10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (343/347) sträcka 7 - Radio 2 (2008-04-27 13:37:42)

    1     21 Baptiste Rollier         Kristiansand OK 1            6:54:28     0:00         
    2     25 Martins Sirmais          Turun Metsänkävijät 1        6:56:26     1:57         
    3      4 Pål Skogtjärn            Södertälje-Nykvarn 1         6:56:31     2:02         
    4      1 Anders Nordberg          Halden Skiklubb 1            6:56:33     2:04         
    5     18 Johan Modig              OK PAN-Kristianstad 1        6:57:10     2:42         
    6      5 Mattias Millinger        OK Linné 1                   6:57:14     2:45         
    7     28 Andreas Ruedlinger       Leksands OK 1                6:57:40     3:11         
    8     11 Fredrik Löwegren         IFK Lidingö SOK 1            7:01:08     6:39         
    9     12 Martin Johansson         IFK Moras OK 1               7:01:08     6:39         
   10      7 Tuomas Tervo             Rajamäen Rykmentti 1         7:01:27     6:58         
   11      6 Sasha Tcherbakov         Angelniemen Ankkuri 1        7:02:48     8:19         
   12     17 Jan Prochazka            Stora Tuna OK 1              7:03:45     9:16         
   13      8 Simo-Pekka Fincke        Vehkalahden Veikot 1         7:04:01     9:33         
   14     29 Juuso Kujanpää           LYNX 1                       7:04:09     9:40         
   15      2 Pasi Ikonen              Vaajakosken Terä 1           7:04:28    10:00         
   16     46 Jonas Vytautas Gvildys   Söders SOL-Tyresö 1          7:05:36    11:07         
   17     32 Yuri Omelchenko          OK Orion 1                   7:06:07    11:38         
   18      9 Rene Rokkjaer            IK Hakarpspojkarna 1         7:06:15    11:46         
   19     80 Andreas Kraas            Ikaalisten NV 1              7:06:17    11:48         
   20     19 Anders Kleist            OK Denseln 1                 7:06:18    11:50         
   21     16 Michal Jedlicka          Tampereen Pyrintö 1          7:06:20    11:51         
   22     14 Mats Dahlen              Paimion Rasti 1              7:12:08    17:39         
   23     23 Julian Dent              Malungs OK 1                 7:12:18    17:49         
   24     20 Jani Myllärinen          MS Parma 1                   7:12:56    18:27         
   25     38 Tobias Kjell             OK Hällen 1                  7:13:46    19:17         
   26     13 Tue Lassen               Bækkelaget SK 1              7:15:40    21:11         
   27     10 Håkan Petersson          IFK Göteborg 1               7:19:19    24:50         
   28     79 Kjell Erik Röisland      Turun Metsänkävijät 2        7:19:29    25:00         
   29     24 Esko Ylikangas           Rasti-Kurikka 1              7:20:01    25:32         
   30     58 David Bejbom             Vänersborgs SK 1             7:20:48    26:19         
   31     15 Oskari Liukkonen         DELTA 1                      7:23:22    28:54         
   32     56 Roy Kristiansen          Nydalens Skiklub 1           7:25:07    30:38         
   33     31 Anders Holmberg          Järla IF OK 1                7:26:42    32:13         
   34     37 Roman Efimov             Hiisirasti 1                 7:27:32    33:03         
   35     33 Andreas Müller           Ulricehamns OK 1             7:27:52    33:23         
   36     64 Mårten Bäckman           OK Orient 1                  7:28:20    33:52         
   37     44 Markus Ståhl             IF Sibbo-Vargarna 1          7:29:51    35:22         
   38     27 Jan Benes                Rehns BK 1                   7:30:17    35:48         
   39     72 Olav Sikkeland Hansen    Fredrikstads SK 1            7:30:52    36:23         
   40     35 Rico Hejlskov Mogensen   OK Pan Århus 1               7:31:23    36:54         
   41    103 Nicolas Girsch           OK Denseln 2                 7:31:40    37:11         
