10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) efter sträcka 6 (2008-04-27 13:37:42)

    1      5 Mats Troeng              OK Linné 1                     55:48  6:10:49     0:00
    2     21 Jostein Andersen         Kristiansand OK 1              55:49  6:10:53     0:04
    3      4 John Fredriksson         Södertälje-Nykvarn 1           57:38  6:12:22     1:33
    4     28 Johan Nordlund           Leksands OK 1                  57:31  6:12:24     1:35
    5     18 Alexandr Minakov         OK PAN-Kristianstad 1          57:25  6:12:26     1:37
    6      1 Erik Axelsson            Halden Skiklubb 1              56:43  6:14:17     3:28
    7     25 Olexandr Kratov          Turun Metsänkävijät 1          56:54  6:14:26     3:37
    8      6 Jussi Suna               Angelniemen Ankkuri 1          57:43  6:15:30     4:41
    9     29 Ville Koponen            LYNX 1                         57:51  6:15:33     4:44
   10      8 Janne Weckman            Vehkalahden Veikot 1           57:57  6:15:36     4:47
   11     11 Linus Kaisajuntti        IFK Lidingö SOK 1            1:00:26  6:16:14     5:25
   12     16 Elmeri Vähänen           Tampereen Pyrintö 1          1:00:29  6:16:15     5:26
   13      7 Raino Pesu               Rajamäen Rykmentti 1           59:48  6:17:29     6:40
   14     12 Alexei Bortnik           IFK Moras OK 1                 58:36  6:17:33     6:44
   15     17 Johan Israelsson         Stora Tuna OK 1              1:01:24  6:18:46     7:57
   16      9 Johan Ivarsson           IK Hakarpspojkarna 1         1:01:08  6:18:48     7:59
   17      2 Jani Lakanen             Vaajakosken Terä 1             57:46  6:19:24     8:35
   18     38 Peter Öberg              OK Hällen 1                    56:49  6:20:32     9:43
   19     22 Ola Martner              Göteborg-Majorna 1           1:01:53  6:20:38     9:49
   20     46 Niklas Wrane             Söders SOL-Tyresö 1            58:38  6:20:44     9:55
   21     19 Erik Andersson           OK Denseln 1                   58:52  6:20:48     9:59
   22     32 Daniel Nilsson           OK Orion 1                     59:24  6:21:18    10:29
   23     23 Thomas Carlsson          Malungs OK 1                   59:36  6:21:31    10:42
   24     80 Marius Mazulis           Ikaalisten NV 1              1:02:50  6:21:33    10:44
   25     14 Janne Virtanen           Paimion Rasti 1              1:00:50  6:23:58    13:09
   26     20 Juha Peltola             MS Parma 1                   1:02:13  6:26:28    15:39
   27     13 Martin Soukup            Bækkelaget SK 1              1:02:24  6:26:45    15:56
   28     79 Mika Hämälistö           Turun Metsänkävijät 2        1:04:17  6:26:58    16:09
   29      3 Simo Martomaa            Kalevan Rasti 1              1:04:45  6:27:48    16:59
   30     58 Emil Tengvall            Vänersborgs SK 1             1:10:39  6:28:17    17:28
   31     56 Ola Lindqvist            Nydalens Skiklub 1           1:04:09  6:30:01    19:12
   32     24 Ville Uitto              Rasti-Kurikka 1              1:07:16  6:30:02    19:13
   33     64 Mikael Salo              OK Orient 1                  1:07:47  6:30:09    19:20
   34     10 Tobias Noborn            IFK Göteborg 1               1:01:23  6:33:29    22:40
   35     44 Sören Sundblom           IF Sibbo-Vargarna 1          1:04:13  6:36:17    25:28
   36     15 Janne Heikka             DELTA 1                      1:05:10  6:37:00    26:11
   37     72 Henrik Ottesen           Fredrikstads SK 1            1:02:03  6:37:06    26:17
   38     33 Dominik Koch             Ulricehamns OK 1             1:04:23  6:37:59    27:10
   39     27 Jerker Lysell            Rehns BK 1                   1:13:18  6:41:43    30:54
   40     31 Olle Boström             Järla IF OK 1                1:10:10  6:42:07    31:18
   41     84 Ola Hultin               OK Roslagen 1                1:10:47  6:42:55    32:06
   42     35 Nicolai Nielsen          OK Pan Århus 1               1:14:05  6:43:36    32:47
