10MILA 2011  
Svenska
Svenska
English
English
Suomeksi
Suomeksi

 

 

Main sponsor

Botkyrka Kommun

Läs mer om Botkyrka kommun

 
Sponsors

Riksten Friluftsstad

Lida

Intersport

Göta ingenjörregemente

Amfibieregementet

Fujitsu

Subtopia

Nordströms Trä

Ekenhuset

Maxim

Omega Point

Tryckt.se

Servicepoolen

 
Organizers

Skarpnäcks OL

Tullinge SK

 
Friendship
competitions

Salpa-Jukola 18.-19.6.2011

43-Kavlen

Spring Cup

Resultat ungdom / Results Junior's / Tulokset nuoret

DAMER/WOMEN/NAISET
TEAM RESULTS   SPLIT TIMES
1 2 3 4            
On leg On leg On leg On leg            
Finish Finish Finish Finish            

 

Ungdom
Pl Nr-lapp Lag/Tävlande Str tid Str pl Str tid+ Väx pl Väx +/- Totaltid Tid+
1 1114 Södertälje-Nykvarn OF 1           142:05 0:00
  (1) Joakim Andén 34:49 32 4:30 32 0 34:49 4:30
  (2) Anna Kindlundh 26:26 64 4:23 21 -11 61:15 3:17
  (3) Jeanette Jönsson Hellstadius 39:19 12 7:12 5 -16 100:34 1:05
  (4) Johan Ek Larsson 41:31 10 2:51 1 -4 142:05 0:00
 
2 1112 Helsingin Suunnistajat 1           142:25 0:20
  (1) Veli Kangas 32:15 11 1:56 11 0 32:15 1:56
  (2) Helena Matilainen 26:59 75 4:56 11 0 59:14 1:16
  (3) Pihla Otsamo 41:55 31 9:48 9 -2 101:09 1:40
  (4) Arttu Syrjäläinen 41:16 9 2:36 2 -7 142:25 0:20
 
3 1210 Ounasvaaran Hiihtoseura 1           142:55 0:50
  (1) Mikko Rahkola 37:41 73 7:22 73 0 37:41 7:22
  (2) Ella-Noora Rahkola 25:46 48 3:43 41 -32 63:27 5:29
  (3) Anna Haataja 37:36 9 5:29 8 -33 101:03 1:34
  (4) Olli Ojanaho 41:52 15 3:12 3 -5 142:55 0:50
 
4 1132 Ås-UMB Orientering 1           145:21 3:16
  (1) Lars Treekrem 33:29 20 3:10 20 0 33:29 3:10
  (2) Ane Blomseth Johnsen 24:39 22 2:36 4 -16 58:08 0:10
  (3) Kaja Winsnes Nordhagen 41:21 25 9:14 1 -3 99:29 0:00
  (4) Olai Stensland Lillevold 45:52 47 7:12 4 +3 145:21 3:16
 
5 1116 Halden SK 1           145:23 3:18
  (1) Gina Granstedt 40:13 108 9:54 108 0 40:13 9:54
  (2) Nina Asheim Birkeland 24:28 19 2:25 60 -48 64:41 6:43
  (3) Håkon Raadal Bjørlo 36:54 8 4:47 11 -49 101:35 2:06
  (4) Anders Felde Olaussen 43:48 24 5:08 5 -6 145:23 3:18
 
6 1140 OK Landehof 1           145:31 3:26
  (1) Anders Magnusson 38:46 86 8:27 86 0 38:46 8:27
  (2) Hanna Åberg 25:49 51 3:46 55 -31 64:35 6:37
  (3) Felicia Stuhlhofer 36:39 7 4:32 10 -45 101:14 1:45
  (4) Filip Wadsten 44:17 29 5:37 6 -4 145:31 3:26
 
7 1275 Lerums SOK 1           145:59 3:54
  (1) Gustaf Sparrevik 33:35 21 3:16 21 0 33:35 3:16
  (2) Emma Djerf 24:34 21 2:31 5 -16 58:09 0:11
  (3) Klara Djerf 48:04 103 15:57 31 +26 106:13 6:44
  (4) Arvid Våg 39:46 2 1:06 7 -24 145:59 3:54
 
8 1143 Lillomarka OL 1           146:01 3:56
  (1) Steinar Kollerud 35:21 42 5:02 42 0 35:21 5:02
  (2) Kristin Brekke 25:18 38 3:15 19 -23 60:39 2:41
  (3) Andrine Benjaminsen 39:36 13 7:29 3 -16 100:15 0:46
  (4) Anders Sommerstad Juveli 45:46 42 7:06 8 +5 146:01 3:56
 
9 1188 Fredrikstad SK 1           146:05 4:00
  (1) Lasse Simonsen 39:28 93 9:09 93 0 39:28 9:09
  (2) Marie Olaussen 23:53 14 1:50 39 -54 63:21 5:23
  (3) Sigrid Alexandersen 40:42 19 8:35 19 -20 104:03 4:34
  (4) Asgeir Ristesund 42:02 17 3:22 9 -10 146:05 4:00
 
10 1105 FarumTisvilde OK 1           146:08 4:03
  (1) Bertram Kopp Stannum 34:33 25 4:14 25 0 34:33 4:14
  (2) Linea Place Eriksen 28:12 112 6:09 32 +7 62:45 4:47
  (3) Amanda Falck Weber 43:02 39 10:55 26 -6 105:47 6:18
  (4) Mikkel Aaen 40:21 4 1:41 10 -16 146:08 4:03
 
11 1128 Bromma-Vällingby SOK/Järfälla OK 1           146:13 4:08
  (1) Jefta Langerak 37:40 72 7:21 72 0 37:40 7:21
  (2) Rebecca Waldenfjord 26:11 57 4:08 47 -25 63:51 5:53
  (3) Emma Bjessmo 40:10 16 8:03 18 -29 104:01 4:32
  (4) Martin Hunhammar 42:12 18 3:32 11 -7 146:13 4:08
 
12 1104 Fossum IF 1           146:14 4:09
  (1) Ingrid Landmark Tandrevold 40:47 119 10:28 119 0 40:47 10:28
  (2) Ragnhild Hjermstad 24:57 31 2:54 82 -37 65:44 7:46
  (3) Oskar Størmer 34:39 3 2:32 4 -78 100:23 0:54
  (4) Elias Mølnvik 45:51 46 7:11 12 +8 146:14 4:09
 
13 1235 Finspångs SOK 1           146:19 4:14
  (1) David Axelsson 35:29 45 5:10 45 0 35:29 5:10
  (2) Ida Rydberg 28:02 107 5:59 42 -3 63:31 5:33
  (3) Andrea Svensson 40:01 15 7:54 14 -28 103:32 4:03
  (4) Per Lindman 42:47 20 4:07 13 -1 146:19 4:14
 
14 1147 Tormestorps IF 1           146:21 4:16
  (1) Joel Einarsson 35:22 43 5:03 43 0 35:22 5:03
  (2) Felicia Feuerstein 26:36 68 4:33 26 -17 61:58 4:00
  (3) Kajsa Wetterström 44:21 53 12:14 33 +7 106:19 6:50
  (4) Henning Ottmer 40:02 3 1:22 14 -19 146:21 4:16
 
15 1384 Vegårshei IL 1           146:30 4:25
  (1) Are Smeland Nygårdseter 36:53 62 6:34 62 0 36:53 6:34
  (2) Anna Kroken 27:50 104 5:47 61 -1 64:43 6:45
  (3) Synnøve Bråten 41:06 20 8:59 27 -34 105:49 6:20
  (4) Jon Nilsen 40:41 5 2:01 15 -12 146:30 4:25
 
16 1109 OK Ravinen 1           147:50 5:45
  (1) Ida Kallur 37:47 77 7:28 77 0 37:47 7:28
  (2) Milla Hjorth 28:00 106 5:57 84 +7 65:47 7:49
  (3) Felix Hellgren 41:07 21 9:00 34 -50 106:54 7:25
  (4) Emil Granqvist 40:56 7 2:16 16 -18 147:50 5:45
 
17 1131 Kongsberg O-lag 1           148:34 6:29
  (1) Håvard Myhre 34:40 27 4:21 27 0 34:40 4:21
  (2) Kristin Sagosen Smeby 27:15 89 5:12 25 -2 61:55 3:57
  (3) Åsne Skram Trømborg 44:07 49 12:00 29 +4 106:02 6:33
  (4) Sigur Heggedal 42:32 19 3:52 17 -12 148:34 6:29
 
18 1153 OK Linné 1           149:06 7:01
  (1) Fredrika von Essen 40:12 106 9:53 106 0 40:12 9:53
  (2) Sandra Boström 25:41 47 3:38 86 -20 65:53 7:55
  (3) Johannes Ridefelt 41:34 27 9:27 42 -44 107:27 7:58
  (4) Filip Axelsson-Meyerson 41:39 11 2:59 18 -24 149:06 7:01
 
19 1108 Attunda OK 1           149:09 7:04
  (1) Sofia Pettersson 41:32 140 11:13 140 0 41:32 11:13
  (2) Josefin Carlsson 33:51 214 11:48 181 +41 75:23 17:25
  (3) Daniel Roos 32:07 1 0:00 43 -138 107:30 8:01
  (4) Erik Berzell 41:39 11 2:59 19 -24 149:09 7:04
 
20 1192 Kangasala SK 1           149:13 7:08
  (1) Ville Heikkilä 35:15 40 4:56 40 0 35:15 4:56
  (2) Vilma Annala 25:29 43 3:26 20 -20 60:44 2:46
  (3) Netta Rajamäki 44:01 48 11:54 22 +2 104:45 5:16
  (4) Lasse-Pekka Lahti 44:28 32 5:48 20 -2 149:13 7:08
 
21 1102 MS Parma 1           149:35 7:30
  (1) Jasper Martelius 32:37 13 2:18 13 0 32:37 2:18
  (2) Emilia Rantanen 25:48 50 3:45 7 -6 58:25 0:27
  (3) Essi Hakala 52:30 141 20:23 68 +61 110:55 11:26
  (4) Arto Talvinen 38:40 1 0:00 21 -47 149:35 7:30
 
22 1117 Eksjö SOK 1           149:44 7:39
  (1) Lucas J Sundblad 38:59 90 8:40 90 0 38:59 8:40
  (2) Gabriella Bergander 24:49 29 2:46 46 -44 63:48 5:50
  (3) Linnéa Golsäter 41:51 30 9:44 25 -21 105:39 6:10
  (4) Hampus Bergander 44:05 26 5:25 22 -3 149:44 7:39
 
23 1135 Trollhättans SOK 1           149:47 7:42
  (1) Josefine Kristiansson 35:02 36 4:43 36 0 35:02 4:43
  (2) Christoffer Johansson 24:23 18 2:20 15 -21 59:25 1:27
  (3) Aina Edgren 44:32 55 12:25 17 +2 103:57 4:28
  (4) Erik Bäcklund-Ekvall 45:50 43 7:10 23 +6 149:47 7:42
 
24 1130 Markbygdens OK 1           149:51 7:46
  (1) Hanna Karlsson 40:29 114 10:10 114 0 40:29 10:10
  (2) Klara Ask 25:05 33 3:02 77 -37 65:34 7:36
  (3) Klas Udd 35:10 4 3:03 6 -71 100:44 1:15
  (4) Niklas Frisk 49:07 73 10:27 24 +18 149:51 7:46
 
25 1123 Asker SK 1           150:04 7:59
  (1) Ingrid Gulbrandsen 36:41 58 6:22 58 0 36:41 6:22
  (2) Selma Øfshus Gravir 28:12 112 6:09 64 +6 64:53 6:55
  (3) Vegard Gulbrandsen 40:27 17 8:20 23 -41 105:20 5:51
  (4) Erland Kvisle 44:44 33 6:04 25 +2 150:04 7:59
 
26 1368 Nydalens SK 3           150:40 8:35
  (1) Aksel Madslien 32:39 14 2:20 14 0 32:39 2:20
  (2) Oda Lægran 25:24 41 3:21 3 -11 58:03 0:05
  (3) Karen Bjergaard 45:02 60 12:55 13 +10 103:05 3:36
  (4) Anders Aamodt Resell 47:35 65 8:55 26 +13 150:40 8:35
 
27 1197 Helsingin Suunnistajat 2           150:48 8:43
  (1) Lauri Roininen 32:14 9 1:55 9 0 32:14 1:55
  (2) Aino Summanen 33:06 202 11:03 71 +62 65:20 7:22
  (3) Essi Roininen 42:17 35 10:10 45 -26 107:37 8:08
  (4) Ville Lampinen 43:11 22 4:31 27 -18 150:48 8:43
 
28 1103 Järla Orientering 1           151:31 9:26
  (1) Anna Dahlgren-Rosén 43:38 171 13:19 171 0 43:38 13:19
  (2) Ida Torbiörnsson 29:53 155 7:50 168 -3 73:31 15:33
  (3) Emil Wipp 36:19 6 4:12 51 -117 109:50 10:21
  (4) Arvid Henriksson 41:41 13 3:01 28 -23 151:31 9:26
 
29 1136 OK Tyr 1           151:37 9:32
  (1) Martin Ericsson 30:48 2 0:29 2 0 30:48 0:29
  (2) Lovisa Martinsson 27:26 94 5:23 6 +4 58:14 0:16
  (3) Hanna Gustavsson 48:02 102 15:55 32 +26 106:16 6:47
  (4) Jesper Kullin Alfredsson 45:21 39 6:41 29 -3 151:37 9:32
 
30 1146 Västerås SOK 1           151:40 9:35
  (1) Sandra Näslund 46:44 199 16:25 199 0 46:44 16:25
  (2) Viktoria Byman 27:00 76 4:57 172 -27 73:44 15:46
  (3) Carl Näslund 33:48 2 1:41 44 -128 107:32 8:03
  (4) Carl Boman 44:08 27 5:28 30 -14 151:40 9:35
 
31 1177 Snättringe SK 1           151:42 9:37
  (1) David Hector 32:09 7 1:50 7 0 32:09 1:50
  (2) Vilma Karlsson 27:10 82 5:07 12 +5 59:19 1:21
  (3) Märta Fröjd 51:32 132 19:25 65 +53 110:51 11:22
  (4) Simon Hector 40:51 6 2:11 31 -34 151:42 9:37
 
32 1198 Nydalens SK 2           151:48 9:43
  (1) Tord Hafland 32:30 12 2:11 12 0 32:30 2:11
  (2) Johanne Lægran 25:28 42 3:25 1 -11 57:58 0:00
  (3) Stine Madslien Bakken 46:40 86 14:33 20 +19 104:38 5:09
  (4) Eivind Høydal 47:10 60 8:30 32 +12 151:48 9:43
 
33 1217 Heming/Njård OL 2           151:49 9:44
  (1) Ulrik Astrup Arnesen 34:42 28 4:23 28 0 34:42 4:23
  (2) Louise Bårdsen 27:02 77 4:59 23 -5 61:44 3:46
  (3) Erika Barlinn Korvald 44:08 50 12:01 28 +5 105:52 6:23
  (4) Claus Martinsen 45:57 49 7:17 33 +5 151:49 9:44
 
34 1122 DELTA 1           151:58 9:53
  (1) Vilho Loukkalahti 32:43 15 2:24 15 0 32:43 2:24
  (2) Josefina Sundman 25:18 38 3:15 2 -13 58:01 0:03
  (3) Margret Zimmermann 48:07 106 16:00 30 +28 106:08 6:39
  (4) Edvard Sundman 45:50 43 7:10 34 +4 151:58 9:53
 
