10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 6 - Radio 2 (2008-04-27 13:37:42)

    1      5 Mats Troeng              OK Linné 1                   6:00:45     0:00         
    2     21 Jostein Andersen         Kristiansand OK 1            6:00:47     0:01         
    3     28 Johan Nordlund           Leksands OK 1                6:01:46     1:01         
    4      4 John Fredriksson         Södertälje-Nykvarn 1         6:01:48     1:02         
    5     18 Alexandr Minakov         OK PAN-Kristianstad 1        6:01:50     1:04         
    6     25 Olexandr Kratov          Turun Metsänkävijät 1        6:04:23     3:37         
    7      1 Erik Axelsson            Halden Skiklubb 1            6:04:25     3:39         
    8      8 Janne Weckman            Vehkalahden Veikot 1         6:05:19     4:33         
    9      6 Jussi Suna               Angelniemen Ankkuri 1        6:05:21     4:35         
   10     29 Ville Koponen            LYNX 1                       6:05:26     4:41         
   11     11 Linus Kaisajuntti        IFK Lidingö SOK 1            6:06:14     5:28         
   12      7 Raino Pesu               Rajamäen Rykmentti 1         6:06:23     5:37         
   13     16 Elmeri Vähänen           Tampereen Pyrintö 1          6:06:24     5:38         
   14     12 Alexei Bortnik           IFK Moras OK 1               6:07:08     6:23         
   15     17 Johan Israelsson         Stora Tuna OK 1              6:07:54     7:08         
   16      9 Johan Ivarsson           IK Hakarpspojkarna 1         6:07:59     7:13         
   17      2 Jani Lakanen             Vaajakosken Terä 1           6:08:36     7:50         
   18     22 Ola Martner              Göteborg-Majorna 1           6:08:37     7:51         
   19     46 Niklas Wrane             Söders SOL-Tyresö 1          6:10:02     9:16         
   20     38 Peter Öberg              OK Hällen 1                  6:10:19     9:33         
   21     19 Erik Andersson           OK Denseln 1                 6:11:04    10:18         
   22     32 Daniel Nilsson           OK Orion 1                   6:11:08    10:22         
   23     23 Thomas Carlsson          Malungs OK 1                 6:11:09    10:23         
   24     80 Marius Mazulis           Ikaalisten NV 1              6:11:20    10:34         
   25     14 Janne Virtanen           Paimion Rasti 1              6:13:04    12:19         
   26     13 Martin Soukup            Bækkelaget SK 1              6:15:42    14:56         
   27     79 Mika Hämälistö           Turun Metsänkävijät 2        6:15:48    15:03         
   28     58 Emil Tengvall            Vänersborgs SK 1             6:15:52    15:06         
   29     20 Juha Peltola             MS Parma 1                   6:15:59    15:13         
   30      3 Simo Martomaa            Kalevan Rasti 1              6:17:30    16:44         
   31     64 Mikael Salo              OK Orient 1                  6:18:48    18:02         
   32     56 Ola Lindqvist            Nydalens Skiklub 1           6:18:52    18:06         
   33     24 Ville Uitto              Rasti-Kurikka 1              6:18:55    18:09         
   34     10 Tobias Noborn            IFK Göteborg 1               6:22:36    21:51         
   35     44 Sören Sundblom           IF Sibbo-Vargarna 1          6:24:48    24:02         
   36     15 Janne Heikka             DELTA 1                      6:26:22    25:36         
   37     72 Henrik Ottesen           Fredrikstads SK 1            6:26:25    25:39         
   38     33 Dominik Koch             Ulricehamns OK 1             6:27:44    26:58         
   39     27 Jerker Lysell            Rehns BK 1                   6:30:39    29:53         
   40     84 Ola Hultin               OK Roslagen 1                6:30:57    30:11         
   41     31 Olle Boström             Järla IF OK 1                6:31:34    30:48         
