10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 9 - Radio 2 (2008-04-27 13:37:42)

    1     21 Damien Renard            Kristiansand OK 1            8:02:13     0:00         
    2      1 Mattias Karlsson         Halden Skiklubb 1            8:02:13     0:00         
    3      4 Anders Skarholt          Södertälje-Nykvarn 1         8:02:14     0:01         
    4      5 Ulf Troeng               OK Linné 1                   8:08:45     6:31         
    5     28 Robert Wallsten          Leksands OK 1                8:08:51     6:37         
    6     12 Simonas Krepsta          IFK Moras OK 1               8:10:50     8:37         
    7     11 Graham Gristwood         IFK Lidingö SOK 1            8:11:28     9:15         
    8     18 Michael Sörensen         OK PAN-Kristianstad 1        8:12:16    10:03         
    9     25 Pentti Iso-Markku        Turun Metsänkävijät 1        8:12:17    10:03         
   10      8 Jonne Lehto              Vehkalahden Veikot 1         8:13:20    11:06         
   11      7 Matti Liukkonen          Rajamäen Rykmentti 1         8:13:23    11:10         
   12     32 Michal Krajcik           OK Orion 1                   8:16:28    14:15         
   13      2 Juha Sorvisto            Vaajakosken Terä 1           8:16:31    14:18         
   14      6 Tuomo Mäkelä             Angelniemen Ankkuri 1        8:16:33    14:20         
   15     17 Kiril Nikolov            Stora Tuna OK 1              8:18:34    16:21         
   16     16 Pekka Itävvo             Tampereen Pyrintö 1          8:18:36    16:23         
   17      9 Tobias Wahlgren          IK Hakarpspojkarna 1         8:19:26    17:13         
   18     80 Igor Gorbatenkov         Ikaalisten NV 1              8:19:30    17:17         
   19     19 Johan Lindberg           OK Denseln 1                 8:22:50    20:36         
   20     29 Aapo Leskinen            LYNX 1                       8:22:58    20:45         
   21     14 Kim Fagerudd             Paimion Rasti 1              8:23:51    21:38         
   22     23 Håkan Eriksson           Malungs OK 1                 8:26:32    24:18         
   23     20 Samuli Salmenoja         MS Parma 1                   8:26:35    24:21         
   24     46 Martin Norling           Söders SOL-Tyresö 1          8:28:32    26:19         
   25     10 Christian Nielsen        IFK Göteborg 1               8:34:14    32:00         
   26     58 Jonas Wallin             Vänersborgs SK 1             8:36:54    34:41         
   27     13 Tor Brenna               Bækkelaget SK 1              8:36:56    34:43         
   28     15 Heikki Toivio            DELTA 1                      8:38:34    36:20         
   29     38 Christoffer Ekman        OK Hällen 1                  8:40:56    38:43         
   30     37 Johannes Pohjala         Hiisirasti 1                 8:41:45    39:32         
   31     31 Jakob Jansson            Järla IF OK 1                8:41:50    39:36         
   32     79 Sami Kääriäinen          Turun Metsänkävijät 2        8:42:38    40:24         
   33     27 Edvard Smehlik           Rehns BK 1                   8:45:56    43:43         
   34     24 Antti Iivari             Rasti-Kurikka 1              8:46:04    43:51         
   35     35 Morten Fenger-Grøn       OK Pan Århus 1               8:47:17    45:03         
   36     56 Øystein Nesse            Nydalens Skiklub 1           8:47:26    45:12         
   37     44 Victor Mansner           IF Sibbo-Vargarna 1          8:47:54    45:41         
   38     33 Marcus Kvarndal          Ulricehamns OK 1             8:52:19    50:06         
   39     39 Håkan Andersson          Västerås SOK 1               8:52:33    50:19         
   40    103 Christer Lilja           OK Denseln 2                 8:53:29    51:15         
   41     67 Carl Waaler Kaas         NTNUI 1                      8:54:06    51:53         
   42     64 Kleo Ketonen             OK Orient 1                  8:55:40    53:27         