35 1169 Kalevan Rasti 1           153:01 10:56
  (1) Arto Niiranen 36:31 53 6:12 53 0 36:31 6:12
  (2) Siiri Silvennoinen 29:07 141 7:04 80 +27 65:38 7:40
  (3) Essi Rautasalo 46:24 79 14:17 78 -2 112:02 12:33
  (4) Santeri Silvennoinen 40:59 8 2:19 35 -43 153:01 10:56
 
36 1225 OK Orient 1           153:11 11:06
  (1) Outi Hasu 38:53 88 8:34 88 0 38:53 8:34
  (2) Nuppu Lamminpää 29:29 148 7:26 111 +23 68:22 10:24
  (3) Casper Linnaila 38:50 10 6:43 40 -71 107:12 7:43
  (4) Emil Lönnström 45:59 50 7:19 36 -4 153:11 11:06
 
37 1163 Kungälvs OK 1           153:14 11:09
  (1) Albin Pålsson 36:50 60 6:31 60 0 36:50 6:31
  (2) Minda Langmoen 28:12 112 6:09 69 +9 65:02 7:04
  (3) Klara Pålsson 43:10 40 11:03 46 -23 108:12 8:43
  (4) Rickard Norlin 45:02 36 6:22 37 -9 153:14 11:09
 
38 1162 Nydalens SK 1           154:06 12:01
  (1) Anine Ahlsand 40:02 102 9:43 102 0 40:02 9:43
  (2) Solveig Kruger Hegstad 23:51 12 1:48 49 -53 63:53 5:55
  (3) Erik Olsvik Dengerud 36:14 5 4:07 2 -47 100:07 0:38
  (4) Jonas Madslien Bakken 53:59 116 15:19 38 +36 154:06 12:01
 
39 1196 Vänersborgs SK 1           155:28 13:23
  (1) Line Cederberg 40:52 121 10:33 121 0 40:52 10:33
  (2) Svea Hagrydh 24:43 24 2:40 78 -43 65:35 7:37
  (3) Viktor Wassèn 44:45 58 12:38 55 -23 110:20 10:51
  (4) Björn Cederberg 45:08 37 6:28 39 -16 155:28 13:23
 
40 1145 Hestra IF 1           156:14 14:09
  (1) Markus Larsson 30:56 3 0:37 3 0 30:56 0:37
  (2) Alice Aroneng 28:29 127 6:26 15 +12 59:25 1:27
  (3) Sofia Grahn 45:15 63 13:08 21 +6 104:40 5:11
  (4) Filip Grahn 51:34 95 12:54 40 +19 156:14 14:09
 
41 1164 Täby OK 1           157:39 15:34
  (1) Martin Herbert 42:13 146 11:54 146 0 42:13 11:54
  (2) Hanna Hänström 27:21 91 5:18 126 -20 69:34 11:36
  (3) Emma Hagrot 46:14 77 14:07 94 -32 115:48 16:19
  (4) Jens Rönnols 41:51 14 3:11 41 -53 157:39 15:34
 
42 1157 Koovee 1           157:42 15:37
  (1) Justus Laitinen 37:57 81 7:38 81 0 37:57 7:38
  (2) Amanda Uusitalo 25:47 49 3:44 45 -36 63:44 5:46
  (3) Petra Huttunen 47:16 91 15:09 71 +26 111:00 11:31
  (4) Markus Arvola 46:42 57 8:02 42 -29 157:42 15:37
 
43 1176 Falköpings AIK OK 1           157:45 15:40
  (1) Amanda Blennow 41:07 128 10:48 128 0 41:07 10:48
  (2) Vilma Blennow 23:03 4 1:00 50 -78 64:10 6:12
  (3) Elsa Wilhelmsson 46:13 76 14:06 58 +8 110:23 10:54
  (4) Sara Hagström 47:22 63 8:42 43 -15 157:45 15:40
 
44 1101 Raumar OL 1           157:49 15:44
  (1) Karoline Sønsterudbråten 39:23 92 9:04 92 0 39:23 9:04
  (2) Amund Hoel 23:30 9 1:27 33 -59 62:53 4:55
  (3) Vilde Kinneberg 49:00 113 16:53 77 +44 111:53 12:24
  (4) Vetle Christiansen 45:56 48 7:16 44 -33 157:49 15:44
 
45 1332 Tormestorps IF 2           157:50 15:45
  (1) Harald Ottmer 38:17 82 7:58 82 0 38:17 7:58
  (2) Elin Carlsson 25:22 40 3:19 44 -38 63:39 5:41
  (3) Miranda Reimer 45:40 68 13:33 49 +5 109:19 9:50
  (4) Karl-Johan Persson 48:31 70 9:51 45 -4 157:50 15:45
 
46 1218 Heming/Njård OL 3           157:56 15:51
  (1) Kristina Gjemdal 40:37 116 10:18 116 0 40:37 10:18
  (2) Carl Theodor Gustavsson 22:03 1 0:00 30 -86 62:40 4:42
  (3) Nelly Carlsson 46:27 82 14:20 48 +18 109:07 9:38
  (4) Robin Carlsson 48:49 71 10:09 46 -2 157:56 15:51
 
47 1106 Jönköpings OK 1           157:59 15:54
  (1) Oscar Nykvist 36:24 51 6:05 51 0 36:24 6:05
  (2) Kajsa Johansson 30:31 167 8:28 102 +51 66:55 8:57
  (3) Filippa Johansson 43:27 42 11:20 57 -45 110:22 10:53
  (4) Erik Nykvist 47:37 66 8:57 47 -10 157:59 15:54
 
48 1189 Långhundra IF 1           158:03 15:58
  (1) Anton Forsberg 31:23 5 1:04 5 0 31:23 1:04
  (2) Sanna Forsberg 33:13 205 11:10 56 +51 64:36 6:38
  (3) Maria Bengtsson 50:16 121 18:09 83 +27 114:52 15:23
  (4) Fredrik Wigertz 43:11 22 4:31 48 -35 158:03 15:58
 
49 1179 Hagaby GOIF 1           158:27 16:22
  (1) Fredrik Regborn 32:09 7 1:50 7 0 32:09 1:50
  (2) Josefin Höög 27:12 84 5:09 13 +6 59:21 1:23
  (3) Maria Gustafsson 51:09 127 19:02 59 +46 110:30 11:01
  (4) Harald Larsson 47:57 68 9:17 49 -10 158:27 16:22
 
50 1279 OK Kolmården 1           158:32 16:27
  (1) Oskar Leinonen 34:42 28 4:23 28 0 34:42 4:23
  (2) Märta Berggren 26:56 72 4:53 22 -6 61:38 3:40
  (3) Emma Bränneby 43:49 46 11:42 24 +2 105:27 5:58
  (4) Henrik Håkansson 53:05 107 14:25 50 +26 158:32 16:27
 
51 1185 Lunds OK 1           159:21 17:16
  (1) Jonas Hammarskiöld 40:10 105 9:51 105 0 40:10 9:51
  (2) Jenny Bredfelt 25:15 36 3:12 74 -31 65:25 7:27
  (3) Pim Hedberg 41:41 29 9:34 38 -36 107:06 7:37
  (4) Carl Rämmal 52:15 104 13:35 51 +13 159:21 17:16
 
52 1193 IK Hakarpspojkarna 1           159:25 17:20
  (1) Gabriella Gustafsson 36:51 61 6:32 61 0 36:51 6:32
  (2) Andreas Gustafsson 26:08 55 4:05 36 -25 62:59 5:01
  (3) Elin Granstedt 44:21 53 12:14 41 +5 107:20 7:51
  (4) Filip Ossiansson 52:05 101 13:25 52 +11 159:25 17:20
 
53 1187 Eksjö SOK 2           159:53 17:48
  (1) Nils Wärnsberg 35:04 37 4:45 37 0 35:04 4:45
  (2) Fanny J Sundblad 27:37 99 5:34 31 -6 62:41 4:43
  (3) Jahanna Andersson 47:59 101 15:52 62 +31 110:40 11:11
  (4) Erik Persson 49:13 74 10:33 53 -9 159:53 17:48
 
54 1148 Freidig 1           160:00 17:55
  (1) Karen Oline Kolstad 43:13 167 12:54 167 0 43:13 12:54
  (2) Frida Sæther 26:02 54 3:59 122 -45 69:15 11:17
  (3) Gina Mølnvik 46:24 79 14:17 92 -30 115:39 16:10
  (4) Rein Mårdalen 44:21 31 5:41 54 -38 160:00 17:55
 
55 1180 Heming/Njård OL 1           160:11 18:06
  (1) Tarjei Vollset 37:31 70 7:12 70 0 37:31 7:12
  (2) Mille Lund 27:03 79 5:00 54 -16 64:34 6:36
  (3) Sofie Skyttersæter Iversen 51:37 134 19:30 101 +47 116:11 16:42
  (4) Harald Astrup Arnesen 44:00 25 5:20 55 -46 160:11 18:06
 
56 1380 IK Vista 1           160:13 18:08
  (1) Annie Önsten 45:19 189 15:00 189 0 45:19 15:00
  (2) Ida Önsten 27:40 102 5:37 159 -30 72:59 15:01
  (3) Sophia Björnlinger 43:00 38 10:53 96 -63 115:59 16:30
  (4) Jakob Wahl 44:14 28 5:34 56 -40 160:13 18:08
 
57 1345 OK99 Hradec Králové 2           160:15 18:10
  (1) David Zlamal 41:19 135 11:00 135 0 41:19 11:00
  (2) Klarka Novotna 23:32 10 1:29 63 -72 64:51 6:53
  (3) Misa Machachova 45:15 63 13:08 53 -10 110:06 10:37
  (4) Matej Masata 50:09 84 11:29 57 +4 160:15 18:10
 
58 1374 Stora Tuna OK 2           160:37 18:32
  (1) Jesper Svensk 39:56 100 9:37 100 0 39:56 9:37
  (2) Hanna Barkegren 25:02 32 2:59 68 -32 64:58 7:00
  (3) Matilda Dammvik 46:01 75 13:54 69 +1 110:59 11:30
  (4) Fredrik Wallin 49:38 76 10:58 58 -11 160:37 18:32
 
59 1228 Tullinge SK 4           161:04 18:59
  (1) Magdalena van de Voorde 39:32 94 9:13 94 0 39:32 9:13
  (2) Ebba Leickt 28:28 126 6:25 108 +14 68:00 10:02
  (3) Simon Alheim 47:28 97 15:21 88 -20 115:28 15:59
  (4) Olle Andersson 45:36 40 6:56 59 -29 161:04 18:59
 
60 1369 Nydalens SK 4           161:12 19:07
  (1) Elias Wiklund 34:36 26 4:17 26 0 34:36 4:17
  (2) Anine Hallèn 28:23 123 6:20 36 +10 62:59 5:01
  (3) Anniken Aarrestad 48:06 104 15:59 72 +36 111:05 11:36
  (4) Vebjørn Tandberg 50:07 82 11:27 60 -12 161:12 19:07
 
61 1244 Kouvolan Suunnistajat 1           161:14 19:09
  (1) Tiia Kunelius 43:14 168 12:55 168 0 43:14 12:55
  (2) Noora Hyyrynen 26:55 71 4:52 133 -35 70:09 12:11
  (3) Miika Irtola 45:20 67 13:13 89 -44 115:29 16:00
  (4) Sauli Pietikäinen 45:45 41 7:05 61 -28 161:14 19:09
 
62 1139 Rajamäen Rykmentti 1           161:19 19:14
  (1) Miika Koskinen 35:09 39 4:50 39 0 35:09 4:50
  (2) Mirabella Tolonen 31:16 178 9:13 97 +58 66:25 8:27
  (3) Annabella Tolonen 40:39 18 8:32 37 -60 107:04 7:35
  (4) Akseli Leino 54:15 117 15:35 62 +25 161:19 19:14
 
63 1291 Vallset/Stange OL 1           161:23 19:18
  (1) Dorte Narum 40:12 106 9:53 106 0 40:12 9:53
  (2) Sigrid Bjørgen 25:10 35 3:07 72 -34 65:22 7:24
  (3) Sigurd Ruud Skjeseth 41:40 28 9:33 35 -37 107:02 7:33
  (4) Eldbjørg Narum 54:21 120 15:41 63 +28 161:23 19:18
 
64 1320 Byåsen 1           161:28 19:23
  (1) Emma Arnesen 42:44 159 12:25 159 0 42:44 12:25
  (2) Mikkel Flått 23:27 8 1:24 92 -67 66:11 8:13
  (3) Marte Hagen 43:29 43 11:22 50 -42 109:40 10:11
  (4) Brage Jørum 51:48 97 13:08 64 +14 161:28 19:23
 
65 1356 OK Roxen 1           161:40 19:35
  (1) Elias Rankka 34:43 30 4:24 30 0 34:43 4:24
  (2) Gerda Rankka 27:06 81 5:03 24 -6 61:49 3:51
  (3) Fanny Asketun 48:23 107 16:16 54 +30 110:12 10:43
  (4) Emil Thellsén 51:28 93 12:48 65 +11 161:40 19:35
 
66 1121 Fossum IF 2           161:53 19:48
  (1) Christine Williksen Høiland 38:32 85 8:13 85 0 38:32 8:13
  (2) Ida Gotaas Buøen 26:22 62 4:19 65 -20 64:54 6:56
  (3) Andreas Bakke Moan 42:09 33 10:02 36 -29 107:03 7:34
  (4) Pierre Chambenoit 54:50 124 16:10 66 +30 161:53 19:48
 
67 1137 Frol IL 1           162:21 20:16
  (1) Jonas Ressem 36:22 50 6:03 50 0 36:22 6:03
  (2) Marie Wold Stavrum 29:23 146 7:20 83 +33 65:45 7:47
  (3) Kajsa Stina Sandstad 50:46 124 18:39 107 +24 116:31 17:02
  (4) Vegard Ressem 45:50 43 7:10 67 -40 162:21 20:16
 
68 1124 Hjärnarps GH OL 1           162:24 20:19
  (1) Kajsa Hedin 41:41 142 11:22 142 0 41:41 11:22
  (2) Erica Eriksson 27:02 77 4:59 118 -24 68:43 10:45
  (3) Jakob Höst 47:19 93 15:12 98 -20 116:02 16:33
  (4) Rasmus Svantesson 46:22 53 7:42 68 -30 162:24 20:19
 
69 1167 Ringerike OL 1           162:30 20:25
  (1) Lars Grønlund 32:04 6 1:45 6 0 32:04 1:45
  (2) Thea Heimstad Kleiven 26:30 66 4:27 8 +2 58:34 0:36
  (3) Trine Disch Kihle 51:47 136 19:40 56 +48 110:21 10:52
  (4) Geir Strande Syrrist 52:09 103 13:29 69 +13 162:30 20:25
 
70 1280 OK Kolmården 2           162:31 20:26
  (1) Emil Ljungemyr 39:51 97 9:32 97 0 39:51 9:32
  (2) Sofia Berggren 26:17 59 4:14 91 -6 66:08 8:10
  (3) Julia Eriksson 50:14 119 18:07 105 +14 116:22 16:53
  (4) Ville Johansson 46:09 51 7:29 70 -35 162:31 20:26
 