   42     35 Nicolai Nielsen          OK Pan Århus 1               6:32:34    31:48         
   43     51 Antero Ranki             Turun Suunnistajat 1         6:33:03    32:17         
   44     87 Dan Norin                Gävle OK 1                   6:33:14    32:28         
   45     42 Philip G. Lund           FarumTisvilde SpringCup 1    6:33:43    32:57         
   46     61 Jakob Nilsson            IFK Umeå 1                   6:33:45    32:59         
   47     37 Saku Asikainen           Hiisirasti 1                 6:33:49    33:03         
   48     39 Andreas Eriksson         Västerås SOK 1               6:34:44    33:58         
   49     65 Andreas Peterson         Hagaby GoIF 1                6:34:48    34:02         
   50    103 Björn Karlsson           OK Denseln 2                 6:34:51    34:06         
   51     52 Jere Pajunen             Anttolan Urheilijat 1        6:35:02    34:16         
   52    340 Mikael Andersson         Linköpings OK 1              6:35:04    34:18         
   53    120 Johnny Hålsjö            OK Alehof 1                  6:35:08    34:22         
   54     47 Mikko Hölli              Kangasala SK 1               6:35:15    34:29         
   55     43 Lauri Kontkanen          Kalevan Rasti 2              6:36:05    35:20         
   56     85 Anders Johansson         Tullinge SK 1                6:36:11    35:25         
   57    123 Magnus Hov               Halden Skiklubb 2            6:36:16    35:30         
   58     82 Jan Johansson            KFUM Örebro OK 1             6:37:37    36:51         
   59     26 Toni Närvä               Lapuan Virkiä 1              6:39:47    39:01         
   60     63 Karlis Dislers           IK Hakarpspojkarna 2         6:40:03    39:18         
   61     40 Anders Boström           OK Linné 2                   6:40:07    39:22         
   62     67 Felix Breitschädel       NTNUI 1                      6:41:07    40:22         
   63     75 Boye Bøhlerengen         Østmarka OK 1                6:41:14    40:28         
   64     41 Johan Ingmarsson         FK Friskus-Varberg 1         6:41:41    40:56         
   65     30 Johan Aronsson           OK Tisaren 1                 6:41:55    41:09         
   66     62 Gustav Näsman            Ronneby OK 1                 6:42:39    41:53         
   67     86 Espen H Weltzien         IL Tyrving 1                 6:43:56    43:11         
   68    168 Håkan Svensson           Bredaryds SOK 1              6:44:04    43:18         
   69    121 Erik Engsten             OK Rodhen 1                  6:44:46    44:00         
   70    310 Magnus Saager            OK Orion 2                   6:46:14    45:28         
   71    130 Erik Thorsson            Wing OK 1                    6:47:14    46:28         
   72     66 Aleksi Mattila           MS Parma 2                   6:47:15    46:29         
   73     34 Viktor Funcke            Norbergs OK 1                6:47:21    46:35         
   74    127 Yngve Volden             Løten o-lag 1                6:47:32    46:47         
   75     48 Mikko Lassila            Helsingin Suunnist. 1        6:47:34    46:48         
   76    165 Jorgen Fiskum            Frol IL 1                    6:47:38    46:52         
   77    101 Anders Axling            Södertälje-Nykvarn 2         6:47:39    46:53         
   78    181 Jarmo Puttonen           Vaajakosken Terä 2           6:47:43    46:57         
   79    105 Paulius Kudriavcevas     Soik Hellas 1                6:48:16    47:30         
   80     57 Niklas Olofsson-Bierfel  Ärla IF 1                    6:48:21    47:36         
   81     60 Andreas Johansson        IFK Göteborg 2               6:48:24    47:39         
   82     78 Grzegorz Wroblesky       Nyköpings OK 1               6:49:22    48:36         