   42     39 Rickard Svensson         Västerås SOK 1               7:31:42    37:14         
   43     51 Robert Hezcko            Turun Suunnistajat 1         7:32:10    37:42         
   44     65 Anders Lindeus           Hagaby GoIF 1                7:33:07    38:38         
   45     52 Olli-Pekka Koistinen     Anttolan Urheilijat 1        7:33:08    38:40         
   46    340 Christian Enberg         Linköpings OK 1              7:35:41    41:12         
   47     61 Markus Andersson         IFK Umeå 1                   7:35:44    41:16         
   48     84 Johan Jakobsson          OK Roslagen 1                7:35:46    41:17         
   49     87 Martin Sundlöf           Gävle OK 1                   7:36:42    42:14         
   50     43 Matti Karvonen           Kalevan Rasti 2              7:36:45    42:16         
   51     85 Lars Sjöberg             Tullinge SK 1                7:39:06    44:37         
   52    123 Christian Schive         Halden Skiklubb 2            7:39:26    44:58         
   53     42 Anders Konring Olesen    FarumTisvilde SpringCup 1    7:39:51    45:22         
   54     26 Teemu Rantala            Lapuan Virkiä 1              7:39:52    45:24         
   55     82 Oskar Axelsson           KFUM Örebro OK 1             7:39:54    45:26         
   56    120 Stefan Dahl              OK Alehof 1                  7:41:23    46:54         
   57     30 Matthew Speake           OK Tisaren 1                 7:41:50    47:22         
   58    101 Mats Hellstadius         Södertälje-Nykvarn 2         7:42:23    47:54         
   59     48 Markus Lang              Helsingin Suunnist. 1        7:43:27    48:58         
   60     63 Markus Karlsson dy       IK Hakarpspojkarna 2         7:43:31    49:02         
   61     40 Björn Olovsson           OK Linné 2                   7:43:33    49:05         
   62     47 Tuomas Fjällström        Kangasala SK 1               7:43:48    49:19         
   63     67 Erik Jonsson             NTNUI 1                      7:44:13    49:44         
   64     75 Steinar Låg              Østmarka OK 1                7:44:20    49:51         
   65     86 Thomas Hodel             IL Tyrving 1                 7:44:22    49:53         
   66    130 Tore Bjørseth Berdal     Wing OK 1                    7:45:48    51:19         
   67     34 Martin Moberg            Norbergs OK 1                7:45:52    51:23         
   68     59 Dmitry Mihalkin          Sävedalens AIK 1             7:46:24    51:55         
   69     78 Per Ek                   Nyköpings OK 1               7:47:05    52:36         
   70    310 Erik Blomdahl            OK Orion 2                   7:48:13    53:44         
   71     60 Magnus Arvidsson         IFK Göteborg 2               7:48:15    53:46         
   72     69 Kimmo Vilska             Rajamäen Rykmentti 2         7:49:07    54:38         
   73    121 Simon Wegmüller          OK Rodhen 1                  7:49:14    54:45         
   74     41 Magnus Sandberg          FK Friskus-Varberg 1         7:49:30    55:02         
   75    127 Sondre Sande Gullord     Løten o-lag 1                7:49:34    55:06         
   76     62 Oskar Håkansson          Ronneby OK 1                 7:50:08    55:39         
   77    181 Mikko Mäki-Ullakko       Vaajakosken Terä 2           7:51:34    57:06         
   78     66 Asgeir Mjösund           MS Parma 2                   7:51:50    57:22         
   79    168 Fredrik Eriksson         Bredaryds SOK 1              7:51:53    57:24         
   80    105 Donatas Stulgys          Soik Hellas 1                7:52:26    57:57         
   81     53 Tuomo Laine              DELTA 2                      7:52:31    58:02         
   82     83 Taneli Pantsar           Pellon Ponsi 1               7:52:40    58:11         
   83    112 Jacek Kowalczyk          Nybro OK 1                   7:53:37    59:08         