   43     42 Philip G. Lund           FarumTisvilde SpringCup 1    1:04:29  6:44:29    33:40
   44     37 Saku Asikainen           Hiisirasti 1                 1:06:12  6:44:30    33:41
   45     87 Dan Norin                Gävle OK 1                   1:05:43  6:44:32    33:43
   46     61 Jakob Nilsson            IFK Umeå 1                   1:06:05  6:44:45    33:56
   47     52 Jere Pajunen             Anttolan Urheilijat 1        1:05:50  6:45:18    34:29
   48     51 Antero Ranki             Turun Suunnistajat 1         1:15:53  6:45:26    34:37
   49     65 Andreas Peterson         Hagaby GoIF 1                1:05:41  6:45:28    34:39
   50    340 Mikael Andersson         Linköpings OK 1              1:06:45  6:45:30    34:41
   51     39 Andreas Eriksson         Västerås SOK 1               1:06:30  6:45:49    35:00
   52    103 Björn Karlsson           OK Denseln 2                 1:08:10  6:46:54    36:05
   53    120 Johnny Hålsjö            OK Alehof 1                  1:08:40  6:47:22    36:33
   54     85 Anders Johansson         Tullinge SK 1                1:05:22  6:47:25    36:36
   55    123 Magnus Hov               Halden Skiklubb 2            1:09:06  6:47:58    37:09
   56     47 Mikko Hölli              Kangasala SK 1               1:11:36  6:48:00    37:11
   57     43 Lauri Kontkanen          Kalevan Rasti 2              1:09:45  6:48:19    37:30
   58     82 Jan Johansson            KFUM Örebro OK 1             1:05:43  6:50:39    39:50
   59     26 Toni Närvä               Lapuan Virkiä 1              1:04:05  6:51:06    40:17
   60     67 Felix Breitschädel       NTNUI 1                      1:09:27  6:51:38    40:49
   61     63 Karlis Dislers           IK Hakarpspojkarna 2         1:13:35  6:51:47    40:58
   62     75 Boye Bøhlerengen         Østmarka OK 1                1:08:51  6:51:56    41:07
   63     30 Johan Aronsson           OK Tisaren 1                 1:08:13  6:52:39    41:50
   64     41 Johan Ingmarsson         FK Friskus-Varberg 1         1:09:47  6:53:02    42:13
   65     40 Anders Boström           OK Linné 2                   1:14:21  6:53:17    42:28
   66     86 Espen H Weltzien         IL Tyrving 1                 1:11:22  6:54:33    43:44
   67    168 Håkan Svensson           Bredaryds SOK 1              1:01:45  6:55:09    44:20
   68     62 Gustav Näsman            Ronneby OK 1                 1:12:37  6:55:53    45:04
   69    121 Erik Engsten             OK Rodhen 1                  1:13:40  6:57:22    46:33
   70    130 Erik Thorsson            Wing OK 1                    1:00:01  6:57:45    46:56
   71     34 Viktor Funcke            Norbergs OK 1                1:02:56  6:57:48    46:59
   72     66 Aleksi Mattila           MS Parma 2                   1:02:02  6:57:53    47:04
   73    127 Yngve Volden             Løten o-lag 1                1:04:41  6:58:02    47:13
   74    310 Magnus Saager            OK Orion 2                   1:04:40  6:58:07    47:18
   75    165 Jorgen Fiskum            Frol IL 1                    1:05:32  6:58:26    47:37
   76     48 Mikko Lassila            Helsingin Suunnist. 1        1:08:30  6:58:34    47:45
   77    105 Paulius Kudriavcevas     Soik Hellas 1                1:07:09  6:58:55    48:06
   78    101 Anders Axling            Södertälje-Nykvarn 2         1:04:25  6:59:10    48:21
   79    181 Jarmo Puttonen           Vaajakosken Terä 2           1:05:08  6:59:18    48:29
   80     57 Niklas Olofsson-Bierfel  Ärla IF 1                    1:16:29  6:59:32    48:43
   81     60 Andreas Johansson        IFK Göteborg 2               1:06:57  7:00:03    49:14
   82     59 Osvald Kozác             Sävedalens AIK 1             1:01:13  7:01:26    50:37
   83     78 Grzegorz Wroblesky       Nyköpings OK 1               1:11:21  7:01:52    51:03
   84     91 Staffan Tunis            IF Femman 1                  1:04:25  7:02:41    51:52