   43     72 Øystein Ruud             Fredrikstads SK 1            8:55:46    53:32         
   44     51 Esa Viitanen             Turun Suunnistajat 1         8:55:47    53:34         
   45     30 Daniel Attås             OK Tisaren 1                 8:56:29    54:16         
   46     87 Brent Godman             Gävle OK 1                   8:56:30    54:17         
   47     65 Olof Dahlgren            Hagaby GoIF 1                8:56:32    54:19         
   48    340 Erik Martinsson          Linköpings OK 1              8:58:20    56:07         
   49     82 Patrik Eklund            KFUM Örebro OK 1             8:58:21    56:08         
   50     85 Andreas Olofsson         Tullinge SK 1                8:58:27    56:14         
   51     59 Yury Tambasov            Sävedalens AIK 1             9:00:13    58:00         
   52     42 Rasmus Nielsen           FarumTisvilde SpringCup 1    9:00:42    58:29         
   53     61 Kristofer Sidenvall      IFK Umeå 1                   9:00:45    58:32         
   54     52 Olli Viljakainen         Anttolan Urheilijat 1        9:00:46    58:33         
   55     84 Pontus Gille             OK Roslagen 1                9:00:48    58:35         
   56     63 Karlis Dislers           IK Hakarpspojkarna 2         9:00:49    58:36         
   57     26 Juha Luoma               Lapuan Virkiä 1              9:04:20  1:02:07         
   58    101 Thomas Werme             Södertälje-Nykvarn 2         9:05:24  1:03:11         
   59     48 Jussi Ernamo             Helsingin Suunnist. 1        9:05:44  1:03:31         
   60    123 Jan Granstedt            Halden Skiklubb 2            9:05:59  1:03:46         
   61     40 Mattias Nilsson          OK Linné 2                   9:07:49  1:05:35         
   62     34 Thomas Gustafsson        Norbergs OK 1                9:07:54  1:05:41         
   63     86 Geir Hoff                IL Tyrving 1                 9:08:32  1:06:19         
   64     81 Oskar Sjöberg            Täby Ok 1                    9:10:28  1:08:15         
   65     66 Jesse Martelius          MS Parma 2                   9:10:38  1:08:25         
   66    203 Anders Birkenes          Kristiansand OK 2            9:10:45  1:08:31         
   67    130 Jostein Kvakland         Wing OK 1                    9:10:49  1:08:35         
   68     43 Ville Maksimainen        Kalevan Rasti 2              9:11:13  1:09:00         
   69     60 Espen Jacobsen           IFK Göteborg 2               9:11:42  1:09:29         
   70    120 Anders Johansson         OK Alehof 1                  9:12:55  1:10:42         
   71    105 Max Ryabkin              Soik Hellas 1                9:14:23  1:12:10         
   72     70 Johannes Svensson        OK Tyr 1                     9:14:54  1:12:41         
   73     78 Henning Hall             Nyköpings OK 1               9:14:58  1:12:45         
   74    108 Alexey Zobov             OK PAN-Kristianstad 2        9:16:02  1:13:49         
   75     47 Martti Siikaluoma        Kangasala SK 1               9:16:05  1:13:52         
   76     53 Ville Luoma              DELTA 2                      9:16:06  1:13:53         
   77     45 Simo Lindgren            Jämsän Retki-Veikot 1        9:17:22  1:15:09         
   78    307 Christian Grønvold       Lillomarka O-lag 1           9:17:28  1:15:15         
   79    310 Tom Olavsson             OK Orion 2                   9:17:32  1:15:19         
   80    121 Bo Fransson              OK Rodhen 1                  9:18:03  1:15:50         
   81    168 Jakob Andersson          Bredaryds SOK 1              9:20:53  1:18:39         
   82     41 Bengt Johansson          FK Friskus-Varberg 1         9:20:59  1:18:46         
   83     69 Marko Heiskanen          Rajamäen Rykmentti 2         9:21:35  1:19:22         
   84     49 Jussi-Pekka Kauppi       Hämeenlinnan Suunnist. 1     9:21:35  1:19:22         