71 1349 Sundsvalls OK 1           162:44 20:39
  (1) Eddie Edström 34:57 35 4:38 35 0 34:57 4:38
  (2) Stina Nordin 25:36 44 3:33 18 -17 60:33 2:35
  (3) Hanna Hugosson 46:33 83 14:26 38 +20 107:06 7:37
  (4) Johan Nordin 55:38 128 16:58 71 +33 162:44 20:39
 
72 1233 Hiisirasti 1           162:52 20:47
  (1) Noora Koskinen 40:28 112 10:09 112 0 40:28 10:09
  (2) Katriina Jasu 30:58 175 8:55 143 +31 71:26 13:28
  (3) Joona Huila 44:47 59 12:40 102 -41 116:13 16:44
  (4) Riku Juhala 46:39 55 7:59 72 -30 162:52 20:47
 
72 1292 Helsingin Suunnistajat 3           162:52 20:47
  (1) Atte Hietaoja 38:58 89 8:39 89 0 38:58 8:39
  (2) Katariina Aaltonen 27:16 90 5:13 93 +4 66:14 8:16
  (3) Elsi Pöllänen 50:13 118 18:06 106 +13 116:27 16:58
  (4) Topi Syrjäläinen 46:25 54 7:45 72 -34 162:52 20:47
 
74 1115 Turun Suunnistajat 1           163:31 21:26
  (1) Otto Itkonen 37:35 71 7:16 71 0 37:35 7:16
  (2) Laura Neuvonen 29:44 151 7:41 104 +33 67:19 9:21
  (3) Lilja Österman 48:48 112 16:41 100 -4 116:07 16:38
  (4) Samuli Koskinen 47:24 64 8:44 74 -26 163:31 21:26
 
75 1126 Nyköpings OK 1           165:10 23:05
  (1) Oskar Engman 41:35 141 11:16 141 0 41:35 11:16
  (2) Amanda Scherlin 24:45 26 2:42 95 -46 66:20 8:22
  (3) Rebecka Hylander 45:11 62 13:04 76 -19 111:31 12:02
  (4) Oliver Nilsson 53:39 111 14:59 75 -1 165:10 23:05
 
76 1141 Markbygdens OK 2           165:15 23:10
  (1) Ivar Sörqvist 37:42 74 7:23 74 0 37:42 7:23
  (2) Emelie Udd 27:14 87 5:11 66 -8 64:56 6:58
  (3) Emma Nilsson 45:57 73 13:50 67 +1 110:53 11:24
  (4) Erik Persson 54:22 121 15:42 76 +9 165:15 23:10
 
77 1111 Sävedalens AIK 1           165:16 23:11
  (1) Heino Ollin 34:30 23 4:11 23 0 34:30 4:11
  (2) Emma Renberg 30:34 169 8:31 70 +47 65:04 7:06
  (3) Agnes Spånér 55:16 178 23:09 126 +56 120:20 20:51
  (4) Oskar Lindqvist 44:56 34 6:16 77 -49 165:16 23:11
 
78 1212 OK Ravinen 2           165:35 23:30
  (1) Ebba Pegestam 45:42 196 15:23 196 0 45:42 15:23
  (2) Axel Granqvist 22:52 3 0:49 114 -82 68:34 10:36
  (3) Tone Albrektsson 44:43 56 12:36 79 -35 113:17 13:48
  (4) Erik Forsberg 52:18 105 13:38 78 -1 165:35 23:30
 
79 1202 Korsnäs IF OK/Ok Hällen           165:41 23:36
  (1) Jonna Jungåker 40:38 117 10:19 117 0 40:38 10:19
  (2) Isak Åberg 24:07 16 2:04 62 -55 64:45 6:47
  (3) Erica Edman 45:18 66 13:11 52 -10 110:03 10:34
  (4) Christofer Pettersson 55:38 128 16:58 79 +27 165:41 23:36
 
80 1227 Tullinge SK 3           165:44 23:39
  (1) Albin Andersson 37:03 67 6:44 67 0 37:03 6:44
  (2) Frida Forsberg 32:59 199 10:56 131 +64 70:02 12:04
  (3) Amanda Berggren 43:37 44 11:30 81 -50 113:39 14:10
  (4) Daniel Bbengtsson 52:05 101 13:25 80 -1 165:44 23:39
 
81 1307 Västerås SOK 2           166:19 24:14
  (1) Andreas Sundström 36:40 57 6:21 57 0 36:40 6:21
  (2) Lovisa Byman 26:57 73 4:54 43 -14 63:37 5:39
  (3) Sara Hamrefors 51:36 133 19:29 86 +43 115:13 15:44
  (4) August Mikaelsson 51:06 90 12:26 81 -5 166:19 24:14
 
82 1127 Asker SK 2           166:31 24:26
  (1) Ola Løvald Bråten 38:21 83 8:02 83 0 38:21 8:02
  (2) Fanni Jauhojärvi 28:22 121 6:19 100 +17 66:43 8:45
  (3) Ragnhild Løvli 50:10 117 18:03 110 +10 116:53 17:24
  (4) Sigurd Tandberg Ryan 49:38 76 10:58 82 -28 166:31 24:26
 
83 1161 Stora Tuna OK 1           166:49 24:44
  (1) Linnea Malmberg 47:04 200 16:45 200 0 47:04 16:45
  (2) Melina Carlsson 26:39 69 4:36 170 -30 73:43 15:45
  (3) Anton Gustafsson 41:16 24 9:09 84 -86 114:59 15:30
  (4) Willhelm Finn-Eriksson 51:50 98 13:10 83 -1 166:49 24:44
 
84 1183 Kils OK 1           166:52 24:47
  (1) Sanna Skoog 36:44 59 6:25 59 0 36:44 6:25
  (2) Andreas Uller 26:19 60 4:16 38 -21 63:03 5:05
  (3) Viktor Skoog 39:37 14 7:30 12 -26 102:40 3:11
  (4) Sanna Stenholm 64:12 177 25:32 84 +72 166:52 24:47
 
85 1191 IF Sturla 1           166:53 24:48
  (1) Ingunn Vari 42:41 158 12:22 158 0 42:41 12:22
  (2) Kristoffer Knige 23:14 5 1:11 88 -70 65:55 7:57
  (3) Magnhild Frydenlund 53:54 156 21:47 119 +31 119:49 20:20
  (4) Yngvar Høimyr Solberg 47:04 59 8:24 85 -34 166:53 24:48
 
86 1222 OK Denseln 1           166:56 24:51
  (1) Max Berggren 30:19 1 0:00 1 0 30:19 0:00
  (2) Vilma Karlsson 29:02 139 6:59 13 +12 59:21 1:23
  (3) Sarah Persson 62:34 215 30:27 130 +117 121:55 22:26
  (4) Fredrik Malmfors 45:01 35 6:21 86 -44 166:56 24:51
 
87 1263 Södertälje-Nykvarn OF 2           167:19 25:14
  (1) Tyra Kleijn 39:01 91 8:42 91 0 39:01 8:42
  (2) Klara Andén 33:52 215 11:49 156 +65 72:53 14:55
  (3) Patrik Roos 47:10 89 15:03 121 -35 120:03 20:34
  (4) Jesper Sjöblom 47:16 62 8:36 87 -34 167:19 25:14
 
88 1159 Linköpings OK 1           167:25 25:20
  (1) Sven Engström 36:55 63 6:36 63 0 36:55 6:36
  (2) Emma Lindell 31:14 176 9:11 109 +46 68:09 10:11
  (3) Stina Gustås 49:04 114 16:57 112 +3 117:13 17:44
  (4) Fredrik Tegström 50:12 85 11:32 88 -24 167:25 25:20
 
89 1282 MS Parma 2           167:33 25:28
  (1) Akseli Ruohola 38:49 87 8:30 87 0 38:49 8:30
  (2) Hanne-Line Ekström 29:08 142 7:05 107 +20 67:57 9:59
  (3) Anni Valtonen 48:06 104 15:59 99 -8 116:03 16:34
  (4) Aaro Ruohola 51:30 94 12:50 89 -10 167:33 25:28
 
90 1257 Halden SK 2           170:06 28:01
  (1) Peter Nordbrøden 39:37 95 9:18 95 0 39:37 9:18
  (2) Astrid Næss Bjørgul 28:34 129 6:31 110 +15 68:11 10:13
  (3) Ingvild Torgersen 47:27 95 15:20 91 -19 115:38 16:09
  (4) Petter Nordsted Kildebo 54:28 122 15:48 90 -1 170:06 28:01
 
91 1155 Domnarvets GOIF 1           170:28 28:23
  (1) Henrik Montén 42:22 149 12:03 149 0 42:22 12:03
  (2) Ida Kihlén 26:19 60 4:16 117 -32 68:41 10:43
  (3) Maja Eriksson 47:53 100 15:46 108 -9 116:34 17:05
  (4) Fredrik Persson 53:54 114 15:14 91 -17 170:28 28:23
 
92 1211 Sol Tranås 1           170:33 28:28
  (1) Daniel Posch 33:51 22 3:32 22 0 33:51 3:32
  (2) Elin Posch 31:51 186 9:48 81 +59 65:42 7:44
  (3) Lovisa Härold 45:17 65 13:10 69 -12 110:59 11:30
  (4) Arvid Nord 59:34 150 20:54 92 +23 170:33 28:28
 
93 1253 Hamar OK 1           170:36 28:31
  (1) Ingeborg Ellegaard Melby 39:55 98 9:36 98 0 39:55 9:36
  (2) Matias Noren 24:44 25 2:41 58 -40 64:39 6:41
  (3) Nora Hui Andersen 55:25 180 23:18 122 +64 120:04 20:35
  (4) Jørgen Elisenberg 50:32 87 11:52 93 -29 170:36 28:31
 
94 1383 Larvik OK 1           170:38 28:33
  (1) Karl Fremstad 37:49 78 7:30 78 0 37:49 7:30
  (2) Tobias Kristensen 27:39 101 5:36 75 -3 65:28 7:30
  (3) Lovise Fremstad 46:00 74 13:53 75 0 111:28 11:59
  (4) Julie Hjortland 59:10 146 20:30 94 +19 170:38 28:33
 
95 1118 IL Tyrving 1           170:45 28:40
  (1) Kristin Helland-Hansen 41:16 133 10:57 133 0 41:16 10:57
  (2) Siri Grandal 26:40 70 4:37 106 -27 67:56 9:58
  (3) Astrid Fiskum 42:46 37 10:39 63 -43 110:42 11:13
  (4) Julie Marie Kinneberg 60:03 152 21:23 95 +32 170:45 28:40
 
96 1293 Västerbergslagens OL 1           170:57 28:52
  (1) Andre Andersson 41:15 131 10:56 131 0 41:15 10:56
  (2) Matilda Eriksson 28:16 116 6:13 125 -6 69:31 11:33
  (3) Maria Andersson 54:34 165 22:27 141 +16 124:05 24:36
  (4) Johan Winther 46:52 58 8:12 96 -45 170:57 28:52
 
97 1230 Tullinge SK 6           170:58 28:53
  (1) Linnéa Engstedt 42:44 159 12:25 159 0 42:44 12:25
  (2) Amanda Blomdahl 36:01 238 13:58 206 +47 78:45 20:47
  (3) Erik Engstedt 45:56 72 13:49 142 -64 124:41 25:12
  (4) Niklas Sundqvist 46:17 52 7:37 97 -45 170:58 28:53
 
98 1186 Rastikarhut 1           171:03 28:58
  (1) Jarkko Koivumäki 41:13 130 10:54 130 0 41:13 10:54
  (2) Lotta Sandroos 28:07 109 6:04 123 -7 69:20 11:22
  (3) Pia Isolähteenmäki 46:33 83 14:26 95 -28 115:53 16:24
  (4) Antti Mäkelä 55:10 126 16:30 98 +3 171:03 28:58
 
99 1166 Ringsaker OL 1           171:06 29:01
  (1) Simen Bordal 33:06 17 2:47 17 0 33:06 2:47
  (2) Kristine Fjeld 31:16 178 9:13 52 +35 64:22 6:24
  (3) Anne Larsen 53:57 157 21:50 113 +61 118:19 18:50
  (4) Henrik Bordal 52:47 106 14:07 99 -14 171:06 29:01
 
100 1119 Haninge SOK 1           171:14 29:09
  (1) Hugo Dahlberg 34:46 31 4:27 31 0 34:46 4:27
  (2) Jennifer Andersson 34:55 230 12:52 129 +98 69:41 11:43
  (3) Hanna Korhonen 43:57 47 11:50 80 -49 113:38 14:09
  (4) Oskar Greilert 57:36 139 18:56 100 +20 171:14 29:09
 
101 1343 OK Dacke 1           171:28 29:23
  (1) Oscar Johansson 35:07 38 4:48 38 0 35:07 4:48
  (2) Sanna Pettersson 29:31 149 7:28 57 +19 64:38 6:40
  (3) Amanda Johansson 46:14 77 14:07 66 +9 110:52 11:23
  (4) Andreas Henrysson 60:36 156 21:56 101 +35 171:28 29:23
 
102 1144 OK Kåre 1           172:45 30:40
  (1) Elina von Krusenstierna 42:58 164 12:39 164 0 42:58 12:39
  (2) Julia Adolfsson 30:19 163 8:16 164 0 73:17 15:19
  (3) Sarah Hale 41:57 32 9:50 87 -77 115:14 15:45
  (4) Amelie Ekström 57:31 137 18:51 102 +15 172:45 30:40
 
103 1362 Gävle OK 1           172:47 30:42
  (1) Kristin Boman 48:06 211 17:47 211 0 48:06 17:47
  (2) Simon Sjöberg 27:31 96 5:28 184 -27 75:37 17:39
  (3) Hanna Sjöberg 47:24 94 15:17 135 -49 123:01 23:32
  (4) Erik Hållström 49:46 79 11:06 103 -32 172:47 30:42
 
104 1152 Leksands OK 1           173:11 31:06
  (1) Ellen Sarenmark 44:57 182 14:38 182 0 44:57 14:38
  (2) Jonna Ramsell 32:03 188 10:00 193 +11 77:00 19:02
  (3) Maja Enges 53:09 150 21:02 169 -24 130:09 30:40
  (4) Johan Söderlund 43:02 21 4:22 104 -65 173:11 31:06
 
105 1129 Porsgrunn OL 1           173:13 31:08
  (1) Tonje Vassend 42:24 150 12:05 150 0 42:24 12:05
  (2) Astrid Styrvold 27:13 85 5:10 127 -23 69:37 11:39
  (3) Krsitine Ausen 52:09 139 20:02 128 +1 121:46 22:17
  (4) Paul Martin Remme 51:27 92 12:47 105 -23 173:13 31:08
 
106 1133 OK Södertörn 1           173:33 31:28
  (1) Wiliam Nilsson 37:07 68 6:48 68 0 37:07 6:48
  (2) Alice Törnblom 28:43 132 6:40 85 +17 65:50 7:52
  (3) Matilda Renlund 54:26 163 22:19 124 +39 120:16 20:47
  (4) Måns Hellgren 53:17 108 14:37 106 -18 173:33 31:28
 
107 1138 IFK Moras OK 1           174:07 32:02
  (1) Sara Wadman 40:24 110 10:05 110 0 40:24 10:05
  (2) Gabriel Höjlind 23:54 15 1:51 51 -59 64:18 6:20
  (3) Daniel Duhlbo 50:47 125 18:40 85 +34 115:05 15:36
  (4) Hanna Eriksson 59:02 144 20:22 107 +22 174:07 32:02
 
