27 143 -15 290:06 70:21
 
144 594 Sandefjord OK / Larvik OK           290:10 70:25
  (1) Runa Fremstad 49:10 70 4:35 70 0 49:10 4:35
  (2) Live Bredholt Jörgensen 47:28 129 11:16 95 +25 96:38 15:27
  (3) Vilde Bredholt Jörgensen 42:46 228 13:19 140 +45 139:24 27:45
  (4) Karianne Hjortland 70:30 224 26:32 164 +24 209:54 50:30
  (5) Elin-Kristin Hem 80:16 132 21:33 144 -20 290:10 70:25
 
145 838 OK Hammaren 1           290:14 70:29
  (1) Joline Ingelsson 50:35 116 6:00 116 0 50:35 6:00
  (2) Sofia Hägglund 55:50 232 19:38 179 +63 106:25 25:14
  (3) Maja Ingelsson 39:03 166 9:36 168 -11 145:28 33:49
  (4) Laila Ingelsson 59:47 110 15:49 139 -29 205:15 45:51
  (5) Anna Lundgren 84:59 172 26:16 145 +6 290:14 70:29
 
146 781 Eiker ol 1           290:29 70:44
  (1) Kristine Berglia 58:55 234 14:20 234 0 58:55 14:20
  (2) Maren Bunæs Nilsen 50:16 164 14:04 197 -37 109:11 28:00
  (3) Anne Line Berglia 36:12 110 6:45 166 -31 145:23 33:44
  (4) Kristine Fossen Gabrielsen 68:01 196 24:03 179 +13 213:24 54:00
  (5) Lone Brochmann 77:05 111 18:22 146 -33 290:29 70:44
 
147 564 Frol IL 1           290:31 70:46
  (1) Gøril Rønning Sund 50:00 92 5:25 92 0 50:00 5:25
  (2) Isa Mari Sandstad 46:48 113 10:36 99 +7 96:48 15:37
  (3) Rannveig Jørgensen 35:26 99 5:59 109 +10 132:14 20:35
  (4) Randi Johanne Skjerve 69:48 215 25:50 132 +23 202:02 42:38
  (5) Solveig Vassenden 88:29 197 29:46 147 +15 290:31 70:46
 
148 817 Sugarloaf OK 1           290:40 70:55
  (1) Laura Daniel 48:56 61 4:21 61 0 48:56 4:21
  (2) Anwen Darlington 43:43 58 7:31 56 -5 92:39 11:28
  (3) Hanne Kinnunen 37:53 150 8:26 90 +34 130:32 18:53
  (4) Alice Butt 58:48 100 14:50 88 -2 189:20 29:56
  (5) Alice Bedwell 101:20 259 42:37 148 +60 290:40 70:55
 
149 744 Leksands OK 4           291:44 71:59
  (1) Madelene Allmungs 55:33 196 10:58 196 0 55:33 10:58
  (2) Marie Spångmyr 50:07 162 13:55 168 -28 105:40 24:29
  (3) Johanna Sarenmark 38:56 165 9:29 159 -9 144:36 32:57
  (4) Maria Bois 60:05 115 16:07 138 -21 204:41 45:17
  (5) Maria Junevik 87:03 184 28:20 149 +11 291:44 71:59
 
150 746 Ähtärin Urheilijat 1           292:28 72:43
  (1) Hanna Siven 52:35 150 8:00 150 0 52:35 8:00
  (2) Tiina Kihlström 59:29 271 23:17 215 +65 112:04 30:53
  (3) Eeva-Stiina Väätäinen 37:56 151 8:29 193 -22 150:00 38:21
  (4) Hanna Aho 64:51 175 20:53 181 -12 214:51 55:27
  (5) Johanna Kriikkula 77:37 114 18:54 150 -31 292:28 72:43
 
151 663 Varegg IL 1           292:31 72:46
  (1) Christiane Trøsse 50:08 101 5:33 101 0 50:08 5:33
  (2) Linn Kristine Gjesdal 47:18 126 11:06 109 +8 97:26 16:15
  (3) Johanne Rakner 32:18 43 2:51 83 -26 129:44 18:05
  (4) Kari Svingheim 57:39 94 13:41 83 0 187:23 27:59
  (5) Mariell Arntzen 105:08 276 46:25 151 +68 292:31 72:46
 
152 635 Espoon Suunta 1           292:42 72:57
  (1) Sini Pekkala 53:02 155 8:27 155 0 53:02 8:27
  (2) Seidi Roine 52:16 191 16:04 165 +10 105:18 24:07
  (3) Marjo Koistinen 42:02 218 12:35 181 +16 147:20 35:41
  (4) Virpi Palmen 61:42 132 17:44 159 -22 209:02 49:38
  (5) Veranika Chernik 83:40 158 24:57 152 -7 292:42 72:57
 
153 720 OK Kolmården 2           292:53 73:08
  (1) Linn Bränneby 49:16 75 4:41 75 0 49:16 4:41
  (2) Veronica Lundh 48:24 140 12:12 110 +35 97:40 16:29
  (3) Lina Persson 35:05 96 5:38 113 +3 132:45 21:06
  (4) Sara Forsberg 70:21 223 26:23 134 +21 203:06 43:42
  (5) Anna Håkansson 89:47 206 31:04 153 +19 292:53 73:08
 
154 666 Raumar OL 1           293:11 73:26
  (1) Oda Wennemo 47:59 45 3:24 45 0 47:59 3:24
  (2) Line Maria Haugen Melby 58:27 260 22:15 180 +135 106:26 25:15
  (3) Marie Håversen 38:10 154 8:43 159 -21 144:36 32:57
  (4) Anne Kamstrup Hovind 64:43 169 20:45 160 +1 209:19 49:55
  (5) Mona Kjeldsberg 83:52 161 25:09 154 -6 293:11 73:26
 
155 607 Rasti-Kurikka 1           294:47 75:02
  (1) Margarita Molotkova 49:25 80 4:50 80 0 49:25 4:50
  (2) Suvi Heittola 49:32 157 13:20 125 +45 98:57 17:46
  (3) Satu Heittola 31:50 34 2:23 95 -30 130:47 19:08
  (4) Tiia Ylikangas 68:09 197 24:11 121 +26 198:56 39:32
  (5) Maarika Taipalus 95:51 237 37:08 155 +34 294:47 75:02
 
156 778 Bredareds IF 1           295:05 75:20
  (1) Therese Enenge 54:19 178 9:44 178 0 54:19 9:44
  (2) Frida Strömgård 57:22 247 21:10 213 +35 111:41 30:30
  (3) Martina Johansson 42:42 227 13:15 220 +7 154:23 42:44
  (4) Emelie Unosson 64:45 170 20:47 200 -20 219:08 59:44
  (5) Lovisa Hansson 75:57 96 17:14 156 -44 295:05 75:20
 
157 588 Heming/Njård OL 1           295:09 75:24
  (1) Dagrun Melkild 57:08 216 12:33 216 0 57:08 12:33
  (2) Runa Skyttersæter 56:25 238 20:13 229 +13 113:33 32:22
  (3) Sofie Skyttersæter Iversen 42:20 222 12:53 225 -4 155:53 44:14
  (4) Signe Astrup Arnesen 59:35 107 15:37 186 -39 215:28 56:04
  (5) Mia Gyllenberg 79:41 127 20:58 157 -29 295:09 75:24
 
158 623 Umeå OK 1           296:29 76:44
  (1) Ingela Kälvedal 67:43 313 23:08 313 0 67:43 23:08
  (2) Linnea Olofsson 54:41 213 18:29 270 -43 122:24 41:13
  (3) Anna Hallmén 44:25 253 14:58 265 -5 166:49 55:10
  (4) Johanna Hallberg 60:58 128 17:00 225 -40 227:47 68:23
  (5) Åsa Lindqvist 68:42 47 9:59 158 -67 296:29 76:44
 
159 707 OK Landehof 2           296:39 76:54
  (1) Helena Strand 53:22 162 8:47 162 0 53:22 8:47
  (2) Ulrika Karlsson 57:03 244 20:51 203 +41 110:25 29:14
  (3) Hanna Åberg 38:13 156 8:46 188 -15 148:38 36:59
  (4) Daniela Richardsson 58:52 101 14:54 153 -35 207:30 48:06
  (5) Sara Lorén 89:09 200 30:26 159 +6 296:39 76:54
 
160 593 Vimmerby OK 1           296:59 77:14
  (1) Stefanie Andersson 52:37 151 8:02 151 0 52:37 8:02
  (2) Frida Danielsson 52:35 197 16:23 162 +11 105:12 24:01
  (3) Eva Adolfsson 42:47 229 13:20 184 +22 147:59 36:20
  (4) Agnes Adolfsson 68:51 204 24:53 194 +10 216:50 57:26
  (5) Sofie Svensson 80:09 131 21:26 160 -34 296:59 77:14
 
161 628 Tjällmo-Godegårds OK 1           298:07 78:22
  (1) Marie Svensk 53:29 166 8:54 166 0 53:29 8:54
  (2) Lisa Åberg 62:11 281 25:59 245 +79 115:40 34:29
  (3) Stina Åberg 44:34 256 15:07 241 -4 160:14 48:35
  (4) Anna-lotta Irewall 62:42 147 18:44 208 -33 222:56 63:32
  (5) Lena Ström 75:11 85 16:28 161 -47 298:07 78:22
 
162 693 Hjärnarps GH OL 1           298:28 78:43
  (1) Frida Hedin 53:20 161 8:45 161 0 53:20 8:45
  (2) Kajsa Hedin 51:35 183 15:23 158 -3 104:55 23:44
  (3) Marie Sigbo 42:35 225 13:08 183 +25 147:30 35:51
  (4) Julia Dahl 64:58 177 21:00 173 -10 212:28 53:04
  (5) Nicole Ljungdahl 86:00 177 27:17 162 -11 298:28 78:43
 
163 627 Nybro OK 1           298:30 78:45
  (1) Lena Jakobsson 50:21 109 5:46 109 0 50:21 5:46
  (2) Magdalena Jonsson 50:58 174 14:46 145 +36 101:19 20:08
  (3) Elin Lundquist 44:10 249 14:43 169 +24 145:29 33:50
  (4) Erika Knutsson 70:45 227 26:47 193 +24 216:14 56:50
  (5) Julia Lundquist 82:16 147 23:33 163 -30 298:30 78:45
 
164 719 Lapuan Virkiä 1           298:37 78:52
  (1) Essi Varjonen 53:23 163 8:48 163 0 53:23 8:48
  (2) Ellimaria Erkkilä 54:16 210 18:04 188 +25 107:39 26:28
  (3) Anniina Kössi 42:30 224 13:03 196 +8 150:09 38:30
  (4) Elina Erkkilä 65:54 184 21:56 192 -4 216:03 56:39
  (5) Johanna Pensas 82:34 149 23:51 164 -28 298:37 78:52
 
165 717 Spring Cup OK 1           298:42 78:57
  (1) Miri Thrane Ødum 51:33 131 6:58 131 0 51:33 6:58
  (2) Charlotte Thrane 47:01 122 10:49 117 -14 98:34 17:23
  (3) Pernille Brunstedt Jacobsen 38:45 163 9:18 133 +16 137:19 25:40
  (4) Rikke Kofoed 63:45 162 19:47 128 -5 201:04 41:40
  (5) Pernille Sommer 97:38 246 38:55 165 +37 298:42 78:57
 
166 696 Kouvolan Suunnistajat 1           298:50 79:05
  (1) Katja Vanhalakka 50:04 96 5:29 96 0 50:04 5:29
  (2) Leena Tani 55:23 226 19:11 167 +71 105:27 24:16
  (3) Maria Espo 38:39 162 9:12 152 -15 144:06 32:27
  (4) Eveliina Hasu 63:14 156 19:16 151 -1 207:20 47:56
  (5) Sari Vääränen 91:30 217 32:47 166 +15 298:50 79:05
 
167 780 Kangasala SK 3           298:52 79:07
  (1) Ainsley Cavanagh 60:24 255 15:49 255 0 60:24 15:49
  (2) Iina Santamäki 55:45 229 19:33 248 -7 116:09 34:58
  (3) Alma Toivonen 36:52 126 7:25 210 -38 153:01 41:22
  (4) Terhi Mykkänen 62:14 138 18:16 184 -26 215:15 55:51
  (5) Polina Kuznetzova 83:37 156 24:54 167 -17 298:52 79:07
 