   85    299 Erik Engvall             OK Kolmården 1               9:21:57  1:19:44         
   86     77 Stein Arne Alnæs         Raumar O-lag 1               9:21:58  1:19:45         
   87     97 Egil Edvardsen           Göteborg-Majorna 2           9:21:59  1:19:45         
   88    341 Erik Backetman           Linköpings OK 2              9:22:00  1:19:46         
   89    127 Marius Öie               Løten o-lag 1                9:22:07  1:19:54         
   90     91 Otto Sund                IF Femman 1                  9:22:10  1:19:56         
   91     71 Atte Seppänen            Joutsenon Kullervo 1         9:22:31  1:20:18         
   92    181 Jani Heikkinen           Vaajakosken Terä 2           9:22:41  1:20:28         
   93     74 Jonas Lång               Stora Tuna OK 2              9:22:57  1:20:44         
   94     57 Håkan Olofsson-Bierfeld  Ärla IF 1                    9:23:04  1:20:51         
   95    112 David Runemalm           Nybro OK 1                   9:23:11  1:20:58         
   96    111 Markus Fredlund          Tullinge SK 2                9:23:57  1:21:44         
   97     73 Oskar Nordmark           Järfälla OK 1                9:24:00  1:21:47         
   98     88 Lars Strid               Tumba-Mälarhöjden 1          9:24:01  1:21:48         
   99     89 Anders Holm              OK Tisaren 2                 9:24:12  1:21:59         
  100    122 Arne Hägg                Arboga OK 1                  9:24:43  1:22:30         
  101    200 Magnus Eliasson          Domnarvet/Kvarnsv. 1         9:26:51  1:24:38         
  102     90 Vegard Brun Saga         NTNUI 2                      9:26:54  1:24:41         
  103     62 Ingemar Ericsson         Ronneby OK 1                 9:27:07  1:24:54         
  104     83 Jari Sipilä              Pellon Ponsi 1               9:29:28  1:27:15         
  105    287 Klas Friborg             Jönköpings OK 1              9:34:12  1:31:59         
  106    157 Torgeir Snilsberg        Halden Skiklubb 98           9:38:05  1:35:52         
  107     96 Johan Silvermark         Dalaportens OL 1             9:38:29  1:36:16         
  108    107 Kent Landoff             Tjällmo-Godegård 1           9:38:34  1:36:21         
  109    158 Markus Hederskog         Malungs OK 2                 9:38:39  1:36:25         
  110    311 Anders Persson           Växjö OK 1                   9:38:42  1:36:28         
  111     98 Arttu Munukka            Rastivarsat 1                9:39:23  1:37:10         
  112    243 Christoffer Nilsson      Gotlands Bro/Visborg 1       9:40:35  1:38:22         
  113     95 Henrik Thomsson          OK Kåre 1                    9:42:10  1:39:57         
  114     76 Tom Quale                Sundsvalls OK 1              9:43:41  1:41:28         
  115    109 Magnus Wallenborg        IF Thor 1                    9:44:35  1:42:22         
  116    347 Lars Almqvist            OK Triangeln 1               9:44:36  1:42:23         
  117    272 Magnus Sundmark          IK Gandvik 1                 9:44:53  1:42:40         
  118    160 Tomas Johansson          Vänersborgs SK 2             9:45:18  1:43:05         
  119    137 Anders Stjerndahl        IFK Lidingö SOK 3            9:45:30  1:43:17         
  120    113 Mats Söderberg           Kalmar OK 1                  9:46:28  1:44:14         
  121    106 Tero Väisänen            Lappeen Riento 1             9:47:54  1:45:40         
  122    175 Joacim Gustafsson        OK Klyftamo 1                9:48:15  1:46:02         
  123    102 Matti Takala             Valkeakosken Haka 1          9:48:35  1:46:22         
  124     93 Ville Töyrylä            Vehkalahden Veikot 2         9:49:20  1:47:07         
  125    104 Carl-Johan Fredman       Hestra IF 1                  9:49:26  1:47:13         
  126    235 Micke Refors             Järla IF OK 2                9:52:26  1:50:12         
  127    304 Eric Börjeskog           OK Tor 1                     9:52:46  1:50:33         
