10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (343/347) sträcka 7 - Radio 4 (2008-04-27 13:37:42)

    1     21 Baptiste Rollier         Kristiansand OK 1            7:02:09     0:00         
    2      1 Anders Nordberg          Halden Skiklubb 1            7:04:01     1:52         
    3      4 Pål Skogtjärn            Södertälje-Nykvarn 1         7:04:33     2:23         
    4     25 Martins Sirmais          Turun Metsänkävijät 1        7:05:55     3:46         
    5      5 Mattias Millinger        OK Linné 1                   7:05:57     3:47         
    6     18 Johan Modig              OK PAN-Kristianstad 1        7:05:59     3:50         
    7     28 Andreas Ruedlinger       Leksands OK 1                7:06:38     4:28         
    8     12 Martin Johansson         IFK Moras OK 1               7:08:32     6:22         
    9     11 Fredrik Löwegren         IFK Lidingö SOK 1            7:08:57     6:47         
   10      7 Tuomas Tervo             Rajamäen Rykmentti 1         7:09:27     7:18         
   11      6 Sasha Tcherbakov         Angelniemen Ankkuri 1        7:10:56     8:47         
   12     17 Jan Prochazka            Stora Tuna OK 1              7:11:33     9:23         
   13      8 Simo-Pekka Fincke        Vehkalahden Veikot 1         7:12:08     9:59         
   14     46 Jonas Vytautas Gvildys   Söders SOL-Tyresö 1          7:13:12    11:03         
   15      2 Pasi Ikonen              Vaajakosken Terä 1           7:13:21    11:12         
   16     29 Juuso Kujanpää           LYNX 1                       7:13:45    11:35         
   17     32 Yuri Omelchenko          OK Orion 1                   7:13:55    11:45         
   18     80 Andreas Kraas            Ikaalisten NV 1              7:14:23    12:14         
   19     19 Anders Kleist            OK Denseln 1                 7:14:30    12:21         
   20     16 Michal Jedlicka          Tampereen Pyrintö 1          7:14:33    12:24         
   21      9 Rene Rokkjaer            IK Hakarpspojkarna 1         7:14:40    12:31         
   22     20 Jani Myllärinen          MS Parma 1                   7:20:43    18:33         
   23     14 Mats Dahlen              Paimion Rasti 1              7:20:48    18:38         
   24     23 Julian Dent              Malungs OK 1                 7:20:49    18:39         
   25     38 Tobias Kjell             OK Hällen 1                  7:23:27    21:17         
   26     13 Tue Lassen               Bækkelaget SK 1              7:23:55    21:45         
   27     10 Håkan Petersson          IFK Göteborg 1               7:27:29    25:20         
   28     79 Kjell Erik Röisland      Turun Metsänkävijät 2        7:27:51    25:41         
   29     24 Esko Ylikangas           Rasti-Kurikka 1              7:29:11    27:02         
   30     58 David Bejbom             Vänersborgs SK 1             7:29:15    27:06         
   31     15 Oskari Liukkonen         DELTA 1                      7:31:45    29:36         
   32     31 Anders Holmberg          Järla IF OK 1                7:34:22    32:13         
   33     56 Roy Kristiansen          Nydalens Skiklub 1           7:34:45    32:35         
   34     37 Roman Efimov             Hiisirasti 1                 7:35:14    33:05         
   35     33 Andreas Müller           Ulricehamns OK 1             7:36:07    33:58         
   36     27 Jan Benes                Rehns BK 1                   7:38:37    36:27         
   37     44 Markus Ståhl             IF Sibbo-Vargarna 1          7:38:46    36:36         
   38     35 Rico Hejlskov Mogensen   OK Pan Århus 1               7:40:37    38:27         
   39    103 Nicolas Girsch           OK Denseln 2                 7:40:39    38:30         
   40     51 Robert Hezcko            Turun Suunnistajat 1         7:40:43    38:33         