   84    307 Ole Kjell Langmyren      Lillomarka O-lag 1           7:53:46    59:17         
   85     45 Tero Myllymäki           Jämsän Retki-Veikot 1        7:54:42  1:00:13         
   86     57 Andris Kivlenieks        Ärla IF 1                    7:55:06  1:00:37         
   87    203 Arne Bujordet            Kristiansand OK 2            7:55:13  1:00:44         
   88    122 Kalle Björkman           Arboga OK 1                  7:55:15  1:00:46         
   89     81 Niklas Olsson            Täby Ok 1                    7:55:19  1:00:51         
   90    341 Mati Tiit                Linköpings OK 2              7:55:22  1:00:53         
   91    108 Jonathan Gunnarsson      OK PAN-Kristianstad 2        7:55:28  1:00:59         
   92     70 Duncan Coombs            OK Tyr 1                     7:55:29  1:01:01         
   93    157 Tore Sandvik             Halden Skiklubb 98           7:56:12  1:01:43         
   94     91 Mathias Hall             IF Femman 1                  7:56:16  1:01:47         
   95     97 Raffael Huber            Göteborg-Majorna 2           7:57:26  1:02:57         
   96     93 Jarkko Liuha             Vehkalahden Veikot 2         7:57:30  1:03:01         
   97     89 Nick Simonin             OK Tisaren 2                 7:57:43  1:03:14         
   98     73 Eric Roller              Järfälla OK 1                7:57:47  1:03:19         
   99    165 Gunnar Vatn              Frol IL 1                    7:58:00  1:03:31         
  100    311 John Eriksson            Växjö OK 1                   7:58:03  1:03:35         
  101     88 Pavel Kosarek            Tumba-Mälarhöjden 1          7:58:19  1:03:50         
  102    200 Gustaf Goth              Domnarvet/Kvarnsv. 1         7:58:21  1:03:53         
  103     71 Ivan Egorov              Joutsenon Kullervo 1         7:58:32  1:04:03         
  104     96 Tönis Vaiksaar           Dalaportens OL 1             7:58:35  1:04:07         
  105     49 Saku Kolkkala            Hämeenlinnan Suunnist. 1     7:58:38  1:04:09         
  106     74 Niklas Aldin             Stora Tuna OK 2              7:59:28  1:04:59         
  107    299 Mikael Westerberg        OK Kolmården 1               7:59:36  1:05:08         
  108    175 David Jonsson            OK Klyftamo 1                8:00:29  1:06:00         
  109    287 Fredric Gustafsson       Jönköpings OK 1              8:00:32  1:06:03         
  110     77 Ståle Sønsterudbråten    Raumar O-lag 1               8:00:37  1:06:08         
  111    243 Ronny Liljegren          Gotlands Bro/Visborg 1       8:00:49  1:06:20         
  112    111 Lars Lönnkvist           Tullinge SK 2                8:05:25  1:10:56         
  113     98 Hannu Laiho              Rastivarsat 1                8:05:28  1:10:59         
  114     90 Trond Strandberg         NTNUI 2                      8:05:30  1:11:01         
  115    107 Håkan Samor              Tjällmo-Godegård 1           8:08:19  1:13:50         
  116    158 Alf Nordanbro            Malungs OK 2                 8:08:22  1:13:53         
  117    160 Daniel Larsson           Vänersborgs SK 2             8:08:26  1:13:58         
  118    109 Erik Wallin              IF Thor 1                    8:09:53  1:15:24         
  119    104 Joakim Albrektsson       Hestra IF 1                  8:11:37  1:17:09         
  120    347 Sixten Sild              OK Triangeln 1               8:11:39  1:17:11         
  121     95 Martin Persson           OK Kåre 1                    8:11:39  1:17:11         
  122    272 Erik Andersson           IK Gandvik 1                 8:11:42  1:17:13         
  123    113 Anders Mårtensson        Kalmar OK 1                  8:11:44  1:17:15         
  124    248 Juha Kurppa              Maarian Mahti 1              8:13:15  1:18:46         
  125     94 Eki Munukka              Tampereen Pyrintö 2          8:13:57  1:19:28         
  126    106 Pekka Tolonen            Lappeen Riento 1             8:15:43  1:21:14         