  128    248 Kari Silokangas          Maarian Mahti 1              9:55:07  1:52:53         
  129     50 Casper Wilken            FarumTisvilde SpringCup 2    9:55:46  1:53:33         
  130    192 Niklas Paganus           LYNX 2                       9:55:47  1:53:34         
  131    165 Magnhild Forseth         Frol IL 1                    9:55:56  1:53:43         
  132    129 Peter Fredriksson        IFK Moras OK 2               9:56:22  1:54:08         
  133    148 Anders Selin             FK Göingarna 1               9:56:35  1:54:22         
  134    207 Pekka Torvinen           Siilin Rasti 1               9:56:49  1:54:36         
  135    124 Henri Kalve              Paimion Rasti 2              9:56:52  1:54:39         
  136    133 Christoffer Westblad     Leksands OK 2                9:57:12  1:54:59         
  137     94 Keijo Viilo              Tampereen Pyrintö 2          9:57:34  1:55:20         
  138    333 Juho Mäntylä             Veikon Pamaus 1              9:59:07  1:56:54         
  139    262 Magne Nordli             Trøsken/Sarpsborg 1          9:59:16  1:57:03         
  140    146 Martin Skoglund          OK Tranan 1                  9:59:23  1:57:10         
  141     55 Ulf Jungstrand           OK Skogsfalken 1            10:00:26  1:58:13         
  142    186 Anders Sundin            Skogslöparna 1              10:01:12  1:58:59         
  143     92 Antti Ojajärvi           Kokkolan Suunnist. 1        10:02:44  2:00:30         
  144    197 Kjell Winblad            Rehns BK/Alfta-Ösa 1        10:05:27  2:03:14         
  145    116 Mattias Zackrisson       OK Roxen 1                  10:07:46  2:05:33         
  146    151 Martin Christensen       OK Pan Århus 2              10:07:49  2:05:36         
  147    222 Daniel Persson           Hagaby GoIF 2               10:08:22  2:06:09         
  148    118 Bartosz Kaszuba          Polish Junior Team 1        10:09:46  2:07:33         
  149    267 Joel Ericsson            Haninge SOK 1               10:11:09  2:08:56         
  150    185 Daniel Hasselström       Motala AIF-OL 1             10:12:20  2:10:07         
  151    128 Janne Karri              Hyvinkään Rasti 1           10:13:06  2:10:53         
  152    285 Patrik Bliderfalk        OK Södertörn 1              10:14:04  2:11:50         
  153    190 Sven Hunhammar           Bromma-Vällingby 1          10:14:10  2:11:56         
  154    225 Joakim Lindell           IF Brahe/Malax IF 1         10:15:05  2:12:52         
  155    228 Henrik Sandström         OK Ravinen 2                10:16:02  2:13:49         
  156    344 Håkan Olsson             OK Hammaren 1               10:16:26  2:14:12         
  157     54 Martin Norrgård          Pargas IF 1                 10:16:42  2:14:29         
  158    209 Erik Lien Johnsen        NTNUI 3                     10:16:56  2:14:43         
  159    191 Niklas Wedin             Södertälje-Nykvarn 3        10:17:35  2:15:21         
  160    338 Aleksej Aleksejonok      Modum 1                     10:18:32  2:16:18         
  161    300 Lars Harrie              Lunds OK 1                  10:19:38  2:17:24         
  162     99 Markus Krona             OK Skogshjortarna 1         10:20:40  2:18:27         
  163    147 Jan Ackesjö              Hjärnarps GH OL 1           10:20:45  2:18:32         
  164    230 Christoffer Ramström     Strängnäs-Malmby 1          10:23:22  2:21:08         
  165    296 Lars Gerhardsson         Attunda OK 1                10:23:59  2:21:46         
  166    188 Tobias Spång             Hammarby IF OF 1            10:26:32  2:24:19         
  167    281 Johan Carlström          OK Landehof 1               10:26:34  2:24:20         
  168    318 Jonas Sundberg           Istrums SK 1                10:26:55  2:24:42         
  169    110 Håkon Hultgren           Nydalens Skiklub 2          10:27:40  2:25:26         
