10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (345/347) sträcka 8 - Radio 3 (2008-04-27 13:37:42)

    1     21 Holger Hott              Kristiansand OK 1            7:33:33     0:00         
    2      4 Matthias Müller          Södertälje-Nykvarn 1         7:33:58     0:25         
    3      1 Marius Bjugan            Halden Skiklubb 1            7:34:03     0:30         
    4      5 Csaba Gösswein           OK Linné 1                   7:38:31     4:58         
    5     28 Mikael Kristensson       Leksands OK 1                7:38:32     4:59         
    6     25 Toni Louhisola           Turun Metsänkävijät 1        7:38:53     5:19         
    7     18 Markus Svensson          OK PAN-Kristianstad 1        7:41:53     8:19         
    8     11 Klaus Schgaguler         IFK Lidingö SOK 1            7:42:03     8:29         
    9     12 Jegor Kostylev           IFK Moras OK 1               7:42:05     8:32         
   10      7 Vili Niemi               Rajamäen Rykmentti 1         7:42:07     8:34         
   11      8 David Schneider          Vehkalahden Veikot 1         7:44:53    11:19         
   12     32 Henrik Tryggesson        OK Orion 1                   7:44:56    11:22         
   13      6 Janne Nurminen           Angelniemen Ankkuri 1        7:44:58    11:24         
   14      2 Heikki Nousiainen        Vaajakosken Terä 1           7:44:59    11:25         
   15     17 Jan Sedivy               Stora Tuna OK 1              7:46:40    13:06         
   16     16 Jarno Salmelin           Tampereen Pyrintö 1          7:47:57    14:24         
   17     80 Henri Taanila            Ikaalisten NV 1              7:48:00    14:26         
   18      9 Ingvar Åkesson           IK Hakarpspojkarna 1         7:48:17    14:44         
   19     19 Lucas Basset             OK Denseln 1                 7:49:34    16:01         
   20     29 Totte Packalen           LYNX 1                       7:49:56    16:23         
   21     23 Simon Uppill             Malungs OK 1                 7:53:54    20:21         
   22     14 Juuso Lindeqvist         Paimion Rasti 1              7:53:56    20:23         
   23     20 Pekka Lapila             MS Parma 1                   7:54:03    20:29         
   24     46 Oliver Lindblad-Peterse  Söders SOL-Tyresö 1          7:54:45    21:12         
   25     10 Andréas Andersson        IFK Göteborg 1               8:01:57    28:23         
   26     13 Vidar Solberg            Bækkelaget SK 1              8:02:03    28:30         
   27     58 Erik Tengvall            Vänersborgs SK 1             8:04:18    30:45         
   28     15 Panu Piiparinen          DELTA 1                      8:06:03    32:30         
   29     38 Tim Bjärengren           OK Hällen 1                  8:06:06    32:33         
   30     79 Jussi Mäkilä             Turun Metsänkävijät 2        8:07:16    33:43         
   31     24 Jarno Kallio-Könnö       Rasti-Kurikka 1              8:09:04    35:31         
   32     37 Lauri Tammemäe           Hiisirasti 1                 8:09:58    36:25         
   33     31 Johan Andersson          Järla IF OK 1                8:10:43    37:09         
   34     56 Jan Tore Ludvigsen       Nydalens Skiklub 1           8:10:50    37:17         
   35    103 Theo Fleurent            OK Denseln 2                 8:13:38    40:04         
   36     27 Patrik Blom              Rehns BK 1                   8:13:46    40:13         
   37     44 Juri Agafontsev          IF Sibbo-Vargarna 1          8:14:27    40:54         
   38     35 Ebbe Nielsen             OK Pan Århus 1               8:15:17    41:43         
   39     33 Christian Arnesson       Ulricehamns OK 1             8:15:32    41:58         
   40     39 Magnus Öhling            Västerås SOK 1               8:16:08    42:35         