168 603 Nydalens SK 2           298:55 79:10
  (1) Emma Lähdekorpi 54:04 177 9:29 177 0 54:04 9:29
  (2) Malin Wästlund 49:10 151 12:58 154 -23 103:14 22:03
  (3) Solveig Hegstad Kruger 34:44 93 5:17 134 -20 137:58 26:19
  (4) Anne Berit Eid 81:01 298 37:03 197 +63 218:59 59:35
  (5) Lisa Jansson 79:56 129 21:13 168 -29 298:55 79:10
 
169 686 OK Alehof 1           299:29 79:44
  (1) Anna Lövgärd 53:28 164 8:53 164 0 53:28 8:53
  (2) Lotta Nilsson 51:46 184 15:34 163 -1 105:14 24:03
  (3) Jenny Johansson 48:35 293 19:08 214 +51 153:49 42:10
  (4) Elin Blick 59:39 108 15:41 180 -34 213:28 54:04
  (5) Kristin Olsson 86:01 178 27:18 169 -11 299:29 79:44
 
170 833 OK77 1           299:54 80:09
  (1) Rafaela Ilmoni 61:14 259 16:39 259 0 61:14 16:39
  (2) Miina Ruokolainen 51:17 178 15:05 218 -41 112:31 31:20
  (3) Carola Ray 37:37 144 8:10 195 -23 150:08 38:29
  (4) Vivi Lindholm 69:10 207 25:12 202 +7 219:18 59:54
  (5) Ina Westerlund 80:36 133 21:53 170 -32 299:54 80:09
 
171 818 Ärla IF 1           300:06 80:21
  (1) Sofia Grawé 62:53 279 18:18 279 0 62:53 18:18
  (2) Mona Bierfeldt 53:00 198 16:48 246 -33 115:53 34:42
  (3) Sandra Karlsson-Bierfeldt 40:56 200 11:29 229 -17 156:49 45:10
  (4) Emma Andersson 56:00 76 12:02 174 -55 212:49 53:25
  (5) Lisa Andersson 87:17 187 28:34 171 -3 300:06 80:21
 
172 841 Lunds OK 2           300:25 80:40
  (1) Anna Olsson 50:26 113 5:51 113 0 50:26 5:51
  (2) Anna Bredfelt 46:40 110 10:28 105 -8 97:06 15:55
  (3) Eva-Lotta Bengtsson 39:43 178 10:16 128 +23 136:49 25:10
  (4) Lotta Linsefors 69:37 213 25:39 145 +17 206:26 47:02
  (5) Carin Stenberg 93:59 227 35:16 172 +27 300:25 80:40
 
173 724 Sävedalens AIK 4           300:38 80:53
  (1) Anette Bernhed 62:58 280 18:23 280 0 62:58 18:23
  (2) Filippa Spånér 54:02 207 17:50 251 -29 117:00 35:49
  (3) Madeleine Attfors 40:04 186 10:37 231 -20 157:04 45:25
  (4) Anna Nordelöf 60:51 126 16:53 196 -35 217:55 58:31
  (5) Maria Gustafsson 82:43 150 24:00 173 -23 300:38 80:53
 
174 750 OK Ravinen 5           300:41 80:56
  (1) Malin Lindskog 53:49 174 9:14 174 0 53:49 9:14
  (2) Eva Alm 57:03 244 20:51 206 +32 110:52 29:41
  (3) Ann Bergman 41:38 212 12:11 204 -2 152:30 40:51
  (4) Ewa Albrektsson 66:34 187 22:36 198 -6 219:04 59:40
  (5) Ulrika Forsberg 81:37 144 22:54 174 -24 300:41 80:56
 
175 800 OK Klyftamo 1           300:54 81:09
  (1) Kicki Häggblom 52:34 148 7:59 148 0 52:34 7:59
  (2) Sara Jonsson 53:49 206 17:37 177 +29 106:23 25:12
  (3) Jessica Holst 39:03 166 9:36 167 -10 145:26 33:47
  (4) Veronica Sjödin 67:46 194 23:48 177 +10 213:12 53:48
  (5) Malin Sörstrand 87:42 190 28:59 175 -2 300:54 81:09
 
176 715 Södertälje-Nykvarn OF 3           301:21 81:36
  (1) Marita Freimane 47:57 44 3:22 44 0 47:57 3:22
  (2) Annika Bygdén 46:59 121 10:47 75 +31 94:56 13:45
  (3) Amanda Karlsson 35:43 101 6:16 93 +18 130:39 19:00
  (4) Maryna Frolova 75:19 270 31:21 141 +48 205:58 46:34
  (5) Anne-Marie Wigle 95:23 235 36:40 176 +35 301:21 81:36
 
177 784 OK Klemmingen 1           301:28 81:43
  (1) Ebba Askeljung 56:07 203 11:32 203 0 56:07 11:32
  (2) Lovisa Svensson 50:07 162 13:55 173 -30 106:14 25:03
  (3) Tove Sahl Paavo 40:48 198 11:21 177 +4 147:02 35:23
  (4) Elin Pramlid 60:16 119 16:18 150 -27 207:18 47:54
  (5) Julia Davidsson 94:10 228 35:27 177 +27 301:28 81:43
 
178 839 Hagaby GOIF 2           302:29 82:44
  (1) Elin Winblad 51:50 137 7:15 137 0 51:50 7:15
  (2) Kajsa Axin 58:58 267 22:46 205 +68 110:48 29:37
  (3) Amélie Wallenhammar 37:32 141 8:05 186 -19 148:20 36:41
  (4) Lucie Vlazna 71:04 229 27:06 203 +17 219:24 60:00
  (5) Karin Gustafsson 83:05 152 24:22 178 -25 302:29 82:44
 
179 677 Köping-Kolsva OK 1           302:52 83:07
  (1) Karin Waldemarsson 56:41 214 12:06 214 0 56:41 12:06
  (2) Johanna Larsson 49:42 158 13:30 177 -37 106:23 25:12
  (3) Sandra Burèn 38:27 159 9:00 163 -14 144:50 33:11
  (4) Sofie Landqvist 65:03 178 21:05 163 0 209:53 50:29
  (5) Anna Birkestål 92:59 223 34:16 179 +16 302:52 83:07
 
179 710 Kristiansand OK 2           302:52 83:07
  (1) Barbara Schulthess 53:12 156 8:37 156 0 53:12 8:37
  (2) Maja Berger 46:36 108 10:24 134 -22 99:48 18:37
  (3) Ida Marie Olsen 42:09 220 12:42 148 +14 141:57 30:18
  (4) Silje Kristiansen 69:51 216 25:53 169 +21 211:48 52:24
  (5) Una Glende Janson 91:04 216 32:21 179 +10 302:52 83:07
 
181 786 Angelniemen Ankkuri 2           303:24 83:39
  (1) Sanna Nurmi 50:23 110 5:48 110 0 50:23 5:48
  (2) Milla Saarimäki 48:21 139 12:09 120 +10 98:44 17:33
  (3) Emma Laakkio 37:35 143 8:08 125 +5 136:19 24:40
  (4) Matleena Kukkonen 73:43 256 29:45 165 +40 210:02 50:38
  (5) Josefiina Kukkonen 93:22 224 34:39 181 +16 303:24 83:39
 
182 684 Arboga OK 1           303:40 83:55
  (1) Olya Belova 48:43 54 4:08 54 0 48:43 4:08
  (2) Berit Wetter 59:23 270 23:11 191 +137 108:06 26:55
  (3) Karin Höök 46:28 273 17:01 221 +30 154:34 42:55
  (4) Sofie Wetter 73:35 254 29:37 227 +6 228:09 68:45
  (5) Alena Chukareva 75:31 92 16:48 182 -45 303:40 83:55
 
183 592 NTNUI 4           304:03 84:18
  (1) Ingrid Skantze 57:23 217 12:48 217 0 57:23 12:48
  (2) Hege Holth Johannessen 48:58 146 12:46 175 -42 106:21 25:10
  (3) Maria Rost 39:08 168 9:41 169 -6 145:29 33:50
  (4) Hanne Vefsnmo 70:13 219 26:15 188 +19 215:42 56:18
  (5) Jenny Persson 88:21 195 29:38 183 -5 304:03 84:18
 
184 705 OK Kåre 2           304:25 84:40
  (1) Linn Grälls 54:58 188 10:23 188 0 54:58 10:23
  (2) Ellinor Sterner 47:36 130 11:24 147 -41 102:34 21:23
  (3) Malin Engström 44:36 258 15:09 178 +31 147:10 35:31
  (4) Rebecka Adeolfsson 58:54 102 14:56 142 -36 206:04 46:40
  (5) Klara Procházková 98:21 249 39:38 184 +42 304:25 84:40
 
185 619 Söders SOL Tyresö 2           304:36 84:51
  (1) Elisabeth Hovmöller 56:29 210 11:54 210 0 56:29 11:54
  (2) Åsa Linnersjö 55:00 219 18:48 210 0 111:29 30:18
  (3) Tekle Gvildyte 36:39 121 7:12 185 -25 148:08 36:29
  (4) Marie Malmborg 63:36 159 19:38 168 -17 211:44 52:20
  (5) Karin Almgren 92:52 221 34:09 185 +17 304:36 84:51
 
186 836 OK Renen 1           305:03 85:18
  (1) Linnea Sundström 51:44 133 7:09 133 0 51:44 7:09
  (2) Evelina Christoffersson 48:59 147 12:47 141 +8 100:43 19:32
  (3) Agnes Leffler-Rosendahl 35:05 96 5:38 120 -21 135:48 24:09
  (4) Ida Sundström 79:15 290 35:17 182 +62 215:03 55:39
  (5) Sara Rensgard 90:00 210 31:17 186 +4 305:03 85:18
 
187 808 Sundsvalls OK 2           305:08 85:23
  (1) Therese Sahlin 54:55 187 10:20 187 0 54:55 10:20
  (2) Anna Hammarberg 51:11 177 14:59 170 -17 106:06 24:55
  (3) Anna Nordin 40:12 189 10:45 174 +4 146:18 34:39
  (4) Julia Edström 69:40 214 25:42 191 +17 215:58 56:34
  (5) Jill Johansson 89:10 201 30:27 187 -4 305:08 85:23
 
188 655 OK Roslagen 1           305:13 85:28
  (1) Åsa Andersson 56:29 210 11:54 210 0 56:29 11:54
  (2) Charlotte Sandberg 53:43 204 17:31 200 -10 110:12 29:01
  (3) Samantha Ahlgren 38:25 158 8:58 187 -13 148:37 36:58
  (4) Maria Kvarnlöf 71:26 233 27:28 204 +17 220:03 60:39
  (5) Lina Andersson 85:10 173 26:27 188 -16 305:13 85:28
 
189 511 Centrum OK 1           305:20 85:35
  (1) Moa Kjellstrand 58:30 232 13:55 232 0 58:30 13:55
  (2) Elina Johnsson 56:31 242 20:19 239 +7 115:01 33:50
  (3) Sofia Andersson 37:52 148 8:25 208 -31 152:53 41:14
  (4) Hanna Mattsson 64:55 176 20:57 195 -13 217:48 58:24
  (5) Lena Öhman 87:32 189 28:49 189 -6 305:20 85:35
 
190 759 Östersunds OK 1           306:59 87:14
  (1) Monika Lund 59:25 241 14:50 241 0 59:25 14:50
  (2) Ida Willén 55:46 230 19:34 242 +1 115:11 34:00
  (3) Evelina Wallentin 46:47 276 17:20 245 +3 161:58 50:19
  (4) Malin Sjöblom 68:26 202 24:28 233 -12 230:24 71:00
  (5) Erica Johansson 76:35 104 17:52 190 -43 306:59 87:14
 
191 706 OK Kåre 3           307:02 87:17
  (1) Anna Duvander 51:42 132 7:07 132 0 51:42 7:07
  (2) Kersti Ringi 49:31 155 13:19 144 +12 101:13 20:02
  (3) Martina Arkåsen 39:44 179 10:17 145 +1 140:57 29:18
  (4) Marika Hagelberg 71:13 231 27:15 170 +25 212:10 52:46
  (5) Anna von Krusenstierna 94:52 232 36:09 191 +21 307:02 87:17
 
191 566 Magnus Orienteering 1           307:02 87:17
  (1) Renata Kolarova 54:40 182 10:05 182 0 54:40 10:05
  (2) Pavlina Matlova 53:20 202 17:08 190 +8 108:00 26:49
  (3) Eliska Kopecka 41:48 214 12:21 191 +1 149:48 38:09
  (4) Klara Vozdova 69:19 209 25:21 199 +8 219:07 59:43
  (5) Katarina Labasova 87:55 192 29:12 191 -8 307:02 87:17
 