   85    341 Fredrik Wallin           Linköpings OK 2              1:07:52  7:02:43    51:54
   86     45 Jani Sompi               Jämsän Retki-Veikot 1        1:04:56  7:03:13    52:24
   87     81 Peter Nordström          Täby Ok 1                    1:10:10  7:03:15    52:26
   88    311 Jonathan Svensson        Växjö OK 1                   1:09:52  7:03:20    52:31
   89     69 Pyry Niemi               Rajamäen Rykmentti 2         1:05:01  7:03:40    52:51
   90     83 Antti Ekonoja            Pellon Ponsi 1               1:08:23  7:04:17    53:28
   91    203 Jörgen Rostrup           Kristiansand OK 2            1:04:26  7:04:30    53:41
   92    307 Mathias Benjaminsen      Lillomarka O-lag 1           1:06:17  7:04:32    53:43
   93    157 Bernt Bjørnsgård         Halden Skiklubb 98           1:07:14  7:04:54    54:05
   94     53 Harri Räty               DELTA 2                      1:09:16  7:04:58    54:09
   95     70 Sixten Westlund          OK Tyr 1                     1:06:52  7:05:00    54:11
   96    112 Mattias Jonsson          Nybro OK 1                   1:06:54  7:05:32    54:43
   97    108 Richard Johansson        OK PAN-Kristianstad 2        1:12:47  7:05:36    54:47
   98     74 Sven Lundbäck            Stora Tuna OK 2              1:03:31  7:05:47    54:58
   99     92 Jaakko Kattilakoski      Kokkolan Suunnist. 1         1:08:25  7:06:07    55:18
  100     88 Daniel Lind              Tumba-Mälarhöjden 1          1:08:25  7:06:49    56:00
  101     89 Emil Johansson           OK Tisaren 2                 1:09:13  7:07:31    56:42
  102    122 Jan Sidla                Arboga OK 1                  1:09:54  7:07:35    56:46
  103    243 Andreas Liljegren        Gotlands Bro/Visborg 1       1:24:42  7:08:19    57:30
  104     97 Fredrik Sturesson        Göteborg-Majorna 2           1:06:59  7:08:37    57:48
  105     96 Jonas Karlsson           Dalaportens OL 1             1:10:29  7:08:42    57:53
  106    200 Anders Dahlin            Domnarvet/Kvarnsv. 1         1:07:28  7:09:01    58:12
  107    109 Erik Lärfars             IF Thor 1                    1:03:57  7:09:04    58:15
  108     77 Simen Rustad             Raumar O-lag 1               1:01:04  7:09:24    58:35
  109    175 Peter Markendahl         OK Klyftamo 1                1:09:10  7:09:27    58:38
  110    299 Peter Holgersson         OK Kolmården 1               1:14:27  7:09:29    58:40
  111    287 Staffan Åkerlund         Jönköpings OK 1              1:11:41  7:09:32    58:43
  112     71 Armo Hiie                Joutsenon Kullervo 1         1:00:38  7:09:50    59:01
  113     49 Tero Viljanen            Hämeenlinnan Suunnist. 1     1:05:26  7:10:01    59:12
  114     93 Jarkko Alanissi          Vehkalahden Veikot 2         1:06:08  7:10:18    59:29
  115     73 Tomas Jonsson            Järfälla OK 1                1:12:45  7:10:45    59:56
  116    158 Hans Daniels             Malungs OK 2                 1:21:07  7:12:16  1:01:27
  117    160 Jesper Stenström         Vänersborgs SK 2             1:09:56  7:12:37  1:01:48
  118    107 Johan Sjögren            Tjällmo-Godegård 1           1:11:25  7:12:55  1:02:06
  119     54 Henrik Öhrnberg          Pargas IF 1                  1:13:04  7:12:59  1:02:10
  120    113 Rasmus Westergren        Kalmar OK 1                  1:20:23  7:13:07  1:02:18
  121    106 Aaro Nurmiainen          Lappeen Riento 1             1:13:17  7:13:20  1:02:31
  122     98 Jari Lehtonen            Rastivarsat 1                1:13:23  7:14:09  1:03:20
  123     94 Mikko Haikonen           Tampereen Pyrintö 2          1:21:01  7:14:39  1:03:50
  124    111 Andreas Olofsson         Tullinge SK 2                1:15:59  7:14:43  1:03:54
  125     90 Øystein Jaren Samuelsen  NTNUI 2                      1:05:27  7:14:45  1:03:56
  126    207 Pasi Oravainen           Siilin Rasti 1               1:08:31  7:14:52  1:04:03
  127    248 Miikka Wigelius          Maarian Mahti 1              1:12:43  7:15:01  1:04:12
