10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 9 - Radio 3 (2008-04-27 13:37:42)

    1      1 Mattias Karlsson         Halden Skiklubb 1            8:03:11     0:00         
    2     21 Damien Renard            Kristiansand OK 1            8:03:12     0:01         
    3      4 Anders Skarholt          Södertälje-Nykvarn 1         8:03:15     0:03         
    4      5 Ulf Troeng               OK Linné 1                   8:09:44     6:33         
    5     28 Robert Wallsten          Leksands OK 1                8:09:56     6:44         
    6     12 Simonas Krepsta          IFK Moras OK 1               8:11:49     8:37         
    7     11 Graham Gristwood         IFK Lidingö SOK 1            8:12:35     9:24         
    8     25 Pentti Iso-Markku        Turun Metsänkävijät 1        8:13:28    10:17         
    9     18 Michael Sörensen         OK PAN-Kristianstad 1        8:13:29    10:17         
   10      8 Jonne Lehto              Vehkalahden Veikot 1         8:14:25    11:13         
   11      7 Matti Liukkonen          Rajamäen Rykmentti 1         8:14:30    11:19         
   12     32 Michal Krajcik           OK Orion 1                   8:17:32    14:20         
   13      2 Juha Sorvisto            Vaajakosken Terä 1           8:17:33    14:22         
   14      6 Tuomo Mäkelä             Angelniemen Ankkuri 1        8:17:38    14:26         
   15     17 Kiril Nikolov            Stora Tuna OK 1              8:19:40    16:28         
   16     16 Pekka Itävvo             Tampereen Pyrintö 1          8:19:41    16:30         
   17      9 Tobias Wahlgren          IK Hakarpspojkarna 1         8:20:31    17:20         
   18     80 Igor Gorbatenkov         Ikaalisten NV 1              8:20:34    17:23         
   19     19 Johan Lindberg           OK Denseln 1                 8:23:57    20:46         
   20     29 Aapo Leskinen            LYNX 1                       8:24:10    20:58         
   21     14 Kim Fagerudd             Paimion Rasti 1              8:24:57    21:46         
   22     23 Håkan Eriksson           Malungs OK 1                 8:27:33    24:22         
   23     20 Samuli Salmenoja         MS Parma 1                   8:27:36    24:24         
   24     46 Martin Norling           Söders SOL-Tyresö 1          8:29:41    26:29         
   25     10 Christian Nielsen        IFK Göteborg 1               8:35:22    32:10         
   26     58 Jonas Wallin             Vänersborgs SK 1             8:38:04    34:52         
   27     13 Tor Brenna               Bækkelaget SK 1              8:38:11    35:00         
   28     15 Heikki Toivio            DELTA 1                      8:39:39    36:28         
   29     38 Christoffer Ekman        OK Hällen 1                  8:42:06    38:55         
   30     37 Johannes Pohjala         Hiisirasti 1                 8:42:52    39:40         
   31     31 Jakob Jansson            Järla IF OK 1                8:42:58    39:46         
   32     79 Sami Kääriäinen          Turun Metsänkävijät 2        8:43:52    40:40         
   33     27 Edvard Smehlik           Rehns BK 1                   8:47:01    43:49         
   34     24 Antti Iivari             Rasti-Kurikka 1              8:47:28    44:17         
   35     35 Morten Fenger-Grøn       OK Pan Århus 1               8:48:30    45:19         
   36     56 Øystein Nesse            Nydalens Skiklub 1           8:48:39    45:27         
   37     44 Victor Mansner           IF Sibbo-Vargarna 1          8:49:02    45:50         
   38     33 Marcus Kvarndal          Ulricehamns OK 1             8:53:38    50:26         
   39     39 Håkan Andersson          Västerås SOK 1               8:53:44    50:33         
   40    103 Christer Lilja           OK Denseln 2                 8:54:47    51:35         