193 837 Istrums SK 1           307:09 87:24
  (1) Lotta Tofte´n 56:28 209 11:53 209 0 56:28 11:53
  (2) Jane Johansson 56:08 235 19:56 219 +10 112:36 31:25
  (3) Britt-marie Påhlman 43:20 238 13:53 226 +7 155:56 44:17
  (4) Anna Hellner 74:29 263 30:31 234 +8 230:25 71:01
  (5) Linda Hellner 76:44 109 18:01 193 -41 307:09 87:24
 
194 721 OK Kolmården 3           308:09 88:24
  (1) Agneta Eriksson 58:22 229 13:47 229 0 58:22 13:47
  (2) Maria Nordwall 66:58 304 30:46 279 +50 125:20 44:09
  (3) Sofie Schwartz 43:18 236 13:51 268 -11 168:38 56:59
  (4) Sofia Westerberg 62:46 150 18:48 238 -30 231:24 72:00
  (5) Jenny Röjgård 76:45 110 18:02 194 -44 308:09 88:24
 
195 647 OK Roxen 1           308:30 88:45
  (1) Karin Lundström 59:20 240 14:45 240 0 59:20 14:45
  (2) Klara Svedevall 50:39 171 14:27 199 -41 109:59 28:48
  (3) Sofia Svedevall 43:53 246 14:26 215 +16 153:52 42:13
  (4) Ida Dalhammer 73:15 253 29:17 219 +4 227:07 67:43
  (5) Annika Asketun 81:23 142 22:40 195 -24 308:30 88:45
 
196 752 Snättringe SK 1           308:32 88:47
  (1) Hanna Brus 55:13 194 10:38 194 0 55:13 10:38
  (2) Nadja Dahlström 51:48 185 15:36 184 -10 107:01 25:50
  (3) Gunilla Kallhauge 37:18 136 7:51 157 -27 144:19 32:40
  (4) Sofia Persson 62:00 136 18:02 144 -13 206:19 46:55
  (5) Therese Persson 102:13 262 43:30 196 +52 308:32 88:47
 
197 845 Tampereen Pyrintö 3           308:40 88:55
  (1) Sanni Kymäläinen 53:34 168 8:59 168 0 53:34 8:59
  (2) Suvi Harju 45:06 84 8:54 118 -50 98:40 17:29
  (3) Sara Huhtanen 38:34 160 9:07 132 +14 137:14 25:35
  (4) Salla Vahvelainen 77:55 281 33:57 183 +51 215:09 55:45
  (5) Tiina Jussila 93:31 225 34:48 197 +14 308:40 88:55
 
198 551 IF Hagen 1           309:05 89:20
  (1) Malin Hultqvist 53:51 175 9:16 175 0 53:51 9:16
  (2) Anna Larsson 49:28 154 13:16 155 -20 103:19 22:08
  (3) Linnéa Herngren 47:22 281 17:55 198 +43 150:41 39:02
  (4) Stina Banck 61:42 132 17:44 172 -26 212:23 52:59
  (5) Ellen Larsson 96:42 243 37:59 198 +26 309:05 89:20
 
199 712 Skattkärrs IF 1           310:18 90:33
  (1) Ida Hyvönen 53:44 171 9:09 171 0 53:44 9:09
  (2) Lina Rööhs 51:32 182 15:20 164 -7 105:16 24:05
  (3) Lina Johansson 41:00 202 11:33 173 +9 146:16 34:37
  (4) Hanna Johansson 74:01 260 30:03 205 +32 220:17 60:53
  (5) Erika Eriksson 90:01 212 31:18 199 -6 310:18 90:33
 
200 654 Keuruun Kisailijat 1           310:21 90:36
  (1) vacant 50:18 106 5:43 106 0 50:18 5:43
  (2) vacant 46:43 111 10:31 103 -3 97:01 15:50
  (3) vacant 55:14 309 25:47 202 +99 152:15 40:36
  (4) vacant 61:04 130 17:06 178 -24 213:19 53:55
  (5) vacant 97:02 244 38:19 200 +22 310:21 90:36
 
201 760 Västerås SOK 2           310:24 90:39
  (1) Anna Nygård 57:23 217 12:48 217 0 57:23 12:48
  (2) Eva Ode 57:26 250 21:14 235 +18 114:49 33:38
  (3) Anna Zetterberg 36:03 107 6:36 199 -36 150:52 39:13
  (4) Anna Thomasdotter 64:37 167 20:39 187 -12 215:29 56:05
  (5) Maria Ivermark 94:55 233 36:12 201 +14 310:24 90:39
 
202 734 IFK Lidingös Skid o OK 3           311:06 91:21
  (1) Anna Tarandi 61:47 267 17:12 267 0 61:47 17:12
  (2) Elin Carlsson 51:03 175 14:51 225 -42 112:50 31:39
  (3) Matilda Olsson 40:45 196 11:18 212 -13 153:35 41:56
  (4) Emma Tarandi 62:22 141 18:24 189 -23 215:57 56:33
  (5) Marina Simion 95:09 234 36:26 202 +13 311:06 91:21
 
203 772 IFK Göteborg 3           311:23 91:38
  (1) Lovisa Carlsson 58:08 226 13:33 226 0 58:08 13:33
  (2) Caroline Lövhammer 57:59 256 21:47 247 +21 116:07 34:56
  (3) Marie Robertsson 40:48 198 11:21 230 -17 156:55 45:16
  (4) Josefine Carlsson 70:13 219 26:15 220 -10 227:08 67:44
  (5) Karolina Norin 84:15 164 25:32 203 -17 311:23 91:38
 
204 824 Katrineholms OK 1           311:44 91:59
  (1) Siri Jeppson 57:50 221 13:15 221 0 57:50 13:15
  (2) Anna Magnell 54:52 215 18:40 223 +2 112:42 31:31
  (3) agneta Grönlund 43:08 235 13:41 224 +1 155:50 44:11
  (4) Jenny Skoog 71:00 228 27:02 214 -10 226:50 67:26
  (5) Ida Wadman 84:54 170 26:11 204 -10 311:44 91:59
 
205 769 Ås-UMB Orientering 2           311:54 92:09
  (1) Toril Nes 57:55 223 13:20 223 0 57:55 13:20
  (2) Jenni Hesselberg Indby 55:03 220 18:51 227 +4 112:58 31:47
  (3) Helene Uhlen Maurset 41:11 209 11:44 217 -10 154:09 42:30
  (4) Jenny Andreassen Moe 72:29 244 28:31 213 -4 226:38 67:14
  (5) Ingvild Maalen-Johansen 85:16 174 26:33 205 -8 311:54 92:09
 
206 810 Nässjö OK 1           312:10 92:25
  (1) Elin Svensson 53:38 170 9:03 170 0 53:38 9:03
  (2) Helena Karlsson 58:49 262 22:37 217 +47 112:27 31:16
  (3) Moa Svensson 46:22 272 16:55 235 +18 158:49 47:10
  (4) Anna Nero Nordmark 69:02 205 25:04 226 -9 227:51 68:27
  (5) Erika Hugoson 84:19 165 25:36 206 -20 312:10 92:25
 
207 813 Göteborg/Majorna OK 3           312:13 92:28
  (1) Rachel Engeler 56:17 205 11:42 205 0 56:17 11:42
  (2) Camilla Lundgren 62:22 282 26:10 257 +52 118:39 37:28
  (3) Paula Jungbjer 43:01 234 13:34 244 -13 161:40 50:01
  (4) Kristin Edvardsen 65:37 182 21:39 223 -21 227:17 67:53
  (5) Karolina Källstrand 84:56 171 26:13 207 -16 312:13 92:28
 
208 637 OK Orient 1           312:14 92:29
  (1) Sanni Lepola 53:19 160 8:44 160 0 53:19 8:44
  (2) Emma Simosas 46:24 106 10:12 131 -29 99:43 18:32
  (3) Helena Hasu 37:27 139 8:00 130 -1 137:10 25:31
  (4) Vilma Lamminpää 75:53 273 31:55 175 +45 213:03 53:39
  (5) Henrica Wiksten 99:11 255 40:28 208 +33 312:14 92:29
 
209 790 Boxholm-Mjölby OL 1           315:14 95:29
  (1) Mia Lindberg 56:26 207 11:51 207 0 56:26 11:51
  (2) Viktoria Lindholm Petré 54:53 216 18:41 209 +2 111:19 30:08
  (3) Margareta Skarp Runtegen 43:24 239 13:57 223 +14 154:43 43:04
  (4) Annelie Alenius 68:28 203 24:30 210 -13 223:11 63:47
  (5) Britta Norén 92:03 218 33:20 209 -1 315:14 95:29
 
210 563 Tumba-Mälarhöjden OK 1           316:13 96:28
  (1) Iva Kosarkova 52:03 140 7:28 140 0 52:03 7:28
  (2) Ammie Berglund 54:04 209 17:52 171 +31 106:07 24:56
  (3) Frida Siemensen 41:07 206 11:40 179 +8 147:14 35:35
  (4) Eva Englid 82:50 306 38:52 230 +51 230:04 70:40
  (5) Jenny Warg 86:09 180 27:26 210 -20 316:13 96:28
 
211 681 Umeå OK 2           316:16 96:31
  (1) Anna Maria Roubert 59:02 236 14:27 236 0 59:02 14:27
  (2) Johanna Selling 65:50 295 29:38 276 +40 124:52 43:41
  (3) Sanna Rönnlund 48:09 290 18:42 274 -2 173:01 61:22
  (4) Cecilia Rydberg 60:48 125 16:50 244 -30 233:49 74:25
  (5) Elisabeth Fries 82:27 148 23:44 211 -33 316:16 96:31
 
212 636 OK Raseborg 1           316:21 96:36
  (1) Åsa Bengtsson 55:37 198 11:02 198 0 55:37 11:02
  (2) Josefina Bäck 59:57 275 23:45 244 +46 115:34 34:23
  (3) Linda Danskanen 44:58 263 15:31 242 -2 160:32 48:53
  (4) Mikaela Fiskars 69:58 217 26:00 235 -7 230:30 71:06
  (5) Susanna Forsell 85:51 176 27:08 212 -23 316:21 96:36
 
213 770 Norbergs OK 1           316:26 96:41
  (1) Erika Nilsson 56:12 204 11:37 204 0 56:12 11:37
  (2) Emilie Moberg 58:51 263 22:39 240 +36 115:03 33:52
  (3) Amanda Elmertoft 53:39 307 24:12 269 +29 168:42 57:03
  (4) Camilla Sjökvist 67:38 191 23:40 254 -15 236:20 76:56
  (5) Emilia Nilsson 80:06 130 21:23 213 -41 316:26 96:41
 
214 765 Vallentuna-Össeby OL 1           316:30 96:45
  (1) Annika Carlberg 60:28 257 15:53 257 0 60:28 15:53
  (2) Maria Forsum 58:54 266 22:42 264 +7 119:22 38:11
  (3) Elin Brunnberg 43:56 247 14:29 251 -13 163:18 51:39
  (4) Camilla Öhman 69:23 210 25:25 243 -8 232:41 73:17
  (5) Rebecca Bjärrenholt 83:49 159 25:06 214 -29 316:30 96:45
 
215 668 Sol Tranås 1           316:35 96:50
  (1) Ulrika Lindstam 55:15 195 10:40 195 0 55:15 10:40
  (2) Jenny Larsson 57:25 249 21:13 222 +27 112:40 31:29
  (3) Emma Larsson 40:11 188 10:44 206 -16 152:51 41:12
  (4) Linnea Axelsson 74:19 262 30:21 221 +15 227:10 67:46
  (5) Elisabet Larsson 89:25 205 30:42 215 -6 316:35 96:50
 
216 794 Centrum OK 2           317:28 97:43
  (1) Mette Petersson 54:53 185 10:18 185 0 54:53 10:18
  (2) Crilla Magnusson 51:28 180 15:16 175 -10 106:21 25:10
  (3) Katarina Svensson 37:51 147 8:24 154 -21 144:12 32:33
  (4) Malena Hjerpe 82:41 305 38:43 215 +61 226:53 67:29
  (5) Karin Fägerlind 90:35 213 31:52 216 +1 317:28 97:43
 
217 596 Linköpings OK 3           317:30 97:45
  (1) Terese Wängdahl 59:59 250 15:24 250 0 59:59 15:24
  (2) Maria Schmiterlöw 48:54 145 12:42 195 -55 108:53 27:42
  (3) Frida Karlsson 39:58 184 10:31 189 -6 148:51 37:12
  (4) Stina Sterner 70:17 222 26:19 200 +11 219:08 59:44
  (5) Matilda Jonsson 98:22 250 39:39 217 +17 317:30 97:45
 