   41     39 Rickard Svensson         Västerås SOK 1               7:40:45    38:35         
   42     72 Olav Sikkeland Hansen    Fredrikstads SK 1            7:41:05    38:55         
   43     64 Mårten Bäckman           OK Orient 1                  7:41:08    38:59         
   44     52 Olli-Pekka Koistinen     Anttolan Urheilijat 1        7:41:17    39:07         
   45     65 Anders Lindeus           Hagaby GoIF 1                7:41:43    39:34         
   46     84 Johan Jakobsson          OK Roslagen 1                7:44:52    42:42         
   47    340 Christian Enberg         Linköpings OK 1              7:44:57    42:47         
   48     61 Markus Andersson         IFK Umeå 1                   7:45:01    42:51         
   49     43 Matti Karvonen           Kalevan Rasti 2              7:45:19    43:09         
   50     87 Martin Sundlöf           Gävle OK 1                   7:46:04    43:55         
   51     85 Lars Sjöberg             Tullinge SK 1                7:48:05    45:56         
   52     42 Anders Konring Olesen    FarumTisvilde SpringCup 1    7:49:27    47:18         
   53     82 Oskar Axelsson           KFUM Örebro OK 1             7:49:28    47:19         
   54     30 Matthew Speake           OK Tisaren 1                 7:50:03    47:53         
   55    101 Mats Hellstadius         Södertälje-Nykvarn 2         7:50:26    48:16         
   56    120 Stefan Dahl              OK Alehof 1                  7:50:46    48:36         
   57    123 Christian Schive         Halden Skiklubb 2            7:51:31    49:22         
   58     26 Teemu Rantala            Lapuan Virkiä 1              7:51:34    49:25         
   59     48 Markus Lang              Helsingin Suunnist. 1        7:52:14    50:05         
   60     67 Erik Jonsson             NTNUI 1                      7:52:16    50:06         
   61     63 Markus Karlsson dy       IK Hakarpspojkarna 2         7:52:16    50:07         
   62     40 Björn Olovsson           OK Linné 2                   7:52:50    50:40         
   63     47 Tuomas Fjällström        Kangasala SK 1               7:52:54    50:44         
   64     86 Thomas Hodel             IL Tyrving 1                 7:53:02    50:52         
   65     75 Steinar Låg              Østmarka OK 1                7:53:06    50:57         
   66     59 Dmitry Mihalkin          Sävedalens AIK 1             7:54:18    52:09         
   67    130 Tore Bjørseth Berdal     Wing OK 1                    7:55:15    53:06         
   68     34 Martin Moberg            Norbergs OK 1                7:55:18    53:08         
   69     78 Per Ek                   Nyköpings OK 1               7:56:14    54:05         
   70     60 Magnus Arvidsson         IFK Göteborg 2               7:57:10    55:00         
   71    310 Erik Blomdahl            OK Orion 2                   7:57:20    55:11         
   72     69 Kimmo Vilska             Rajamäen Rykmentti 2         7:57:43    55:33         
   73    121 Simon Wegmüller          OK Rodhen 1                  7:57:45    55:36         
   74     41 Magnus Sandberg          FK Friskus-Varberg 1         7:59:32    57:23         
   75    127 Sondre Sande Gullord     Løten o-lag 1                7:59:55    57:45         
   76     62 Oskar Håkansson          Ronneby OK 1                 8:00:06    57:57         
   77     53 Tuomo Laine              DELTA 2                      8:01:50    59:40         
   78     83 Taneli Pantsar           Pellon Ponsi 1               8:01:52    59:43         
   79    112 Jacek Kowalczyk          Nybro OK 1                   8:02:07    59:57         
   80    181 Mikko Mäki-Ullakko       Vaajakosken Terä 2           8:02:13  1:00:04         
   81    105 Donatas Stulgys          Soik Hellas 1                8:02:15  1:00:05         