  170    125 Björn Johannesson        OK Löftan 1                 10:27:49  2:25:36         
  171    144 Stefan Carlsson          OK Klemmingen 1             10:29:23  2:27:10         
  172    293 Jesper Nelsén            Falkenbergs OK 1            10:33:47  2:31:34         
  173    295 Martin Carlsson          Tjällmo-Godegård 2          10:34:48  2:32:35         
  174    159 Måns Östman              Göteborg-Majorna 3          10:34:50  2:32:37         
  175    321 Göran Carnander          IK Hakarpspojkarna 3        10:35:29  2:33:15         
  176    126 Daniel Johannesson       Västerås SOK 2              10:35:50  2:33:37         
  177    153 Roger Andersson          Rånäs OK 1                  10:36:32  2:34:19         
  178    138 Anders Reimertz          Eksjö SOK 1                 10:36:37  2:34:24         
  179    275 Lennart Hamberg          Östersunds OK 1             10:36:41  2:34:28         
  180    238 Hans Enström             Väsby OK 1                  10:41:11  2:38:57         
  181    277 Stian Overskeid          Indre Östfold OK 1          10:44:11  2:41:58         
  182    141 Fredrik Schmiterlöw      Hjobyg./Hagen/Tibro 1       10:47:03  2:44:50         
  183    261 Magne Vollen             OSI Orientering 1           10:47:10  2:44:57         
  184    132 Johan Ericsson           KFUM Örebro OK 2            10:49:28  2:47:15         
  185    306 Victor Jensen            OK Kontinent 1              10:49:39  2:47:25         
  186    276 David Erikson            OK Tyr 2                    10:50:18  2:48:05         
  187    208 Frode Konst              IL Tyrving 2                10:50:20  2:48:06         
  188    201 Anders Karlsson          Tumba-Mälarhöjden 2         10:50:24  2:48:10         
  189    240 Jonas Karlsson           Markbygdens OK 1            10:50:27  2:48:14         
  190    152 Anders Mattsson          OK Älvsjö Örby 1            10:50:32  2:48:19         
  191    291 Linda Gustavsson         IK Ymer/Bredared 1          10:50:34  2:48:21         
  192    178 Jan Arild Johnsen        Fossum IF 1                 10:50:58  2:48:45         
  193    323 Harald Kvisli            Larvik/POL 1                10:54:14  2:52:01         
  194    173 Mats Fryxell             Tullinge SK 3               10:55:15  2:53:02         
  195    140 Johan Englöf             Köping-Kolsva OK 1          10:55:18  2:53:04         
  196    220 Mats Welander            OK Djerf 1                  10:56:17  2:54:03         
  197    145 David Nilsson            Uddevalla OK 1              10:58:07  2:55:54         
  198    258 Joel Sågfors             OK Botnia 1                 11:00:54  2:58:40         
  199    278 Martin Hultman           OK Hällen 2                 11:01:03  2:58:50         
  200    183 Christer Mannfolk        Ulricehamns OK 2            11:01:04  2:58:51         
  201    312 Joakim Ljunglide         OK Kullingshof 1            11:01:37  2:59:23         
  202    136 Björn Salomonsson        Snättringe SK 1             11:02:00  2:59:47         
  203    260 Svante Allmungs          Leksands OK 3               11:02:11  2:59:57         
  204    283 Jakob Segerslätt         Skåneslättens OL 1          11:02:33  3:00:20         
  205    342 Jerk Rönnols             Linköpings OK 3             11:02:43  3:00:30         
  206    150 Anton Rusainen           Keravan Urheilijat 1        11:03:13  3:01:00         
  207    199 Lars Rask                Forsa OK 1                  11:04:35  3:02:22         
  208    221 Jukka Pohjola            Hauhon Sisu 1               11:04:36  3:02:23         
  209    332 Johan Billing            Målilla/Björkfors/Hultsfred 11:05:51  3:03:37         
  210    319 Anders Nilsson           OK Skogsstjärnan 1          11:06:47  3:04:33         
  211    280 Arve Opheim              Ås-UMB Orientering 2        11:08:30  3:06:17         
  212    244 Johan Larsson            OK Tisaren 3                11:08:39  3:06:26         