  128     95 Fredrik Granath          OK Kåre 1                    1:14:50  7:15:10  1:04:21
  129    272 Anton Broberg-Holm       IK Gandvik 1                 1:01:07  7:15:44  1:04:55
  130    104 Conny Rantzow            Hestra IF 1                  1:11:34  7:16:40  1:05:51
  131    347 Anders Jönsson           OK Triangeln 1               1:10:17  7:18:46  1:07:57
  132    304 Håkan Melin              OK Tor 1                     1:19:27  7:19:37  1:08:48
  133    192 Pasi Pohjola             LYNX 2                       1:20:29  7:22:35  1:11:46
  134    102 Matti Sappinen           Valkeakosken Haka 1          1:12:03  7:22:38  1:11:49
  135    146 Thomas Andersson         OK Tranan 1                  1:11:40  7:22:51  1:12:02
  136    151 Troels Christiansen      OK Pan Århus 2               1:13:07  7:23:19  1:12:30
  137    124 Antti Ryynänen           Paimion Rasti 2              1:09:14  7:25:40  1:14:51
  138     76 Erik Widegren            Sundsvalls OK 1              1:04:59  7:25:48  1:14:59
  139    262 Håkon Vingerhagen        Trøsken/Sarpsborg 1          1:25:57  7:25:51  1:15:02
  140    267 Ola Svärd                Haninge SOK 1                1:16:02  7:26:45  1:15:56
  141    118 Maciej Hewelt            Polish Junior Team 1         1:03:04  7:27:14  1:16:25
  142    137 Anders Tarandi           IFK Lidingö SOK 3            1:09:28  7:27:55  1:17:06
  143    283 Johan Kristensson        Skåneslättens OL 1           1:10:48  7:27:56  1:17:07
  144    338 Karsten Kopland          Modum 1                      1:11:49  7:28:00  1:17:11
  145    186 Hans Persson             Skogslöparna 1               1:16:52  7:30:28  1:19:39
  146    333 Juha Taini               Veikon Pamaus 1              1:14:37  7:30:43  1:19:54
  147    225 Tomas Porthin            IF Brahe/Malax IF 1          1:24:27  7:33:11  1:22:22
  148    197 Arthurs Paulins          Rehns BK/Alfta-Ösa 1         1:08:07  7:33:15  1:22:26
  149    344 Fredrik Mäkinen          OK Hammaren 1                1:02:52  7:33:19  1:22:30
  150    235 Thomas Boril             Järla IF OK 2                1:03:16  7:33:20  1:22:31
  151    289 Christer Ivarsson        Söders SOL-Tyresö 2          1:03:22  7:33:27  1:22:38
  152    185 Fredrik Korall           Motala AIF-OL 1              1:15:44  7:33:30  1:22:41
  153    296 Fredrik Sone             Attunda OK 1                 1:25:56  7:33:32  1:22:43
  154     99 Gustav Stenberg          OK Skogshjortarna 1          1:16:12  7:34:14  1:23:25
  155    190 Ola Eriksson             Bromma-Vällingby 1           1:13:33  7:34:43  1:23:54
  156     50 Andreas Boesen           FarumTisvilde SpringCup 2    1:14:16  7:35:19  1:24:30
  157    222 Anton Blomgren           Hagaby GoIF 2                1:05:19  7:35:56  1:25:07
  158    129 Kristian Dahlström       IFK Moras OK 2               1:23:03  7:36:00  1:25:11
  159    285 Johan Markstedt          OK Södertörn 1               1:09:30  7:36:09  1:25:20
  160    128 Kimmo Niemi              Hyvinkään Rasti 1            1:09:59  7:36:44  1:25:55
  161    147 Emil Svensson            Hjärnarps GH OL 1            1:15:02  7:36:49  1:26:00
  162    148 Magnus Granqvist         FK Göingarna 1               1:07:20  7:36:57  1:26:08
  163    221 Markus Salo              Hauhon Sisu 1                1:04:02  7:39:18  1:28:29
  164    144 Jonas Svensson           OK Klemmingen 1              1:18:44  7:39:22  1:28:33
  165    133 Fredrik Norman           Leksands OK 2                1:44:00  7:39:49  1:29:00
  166    116 Stefan Karlsson          OK Roxen 1                   1:09:47  7:39:59  1:29:10
  167     55 Jens Nilsson             OK Skogsfalken 1             1:13:30  7:41:41  1:30:52
  168    141 Niclas Westerberg        Hjobyg./Hagen/Tibro 1        1:06:36  7:42:32  1:31:43
  169    152 Karl Mårtensson          OK Älvsjö Örby 1             1:17:58  7:42:54  1:32:05
  170    300 Andreas Eriksson         Lunds OK 1                   1:07:08  7:43:12  1:32:23