   83    311 Jonathan Svensson        Växjö OK 1                   6:50:18    49:33         
   84     59 Osvald Kozác             Sävedalens AIK 1             6:50:51    50:06         
   85    341 Fredrik Wallin           Linköpings OK 2              6:51:05    50:19         
   86     81 Peter Nordström          Täby Ok 1                    6:51:08    50:22         
   87     91 Staffan Tunis            IF Femman 1                  6:51:09    50:24         
   88     45 Jani Sompi               Jämsän Retki-Veikot 1        6:52:10    51:25         
   89     69 Pyry Niemi               Rajamäen Rykmentti 2         6:52:52    52:06         
   90    307 Mathias Benjaminsen      Lillomarka O-lag 1           6:52:55    52:09         
   91    203 Jörgen Rostrup           Kristiansand OK 2            6:52:57    52:11         
   92     53 Harri Räty               DELTA 2                      6:53:00    52:14         
   93     83 Antti Ekonoja            Pellon Ponsi 1               6:53:02    52:16         
   94    157 Bernt Bjørnsgård         Halden Skiklubb 98           6:53:14    52:29         
   95     74 Sven Lundbäck            Stora Tuna OK 2              6:53:41    52:55         
   96    108 Richard Johansson        OK PAN-Kristianstad 2        6:53:43    52:57         
   97     70 Sixten Westlund          OK Tyr 1                     6:53:45    52:59         
   98     92 Jaakko Kattilakoski      Kokkolan Suunnist. 1         6:53:58    53:12         
   99    112 Mattias Jonsson          Nybro OK 1                   6:54:27    53:41         
  100    243 Andreas Liljegren        Gotlands Bro/Visborg 1       6:54:32    53:46         
  101     88 Daniel Lind              Tumba-Mälarhöjden 1          6:54:56    54:10         
  102     89 Emil Johansson           OK Tisaren 2                 6:56:06    55:20         
  103    122 Jan Sidla                Arboga OK 1                  6:56:12    55:26         
  104     97 Fredrik Sturesson        Göteborg-Majorna 2           6:57:15    56:29         
  105     96 Jonas Karlsson           Dalaportens OL 1             6:57:29    56:43         
  106    287 Staffan Åkerlund         Jönköpings OK 1              6:57:43    56:58         
  107    175 Peter Markendahl         OK Klyftamo 1                6:57:53    57:08         
  108    200 Anders Dahlin            Domnarvet/Kvarnsv. 1         6:57:56    57:11         
  109     73 Tomas Jonsson            Järfälla OK 1                6:58:00    57:14         
  110    299 Peter Holgersson         OK Kolmården 1               6:58:08    57:22         
  111     54 Henrik Öhrnberg          Pargas IF 1                  6:58:18    57:32         
  112     93 Jarkko Alanissi          Vehkalahden Veikot 2         6:58:26    57:40         
  113    109 Erik Lärfars             IF Thor 1                    6:58:26    57:41         
  114     77 Simen Rustad             Raumar O-lag 1               6:58:36    57:50         
  115     71 Armo Hiie                Joutsenon Kullervo 1         6:59:06    58:20         
  116     49 Tero Viljanen            Hämeenlinnan Suunnist. 1     6:59:08    58:22         
  117    158 Hans Daniels             Malungs OK 2                 6:59:17    58:31         
  118    113 Rasmus Westergren        Kalmar OK 1                  6:59:40    58:54         
  119     98 Jari Lehtonen            Rastivarsat 1                6:59:54    59:08         
  120    160 Jesper Stenström         Vänersborgs SK 2             7:00:38    59:53         
  121    106 Aaro Nurmiainen          Lappeen Riento 1             7:00:42    59:57         
  122    107 Johan Sjögren            Tjällmo-Godegård 1           7:00:57  1:00:11         
  123    111 Andreas Olofsson         Tullinge SK 2                7:01:41  1:00:55         
  124    248 Miikka Wigelius          Maarian Mahti 1              7:02:25  1:01:39         