218 703 Kungälvs OK 1           317:44 97:59
  (1) Frida Brogren 50:51 121 6:16 121 0 50:51 6:16
  (2) Anna Asplund 52:18 193 16:06 152 +31 103:09 21:58
  (3) Julia Asplund 46:52 278 17:25 194 +42 150:01 38:22
  (4) Ida Wenklo 81:27 302 37:29 239 +45 231:28 72:04
  (5) Cecilia Groth 86:16 181 27:33 218 -21 317:44 97:59
 
219 643 Lahden S/Mäntsälän U/Tuusulan VV 1           317:58 98:13
  (1) Elisa Mäkinen 52:53 152 8:18 152 0 52:53 8:18
  (2) Laura Sinisalo 58:07 259 21:55 207 +55 111:00 29:49
  (3) Leena Kuusipohja 42:28 223 13:01 211 +4 153:28 41:49
  (4) Heli Uusi-Simola 73:37 255 29:39 218 +7 227:05 67:41
  (5) Jenna Laukkarinen 90:53 215 32:10 219 +1 317:58 98:13
 
220 634 IFK Moras OK 3           318:46 99:01
  (1) Cajsa Grape 59:18 239 14:43 239 0 59:18 14:43
  (2) Frida Lövgre 57:48 254 21:36 252 +13 117:06 35:55
  (3) Ylva Grape 42:59 233 13:32 240 -12 160:05 48:26
  (4) Sara Rapp 71:37 237 27:39 242 +2 231:42 72:18
  (5) Laura Fenyvesi 87:04 185 28:21 220 -22 318:46 99:01
 
221 788 Sjövalla FK 1           319:11 99:26
  (1) Klara Åsberg-Ottosson 51:44 133 7:09 133 0 51:44 7:09
  (2) Erica Pettersson 45:34 93 9:22 107 -26 97:18 16:07
  (3) Ida Svensson 35:53 104 6:26 116 +9 133:11 21:32
  (4) Frida Björklund 79:00 288 35:02 171 +55 212:11 52:47
  (5) Linnea Wahlgren 107:00 282 48:17 221 +50 319:11 99:26
 
222 748 OK Ravinen 3           320:10 100:25
  (1) Annie Forsberg 55:10 192 10:35 192 0 55:10 10:35
  (2) Eva Nygren 56:25 238 20:13 212 +20 111:35 30:24
  (3) Lena Hellström 44:58 263 15:31 228 +16 156:33 44:54
  (4) Elinor Lange 70:39 225 26:41 222 -6 227:12 67:48
  (5) Angelica Rask 92:58 222 34:15 222 0 320:10 100:25
 
223 648 Asker SK 1           320:46 101:01
  (1) Karoline Andersen 59:49 247 15:14 247 0 59:49 15:14
  (2) Grethe Løvald 55:05 222 18:53 237 -10 114:54 33:43
  (3) Ingrid Gulbrandsen 45:43 268 16:16 243 +6 160:37 48:58
  (4) Marianne Mellbye Larsen 67:33 190 23:35 228 -15 228:10 68:46
  (5) Marit Isachsen 92:36 220 33:53 223 -5 320:46 101:01
 
224 821 Gävle OK 2           321:36 101:51
  (1) Anna Berggren 58:00 224 13:25 224 0 58:00 13:25
  (2) Helena Backlund 52:12 190 16:00 200 -24 110:12 29:01
  (3) Erika Jissbacke 40:56 200 11:29 201 +1 151:08 39:29
  (4) Matilda Österberg 64:49 173 20:51 189 -12 215:57 56:33
  (5) Linda Svensson 105:39 277 46:56 224 +35 321:36 101:51
 
225 742 Frol IL 2           321:42 101:57
  (1) Line Sundsvik 62:04 272 17:29 272 0 62:04 17:29
  (2) Sara Profors 51:59 187 15:47 232 -40 114:03 32:52
  (3) Åsta Wibe 39:57 183 10:30 216 -16 154:00 42:21
  (4) Oda Indgaard 69:07 206 25:09 209 -7 223:07 63:43
  (5) Magnhild Forseth 98:35 253 39:52 225 +16 321:42 101:57
 
226 652 Vänersborgs SK 2           321:56 102:11
  (1) Britta Sahlin 56:30 212 11:55 212 0 56:30 11:55
  (2) Inger Cederberg 52:09 189 15:57 193 -19 108:39 27:28
  (3) Frida Stolt 44:13 250 14:46 207 +14 152:52 41:13
  (4) Sandra Axelsson 84:24 311 40:26 262 +55 237:16 77:52
  (5) vacant 84:40 168 25:57 226 -36 321:56 102:11
 
227 691 Ronneby OK 1           322:58 103:13
  (1) Margrete Aspvall 61:15 260 16:40 260 0 61:15 16:40
  (2) Ann-Christine Nero 51:30 181 15:18 224 -36 112:45 31:34
  (3) Kristina Aspvall 40:04 186 10:37 205 -19 152:49 41:10
  (4) Anna Jonsson 74:10 261 30:12 217 +12 226:59 67:35
  (5) Ingela Smedenmark 95:59 240 37:16 227 +10 322:58 103:13
 
228 630 Tullinge SK 3           324:07 104:22
  (1) Anna-Karin Sundqvist 53:37 169 9:02 169 0 53:37 9:02
  (2) Malin Dahlström 53:08 200 16:56 182 +13 106:45 25:34
  (3) Beatrice Köhler 40:42 195 11:15 182 0 147:27 35:48
  (4) Maria Fredlund 88:33 324 44:35 252 +70 236:00 76:36
  (5) Laura Diener 88:07 193 29:24 228 -24 324:07 104:22
 
229 777 Løten OL 1           324:14 104:29
  (1) Nina Smestad 56:18 206 11:43 206 0 56:18 11:43
  (2) Lene Godager 46:53 117 10:41 153 -53 103:11 22:00
  (3) Evine Westli Andersen 39:15 172 9:48 150 -3 142:26 30:47
  (4) Marte Fallbakken Berge 70:39 225 26:41 176 +26 213:05 53:41
  (5) Emilie Westli Andersen 111:09 287 52:26 229 +53 324:14 104:29
 
230 740 Växjö OK 1           324:17 104:32
  (1) Katarina Lindén 60:02 252 15:27 252 0 60:02 15:27
  (2) Helena Lindén 46:10 104 9:58 172 -80 106:12 25:01
  (3) Joséphine Regnell 63:33 323 34:06 272 +100 169:45 58:06
  (4) Lena Regnell 64:45 170 20:47 248 -24 234:30 75:06
  (5) Linnea Östergren 89:47 206 31:04 230 -18 324:17 104:32
 
231 775 Byåsen 1           324:21 104:36
  (1) Jorunn Kvakland 53:12 156 8:37 156 0 53:12 8:37
  (2) Julie Arnesen 53:06 199 16:54 174 +18 106:18 25:07
  (3) Sunniva Storrønning 40:33 192 11:06 176 +2 146:51 35:12
  (4) Kristin Høydalsvik 79:11 289 35:13 211 +35 226:02 66:38
  (5) Marit Skoglund 98:19 248 39:36 231 +20 324:21 104:36
 
232 805 OK Nolaskogsarna 1           325:02 105:17
  (1) Malin Andersson 57:31 220 12:56 220 0 57:31 12:56
  (2) Johanna Näslund 58:02 257 21:50 243 +23 115:33 34:22
  (3) Caroline Edlund 46:29 274 17:02 246 +3 162:02 50:23
  (4) Sara Olsson 68:12 199 24:14 232 -14 230:14 70:50
  (5) Elina Mikaelsson 94:48 231 36:05 232 0 325:02 105:17
 
233 767 Skåneslättens OL 1           325:19 105:34
  (1) Frida Nilsson 57:54 222 13:19 222 0 57:54 13:19
  (2) Sabina Olsson 62:03 280 25:51 266 +44 119:57 38:46
  (3) Annika Jönsson 43:26 240 13:59 252 -14 163:23 51:44
  (4) Desiree Segerslätt 72:51 247 28:53 253 +1 236:14 76:50
  (5) Pernilla Olsson 89:05 199 30:22 233 -20 325:19 105:34
 
234 768 FK Friskus-Varberg 1           325:22 105:37
  (1) Hanna Arnell 55:47 200 11:12 200 0 55:47 11:12
  (2) Sara Josarp 50:49 173 14:37 181 -19 106:36 25:25
  (3) Sara Grimbeck 38:10 154 8:43 161 -20 144:46 33:07
  (4) Jeanette Larsson 76:01 274 32:03 206 +45 220:47 61:23
  (5) Annika Bechtel 104:35 272 45:52 234 +28 325:22 105:37
 
235 806 Uddevalla OK 1           325:48 106:03
  (1) Julia Ohlsson 54:45 183 10:10 183 0 54:45 10:10
  (2) Monica Olsson 56:02 234 19:50 204 +21 110:47 29:36
  (3) Therese Alfredsson 47:55 287 18:28 234 +30 158:42 47:03
  (4) Linnéa Gustafsson 63:41 160 19:43 207 -27 222:23 62:59
  (5) Jenny Carlsson 103:25 270 44:42 235 +28 325:48 106:03
 
236 745 Helsingborgs SOK 1           326:48 107:03
  (1) Matilda Stensson 62:46 277 18:11 277 0 62:46 18:11
  (2) Jessica Nilsson 48:48 144 12:36 211 -66 111:34 30:23
  (3) Cecilia Emanuelsson 50:28 301 21:01 246 +35 162:02 50:23
  (4) Bitte Stensson 80:17 293 36:19 269 +23 242:19 82:55
  (5) Lotta Lewis-Jonsson 84:29 167 25:46 236 -33 326:48 107:03
 
237 708 Vehkalahden Veikot 2           327:02 107:17
  (1) Elina Kilpeläinen 55:07 190 10:32 190 0 55:07 10:32
  (2) Sari Nurmela 47:54 134 11:42 151 -39 103:01 21:50
  (3) Janita Ojala 47:22 281 17:55 197 +46 150:23 38:44
  (4) Kaisa Kauppila 75:42 272 31:44 212 +15 226:05 66:41
  (5) Jenni Hakulinen 100:57 258 42:14 237 +25 327:02 107:17
 
238 672 Stora Tuna OK 3           327:24 107:39
  (1) Madelene Rystedt 60:26 256 15:51 256 0 60:26 15:51
  (2) Juliette Soulard 64:18 289 28:06 274 +18 124:44 43:33
  (3) Lisa Lindgren 44:30 254 15:03 271 -3 169:14 57:35
  (4) Anna Nordanbrå 62:16 140 18:18 241 -30 231:30 72:06
  (5) Susanne Lüscher 95:54 238 37:11 238 -3 327:24 107:39
 
239 835 OK Milan 1           330:35 110:50
  (1) Malin Jacobsson 53:00 154 8:25 154 0 53:00 8:25
  (2) Anna Lind 65:42 294 29:30 259 +105 118:42 37:31
  (3) Ingmari Lindahl 46:40 275 17:13 261 +2 165:22 53:43
  (4) Lisa Westerberg 76:51 278 32:53 268 +7 242:13 82:49
  (5) Terese Korkeakoski 88:22 196 29:39 239 -29 330:35 110:50
 
240 667 Raumar OL 2           330:41 110:56
  (1) Dagny Lysaker 58:21 228 13:46 228 0 58:21 13:46
  (2) Trine Ruud Bråten 55:32 227 19:20 231 +3 113:53 32:42
  (3) Turid Kamstrup Hovind 40:41 194 11:14 221 -10 154:34 42:55
  (4) Synnøve S.Beitnes 76:54 279 32:56 239 +18 231:28 72:04
  (5) Nina Jeanette Tollehaug 99:13 256 40:30 240 +1 330:41 110:56
 
241 725 Sävedalens AIK 5           330:45 111:00
  (1) Ellen Larsson 69:28 316 24:53 316 0 69:28 24:53
  (2) Emmeli Axmalm 66:12 298 30:00 301 -15 135:40 54:29
  (3) Amanda Claesson 44:55 261 15:28 291 -10 180:35 68:56
  (4) Annica Clevnert Leire 66:07 185 22:09 273 -18 246:42 87:18
  (5) Janni Axelsson 84:03 163 25:20 241 -32 330:45 111:00
 