   41     64 Ove Simosas              OK Orient 1                  8:17:37    44:03         
   42     51 Lauri Lappalainen        Turun Suunnistajat 1         8:18:54    45:21         
   43     72 Tom Arild Karlsen        Fredrikstads SK 1            8:19:20    45:46         
   44     65 Jakob Wallenhammar       Hagaby GoIF 1                8:19:53    46:19         
   45     52 Joona Koistinen          Anttolan Urheilijat 1        8:20:23    46:49         
   46     87 Gustav Nordström         Gävle OK 1                   8:20:34    47:00         
   47    340 Emanuel Winblad          Linköpings OK 1              8:22:27    48:54         
   48     84 Robert Sandberg          OK Roslagen 1                8:22:45    49:12         
   49     30 Jonas Mathys             OK Tisaren 1                 8:23:56    50:22         
   50     42 Rasmus Folino            FarumTisvilde SpringCup 1    8:24:00    50:27         
   51     85 Hans Sundqvist           Tullinge SK 1                8:24:05    50:32         
   52     82 Örjan Eriksson           KFUM Örebro OK 1             8:24:18    50:44         
   53     61 Jon Andersson            IFK Umeå 1                   8:24:44    51:10         
   54     75 Murray Strain            Østmarka OK 1                8:24:56    51:23         
   55     67 Olav Johannes Deelstra   NTNUI 1                      8:25:05    51:31         
   56     48 Jaakko Aho-Mantila       Helsingin Suunnist. 1        8:26:07    52:33         
   57     59 Frederic Tranchard       Sävedalens AIK 1             8:27:00    53:26         
   58     63 Daniel Örn               IK Hakarpspojkarna 2         8:27:18    53:45         
   59     26 Jukka Pajula             Lapuan Virkiä 1              8:28:03    54:30         
   60    101 Lennart Borg             Södertälje-Nykvarn 2         8:28:34    55:01         
   61     86 Vegard Brox              IL Tyrving 1                 8:29:22    55:48         
   62    120 David Modig              OK Alehof 1                  8:30:35    57:01         
   63    123 Martin Kristiansen       Halden Skiklubb 2            8:30:59    57:26         
   64     40 Simon Eklöv              OK Linné 2                   8:33:30    59:57         
   65     43 Ville Nykänen            Kalevan Rasti 2              8:33:45  1:00:11         
   66     34 Krister Höije            Norbergs OK 1                8:33:45  1:00:12         
   67     78 Tomas Reibring           Nyköpings OK 1               8:34:41  1:01:08         
   68     47 Rafael Stefanini         Kangasala SK 1               8:36:36  1:03:03         
   69    121 Per Norlin               OK Rodhen 1                  8:36:56  1:03:23         
   70    105 Edgaras Voveris          Soik Hellas 1                8:38:03  1:04:29         
   71    130 Svein Erik Bratsberg     Wing OK 1                    8:38:10  1:04:36         
   72     60 Roger Hallgren           IFK Göteborg 2               8:38:13  1:04:39         
   73    203 Ivo Danailov             Kristiansand OK 2            8:38:14  1:04:41         
   74     66 Antti Vainio             MS Parma 2                   8:38:16  1:04:42         
   75     81 Henrik Olsson            Täby Ok 1                    8:38:18  1:04:44         
   76     70 Johan Wikström           OK Tyr 1                     8:38:20  1:04:46         
   77    307 David Gottfridsson       Lillomarka O-lag 1           8:38:22  1:04:49         
   78     41 Erik Edespong            FK Friskus-Varberg 1         8:39:13  1:05:39         
   79     53 Kalle Liukkonen          DELTA 2                      8:39:40  1:06:06         
   80    310 Johan Olausson           OK Orion 2                   8:39:46  1:06:12         
   81    168 Peter Aronsson           Bredaryds SOK 1              8:40:05  1:06:31         
   82    127 Endre Saevig             Løten o-lag 1                8:40:26  1:06:52         