  125     94 Mikko Haikonen           Tampereen Pyrintö 2          7:02:28  1:01:42         
  126     95 Fredrik Granath          OK Kåre 1                    7:02:35  1:01:50         
  127    207 Pasi Oravainen           Siilin Rasti 1               7:03:01  1:02:15         
  128     90 Øystein Jaren Samuelsen  NTNUI 2                      7:03:49  1:03:03         
  129    272 Anton Broberg-Holm       IK Gandvik 1                 7:04:13  1:03:27         
  130    104 Conny Rantzow            Hestra IF 1                  7:05:15  1:04:30         
  131    347 Anders Jönsson           OK Triangeln 1               7:06:29  1:05:43         
  132    304 Håkan Melin              OK Tor 1                     7:06:36  1:05:50         
  133    192 Pasi Pohjola             LYNX 2                       7:08:41  1:07:55         
  134    102 Matti Sappinen           Valkeakosken Haka 1          7:10:10  1:09:24         
  135    146 Thomas Andersson         OK Tranan 1                  7:10:12  1:09:26         
  136    262 Håkon Vingerhagen        Trøsken/Sarpsborg 1          7:10:19  1:09:33         
  137    151 Troels Christiansen      OK Pan Århus 2               7:11:36  1:10:50         
  138    267 Ola Svärd                Haninge SOK 1                7:12:35  1:11:49         
  139    124 Antti Ryynänen           Paimion Rasti 2              7:14:10  1:13:25         
  140     76 Erik Widegren            Sundsvalls OK 1              7:14:14  1:13:28         
  141    283 Johan Kristensson        Skåneslättens OL 1           7:15:33  1:14:48         
  142    137 Anders Tarandi           IFK Lidingö SOK 3            7:15:47  1:15:02         
  143    338 Karsten Kopland          Modum 1                      7:15:49  1:15:03         
  144    118 Maciej Hewelt            Polish Junior Team 1         7:16:41  1:15:56         
  145    296 Fredrik Sone             Attunda OK 1                 7:17:44  1:16:58         
  146    333 Juha Taini               Veikon Pamaus 1              7:17:46  1:17:01         
  147    186 Hans Persson             Skogslöparna 1               7:18:05  1:17:19         
  148    225 Tomas Porthin            IF Brahe/Malax IF 1          7:18:58  1:18:12         
  149    185 Fredrik Korall           Motala AIF-OL 1              7:20:15  1:19:29         
  150    344 Fredrik Mäkinen          OK Hammaren 1                7:21:44  1:20:58         
  151     99 Gustav Stenberg          OK Skogshjortarna 1          7:21:57  1:21:11         
  152    190 Ola Eriksson             Bromma-Vällingby 1           7:21:59  1:21:13         
  153    235 Thomas Boril             Järla IF OK 2                7:22:07  1:21:22         
  154    197 Arthurs Paulins          Rehns BK/Alfta-Ösa 1         7:22:14  1:21:28         
  155    289 Christer Ivarsson        Söders SOL-Tyresö 2          7:22:41  1:21:55         
  156     50 Andreas Boesen           FarumTisvilde SpringCup 2    7:23:34  1:22:48         
  157    129 Kristian Dahlström       IFK Moras OK 2               7:23:43  1:22:57         
  158    128 Kimmo Niemi              Hyvinkään Rasti 1            7:23:51  1:23:05         
  159    222 Anton Blomgren           Hagaby GoIF 2                7:24:11  1:23:25         
  160    147 Emil Svensson            Hjärnarps GH OL 1            7:24:17  1:23:32         
  161    285 Johan Markstedt          OK Södertörn 1               7:24:25  1:23:40         
  162    148 Magnus Granqvist         FK Göingarna 1               7:24:39  1:23:53         
  163    144 Jonas Svensson           OK Klemmingen 1              7:25:22  1:24:36         
  164    116 Stefan Karlsson          OK Roxen 1                   7:26:52  1:26:06         
  165    133 Fredrik Norman           Leksands OK 2                7:27:56  1:27:11         