   41     67 Carl Waaler Kaas         NTNUI 1                      8:55:12    52:00         
   42     64 Kleo Ketonen             OK Orient 1                  8:56:52    53:41         
   43     72 Øystein Ruud             Fredrikstads SK 1            8:57:01    53:50         
   44     51 Esa Viitanen             Turun Suunnistajat 1         8:57:08    53:56         
   45     30 Daniel Attås             OK Tisaren 1                 8:57:38    54:27         
   46     87 Brent Godman             Gävle OK 1                   8:57:40    54:28         
   47     65 Olof Dahlgren            Hagaby GoIF 1                8:57:41    54:30         
   48    340 Erik Martinsson          Linköpings OK 1              8:59:32    56:21         
   49     82 Patrik Eklund            KFUM Örebro OK 1             8:59:34    56:22         
   50     85 Andreas Olofsson         Tullinge SK 1                8:59:35    56:23         
   51     59 Yury Tambasov            Sävedalens AIK 1             9:01:21    58:10         
   52     61 Kristofer Sidenvall      IFK Umeå 1                   9:01:53    58:41         
   53     42 Rasmus Nielsen           FarumTisvilde SpringCup 1    9:01:53    58:42         
   54     52 Olli Viljakainen         Anttolan Urheilijat 1        9:01:58    58:46         
   55     84 Pontus Gille             OK Roslagen 1                9:02:00    58:49         
   56     63 Karlis Dislers           IK Hakarpspojkarna 2         9:02:01    58:50         
   57     26 Juha Luoma               Lapuan Virkiä 1              9:05:35  1:02:24         
   58    101 Thomas Werme             Södertälje-Nykvarn 2         9:06:40  1:03:28         
   59     48 Jussi Ernamo             Helsingin Suunnist. 1        9:06:59  1:03:47         
   60    123 Jan Granstedt            Halden Skiklubb 2            9:07:16  1:04:05         
   61     34 Thomas Gustafsson        Norbergs OK 1                9:09:12  1:06:00         
   62     40 Mattias Nilsson          OK Linné 2                   9:09:12  1:06:01         
   63     86 Geir Hoff                IL Tyrving 1                 9:09:44  1:06:32         
   64     81 Oskar Sjöberg            Täby Ok 1                    9:11:41  1:08:29         
   65     66 Jesse Martelius          MS Parma 2                   9:11:52  1:08:41         
   66    203 Anders Birkenes          Kristiansand OK 2            9:11:55  1:08:43         
   67    130 Jostein Kvakland         Wing OK 1                    9:11:59  1:08:47         
   68     43 Ville Maksimainen        Kalevan Rasti 2              9:12:31  1:09:19         
   69     60 Espen Jacobsen           IFK Göteborg 2               9:13:03  1:09:52         
   70    120 Anders Johansson         OK Alehof 1                  9:14:27  1:11:15         
   71    105 Max Ryabkin              Soik Hellas 1                9:15:34  1:12:23         
   72     70 Johannes Svensson        OK Tyr 1                     9:16:20  1:13:09         
   73     78 Henning Hall             Nyköpings OK 1               9:16:27  1:13:15         
   74    108 Alexey Zobov             OK PAN-Kristianstad 2        9:17:09  1:13:58         
   75     47 Martti Siikaluoma        Kangasala SK 1               9:17:14  1:14:03         
   76     53 Ville Luoma              DELTA 2                      9:17:25  1:14:13         
   77     45 Simo Lindgren            Jämsän Retki-Veikot 1        9:18:40  1:15:28         
   78    307 Christian Grønvold       Lillomarka O-lag 1           9:18:44  1:15:32         
   79    310 Tom Olavsson             OK Orion 2                   9:18:54  1:15:42         
   80    121 Bo Fransson              OK Rodhen 1                  9:19:32  1:16:20         
   81    168 Jakob Andersson          Bredaryds SOK 1              9:22:17  1:19:05         