  127     92 Tuomas Hongell           Kokkolan Suunnist. 1         8:15:56  1:21:27         
  128     76 Martin Lundgren          Sundsvalls OK 1              8:15:59  1:21:30         
  129    207 Antti Kivivuori          Siilin Rasti 1               8:16:13  1:21:44         
  130    137 Kjell Oberger            IFK Lidingö SOK 3            8:16:20  1:21:51         
  131    124 Biel Rafols              Paimion Rasti 2              8:18:50  1:24:22         
  132    304 Fredrik Landstorp        OK Tor 1                     8:20:46  1:26:17         
  133    192 Tommi Pajala             LYNX 2                       8:21:48  1:27:20         
  134    262 Tormod Jensen            Trøsken/Sarpsborg 1          8:22:26  1:27:57         
  135     54 Max Laurén               Pargas IF 1                  8:22:28  1:27:59         
  136    146 Roger Carlsson           OK Tranan 1                  8:22:35  1:28:06         
  137    102 Jarkko Suokas            Valkeakosken Haka 1          8:22:41  1:28:12         
  138    235 Jakob Zimmerman          Järla IF OK 2                8:24:21  1:29:52         
  139     50 Ulrik Nielsen            FarumTisvilde SpringCup 2    8:25:31  1:31:02         
  140    333 Markus Kettunen          Veikon Pamaus 1              8:25:34  1:31:05         
  141    118 Mateusz Hoffman          Polish Junior Team 1         8:25:39  1:31:10         
  142    267 Daniel Steen             Haninge SOK 1                8:25:50  1:31:21         
  143    151 Per Hjerrild             OK Pan Århus 2               8:28:26  1:33:57         
  144    225 Mika Pensas              IF Brahe/Malax IF 1          8:28:33  1:34:04         
  145    186 Per-Johan Josefsson      Skogslöparna 1               8:28:44  1:34:15         
  146    148 Marcus Svensson          FK Göingarna 1               8:29:29  1:35:00         
  147    344 Fredrik Persson          OK Hammaren 1                8:29:32  1:35:04         
  148    129 Calle Grape              IFK Moras OK 2               8:30:56  1:36:27         
  149    133 Thomas Höjsgaard         Leksands OK 2                8:31:15  1:36:46         
  150    289 Johan Hedman             Söders SOL-Tyresö 2          8:31:35  1:37:06         
  151    222 Adam Karlsson            Hagaby GoIF 2                8:32:13  1:37:44         
  152    197 Olov Ericson             Rehns BK/Alfta-Ösa 1         8:32:37  1:38:08         
  153    185 Mats R Johansson         Motala AIF-OL 1              8:32:41  1:38:13         
  154    338 Eirik Jelstad            Modum 1                      8:32:51  1:38:23         
  155    190 Johan Malmström          Bromma-Vällingby 1           8:34:16  1:39:47         
  156    283 Bengt-Åke Berndtsson     Skåneslättens OL 1           8:34:24  1:39:55         
  157    285 Erik Andersson           OK Södertörn 1               8:34:27  1:39:59         
  158     55 Felix Larsson            OK Skogsfalken 1             8:35:25  1:40:56         
  159    116 Erik Sandh               OK Roxen 1                   8:35:29  1:41:00         
  160    296 Roger Lindén             Attunda OK 1                 8:39:17  1:44:48         
  161    128 Timo Mikkonen            Hyvinkään Rasti 1            8:40:27  1:45:58         
  162    300 Mikael Pihl              Lunds OK 1                   8:40:55  1:46:26         
  163     99 Lars Strömqvist          OK Skogshjortarna 1          8:41:06  1:46:37         
  164    209 Stian Grann              NTNUI 3                      8:41:19  1:46:50         
  165    191 Daniel Tjernberg         Södertälje-Nykvarn 3         8:42:50  1:48:21         
  166    147 Fredrik Ståhl            Hjärnarps GH OL 1            8:43:18  1:48:49         
  167    188 Mattias Berggrund        Hammarby IF OF 1             8:45:19  1:50:51         
  168    318 Tony Gustavsen           Istrums SK 1                 8:46:17  1:51:48         