  213    326 Daniel Knutsen           Gävle OK 2                  11:10:52  3:08:39         
  214    253 Riku Koivusalo           Rastikarhut 1               11:11:43  3:09:30         
  215    337 Andreas Bendiktsen       Konnerud I.L. 1             11:12:05  3:09:52         
  216    314 Christer Arksand         Vallentuna-Össeby 1         11:13:43  3:11:30         
  217    263 Markus Westerlind        OK Nolaskogsarna 1          11:13:52  3:11:39         
  218    302 Håkan Eriksson           Umeå/Robertsf./Högåker 1    11:13:59  3:11:46         
  219    259 Anders Nilsson           Täby Ok 2                   11:14:15  3:12:02         
  220    268 Arvid Eriksson           IFK Lidingö SOK 4           11:17:05  3:14:52         
  221    232 Emil Brynfors            Västerbergslagen 1          11:17:55  3:15:41         
  222    324 Dag Veastad              Lillehammer OK 1            11:19:45  3:17:32         
  223    139 Teemu Lindfors           Pihkaniskat 1               11:20:00  3:17:47         
  224    252 Elias Johansson          OK Österåker 1              11:21:13  3:19:00         
  225    193 Stian Almeland Kreken    BSI Orientering 1           11:23:47  3:21:34         
  226    328 Per Skyggeson            IK Trenne/OK Nackhe 1       11:23:50  3:21:37         
  227    250 Peter Rasmussen          OK Måsen 1                  11:23:50  3:21:37         
  228    271 Karl-Fredrik Olsson      Ankarsrum/Gamleby/Västervik 11:24:03  3:21:50         
  229    334 Jonas Niklasson          Falköpings AIK OK 1         11:25:00  3:22:47         
  230    330 Arne Torgersen           Bækkelaget SK 2             11:25:11  3:22:58         
  231    194 Torbjörn Olsson          Sundbybergs IK 1            11:26:43  3:24:30         
  232    237 Stefan Gustavsson        IFK Göteborg 3              11:26:54  3:24:41         
  233    163 Ken Walker, Sr.          Cambridge Sports 1          11:26:58  3:24:45         
  234    117 Per Öhlund               Gustavsbergs OK 1           11:29:42  3:27:29         
  235    322 Martina Karlsson         IK Hakarpspojkarna 4        11:38:42  3:36:29         
  236    189 Per Sandberg             Säterbygdens OK 1           11:39:17  3:37:04         
  237    166 Fredrik Urby             Västerås SOK 3              11:39:51  3:37:38         
  238    229 Emil Kretz               OK Ravinen 3                11:41:15  3:39:01         
  239    162 Emil Lindström           SOL Tranås 1                11:41:18  3:39:05         
  240    292 Jackob Lund              OK Orinto 1                 11:41:29  3:39:16         
  241    297 Göran Frisk              Attunda OK 2                11:41:30  3:39:17         
  242    182 Golubev Maxim            Kuzmolovo 110% 1            11:46:20  3:44:06         
  243    154 Elias Andersson          OK Denseln 3                11:48:00  3:45:47         
  244    257 Daniel Ekengren          Söderhamns OK 1             11:48:02  3:45:49         
  245    317 Morten Hoffmann          Ringerike o-lag 1           11:48:07  3:45:54         
  246    100 Jonas Uller              Kils OK/Västvärmland 1      11:49:53  3:47:40         
  247    249 Tomas Johnsson           Sundsvalls OK 2             11:50:38  3:48:25         
  248    343 Raul Hindov              Jüriöö 1                    11:51:51  3:49:38         
  249    331 Teemu Raudaskoski        Ylivieskan Kuula 1          11:57:11  3:54:58         
  250    227 Antti Karhunen           Turun Metsänkävijät 3       11:58:36  3:56:23         
  251    255 Janne Nyberg             Ok Raseborg 1               12:02:48  4:00:35         
  252    119 Alexander Lindblom       Stigmännen Karlshamn 1      12:03:33  4:01:19         
  253    245 Johan Wickenberg         Härnösands OK 1             12:07:03  4:04:50         
  254    274 Leif-Åke Andersson       FK Boken 1                  12:07:12  4:04:58         