   82     41 Bengt Johansson          FK Friskus-Varberg 1         9:22:22  1:19:10         
   83     69 Marko Heiskanen          Rajamäen Rykmentti 2         9:22:55  1:19:44         
   84     49 Jussi-Pekka Kauppi       Hämeenlinnan Suunnist. 1     9:22:57  1:19:46         
   85     77 Stein Arne Alnæs         Raumar O-lag 1               9:23:06  1:19:54         
   86     97 Egil Edvardsen           Göteborg-Majorna 2           9:23:10  1:19:58         
   87    299 Erik Engvall             OK Kolmården 1               9:23:13  1:20:02         
   88    341 Erik Backetman           Linköpings OK 2              9:23:18  1:20:07         
   89     91 Otto Sund                IF Femman 1                  9:23:26  1:20:15         
   90    127 Marius Öie               Løten o-lag 1                9:23:30  1:20:19         
   91     71 Atte Seppänen            Joutsenon Kullervo 1         9:23:52  1:20:41         
   92    181 Jani Heikkinen           Vaajakosken Terä 2           9:24:00  1:20:48         
   93     74 Jonas Lång               Stora Tuna OK 2              9:24:22  1:21:10         
   94     57 Håkan Olofsson-Bierfeld  Ärla IF 1                    9:24:23  1:21:12         
   95    112 David Runemalm           Nybro OK 1                   9:24:41  1:21:30         
   96    111 Markus Fredlund          Tullinge SK 2                9:25:10  1:21:59         
   97     73 Oskar Nordmark           Järfälla OK 1                9:25:14  1:22:03         
   98     88 Lars Strid               Tumba-Mälarhöjden 1          9:25:16  1:22:04         
   99     89 Anders Holm              OK Tisaren 2                 9:25:39  1:22:27         
  100    122 Arne Hägg                Arboga OK 1                  9:26:13  1:23:01         
  101    200 Magnus Eliasson          Domnarvet/Kvarnsv. 1         9:28:09  1:24:58         
  102     90 Vegard Brun Saga         NTNUI 2                      9:28:10  1:24:58         
  103     62 Ingemar Ericsson         Ronneby OK 1                 9:28:24  1:25:12         
  104     83 Jari Sipilä              Pellon Ponsi 1               9:30:45  1:27:34         
  105    287 Klas Friborg             Jönköpings OK 1              9:35:51  1:32:40         
  106    157 Torgeir Snilsberg        Halden Skiklubb 98           9:39:41  1:36:29         
  107     96 Johan Silvermark         Dalaportens OL 1             9:39:46  1:36:34         
  108    107 Kent Landoff             Tjällmo-Godegård 1           9:39:54  1:36:43         
  109    158 Markus Hederskog         Malungs OK 2                 9:40:03  1:36:52         
  110    311 Anders Persson           Växjö OK 1                   9:40:10  1:36:58         
  111     98 Arttu Munukka            Rastivarsat 1                9:41:05  1:37:53         
  112    243 Christoffer Nilsson      Gotlands Bro/Visborg 1       9:42:33  1:39:22         
  113     95 Henrik Thomsson          OK Kåre 1                    9:43:34  1:40:23         
  114     76 Tom Quale                Sundsvalls OK 1              9:44:55  1:41:43         
  115    109 Magnus Wallenborg        IF Thor 1                    9:46:04  1:42:52         
  116    347 Lars Almqvist            OK Triangeln 1               9:46:09  1:42:57         
  117    272 Magnus Sundmark          IK Gandvik 1                 9:46:35  1:43:23         
  118    160 Tomas Johansson          Vänersborgs SK 2             9:46:42  1:43:31         
  119    137 Anders Stjerndahl        IFK Lidingö SOK 3            9:46:50  1:43:38         
  120    113 Mats Söderberg           Kalmar OK 1                  9:47:54  1:44:42         
  121    106 Tero Väisänen            Lappeen Riento 1             9:49:30  1:46:19         
  122    102 Matti Takala             Valkeakosken Haka 1          9:49:43  1:46:32         