242 842 Lunds OK 3           331:28 111:43
  (1) Anna Ljungqvist 63:23 282 18:48 282 0 63:23 18:48
  (2) Ingela Andersson 53:33 203 17:21 250 -32 116:56 35:45
  (3) Karin Bredfelt 42:52 232 13:25 237 -13 159:48 48:09
  (4) Hanna Modin 67:51 195 23:53 224 -13 227:39 68:15
  (5) Caroline Ivarsson 103:49 271 45:06 242 +18 331:28 111:43
 
243 649 GOIF Tjalve 1           331:40 111:55
  (1) Marie Dahlgren 56:31 213 11:56 213 0 56:31 11:56
  (2) Lisa Malmström 57:15 246 21:03 230 +17 113:46 32:35
  (3) Josefine Dahlstedt 40:30 191 11:03 218 -12 154:16 42:37
  (4) Julia Nilsson 81:14 299 37:16 251 +33 235:30 76:06
  (5) Hillevi Luks 96:10 241 37:27 243 -8 331:40 111:55
 
244 671 Fossum IF 2           332:16 112:31
  (1) Kjersti Hov 60:33 258 15:58 258 0 60:33 15:58
  (2) Lene Kinneberg 52:26 194 16:14 228 -30 112:59 31:48
  (3) Berit Midtun 46:19 271 16:52 236 +8 159:18 47:39
  (4) Marit Bjerkreim 74:34 265 30:36 245 +9 233:52 74:28
  (5) Gunn Toril Hokholt 98:24 251 39:41 244 -1 332:16 112:31
 
245 814 Göteborg/Majorna OK 4           332:41 112:56
  (1) Mia Jodal 63:21 281 18:46 281 0 63:21 18:46
  (2) Anna Johannesson 53:08 200 16:56 249 -32 116:29 35:18
  (3) Sofia Lundberg 41:03 203 11:36 232 -17 157:32 45:53
  (4) Sara Holmberg 73:44 257 29:46 237 +5 231:16 71:52
  (5) Marie Linné 101:25 260 42:42 245 +8 332:41 112:56
 
246 687 Oppsal IF Orientering 1           333:27 113:42
  (1) Hedvig Åstebøl 65:04 297 20:29 297 0 65:04 20:29
  (2) Vibeke Steen 71:13 314 35:01 302 +5 136:17 55:06
  (3) Åshild Kapperud 37:48 146 8:21 275 -27 174:05 62:26
  (4) Astrid Hult 72:51 247 28:53 274 -1 246:56 87:32
  (5) Vigdis Hobøl 86:31 182 27:48 246 -28 333:27 113:42
 
247 825 Jönköpings OK 2           333:51 114:06
  (1) Maria Thelin 73:37 327 29:02 327 0 73:37 29:02
  (2) Maria Ling 58:53 265 22:41 296 -31 132:30 51:19
  (3) Elin Dolk 42:11 221 12:44 277 -19 174:41 63:02
  (4) Lena Högrell 68:25 201 24:27 272 -5 243:06 83:42
  (5) Anna Johansson 90:45 214 32:02 247 -25 333:51 114:06
 
248 757 Jämsän Retki-Veikot 1           333:54 114:09
  (1) Anna Kerkkonen 67:36 312 23:01 312 0 67:36 23:01
  (2) Minna Närhi 71:27 315 35:15 307 -5 139:03 57:52
  (3) Laura Janhunen 42:07 219 12:40 293 -14 181:10 69:31
  (4) Maaret Rantanen 55:20 71 11:22 257 -36 236:30 77:06
  (5) Minna Truhponen 97:24 245 38:41 248 -9 333:54 114:09
 
249 736 Trollhättans SOK 1           333:59 114:14
  (1) Sara Schmidt 68:56 314 24:21 314 0 68:56 24:21
  (2) Julia Mattsson 59:09 268 22:57 286 -28 128:05 46:54
  (3) Josefine Kristiansson 36:52 126 7:25 258 -28 164:57 53:18
  (4) Aina Edgren 63:57 164 19:59 229 -29 228:54 69:30
  (5) Lina Andersson 105:05 275 46:22 249 +20 333:59 114:14
 
250 679 OK Denseln 3           334:16 114:31
  (1) Susanne Karlsson 61:51 268 17:16 268 0 61:51 17:16
  (2) Annica Crispin 49:15 152 13:03 208 -60 111:06 29:55
  (3) Jennifer Jönsson 41:10 208 11:43 203 -5 152:16 40:37
  (4) Emma Ericsson 84:22 310 40:24 258 +55 236:38 77:14
  (5) Josefin Lindberg 97:38 246 38:55 250 -8 334:16 114:31
 
251 753 OK Södertörn 2           335:12 115:27
  (1) Elin Nygren-Wåhlin 75:05 329 30:30 329 0 75:05 30:30
  (2) Åsa Sundberg 56:01 233 19:49 293 -36 131:06 49:55
  (3) Kathrin Svanberg 46:49 277 17:22 282 -11 177:55 66:16
  (4) Beata Zalaiskalna 78:32 284 34:34 287 +5 256:27 97:03
  (5) Marielle Larsson 78:45 123 20:02 251 -36 335:12 115:27
 
252 642 Täby OK 3           336:15 116:30
  (1) Eva Herbert 66:27 307 21:52 307 0 66:27 21:52
  (2) My Rönnols 58:02 257 21:50 273 -34 124:29 43:18
  (3) Carina Nilsson 47:11 280 17:44 273 0 171:40 60:01
  (4) Åsa Pleiner 62:22 141 18:24 247 -26 234:02 74:38
  (5) Linda Lönneberg 102:13 262 43:30 252 +5 336:15 116:30
 
253 678 OK Denseln 2           336:27 116:42
  (1) Hanna Berggren 61:46 266 17:11 266 0 61:46 17:11
  (2) Johanna Pettersson 56:57 243 20:45 260 -6 118:43 37:32
  (3) Hanna Keiser 44:17 252 14:50 248 -12 163:00 51:21
  (4) Maria Broström 87:24 321 43:26 279 +31 250:24 91:00
  (5) Annelie Berggren 86:03 179 27:20 253 -26 336:27 116:42
 
254 801 Sundbybergs IK 1           337:37 117:52
  (1) Kajsa Jonsson 64:36 295 20:01 295 0 64:36 20:01
  (2) Karolina Samuelsson 52:32 195 16:20 253 -42 117:08 35:57
  (3) Tove Sundh 42:47 229 13:20 239 -14 159:55 48:16
  (4) Marita Samuelsson 75:09 269 31:11 250 +11 235:04 75:40
  (5) Liisa Wettemark 102:33 266 43:50 254 +4 337:37 117:52
 
255 733 Falkenbergs OK 1           339:02 119:17
  (1) Matilda Martinsson 59:56 249 15:21 249 0 59:56 15:21
  (2) Ingela Nelsén 57:24 248 21:12 254 +5 117:20 36:09
  (3) Karolina Olsson 47:52 286 18:25 260 +6 165:12 53:33
  (4) Karin Åhlén 71:11 230 27:13 256 -4 236:23 76:59
  (5) Johanna Henriksson 102:39 267 43:56 255 -1 339:02 119:17
 
256 807 Fjärås AIK 1           340:04 120:19
  (1) Kristin Schyberg 59:07 238 14:32 238 0 59:07 14:32
  (2) Johanna Holmén 53:47 205 17:35 226 -12 112:54 31:43
  (3) Susanne Johansson 43:26 240 13:59 227 +1 156:20 44:41
  (4) Emma Marthinsson 81:57 303 37:59 264 +37 238:17 78:53
  (5) Karin Elofsson 101:47 261 43:04 256 -8 340:04 120:19
 
257 662 Rehns BK 1           340:12 120:27
  (1) Åsa Kindlundh 59:47 246 15:12 246 0 59:47 15:12
  (2) Ingela Rydesäter 55:12 223 19:00 238 -8 114:59 33:48
  (3) Elin Kindlundh 53:47 308 24:20 270 +32 168:46 57:07
  (4) Bodil Kindlundh 87:50 323 43:52 288 +18 256:36 97:12
  (5) Kristin Olovsson 83:36 155 24:53 257 -31 340:12 120:27
 
258 729 NTNUI 5           340:32 120:47
  (1) Giulia Mazzotti 62:49 278 18:14 278 0 62:49 18:14
  (2) Marianne Dæhli 55:44 228 19:32 256 -22 118:33 37:22
  (3) Camilla Stridsklev 44:35 257 15:08 250 -6 163:08 51:29
  (4) Elin Krogstad 71:34 236 27:36 249 -1 234:42 75:18
  (5) Silje Borge Hovi 105:50 278 47:07 258 +9 340:32 120:47
 
259 803 OK Rodhen 3           340:58 121:13
  (1) Mathilda Karlsson 63:25 283 18:50 283 0 63:25 18:50
  (2) Karolin Nilsson 56:22 237 20:10 265 -18 119:47 38:36
  (3) Carina Jacobsson 45:24 266 15:57 259 -6 165:11 53:32
  (4) Pernilla Svedin 76:47 277 32:49 266 +7 241:58 82:34
  (5) Karin Jansson 99:00 254 40:17 259 -7 340:58 121:13
 
260 785 OK Klemmingen 2           342:58 123:13
  (1) Matilda Davidsson 61:56 270 17:21 270 0 61:56 17:21
  (2) Ebba Jansson Järpling 60:13 277 24:01 269 -1 122:09 40:58
  (3) Johanna Johnsson 43:50 245 14:23 263 -6 165:59 54:20
  (4) Diana Soldagg 72:00 240 28:02 263 0 237:59 78:35
  (5) Hanna Pramlid 104:59 273 46:16 260 -3 342:58 123:13
 
261 690 Kongsberg O-lag 3           343:52 124:07
  (1) Anita Sørensen Drage 61:38 265 17:03 265 0 61:38 17:03
  (2) Hilde Storløkken 57:27 251 21:15 262 -3 119:05 37:54
  (3) Christine Jellum Helgerud 44:31 255 15:04 253 -9 163:36 51:57
  (4) Ingvild Kjørsvik 79:26 292 35:28 271 +18 243:02 83:38
  (5) Maiken Flågan 100:50 257 42:07 261 -10 343:52 124:07
 
262 683 IFK Enskede 1           348:57 129:12
  (1) Carina Hallendal 61:52 269 17:17 269 0 61:52 17:17
  (2) Caroline Sjökvist 58:51 263 22:39 267 -2 120:43 39:32
  (3) Martina Forsberg 47:29 283 18:02 267 0 168:12 56:33
  (4) Elin Ahlström 68:09 197 24:11 255 -12 236:21 76:57
  (5) Therese Sjöberg 112:36 290 53:53 262 +7 348:57 129:12
 
263 669 Rasti-Jussit 1           351:52 132:07
  (1) Annukka Latvala 78:54 331 34:19 331 0 78:54 34:19
  (2) Anna Tuomisto 59:39 273 23:27 306 -25 138:33 57:22
  (3) Roosa Hämäläinen 41:04 204 11:37 290 -16 179:37 67:58
  (4) Elina Rinkineva 85:06 313 41:08 297 +7 264:43 105:19
  (5) Laura Rinkineva 87:09 186 28:26 263 -34 351:52 132:07
 
264 698 Degerfors OK/Kristinehamns OK/OK Djerf 1           351:53 132:08
  (1) Åsa Zetterberg/Eriksson 60:01 251 15:26 251 0 60:01 15:26
  (2) Amanda Jacobsson 54:32 212 18:20 234 -17 114:33 33:22
  (3) Louise Winqvist 49:35 296 20:08 255 +21 164:08 52:29
  (4) Elin Lindberg 72:54 249 28:56 260 +5 237:02 77:38
  (5) Anna Jansson 114:51 292 56:08 264 +4 351:53 132:08
 
265 685 Aalborg OK 1           352:03 132:18
  (1) Linnea Udholm 71:03 320 26:28 320 0 71:03 26:28
  (2) Marie Bak 70:25 312 34:13 311 -9 141:28 60:17
  (3) Benedikte Vindum 49:53 297 20:26 307 -4 191:21 79:42
  (4) Anna Bobach 73:11 251 29:13 295 -12 264:32 105:08
  (5) Helle Bobach 87:31 188 28:48 265 -30 352:03 132:18
 
266 709 Helsingin Suunnistajat 2           352:29 132:44
  (1) Elina Lammi 66:31 308 21:56 308 0 66:31 21:56
  (2) Katja Lahtinen 66:28 299 30:16 298 -10 132:59 51:48
  (3) Henna Salminen 41:41 213 12:14 276 -22 174:40 63:01
  (4) Katja Heinjoki 75:27 271 31:29 278 +2 250:07 90:43
  (5) Ramona Åkermarck 102:22 265 43:39 266 -12 352:29 132:44
 