  166    221 Markus Salo              Hauhon Sisu 1                7:28:00  1:27:14         
  167     55 Jens Nilsson             OK Skogsfalken 1             7:28:18  1:27:32         
  168    300 Andreas Eriksson         Lunds OK 1                   7:30:37  1:29:51         
  169    152 Karl Mårtensson          OK Älvsjö Örby 1             7:30:40  1:29:54         
  170    191 Lars Bygden              Södertälje-Nykvarn 3         7:30:48  1:30:03         
  171    318 Jan-Ove Wiking           Istrums SK 1                 7:31:24  1:30:39         
  172    141 Niclas Westerberg        Hjobyg./Hagen/Tibro 1        7:31:27  1:30:41         
  173    188 Mikael Wilhelmsson       Hammarby IF OF 1             7:32:06  1:31:20         
  174    275 Olle Näslund             Östersunds OK 1              7:32:16  1:31:30         
  175    281 Oskar Strand             OK Landehof 1                7:32:31  1:31:46         
  176    209 Anders Beyer Brattli     NTNUI 3                      7:33:15  1:32:30         
  177    110 Christian Vogelsang      Nydalens Skiklub 2           7:35:42  1:34:56         
  178    293 Kjell-Ove Arvidsson      Falkenbergs OK 1             7:35:48  1:35:02         
  179    321 Erik Siebers             IK Hakarpspojkarna 3         7:35:52  1:35:06         
  180    263 Fredrik Forsgren         OK Nolaskogsarna 1           7:36:40  1:35:55         
  181    150 Pauli Juutilainen        Keravan Urheilijat 1         7:37:53  1:37:08         
  182    159 Joakim Hermansson        Göteborg-Majorna 3           7:38:17  1:37:31         
  183    208 Bjørn Thomas Vee         IL Tyrving 2                 7:40:08  1:39:22         
  184    277 Pål Tveter               Indre Östfold OK 1           7:41:25  1:40:40         
  185    295 Johan Allard             Tjällmo-Godegård 2           7:41:27  1:40:41         
  186    138 Sören Olsen              Eksjö SOK 1                  7:42:41  1:41:56         
  187    230 Marcus Ramström          Strängnäs-Malmby 1           7:44:43  1:43:58         
  188    228 Håkan Söderqvist         OK Ravinen 2                 7:45:16  1:44:30         
  189    261 Kjetil Kjernsmo          OSI Orientering 1            7:45:17  1:44:31         
  190    178 Finn Eivind Eskøy        Fossum IF 1                  7:45:19  1:44:34         
  191    126 Terje Lund               Västerås SOK 2               7:46:10  1:45:25         
  192    291 Peder Hallberg           IK Ymer/Bredared 1           7:46:27  1:45:42         
  193    269 Peo Svensk               Stora Tuna OK 3              7:48:29  1:47:44         
  194    238 Björn Jansson            Väsby OK 1                   7:48:58  1:48:12         
  195    323 Lars Fremstad            Larvik/POL 1                 7:49:11  1:48:26         
  196    220 Håkan Almqvist           OK Djerf 1                   7:49:15  1:48:29         
  197    258 Kenneth Lassila          OK Botnia 1                  7:50:07  1:49:21         
  198    306 Johan Aspegren           OK Kontinent 1               7:50:09  1:49:24         
  199    136 Peter Granath            Snättringe SK 1              7:50:12  1:49:26         
  200    201 Björn Nilsson            Tumba-Mälarhöjden 2          7:50:17  1:49:31         
  201    276 Jens Öström              OK Tyr 2                     7:52:01  1:51:15         
  202    132 Björn Norman             KFUM Örebro OK 2             7:52:17  1:51:31         
  203    125 Lars Hanning             OK Löftan 1                  7:52:20  1:51:34         
  204    232 Carl Heyman              Västerbergslagen 1           7:52:27  1:51:42         
  205    153 Roine Andersson          Rånäs OK 1                   7:54:29  1:53:43         
  206    254 Ove Hedlund              IFK Enskede 1                7:54:32  1:53:46         
  207    324 Tore Rud Johansen        Lillehammer OK 1             7:56:19  1:55:33         