  123    175 Joacim Gustafsson        OK Klyftamo 1                9:49:56  1:46:45         
  124     93 Ville Töyrylä            Vehkalahden Veikot 2         9:50:40  1:47:28         
  125    104 Carl-Johan Fredman       Hestra IF 1                  9:50:55  1:47:44         
  126    333 Juho Mäntylä             Veikon Pamaus 1             10:00:23  1:57:11         
  127    262 Magne Nordli             Trøsken/Sarpsborg 1         10:00:31  1:57:20         
  128    146 Martin Skoglund          OK Tranan 1                 10:00:48  1:57:37         
  129     55 Ulf Jungstrand           OK Skogsfalken 1            10:01:44  1:58:33         
  130    186 Anders Sundin            Skogslöparna 1              10:02:26  1:59:15         
  131     92 Antti Ojajärvi           Kokkolan Suunnist. 1        10:04:21  2:01:10         
  132    197 Kjell Winblad            Rehns BK/Alfta-Ösa 1        10:06:55  2:03:43         
  133    116 Mattias Zackrisson       OK Roxen 1                  10:09:02  2:05:50         
  134    151 Martin Christensen       OK Pan Århus 2              10:09:37  2:06:25         
  135    222 Daniel Persson           Hagaby GoIF 2               10:09:51  2:06:40         
  136    118 Bartosz Kaszuba          Polish Junior Team 1        10:11:10  2:07:59         
  137    267 Joel Ericsson            Haninge SOK 1               10:12:36  2:09:24         
  138    185 Daniel Hasselström       Motala AIF-OL 1             10:13:41  2:10:30         
  139    128 Janne Karri              Hyvinkään Rasti 1           10:14:32  2:11:20         
  140    285 Patrik Bliderfalk        OK Södertörn 1              10:15:31  2:12:19         
  141    190 Sven Hunhammar           Bromma-Vällingby 1          10:15:43  2:12:32         
  142    225 Joakim Lindell           IF Brahe/Malax IF 1         10:16:39  2:13:28         
  143    228 Henrik Sandström         OK Ravinen 2                10:17:19  2:14:07         
  144    209 Erik Lien Johnsen        NTNUI 3                     10:18:15  2:15:03         
  145    344 Håkan Olsson             OK Hammaren 1               10:18:16  2:15:05         
  146     54 Martin Norrgård          Pargas IF 1                 10:18:18  2:15:06         
  147    191 Niklas Wedin             Södertälje-Nykvarn 3        10:19:02  2:15:50         
  148    338 Aleksej Aleksejonok      Modum 1                     10:20:04  2:16:52         
  149    300 Lars Harrie              Lunds OK 1                  10:20:57  2:17:45         
  150    147 Jan Ackesjö              Hjärnarps GH OL 1           10:22:03  2:18:52         
  151     99 Markus Krona             OK Skogshjortarna 1         10:22:07  2:18:55         
  152    230 Christoffer Ramström     Strängnäs-Malmby 1          10:24:52  2:21:40         
  153    296 Lars Gerhardsson         Attunda OK 1                10:25:37  2:22:26         
  154    188 Tobias Spång             Hammarby IF OF 1            10:27:56  2:24:45         
  155    281 Johan Carlström          OK Landehof 1               10:28:08  2:24:56         
  156    318 Jonas Sundberg           Istrums SK 1                10:28:18  2:25:06         
  157    110 Håkon Hultgren           Nydalens Skiklub 2          10:29:07  2:25:55         
  158    125 Björn Johannesson        OK Löftan 1                 10:29:11  2:26:00         
  159    144 Stefan Carlsson          OK Klemmingen 1             10:31:00  2:27:48         
  160    293 Jesper Nelsén            Falkenbergs OK 1            10:35:30  2:32:19         
  161    295 Martin Carlsson          Tjällmo-Godegård 2          10:36:14  2:33:03         
  162    159 Måns Östman              Göteborg-Majorna 3          10:36:17  2:33:06         
  163    321 Göran Carnander          IK Hakarpspojkarna 3        10:36:56  2:33:44         