   83     57 Tobias Olofsson-Bierfel  Ärla IF 1                    8:41:14  1:07:41         
   84    181 Jari Liuha               Vaajakosken Terä 2           8:41:44  1:08:11         
   85     69 Markus Turunen           Rajamäen Rykmentti 2         8:42:34  1:09:00         
   86     45 Jukka Vertainen          Jämsän Retki-Veikot 1        8:42:40  1:09:06         
   87    112 Pontus Petersson         Nybro OK 1                   8:43:28  1:09:54         
   88     74 Peter Löfås              Stora Tuna OK 2              8:43:30  1:09:56         
   89     88 Stefan Thyr              Tumba-Mälarhöjden 1          8:43:50  1:10:16         
   90    108 Olof Ottosson            OK PAN-Kristianstad 2        8:44:09  1:10:35         
   91     97 Kristoffer Sideby        Göteborg-Majorna 2           8:44:14  1:10:40         
   92    122 Michael Wickström        Arboga OK 1                  8:44:19  1:10:45         
   93     49 Antti Kuusela            Hämeenlinnan Suunnist. 1     8:46:35  1:13:01         
   94    200 Patrik Moris             Domnarvet/Kvarnsv. 1         8:46:40  1:13:07         
   95     71 Antti Heinola            Joutsenon Kullervo 1         8:46:45  1:13:12         
   96    341 Peter Eriksson           Linköpings OK 2              8:46:52  1:13:19         
   97     77 Brage E Jahren           Raumar O-lag 1               8:47:00  1:13:27         
   98    299 Ola Olsson               OK Kolmården 1               8:47:14  1:13:41         
   99     73 Calle Sundelius          Järfälla OK 1                8:47:25  1:13:51         
  100     89 Oskar Jacobsson          OK Tisaren 2                 8:47:32  1:13:58         
  101     91 Jens Jern                IF Femman 1                  8:47:33  1:13:59         
  102    111 Nicolai Stucki           Tullinge SK 2                8:48:31  1:14:57         
  103     62 Fredrik Henriksson       Ronneby OK 1                 8:49:52  1:16:19         
  104     96 Oskar Lundberg           Dalaportens OL 1             8:50:03  1:16:30         
  105     90 Lars Eid Nielsen         NTNUI 2                      8:50:14  1:16:40         
  106    311 Glen Håkansson           Växjö OK 1                   8:50:56  1:17:23         
  107    157 Ricard Jones             Halden Skiklubb 98           8:51:53  1:18:19         
  108     83 Jani Harju               Pellon Ponsi 1               8:52:23  1:18:49         
  109    287 Tomas Johansson          Jönköpings OK 1              8:52:59  1:19:26         
  110     98 Antti Lepola             Rastivarsat 1                8:54:55  1:21:22         
  111    243 Magnus Ihreskog          Gotlands Bro/Visborg 1       8:55:58  1:22:25         
  112    107 Vidar Sjögren            Tjällmo-Godegård 1           8:56:59  1:23:25         
  113    175 Fabian Wennerberg        OK Klyftamo 1                8:57:22  1:23:49         
  114    160 Daniel Netz              Vänersborgs SK 2             8:59:51  1:26:18         
  115    165 Olav Martin Indgaard     Frol IL 1                    9:00:25  1:26:51         
  116    158 Lars Harkman             Malungs OK 2                 9:01:21  1:27:47         
  117    104 Lars Norrby              Hestra IF 1                  9:02:15  1:28:41         
  118    106 Ville Saikko             Lappeen Riento 1             9:02:24  1:28:51         
  119    272 Christoffer Andersén     IK Gandvik 1                 9:02:27  1:28:53         
  120    347 Josefin Nordström        OK Triangeln 1               9:02:29  1:28:56         
  121    109 Petter Ranefall          IF Thor 1                    9:02:57  1:29:24         
  122     95 Lars Mattsson            OK Kåre 1                    9:03:17  1:29:43         
  123    248 Mikko Ääri               Maarian Mahti 1              9:05:33  1:32:00         