108 1376 Stora Tuna OK 4           174:14 32:09
  (1) Henning Sjöqvist 35:16 41 4:57 41 0 35:16 4:57
  (2) Stina Bayard 29:24 147 7:21 59 +18 64:40 6:42
  (3) Nils Alexandersson 39:04 11 6:57 15 -44 103:44 4:15
  (4) Anna Lång 70:30 203 31:50 108 +93 174:14 32:09
 
109 1190 Degerfors OK/OK Djerf 1           174:49 32:44
  (1) Robin Svennberg 40:04 103 9:45 103 0 40:04 9:45
  (2) Kristina Carlqvist 30:00 157 7:57 132 +29 70:04 12:06
  (3) Elin Lindberg 50:27 122 18:20 127 -5 120:31 21:02
  (4) Filip Jacobsson 54:18 118 15:38 109 -18 174:49 32:44
 
110 1333 Bjursås OK 1           174:54 32:49
  (1) Ronja Björklund 42:35 156 12:16 156 0 42:35 12:16
  (2) Viktor Isaks 23:18 7 1:15 86 -70 65:53 7:55
  (3) Anna Björklund 58:54 200 26:47 143 +57 124:47 25:18
  (4) Albin Bergkvist 50:07 82 11:27 110 -33 174:54 32:49
 
111 1256 OK Kåre/Grycksbo/Säterbygden           174:56 32:51
  (1) Oskar Sandberg 31:01 4 0:42 4 0 31:01 0:42
  (2) Vilma Von Krusenstierna 27:34 98 5:31 9 +5 58:35 0:37
  (3) Tova Olsson 50:15 120 18:08 47 +38 108:50 9:21
  (4) Magnus Östgren 66:06 186 27:26 111 +64 174:56 32:51
 
112 1181 OK Roslagen 1           175:00 32:55
  (1) Kalle Söderbärg 36:39 56 6:20 56 0 36:39 6:20
  (2) Caroline Löchting Thunberg 29:21 144 7:18 90 +34 66:00 8:02
  (3) Alice Frost 44:44 57 12:37 64 -26 110:44 11:15
  (4) Anton Gille 64:16 178 25:36 112 +48 175:00 32:55
 
113 1295 Bredaryds SOK 1           175:15 33:10
  (1) Elisabeth Aronsson 47:22 204 17:03 204 0 47:22 17:03
  (2) Filip Trofast 25:36 44 3:33 157 -47 72:58 15:00
  (3) Moa Hansson 43:23 41 11:16 104 -53 116:21 16:52
  (4) Linnea Andersson 58:54 143 20:14 113 +9 175:15 33:10
 
114 1149 Uddevalla OK 1           175:25 33:20
  (1) Moa Gustafsson 39:41 96 9:22 96 0 39:41 9:22
  (2) Elin Winberg 32:47 196 10:44 151 +55 72:28 14:30
  (3) Elin Wassenius 47:39 98 15:32 123 -28 120:07 20:38
  (4) Malin Widén 55:18 127 16:38 114 -9 175:25 33:20
 
114 1156 Angelniemen Ankkuri 1           175:25 33:20
  (1) Anni Reiman 45:31 191 15:12 191 0 45:31 15:12
  (2) Selja Kaartinen 28:55 136 6:52 176 -15 74:26 16:28
  (3) Lilia Emaldinova 45:51 71 13:44 125 -51 120:17 20:48
  (4) Joni Juva 55:08 125 16:28 114 -11 175:25 33:20
 
116 1377 Rastivarsat 1           175:26 33:21
  (1) Milla Lohikainen 48:55 221 18:36 221 0 48:55 18:36
  (2) Elina Immonen 30:14 162 8:11 208 -13 79:09 21:11
  (3) Miska Tervala 49:36 115 17:29 157 -51 128:45 29:16
  (4) Valtteri Rantala 46:41 56 8:01 116 -41 175:26 33:21
 
117 1361 Ärla IF 1           175:43 33:38
  (1) Oskar Karlsson 36:38 55 6:19 55 0 36:38 6:19
  (2) Pontus Olofsson-Bierfeldt 27:13 85 5:10 47 -8 63:51 5:53
  (3) Sofie Ohlsson 51:42 135 19:35 90 +43 115:33 16:04
  (4) Sophie Eriksson 60:10 153 21:30 117 +27 175:43 33:38
 
118 1165 Helsingborgs SOK 1           175:51 33:46
  (1) Axel Schulz 33:25 19 3:06 19 0 33:25 3:06
  (2) Malin Thorneman 32:08 189 10:05 76 +57 65:33 7:35
  (3) Astrid Henriksson 60:41 208 28:34 148 +72 126:14 26:45
  (4) Joakim Sjöberg 49:37 75 10:57 118 -30 175:51 33:46
 
119 1315 Ås-UMB Orientering 2           175:59 33:54
  (1) Henrik Eijsink 38:22 84 8:03 84 0 38:22 8:03
  (2) Anne Marte Schei 28:07 109 6:04 98 +14 66:29 8:31
  (3) Anders Stiansen Nygård 47:12 90 15:05 82 -16 113:41 14:12
  (4) Kim Dirro 62:18 167 23:38 119 +37 175:59 33:54
 
119 1284 Lierbygda OL 1           175:59 33:54
  (1) Tilla Farnes Hennum 45:37 194 15:18 194 0 45:37 15:18
  (2) Sander Arntzen 23:15 6 1:12 121 -73 68:52 10:54
  (3) Synne Strand 47:08 87 15:01 97 -24 116:00 16:31
  (4) Silje Arntzen 59:59 151 21:19 119 +22 175:59 33:54
 
121 1247 Sävedalens AIK 2           176:09 34:04
  (1) Oskar Vigren 35:30 46 5:11 46 0 35:30 5:11
  (2) Josefin Bernhed 35:49 237 13:46 142 +96 71:19 13:21
  (3) Anna Henriksson 55:12 176 23:05 150 +8 126:31 27:02
  (4) Oscar Renberg 49:38 76 10:58 121 -29 176:09 34:04
 
122 1287 Espoon Suunta 1           176:16 34:11
  (1) Ilmari Ikäheimo 35:54 47 5:35 47 0 35:54 5:35
  (2) Ella Mahlamäki 26:08 55 4:05 27 -20 62:02 4:04
  (3) Ida Alho 54:48 167 22:41 109 +82 116:50 17:21
  (4) Lari Pernu 59:26 148 20:46 122 +13 176:16 34:11
 
123 1184 OK Klemmingen 1           176:39 34:34
  (1) Ebba Jansson Järpling 40:28 112 10:09 112 0 40:28 10:09
  (2) Simon Jansson Järpling 31:14 176 9:11 147 +35 71:42 13:44
  (3) Ylva Sahl Paavo 54:54 168 22:47 151 +4 126:36 27:07
  (4) Håkan Palm 50:03 81 11:23 123 -28 176:39 34:34
 
124 1213 OK Ravinen 3           176:41 34:36
  (1) Matilda Forsberg 42:49 162 12:30 162 0 42:49 12:30
  (2) Hugo Thorell 26:00 53 3:57 120 -42 68:49 10:51
  (3) Julia Frejd 51:12 130 19:05 120 0 120:01 20:32
  (4) Axel Svensson 56:40 134 18:00 124 +4 176:41 34:36
 
125 1394 Waxholms OK/Gustavsbergs OK           176:59 34:54
  (1) Anton Gumaelius 41:17 134 10:58 134 0 41:17 10:58
  (2) Selma Gumaelius 27:26 94 5:23 118 -16 68:43 10:45
  (3) Erica Strandberg 66:19 232 34:12 190 +72 135:02 35:33
  (4) Nils Gumaelius 41:57 16 3:17 125 -65 176:59 34:54
 
126 1229 Tullinge SK 5           177:50 35:45
  (1) Simon Imark 34:49 32 4:30 32 0 34:49 4:30
  (2) Ronja Bergman 41:53 264 19:50 192 +160 76:42 18:44
  (3) Märta Skog 47:18 92 15:11 140 -52 124:00 24:31
  (4) Joel Pettersson 53:50 113 15:10 126 -14 177:50 35:45
 
127 1151 Tullinge SK 1           177:55 35:50
  (1) Victor Imark 36:55 63 6:36 63 0 36:55 6:36
  (2) Hanna Tynong 41:44 263 19:41 204 +141 78:39 20:41
  (3) Alexandra Lengquist 54:08 158 22:01 180 -24 132:47 33:18
  (4) Emil Andersson 45:08 37 6:28 127 -53 177:55 35:50
 
128 1388 OK77 1           178:00 35:55
  (1) Fabian af Hellström 41:01 124 10:42 124 0 41:01 10:42
  (2) Isabel Donner 27:38 100 5:35 116 -8 68:39 10:41
  (3) Jenny Ray 53:40 154 21:33 134 +18 122:19 22:50
  (4) Kare Visuri 55:41 130 17:01 128 -6 178:00 35:55
 
129 1289 Snättringe SK 2           178:08 36:03
  (1) Martin Nilsson 34:32 24 4:13 24 0 34:32 4:13
  (2) Kristina Tedhamre 28:22 121 6:19 35 +11 62:54 4:56
  (3) Alva Karlsson 48:29 109 16:22 74 +39 111:23 11:54
  (4) Jesper Andersson 66:45 189 28:05 129 +55 178:08 36:03
 
130 1107 OK Nolaskogsarna 1           178:12 36:07
  (1) Stina Magnusson 42:29 152 12:10 152 0 42:29 12:10
  (2) Hugo Eriksson 23:48 11 1:45 94 -58 66:17 8:19
  (3) Josefin Mikaelsson 44:17 52 12:10 61 -33 110:34 11:05
  (4) Lina Åhlund 67:38 194 28:58 130 +69 178:12 36:07
 
131 1294 Västerbergslagens OL/Insjöns IF OK 1           179:03 36:58
  (1) Lukas Danielsson 45:00 185 14:41 185 0 45:00 14:41
  (2) Cajsa Martinsson 28:21 119 6:18 167 -18 73:21 15:23
  (3) Linnea Hahne 46:26 81 14:19 118 -49 119:47 20:18
  (4) Fredrik Bergstrand 59:16 147 20:36 131 +13 179:03 36:58
 
132 1170 OK Alehof 1           179:05 37:00
  (1) Colin Fransson-Lee 42:31 155 12:12 155 0 42:31 12:12
  (2) Olivia Ullman 33:11 204 11:08 186 +31 75:42 17:44
  (3) Tilda Karlsson 52:47 146 20:40 155 -31 128:29 29:00
  (4) Karl Modig 50:36 88 11:56 132 -23 179:05 37:00
 
133 1236 Finspångs SOK 2           179:07 37:02
  (1) Alexander Wiklund 44:50 179 14:31 179 0 44:50 14:31
  (2) Elin Johansson 28:24 124 6:21 163 -16 73:14 15:16
  (3) Frida Strömberg 57:01 187 24:54 171 +8 130:15 30:46
  (4) Sebastian Svensson 48:52 72 10:12 133 -38 179:07 37:02
 
134 1341 GOIF Tjalve 1           179:08 37:03
  (1) Lisa Malmström 36:57 65 6:38 65 0 36:57 6:38
  (2) Felix Luks 26:28 65 4:25 40 -25 63:25 5:27
  (3) Jenny Karlsson 53:41 155 21:34 111 +71 117:06 17:37
  (4) Kalle Karlsson 62:02 164 23:22 134 +23 179:08 37:03
 
135 1272 OK Ozons 1           179:29 37:24
  (1) Mikelis Ziemelis 43:59 175 13:40 175 0 43:59 13:40
  (2) Diana Marta Ruka 26:22 62 4:19 135 -40 70:21 12:23
  (3) Madara Brice 52:52 147 20:45 136 +1 123:13 23:44
  (4) Rudolfs Alsbergs 56:16 133 17:36 135 -1 179:29 37:24
 
136 1355 Göteborg/Majorna OK 2           179:31 37:26
  (1) Felix Garmer 44:10 176 13:51 176 0 44:10 13:51
  (2) Moa Kuhlin 28:38 130 6:35 154 -22 72:48 14:50
  (3) Elvira Sellgren 53:16 152 21:09 146 -8 126:04 26:35
  (4) Jesper Mattsson 53:27 109 14:47 136 -10 179:31 37:26
 
136 1299 FarumTisvilde OK 2           179:31 37:26
  (1) Emilie Ryberg Vikkelsø 47:51 210 17:32 210 0 47:51 17:32
  (2) Ivar Wibe 24:41 23 2:38 152 -58 72:32 14:34
  (3) Iben Valery 56:33 184 24:26 164 +12 129:05 29:36
  (4) Malthe Gaarsdal 50:26 86 11:46 136 -28 179:31 37:26
 
138 1243 Lynx 1           179:33 37:28
  (1) Niklas Sarparanta 37:50 79 7:31 79 0 37:50 7:31
  (2) Heidi Plit 28:06 108 6:03 89 +10 65:56 7:58
  (3) Anni Kivilaakso 57:42 190 25:35 139 +50 123:38 24:09
  (4) Ollipekka Heikkilä 55:55 131 17:15 138 -1 179:33 37:28
 
139 1120 Gotland 1           179:48 37:43
  (1) Fredrik Levin 42:37 157 12:18 157 0 42:37 12:18
  (2) Tove Rönnbäck 25:50 52 3:47 112 -45 68:27 10:29
  (3) Junia Birgersson 51:10 128 19:03 116 +4 119:37 20:08
  (4) John Funkquist 60:11 154 21:31 139 +23 179:48 37:43
 
140 1316 Ryda SK 1           179:50 37:45
  (1) Annie Hyrefeldt 41:10 129 10:51 129 0 41:10 10:51
  (2) Linn Eriksson 29:56 156 7:53 138 +9 71:06 13:08
  (3) Sofie Andersson 51:11 129 19:04 133 -5 122:17 22:48
  (4) Johanna Öberg 57:33 138 18:53 140 +7 179:50 37:45
 
141 1273 Nyköpings OK 2           179:51 37:46
  (1) Linnéa Wejås 43:09 166 12:50 166 0 43:09 12:50
  (2) Carl Carlsson 24:45 26 2:42 105 -61 67:54 9:56
  (3) Amanda Delvén 61:02 210 28:55 160 +55 128:56 29:27
  (4) Hugo Segerström 50:55 89 12:15 141 -19 179:51 37:46
 
142 1160 Lillomarka OL 2           179:59 37:54
  (1) Natalie Blomseth 42:15 147 11:56 147 0 42:15 11:56
  (2) Kristin Blindheim 26:14 58 4:11 113 -34 68:29 10:31
  (3) Ingvild Brekke 47:51 99 15:44 103 -10 116:20 16:51
  (4) Oline Horten 63:39 176 24:59 142 +39 179:59 37:54
 
143 1221 Köping-Kolsva OK 1           180:10 38:05
  (1) Samuel Hedlund 36:59 66 6:40 66 0 36:59 6:40
  (2) Rebecka Stafström 34:09 223 12:06 139 +73 71:08 13:10
  (3) Teresa Stafström 55:34 182 23:27 152 +13 126:42 27:13
  (4) Jacob Ahlström 53:28 110 14:48 143 -9 180:10 38:05
 
144 1352 Mullsjö SOK 1           180:14 38:09
  (1) Richard Lundstedt 37:26 69 7:07 69 0 37:26 7:07
  (2) Tove Wiberg 27:31 96 5:28 67 -2 64:57 6:59
  (3) Stina Nero 65:15 227 33:08 170 +103 130:12 30:43
  (4) Albin Axelsson 50:02 80 11:22 144 -26 180:14 38:09
 