   82    168 Fredrik Eriksson         Bredaryds SOK 1              8:02:28  1:00:19         
   83     66 Asgeir Mjösund           MS Parma 2                   8:02:51  1:00:41         
   84     45 Tero Myllymäki           Jämsän Retki-Veikot 1        8:03:49  1:01:40         
   85    122 Kalle Björkman           Arboga OK 1                  8:03:50  1:01:41         
   86    341 Mati Tiit                Linköpings OK 2              8:03:58  1:01:49         
   87    307 Ole Kjell Langmyren      Lillomarka O-lag 1           8:04:05  1:01:55         
   88    108 Jonathan Gunnarsson      OK PAN-Kristianstad 2        8:04:06  1:01:57         
   89    203 Arne Bujordet            Kristiansand OK 2            8:04:08  1:01:59         
   90     81 Niklas Olsson            Täby Ok 1                    8:04:14  1:02:05         
   91     70 Duncan Coombs            OK Tyr 1                     8:04:43  1:02:33         
   92     57 Andris Kivlenieks        Ärla IF 1                    8:04:58  1:02:49         
   93     97 Raffael Huber            Göteborg-Majorna 2           8:05:45  1:03:36         
   94    157 Tore Sandvik             Halden Skiklubb 98           8:05:57  1:03:47         
   95     91 Mathias Hall             IF Femman 1                  8:06:05  1:03:56         
   96     93 Jarkko Liuha             Vehkalahden Veikot 2         8:06:17  1:04:07         
   97     71 Ivan Egorov              Joutsenon Kullervo 1         8:07:17  1:05:08         
   98     49 Saku Kolkkala            Hämeenlinnan Suunnist. 1     8:07:20  1:05:11         
   99     73 Eric Roller              Järfälla OK 1                8:07:21  1:05:11         
  100     96 Tönis Vaiksaar           Dalaportens OL 1             8:07:22  1:05:13         
  101    200 Gustaf Goth              Domnarvet/Kvarnsv. 1         8:07:24  1:05:15         
  102     89 Nick Simonin             OK Tisaren 2                 8:07:36  1:05:27         
  103     88 Pavel Kosarek            Tumba-Mälarhöjden 1          8:07:42  1:05:32         
  104    311 John Eriksson            Växjö OK 1                   8:07:55  1:05:45         
  105    165 Gunnar Vatn              Frol IL 1                    8:08:33  1:06:23         
  106    299 Mikael Westerberg        OK Kolmården 1               8:08:52  1:06:42         
  107     74 Niklas Aldin             Stora Tuna OK 2              8:08:58  1:06:49         
  108     77 Ståle Sønsterudbråten    Raumar O-lag 1               8:09:55  1:07:45         
  109    175 David Jonsson            OK Klyftamo 1                8:09:59  1:07:49         
  110    287 Fredric Gustafsson       Jönköpings OK 1              8:10:03  1:07:54         
  111    243 Ronny Liljegren          Gotlands Bro/Visborg 1       8:10:08  1:07:58         
  112    111 Lars Lönnkvist           Tullinge SK 2                8:14:27  1:12:17         
  113     90 Trond Strandberg         NTNUI 2                      8:14:29  1:12:19         
  114     98 Hannu Laiho              Rastivarsat 1                8:14:38  1:12:29         
  115    107 Håkan Samor              Tjällmo-Godegård 1           8:18:31  1:16:22         
  116    158 Alf Nordanbro            Malungs OK 2                 8:18:34  1:16:24         
  117    160 Daniel Larsson           Vänersborgs SK 2             8:19:05  1:16:55         
  118    109 Erik Wallin              IF Thor 1                    8:20:20  1:18:11         
  119     95 Martin Persson           OK Kåre 1                    8:21:22  1:19:13         
  120    272 Erik Andersson           IK Gandvik 1                 8:21:23  1:19:13         
  121    347 Sixten Sild              OK Triangeln 1               8:21:25  1:19:16         
  122    113 Anders Mårtensson        Kalmar OK 1                  8:21:28  1:19:18         