  169    110 Terje Dengerud           Nydalens Skiklub 2           8:46:26  1:51:58         
  170    144 Joel Hellsten            OK Klemmingen 1              8:47:46  1:53:18         
  171    281 Lars Magnusson           OK Landehof 1                8:48:16  1:53:48         
  172    230 Alf Jernberg             Strängnäs-Malmby 1           8:51:27  1:56:58         
  173    228 Anders Bögevig           OK Ravinen 2                 8:51:34  1:57:05         
  174    295 Joel Francén             Tjällmo-Godegård 2           8:51:44  1:57:15         
  175    321 David Siebers            IK Hakarpspojkarna 3         8:52:38  1:58:09         
  176    159 Mathias Spallinger       Göteborg-Majorna 3           8:54:10  1:59:41         
  177    141 Jens Nyström             Hjobyg./Hagen/Tibro 1        8:55:04  2:00:36         
  178    125 Magnus Johansson         OK Löftan 1                  8:55:05  2:00:36         
  179    138 Lars-Gunnar Nilsson      Eksjö SOK 1                  8:55:07  2:00:38         
  180    277 Sigmund Vister           Indre Östfold OK 1           8:55:28  2:00:59         
  181    275 Marcus Amrén             Östersunds OK 1              8:56:22  2:01:54         
  182    276 Leif Helgman             OK Tyr 2                     8:58:44  2:04:16         
  183    306 Joel Bergqvist           OK Kontinent 1               8:58:46  2:04:18         
  184    152 Henrik Almkvist          OK Älvsjö Örby 1             8:58:49  2:04:20         
  185    291 Mikael Nordh             IK Ymer/Bredared 1           9:00:14  2:05:45         
  186    293 Ronnie Andersson         Falkenbergs OK 1             9:00:29  2:06:00         
  187    269 Björn Arvidsson          Stora Tuna OK 3              9:00:29  2:06:01         
  188    150 Perttu Sainio            Keravan Urheilijat 1         9:01:20  2:06:52         
  189    199 Anders Trolin            Forsa OK 1                   9:01:39  2:07:10         
  190    261 Kyrre Gran               OSI Orientering 1            9:01:57  2:07:28         
  191    254 Ulf Persson              IFK Enskede 1                9:02:04  2:07:36         
  192    153 Andreas Pousette         Rånäs OK 1                   9:02:08  2:07:39         
  193    126 Jens Andertoft           Västerås SOK 2               9:02:11  2:07:42         
  194    132 Marcus Hardt             KFUM Örebro OK 2             9:03:06  2:08:38         
  195    263 Axel Torshage            OK Nolaskogsarna 1           9:03:16  2:08:47         
  196    323 Kjell Westin             Larvik/POL 1                 9:05:52  2:11:23         
  197    337 Martin Hals              Konnerud I.L. 1              9:08:07  2:13:38         
  198    238 Mikael Grudd             Väsby OK 1                   9:09:06  2:14:37         
  199    232 Magnus Lindström         Västerbergslagen 1           9:09:46  2:15:17         
  200    251 Perola Olsson            OK Vilse - 87 1              9:09:48  2:15:20         
  201    278 Emil Hammarström         OK Hällen 2                  9:09:50  2:15:21         
  202    208 Niklas J Sommerstad      IL Tyrving 2                 9:10:00  2:15:31         
  203    302 Johan Fries              Umeå/Robertsf./Högåker 1     9:10:03  2:15:34         
  204    240 Niclas Andersson         Markbygdens OK 1             9:10:39  2:16:11         
  205    136 Fredrik Holgersson       Snättringe SK 1              9:10:44  2:16:15         
  206    178 Tom Erik Lundamo         Fossum IF 1                  9:11:25  2:16:56         
  207    201 Patrik Adebrant          Tumba-Mälarhöjden 2          9:11:39  2:17:11         
  208    312 Hans Svensson            OK Kullingshof 1             9:12:07  2:17:38         
  209    193 Olav Erik Kreken         BSI Orientering 1            9:15:22  2:20:53         
  210    342 Lars Bohlin              Linköpings OK 3              9:17:16  2:22:47         