  164    126 Daniel Johannesson       Västerås SOK 2              10:37:10  2:33:59         
  165    153 Roger Andersson          Rånäs OK 1                  10:38:07  2:34:55         
  166    275 Lennart Hamberg          Östersunds OK 1             10:38:11  2:34:59         
  167    138 Anders Reimertz          Eksjö SOK 1                 10:38:11  2:35:00         
  168    238 Hans Enström             Väsby OK 1                  10:42:35  2:39:23         
  169    277 Stian Overskeid          Indre Östfold OK 1          10:45:39  2:42:27         
  170    141 Fredrik Schmiterlöw      Hjobyg./Hagen/Tibro 1       10:48:24  2:45:13         
  171    261 Magne Vollen             OSI Orientering 1           10:48:37  2:45:25         
  172    306 Victor Jensen            OK Kontinent 1              10:50:46  2:47:35         
  173    132 Johan Ericsson           KFUM Örebro OK 2            10:50:50  2:47:39         
  174    276 David Erikson            OK Tyr 2                    10:51:30  2:48:18         
  175    291 Linda Gustavsson         IK Ymer/Bredared 1          10:51:44  2:48:32         
  176    201 Anders Karlsson          Tumba-Mälarhöjden 2         10:51:46  2:48:34         
  177    208 Frode Konst              IL Tyrving 2                10:51:47  2:48:35         
  178    240 Jonas Karlsson           Markbygdens OK 1            10:51:48  2:48:37         
  179    152 Anders Mattsson          OK Älvsjö Örby 1            10:51:58  2:48:47         
  180    178 Jan Arild Johnsen        Fossum IF 1                 10:52:31  2:49:20         
  181    323 Harald Kvisli            Larvik/POL 1                10:55:40  2:52:28         
  182    173 Mats Fryxell             Tullinge SK 3               10:56:38  2:53:27         
  183    140 Johan Englöf             Köping-Kolsva OK 1          10:56:47  2:53:36         
  184    220 Mats Welander            OK Djerf 1                  10:57:43  2:54:32         
  185    145 David Nilsson            Uddevalla OK 1              10:59:42  2:56:30         
  186    258 Joel Sågfors             OK Botnia 1                 11:02:19  2:59:08         
  187    278 Martin Hultman           OK Hällen 2                 11:02:26  2:59:15         
  188    183 Christer Mannfolk        Ulricehamns OK 2            11:02:40  2:59:28         
  189    312 Joakim Ljunglide         OK Kullingshof 1            11:03:04  2:59:52         
  190    136 Björn Salomonsson        Snättringe SK 1             11:03:35  3:00:24         
  191    260 Svante Allmungs          Leksands OK 3               11:03:37  3:00:25         
  192    283 Jakob Segerslätt         Skåneslättens OL 1          11:04:06  3:00:54         
  193    342 Jerk Rönnols             Linköpings OK 3             11:04:13  3:01:01         
  194    150 Anton Rusainen           Keravan Urheilijat 1        11:04:47  3:01:36         
  195    199 Lars Rask                Forsa OK 1                  11:06:01  3:02:49         
  196    221 Jukka Pohjola            Hauhon Sisu 1               11:06:03  3:02:51         
  197    332 Johan Billing            Målilla/Björkfors/Hultsfred 11:07:42  3:04:30         
  198    319 Anders Nilsson           OK Skogsstjärnan 1          11:08:12  3:05:00         
  199    280 Arve Opheim              Ås-UMB Orientering 2        11:09:53  3:06:41         
  200    244 Johan Larsson            OK Tisaren 3                11:10:14  3:07:02         
  201    326 Daniel Knutsen           Gävle OK 2                  11:12:29  3:09:18         
  202    253 Riku Koivusalo           Rastikarhut 1               11:13:28  3:10:16         
  203    337 Andreas Bendiktsen       Konnerud I.L. 1             11:13:41  3:10:29         
  204    314 Christer Arksand         Vallentuna-Össeby 1         11:15:26  3:12:15         