  171    191 Lars Bygden              Södertälje-Nykvarn 3         1:07:50  7:43:58  1:33:09
  172    318 Jan-Ove Wiking           Istrums SK 1                 1:13:05  7:44:28  1:33:39
  173    275 Olle Näslund             Östersunds OK 1              1:11:14  7:44:46  1:33:57
  174    188 Mikael Wilhelmsson       Hammarby IF OF 1             1:12:59  7:45:16  1:34:27
  175    281 Oskar Strand             OK Landehof 1                1:15:34  7:45:41  1:34:52
  176    110 Christian Vogelsang      Nydalens Skiklub 2           1:02:02  7:46:52  1:36:03
  177    209 Anders Beyer Brattli     NTNUI 3                      1:21:12  7:48:15  1:37:26
  178    293 Kjell-Ove Arvidsson      Falkenbergs OK 1             1:20:11  7:48:50  1:38:01
  179    321 Erik Siebers             IK Hakarpspojkarna 3         1:22:25  7:49:07  1:38:18
  180    263 Fredrik Forsgren         OK Nolaskogsarna 1           1:18:43  7:50:56  1:40:07
  181    150 Pauli Juutilainen        Keravan Urheilijat 1         1:07:58  7:51:34  1:40:45
  182    159 Joakim Hermansson        Göteborg-Majorna 3           1:15:05  7:51:53  1:41:04
  183    208 Bjørn Thomas Vee         IL Tyrving 2                 1:20:47  7:53:19  1:42:30
  184    277 Pål Tveter               Indre Östfold OK 1           1:10:45  7:53:22  1:42:33
  185    295 Johan Allard             Tjällmo-Godegård 2           1:14:27  7:54:30  1:43:41
  186    138 Sören Olsen              Eksjö SOK 1                  1:04:33  7:54:45  1:43:56
  187    230 Marcus Ramström          Strängnäs-Malmby 1           1:13:28  7:56:46  1:45:57
  188    178 Finn Eivind Eskøy        Fossum IF 1                  1:36:16  7:57:55  1:47:06
  189    228 Håkan Söderqvist         OK Ravinen 2                 1:14:51  7:57:56  1:47:07
  190    261 Kjetil Kjernsmo          OSI Orientering 1            1:23:26  7:59:42  1:48:53
  191    291 Peder Hallberg           IK Ymer/Bredared 1           1:22:53  8:00:27  1:49:38
  192    126 Terje Lund               Västerås SOK 2               1:17:31  8:00:49  1:50:00
  193    269 Peo Svensk               Stora Tuna OK 3              1:08:48  8:01:03  1:50:14
  194    323 Lars Fremstad            Larvik/POL 1                 1:13:16  8:01:58  1:51:09
  195    201 Björn Nilsson            Tumba-Mälarhöjden 2          1:09:37  8:02:21  1:51:32
  196    306 Johan Aspegren           OK Kontinent 1               1:13:12  8:02:46  1:51:57
  197    220 Håkan Almqvist           OK Djerf 1                   1:16:29  8:02:59  1:52:10
  198    258 Kenneth Lassila          OK Botnia 1                  1:13:58  8:03:20  1:52:31
  199    136 Peter Granath            Snättringe SK 1              1:23:12  8:03:51  1:53:02
  200    125 Lars Hanning             OK Löftan 1                  1:07:53  8:04:41  1:53:52
  201    132 Björn Norman             KFUM Örebro OK 2             1:07:59  8:04:52  1:54:03
  202    276 Jens Öström              OK Tyr 2                     1:09:25  8:04:59  1:54:10
  203    238 Björn Jansson            Väsby OK 1                   1:39:12  8:05:59  1:55:10
  204    232 Carl Heyman              Västerbergslagen 1           1:23:38  8:06:27  1:55:38
  205    254 Ove Hedlund              IFK Enskede 1                1:07:21  8:06:48  1:55:59
  206    153 Roine Andersson          Rånäs OK 1                   1:14:57  8:07:35  1:56:46
  207    324 Tore Rud Johansen        Lillehammer OK 1             1:09:52  8:09:00  1:58:11
  208    337 Sindre Gåsvik            Konnerud I.L. 1              1:11:07  8:09:28  1:58:39
  209    167 Jaakko Kulmala           Saarijärven Pullistus 1      1:09:28  8:09:40  1:58:51
  210    199 Jonas Gustavsson         Forsa OK 1                   1:09:14  8:10:18  1:59:29
  211    312 Andreas Claesson         OK Kullingshof 1             1:19:46  8:10:39  1:59:50
  212    193 Einar Engtrø             BSI Orientering 1            1:18:19  8:10:43  1:59:54
  213    328 Anders Johansson         IK Trenne/OK Nackhe 1        1:11:20  8:11:08  2:00:19