  255    217 Mikko Määttä             MS Parma 3                  12:08:45  4:06:32         
  256    273 Niklas Brag-Jonsson      IK Gandvik 2                12:10:30  4:08:16         
  257    161 Lasse Nordström          Norbergs OK 2               12:10:32  4:08:18         
  258    223 Gudmund Toverud Høglund  Oppsal Orientering 1        12:11:57  4:09:44         
  259    288 Per Anders Görebrant     Jönköpings OK 2             12:13:53  4:11:40         
  260    270 Kristoffer Markfjärd     Hedemora/Avesta/Säterbygden 12:24:57  4:22:43         
  261    298 Hannu Pöyhönen           Vetelin Urheilijat 1        12:25:31  4:23:18         
  262    284 Jussi Ojala              Tio rättens män 1           12:31:37  4:29:24         
  263    335 Johan Blick              OK Alehof 2                 12:34:07  4:31:54         
  264    315 Vetle Paulsen            OK Moss 1                   12:35:09  4:32:56         
  265    206 Lars-Åke Classon         NAIS OK 1                   12:41:21  4:39:08         
  266    204 Jack Björnsen            Kristiansand OK 3           12:41:44  4:39:31         
  267    233 Torgny Jepsson           Katrineholms OK 1           12:43:39  4:41:26         
  268    282 Hannu Nikkola            Reilut Miehet Havumetsien 1 12:43:56  4:41:43         
  269    224 Johan Karlsson           OK Grip 1                   12:44:04  4:41:51         
  270    290 Henrik Dowsson           OK Älgen 1                  12:49:52  4:47:39         
  271    155 Gjermund Holm            Halden Skiklubb 3           12:50:00  4:47:47         
  272    327 Per-Ola Thuresson        OK Tylöskog 1               13:03:21  5:01:08         
  273    234 Peter Ettling            Skogspojkarnas OK 1         13:09:54  5:07:41         
  274    195 Lukas Funk               Sundbybergs IK 2            13:10:40  5:08:27         
  275    216 Siri Ulvestad            NTNUI 10                    13:11:23  5:09:10         
  276    218 Rainer Helkkula          Turun NMKY 1                13:12:01  5:09:48         
  277    246 Valtteri Anttila         Jalasjärven Jalas 1         13:12:44  5:10:31         
  278    279 Sanna Eriksson           Fjärås AIK/IF Rigor 1       13:12:49  5:10:36         
  279    210 Tore Aarhus Guldbrandse  NTNUI 4                     13:16:54  5:14:41         
  280    170 Tim Smith                Jesus Orienteering 1        13:17:58  5:15:44         
  281    172 Olav Kåsa                Østmarka OK 3               13:18:05  5:15:51         
  282    294 Jonas Ledel              Falkenbergs OK 2            13:18:06  5:15:53         
  283    303 Sven Norén               Boxholm-Mjölby OL 1         13:18:14  5:16:01         
  284    308 Anders Berg              Centrum OK 1                13:18:56  5:16:43         
  285    174 Oddbjørn Krage           Sarpsborg OL 1              13:21:23  5:19:09         
  286    196  N.N.                    Korven Honka 1              13:21:23  5:19:10         
  287    219 Terje Sæbø               Kongsberg O-lag 2           13:21:29  5:19:16         
  288    345 Olof Hansson             Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar 13:21:54  5:19:41         
  289    265 Jörgen Magnusson         OK Reftele 1                13:21:57  5:19:44         
  290    187 Roland Karlsson          Skogslöparna 2              13:22:13  5:20:00         
  291    176 Sebastian Runander       Trosabygdens OK 1           13:22:45  5:20:32         
  292    301 Peter Hedberg            Lunds OK 2                  13:33:50  5:31:37         
  293    211 Knut Inge Engelbreth     NTNUI 5                     13:41:06  5:38:53         
  294    226 Torbjörn Gillsparr       K3 IF 1                     13:56:19  5:54:06         

---  Ej godkända lag ---

          75 Håkon Håversen           Østmarka OK 1                9:01:09      Dsq
         142 Lea Vercelotti           Nyköpings OK 2                   Dsq      Dsq