  124    113 Tobias Borger            Kalmar OK 1                  9:05:46  1:32:12         
  125     94 Jyri Ylikoski            Tampereen Pyrintö 2          9:07:13  1:33:40         
  126     93 Jani Weckman             Vehkalahden Veikot 2         9:07:22  1:33:49         
  127     92 Arttu Pulli              Kokkolan Suunnist. 1         9:07:51  1:34:17         
  128    137 Mattias Norden           IFK Lidingö SOK 3            9:08:06  1:34:33         
  129     76 Tommy Fröjd              Sundsvalls OK 1              9:09:22  1:35:48         
  130    207 Pauli Kukkola            Siilin Rasti 1               9:10:04  1:36:31         
  131    235 Christian Kollberg       Järla IF OK 2                9:10:06  1:36:32         
  132    333 Mikko Peltonen           Veikon Pamaus 1              9:12:35  1:39:02         
  133    124 Vilppu Karjalainen       Paimion Rasti 2              9:13:11  1:39:38         
  134    304 Jörgen Johnsson          OK Tor 1                     9:14:34  1:41:00         
  135    192 Janne Aumo               LYNX 2                       9:14:34  1:41:01         
  136     50 Andreas Bergmann         FarumTisvilde SpringCup 2    9:16:49  1:43:15         
  137    262 Magnus Oliversen         Trøsken/Sarpsborg 1          9:16:50  1:43:17         
  138    102 Jukka Sappinen           Valkeakosken Haka 1          9:16:56  1:43:22         
  139    129 Martin Palm              IFK Moras OK 2               9:18:46  1:45:12         
  140    133 Ulf Magnusson            Leksands OK 2                9:18:58  1:45:24         
  141    148 Anna Persson             FK Göingarna 1               9:19:03  1:45:30         
  142    151 Bjarne Refslund          OK Pan Århus 2               9:19:24  1:45:50         
  143    146 Claes Setthagen          OK Tranan 1                  9:19:56  1:46:22         
  144    186 Kristoffer Wester        Skogslöparna 1               9:21:50  1:48:16         
  145     54 Tony Björk               Pargas IF 1                  9:22:14  1:48:40         
  146    118 Bartosz Kaszuba          Polish Junior Team 1         9:23:14  1:49:41         
  147     55 Per Andreasson           OK Skogsfalken 1             9:23:51  1:50:18         
  148    222 Gustav Blomgren          Hagaby GoIF 2                9:24:14  1:50:41         
  149    344 Per Sjöberg              OK Hammaren 1                9:25:21  1:51:48         
  150    225 Jesper Wikman            IF Brahe/Malax IF 1          9:25:23  1:51:50         
  151    197 Jonas Persson            Rehns BK/Alfta-Ösa 1         9:25:56  1:52:23         
  152    190 Rasmus Luthander         Bromma-Vällingby 1           9:26:55  1:53:22         
  153    185 Martin Hammarlund        Motala AIF-OL 1              9:26:59  1:53:25         
  154    267 Ronnie Pettersson        Haninge SOK 1                9:27:57  1:54:24         
  155    285 Sten Svanberg            OK Södertörn 1               9:28:30  1:54:56         
  156    116 Jan Asketun              OK Roxen 1                   9:28:44  1:55:11         
  157    338 Roar Bye                 Modum 1                      9:32:11  1:58:38         
  158    209 Håkon Teigen Røed        NTNUI 3                      9:32:39  1:59:06         
  159    128 Jussi Partanen           Hyvinkään Rasti 1            9:33:53  2:00:19         
  160    296 Jörgen Karlsson          Attunda OK 1                 9:35:47  2:02:14         
  161    283 Andreas Oxenstierna      Skåneslättens OL 1           9:36:03  2:02:30         
  162    191 Tobias Toresson          Södertälje-Nykvarn 3         9:38:19  2:04:45         
  163    300 Jalle Josefsson          Lunds OK 1                   9:38:47  2:05:13         
  164    318 Mattias Pauli            Istrums SK 1                 9:39:41  2:06:08         
  165    228 Niklas Wansölin          OK Ravinen 2                 9:39:43  2:06:10         