  208    167 Jaakko Kulmala           Saarijärven Pullistus 1      7:57:36  1:56:50         
  209    337 Sindre Gåsvik            Konnerud I.L. 1              7:57:41  1:56:55         
  210    199 Jonas Gustavsson         Forsa OK 1                   7:57:46  1:57:00         
  211    193 Einar Engtrø             BSI Orientering 1            7:57:54  1:57:08         
  212    312 Andreas Claesson         OK Kullingshof 1             7:58:02  1:57:16         
  213    328 Anders Johansson         IK Trenne/OK Nackhe 1        7:58:07  1:57:21         
  214    253 Jari Saarinen            Rastikarhut 1                7:58:27  1:57:41         
  215    237 Peter Dellming           IFK Göteborg 3               7:59:18  1:58:32         
  216    259 Nicklas Bergström        Täby Ok 2                    7:59:24  1:58:38         
  217    140 Eric Englöf              Köping-Kolsva OK 1           8:00:22  1:59:36         
  218    240 Nicklas Ek               Markbygdens OK 1             8:00:30  1:59:45         
  219    314 Pelle Carlberg           Vallentuna-Össeby 1          8:00:34  1:59:48         
  220    278 Adam Hellstadius         OK Hällen 2                  8:00:45  1:59:59         
  221    154 Peter Lindebring         OK Denseln 3                 8:01:48  2:01:02         
  222    139 Nike Ahokainen           Pihkaniskat 1                8:02:25  2:01:39         
  223    251 Emil Ingvarsson          OK Vilse - 87 1              8:02:30  2:01:44         
  224    244 Fritz Aebi               OK Tisaren 3                 8:02:31  2:01:46         
  225    145 Andreas Wikström         Uddevalla OK 1               8:03:27  2:02:41         
  226    302 Clas Fries               Umeå/Robertsf./Högåker 1     8:03:29  2:02:43         
  227    342 Henrik Tosteberg         Linköpings OK 3              8:03:47  2:03:01         
  228    236 Tapani Mattus            Järla IF OK 3                8:06:07  2:05:21         
  229    173 Mikael Åhgren            Tullinge SK 3                8:06:11  2:05:25         
  230    332 Anders Svalbring         Målilla/Björkfors/Hultsfred  8:06:21  2:05:35         
  231    162 Simon Hellström          SOL Tranås 1                 8:11:07  2:10:21         
  232    319 David Fors               OK Skogsstjärnan 1           8:12:19  2:11:33         
  233    183 Henrik Svensson          Ulricehamns OK 2             8:13:00  2:12:14         
  234    163 Ken Walker, Jr.          Cambridge Sports 1           8:15:04  2:14:18         
  235    326 Simon Sjöhed             Gävle OK 2                   8:15:51  2:15:05         
  236    260 Peter Junevik            Leksands OK 3                8:18:28  2:17:43         
  237    271 Rikard Ingesson          Ankarsrum/Gamleby/Västervik  8:18:30  2:17:44         
  238    334 Niclas Eriksson          Falköpings AIK OK 1          8:18:31  2:17:46         
  239    117 Ulf Burman               Gustavsbergs OK 1            8:18:38  2:17:52         
  240    257 Andreas Calleberg        Söderhamns OK 1              8:19:06  2:18:20         
  241    280 Przemek Patejko          Ås-UMB Orientering 2         8:19:56  2:19:10         
  242    182 Gorev Kirill             Kuzmolovo 110% 1             8:20:55  2:20:09         
  243    292 Lotta Saetre             OK Orinto 1                  8:21:53  2:21:07         
  244    223 Lars Granum              Oppsal Orientering 1         8:21:55  2:21:09         
  245    297 Anders Carlheim          Attunda OK 2                 8:21:57  2:21:11         
  246    189 Anton Backlund           Säterbygdens OK 1            8:22:00  2:21:15         
  247    250 Johan Hammarström        OK Måsen 1                   8:22:19  2:21:34         
  248    194 Hans Olsén               Sundbybergs IK 1             8:22:23  2:21:38         