  123    104 Joakim Albrektsson       Hestra IF 1                  8:22:11  1:20:01         
  124    248 Juha Kurppa              Maarian Mahti 1              8:23:40  1:21:30         
  125     94 Eki Munukka              Tampereen Pyrintö 2          8:23:51  1:21:42         
  126     76 Martin Lundgren          Sundsvalls OK 1              8:24:55  1:22:46         
  127    137 Kjell Oberger            IFK Lidingö SOK 3            8:24:58  1:22:49         
  128    106 Pekka Tolonen            Lappeen Riento 1             8:25:10  1:23:00         
  129     92 Tuomas Hongell           Kokkolan Suunnist. 1         8:25:52  1:23:42         
  130    207 Antti Kivivuori          Siilin Rasti 1               8:26:35  1:24:26         
  131    124 Biel Rafols              Paimion Rasti 2              8:28:49  1:26:39         
  132    304 Fredrik Landstorp        OK Tor 1                     8:31:32  1:29:23         
  133    262 Tormod Jensen            Trøsken/Sarpsborg 1          8:32:01  1:29:51         
  134    192 Tommi Pajala             LYNX 2                       8:32:01  1:29:52         
  135    235 Jakob Zimmerman          Järla IF OK 2                8:32:30  1:30:20         
  136    146 Roger Carlsson           OK Tranan 1                  8:33:05  1:30:56         
  137     54 Max Laurén               Pargas IF 1                  8:33:20  1:31:10         
  138    102 Jarkko Suokas            Valkeakosken Haka 1          8:33:26  1:31:17         
  139     50 Ulrik Nielsen            FarumTisvilde SpringCup 2    8:34:27  1:32:18         
  140    333 Markus Kettunen          Veikon Pamaus 1              8:34:40  1:32:31         
  141    118 Mateusz Hoffman          Polish Junior Team 1         8:34:51  1:32:42         
  142    267 Daniel Steen             Haninge SOK 1                8:36:52  1:34:42         
  143    186 Per-Johan Josefsson      Skogslöparna 1               8:38:24  1:36:15         
  144    225 Mika Pensas              IF Brahe/Malax IF 1          8:38:30  1:36:21         
  145    148 Marcus Svensson          FK Göingarna 1               8:39:30  1:37:21         
  146    129 Calle Grape              IFK Moras OK 2               8:40:19  1:38:09         
  147    133 Thomas Höjsgaard         Leksands OK 2                8:40:30  1:38:21         
  148    151 Per Hjerrild             OK Pan Århus 2               8:40:37  1:38:27         
  149    344 Fredrik Persson          OK Hammaren 1                8:41:38  1:39:28         
  150    289 Johan Hedman             Söders SOL-Tyresö 2          8:42:06  1:39:57         
  151    222 Adam Karlsson            Hagaby GoIF 2                8:42:46  1:40:36         
  152    185 Mats R Johansson         Motala AIF-OL 1              8:42:58  1:40:48         
  153    338 Eirik Jelstad            Modum 1                      8:44:07  1:41:57         
  154    285 Erik Andersson           OK Södertörn 1               8:45:18  1:43:08         
  155    190 Johan Malmström          Bromma-Vällingby 1           8:45:19  1:43:10         
  156    283 Bengt-Åke Berndtsson     Skåneslättens OL 1           8:45:25  1:43:16         
  157    197 Olov Ericson             Rehns BK/Alfta-Ösa 1         8:45:29  1:43:20         
  158     55 Felix Larsson            OK Skogsfalken 1             8:45:42  1:43:32         
  159    116 Erik Sandh               OK Roxen 1                   8:45:51  1:43:41         
  160    296 Roger Lindén             Attunda OK 1                 8:49:13  1:47:03         
  161    209 Stian Grann              NTNUI 3                      8:50:16  1:48:06         
  162    300 Mikael Pihl              Lunds OK 1                   8:50:33  1:48:24         
  163    128 Timo Mikkonen            Hyvinkään Rasti 1            8:50:47  1:48:38         