267 739 Attunda OK 3           352:32 132:47
  (1) Marianne Henke 63:32 287 18:57 287 0 63:32 18:57
  (2) Erica Karlsson-Blyth 67:06 305 30:54 292 +5 130:38 49:27
  (3) Elisabet Hult 44:42 259 15:15 279 -13 175:20 63:41
  (4) Ramona Hansson-Järnving 78:45 286 34:47 283 +4 254:05 94:41
  (5) Linnea Daniels 98:27 252 39:44 267 -16 352:32 132:47
 
268 749 OK Ravinen 4           354:05 134:20
  (1) Carina Hellgren 59:46 245 15:11 245 0 59:46 15:11
  (2) Marita Axelsson 55:04 221 18:52 236 -9 114:50 33:39
  (3) Mimmi Westblad 63:13 322 33:46 283 +47 178:03 66:24
  (4) Karin Hallsten 86:38 318 42:40 296 +13 264:41 105:17
  (5) Sarah-Jane Gaffney 89:24 203 30:41 268 -28 354:05 134:20
 
269 737 OK Tyr 3           354:08 134:23
  (1) Elin Sandahl 78:50 330 34:15 330 0 78:50 34:15
  (2) Sofie Gustafsson 59:30 272 23:18 305 -25 138:20 57:09
  (3) Sara Bergman 47:58 288 18:31 299 -6 186:18 74:39
  (4) Jane Forrest 78:26 283 34:28 298 -1 264:44 105:20
  (5) Josefin Bengtsson 89:24 203 30:41 269 -29 354:08 134:23
 
270 660 KFUM Örebro OK 2           355:23 135:38
  (1) Linda Lännenmäki 70:57 319 26:22 319 0 70:57 26:22
  (2) Lina Jonhed 73:33 316 37:21 318 -1 144:30 63:19
  (3) Susanne Eriksson 41:57 216 12:30 300 -18 186:27 74:48
  (4) jenny Johansson 72:26 242 28:28 291 -9 258:53 99:29
  (5) Sara Garpenlund 96:30 242 37:47 270 -21 355:23 135:38
 
271 846 OK Ravinen 6           357:00 137:15
  (1) Gabriella Varga 79:22 333 34:47 333 0 79:22 34:47
  (2) Helen Klasson 64:59 292 28:47 317 -16 144:21 63:10
  (3) Lena Risby 41:34 211 12:07 298 -19 185:55 74:16
  (4) Camilla Pettersson 75:07 268 31:09 294 -4 261:02 101:38
  (5) Anette Önerud 95:58 239 37:15 271 -23 357:00 137:15
 
272 694 Skogslöparna/Hägglunds IoFK 1           357:12 137:27
  (1) Helena Forsberg 50:28 114 5:53 114 0 50:28 5:53
  (2) Elin Sandström 61:39 278 25:27 216 +102 112:07 30:56
  (3) Malin Sundeby 68:35 333 39:08 292 +76 180:42 69:03
  (4) Tina Selin 73:11 251 29:13 282 -10 253:53 94:29
  (5) Malin Pilvinge 103:19 268 44:36 272 -10 357:12 137:27
 
273 804 Bromma-Vällingby SOK/Järfälla OK 2           357:57 138:12
  (1) Ann Roller 69:49 317 25:14 317 0 69:49 25:14
  (2) Kristin Åberg 54:55 217 18:43 274 -43 124:44 43:33
  (3) Katarina Galle 39:41 176 10:14 256 -18 164:25 52:46
  (4) Karin Löfgren 85:34 315 41:36 276 +20 249:59 90:35
  (5) Andrea Silier 107:58 283 49:15 273 -3 357:57 138:12
 
274 820 Ringsaker OL 1           358:19 138:34
  (1) Heidi Tallhaug Engelstad 66:15 304 21:40 304 0 66:15 21:40
  (2) Tori Weseth Fjeld 59:22 269 23:10 282 -22 125:37 44:26
  (3) Hanna Storlien 39:16 173 9:49 257 -25 164:53 53:14
  (4) Anne Marit Bordal 62:05 137 18:07 216 -41 226:58 67:34
  (5) vacant 131:21 297 72:38 274 +58 358:19 138:34
 
275 682 Kajaanin Suunnistajat 1           359:17 139:32
  (1) Anna Moilanen 59:53 248 15:18 248 0 59:53 15:18
  (2) Anna Seppänen 66:40 302 30:28 285 +37 126:33 45:22
  (3) Paula Malinen 51:48 303 22:21 285 0 178:21 66:42
  (4) Sonja Kellokumpu 74:31 264 30:33 281 -4 252:52 93:28
  (5) Tuula Haverinen 106:25 279 47:42 275 -6 359:17 139:32
 
276 773 Tumba-Mälarhöjden OK 2           360:17 140:32
  (1) Ronja Hill 62:08 273 17:33 273 0 62:08 17:33
  (2) Carina Johansson 63:21 285 27:09 281 +8 125:29 44:18
  (3) Annica Sundeby 57:02 313 27:35 295 +14 182:31 70:52
  (4) Mia Mikaelsson 85:21 314 41:23 301 +6 267:52 108:28
  (5) Hanna Käll 92:25 219 33:42 276 -25 360:17 140:32
 
277 702 OK Måsen 1           360:28 140:43
  (1) Ida Åhlin 66:41 309 22:06 309 0 66:41 22:06
  (2) Beatrice Huhta 67:37 307 31:25 299 -10 134:18 53:07
  (3) Gunilla Gedin 49:17 295 19:50 296 -3 183:35 71:56
  (4) Therese Huhta 81:17 300 37:19 299 +3 264:52 105:28
  (5) Marie Johansson 95:36 236 36:53 277 -22 360:28 140:43
 
278 792 Rånäs OK 1           360:39 140:54
  (1) Amanda Eklund 56:26 207 11:51 207 0 56:26 11:51
  (2) Elisabeth Hedlöf 52:17 192 16:05 194 -13 108:43 27:32
  (3) Anne Eklund 45:36 267 16:09 219 +25 154:19 42:40
  (4) Agneta Karlsson 76:34 275 32:36 236 +17 230:53 71:29
  (5) Ann-Christin Pousette 129:46 295 71:03 278 +42 360:39 140:54
 
279 811 Mullsjö SOK 1           361:15 141:30
  (1) Karin Håkansson 60:14 253 15:39 253 0 60:14 15:39
  (2) Pia Käck Fritzell 54:51 214 18:39 241 -12 115:05 33:54
  (3) Stina Håkansson 62:28 321 33:01 280 +39 177:33 65:54
  (4) Jeanette Wiberg 72:29 244 28:31 277 -3 250:02 90:38
  (5) Sari Håkansson 111:13 288 52:30 279 +2 361:15 141:30
 
280 713 Kvarnsvedens GOIF OK 1           361:59 142:14
  (1) Ingrid Stigsmark 71:26 321 26:51 321 0 71:26 26:51
  (2) Linnea Ekskog 74:41 318 38:29 320 -1 146:07 64:56
  (3) Siv Dahlström 47:40 285 18:13 311 -9 193:47 82:08
  (4) Frida Emanuelsson 64:49 173 20:51 290 -21 258:36 99:12
  (5) Ida Ponten 103:23 269 44:40 280 -10 361:59 142:14
 
281 771 IF Sturla 1           362:04 142:19
  (1) Astrid Bredde Vig 63:34 289 18:59 289 0 63:34 18:59
  (2) Magnhild Frydenlund 61:39 278 25:27 277 -12 125:13 44:02
  (3) Pernille Opsahl 41:08 207 11:41 264 -13 166:21 54:42
  (4) Kari Jussie Lønning 87:44 322 43:46 283 +19 254:05 94:41
  (5) Katinka Jussie Brurberg 107:59 284 49:16 281 -2 362:04 142:19
 
282 656 Söders SOL Tyresö 3           362:22 142:37
  (1) Anna Larsson 69:27 315 24:52 315 0 69:27 24:52
  (2) Anna-Maja Svensson 55:47 231 19:35 278 -37 125:14 44:03
  (3) Johanna Sahlstedt 53:16 306 23:49 287 +9 178:30 66:51
  (4) Moa Wijkmark 72:21 241 28:23 280 -7 250:51 91:27
  (5) Evelina Ericsson 111:31 289 52:48 282 +2 362:22 142:37
 
283 723 OK Linné 5           362:40 142:55
  (1) Lena Kask 66:26 306 21:51 306 0 66:26 21:51
  (2) Lovisa Nilsson 66:06 297 29:54 297 -9 132:32 51:21
  (3) Karin Janerås 52:13 305 22:46 297 0 184:45 73:06
  (4) Johanna Ragvald 71:29 234 27:31 286 -11 256:14 96:50
  (5) Frida Öhlund 106:26 280 47:43 283 -3 362:40 142:55
 
284 657 Skogspojkarnas OK 1           362:45 143:00
  (1) Lisa Kalered 59:05 237 14:30 237 0 59:05 14:30
  (2) Karolina Nygren 63:50 288 27:38 271 +34 122:55 41:44
  (3) Lena Fornander 70:11 334 40:44 310 +39 193:06 81:27
  (4) Anita Seger Wehlin 64:36 166 20:38 289 -21 257:42 98:18
  (5) Carina Kalered 105:03 274 46:20 284 -5 362:45 143:00
 
285 761 Västerås SOK 3           373:03 153:18
  (1) Gunilla Boman 62:10 274 17:35 274 0 62:10 17:35
  (2) Eva Wadman 50:28 168 14:16 221 -53 112:38 31:27
  (3) Barbro Andersson 45:45 269 16:18 233 +12 158:23 46:44
  (4) Malin Thomasdotter 83:57 309 39:59 270 +37 242:20 82:56
  (5) Carin Reinholdsson 130:43 296 72:00 285 +15 373:03 153:18
 
286 754 OK Södertörn 3           373:15 153:30
  (1) Louise Klingstedt 73:29 326 28:54 326 0 73:29 28:54
  (2) Anita Karlsson 70:48 313 34:36 316 -10 144:17 63:06
  (3) Johanna Ivarez 46:06 270 16:39 303 -13 190:23 78:44
  (4) Ann-Sofie Svanberg 80:32 296 36:34 306 +3 270:55 111:31
  (5) Lena Erlandsson 102:20 264 43:37 286 -20 373:15 153:30
 
287 653 Konnerud IL 2           374:12 154:27
  (1) Isa Heggedal 59:41 244 15:06 244 0 59:41 15:06
  (2) Synne Baklid 84:14 326 48:02 315 +71 143:55 62:44
  (3) Taran Halvorsen 52:00 304 22:33 313 -2 195:55 84:16
  (4) Stine Mohagen Hansen 71:43 238 27:45 300 -13 267:38 108:14
  (5) Veslemøy Solberg 106:34 281 47:51 287 -13 374:12 154:27
 
288 774 Tumba-Mälarhöjden OK 3           374:22 154:37
  (1) Helena Adebrant 62:29 276 17:54 276 0 62:29 17:54
  (2) Monika Nygren 68:44 311 32:32 294 +18 131:13 50:02
  (3) Camilla Svensson 47:34 284 18:07 289 -5 178:47 67:08
  (4) Lotta Östervall 80:55 297 36:57 293 +4 259:42 100:18
  (5) Matilda Lagerholm 114:40 291 55:57 288 -5 374:22 154:37
 
289 809 Sundsvalls OK 3           377:54 158:09
  (1) Karin Nordling 58:40 233 14:05 233 0 58:40 14:05
  (2) Linda Edström 65:09 293 28:57 272 +39 123:49 42:38
  (3) Sara Timner 43:19 237 13:52 266 -6 167:08 55:29
  (4) Anna-Lena Lindström 74:41 266 30:43 265 -1 241:49 82:25
  (5) Johanna Morelius 136:05 300 77:22 289 +24 377:54 158:09
 
290 716 Hestra IF 1           378:11 158:26
  (1) Linnéa Börjesson 58:02 225 13:27 225 0 58:02 13:27
  (2) Lola Ahlberger 74:26 317 38:14 295 +70 132:28 51:17
  (3) Maria K Helgesson 42:51 231 13:24 278 -17 175:19 63:40
  (4) Katrin Alexandersson 66:53 188 22:55 267 -11 242:12 82:48
  (5) Katarina Ström 135:59 299 77:16 290 +23 378:11 158:26
 