  205    263 Markus Westerlind        OK Nolaskogsarna 1          11:15:42  3:12:30         
  206    302 Håkan Eriksson           Umeå/Robertsf./Högåker 1    11:15:53  3:12:41         
  207    259 Anders Nilsson           Täby Ok 2                   11:15:58  3:12:46         
  208    268 Arvid Eriksson           IFK Lidingö SOK 4           11:18:27  3:15:15         
  209    232 Emil Brynfors            Västerbergslagen 1          11:19:28  3:16:17         
  210    324 Dag Veastad              Lillehammer OK 1            11:21:00  3:17:48         
  211    139 Teemu Lindfors           Pihkaniskat 1               11:21:29  3:18:17         
  212    252 Elias Johansson          OK Österåker 1              11:22:40  3:19:28         
  213    328 Per Skyggeson            IK Trenne/OK Nackhe 1       11:25:13  3:22:02         
  214    250 Peter Rasmussen          OK Måsen 1                  11:25:16  3:22:04         
  215    193 Stian Almeland Kreken    BSI Orientering 1           11:25:18  3:22:07         
  216    271 Karl-Fredrik Olsson      Ankarsrum/Gamleby/Västervik 11:25:42  3:22:31         
  217    330 Arne Torgersen           Bækkelaget SK 2             11:26:40  3:23:29         
  218    334 Jonas Niklasson          Falköpings AIK OK 1         11:26:42  3:23:31         
  219    194 Torbjörn Olsson          Sundbybergs IK 1            11:28:09  3:24:58         
  220    237 Stefan Gustavsson        IFK Göteborg 3              11:28:17  3:25:06         
  221    163 Ken Walker, Sr.          Cambridge Sports 1          11:28:48  3:25:36         
  222    117 Per Öhlund               Gustavsbergs OK 1           11:31:14  3:28:03         
  223    322 Martina Karlsson         IK Hakarpspojkarna 4        11:40:11  3:37:00         
  224    189 Per Sandberg             Säterbygdens OK 1           11:40:57  3:37:45         
  225    166 Fredrik Urby             Västerås SOK 3              11:41:22  3:38:11         
  226    229 Emil Kretz               OK Ravinen 3                11:42:36  3:39:25         
  227    162 Emil Lindström           SOL Tranås 1                11:42:47  3:39:36         
  228    292 Jackob Lund              OK Orinto 1                 11:43:07  3:39:55         
  229    297 Göran Frisk              Attunda OK 2                11:43:09  3:39:57         
  230    182 Golubev Maxim            Kuzmolovo 110% 1            11:47:58  3:44:46         
  231    257 Daniel Ekengren          Söderhamns OK 1             11:49:49  3:46:38         
  232    154 Elias Andersson          OK Denseln 3                11:50:01  3:46:49         
  233    317 Morten Hoffmann          Ringerike o-lag 1           11:50:14  3:47:03         
  234    100 Jonas Uller              Kils OK/Västvärmland 1      11:51:25  3:48:13         
  235    249 Tomas Johnsson           Sundsvalls OK 2             11:52:01  3:48:49         
  236    343 Raul Hindov              Jüriöö 1                    11:53:08  3:49:56         
  237    331 Teemu Raudaskoski        Ylivieskan Kuula 1          11:59:48  3:56:36         
  238    227 Antti Karhunen           Turun Metsänkävijät 3       12:00:17  3:57:05         
  239    255 Janne Nyberg             Ok Raseborg 1               12:04:05  4:00:54         
  240    119 Alexander Lindblom       Stigmännen Karlshamn 1      12:05:34  4:02:22         
  241    245 Johan Wickenberg         Härnösands OK 1             12:08:54  4:05:43         
  242    274 Leif-Åke Andersson       FK Boken 1                  12:09:04  4:05:52         
  243    217 Mikko Määttä             MS Parma 3                  12:10:08  4:06:56         
  244    161 Lasse Nordström          Norbergs OK 2               12:12:11  4:08:59         
  245    273 Niklas Brag-Jonsson      IK Gandvik 2                12:12:15  4:09:04         