145 1312 Vallentuna-Össeby OL 1           182:30 40:25
  (1) Patrik Sundgren 43:49 174 13:30 174 0 43:49 13:30
  (2) Cecilia Kraft 30:31 167 8:28 175 +1 74:20 16:22
  (3) Elin Giding 51:08 126 19:01 145 -30 125:28 25:59
  (4) William Hultqvist 57:02 135 18:22 145 0 182:30 40:25
 
146 1277 Trollhättans SOK 2           182:56 40:51
  (1) Adam Johansson 41:25 138 11:06 138 0 41:25 11:06
  (2) Agnes Westerbeg 28:13 115 6:10 128 -10 69:38 11:40
  (3) Clara Berlin 52:33 142 20:26 132 +4 122:11 22:42
  (4) Elvira Björklund 60:45 158 22:05 146 +14 182:56 40:51
 
147 1264 OK Tyr 2           183:17 41:12
  (1) Johan Gustavsson 43:01 165 12:42 165 0 43:01 12:42
  (2) Miranda Skistad 31:36 181 9:33 178 +13 74:37 16:39
  (3) Emma Bergman 60:22 207 28:15 189 +11 134:59 35:30
  (4) Emil Wikström 48:18 69 9:38 147 -42 183:17 41:12
 
148 1168 Kongsberg O-lag 2           183:23 41:18
  (1) Tommy Wilhelmsen 37:54 80 7:35 80 0 37:54 7:35
  (2) Siri Moholth 29:00 137 6:57 101 +21 66:54 8:56
  (3) Idunn Haavengen 62:32 214 30:25 165 +64 129:26 29:57
  (4) Aleksander Løe Myrling 53:57 115 15:17 148 -17 183:23 41:18
 
149 1174 OK Kullingshof 1           183:32 41:27
  (1) Sofia Sjögren 47:13 203 16:54 203 0 47:13 16:54
  (2) Emelie Bäck 33:06 202 11:03 210 +7 80:19 22:21
  (3) Karl Karlsson 45:49 69 13:42 147 -63 126:08 26:39
  (4) Johan Ivarsson 57:24 136 18:44 149 +2 183:32 41:27
 
150 1251 OK Landehof 2           184:47 42:42
  (1) Otto Stuhlhofer 41:24 137 11:05 137 0 41:24 11:05
  (2) Emelie Roos 29:22 145 7:19 136 -1 70:46 12:48
  (3) Lukas Wadsten 48:42 111 16:35 114 -22 119:28 19:59
  (4) Sara Magnusson 65:19 182 26:39 150 +36 184:47 42:42
 
151 1154 KFUM Örebro OK 1           185:33 43:28
  (1) Elin Fjellström 57:30 251 27:11 251 0 57:30 27:11
  (2) Jacob Eriksson 28:10 111 6:07 221 -30 85:40 27:42
  (3) Ellinor Eriksson 43:48 45 11:41 166 -55 129:28 29:59
  (4) Olle Lindgren 56:05 132 17:25 151 -15 185:33 43:28
 
152 1357 OK Roxen 2           185:38 43:33
  (1) Albin Lillieström 42:03 144 11:44 144 0 42:03 11:44
  (2) Emma Pettersson 28:46 133 6:43 137 -7 70:49 12:51
  (3) Stina Svedevall 52:38 144 20:31 138 +1 123:27 23:58
  (4) Simon Kärrström 62:11 165 23:31 152 +14 185:38 43:33
 
153 1158 Tullinge SK 2           186:03 43:58
  (1) Sara Tynong 52:04 230 21:45 230 0 52:04 21:45
  (2) Frida Junegard 33:39 210 11:36 222 -8 85:43 27:45
  (3) Olle Skog 46:36 85 14:29 179 -43 132:19 32:50
  (4) Anton Blomdahl 53:44 112 15:04 153 -26 186:03 43:58
 
154 1219 Gimle IF 1           186:27 44:22
  (1) Sigrid Ottestad Hansen 36:06 49 5:47 49 0 36:06 5:47
  (2) Maria Fosby 33:55 217 11:52 130 +81 70:01 12:03
  (3) Amalie Bergstrøm 64:32 225 32:25 187 +57 134:33 35:04
  (4) Håkon Kindem 51:54 99 13:14 154 -33 186:27 44:22
 
155 1204 Varegg IL 1           186:47 44:42
  (1) Vegard Westergård 39:55 98 9:36 98 0 39:55 9:36
  (2) Jonas Gjesdal 22:44 2 0:41 29 -69 62:39 4:41
  (3) Kårhild Nordstad 48:40 110 16:33 73 +44 111:19 11:50
  (4) Ingrid Løvås 75:28 219 36:48 155 +82 186:47 44:42
 
156 1346 OK Hällen 1           191:31 49:26
  (1) Gustaf Sundbüe 35:28 44 5:09 44 0 35:28 5:09
  (2) Moa Lindmark 27:25 93 5:22 33 -11 62:53 4:55
  (3) Ebba Lindmark 56:49 186 24:42 117 +84 119:42 20:13
  (4) Andreas Zeijlon 71:49 210 33:09 156 +39 191:31 49:26
 
157 1268 Hestra IF 2           191:32 49:27
  (1) Einar Nordgren 53:16 233 22:57 233 0 53:16 22:57
  (2) Sofia Klasson 33:19 208 11:16 230 -3 86:35 28:37
  (3) Lina Landergren 53:21 153 21:14 200 -30 139:56 40:27
  (4) Linus Landergren 51:36 96 12:56 157 -43 191:32 49:27
 
158 1385 Oppsal IF Orientering 1           193:41 51:36
  (1) Endre Wigaard 37:45 76 7:26 76 0 37:45 7:26
  (2) Astrid Tesaker 27:50 104 5:47 78 +2 65:35 7:37
  (3) Sunniva Eik Haave 67:28 234 35:21 184 +106 133:03 33:34
  (4) Lars Harald Aasheim 60:38 157 21:58 158 -26 193:41 51:36
 
159 1276 Lerums SOK 2           193:44 51:39
  (1) Hanna Djerf 45:50 197 15:31 197 0 45:50 15:31
  (2) Clara Cox 27:48 103 5:45 169 -28 73:38 15:40
  (3) Erik Larsson 55:04 172 22:57 156 -13 128:42 29:13
  (4) Erik Hagman 65:02 180 26:22 159 +3 193:44 51:39
 
160 1378 Forsa OK /Söderhamns OK           193:45 51:40
  (1) Ellen Forsgren 40:05 104 9:46 104 0 40:05 9:46
  (2) Ronja Hugg 30:12 161 8:09 134 +30 70:17 12:19
  (3) Fredrik Jonsson 58:41 198 26:34 161 +27 128:58 29:29
  (4) Emil Thyrén 64:47 179 26:07 160 -1 193:45 51:40
 
161 1254 Hamar OK 2           193:48 51:43
  (1) Ivar Jevne Arnesen 44:53 180 14:34 180 0 44:53 14:34
  (2) Stine Frogner Tømmervold 28:16 116 6:13 161 -19 73:09 15:11
  (3) Sara Græsli 53:10 151 21:03 149 -12 126:19 26:50
  (4) Karoline Haug 67:29 191 28:49 161 +12 193:48 51:43
 
162 1318 IFK Lidingös Skid o OK 1           193:51 51:46
  (1) Hjalmar Åhman 48:08 213 17:49 213 0 48:08 17:49
  (2) Emilia Ganslandt 28:27 125 6:24 191 -22 76:35 18:37
  (3) Teodora Von Frenkell 57:49 192 25:42 186 -5 134:24 34:55
  (4) Mattias Perneby 59:27 149 20:47 162 -24 193:51 51:46
 
163 1334 Sjövalla FK 1           193:52 51:47
  (1) Emma Himmelmann 48:48 220 18:29 220 0 48:48 18:29
  (2) Jacob Lövstedt 27:04 80 5:01 187 -33 75:52 17:54
  (3) Jennifer Hallel 54:37 166 22:30 172 -15 130:29 31:00
  (4) Joakim Logren 63:23 175 24:43 163 -9 193:52 51:47
 
164 1387 Tibro OK 1           194:05 52:00
  (1) Martin Olsson 35:56 48 5:37 48 0 35:56 5:37
  (2) Ebba Andrén 35:45 236 13:42 146 +98 71:41 13:43
  (3) Klara Andrén 63:17 217 31:10 188 +42 134:58 35:29
  (4) Mattias Andersson 59:07 145 20:27 164 -24 194:05 52:00
 
165 1281 OK Kolmården 3           194:42 52:37
  (1) Albin Selerud 45:05 186 14:46 186 0 45:05 14:46
  (2) Tora Westerberg 32:00 187 9:57 194 +8 77:05 19:07
  (3) Moa Hedegård 55:09 175 23:02 178 -16 132:14 32:45
  (4) Dag Hultberg 62:28 168 23:48 165 -13 194:42 52:37
 
166 1314 Skattkärrs IF 1           194:43 52:38
  (1) David Risberg 41:04 126 10:45 126 0 41:04 10:45
  (2) Elin Johansson 31:48 184 9:45 155 +29 72:52 14:54
  (3) Kajsa Johansson 55:56 183 23:49 158 +3 128:48 29:19
  (4) Signe Magnussen 65:55 185 27:15 166 +8 194:43 52:38
 
167 1347 Paimion Rasti 1           195:35 53:30
  (1) Matias Arola 42:53 163 12:34 163 0 42:53 12:34
  (2) Linda Sipponen 30:54 172 8:51 173 +10 73:47 15:49
  (3) Elina Helin 55:02 170 22:55 159 -14 128:49 29:20
  (4) Niina Reponen 66:46 190 28:06 167 +8 195:35 53:30
 
168 1194 Tampereen Pyrintö 2           195:56 53:51
  (1) Jussi Harju 41:03 125 10:44 125 0 41:03 10:44
  (2) Jutta Jussila 28:21 119 6:18 124 -1 69:24 11:26
  (3) Maria Kontoniemi 52:45 145 20:38 131 +7 122:09 22:40
  (4) Anna-Reetta Reunanen 73:47 216 35:07 168 +37 195:56 53:51
 
169 1317 IF Sturla 2           195:58 53:53
  (1) Iver Sørensen 51:52 227 21:33 227 0 51:52 21:33
  (2) Kornelia Brurberg 33:58 218 11:55 225 -2 85:50 27:52
  (3) Katinka Jussie Brurberg 55:32 181 23:25 208 -17 141:22 41:53
  (4) Lars Petter Johnsen 54:36 123 15:56 169 -39 195:58 53:53
 
170 1245 Ringerike OL 2           196:03 53:58
  (1) Ida Rongved 41:19 135 11:00 135 0 41:19 11:00
  (2) Kaisa Viena 34:07 222 12:04 182 +47 75:26 17:28
  (3) Anders Løset 54:21 162 22:14 167 -15 129:47 30:18
  (4) Halvor Engen 66:16 187 27:36 170 +3 196:03 53:58
 
171 1285 OK Roslagen 2           200:57 58:52
  (1) Gustav Stark 42:02 143 11:43 143 0 42:02 11:43
  (2) Ellen Broman 30:06 159 8:03 149 +6 72:08 14:10
  (3) Olivia Kvarnlöf 52:56 148 20:49 144 -5 125:04 25:35
  (4) Waldemar Andersson 75:53 221 37:13 171 +27 200:57 58:52
 
172 1322 Skarpnäcks OL 1           201:34 59:29
  (1) Matias Myrefelt Norlinger 42:29 152 12:10 152 0 42:29 12:10
  (2) Leia Truedsson 36:10 239 14:07 204 +52 78:39 20:41
  (3) Hanna Söderberg 53:04 149 20:57 176 -28 131:43 32:14
  (4) Markus Berglund 69:51 202 31:11 172 -4 201:34 59:29
 
173 1339 Turun Suunnistajat 3           202:24 60:19
  (1) Laura Jerkku 47:36 207 17:17 207 0 47:36 17:17
  (2) Siiri Koskinen 38:13 251 16:10 224 +17 85:49 27:51
  (3) Ilona Haapasaari 55:02 170 22:55 206 -18 140:51 41:22
  (4) Eero Heinonen 61:33 160 22:53 173 -33 202:24 60:19
 
174 1237 Sigtuna OK 1           202:30 60:25
  (1) Malin Johnson 61:04 261 30:45 261 0 61:04 30:45
  (2) Ida Häggholm 36:59 247 14:56 252 -9 98:03 40:05
  (3) Emil Gyllenhammar 42:11 34 10:04 203 -49 140:14 40:45
  (4) Erik Lindgren 62:16 166 23:36 174 -29 202:30 60:25
 
175 1340 Rånäs OK 1           202:46 60:41
  (1) André Eklund 40:31 115 10:12 115 0 40:31 10:12
  (2) Fanny Rostö 30:57 174 8:54 145 +30 71:28 13:30
  (3) Emilia Kaufeldt 72:42 247 40:35 216 +71 144:10 44:41
  (4) Felix Classon 58:36 142 19:56 175 -41 202:46 60:41
 
176 1308 Falköpings AIK OK 2           203:07 61:02
  (1) Johanna Hagström 40:26 111 10:07 111 0 40:26 10:07
  (2) Evelina Peterson 30:48 171 8:45 140 +29 71:14 13:16
  (3) Emilia Eckerlid 52:09 139 20:02 137 -3 123:23 23:54
  (4) Oscar Niklasson 79:44 225 41:04 176 +39 203:07 61:02
 
177 1353 Mullsjö SOK 2           205:14 63:09
  (1) Tim Lundberg 45:18 188 14:59 188 0 45:18 14:59
  (2) Malin Fritzell 33:00 200 10:57 201 +13 78:18 20:20
  (3) Alice Axelsson 64:17 223 32:10 211 +10 142:35 43:06
  (4) Ludvig Danfors 62:39 171 23:59 177 -34 205:14 63:09
 
178 1171 Raumar OL 2           205:16 63:11
  (1) Silje Breen 48:39 218 18:20 218 0 48:39 18:20
  (2) Anders Haga 26:57 73 4:54 183 -35 75:36 17:38
  (3) Tiril Ruud Bråten 58:14 196 26:07 185 +2 133:50 34:21
  (4) Ivar Ryttervold 71:26 208 32:46 178 -7 205:16 63:11
 
179 1296 Bredaryds SOK 2           205:21 63:16
  (1) Elsa Andersson 53:52 237 23:33 237 0 53:52 23:33
  (2) Lisa Elmblad 32:23 192 10:20 229 -8 86:15 28:17
  (3) Amelia Skalberg 51:20 131 19:13 197 -32 137:35 38:06
  (4) Daniel Johansson 67:46 195 29:06 179 -18 205:21 63:16
 
180 1248 OK Linné 2           205:23 63:18
  (1) Daniel Carlsson-Bjernald 43:34 170 13:15 170 0 43:34 13:15
  (2) Maria Jansson 29:45 152 7:42 165 -5 73:19 15:21
  (3) Emma Graas 56:42 185 24:35 168 +3 130:01 30:32
  (4) Olof Carlsson-Bjernald 75:22 218 36:42 180 +12 205:23 63:18
 