  164     99 Lars Strömqvist          OK Skogshjortarna 1          8:51:47  1:49:37         
  165    147 Fredrik Ståhl            Hjärnarps GH OL 1            8:54:03  1:51:53         
  166    191 Daniel Tjernberg         Södertälje-Nykvarn 3         8:54:17  1:52:07         
  167    188 Mattias Berggrund        Hammarby IF OF 1             8:55:57  1:53:48         
  168    318 Tony Gustavsen           Istrums SK 1                 8:56:29  1:54:20         
  169    110 Terje Dengerud           Nydalens Skiklub 2           8:56:48  1:54:39         
  170    281 Lars Magnusson           OK Landehof 1                8:58:30  1:56:21         
  171    144 Joel Hellsten            OK Klemmingen 1              8:59:03  1:56:54         
  172    230 Alf Jernberg             Strängnäs-Malmby 1           9:01:16  1:59:07         
  173    228 Anders Bögevig           OK Ravinen 2                 9:01:45  1:59:35         
  174    295 Joel Francén             Tjällmo-Godegård 2           9:01:56  1:59:46         
  175    321 David Siebers            IK Hakarpspojkarna 3         9:03:36  2:01:26         
  176    125 Magnus Johansson         OK Löftan 1                  9:04:34  2:02:24         
  177    138 Lars-Gunnar Nilsson      Eksjö SOK 1                  9:04:36  2:02:27         
  178    159 Mathias Spallinger       Göteborg-Majorna 3           9:05:18  2:03:08         
  179    277 Sigmund Vister           Indre Östfold OK 1           9:05:48  2:03:38         
  180    141 Jens Nyström             Hjobyg./Hagen/Tibro 1        9:05:58  2:03:48         
  181    275 Marcus Amrén             Östersunds OK 1              9:06:59  2:04:49         
  182    276 Leif Helgman             OK Tyr 2                     9:09:11  2:07:02         
  183    306 Joel Bergqvist           OK Kontinent 1               9:09:14  2:07:04         
  184    152 Henrik Almkvist          OK Älvsjö Örby 1             9:09:17  2:07:07         
  185    293 Ronnie Andersson         Falkenbergs OK 1             9:10:47  2:08:37         
  186    199 Anders Trolin            Forsa OK 1                   9:10:48  2:08:39         
  187    269 Björn Arvidsson          Stora Tuna OK 3              9:10:50  2:08:40         
  188    291 Mikael Nordh             IK Ymer/Bredared 1           9:10:50  2:08:41         
  189    254 Ulf Persson              IFK Enskede 1                9:10:52  2:08:42         
  190    153 Andreas Pousette         Rånäs OK 1                   9:11:03  2:08:53         
  191    261 Kyrre Gran               OSI Orientering 1            9:12:05  2:09:55         
  192    150 Perttu Sainio            Keravan Urheilijat 1         9:12:11  2:10:01         
  193    126 Jens Andertoft           Västerås SOK 2               9:12:23  2:10:14         
  194    132 Marcus Hardt             KFUM Örebro OK 2             9:14:05  2:11:55         
  195    263 Axel Torshage            OK Nolaskogsarna 1           9:14:29  2:12:19         
  196    323 Kjell Westin             Larvik/POL 1                 9:16:26  2:14:17         
  197    238 Mikael Grudd             Väsby OK 1                   9:18:56  2:16:47         
  198    337 Martin Hals              Konnerud I.L. 1              9:18:58  2:16:48         
  199    302 Johan Fries              Umeå/Robertsf./Högåker 1     9:20:12  2:18:02         
  200    278 Emil Hammarström         OK Hällen 2                  9:20:44  2:18:34         
  201    251 Perola Olsson            OK Vilse - 87 1              9:20:57  2:18:47         
  202    232 Magnus Lindström         Västerbergslagen 1           9:21:09  2:19:00         
  203    136 Fredrik Holgersson       Snättringe SK 1              9:21:12  2:19:03         
  204    240 Niclas Andersson         Markbygdens OK 1             9:21:16  2:19:06         