  246    223 Gudmund Toverud Høglund  Oppsal Orientering 1        12:13:45  4:10:33         
  247    288 Per Anders Görebrant     Jönköpings OK 2             12:15:32  4:12:20         
  248    270 Kristoffer Markfjärd     Hedemora/Avesta/Säterbygden 12:26:40  4:23:28         
  249    298 Hannu Pöyhönen           Vetelin Urheilijat 1        12:27:40  4:24:28         
  250    284 Jussi Ojala              Tio rättens män 1           12:34:00  4:30:48         
  251    335 Johan Blick              OK Alehof 2                 12:36:09  4:32:57         
  252    315 Vetle Paulsen            OK Moss 1                   12:37:17  4:34:05         
  253    206 Lars-Åke Classon         NAIS OK 1                   12:42:53  4:39:41         
  254    204 Jack Björnsen            Kristiansand OK 3           12:43:53  4:40:42         
  255    233 Torgny Jepsson           Katrineholms OK 1           12:45:12  4:42:01         
  256    224 Johan Karlsson           OK Grip 1                   12:46:09  4:42:58         
  257    282 Hannu Nikkola            Reilut Miehet Havumetsien 1 12:46:18  4:43:07         
  258    155 Gjermund Holm            Halden Skiklubb 3           12:51:52  4:48:40         
  259    290 Henrik Dowsson           OK Älgen 1                  12:52:47  4:49:35         
  260    327 Per-Ola Thuresson        OK Tylöskog 1               13:05:32  5:02:20         
  261    234 Peter Ettling            Skogspojkarnas OK 1         13:11:21  5:08:09         
  262    195 Lukas Funk               Sundbybergs IK 2            13:12:02  5:08:50         
  263    216 Siri Ulvestad            NTNUI 10                    13:12:57  5:09:45         
  264    218 Rainer Helkkula          Turun NMKY 1                13:13:15  5:10:03         
  265    246 Valtteri Anttila         Jalasjärven Jalas 1         13:14:23  5:11:11         
  266    279 Sanna Eriksson           Fjärås AIK/IF Rigor 1       13:14:27  5:11:16         
  267    210 Tore Aarhus Guldbrandse  NTNUI 4                     13:18:31  5:15:20         
  268    170 Tim Smith                Jesus Orienteering 1        13:19:25  5:16:13         
  269    294 Jonas Ledel              Falkenbergs OK 2            13:19:49  5:16:37         
  270    172 Olav Kåsa                Østmarka OK 3               13:19:52  5:16:41         
  271    303 Sven Norén               Boxholm-Mjölby OL 1         13:19:55  5:16:43         
  272    308 Anders Berg              Centrum OK 1                13:20:53  5:17:42         
  273    196  N.N.                    Korven Honka 1              13:22:53  5:19:42         
  274    174 Oddbjørn Krage           Sarpsborg OL 1              13:22:54  5:19:43         
  275    219 Terje Sæbø               Kongsberg O-lag 2           13:23:09  5:19:57         
  276    345 Olof Hansson             Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar 13:23:38  5:20:27         
  277    265 Jörgen Magnusson         OK Reftele 1                13:23:49  5:20:38         
  278    187 Roland Karlsson          Skogslöparna 2              13:24:05  5:20:53         
  279    176 Sebastian Runander       Trosabygdens OK 1           13:24:19  5:21:07         
  280    301 Peter Hedberg            Lunds OK 2                  13:36:06  5:32:55         
  281    211 Knut Inge Engelbreth     NTNUI 5                     13:42:47  5:39:35         
  282    226 Torbjörn Gillsparr       K3 IF 1                     13:58:23  5:55:11         

---  Ej godkända lag ---

          75 Håkon Håversen           Østmarka OK 1                9:02:32      Dsq
         142 Lea Vercelotti           Nyköpings OK 2                   Dsq      Dsq
         236 Erik Brand Horst         Järla IF OK 3               11:06:58      Dsq
         254 Christopher Lindqvist    IFK Enskede 1               10:35:31      Dsq