291 665 Kuzmolovo 110 1           380:01 160:16
  (1) Valentina Grishina 71:46 323 27:11 323 0 71:46 27:11
  (2) Olga Borodulina 56:30 241 20:18 287 -36 128:16 47:05
  (3) Nadezhda Antipova 50:07 298 20:40 286 -1 178:23 66:44
  (4) Irina Zlih 90:30 327 46:32 304 +18 268:53 109:29
  (5) Anna Loktionova 111:08 286 52:25 291 -13 380:01 160:16
 
292 797 Järla Orientering /Gustavsberg           380:07 160:22
  (1) Gunilla Kreiss 63:38 290 19:03 290 0 63:38 19:03
  (2) Annika Sundvall 66:56 303 30:44 291 +1 130:34 49:23
  (3) Kristina Osterling 60:31 318 31:04 306 +15 191:05 79:26
  (4) Lotta Valentin-Larsson 79:21 291 35:23 305 -1 270:26 111:02
  (5) Lena Jansson 109:41 285 50:58 292 -13 380:07 160:22
 
293 776 Trosabygdens OK 1           382:54 163:09
  (1) Eva Kindlundh 63:33 288 18:58 288 0 63:33 18:58
  (2) Lena Nord 57:54 255 21:42 268 -20 121:27 40:16
  (3) Rebecca Bäck 56:14 311 26:47 281 +13 177:41 66:02
  (4) Åsa Westlund 76:34 275 32:36 285 +4 254:15 94:51
  (5) Eva Lindell 128:39 294 69:56 293 +8 382:54 163:09
 
294 699 Skogsluffarnas OK 1           385:39 165:54
  (1) Ylva Bengtsson 66:08 303 21:33 303 0 66:08 21:33
  (2) Anna Rosnäs 63:16 284 27:04 288 -15 129:24 48:13
  (3) Erika Carlinger 58:50 316 29:23 302 +14 188:14 76:35
  (4) Elin Mongård 80:24 295 36:26 303 +1 268:38 109:14
  (5) Katarina Holmgren 117:01 293 58:18 294 -9 385:39 165:54
 
295 661 Gudhems IF 1           398:17 178:32
  (1) Ulrika Fredriksson 61:20 261 16:45 261 0 61:20 16:45
  (2) Clary Fredriksson 68:40 310 32:28 290 +29 130:00 48:49
  (3) Malin Fallgren 48:36 294 19:09 288 -2 178:36 66:57
  (4) Elin Åkesson 69:36 212 25:38 275 -13 248:12 88:48
  (5) Monica Abrahamsson 150:05 301 91:22 295 +20 398:17 178:32
 
296 831 Modum 1           403:38 183:53
  (1) Sirpa Lilja 58:12 227 13:37 227 0 58:12 13:37
  (2) Marita Grønhovd 88:57 330 52:45 321 +94 147:09 65:58
  (3) Heidi Mårtensson 51:22 302 21:55 314 -7 198:31 86:52
  (4) Maren Kopland 72:30 246 28:32 308 -6 271:01 111:37
  (5) Marianne Sandberg 132:37 298 73:54 296 -12 403:38 183:53
 
297 670 OK Kroppefjäll 1           327:49 108:04
  (1) christina halvarsson 58:27 231 13:52 231 0 58:27 13:52
  (2) amanda soppi 67:21 306 31:09 283 +52 125:48 44:37
  (3) matilda larsson 66:11 328 36:44 309 +26 191:59 80:20
  (4) ingrid jansson 83:18 308 39:20 310 +1 275:17 115:53
  (5) lisa borssén 52:32 303 Omstart 297 -13 327:49 108:04
 
298 796 Järla Orientering 3           330:13 110:28
  (1) Klara Hall 62:13 275 17:38 275 0 62:13 17:38
  (2) Sara Hektor 80:19 323 44:07 313 +38 142:32 61:21
  (3) Matilda Hektor 56:33 312 27:06 315 +2 199:05 87:26
  (4) Johanna Sundström 78:24 282 34:26 311 -4 277:29 118:05
  (5) My Heinrup 52:44 304 Omstart 298 -13 330:13 110:28
 
299 664 OK Österåker 1           336:04 116:19
  (1) Alexandra Svanström 54:38 181 10:03 181 0 54:38 10:03
  (2) Myran Strand 64:28 291 28:16 263 +82 119:06 37:55
  (3) Jenny Ekström 40:46 197 11:19 238 -25 159:52 48:13
  (4) Eva Persson 121:35 334 77:37 314 +76 281:27 122:03
  (5) Caroline Westbom 54:37 306 Omstart 299 -15 336:04 116:19
 
300 704 Hamar OK 1           338:21 118:36
  (1) Anne Guri Jevne 65:53 302 21:18 302 0 65:53 21:18
  (2) Nina Søndmør 68:28 309 32:16 300 -2 134:21 53:10
  (3) Gro Ellegaard 64:51 325 35:24 316 +16 199:12 87:33
  (4) Mona Lome 78:33 285 34:35 312 -4 277:45 118:21
  (5) Kjersti Vestengen 60:36 310 Omstart 300 -12 338:21 118:36
 
301 727 Markbygdens OK 2           338:22 118:37
  (1) Tintin Hansson 71:36 322 27:01 322 0 71:36 27:01
  (2) Tove Udd 65:50 295 29:38 304 -18 137:26 56:15
  (3) Pernilla Karlsson 66:05 327 36:38 320 +16 203:31 91:52
  (4) Anne Udd 74:44 267 30:46 313 -7 278:15 118:51
  (5) Marie Högstrand 60:07 309 Omstart 301 -12 338:22 118:37
 
302 815 Avesta OK/Bjursås OK 1           341:52 122:07
  (1) Maria Björklund 56:55 215 12:20 215 0 56:55 12:20
  (2) Emma Nyberg 95:24 331 59:12 325 +110 152:19 71:08
  (3) Erika Mickelson 50:19 299 20:52 318 -7 202:38 90:59
  (4) Lovisa Östman 86:49 319 42:51 321 +3 289:27 130:03
  (5) Therese Tillenius 52:25 302 Omstart 302 -19 341:52 122:07
 
303 755 Lidköpings VSK 1           346:47 127:02
  (1) Ida Karlsson 63:45 293 19:10 293 0 63:45 19:10
  (2) Ann-Marie Holmström 83:40 325 47:28 322 +29 147:25 66:14
  (3) Inger Svensson 48:24 291 18:57 312 -10 195:49 84:10
  (4) Emma Ekberg 86:20 317 42:22 315 +3 282:09 122:45
  (5) Maria Sanderi 64:38 314 Omstart 303 -12 346:47 127:02
 
304 764 Skogstrollen 1           347:45 128:00
  (1) Jenna Ojala 63:42 292 19:07 292 0 63:42 19:07
  (2) Sanna Nykänen 75:25 319 39:13 308 +16 139:07 57:56
  (3) Sofiina Kuronen 66:15 329 36:48 322 +14 205:22 93:43
  (4) Mona Lindroth 78:47 287 34:49 317 -5 284:09 124:45
  (5) Mia Lindroth 63:36 312 Omstart 304 -13 347:45 128:00
 
305 840 Hagaby GOIF 3           352:25 132:40
  (1) Jenny Winblad 66:59 311 22:24 311 0 66:59 22:24
  (2) Frida Karlsson 62:52 283 26:40 289 -22 129:51 48:40
  (3) Rebecka Höög 48:28 292 19:01 284 -5 178:19 66:40
  (4) Eva Gustafsson 107:32 333 63:34 320 +36 285:51 126:27
  (5) Birgitta Gustafsson 66:34 315 Omstart 305 -15 352:25 132:40
 
306 756 Motala AIF OL 1           354:55 135:10
  (1) Sofia Fransson 65:45 301 21:10 301 0 65:45 21:10
  (2) Lisa Korall 85:15 327 49:03 324 +23 151:00 69:49
  (3) Petra Korall 58:48 315 29:21 325 +1 209:48 98:09
  (4) Carina Berger Svensson 88:52 326 44:54 322 -3 298:40 139:16
  (5) Åsa Axén 56:15 307 Omstart 306 -16 354:55 135:10
 
307 826 Olavin Rasti 1           357:36 137:51
  (1) Erika Vilpponen 65:20 300 20:45 300 0 65:20 20:45
  (2) Niina-Mari Inkeri 78:27 320 42:15 314 +14 143:47 62:36
  (3) Emma Liljeroth 48:05 289 18:38 308 -6 191:52 80:13
  (4) Minttu-Maija Repo 90:51 328 46:53 316 +8 282:43 123:19
  (5) Marja-Terttu Repo 74:53 316 Omstart 307 -9 357:36 137:51
 
308 829 Forsa OK 1           362:29 142:44
  (1) Ulrica Swärd Bütikofer 79:02 332 34:27 332 0 79:02 34:27
  (2) Linn Bylars 66:32 301 30:20 319 -13 145:34 64:23
  (3) Annika Hugg 57:30 314 28:03 319 0 203:04 91:25
  (4) Emma Jonsson 82:01 304 38:03 318 -1 285:05 125:41
  (5) Annika Staaf 77:24 317 Omstart 308 -10 362:29 142:44
 
309 651 OK Älvsjö-Örby 1           364:08 144:23
  (1) Britt-Marie Hellgren 73:24 325 28:49 325 0 73:24 28:49
  (2) Ingrid Mattsson 67:39 308 31:27 310 -15 141:03 59:52
  (3) Anna Wallén 66:31 331 37:04 323 +13 207:34 95:55
  (4) Sandra Westerström 103:47 331 59:49 324 +1 311:21 151:57
  (5) Sofia Brown 52:47 305 Omstart 309 -15 364:08 144:23
 
310 728 OK Hällen 3           371:43 151:58
  (1) Maria Zeijlon 66:41 309 22:06 309 0 66:41 22:06
  (2) Jenny Källman 96:37 332 60:25 328 +19 163:18 82:07
  (3) Linda Hellstadius 66:22 330 36:55 328 0 229:40 118:01
  (4) Camilla Larsson 77:37 280 33:39 323 -5 307:17 147:53
  (5) Sofie Svernestam 64:26 313 Omstart 310 -13 371:43 151:58
 
311 819 Ärla IF 2           374:32 154:47
  (1) Bettina Hoelgaard 66:25 305 21:50 305 0 66:25 21:50
  (2) Elin Johansson 99:11 333 62:59 330 +25 165:36 84:25
  (3) Annika Ohlsson 43:32 242 14:05 324 -6 209:08 97:29
  (4) Terese Ohlsson 104:35 332 60:37 326 +2 313:43 154:19
  (5) Tove Fransson 60:49 311 Omstart 311 -15 374:32 154:47
 
312 766 Vallentuna-Össeby OL 2           379:59 160:14
  (1) Åsa Pettersson 85:18 336 40:43 336 0 85:18 40:43
  (2) Eva Sundgren 79:27 322 43:15 329 -7 164:45 83:34
  (3) Elin Giding 67:29 332 38:02 329 0 232:14 120:35
  (4) Anette Arksand 88:42 325 44:44 327 -2 320:56 161:32
  (5) Marianne Carlberg 59:03 308 Omstart 312 -15 379:59 160:14
 
313 844 Lunds OK 5           423:48 204:03
  (1) Frida Hildingsson 85:09 334 40:34 334 0 85:09 40:34
  (2) Åsa Ericsson 86:16 328 50:04 331 -3 171:25 90:14
  (3) Kristina Spångberg 63:41 324 34:14 330 -1 235:06 123:27
  (4) Ing-Britt Swedenborg 98:52 330 54:54 328 -2 333:58 174:34
  (5) Eva Rämmal 89:50 318 Omstart 313 -15 423:48 204:03
 
314 731 NTNUI 7           578:31 358:46
  (1) Molly Bazilchuk 87:20 337 42:45 337 0 87:20 42:45
  (2) Mahnaz Moradian 177:29 334 141:17 333 -4 264:49 183:38
  (3) Mira Thoen Feiring 76:16 335 46:49 331 -2 361:16 249:37
  (4) Astrid Marthinsen 110:53 336 Omstart 330 -1 472:09 312:45
  (5) Julie Stene Nilsen 106:22 319 Omstart 314 -16 578:31 358:46
 
  514 Paimion Rasti 1           Disk.  
  (1) Katri Lindeqvist 44:35 1 0:00 1 0 44:35 0:00
  (2) Emma Silvennoinen 43:54 61 7:42 29 +28 88:29 7:18
  (3) Nina Temjakova Disk.         Disk.  
  (4) Saara Norrgrann 53:25 53 9:27     Disk.  
  (5) Inga Dambe 72:06 72 13:23     Disk.  
 