  205    208 Niklas J Sommerstad      IL Tyrving 2                 9:22:10  2:20:01         
  206    178 Tom Erik Lundamo         Fossum IF 1                  9:22:25  2:20:16         
  207    201 Patrik Adebrant          Tumba-Mälarhöjden 2          9:23:34  2:21:24         
  208    312 Hans Svensson            OK Kullingshof 1             9:23:38  2:21:29         
  209    193 Olav Erik Kreken         BSI Orientering 1            9:26:41  2:24:31         
  210    342 Lars Bohlin              Linköpings OK 3              9:28:25  2:26:16         
  211    140 Cristian Larsson         Köping-Kolsva OK 1           9:29:22  2:27:13         
  212    145 Jonas Zackariasson       Uddevalla OK 1               9:29:25  2:27:15         
  213    221 Mikko Heikkilä           Hauhon Sisu 1                9:29:55  2:27:46         
  214    173 Anders Skog              Tullinge SK 3                9:30:02  2:27:53         
  215    253 Jukka-Pekka Seppänen     Rastikarhut 1                9:30:39  2:28:29         
  216    324 Brynjar Larssen Bakken   Lillehammer OK 1             9:31:57  2:29:48         
  217    258 Kenth Sågfors            OK Botnia 1                  9:32:36  2:30:27         
  218    220 Lars-Olov Ericson        OK Djerf 1                   9:33:07  2:30:57         
  219    332 Jonas Bengtsson          Målilla/Björkfors/Hultsfred  9:34:04  2:31:54         
  220    183 Linus Falk               Ulricehamns OK 2             9:34:05  2:31:56         
  221    244 Jonas Pettersson         OK Tisaren 3                 9:35:39  2:33:30         
  222    314 Mats Javehed             Vallentuna-Össeby 1          9:36:38  2:34:29         
  223    260 Anders Hellman           Leksands OK 3                9:36:58  2:34:49         
  224    319 Albin Pettersson         OK Skogsstjärnan 1           9:37:00  2:34:50         
  225    280 Per Henning Bjerva       Ås-UMB Orientering 2         9:37:10  2:35:01         
  226    236 Oskar Hektor             Järla IF OK 3                9:37:46  2:35:37         
  227    259 Robin Westerlund         Täby Ok 2                    9:37:50  2:35:41         
  228    139 Aki Nalli                Pihkaniskat 1                9:41:25  2:39:15         
  229    326 Tommy Berger             Gävle OK 2                   9:41:54  2:39:44         
  230    163 Mikkel Conradi           Cambridge Sports 1           9:41:55  2:39:46         
  231    268 Andrea Bruno             IFK Lidingö SOK 4            9:43:06  2:40:57         
  232    162 Mats Johansson           SOL Tranås 1                 9:45:01  2:42:52         
  233    169 Mikael Byström           Järfälla OK 2                9:45:17  2:43:08         
  234    334 Anders Sträng            Falköpings AIK OK 1          9:47:00  2:44:50         
  235    154 Pontus Andersson         OK Denseln 3                 9:47:07  2:44:57         
  236    237 Daniel Hägerstrand       IFK Göteborg 3               9:47:42  2:45:32         
  237    194 Anders Kolmskog          Sundbybergs IK 1             9:47:49  2:45:39         
  238    252 Alexander Svensson       OK Österåker 1               9:50:13  2:48:03         
  239    189 Erik Fernlund            Säterbygdens OK 1            9:50:16  2:48:06         
  240    271 Andreas Johansson        Ankarsrum/Gamleby/Västervik  9:51:52  2:49:42         
  241    317 Frode Løset              Ringerike o-lag 1           10:00:09  2:57:59         
  242    257 Per-Erik Modig           Söderhamns OK 1             10:01:15  2:59:05         
  243    250 Kristoffer Jansson       OK Måsen 1                  10:02:55  3:00:46         
  244    274 Magnus Larsen            FK Boken 1                  10:05:56  3:03:46         
  245    119 Johan Nilsson            Stigmännen Karlshamn 1      10:06:31  3:04:22         