  214    240 Nicklas Ek               Markbygdens OK 1             1:05:23  8:12:06  2:01:17
  215    259 Nicklas Bergström        Täby Ok 2                    1:11:34  8:12:18  2:01:29
  216    237 Peter Dellming           IFK Göteborg 3               1:10:21  8:12:19  2:01:30
  217    278 Adam Hellstadius         OK Hällen 2                  1:16:09  8:12:37  2:01:48
  218    140 Eric Englöf              Köping-Kolsva OK 1           1:08:36  8:12:43  2:01:54
  219    253 Jari Saarinen            Rastikarhut 1                1:20:52  8:13:44  2:02:55
  220    314 Pelle Carlberg           Vallentuna-Össeby 1          1:17:24  8:14:14  2:03:25
  221    251 Emil Ingvarsson          OK Vilse - 87 1              1:08:13  8:14:30  2:03:41
  222    244 Fritz Aebi               OK Tisaren 3                 1:12:16  8:15:07  2:04:18
  223    139 Nike Ahokainen           Pihkaniskat 1                1:13:32  8:15:35  2:04:46
  224    145 Andreas Wikström         Uddevalla OK 1               1:15:45  8:15:56  2:05:07
  225    154 Peter Lindebring         OK Denseln 3                 1:29:13  8:17:34  2:06:45
  226    342 Henrik Tosteberg         Linköpings OK 3              1:16:11  8:18:00  2:07:11
  227    332 Anders Svalbring         Målilla/Björkfors/Hultsfred  1:19:17  8:19:45  2:08:56
  228    173 Mikael Åhgren            Tullinge SK 3                1:17:25  8:20:23  2:09:34
  229    302 Clas Fries               Umeå/Robertsf./Högåker 1     1:20:35  8:21:05  2:10:16
  230    236 Tapani Mattus            Järla IF OK 3                1:31:58  8:22:15  2:11:26
  231    183 Henrik Svensson          Ulricehamns OK 2             1:17:11  8:25:33  2:14:44
  232    326 Simon Sjöhed             Gävle OK 2                   1:12:07  8:26:54  2:16:05
  233    163 Ken Walker, Jr.          Cambridge Sports 1           1:07:44  8:26:56  2:16:07
  234    319 David Fors               OK Skogsstjärnan 1           1:22:39  8:26:58  2:16:09
  235    334 Niclas Eriksson          Falköpings AIK OK 1          1:19:05  8:30:39  2:19:50
  236    117 Ulf Burman               Gustavsbergs OK 1            1:09:29  8:30:51  2:20:02
  237    260 Peter Junevik            Leksands OK 3                1:09:40  8:31:06  2:20:17
  238    280 Przemek Patejko          Ås-UMB Orientering 2         1:06:19  8:31:24  2:20:35
  239    297 Anders Carlheim          Attunda OK 2                 1:05:44  8:33:08  2:22:19
  240    271 Rikard Ingesson          Ankarsrum/Gamleby/Västervik  1:24:26  8:33:29  2:22:40
  241    223 Lars Granum              Oppsal Orientering 1         1:06:50  8:33:37  2:22:48
  242    292 Lotta Saetre             OK Orinto 1                  1:07:49  8:34:11  2:23:22
  243    257 Andreas Calleberg        Söderhamns OK 1              1:22:52  8:34:33  2:23:44
  244    250 Johan Hammarström        OK Måsen 1                   1:14:35  8:35:13  2:24:24
  245    194 Hans Olsén               Sundbybergs IK 1             1:10:54  8:35:18  2:24:29
  246    169 Christoffer Winander-Sc  Järfälla OK 2                1:04:38  8:36:29  2:25:40
  247    255 Benny Forsström          Ok Raseborg 1                1:14:55  8:36:44  2:25:55
  248    182 Gorev Kirill             Kuzmolovo 110% 1             1:18:02  8:37:06  2:26:17
  249    217 Olli Suonpää             MS Parma 3                   1:27:13  8:37:37  2:26:48
  250    162 Simon Hellström          SOL Tranås 1                 1:52:39  8:38:14  2:27:25
  251    286 Emil Hyttinen            Eskilstuna OL 1              1:07:48  8:38:54  2:28:05
  252    189 Anton Backlund           Säterbygdens OK 1            1:21:40  8:39:07  2:28:18
  253    268 Martin Terry             IFK Lidingö SOK 4            1:10:44  8:39:19  2:28:30
  254    322 Henrik Sandahl           IK Hakarpspojkarna 4         1:11:31  8:40:36  2:29:47
  255    330 Fredrik Rosenberg        Bækkelaget SK 2              1:26:14  8:41:47  2:30:58