181 1258 Halden SK 3           205:25 63:20
  (1) Synnøve Gustavsen 43:41 173 13:22 173 0 43:41 13:22
  (2) Idun Felde Olaussen 29:31 149 7:28 162 -11 73:12 15:14
  (3) Olav Schmitt Gran 64:03 221 31:56 195 +33 137:15 37:46
  (4) Tobias Thowsen 68:10 198 29:30 181 -14 205:25 63:20
 
182 1290 OK Södertörn 2           205:31 63:26
  (1) Max Hård 47:05 201 16:46 201 0 47:05 16:46
  (2) Martina Sallstedt 38:42 253 16:39 223 +22 85:47 27:49
  (3) Rebecca Mårtensson 54:15 161 22:08 201 -22 140:02 40:33
  (4) Jonathan Berglind 65:29 183 26:49 182 -19 205:31 63:26
 
183 1375 Stora Tuna OK 3           205:41 63:36
  (1) Emma Jansson 43:21 169 13:02 169 0 43:21 13:02
  (2) Elias Pontén 35:41 235 13:38 207 +38 79:02 21:04
  (3) Hanna Aspfors 65:15 227 33:08 217 +10 144:17 44:48
  (4) Jonas Eriksson 61:24 159 22:44 183 -34 205:41 63:36
 
184 1214 OK Ravinen 4           205:47 63:42
  (1) Erik Herne 58:25 252 28:06 252 0 58:25 28:06
  (2) Moa Westblad 30:34 169 8:31 233 -19 88:59 31:01
  (3) Tilda Andersson 55:00 169 22:53 215 -18 143:59 44:30
  (4) Kalle Karlsson 61:48 163 23:08 184 -31 205:47 63:42
 
185 1397 OK Nolaskogsarna 2           206:25 64:20
  (1) Elias Olofsson 44:43 177 14:24 177 0 44:43 14:24
  (2) Elin Wickberg 32:29 193 10:26 195 +18 77:12 19:14
  (3) Linda Ström 63:59 219 31:52 207 +12 141:11 41:42
  (4) Henrik Näslund 65:14 181 26:34 185 -22 206:25 64:20
 
186 1329 Sundbybergs IK 1           206:32 64:27
  (1) Erland Simonsson 42:05 145 11:46 145 0 42:05 11:46
  (2) Alexsandra Reje 33:14 207 11:11 180 +35 75:19 17:21
  (3) Astrid Simonsson 62:14 213 30:07 196 +16 137:33 38:04
  (4) Jonas Carlsson 68:59 199 30:19 186 -10 206:32 64:27
 
187 1265 OK Tyr 3           207:10 65:05
  (1) Pontus Kullin Alfredsson 43:39 172 13:20 172 0 43:39 13:20
  (2) Linda Gustavsson 30:04 158 8:01 170 -2 73:43 15:45
  (3) Tilda Andersson 55:17 179 23:10 162 -8 129:00 29:31
  (4) Egil Simes 78:10 223 39:30 187 +25 207:10 65:05
 
188 1323 Asker SK 3           207:12 65:07
  (1) Anja Tryti 61:30 265 31:11 265 0 61:30 31:11
  (2) Elin Fossum Rye 33:29 209 11:26 245 -20 94:59 37:01
  (3) Eivind Øfsthus Gravir 41:09 22 9:02 194 -51 136:08 36:39
  (4) Halvor Egner Granerud 71:04 206 32:24 188 -6 207:12 65:07
 
189 1297 Bromma-Vällingby SOK/Järfälla OK 2           207:13 65:08
  (1) Agnes Lundqvist 51:52 227 21:33 227 0 51:52 21:33
  (2) Elina Rosenborg 34:44 228 12:41 231 +4 86:36 28:38
  (3) Benjamin Langerak 57:15 188 25:08 214 -17 143:51 44:22
  (4) Isak Langerak 63:22 174 24:42 189 -25 207:13 65:08
 
190 1238 Sigtuna OK 2           207:18 65:13
  (1) Svante Lindgren 51:34 225 21:15 225 0 51:34 21:15
  (2) Sofia Berglund 34:18 224 12:15 226 +1 85:52 27:54
  (3) Gustaf Berglund 45:49 69 13:42 175 -51 131:41 32:12
  (4) Lucas Holgersson Rohdin 75:37 220 36:57 190 +15 207:18 65:13
 
191 1324 Asker SK 4           207:28 65:23
  (1) Eilif Tandberg Swendsen 46:31 198 16:12 198 0 46:31 16:12
  (2) Emilie Gjeruldsen 34:23 226 12:20 211 +13 80:54 22:56
  (3) Nora Synnøve Woxholt 51:57 137 19:50 182 -29 132:51 33:22
  (4) Andreas Markussen 74:37 217 35:57 191 +9 207:28 65:23
 
192 1215 OK Ravinen 5           210:38 68:33
  (1) Viktor Wohlgemuth 44:56 181 14:37 181 0 44:56 14:37
  (2) Lukas Hellgren 29:01 138 6:58 174 -7 73:57 15:59
  (3) Amanda Karlsson 55:05 173 22:58 163 -11 129:02 29:33
  (4) Nathalie Lybert 81:36 228 42:56 192 +29 210:38 68:33
 
193 1134 Konnerud IL 1           210:54 68:49
  (1) Audun Heimdal 37:43 75 7:24 75 0 37:43 7:24
  (2) Amalie Amundsen 29:13 143 7:10 103 +28 66:56 8:58
  (3) Nora S. Saugerud 71:02 243 38:55 199 +96 137:58 38:29
  (4) Truls Baklid 72:56 214 34:16 193 -6 210:54 68:49
 
194 1379 Järbo OK 1           210:57 68:52
  (1) Joakim Ståhl 51:23 224 21:04 224 0 51:23 21:04
  (2) Johanna Henriksson 33:59 219 11:56 219 -5 85:22 27:24
  (3) Erika Blixt 77:49 255 45:42 233 +14 163:11 63:42
  (4) Kevin Ståhl 47:46 67 9:06 194 -39 210:57 68:52
 
195 1344 OK99 Hradec Králové 1           210:59 68:54
  (1) Julinka Kavalirova 45:14 187 14:55 187 0 45:14 14:55
  (2) Jachym Kavalir 27:21 91 5:18 153 -34 72:35 14:37
  (3) Kacenka Samkova 54:10 160 22:03 153 0 126:45 27:16
  (4) Martinka Sadkova 84:14 231 45:34 195 +42 210:59 68:54
 
196 1201 Konnerud IL 2           211:07 69:02
  (1) Håvard Svingheim 42:17 148 11:58 148 0 42:17 11:58
  (2) Tone Nybø 29:52 154 7:49 150 +2 72:09 14:11
  (3) Caroline Bergman 69:20 240 37:13 209 +59 141:29 42:00
  (4) Jørgen Baklid 69:38 201 30:58 196 -13 211:07 69:02
 
197 1338 Turun Suunnistajat 2           211:52 69:47
  (1) Venla Kinnala 45:35 193 15:16 193 0 45:35 15:16
  (2) Alli Haavisto 29:05 140 7:02 179 -14 74:40 16:42
  (3) Inna Antikainen 52:35 143 20:28 154 -25 127:15 27:46
  (4) Anna-Erika Korpi 84:37 232 45:57 197 +43 211:52 69:47
 
198 1365 IL Tyrving 3           211:53 69:48
  (1) Vebjørn N Kløgetvedt 41:05 127 10:46 127 0 41:05 10:46
  (2) Hanne Grandal 30:22 164 8:19 144 +17 71:27 13:29
  (3) Stine Njåstein 61:30 212 29:23 183 +39 132:57 33:28
  (4) Skjalg H Kamsvåg 78:56 224 40:16 198 +15 211:53 69:48
 
199 1303 Tumba-Mälarhöjden OK 1           212:18 70:13
  (1) Jonathan Envall 42:27 151 12:08 151 0 42:27 12:08
  (2) Elinor Östervall 32:09 190 10:06 177 +26 74:36 16:38
  (3) Anton Haeffler 66:09 231 34:02 205 +28 140:45 41:16
  (4) Sonja Mellberg 71:33 209 32:53 199 -6 212:18 70:13
 
200 1304 Indre Østfold OK 1           215:46 73:41
  (1) Jens Nilsen 48:07 212 17:48 212 0 48:07 17:48
  (2) Elise Brustugun 36:32 243 14:29 216 +4 84:39 26:41
  (3) Jørgen Vister 57:29 189 25:22 210 -6 142:08 42:39
  (4) Sofie Graff 73:38 215 34:58 200 -10 215:46 73:41
 
201 1252 Kungälvs OK 2           216:44 74:39
  (1) Lina Pålsson 48:46 219 18:27 219 0 48:46 18:27
  (2) Jesper Jansson 27:14 87 5:11 188 -31 76:00 18:02
  (3) Linnea Bergstrand 64:43 226 32:36 204 +16 140:43 41:14
  (4) Danielle Fröstad 76:01 222 37:21 201 -3 216:44 74:39
 
202 1336 Väsby OK 1           216:51 74:46
  (1) Simon Elverö 64:36 272 34:17 272 0 64:36 34:17
  (2) Johanna Andersson 32:54 197 10:51 249 -23 97:30 39:32
  (3) Lukas Olsson 48:23 107 16:16 221 -28 145:53 46:24
  (4) vacant 70:58 205 32:18 202 -19 216:51 74:46
 
203 1203 CSM Rillieux 6911 1           219:42 77:37
  (1) Fiona Basset 62:57 270 32:38 270 0 62:57 32:38
  (2) Juilette Basset 35:03 231 13:00 251 -19 98:00 40:02
  (3) Béatrice Falga 69:46 242 37:39 240 -11 167:46 68:17
  (4) Marian Basset 51:56 100 13:16 203 -37 219:42 77:37
 
204 1391 Hultsfreds OK / Målilla Ok 1           220:14 78:09
  (1) Herman Billing 60:36 258 30:17 258 0 60:36 30:17
  (2) Filip Andersson 37:50 250 15:47 253 -5 98:26 40:28
  (3) Emelie Andersson 59:10 203 27:03 224 -29 157:36 58:07
  (4) Hanna Östenberg 62:38 170 23:58 204 -20 220:14 78:09
 
205 1286 IFK Enskede 1           220:16 78:11
  (1) Ludvig Sandahl 47:06 202 16:47 202 0 47:06 16:47
  (2) Anna Knutes 32:38 195 10:35 209 +7 79:44 21:46
  (3) Per Knutes 52:04 138 19:57 177 -32 131:48 32:19
  (4) Josefin Glasell 88:28 239 49:48 205 +28 220:16 78:11
 
206 1331 Kils OK 2           220:24 78:19
  (1) Måns Olm 47:46 209 17:27 209 0 47:46 17:27
  (2) Elsa Holmgård 29:47 153 7:44 198 -11 77:33 19:35
  (3) Klara Holmgård 57:44 191 25:37 191 -7 135:17 35:48
  (4) Elis Nordström 85:07 233 46:27 206 +15 220:24 78:19
 
207 1242 Fredrikstad SK 3           220:45 78:40
  (1) Maren Roll Paulsen 51:54 229 21:35 229 0 51:54 21:35
  (2) Dennis Kristiansen 34:05 221 12:02 227 -2 85:59 28:01
  (3) Dina Antonsen 54:08 158 22:01 202 -25 140:07 40:38
  (4) Kristin Ottesen 80:38 226 41:58 207 +5 220:45 78:40
 
208 1328 Gotland 3           223:16 81:11
  (1) Amadeus Hansson 40:00 101 9:41 101 0 40:00 9:41
  (2) Emelie Jakobsson 32:58 198 10:55 157 +56 72:58 15:00
  (3) Frej Hägg 58:23 197 26:16 173 +16 131:21 31:52
  (4) Linn Möller 91:55 242 53:15 208 +35 223:16 81:11
 
209 1330 Sundbybergs IK 2           225:10 83:05
  (1) Tobias Bjernulf 44:58 183 14:39 183 0 44:58 14:39
  (2) Vera Bogren 46:38 281 24:35 238 +55 91:36 33:38
  (3) Ellen Robertsson 64:07 222 32:00 222 -16 155:43 56:14
  (4) Grim Jonsson-Wold 69:27 200 30:47 209 -13 225:10 83:05
 
210 1327 Gotland 2           225:12 83:07
  (1) Ellinor Vejlens 57:13 248 26:54 248 0 57:13 26:54
  (2) Vidar Funkquist 34:22 225 12:19 237 -11 91:35 33:37
  (3) Agnes Carlsson 65:47 230 33:40 223 -14 157:22 57:53
  (4) Mikael Gardelin 67:50 196 29:10 210 -13 225:12 83:07
 
211 1142 Katrineholms OK/OK Måsen 1           225:14 83:09
  (1) Albin Larsson 53:23 234 23:04 234 0 53:23 23:04
  (2) Emma Andersson 33:41 212 11:38 232 -2 87:04 29:06
  (3) Sara Magnusson 79:57 259 47:50 238 +6 167:01 67:32
  (4) Erik Molitor 58:13 140 19:33 211 -27 225:14 83:09
 
212 1207 Sarpsborg OL 1           225:21 83:16
  (1) Sofie Lillestrand 51:49 226 21:30 226 0 51:49 21:30
  (2) Christian Lillestrand 32:33 194 10:30 214 -12 84:22 26:24
  (3) Marthe Kristensen 74:20 249 42:13 229 +15 158:42 59:13
  (4) Anneli Grindstad 66:39 188 27:59 212 -17 225:21 83:16
 
213 1335 Sjövalla FK 2           225:33 83:28
  (1) Elin Pettersson 48:25 215 18:06 215 0 48:25 18:06
  (2) Erik Björklund 36:56 246 14:53 218 +3 85:21 27:23
  (3) Clara Wallin 57:56 193 25:49 213 -5 143:17 43:48
  (4) Karl Rydén 82:16 230 43:36 213 0 225:33 83:28
 
214 1288 Espoon Suunta 2           225:54 83:49
  (1) Niko Larmala 53:46 236 23:27 236 0 53:46 23:27
  (2) Emilia Ståhlberg 39:58 258 17:55 242 +6 93:44 35:46
  (3) Noora Arantola 69:01 239 36:54 231 -11 162:45 63:16
  (4) Roope Heinonen 63:09 172 24:29 214 -17 225:54 83:49
 
215 1260 Järla Orientering 2           227:50 85:45
  (1) Dag Lindgren 61:36 266 31:17 266 0 61:36 31:17
  (2) Nora Hall 37:07 248 15:04 255 -11 98:43 40:45
  (3) Emma Sundvall 67:29 235 35:22 236 -19 166:12 66:43
  (4) David Björelind 61:38 161 22:58 215 -21 227:50 85:45
 
216 1274 Nyköpings OK 3           228:19 86:14
  (1) Ronja de Boer 41:15 131 10:56 131 0 41:15 10:56
  (2) Ludvig Ek 25:15 36 3:12 99 -32 66:30 8:32
  (3) Alva Rasmussen 68:55 237 36:48 192 +93 135:25 35:56
  (4) Louise Bergström 92:54 244 54:14 216 +24 228:19 86:14
 
217 1241 Fredrikstad SK 2           232:27 90:22
  (1) Herman Martinsen 56:01 245 25:42 245 0 56:01 25:42
  (2) Fredrikke Fürst Aas 28:19 118 6:16 213 -32 84:20 26:22
  (3) Alma Kvisgaard 60:45 209 28:38 220 +7 145:05 45:36
  (4) Hanna Torjusen 87:22 237 48:42 217 -3 232:27 90:22
 