  246    142 Henrik Haugness          Nyköpings OK 2              10:06:35  3:04:26         
  247    100 Johannes Norqvist        Kils OK/Västvärmland 1      10:08:59  3:06:50         
  248    322 Göran Siebers            IK Hakarpspojkarna 4        10:10:19  3:08:09         
  249    227 Toni Rannikko            Turun Metsänkävijät 3       10:12:43  3:10:34         
  250    255 Peter Söderström         Ok Raseborg 1               10:14:53  3:12:43         
  251    273 Mattias Andersson        IK Gandvik 2                10:15:06  3:12:56         
  252    343 Lauri Olli               Jüriöö 1                    10:15:08  3:12:58         
  253    245 Linnéa Olofsson          Härnösands OK 1             10:15:26  3:13:17         
  254    229 Torbjörn Kölzow          OK Ravinen 3                10:15:58  3:13:49         
  255    315 Niklas Olsen             OK Moss 1                   10:15:59  3:13:50         
  256    249 Mikael Lundstedt         Sundsvalls OK 2             10:17:45  3:15:35         
  257    288 Lennart Larsson          Jönköpings OK 2             10:23:04  3:20:55         
  258    284 Jouko Nurminen           Tio rättens män 1           10:26:52  3:24:42         
  259    298 Elias Ali-Haapala        Vetelin Urheilijat 1        10:32:03  3:29:53         
  260    270 Per Hökpers              Hedemora/Avesta/Säterbygden 10:32:06  3:29:57         
  261    161 Niklas Olsson            Norbergs OK 2               10:34:03  3:31:53         
  262    316 Niclas Reinholdsson      IF Thor 2                   10:35:59  3:33:49         
  263    217 Vesa Heikkilä            MS Parma 3                  10:36:43  3:34:34         
  264    335 Lars Kullman             OK Alehof 2                 10:45:40  3:43:31         
  265    204 Leif Aril Westberg       Kristiansand OK 3           10:48:52  3:46:42         
  266    290 Alexander Westberg       OK Älgen 1                  10:49:04  3:46:54         
  267    224 Per Westerberg           OK Grip 1                   10:49:33  3:47:23         
  268    282 Harri Lehtimäki          Reilut Miehet Havumetsien 1 10:50:56  3:48:47         
  269    246 Niko Latva               Jalasjärven Jalas 1         10:55:27  3:53:17         
  270    206 Marcus Adolfsson         NAIS OK 1                   10:58:31  3:56:21         
  271    327 Christer Gustavsson      OK Tylöskog 1               10:58:57  3:56:48         
  272    155 Bjørn Axel Gran          Halden Skiklubb 3           11:02:01  3:59:51         
  273    279 Torbjörn Halvarsson      Fjärås AIK/IF Rigor 1       11:04:08  4:01:58         
  274    234 Simon Svenman            Skogspojkarnas OK 1         11:04:10  4:02:01         
  275    233 Rikard Borg              Katrineholms OK 1           11:04:57  4:02:47         
  276    211 Simen Graff              NTNUI 5                     11:08:02  4:05:53         
  277    170 John Embrey              Jesus Orienteering 1        11:11:56  4:09:47         
  278    176 Jan Ring                 Trosabygdens OK 1           11:12:24  4:10:14         
  279    231 John Jonsson             Lidköpings VSK 1            11:16:57  4:14:47         
  280    196  N.N.                    Korven Honka 1              11:20:12  4:18:02         
  281    210 Kristian Wollen Steen    NTNUI 4                     11:26:11  4:24:01         
  282    303 Oskar Larsson            Boxholm-Mjölby OL 1         11:27:50  4:25:40         
  283    308 Mattias Bratt            Centrum OK 1                11:37:25  4:35:15         
  284    195 Simon Melin              Sundbybergs IK 2            11:39:02  4:36:53         
  285    301 Andreas Ivarsson         Lunds OK 2                  11:43:28  4:41:18         
  286    226 Christoffer Stockman     K3 IF 1                     11:44:03  4:41:54         