  166    230 Tim Sundbüe              Strängnäs-Malmby 1           9:39:45  2:06:12         
  167    110 Torstein Hole            Nydalens Skiklub 2           9:39:53  2:06:20         
  168    147 Per Gustavsson           Hjärnarps GH OL 1            9:41:04  2:07:31         
  169     99 Mikael Andersson         OK Skogshjortarna 1          9:41:47  2:08:14         
  170    125 Stefan Ring              OK Löftan 1                  9:43:04  2:09:31         
  171    281 Niklas Johansson         OK Landehof 1                9:44:19  2:10:45         
  172    188 Johan Ericsson           Hammarby IF OF 1             9:44:19  2:10:46         
  173    144 Niklas Hallebro          OK Klemmingen 1              9:46:05  2:12:31         
  174    295 Anders Åberg             Tjällmo-Godegård 2           9:49:29  2:15:55         
  175    275 Tomas Björk              Östersunds OK 1              9:50:15  2:16:41         
  176    138 Per Henriksson           Eksjö SOK 1                  9:50:32  2:16:58         
  177    159 Stig Larsson             Göteborg-Majorna 3           9:51:58  2:18:25         
  178    293 Anders Karlsson          Falkenbergs OK 1             9:52:38  2:19:05         
  179    254 Magnus Elwin             IFK Enskede 1                9:52:44  2:19:10         
  180    321 Adam Granstedt           IK Hakarpspojkarna 3         9:52:48  2:19:15         
  181    141 Stefan Karlsson          Hjobyg./Hagen/Tibro 1       10:00:15  2:26:42         
  182    276 Daniel Wikström          OK Tyr 2                    10:00:54  2:27:20         
  183    323 Jan Gatevold             Larvik/POL 1                10:02:06  2:28:32         
  184    291 Andreas Doverstav        IK Ymer/Bredared 1          10:02:28  2:28:54         
  185    152 Harald Jösensal          OK Älvsjö Örby 1            10:04:25  2:30:52         
  186    132 Mathias Johansson        KFUM Örebro OK 2            10:04:26  2:30:53         
  187    306 Thomas Persson           OK Kontinent 1              10:04:55  2:31:22         
  188    240 David Hansson            Markbygdens OK 1            10:05:24  2:31:50         
  189    201 Anders Boström           Tumba-Mälarhöjden 2         10:09:12  2:35:39         
  190    178 Petter Skattum           Fossum IF 1                 10:09:35  2:36:02         
  191    208 Ole Underthun Johansen   IL Tyrving 2                10:09:54  2:36:20         
  192    312 Jimmy Andersson          OK Kullingshof 1            10:09:56  2:36:22         
  193    136 Patrik Nilsson           Snättringe SK 1             10:12:00  2:38:27         
  194    150 Juuso Tupitsa            Keravan Urheilijat 1        10:12:48  2:39:15         
  195    145 Håkan Lindén             Uddevalla OK 1              10:14:23  2:40:50         
  196    183 Björn Arnesson           Ulricehamns OK 2            10:14:47  2:41:13         
  197    140 Mats Birkestål           Köping-Kolsva OK 1          10:15:34  2:42:01         
  198    337 Lars Liahagen            Konnerud I.L. 1             10:15:35  2:42:02         
  199    220 Urban Ljungberg          OK Djerf 1                  10:15:39  2:42:05         
  200    302 Johan Korsman            Umeå/Robertsf./Högåker 1    10:15:42  2:42:08         
  201    173 Kenth Berggren           Tullinge SK 3               10:16:18  2:42:45         
  202    258 Andreas Åbacka           OK Botnia 1                 10:16:41  2:43:08         
  203    278 Jan Johansson            OK Hällen 2                 10:18:08  2:44:35         
  204    260 Johannes Haglund         Leksands OK 3               10:18:11  2:44:37         
  205    332 Erik Karlsson            Målilla/Björkfors/Hultsfred 10:18:13  2:44:39         
  206    236 Peter Dahlberg           Järla IF OK 3               10:19:04  2:45:31         