  211    140 Cristian Larsson         Köping-Kolsva OK 1           9:17:58  2:23:29         
  212    253 Jukka-Pekka Seppänen     Rastikarhut 1                9:18:11  2:23:42         
  213    145 Jonas Zackariasson       Uddevalla OK 1               9:19:05  2:24:37         
  214    173 Anders Skog              Tullinge SK 3                9:19:47  2:25:18         
  215    221 Mikko Heikkilä           Hauhon Sisu 1                9:20:04  2:25:35         
  216    258 Kenth Sågfors            OK Botnia 1                  9:20:42  2:26:14         
  217    324 Brynjar Larssen Bakken   Lillehammer OK 1             9:20:47  2:26:18         
  218    220 Lars-Olov Ericson        OK Djerf 1                   9:21:12  2:26:43         
  219    332 Jonas Bengtsson          Målilla/Björkfors/Hultsfred  9:22:32  2:28:03         
  220    183 Linus Falk               Ulricehamns OK 2             9:23:06  2:28:37         
  221    244 Jonas Pettersson         OK Tisaren 3                 9:24:15  2:29:46         
  222    314 Mats Javehed             Vallentuna-Össeby 1          9:24:27  2:29:58         
  223    259 Robin Westerlund         Täby Ok 2                    9:25:45  2:31:17         
  224    236 Oskar Hektor             Järla IF OK 3                9:25:54  2:31:26         
  225    260 Anders Hellman           Leksands OK 3                9:26:56  2:32:27         
  226    319 Albin Pettersson         OK Skogsstjärnan 1           9:27:16  2:32:48         
  227    280 Per Henning Bjerva       Ås-UMB Orientering 2         9:27:29  2:33:00         
  228    139 Aki Nalli                Pihkaniskat 1                9:28:50  2:34:21         
  229    163 Mikkel Conradi           Cambridge Sports 1           9:30:09  2:35:41         
  230    326 Tommy Berger             Gävle OK 2                   9:30:43  2:36:15         
  231    268 Andrea Bruno             IFK Lidingö SOK 4            9:33:07  2:38:38         
  232    162 Mats Johansson           SOL Tranås 1                 9:34:30  2:40:01         
  233    169 Mikael Byström           Järfälla OK 2                9:34:39  2:40:10         
  234    154 Pontus Andersson         OK Denseln 3                 9:34:45  2:40:16         
  235    334 Anders Sträng            Falköpings AIK OK 1          9:34:53  2:40:24         
  236    237 Daniel Hägerstrand       IFK Göteborg 3               9:36:10  2:41:42         
  237    194 Anders Kolmskog          Sundbybergs IK 1             9:36:16  2:41:47         
  238    252 Alexander Svensson       OK Österåker 1               9:39:09  2:44:40         
  239    189 Erik Fernlund            Säterbygdens OK 1            9:39:13  2:44:44         
  240    223 Anders Fjogstad          Oppsal Orientering 1         9:41:09  2:46:41         
  241    271 Andreas Johansson        Ankarsrum/Gamleby/Västervik  9:41:23  2:46:54         
  242    328 Markus Nilsson           IK Trenne/OK Nackhe 1        9:43:02  2:48:34         
  243    297 Fredrik Bolske           Attunda OK 2                 9:43:27  2:48:58         
  244    292 Johan Andersson          OK Orinto 1                  9:44:11  2:49:42         
  245    330 Øyvind Teigen            Bækkelaget SK 2              9:45:48  2:51:19         
  246    331 Matti Yliniemi           Ylivieskan Kuula 1           9:46:01  2:51:32         
  247    117 Kalle Andreasson         Gustavsbergs OK 1            9:46:10  2:51:42         
  248    250 Kristoffer Jansson       OK Måsen 1                   9:47:57  2:53:29         
  249    166 Oskar Mikaelsson         Västerås SOK 3               9:48:04  2:53:35         
  250    182 Eltsov Demis             Kuzmolovo 110% 1             9:48:09  2:53:40         
  251    264 Ulf Wallin               Kungälv/Stenungs./Sjövalla   9:48:10  2:53:41         
  252    317 Frode Løset              Ringerike o-lag 1            9:48:12  2:53:44         
  253    257 Per-Erik Modig           Söderhamns OK 1              9:48:35  2:54:06         