218 1350 Sundsvalls OK 2           232:34 90:29
  (1) Ellen Sjögren 47:22 204 17:03 204 0 47:22 17:03
  (2) Stina Åström 30:10 160 8:07 197 -7 77:32 19:34
  (3) Caroline Johansson 57:56 193 25:49 193 -4 135:28 35:59
  (4) Jorunn Lindström 97:06 248 58:26 218 +25 232:34 90:29
 
219 1319 IFK Lidingös Skid o OK 2           234:48 92:43
  (1) Måns Tistad 50:47 223 20:28 223 0 50:47 20:28
  (2) Evelyn Wendelius 33:39 210 11:36 215 -8 84:26 26:28
  (3) Jennifer Wendelius 89:55 266 57:48 254 +39 174:21 74:52
  (4) Oliver Klingefjord 60:27 155 21:47 219 -35 234:48 92:43
 
220 1389 Lustens OK / OK Älgen 1           236:02 93:57
  (1) Cecilia Boman 61:03 260 30:44 260 0 61:03 30:44
  (2) Lukas Katvala 33:49 213 11:46 244 -16 94:52 36:54
  (3) Jesper Lindh 68:15 236 36:08 232 -12 163:07 63:38
  (4) Ebba Ekman 72:55 213 34:15 220 -12 236:02 93:57
 
221 1348 Almby IK / Östra Almby FK 1           236:11 94:06
  (1) John Nilsson 54:20 241 24:01 241 0 54:20 24:01
  (2) Andreas Führ 31:49 185 9:46 228 -13 86:09 28:11
  (3) Elsa Saikoff 77:57 256 45:50 234 +6 164:06 64:37
  (4) Hanna Wedin 72:05 211 33:25 221 -13 236:11 94:06
 
222 1125 OL Trollelg 1           239:43 97:38
  (1) Sigrid Pedersli 48:31 217 18:12 217 0 48:31 18:12
  (2) Ida Øien 36:15 241 14:12 217 0 84:46 26:48
  (3) Rebecca Sæterhaug 59:51 206 27:44 219 +2 144:37 45:08
  (4) Brynjar Forseth 95:06 247 56:26 222 +3 239:43 97:38
 
223 1396 OK Södertörn 3           239:45 97:40
  (1) Jonna Fors 47:23 206 17:04 206 0 47:23 17:04
  (2) Hanna Lagerberg 28:41 131 6:38 189 -17 76:04 18:06
  (3) Alfred Norell 95:37 271 63:30 248 +59 171:41 72:12
  (4) Alexander Nilsson 68:04 197 29:24 223 -25 239:45 97:40
 
224 1311 Østmarka OK 2           240:24 98:19
  (1) Marian Dirro Martìnez 48:14 214 17:55 214 0 48:14 17:55
  (2) Andreas Håversen 51:57 283 29:54 258 +44 100:11 42:13
  (3) Maria Olsbø 58:11 195 26:04 228 -30 158:22 58:53
  (4) Audun Jørgensen 82:02 229 43:22 224 -4 240:24 98:19
 
225 1223 Haninge SOK 2           240:45 98:40
  (1) Joakim Skärlén 54:31 243 24:12 243 0 54:31 24:12
  (2) Linnea Almlöf 44:11 275 22:08 254 +11 98:42 40:44
  (3) Ellen Simmerlein 80:18 261 48:11 258 +4 179:00 79:31
  (4) Emil Hössjer 61:45 162 23:05 225 -33 240:45 98:40
 
226 1364 IL Tyrving 2           240:51 98:46
  (1) Magnus Wølneberg 64:47 273 34:28 273 0 64:47 34:28
  (2) Styrk H Kamsvåg 28:52 134 6:49 240 -33 93:39 35:41
  (3) Oda Sikkeland 74:34 250 42:27 243 +3 168:13 68:44
  (4) Eline H Horne 72:38 212 33:58 226 -17 240:51 98:46
 
227 1392 HJS Vansbro OK/Malungs OK/Leksands OK 1           244:23 102:18
  (1) Jessica Hallkvist 57:09 247 26:50 247 0 57:09 26:50
  (2) Elin Håll 46:40 282 24:37 262 +15 103:49 45:51
  (3) Elin Fältman 54:30 164 22:23 227 -35 158:19 58:50
  (4) Karin Håll 86:04 235 47:24 227 0 244:23 102:18
 
228 1220 Gimle IF 2           244:24 102:19
  (1) Maren Blå 64:20 271 34:01 271 0 64:20 34:01
  (2) Marie Bergström 39:11 255 17:08 261 -10 103:31 45:33
  (3) Jenny Braset 69:43 241 37:36 249 -12 173:14 73:45
  (4) Ola Singsdal 71:10 207 32:30 228 -21 244:24 102:19
 
228 1390 OK Milan 1           244:24 102:19
  (1) Jakob Fransson 57:29 249 27:10 249 0 57:29 27:10
  (2) Tilda Fransson 41:19 261 19:16 256 +7 98:48 40:50
  (3) Saga Sander 74:42 252 42:35 250 -6 173:30 74:01
  (4) Pär Karlsson 70:54 204 32:14 228 -22 244:24 102:19
 
230 1298 Bromma-Vällingby SOK/Järfälla OK 3           246:30 104:25
  (1) Ludvig Bergfalk 57:02 246 26:43 246 0 57:02 26:43
  (2) Jonna Lundbäck 40:47 260 18:44 250 +4 97:49 39:51
  (3) Emmy Albinsson 86:05 264 53:58 259 +9 183:54 84:25
  (4) Oscar Uggla-Helgby 62:36 169 23:56 230 -29 246:30 104:25
 
231 1195 Falkenbergs OK 1           249:00 106:55
  (1) Anton Hagström 68:19 275 38:00 275 0 68:19 38:00
  (2) Linnea Kjellsson 35:36 233 13:33 263 -12 103:55 45:57
  (3) Elin Kjellsson 63:50 218 31:43 239 -24 167:45 68:16
  (4) Albert Gustavsson 81:15 227 42:35 231 -8 249:00 106:55
 
232 1367 Hjärnarps GH OL/IS Kullen 1           251:17 109:12
  (1) Matilda Arborelius 62:21 268 32:02 268 0 62:21 32:02
  (2) Vilma Svantesson 40:26 259 18:23 259 -9 102:47 44:49
  (3) Ida Johansson 55:12 176 23:05 225 -34 157:59 58:30
  (4) Axel Matsson 93:18 245 54:38 232 +7 251:17 109:12
 
233 1240 IK Gandvik 1           252:01 109:56
  (1) Axel Johansson 93:09 280 62:50 280 0 93:09 62:50
  (2) Alice Södervall 38:33 252 16:30 275 -5 131:42 73:44
  (3) Linneá Johansson 72:04 246 39:57 261 -14 203:46 104:17
  (4) Filip Södervall 57:01 253 Omstart 233 -28 252:01 109:56
 
234 1302 OK Pan Århus 1           252:06 110:01
  (1) Mads Skaug 53:32 235 23:13 235 0 53:32 23:13
  (2) Anna Spanner 35:39 234 13:36 234 -1 89:11 31:13
  (3) Sofie Secher 69:00 238 36:53 226 -8 158:11 58:42
  (4) Caroline Finderup 93:55 246 55:15 234 +8 252:06 110:01
 
235 1359 Raumar OL 4           252:50 110:45
  (1) Tone Dalberg 59:38 255 29:19 255 0 59:38 29:19
  (2) Martin Kjeldsberg 72:49 287 50:46 276 +21 132:27 74:29
  (3) Bjørnar Brevik 78:42 257 46:35 264 -12 211:09 111:40
  (4) vacant 57:50 254 Omstart 235 -29 252:50 110:45
 
236 1226 Rehns BK 1           253:17 111:12
  (1) Lars Olovsson 70:31 276 40:12 276 0 70:31 40:12
  (2) Valter Lagerhäll 46:14 280 24:11 272 -4 116:45 58:47
  (3) Wilma Lagerhäll 99:36 273 67:29 266 -6 216:21 116:52
  (4) Kristin Olovsson 58:17 255 Omstart 236 -30 253:17 111:12
 
237 1386 Oppsal IF Orientering 2           254:53 112:48
  (1) Didrik Frimann Barroso Koren 97:28 282 67:09 282 0 97:28 67:09
  (2) Nora Korpberget 42:25 267 20:22 278 -4 139:53 81:55
  (3) Martin Ekeli Onstad 80:13 260 48:06 267 -11 220:06 120:37
  (4) Are Wigaard 59:53 256 Omstart 237 -30 254:53 112:48
 
238 1342 OK Moss 1           255:29 113:24
  (1) Michael Woodward 40:45 118 10:26 118 0 40:45 10:26
  (2) Johanne Bratland Carlsen 34:52 229 12:49 184 +66 75:37 17:39
  (3) Ida Karine Karlsen 92:18 268 60:11 241 +57 167:55 68:26
  (4) vacant 87:34 238 48:54 238 -3 255:29 113:24
 
239 1250 OK Linné 4           256:29 114:24
  (1) Tuve Möller 47:38 208 17:19 208 0 47:38 17:19
  (2) Johanna Bernet-Wahlnäs 41:43 262 19:40 236 +28 89:21 31:23
  (3) Sofia Isacsson 81:36 262 49:29 246 +10 170:57 71:28
  (4) Max Markensten 85:32 234 46:52 239 -7 256:29 114:24
 
240 1370 Nydalens SK 5           257:51 115:46
  (1) Jostein Tandberg 68:16 274 37:57 274 0 68:16 37:57
  (2) Åse Bergan 43:58 272 21:55 269 -5 112:14 54:16
  (3) Stina Sandberg 94:40 269 62:33 262 -7 206:54 107:25
  (4) Jørgen Weidemann 62:51 257 Omstart 240 -22 257:51 115:46
 
241 1261 Järla Orientering 3           258:05 116:00
  (1) Lukas Torbiörnsson 61:13 262 30:54 262 0 61:13 30:54
  (2) Astrid Henriksson 55:51 285 33:48 273 +11 117:04 59:06
  (3) Camilla Nyqvist 91:49 267 59:42 263 -10 208:53 109:24
  (4) Måns Antman-Debels 63:05 258 Omstart 241 -22 258:05 116:00
 
242 1371 Nydalens SK 6           258:40 116:35
  (1) Tore Heir 61:17 263 30:58 263 0 61:17 30:58
  (2) Maiken Sandberg 44:10 274 22:07 265 +2 105:27 47:29
  (3) Agnes Westlund 62:41 216 30:34 242 -23 168:08 68:39
  (4) Even Nordsletten 90:32 240 51:52 242 0 258:40 116:35
 
243 1216 OK Ravinen 6           260:47 118:42
  (1) Hannes Svahn 59:45 256 29:26 256 0 59:45 29:26
  (2) Simon Törnqvist 35:19 232 13:16 246 -10 95:04 37:06
  (3) Sissel Svensson 79:09 258 47:02 253 +7 174:13 74:44
  (4) Ella Svahn 86:34 236 47:54 243 -10 260:47 118:42
 
244 1373 Nydalens SK 8           266:13 124:08
  (1) Sam Lunøe 54:06 238 23:47 238 0 54:06 23:47
  (2) Gjermund Bae 31:21 180 9:18 220 -18 85:27 27:29
  (3) Kaya Timestad 58:56 201 26:49 218 -2 144:23 44:54
  (4) Gjermund Clausen Bekkelien 121:50 251 83:10 244 +26 266:13 124:08
 
244 1372 Nydalens SK 7           266:13 124:08
  (1) Emil Morgenlie Schei 49:41 222 19:22 222 0 49:41 19:22
  (2) Jonna Juva 28:54 135 6:51 203 -19 78:35 20:37
  (3) Silje Moe 82:56 263 50:49 230 +27 161:31 62:02
  (4) Aleksander S Hole 104:42 250 66:02 244 +14 266:13 124:08
 
246 1271 Lunds OK 3           268:27 126:22
  (1) Alfred Henriksson 78:51 279 48:32 279 0 78:51 48:32
  (2) Cecilia Spångberg 34:00 220 11:57 270 -9 112:51 54:53
  (3) Malin Heyden 64:26 224 32:19 256 -14 177:17 77:48
  (4) Jesper Ågren 91:10 241 52:30 246 -10 268:27 126:22
 
247 1246 Ringerike OL 3           270:50 128:45
  (1) Sander Arnevik 62:25 269 32:06 269 0 62:25 32:06
  (2) Richard Kammerud 44:56 276 22:53 267 -2 107:21 49:23
  (3) Ingvild Skovly Fjeldstad 64:00 220 31:53 247 -20 171:21 71:52
  (4) vacant 99:29 249 60:49 247 0 270:50 128:45
 
248 1393 IF Sturla 3           292:28 150:23
  (1) Hanna Andersen 93:51 281 63:32 281 0 93:51 63:32
  (2) Fride Sørensen 39:14 257 17:11 277 -4 133:05 75:07
  (3) Sturla Frydenlund 59:13 204 27:06 260 -17 192:18 92:49
  (4) Morten Bergmann 97:28 259 Omstart 248 -12 292:28 150:23
 
249 1262 Järla Orientering 4           299:14 157:09
  (1) Oscar Wiberg 59:25 254 29:06 254 0 59:25 29:06
  (2) Kasper Höglund 43:23 270 21:20 260 +6 102:48 44:50
  (3) Agnes Hektor 111:04 274 78:57 265 +5 213:52 114:23
  (4) Olga Nordqvist 104:14 260 Omstart 249 -16 299:14 157:09
 
  1110 Notodden O-lag 1           Ej godk.  
  (1) Eirin Mari Fossøy Ej godk.         Ej godk.  
  (2) Magnus Sandven 25:06 34 3:03     Ej godk.  
  (3) Håkon Fruseth Christiansen 42:35 36 10:28     Ej godk.  
  (4) Lene Therese Myrland 63:13 173 24:33     Ej godk.  
 
  1150 Attunda OK 2           Ej godk.  
  (1) Johannes Knutas Ej godk.         Ej godk.  
  (2) Alice D'Angelo 33:53 216 11:50     Ej godk.  
  (3) Olivia Häggqvist 58:59 202 26:52     Ej godk.  
  (4) Alexander Fors 47:15 61 8:35     Ej godk.  
 
  1175 Frol IL 2           Ej godk.  
  (1) Stian Sundsvik 36:33 54 6:14 54 0 36:33 6:14
  (2) Heidi Smestad Pedersen 36:29 242 14:26 160 +106 73:02 15:04
  (3) Tora Matberg Ej godk.         Ej godk.  
  (4) Johannes Okkenhaug 54:19 119 15:39     Ej godk.  
 
  1205 Vänersborgs SK 2           Ej godk.  
  (1) Olivia Nyman 61:24 264 31:05 264 0 61:24 31:05
  (2) Markus Pettersson 32:15 191 10:12 240 -24 93:39 35:41
  (3) Gustav Nyman Ej godk.         Ej godk.  
  (4) Lisa Wassén 67:33 193 28:53     Ej godk.  
 
  1208 Sarpsborg OL 2           Ej godk.  
  (1) Martine Løwengreen 72:21 277 42:02 277 0 72:21 42:02
  (2) Emil Løwengreen 37:43 249 15:40 268 -9 110:04 52:06
  (3) Margrete Krage Ej godk.         Ej godk.  
  (4) Benedicte Pedersen 154:35 252 115:55     Ej godk.  
 