  256    317 Juha Viena               Ringerike o-lag 1            1:20:35  8:42:03  2:31:14
  257    252 Gunnar Åhlen             OK Österåker 1               1:15:25  8:43:39  2:32:50
  258    249 Magnus Jonsson           Sundsvalls OK 2              1:19:20  8:45:37  2:34:48
  259    100 Erik Kvarnström          Kils OK/Västvärmland 1       1:11:39  8:45:40  2:34:51
  260    166 Mats Thulin              Västerås SOK 3               1:11:46  8:47:15  2:36:26
  261    245 John Gahlin              Härnösands OK 1              1:22:28  8:47:57  2:37:08
  262    142 Niclas Karlsson          Nyköpings OK 2               1:14:03  8:48:28  2:37:39
  263    119 Niclas Lindblom          Stigmännen Karlshamn 1       1:25:42  8:48:31  2:37:42
  264    264 Stefan Johansson         Kungälv/Stenungs./Sjövalla   1:27:49  8:49:57  2:39:08
  265    315 Erik Sandbæk             OK Moss 1                    1:14:01  8:50:13  2:39:24
  266    227 Marko Orell              Turun Metsänkävijät 3        1:15:47  8:51:27  2:40:38
  267    331 Janne Runtti             Ylivieskan Kuula 1           1:13:26  8:51:38  2:40:49
  268    274 Anton Österblad          FK Boken 1                   1:20:22  8:51:41  2:40:52
  269    335 Björn Pehrsson           OK Alehof 2                  1:20:59  8:52:52  2:42:03
  270    161 Tatsuro Kobayashi        Norbergs OK 2                1:23:10  8:55:44  2:44:55
  271    298 Toni Kalliokoski         Vetelin Urheilijat 1         1:28:09  8:58:48  2:47:59
  272    229 Erik Forsberg            OK Ravinen 3                 1:16:42  8:59:13  2:48:24
  273    246 Vesa Hakkarainen         Jalasjärven Jalas 1          1:01:20  8:59:34  2:48:45
  274    316 Michael Holmgren         IF Thor 2                    1:17:47  9:01:13  2:50:24
  275    343 Arthur Raichmann         Jüriöö 1                     1:27:50  9:02:28  2:51:39
  276    224 Fredrik Tarberg          OK Grip 1                    1:28:06  9:03:18  2:52:29
  277    273 Rof-Arne Bornebratt      IK Gandvik 2                 1:28:20  9:04:27  2:53:38
  278    290 Jan-Olof Andersson       OK Älgen 1                   1:24:15  9:09:22  2:58:33
  279    270 Stefan Nyberg            Hedemora/Avesta/Säterbygden  1:07:36  9:10:00  2:59:11
  280    204 Espen Storenes           Kristiansand OK 3            1:38:19  9:12:17  3:01:28
  281    284 Jarkko Jaatela           Tio rättens män 1            1:15:26  9:13:55  3:03:06
  282    288 Morgan Tiderman          Jönköpings OK 2              1:21:18  9:14:43  3:03:54
  283    155 Eirik Nordbrøden         Halden Skiklubb 3            1:28:58  9:16:24  3:05:35
  284    211 Einar Hjortås            NTNUI 5                      1:52:45  9:19:08  3:08:19
  285    231 Martin Karlsson          Lidköpings VSK 1             1:36:43  9:30:19  3:19:30
  286    170 Ali Crocker              Jesus Orienteering 1         1:18:43  9:33:21  3:22:32
  287    234 Carina Kakred            Skogspojkarnas OK 1          1:46:46  9:34:05  3:23:16
  288    327 Åke Algotson             OK Tylöskog 1                1:32:43  9:34:13  3:23:24
  289    233 Gustav Karlsson          Katrineholms OK 1            1:39:50  9:35:41  3:24:52
  290    279 Erik Schultz             Fjärås AIK/IF Rigor 1        1:30:45  9:36:37  3:25:48
  291    206 Vesa Jusila              NAIS OK 1                    1:20:10  9:38:01  3:27:12
  292    282 Markku Lehtimäki         Reilut Miehet Havumetsien 1  1:29:09  9:40:46  3:29:57
  293    176 Tomas Bäck               Trosabygdens OK 1            1:26:57  9:45:39  3:34:50
  294    303 Jonna Samuelsson         Boxholm-Mjölby OL 1          1:33:27  9:50:00  3:39:11
  295    196  N.N.                    Korven Honka 1               1:23:28  9:54:11  3:43:22
  296    256 Micael Kreiberg          FarumTisvilde SpringCup 3    1:18:18  9:58:27  3:47:38
  297    210 Tor Inge Birkenes        NTNUI 4                      1:50:14  9:59:20  3:48:31
  298    218 Joonas Raumansalo        Turun NMKY 1                 1:23:44 10:02:08  3:51:19