  287    218 Kari Vainio              Turun NMKY 1                11:45:39  4:43:30         
  288    239 Stigen Darling           LiTHe Vilse 1               12:07:15  5:05:05         
  289    345 Christer Nordström       Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar 12:08:47  5:06:37         
  290    187 Morgan Näslund           Skogslöparna 2              12:08:53  5:06:43         
  291    265 Gunnar Gustavsson        OK Reftele 1                12:19:11  5:17:02         
  292    219 Arild Finstad            Kongsberg O-lag 2           12:20:07  5:17:57         
  293    294 Christer Håkansson       Falkenbergs OK 2            12:38:01  5:35:51         
  294    172 Per Dehli                Østmarka OK 3               12:39:10  5:37:01         
  295    216  N.N.                    NTNUI 10                    12:46:00  5:43:51         
  296    174 Knut H. Ramtvedt         Sarpsborg OL 1              13:21:22  6:19:13         

---  Ej godkända lag ---

           3 Hannu Airila             Kalevan Rasti 1              7:26:01      Dsq
          22 Andreas J Johansson      Göteborg-Majorna 1           7:15:32      Dsq
         167 Janne Valkonen           Saarijärven Pullistus 1      9:25:49      Dsq
         256 Steen Stausholm          FarumTisvilde SpringCup 3   11:39:46      Dsq
         286 Robert Hagström          Eskilstuna OL 1                  Dsq      Dsq
         114 Hans Kristian Andreasen  Ås-UMB Orientering 1         8:14:32      Dsq
         143 Mikko Viitamäki          Ylistaron Kilpa-Veljet 1     8:45:07      Dsq
         305 Johan Tallhage           Skarpnäcks OL 1              9:07:03      Dsq
         134 Steinar Øvreås           Kongsberg O-lag 1            8:42:48      Dsq
         135 Benjamin Lepoutre        Sävedalens AIK 2             8:46:54      Dsq
         205 Sauli Saarinen           Mäntsälän Urheilijat 1       8:31:19      Dsq
         213 Vidar Fauske             NTNUI 7                     13:37:35      Dsq
         241 Peter Nyberg             Soik Hellas 2               11:26:48      Dsq
         164 Henrik Järnsjö           Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 A Alstrup-Nielsen        Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Oskar Wallén             OK Enen/Tierps SOK 1             Dsq      Dsq
         266 Jari Vesterbacka         Akilles OK 1                10:33:45      Dsq
         309 Anders Söderbärg         OK Roslagen 2                    Dsq      Dsq
         149 Mikko Sabel              Hämeenlinnan Suunnist. 2     9:43:14      Dsq
         198 Anton Marmelid           Helsingborgs SOK 1           9:31:30      Dsq
         202 Patrik Axelsson          Tumba-Mälarhöjden 3         12:46:01      Dsq
         313 Carl Carlsson            Ärla IF 2                   12:19:03      Dsq
          68 Mikael Jansson           IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Henrik Nyström           Dalaportens OL 2            10:20:05      Dsq
         215 Jungim You               NTNUI 9                          Dsq      Dsq
         325 Olof Persson             Svaide Roma SOK 1           10:40:32      Dsq
         339 Juho Matikainen          Iitin Pyrintö 1              9:42:40      Dsq
          36 Allan Mogensen           OK Ravinen 1                13:19:09      Dsq
         115 Timo Salin               Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4           13:50:40      Dns
         171 Andreas Bratlie          Østmarka OK 2               10:14:52      Dsq
         184 Håkan Fransson           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Fredrik Steinsvik        OTO/Sandefjord 1            10:02:59      Dsq
         329 Sami Lovekari            Espoon Suunta 1              9:16:54      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.