  1249 OK Linné 3           Ej godk.  
  (1) Olle Nilsson 42:47 161 12:28 161 0 42:47 12:28
  (2) Agnes Jonsson Ej godk.         Ej godk.  
  (3) Julia Angelsiöö 65:25 229 33:18     Ej godk.  
  (4) Sixten Jonsson 58:25 141 19:45     Ej godk.  
 
  1255 OK Kåre 2           Ej godk.  
  (1) Jonas Gustafsson Ej godk.         Ej godk.  
  (2) Hanna Gustafsson 30:23 165 8:20     Ej godk.  
  (3) Isac von Krusenstierna 50:05 116 17:58     Ej godk.  
  (4) Hanna Sahlin 67:31 192 28:51     Ej godk.  
 
  1305 Indre Østfold OK 2           Ej godk.  
  (1) Haakon Blågestad Ej godk.         Ej godk.  
  (2) Alexandria Jensen 43:46 271 21:43     Ej godk.  
  (3) Edel Sagli Christensen Ej godk.         Ej godk.  
  (4) Marie Sagli Christensen 119:35 261 Omstart     Ej godk.  
 
  1310 Østmarka OK 1           Ej godk.  
  (1) Magnus Ramberg 62:06 267 31:47 267 0 62:06 31:47
  (2) Nora Graffer Ej godk.         Ej godk.  
  (3) Ragnhild Marie Holen 74:15 248 42:08     Ej godk.  
  (4) Aleksander Skarnes 51:12 91 12:32     Ej godk.  
 
  1321 Byåsen 2           Ej godk.  
  (1) Ingeborg Eide 36:27 52 6:08 52 0 36:27 6:08
  (2) Jørgen Natvig Løvseth 25:39 46 3:36 28 -24 62:06 4:08
  (3) Ane Svegård Bye Ej godk.         Ej godk.  
  (4) Øyvind Wiggen 44:17 29 5:37     Ej godk.  
 
  1363 Gävle OK 2           Ej godk.  
  (1) Cecilia Knutsen Ej godk.         Ej godk.  
  (2) Emma Hållström 46:12 279 24:09     Ej godk.  
  (3) Mårten Olsson Ej godk.         Ej godk.  
  (4) Jesper Jissbacke 65:53 184 27:13     Ej godk.  
 
  1366 IL Tyrving 4           Ej godk.  
  (1) Anniken Helland-Hansen 54:27 242 24:08 242 0 54:27 24:08
  (2) Synne N Flatebakken 42:53 268 20:50 248 +6 97:20 39:22
  (3) Ida F Haltia Ej godk.         Ej godk.  
  (4) Finn Roen 92:17 243 53:37     Ej godk.  
 
  1113 Tampereen Pyrintö 1           Ej godk.  
  (1) Anton Kuukka 32:14 9 1:55 9 0 32:14 1:55
  (2) Johanna Viilo 26:33 67 4:30 10 +1 58:47 0:49
  (3) Tanja Moser 45:04 61 12:57 16 +6 103:51 4:22
  (4) Aleksi Niemi Ej godk.         Ej godk.  
 
  1172 Fossum IF 3           Ej godk.  
  (1) Marit Nersten 41:27 139 11:08 139 0 41:27 11:08
  (2) Ingvild Benum Vestre 27:10 82 5:07 115 -24 68:37 10:39
  (3) Ola Brende 47:09 88 15:02 93 -22 115:46 16:17
  (4) Nn Nn Ej start         Ej godk.  
 
  1173 Sandefjord OK 1           Ej godk.  
  (1) Vilde Bredholt Jørgensen 60:43 259 30:24 259 0 60:43 30:24
  (2) Martine Gustavsen 45:24 278 23:21 266 +7 106:07 48:09
  (3) Fredrik Moe 72:00 245 39:53 257 -9 178:07 78:38
  (4) Ruben Stokland Ej godk.         Ej godk.  
 
  1182 Göteborg/Majorna OK 1           Ej godk.  
  (1) Petter Östman 42:30 154 12:11 154 0 42:30 12:11
  (2) Kerstin Wadman 23:51 12 1:48 96 -58 66:21 8:23
  (3) Ella Wallinder 44:12 51 12:05 60 -36 110:33 11:04
  (4) Johannes Kuhlin Ej godk.         Ej godk.  
 
  1199 OK Österåker 1           Ej godk.  
  (1) Johan Persson 45:21 190 15:02 190 0 45:21 15:02
  (2) Lisa Erlandsson 33:02 201 10:59 202 +12 78:23 20:25
  (3) Ludwig Gustafsson 89:54 265 57:47 244 +42 168:17 68:48
  (4) vacant Ej start         Ej godk.  
 
  1200 OK Älvsjö-Örby 1           Ej godk.  
  (1) Hugo Nilsson 140:56 284 110:37 284 0 140:56 110:37
  (2) Sara Månberg 42:11 265 20:08 279 -5 183:07 125:09
  (3) E Nilsson Ej start         Ej start  
  (4) Elias krook Ej godk.         Ej godk.  
 
  1206 Lillomarka OL 3           Ej godk.  
  (1) Rasmus Vikhamar-Sandberg 32:53 16 2:34 16 0 32:53 2:34
  (2) Isolde Kobernus 39:13 256 17:10 148 +132 72:06 14:08
  (3) Ingvild Wang 47:27 95 15:20 115 -33 119:33 20:04
  (4) vacant Ej godk.         Ej godk.  
 
  1209 Saarijärven Pullistus 1           Ej godk.  
  (1) Sakari Ålgars 60:17 257 29:58 257 0 60:17 29:58
  (2) Ella-Noora Lehtonen 36:10 239 14:07 247 -10 96:27 38:29
  (3) Elli Häkkinen 41:24 26 9:17 198 -49 137:51 38:22
  (4) Aapo Häkkinen Ej godk.         Ej godk.  
 
  1224 Rastikarhut/Ulvilan Ura 2           Ej godk.  
  (1) Konsta Jutila 44:59 184 14:40 184 0 44:59 14:40
  (2) Konsta Puu Ej start         Ej start  
  (3) Laura Holmberg Ej start         Ej start  
  (4) Pekka Mäkelä Ej start         Ej godk.  
 
  1231 Kongsberg O-lag 3           Ej godk.  
  (1) Einar Lund 34:50 34 4:31 34 0 34:50 4:31
  (2) Andreas Saunes 24:47 28 2:44 17 -17 59:37 1:39
  (3) Sigurd Bonden Kjørsvik 41:11 23 9:04 7 -10 100:48 1:19
  (4) vacant Ej start         Ej godk.  
 
  1232 Kongsberg O-lag 4           Ej godk.  
  (1) William Ekberg 74:14 278 43:55 278 0 74:14 43:55
  (2) Trygve Heggedal 42:13 266 20:10 271 -7 116:27 58:29
  (3) Cecil Lonnee 58:41 198 26:34 255 -16 175:08 75:39
  (4) vacant Ej start         Ej godk.  
 
  1234 Täby OK 2           Ej godk.  
  (1) Edvin Nordström 44:47 178 14:28 178 0 44:47 14:28
  (2) Anna Herbert 28:33 128 6:30 166 -12 73:20 15:22
  (3) Matilda Salén 59:28 205 27:21 181 +15 132:48 33:19
  (4) Gustav Aflodal Ej godk.         Ej godk.  
 
  1266 OK Tyr 4           Ej godk.  
  (1) Jesper Lindh Ej godk.         Ej godk.  
  (2) Markus Beckius 31:40 182 9:37     Ej godk.  
  (3) Alfred Hagberg Ej start         Ej godk.  
  (4) vacant Ej start         Ej godk.  
 
  1269 OL Tønsberg 1           Ej godk.  
  (1) Øystein Christiansen 57:29 249 27:10 249 0 57:29 27:10
  (2) Gustav Lie Gundersen 36:33 244 14:30 243 -6 94:02 36:04
  (3) Jens Leynse 71:52 244 39:45 235 -8 165:54 66:25
  (4) vacant Ej start         Ej godk.  
 
  1270 Lunds OK 2           Ej godk.  
  (1) Anton Hansson 45:39 195 15:20 195 0 45:39 15:20
  (2) Tova Hermodsson 31:43 183 9:40 196 +1 77:22 19:24
  (3) Cecilia Rämmal 96:37 272 64:30 252 +56 173:59 74:30
  (4) Hjalmar Freij Ej godk.         Ej godk.  
 
  1278 Trollhättans SOK 3           Ej godk.  
  (1) Elias Bäcklund-Ekvall 40:21 109 10:02 109 0 40:21 10:02
  (2) Filip Johansson 24:12 17 2:09 53 -56 64:33 6:35
  (3) Jenny Edgren Ej godk.         Ej godk.  
  (4) Anna Kristianson Ej godk.         Ej godk.  
 
  1283 Domnarvets GoIF/Kvarnsvedens GoIF OK 2           Ej godk.  
  (1) David Stigsmark 40:50 120 10:31 120 0 40:50 10:31
  (2) Elsa Andersson 30:26 166 8:23 141 +21 71:16 13:18
  (3) Hanna Fors 50:37 123 18:30 129 -12 121:53 22:24
  (4) Filip Bergström Ej godk.         Ej godk.  
 
  1300 Fossum IF 4           Ej godk.  
  (1) Martin Borge Heir 45:33 192 15:14 192 0 45:33 15:14
  (2) Oskar Grevstad 30:56 173 8:53 190 -2 76:29 18:31
  (3) Fredrik Ramstad Hoff 55:05 173 22:58 174 -16 131:34 32:05
  (4) Tarjei Holo Ej godk.         Ej godk.  
 
  1309 Falköpings AIK OK 3           Ej godk.  
  (1) Jesper Lindström 52:15 231 21:56 231 0 52:15 21:56
  (2) Jonathan Fredriksson 53:01 284 30:58 264 +33 105:16 47:18
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej godk.  
 
  1313 OK Skogsfalken 1           Ej godk.  
  (1) Edvin Smedberg 33:18 18 2:59 18 0 33:18 2:59
  (2) nn nn Ej start         Ej start  
  (3) nn nn Ej start         Ej start  
  (4) nn nn Ej start         Ej godk.  
 
  1325 Asker SK 5           Ej godk.  
  (1) Bjørnar Løvli 48:28 216 18:09 216 0 48:28 18:09
  (2) Ingvild Riiser Christensen 33:13 205 11:10 212 -4 81:41 23:43
  (3) Brage Storebakken 61:22 211 29:15 212 0 143:03 43:34
  (4) Ida I Lønneberget Ej start         Ej godk.  
 
  1354 OK Österåker 2           Ej godk.  
  (1) Carl Foghammar-Nömtak 54:10 240 23:51 240 0 54:10 23:51
  (2) Lotta Sjöstrand 45:04 277 23:01 257 +17 99:14 41:16
  (3) Albin Gustafsson 74:36 251 42:29 251 -6 173:50 74:21
  (4) vacant Ej start         Ej godk.  
 
  1358 Raumar OL 3           Ej godk.  
  (1) Synne Rapp 59:07 253 28:48 253 0 59:07 28:48
  (2) Andreas Sedin 60:10 286 38:07 274 +21 119:17 61:19
  (3) Emilie Hagen 126:23 275 94:16 268 -6 245:40 146:11
  (4) Lars Risbrobakken Ej godk.         Ej godk.  
 
  1360 Porsgrunn OL 2           Ej godk.  
  (1) Emilie Westin 54:47 244 24:28 244 0 54:47 24:28
  (2) Børge Styrvold 34:32 227 12:29 235 -9 89:19 31:21
  (3) Vetle Klovning 77:01 253 44:54 237 +2 166:20 66:51
  (4) Emilie Bertelsen Ej godk.         Ej godk.  
 
  1381 Modum 1           Ej godk.  
  (1) Heidi Mårtensson 40:55 122 10:36 122 0 40:55 10:36
  (2) Pål Spone 24:29 20 2:26 73 -49 65:24 7:26
  (3) Einar Tandberg Ej godk.         Ej godk.  
  (4) vacant Ej start         Ej godk.  
 
  1382 Modum 2           Ej godk.  
  (1) Kaspar Lilja 40:56 123 10:37 123 0 40:56 10:37
  (2) Erlend Nordbø 36:45 245 14:42 199 +76 77:41 19:43
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej godk.  
 
  1395 Skarpnäcks OL 2           Ej godk.  
  (1) Måns Söder Ej godk.         Ej godk.  
  (2) Johan Bengtsson 43:20 269 21:17     Ej godk.  
  (3) Jonatan Göransson 66:49 233 34:42     Ej godk.  
  (4) Nina Persson Ej start         Ej godk.  
 
  1398 OK Nolaskogsarna 3           Ej godk.  
  (1) Jesper Wikman 140:46 283 110:27 283 0 140:46 110:27
  (2) Linda Olofsson 44:08 273 22:05 280 -3 184:54 126:56
  (3) Hanna Näslund 95:21 270 63:14 269 -11 280:15 180:46
  (4) Leon Jämtin Ej godk.         Ej godk.  
 
  1399 Konnerud IL 3           Ej godk.  
  (1) Anine Lome 54:09 239 23:50 239 0 54:09 23:50
  (2) Vegard Ek 38:55 254 16:52 239 0 93:04 35:06
  (3) Jenny Baklid 77:15 254 45:08 245 +6 170:19 70:50
  (4) Aslak Heimdal Ej start         Ej godk.  
 
  1400 Hestra IF 3           Ej godk.  
  (1) Tobias Pentonen 53:12 232 22:53 232 0 53:12 22:53
  (2) Victor Helgesson 24:56 30 2:53 200 -32 78:08 20:10
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej godk.  
 
  1178 Løten OL 1           Ej start  
  (1) nn nn Ej start         Ej start  
  (2) nn nn Ej start         Ej start  
  (3) nn nn Ej start         Ej start  
  (4) nn nn Ej start         Ej start  
 
  1239 OK Tylöskog 1           Ej start  
  (1) vacant Ej start         Ej start  
  (2) vacant Ej start         Ej start  
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej start  
 
  1259 Halden SK 4           Ej start  
  (1) vacant Ej start         Ej start  
  (2) vacant Ej start         Ej start  
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej start  
 
  1267 OK Tyr 5           Ej start  
  (1) vacant Ej start         Ej start  
  (2) vacant Ej start         Ej start  
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej start  
 
  1301 Fossum IF 5           Ej start  
  (1) vacant Ej start         Ej start  
  (2) vacant Ej start         Ej start  
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej start  
 
  1306 Östersunds OK 1           Ej start  
  (1) vacant Ej start         Ej start  
  (2) vacant Ej start         Ej start  
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej start  
 
  1326 Asker SK 6           Ej start  
  (1) vacant Ej start         Ej start  
  (2) vacant Ej start         Ej start  
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej start  
 
  1337 Boxholm-Mjölby OL 1           Ej start  
  (1) vacant Ej start         Ej start  
  (2) vacant Ej start         Ej start  
  (3) vacant Ej start         Ej start  
  (4) vacant Ej start         Ej start  
 
  1351 Linköpings OK 2           Ej start  
  (1) Joakim Ericsson Ej start         Ej start  
  (2) Johanna Gustås Ej start         Ej start  
  (3) N N Ej start         Ej start  
  (4) Johan Sköld Ej start         Ej start  
 


Skapad 2011-05-23 19:13:37 med OLA version null

 

10MILA 2011 - Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA 2011 10MILA