  207    244 Nisse Aronsson           OK Tisaren 3                10:19:59  2:46:26         
  208    221 Matti Olli               Hauhon Sisu 1               10:20:54  2:47:20         
  209    342 Karl Olanders            Linköpings OK 3             10:21:00  2:47:26         
  210    324 Ernst Fristad Nilsen     Lillehammer OK 1            10:21:02  2:47:29         
  211    232 Dan Eriksson             Västerbergslagen 1          10:22:09  2:48:36         
  212    326 Jakob Eriksson           Gävle OK 2                  10:23:00  2:49:26         
  213    253 Tuomas Mikkola           Rastikarhut 1               10:23:38  2:50:04         
  214    280 Halvor Steinsholt        Ås-UMB Orientering 2        10:24:22  2:50:48         
  215    319 Lars Nilsson             OK Skogsstjärnan 1          10:25:30  2:51:56         
  216    314 Johan Hofstedt           Vallentuna-Össeby 1         10:25:55  2:52:22         
  217    259 Jakob Lindeborg          Täby Ok 2                   10:27:59  2:54:26         
  218    268 Jari Pöyhönen            IFK Lidingö SOK 4           10:29:46  2:56:12         
  219    163 Peter Gagarin            Cambridge Sports 1          10:30:20  2:56:46         
  220    193 Martine Langberg         BSI Orientering 1           10:30:27  2:56:53         
  221    139 Misa Kekkinen            Pihkaniskat 1               10:36:10  3:02:36         
  222    194 Henrik Persson           Sundbybergs IK 1            10:37:39  3:04:06         
  223    330 Vidar Benjaminsen        Bækkelaget SK 2             10:37:42  3:04:09         
  224    328 Adam Georgsson           IK Trenne/OK Nackhe 1       10:38:07  3:04:33         
  225    271 Daniel Pettersson        Ankarsrum/Gamleby/Västervik 10:38:43  3:05:10         
  226    252 Frej Fernström           OK Österåker 1              10:39:09  3:05:35         
  227    162 Mattias Käck             SOL Tranås 1                10:39:39  3:06:06         
  228    237 Sandra Andersson         IFK Göteborg 3              10:39:58  3:06:25         
  229    334 Adam Fredén              Falköpings AIK OK 1         10:40:42  3:07:08         
  230    189 Gunnar Wigge             Säterbygdens OK 1           10:42:32  3:08:59         
  231    331 Urpo Kallunki            Ylivieskan Kuula 1          10:42:49  3:09:15         
  232    250 Sten Åhlin               OK Måsen 1                  10:46:10  3:12:37         
  233    117 Leif Strandberg          Gustavsbergs OK 1           10:46:22  3:12:48         
  234    182 Pigarev Konstantin       Kuzmolovo 110% 1            10:49:33  3:15:59         
  235    292 Nicklas Andersson        OK Orinto 1                 10:49:52  3:16:19         
  236    166 Andreas Johannesson      Västerås SOK 3              10:50:09  3:16:36         
  237    317 Lars Fjeldstad           Ringerike o-lag 1           10:50:30  3:16:57         
  238    297 Håkan Redtzer            Attunda OK 2                10:50:48  3:17:15         
  239    257 Marcus Stråhle           Söderhamns OK 1             10:51:51  3:18:17         
  240    223 Lars Christoffer Olsen   Oppsal Orientering 1        10:52:02  3:18:28         
  241    154 Eric Nyberg              OK Denseln 3                10:53:51  3:20:17         
  242    322 Rebecka Siebers          IK Hakarpspojkarna 4        10:57:28  3:23:54         
  243    142 Jimmy Askesten           Nyköpings OK 2              10:57:30  3:23:57         
  244    229 Jesper Eriksson          OK Ravinen 3                10:59:05  3:25:31         
  245    100 Björn Lundgren           Kils OK/Västvärmland 1      11:01:45  3:28:11         
  246    343 Taivo Daub               Jüriöö 1                    11:02:30  3:28:56         
  247    119 Erik Nilsson             Stigmännen Karlshamn 1      11:02:32  3:28:59         