  299    301 Mats Hildingsson         Lunds OK 2                   1:14:29 10:02:26  3:51:37
  300    308 Peter Hemmingsson        Centrum OK 1                 1:20:37 10:05:25  3:54:36
  301    195 Jonas Lundin             Sundbybergs IK 2             1:32:27 10:15:24  4:04:35
  302    226 Pelle Järhed             K3 IF 1                      1:21:48 10:17:47  4:06:58
  303    187 Per Sundin               Skogslöparna 2               1:43:53 10:31:17  4:20:28
  304    265 Ulf Lunnhed              OK Reftele 1                 1:15:35 10:32:40  4:21:51
  305    239 Strecket Darling         LiTHe Vilse 1                1:33:13 10:34:53  4:24:04
  306    345 Conny Ekstrand           Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  1:36:13 10:38:59  4:28:10
  307    219 Jørn Kløvstad            Kongsberg O-lag 2            1:23:23 10:40:32  4:29:43
  308    294 Sven Axelsson            Falkenbergs OK 2             1:26:41 10:49:46  4:38:57
  309    172 Per Stedje               Østmarka OK 3                1:43:00 10:50:12  4:39:23
  310    174 Thor Olaf Klemsdal       Sarpsborg OL 1               1:30:04 11:23:24  5:12:35
  311    216  N.N.                    NTNUI 10                     2:02:34 11:28:07  5:17:18
  312    212 Kristian Muggerud        NTNUI 6                      1:59:28 11:50:26  5:39:37
  313    214 Kristoffer Vikne Moen    NTNUI 8                      2:29:30 12:11:49  6:01:00
  314    179 J Theilmann              Hærens Officersskole 1       2:12:46 13:35:38  7:24:49

---  Ej godkända lag ---

         114 Sveinung Syversen        Ås-UMB Orientering 1             Dsq      Dsq
         143 Matti Mäki-Torkko        Ylistaron Kilpa-Veljet 1         Dsq      Dsq
         305 Mikael Zetterström       Skarpnäcks OL 1                  Dsq      Dsq
         134 Øyvind Enger             Kongsberg O-lag 1            1:11:03      Dsq
         135 Vidar Faxén              Sävedalens AIK 2             1:12:49      Dsq
         205 Tapani Mäkinen           Mäntsälän Urheilijat 1       1:17:49      Dsq
         213 Audun Bugge              NTNUI 7                      1:52:12      Dsq
         241 Håkan Tärnrot            Soik Hellas 2                1:45:22      Dsq
         164 Janne Jokivuori          Hyvinkään Rasti 2                Dns      Dsq
         180 T Nielsen                Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Martins Lismanis         OK Enen/Tierps SOK 1         1:16:25      Dsq
         266 Filip Johansson          Akilles OK 1                 1:20:08      Dsq
         309 Joakim Sköld             OK Roslagen 2                1:16:01      Dsq
         149 Tero Mamia               Hämeenlinnan Suunnist. 2     1:05:34      Dsq
         198 Magnus Johannesson       Helsingborgs SOK 1           1:10:56      Dsq
         202 Thomas Eriksson          Tumba-Mälarhöjden 3          1:23:51      Dsq
         313 Carl-Johan Almerén       Ärla IF 2                    1:21:02      Dsq
          68 Henric Carlsson          IFK Lidingö SOK 2            Started      Dsq
         177 Anders Silvemark         Dalaportens OL 2             1:15:09      Dsq
         215 Simon Kratochwill        NTNUI 9                          Dns      Dsq
         325 Greger Westerlund        Svaide Roma SOK 1            1:41:17      Dsq
         339 Ville Tuomala            Iitin Pyrintö 1              1:23:41      Dsq
          36 Hans Mård                OK Ravinen 1                 Started      Dsq
         115 Hannu Saviharju          Helsingin Suunnist. 2            Dns      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Martin Bråthen           Østmarka OK 2                1:36:13      Dsq
         184 Lukas Petersson          Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Magnus Buodd             OTO/Sandefjord 1             1:17:14      Dsq
         329 Henrik Palmen            Espoon Suunta 1              1:06:43      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.