         236 Erik Brand Horst         Järla IF OK 3               11:05:23      Dsq
         254 Christopher Lindqvist    IFK Enskede 1               10:33:41      Dsq
         269 Klas Löfstedt            Stora Tuna OK 3             10:53:45      Dsq
         316 Pontus Lamberg           IF Thor 2                   12:20:10      Dsq
         169 David Stridfeldt         Järfälla OK 2               11:19:53      Dsq
         231 Karl-Mikael Svensson     Lidköpings VSK 1            13:44:10      Dsq
         239 Fantasy Darling          LiTHe Vilse 1               13:51:40      Dsq
         251 Henrik Svenningsson      OK Vilse - 87 1             10:49:25      Dsq
         264 Ulf Pettersson           Kungälv/Stenungs./Sjövalla  11:39:53      Dsq
         289 Magnus Glännefors        Söders SOL-Tyresö 2         10:00:30      Dsq
  307    212 Emile Simen Augu Rusten  NTNUI 6                     14:21:05  6:18:52         
           3 Fabian Hertner           Kalevan Rasti 1              8:27:30      Dsq
          22 Thibaut Magne            Göteborg-Majorna 1           8:20:58      Dsq
         167 Timo Ålgars              Saarijärven Pullistus 1     10:54:40      Dsq
         256 Jakob Ødum               FarumTisvilde SpringCup 3   13:09:52      Dsq
         286 Alexander Sparr          Eskilstuna OL 1                  Dsq      Dsq
  313    214 Patrik Alknes            NTNUI 8                     13:56:21  5:54:08         
  314    179 C Fugleholm              Hærens Officersskole 1      13:49:42  5:47:29         
         114 Murray Scown             Ås-UMB Orientering 1         9:36:59      Dsq
         143 Paavo Istolahti          Ylistaron Kilpa-Veljet 1    10:14:57      Dsq
         305 Edvin Lindmark           Skarpnäcks OL 1             10:33:55      Dsq
         134 Simen Teigen Søgård      Kongsberg O-lag 1            9:57:19      Dsq
         135 Erik Österlin            Sävedalens AIK 2            10:15:06      Dsq
         205 Markku Laine             Mäntsälän Urheilijat 1       9:57:01      Dsq
         213 Thor Christian Hobæk     NTNUI 7                     14:21:01      Dsq
         241 Hans Eriksson            Soik Hellas 2                    Dsq      Dsq
         164 Jude Loponen             Hyvinkään Rasti 2           13:05:48      Dsq
         180 C Højriis                Hærens Officersskole 2      14:15:44      Dsq
         247 Anders Gustavsson        OK Enen/Tierps SOK 1        11:41:36      Dsq
         266 Tom Roselius             Akilles OK 1                12:13:58      Dsq
         309 Mats Lundman             OK Roslagen 2               11:24:02      Dsq
         149 Vili Virkki              Hämeenlinnan Suunnist. 2    11:23:55      Dsq
         198 Lennart Carlsen          Helsingborgs SOK 1          11:01:06      Dsq
         202 Joakim Jörgensen         Tumba-Mälarhöjden 3         13:10:30      Dsq
         313 Ellinor Fransson         Ärla IF 2                   13:21:36      Dsq
          68 Greger Berglund          IFK Lidingö SOK 2            8:58:16      Dsq
         177 Gustav Norstedt          Dalaportens OL 2            12:10:24      Dsq
         215 0 N.N.                   NTNUI 9                     13:11:23      Dsq
         325 Hjalmar Sköldefors       Svaide Roma SOK 1           12:57:22      Dsq
         339 Erik Sihvola             Iitin Pyrintö 1             11:27:55      Dsq
          36 Martin Lindskog          OK Ravinen 1                     Dsq      Dsq
         115 Matt Bircher             Helsingin Suunnist. 2       13:12:50      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Rune Teigland            Østmarka OK 2               12:05:31      Dsq
         184 Björn Edvinsson          Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Arthur Olafsen           OTO/Sandefjord 1            11:50:04      Dsq
         329 Akseli Galkin            Espoon Suunta 1             10:48:46      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.