  248    249 Stefan Melander          Sundsvalls OK 2             11:03:47  3:30:13         
  249    255 Viktor Bäck              Ok Raseborg 1               11:03:47  3:30:14         
  250    245 Emil Edebo               Härnösands OK 1             11:06:00  3:32:27         
  251    227 Timo Varila              Turun Metsänkävijät 3       11:06:26  3:32:53         
  252    274 Lars Olsson              FK Boken 1                  11:07:51  3:34:17         
  253    273 Andreas Brag-Jonsson     IK Gandvik 2                11:12:31  3:38:57         
  254    315 Erik Woodward            OK Moss 1                   11:19:31  3:45:58         
  255    270 Elias Melin              Hedemora/Avesta/Säterbygden 11:20:01  3:46:28         
  256    284 Pertti Välimäki          Tio rättens män 1           11:20:03  3:46:30         
  257    298 Sami Finnilä             Vetelin Urheilijat 1        11:20:15  3:46:41         
  258    161 Robert Hellgren          Norbergs OK 2               11:21:39  3:48:06         
  259    288 Erik Pettersson          Jönköpings OK 2             11:29:47  3:56:14         
  260    217 Antti Koivuniemi         MS Parma 3                  11:32:53  3:59:19         
  261    316 Robert Pettersson        IF Thor 2                   11:33:05  3:59:32         
  262    335 Lennart Hålsjö           OK Alehof 2                 11:33:49  4:00:16         
  263    290 Marcus Westberg          OK Älgen 1                  11:36:15  4:02:41         
  264    204 Rune Kittelsen           Kristiansand OK 3           11:36:21  4:02:47         
  265    282 Pasi Lehtimäki           Reilut Miehet Havumetsien 1 11:37:53  4:04:19         
  266    224 Olof Torrång             OK Grip 1                   11:40:43  4:07:09         
  267    206 Morgan Karlsson          NAIS OK 1                   11:45:17  4:11:43         
  268    155 Sindre Lindhaugen        Halden Skiklubb 3           11:52:02  4:18:28         
  269    233 Torsten Gustavsson       Katrineholms OK 1           11:59:44  4:26:11         
  270    327 Martin Svärd             OK Tylöskog 1               11:59:50  4:26:16         
  271    279 Erik Köllerström         Fjärås AIK/IF Rigor 1       12:08:35  4:35:01         
  272    196  N.N.                    Korven Honka 1              12:10:31  4:36:58         
  273    176 Göran Eklund             Trosabygdens OK 1           12:12:14  4:38:41         
  274    234 Erkki Tuomi              Skogspojkarnas OK 1         12:14:11  4:40:38         
  275    211 Vegard Kjøsnes           NTNUI 5                     12:15:34  4:42:00         
  276    246 Iisakki Anttila          Jalasjärven Jalas 1         12:18:28  4:44:54         
  277    170 Pauline Sinclair         Jesus Orienteering 1        12:18:59  4:45:26         
  278    210 Trond Veastad            NTNUI 4                     12:21:40  4:48:06         
  279    195 Anders Bengtsson         Sundbybergs IK 2            12:25:30  4:51:57         
  280    303 Jonna Andersson          Boxholm-Mjölby OL 1         12:26:32  4:52:58         
  281    226 Christian Heine          K3 IF 1                     12:36:34  5:03:01         
  282    218 Jussi Heikkinen          Turun NMKY 1                12:47:35  5:14:01         
  283    301 Rickard Swedenborg       Lunds OK 2                  12:51:37  5:18:04         
  284    308 Mattias Henriksson       Centrum OK 1                13:07:11  5:33:38         
  285    216 Stian Grann              NTNUI 10                    13:10:10  5:36:37         
  286    345 Stefan Gustafsson        Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar 13:11:47  5:38:14         
  287    219 Torbjørn Barikmo         Kongsberg O-lag 2           13:12:04  5:38:31         
  288    187 Gunnar Sjölund           Skogslöparna 2              13:12:20  5:38:46         