  254    274 Magnus Larsen            FK Boken 1                   9:54:43  3:00:15         
  255    119 Johan Nilsson            Stigmännen Karlshamn 1       9:54:48  3:00:19         
  256    142 Henrik Haugness          Nyköpings OK 2               9:54:51  3:00:22         
  257    100 Johannes Norqvist        Kils OK/Västvärmland 1       9:55:57  3:01:28         
  258    322 Göran Siebers            IK Hakarpspojkarna 4         9:57:08  3:02:39         
  259    227 Toni Rannikko            Turun Metsänkävijät 3       10:00:18  3:05:50         
  260    255 Peter Söderström         Ok Raseborg 1               10:01:38  3:07:10         
  261    245 Linnéa Olofsson          Härnösands OK 1             10:02:25  3:07:56         
  262    217 Vesa Heikkilä            MS Parma 3                  10:03:09  3:08:41         
  263    343 Lauri Olli               Jüriöö 1                    10:03:15  3:08:47         
  264    273 Mattias Andersson        IK Gandvik 2                10:03:21  3:08:53         
  265    229 Torbjörn Kölzow          OK Ravinen 3                10:05:04  3:10:35         
  266    315 Niklas Olsen             OK Moss 1                   10:05:10  3:10:41         
  267    249 Mikael Lundstedt         Sundsvalls OK 2             10:05:14  3:10:45         
  268    288 Lennart Larsson          Jönköpings OK 2             10:12:06  3:17:37         
  269    284 Jouko Nurminen           Tio rättens män 1           10:15:56  3:21:27         
  270    298 Elias Ali-Haapala        Vetelin Urheilijat 1        10:18:41  3:24:12         
  271    270 Per Hökpers              Hedemora/Avesta/Säterbygden 10:20:12  3:25:43         
  272    161 Niklas Olsson            Norbergs OK 2               10:20:30  3:26:01         
  273    316 Niclas Reinholdsson      IF Thor 2                   10:21:52  3:27:24         
  274    335 Lars Kullman             OK Alehof 2                 10:33:12  3:38:43         
  275    204 Leif Aril Westberg       Kristiansand OK 3           10:37:02  3:42:33         
  276    290 Alexander Westberg       OK Älgen 1                  10:37:03  3:42:34         
  277    224 Per Westerberg           OK Grip 1                   10:37:09  3:42:40         
  278    246 Niko Latva               Jalasjärven Jalas 1         10:37:55  3:43:26         
  279    282 Harri Lehtimäki          Reilut Miehet Havumetsien 1 10:40:33  3:46:04         
  280    327 Christer Gustavsson      OK Tylöskog 1               10:45:50  3:51:22         
  281    206 Marcus Adolfsson         NAIS OK 1                   10:47:32  3:53:03         
  282    155 Bjørn Axel Gran          Halden Skiklubb 3           10:47:36  3:53:08         
  283    234 Simon Svenman            Skogspojkarnas OK 1         10:51:21  3:56:53         
  284    233 Rikard Borg              Katrineholms OK 1           10:51:29  3:57:00         
  285    279 Torbjörn Halvarsson      Fjärås AIK/IF Rigor 1       10:51:56  3:57:27         
  286    211 Simen Graff              NTNUI 5                     10:54:48  4:00:19         
  287    176 Jan Ring                 Trosabygdens OK 1           10:58:38  4:04:10         
  288    170 John Embrey              Jesus Orienteering 1        11:00:08  4:05:39         
  289    231 John Jonsson             Lidköpings VSK 1            11:02:51  4:08:23         
  290    196  N.N.                    Korven Honka 1              11:07:07  4:12:38         
  291    210 Kristian Wollen Steen    NTNUI 4                     11:15:20  4:20:51         
  292    303 Oskar Larsson            Boxholm-Mjölby OL 1         11:15:47  4:21:18         
  293    308 Mattias Bratt            Centrum OK 1                11:22:00  4:27:31         
  294    195 Simon Melin              Sundbybergs IK 2            11:26:20  4:31:51         
  295    301 Andreas Ivarsson         Lunds OK 2                  11:28:46  4:34:17         