  762 Falköpings AIK OK 1           Ej godk.  
  (1) Caroline Hagström Ej godk.         Ej godk.  
  (2) Lisa Gabrielsson 54:03 208 17:51     Ej godk.  
  (3) Johanna Nilsson 47:09 279 17:42     Ej godk.  
  (4) Malin Dahlberg 84:25 312 40:27     Ej godk.  
  (5) Kristine Svensson 93:57 226 35:14     Ej godk.  
 
  529 Fredrikstad SK 1           Ej godk.  
  (1) Linda Solberg 55:37 198 11:02 198 0 55:37 11:02
  (2) Nikoline Bromander 43:22 50 7:10 126 -72 98:59 17:48
  (3) Guro Alexandersen 31:48 33 2:21 95 -31 130:47 19:08
  (4) Kamilla Olaussen 53:34 55 9:36 73 -22 184:21 24:57
  (5) Marianne Riddervold Kahrs Ej godk.         Ej godk.  
 
  650 Fredrikstad SK 2           Ej godk.  
  (1) Stine Alexandersen 65:12 298 20:37 298 0 65:12 20:37
  (2) Unni Strand Karlsen 60:10 276 23:58 280 -18 125:22 44:11
  (3) Christine Roll Paulsen 61:07 319 31:40 301 +21 186:29 74:50
  (4) Trine Olaussen 72:28 243 28:30 292 -9 258:57 99:33
  (5) Sigrid Alexandersen Ej start         Ej godk.  
 
  675 Tibro OK 1           Ej godk.  
  (1) Emilia Henrysson 63:25 283 18:50 283 0 63:25 18:50
  (2) Maria Klamfelt 55:16 225 19:04 258 -25 118:41 37:30
  (3) Anna Olsson 44:55 261 15:28 253 -5 163:36 51:57
  (4) Elin Olsson 66:30 186 22:32 231 -22 230:06 70:42
  (5) Sara Spens Ej godk.         Ej godk.  
 
  711 Kristiansand OK 3           Ej godk.  
  (1) Åse Reidun Kregnes 70:47 318 26:12 318 0 70:47 26:12
  (2) Sunniva Morgan 55:14 224 19:02 284 -34 126:01 44:50
  (3) Benedikte Wiig Bøen 39:42 177 10:15 262 -22 165:43 54:04
  (4) Ragnhild Hald 71:23 232 27:25 261 -1 237:06 77:42
  (5) Inger Reinhartsen Ej godk.         Ej godk.  
 
  730 NTNUI 6           Ej godk.  
  (1) Pavla Udrazalova 48:19 50 3:44 50 0 48:19 3:44
  (2) Tonje Hermansen 50:25 167 14:13 120 +70 98:44 17:33
  (3) Emily Fertig 38:06 152 8:39 129 +9 136:50 25:11
  (4) Julie Andersen 62:22 141 18:24 124 -5 199:12 39:48
  (5) Daniela Ivars Ferrer Ej start         Ej godk.  
 
  732 NTNUI 8           Ej godk.  
  (1) Audhold Bakken Rognstad 48:32 52 3:57 52 0 48:32 3:57
  (2) Ane Baldishol Brevig 46:57 120 10:45 81 +29 95:29 14:18
  (3) Guro Torpe 43:35 243 14:08 139 +58 139:04 27:25
  (4) Caroline Berg 67:40 193 23:42 148 +9 206:44 47:20
  (5) Andrea Badendyck Ej start         Ej godk.  
 
  738 Attunda OK 2           Ej godk.  
  (1) Ulla Molin 55:53 202 11:18 202 0 55:53 11:18
  (2) Annika Lindberg 47:47 132 11:35 156 -46 103:40 22:29
  (3) Catarina Jäderberg 41:13 210 11:46 164 +8 144:53 33:14
  (4) Madeleine Limpar 65:24 179 21:26 166 +2 210:17 50:53
  (5) Anna Strand Ej godk.         Ej godk.  
 
  751 Gotland 2           Ej godk.  
  (1) Elena Österdahl 73:42 328 29:07 328 0 73:42 29:07
  (2) Katarina Funkquist 66:31 300 30:19 309 -19 140:13 59:02
  (3) Ylva Svangren 50:20 300 20:53 304 -5 190:33 78:54
  (4) Lina Allmungs 83:03 307 39:05 309 +5 273:36 114:12
  (5) Birgitta Hjertén Ej godk.         Ej godk.  
 
  758 OK Pan Århus 2           Ej godk.  
  (1) Astrid Ank Jørgensen 51:52 138 7:17 138 0 51:52 7:17
  (2) Mette Hjerrild 47:22 127 11:10 129 -9 99:14 18:03
  (3) Anne Louise Gadsbølle 37:34 142 8:07 127 -2 136:48 25:09
  (4) Lea Reime 69:25 211 25:27 143 +16 206:13 46:49
  (5) Frk Sidstetur Ej start         Ej godk.  
 
  789 Väsby OK 1           Ej godk.  
  (1) Maria Cole 58:55 234 14:20 234 0 58:55 14:20
  (2) Pia Boudrie 59:49 274 23:37 261 +27 118:44 37:33
  (3) Maria Hallmans 44:16 251 14:49 248 -13 163:00 51:21
  (4) Annelie Rundlöf 73:57 259 29:59 259 +11 236:57 77:33
  (5) Maria Hellström Ej godk.         Ej godk.  
 
  791 Turun Suunnistajat 2           Ej godk.  
  (1) Emmi Haavisto 61:58 271 17:23 271 0 61:58 17:23
  (2) Eija Koskivaara 49:44 159 13:32 214 -57 111:42 30:31
  (3) Lotta Haavisto 41:58 217 12:31 213 -1 153:40 42:01
  (4) Vera Österman 80:18 294 36:20 246 +33 233:58 74:34
  (5) vacant Ej godk.         Ej godk.  
 
  834 Rasti-Kurikka 2           Ej godk.  
  (1) Piia Latva-Kiskola 90:59 338 46:24 338 0 90:59 46:24
  (2) Kati Fränti 63:28 286 27:16 327 -11 154:27 73:16
  (3) Veera Koski-Säntti 44:45 260 15:18 316 -11 199:12 87:33
  (4) Leena Ojala 71:47 239 27:49 307 -9 270:59 111:35
  (5) Salla Lähteenmäki Ej godk.         Ej godk.  
 
  843 Lunds OK 4           Ej godk.  
  (1) Matilda Johansson 73:00 324 28:25 324 0 73:00 28:25
  (2) Bitte Pott 63:29 287 27:17 303 -21 136:29 55:18
  (3) Pim Hedberg 45:15 265 15:48 294 -9 181:44 70:05
  (4) Stina Jeppsson 86:51 320 42:53 302 +8 268:35 109:11
  (5) Anna Sjöström Ej godk.         Ej godk.  
 
  602 Vänersborgs SK 1           Ej godk.  
  (1) Sofia Salomonsson 49:12 72 4:37 72 0 49:12 4:37
  (2) Jenny Nyman Ej godk.         Ej godk.  
  (3) Kristin Boman 37:07 133 7:40     Ej godk.  
  (4) Sandra Wassblad 60:08 116 16:10     Ej godk.  
  (5) Emelie Svalin 81:45 146 23:02     Ej godk.  
 
  658 CSM Rillieux 6911 1           Ej godk.  
  (1) Isia Basset 49:37 85 5:02 85 0 49:37 5:02
  (2) Sylvie Basset Ej godk.         Ej godk.  
  (3) Laurence Basset 59:07 317 29:40     Ej godk.  
  (4) Christina Falga 85:41 316 41:43     Ej godk.  
  (5) Alena Neradova 90:00 210 31:17     Ej godk.  
 
  680 Hauhon Sisu 1           Ej godk.  
  (1) Kirsi Lehtonen 85:15 335 40:40 335 0 85:15 40:40
  (2) Marjut Rolig 64:26 290 28:14 323 -12 149:41 68:30
  (3) Tuija Laine 41:04 204 11:37 305 -18 190:45 79:06
  (4) Senni Lepistö Ej start         Ej start  
  (5) Tuija Järvinen Ej start         Ej godk.  
 
  697 Ringerike OL 1           Ej godk.  
  (1) Aina Viena 63:28 285 18:53 285 0 63:28 18:53
  (2) Tonje Kvamme Dahl Ej godk.         Ej godk.  
  (3) Gina Marie B. Karlsrud 55:38 310 26:11     Ej godk.  
  (4) Kristine Grønlund 73:55 258 29:57     Ej godk.  
  (5) Tine Elisa Kjemperud Ej godk.         Ej godk.  
 
  718 Konnerud IL 3           Ej godk.  
  (1) Toini Skyttersæter 104:33 339 59:58 339 0 104:33 59:58
  (2) Tove Heimdal 79:17 321 43:05 332 -7 183:50 102:39
  (3) Ina Landro 44:08 248 14:41 327 -5 227:58 116:19
  (4) Synnøve Nybø 126:51 335 82:53 329 +2 354:49 195:25
  (5) Therese Åsheim Ej start         Ej godk.  
 
  793 Länna IF 1           Ej godk.  
  (1) Carina Nyström 59:34 242 14:59 242 0 59:34 14:59
  (2) Inger Skantz 82:35 324 46:23 312 +70 142:09 60:58
  (3) Britt Larrson 61:58 320 32:31 321 +9 204:07 92:28
  (4) Lisa Karlsson Mood 81:17 300 37:19 319 -2 285:24 126:00
  (5) Marita Karlsson Mood Ej godk.         Ej godk.  
 
  795 OK Moss 1           Ej godk.  
  (1) Ida Elisabeth Finstad 64:56 296 20:21 296 0 64:56 20:21
  (2) Nora Woodward 87:38 329 51:26 326 +30 152:34 71:23
  (3) Monica Meum Johansen 65:21 326 35:54 326 0 217:55 106:16
  (4) vacant 94:02 329 50:04 325 -1 311:57 152:33
  (5) vacant Ej godk.         Ej godk.  
 
  799 OK99 Hradec Králové 1           Ej godk.  
  (1) Lenka Svobodova 57:30 219 12:55 219 0 57:30 12:55
  (2) Tereza Tepla Ej godk.         Ej godk.  
  (3) Kacenka Kamenicka Ej godk.         Ej godk.  
  (4) Nina Azebova 60:52 127 16:54     Ej godk.  
  (5) Dadule Cepova 86:40 183 27:57     Ej godk.  
 
  701 Halden SK 4           Ej godk.  
  (1) Irene Felde 60:21 254 15:46 254 0 60:21 15:46
  (2) Ingeborg Gustavsen 57:31 253 21:19 255 +1 117:52 36:41
  (3) M N Ej start         Ej start  
  (4) N N Ej start         Ej start  
  (5) vacant Ej start         Ej godk.  
 
  626 OK Skogshjortarna 1           Ej godk.  
  (1) vacant 52:24 142 7:49 142 0 52:24 7:49
  (2) vacant Ej start         Ej start  
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej start  
  (5) vacant Ej start         Ej godk.  
 
  828 OK Pan-Kristianstad 2           Ej godk.  
  (1) Erika Rovina 63:39 291 19:04 291 0 63:39 19:04
  (2) Elin Svensson Ej start         Ej start  
  (3) NN NN Ej start         Ej start  
  (4) NN NN Ej start         Ej start  
  (5) NN NN Ej start         Ej godk.  
 
  659 FarumTisvilde OK 1           Ej start  
  (1) vacant Ej start         Ej start  
  (2) vacant Ej start         Ej start  
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej start  
  (5) vacant Ej start         Ej start  
 
  816 OK Roxen 2           Ej start  
  (1) vacant Ej start         Ej start  
  (2) vacant Ej start         Ej start  
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej start  
  (5) vacant Ej start         Ej start  
 
  822 OK Kontinent 1           Ej start  
  (1) vacant Ej start         Ej start  
  (2) vacant Ej start         Ej start  
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej start  
  (5) vacant Ej start         Ej start  
 
  823 Malmö OK 1           Ej start  
  (1) vacant Ej start         Ej start  
  (2) vacant Ej start         Ej start  
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej start  
  (5) vacant Ej start         Ej start  
 
  827 OK Enen 1           Ej start  
  (1) vacant Ej start         Ej start  
  (2) vacant Ej start         Ej start  
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej start  
  (5) vacant Ej start         Ej start  
 


Skapad 2011-05-23 19:13:37 med OLA

 

10MILA 2011 - Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA 2011 10MILA