         269 Klas Löfstedt            Stora Tuna OK 3             10:55:22      Dsq
         316 Pontus Lamberg           IF Thor 2                   12:21:40      Dsq
         169 David Stridfeldt         Järfälla OK 2               11:21:22      Dsq
         231 Karl-Mikael Svensson     Lidköpings VSK 1            13:45:55      Dsq
         239 Fantasy Darling          LiTHe Vilse 1               13:54:16      Dsq
         251 Henrik Svenningsson      OK Vilse - 87 1             10:50:57      Dsq
         264 Ulf Pettersson           Kungälv/Stenungs./Sjövalla  11:41:23      Dsq
         289 Magnus Glännefors        Söders SOL-Tyresö 2         10:01:46      Dsq
  307    212 Emile Simen Augu Rusten  NTNUI 6                     14:23:43  6:20:31         
           3 Fabian Hertner           Kalevan Rasti 1              8:28:35      Dsq
          22 Thibaut Magne            Göteborg-Majorna 1           8:22:07      Dsq
         167 Timo Ålgars              Saarijärven Pullistus 1     10:56:36      Dsq
         256 Jakob Ødum               FarumTisvilde SpringCup 3   13:11:17      Dsq
         286 Alexander Sparr          Eskilstuna OL 1                  Dsq      Dsq
  313    214 Patrik Alknes            NTNUI 8                     13:58:33  5:55:22         
  314    179 C Fugleholm              Hærens Officersskole 1      13:50:58  5:47:46         
         114 Murray Scown             Ås-UMB Orientering 1         9:38:14      Dsq
         143 Paavo Istolahti          Ylistaron Kilpa-Veljet 1    10:16:22      Dsq
         305 Edvin Lindmark           Skarpnäcks OL 1             10:35:44      Dsq
         134 Simen Teigen Søgård      Kongsberg O-lag 1                Dsq      Dsq
         135 Erik Österlin            Sävedalens AIK 2            10:16:28      Dsq
         205 Markku Laine             Mäntsälän Urheilijat 1           Dsq      Dsq
         213 Thor Christian Hobæk     NTNUI 7                     14:23:37      Dsq
         241 Hans Eriksson            Soik Hellas 2                    Dsq      Dsq
         164 Jude Loponen             Hyvinkään Rasti 2           13:07:16      Dsq
         180 C Højriis                Hærens Officersskole 2      14:18:12      Dsq
         247 Anders Gustavsson        OK Enen/Tierps SOK 1        11:43:27      Dsq
         266 Tom Roselius             Akilles OK 1                12:15:31      Dsq
         309 Mats Lundman             OK Roslagen 2               11:25:35      Dsq
         149 Vili Virkki              Hämeenlinnan Suunnist. 2    11:25:20      Dsq
         198 Lennart Carlsen          Helsingborgs SOK 1          11:02:38      Dsq
         202 Joakim Jörgensen         Tumba-Mälarhöjden 3         13:12:10      Dsq
         313 Ellinor Fransson         Ärla IF 2                   13:23:31      Dsq
          68 Greger Berglund          IFK Lidingö SOK 2            8:59:31      Dsq
         177 Gustav Norstedt          Dalaportens OL 2            12:12:09      Dsq
         215 0 N.N.                   NTNUI 9                     13:12:55      Dsq
         325 Hjalmar Sköldefors       Svaide Roma SOK 1           12:59:18      Dsq
         339 Erik Sihvola             Iitin Pyrintö 1             11:29:57      Dsq
          36 Martin Lindskog          OK Ravinen 1                     Dsq      Dsq
         115 Matt Bircher             Helsingin Suunnist. 2       13:14:30      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Rune Teigland            Østmarka OK 2               12:07:14      Dsq
         184 Björn Edvinsson          Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Arthur Olafsen           OTO/Sandefjord 1            11:51:40      Dsq
         329 Akseli Galkin            Espoon Suunta 1             10:50:27      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.