  296    226 Christoffer Stockman     K3 IF 1                     11:29:50  4:35:21         
  297    218 Kari Vainio              Turun NMKY 1                11:30:21  4:35:52         
  298    239 Stigen Darling           LiTHe Vilse 1               11:53:36  4:59:07         
  299    187 Morgan Näslund           Skogslöparna 2              11:55:07  5:00:38         
  300    345 Christer Nordström       Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar 11:56:09  5:01:40         
  301    265 Gunnar Gustavsson        OK Reftele 1                12:00:59  5:06:30         
  302    219 Arild Finstad            Kongsberg O-lag 2           12:06:15  5:11:47         
  303    172 Per Dehli                Østmarka OK 3               12:24:58  5:30:30         
  304    294 Christer Håkansson       Falkenbergs OK 2            12:25:04  5:30:35         
  305    216  N.N.                    NTNUI 10                    12:34:44  5:40:15         
  306    174 Knut H. Ramtvedt         Sarpsborg OL 1              13:05:44  6:11:16         

---  Ej godkända lag ---

           3 Hannu Airila             Kalevan Rasti 1              7:18:01      Dsq
          22 Andreas J Johansson      Göteborg-Majorna 1           7:06:57      Dsq
         167 Janne Valkonen           Saarijärven Pullistus 1      9:14:07      Dsq
         256 Steen Stausholm          FarumTisvilde SpringCup 3        Dsq      Dsq
         286 Robert Hagström          Eskilstuna OL 1                  Dsq      Dsq
         114 Hans Kristian Andreasen  Ås-UMB Orientering 1         8:05:33      Dsq
         143 Mikko Viitamäki          Ylistaron Kilpa-Veljet 1     8:34:25      Dsq
         305 Johan Tallhage           Skarpnäcks OL 1              8:56:18      Dsq
         134 Steinar Øvreås           Kongsberg O-lag 1            8:32:58      Dsq
         135 Benjamin Lepoutre        Sävedalens AIK 2             8:37:15      Dsq
         205 Sauli Saarinen           Mäntsälän Urheilijat 1       8:21:19      Dsq
         213 Vidar Fauske             NTNUI 7                     13:21:56      Dsq
         241 Peter Nyberg             Soik Hellas 2               11:08:36      Dsq
         164 Henrik Järnsjö           Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 A Alstrup-Nielsen        Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Oskar Wallén             OK Enen/Tierps SOK 1         9:43:16      Dsq
         266 Jari Vesterbacka         Akilles OK 1                10:21:03      Dsq
         309 Anders Söderbärg         OK Roslagen 2                9:43:04      Dsq
         149 Mikko Sabel              Hämeenlinnan Suunnist. 2     9:31:17      Dsq
         198 Anton Marmelid           Helsingborgs SOK 1           9:21:09      Dsq
         202 Patrik Axelsson          Tumba-Mälarhöjden 3         12:34:40      Dsq
         313 Carl Carlsson            Ärla IF 2                   12:05:53      Dsq
          68 Mikael Jansson           IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Henrik Nyström           Dalaportens OL 2            10:08:21      Dsq
         215 Jungim You               NTNUI 9                          Dsq      Dsq
         325 Olof Persson             Svaide Roma SOK 1           10:27:20      Dsq
         339 Juho Matikainen          Iitin Pyrintö 1              9:33:39      Dsq
          36 Allan Mogensen           OK Ravinen 1                13:11:06      Dsq
         115 Timo Salin               Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4           13:38:00      Dns
         171 Andreas Bratlie          Østmarka OK 2               10:03:04      Dsq
         184 Håkan Fransson           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Fredrik Steinsvik        OTO/Sandefjord 1             9:51:35      Dsq
         329 Sami Lovekari            Espoon Suunta 1              9:05:55      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.