  289    174 Per Olaf Klemsdal        Sarpsborg OL 1              13:17:59  5:44:25         
  290    294 Karin Åhlén              Falkenbergs OK 2            13:21:57  5:48:23         
  291    172 Halgeir Brenden          Østmarka OK 3               13:26:38  5:53:05         
  292    265 Benny Johansson          OK Reftele 1                13:57:17  6:23:43         

---  Ej godkända lag ---

         169 David Larson             Järfälla OK 2               10:35:42      Dsq
         231 Jesper Liderud           Lidköpings VSK 1            12:11:09      Dsq
         239 Viljanen Darling         LiTHe Vilse 1               12:56:50      Dsq
         251 Johan Wihlborg           OK Vilse - 87 1             10:06:53      Dsq
         264 Staffan Asplund          Kungälv/Stenungs./Sjövalla  10:50:49      Dsq
         289 Olle Carlsson            Söders SOL-Tyresö 2          9:25:18      Dsq
  307    212 Ingrid Hopsø             NTNUI 6                     13:27:18  5:53:45         
           3 Antti Harju              Kalevan Rasti 1              7:57:23      Dsq
          22 David Shepherd           Göteborg-Majorna 1           7:47:59      Dsq
         167 Mikko Truhponen          Saarijärven Pullistus 1     10:07:29      Dsq
         256 Jonas Falck Weber        FarumTisvilde SpringCup 3   12:59:30      Dsq
         286 Gustaf Onsbring Gustafs  Eskilstuna OL 1             10:54:12      Dsq
  314    179 A P Tetzlaff             Hærens Officersskole 1      13:42:44  6:09:11         
         114 Thomas Ruud              Ås-UMB Orientering 1         8:54:46      Dsq
         143 Mikko Leminen            Ylistaron Kilpa-Veljet 1     9:28:32      Dsq
         305 Jörgen Batz              Skarpnäcks OL 1              9:52:36      Dsq
         134 Svein-Erik Søgård        Kongsberg O-lag 1            9:19:38      Dsq
         135 Erik Bernérus            Sävedalens AIK 2             9:32:02      Dsq
         205 Asko Nykänen             Mäntsälän Urheilijat 1       9:17:44      Dsq
         213 Harald Lian Muri         NTNUI 7                     13:12:24      Dsq
         241 Claes Ek                 Soik Hellas 2               12:11:36      Dsq
         164 Aki Niemi                Hyvinkään Rasti 2           13:25:47      Dsq
         180 J Rasmussen              Hærens Officersskole 2      14:18:11      Dsq
         247 Jesper Ackelman          OK Enen/Tierps SOK 1        10:46:14      Dsq
         266 Eric Roselius            Akilles OK 1                11:25:58      Dsq
         309 Ove Eriksson             OK Roslagen 2               10:38:51      Dsq
         149 Antti Virkki             Hämeenlinnan Suunnist. 2    10:29:36      Dsq
         198 Patrik Johansson         Helsingborgs SOK 1          10:12:17      Dsq
         202 Harald Nordlund          Tumba-Mälarhöjden 3         13:19:01      Dsq
         313 Joel Fransson            Ärla IF 2                   13:23:36      Dsq
          68 Jonas Haraldsson         IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Oskar Backlund           Dalaportens OL 2            11:04:17      Dsq
         215  N.N.                    NTNUI 9                     13:27:17      Dsq
         325 Erik Bylund              Svaide Roma SOK 1           11:31:09      Dsq
         339 Veikko Matikainen        Iitin Pyrintö 1             10:31:33      Dsq
          36 Steve Craig              OK Ravinen 1                     Dsq      Dsq
         115 Samuel Straitbeck        Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Sondre Jørgensen         Østmarka OK 2               11:10:15      Dsq
         184 Fredrik Henriksson       Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Espen Vinsand            OTO/Sandefjord 1            10:50:52      Dsq
         329 Anssi Vesanto            Espoon Suunta 1                  Dsq      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.