  249    217 Olli Suonpää             MS Parma 3                   8:23:00  2:22:14         
  250    255 Benny Forsström          Ok Raseborg 1                8:23:58  2:23:12         
  251    169 Christoffer Winander-Sc  Järfälla OK 2                8:25:25  2:24:39         
  252    286 Emil Hyttinen            Eskilstuna OL 1              8:25:55  2:25:09         
  253    268 Martin Terry             IFK Lidingö SOK 4            8:25:59  2:25:13         
  254    322 Henrik Sandahl           IK Hakarpspojkarna 4         8:27:11  2:26:25         
  255    330 Fredrik Rosenberg        Bækkelaget SK 2              8:28:14  2:27:28         
  256    317 Juha Viena               Ringerike o-lag 1            8:28:47  2:28:01         
  257    249 Magnus Jonsson           Sundsvalls OK 2              8:30:33  2:29:47         
  258    252 Gunnar Åhlen             OK Österåker 1               8:31:12  2:30:26         
  259    100 Erik Kvarnström          Kils OK/Västvärmland 1       8:32:44  2:31:58         
  260    245 John Gahlin              Härnösands OK 1              8:34:21  2:33:35         
  261    166 Mats Thulin              Västerås SOK 3               8:34:31  2:33:45         
  262    264 Stefan Johansson         Kungälv/Stenungs./Sjövalla   8:34:41  2:33:55         
  263    119 Niclas Lindblom          Stigmännen Karlshamn 1       8:34:49  2:34:03         
  264    142 Niclas Karlsson          Nyköpings OK 2               8:35:32  2:34:46         
  265    274 Anton Österblad          FK Boken 1                   8:35:44  2:34:58         
  266    315 Erik Sandbæk             OK Moss 1                    8:36:42  2:35:56         
  267    331 Janne Runtti             Ylivieskan Kuula 1           8:39:13  2:38:28         
  268    227 Marko Orell              Turun Metsänkävijät 3        8:39:15  2:38:29         
  269    335 Björn Pehrsson           OK Alehof 2                  8:40:31  2:39:45         
  270    161 Tatsuro Kobayashi        Norbergs OK 2                8:42:58  2:42:13         
  271    298 Toni Kalliokoski         Vetelin Urheilijat 1         8:43:57  2:43:11         
  272    229 Erik Forsberg            OK Ravinen 3                 8:45:17  2:44:31         
  273    343 Arthur Raichmann         Jüriöö 1                     8:46:15  2:45:29         
  274    316 Michael Holmgren         IF Thor 2                    8:48:08  2:47:23         
  275    246 Vesa Hakkarainen         Jalasjärven Jalas 1          8:48:47  2:48:01         
  276    224 Fredrik Tarberg          OK Grip 1                    8:49:16  2:48:30         
  277    273 Rof-Arne Bornebratt      IK Gandvik 2                 8:49:25  2:48:39         
  278    204 Espen Storenes           Kristiansand OK 3            8:56:13  2:55:27         
  279    290 Jan-Olof Andersson       OK Älgen 1                   8:56:15  2:55:30         
  280    270 Stefan Nyberg            Hedemora/Avesta/Säterbygden  8:57:01  2:56:15         
  281    288 Morgan Tiderman          Jönköpings OK 2              9:01:22  3:00:36         
  282    211 Einar Hjortås            NTNUI 5                      9:01:43  3:00:57         
  283    284 Jarkko Jaatela           Tio rättens män 1            9:01:52  3:01:07         
  284    155 Eirik Nordbrøden         Halden Skiklubb 3            9:03:20  3:02:34         
  285    231 Martin Karlsson          Lidköpings VSK 1             9:13:52  3:13:06         
  286    234 Carina Kakred            Skogspojkarnas OK 1          9:18:59  3:18:13         
  287    327 Åke Algotson             OK Tylöskog 1                9:20:01  3:19:15         
  288    233 Gustav Karlsson          Katrineholms OK 1            9:20:10  3:19:24         
  289    170 Ali Crocker              Jesus Orienteering 1         9:20:23  3:19:38         
  290    279 Erik Schultz             Fjärås AIK/IF Rigor 1        9:22:51  3:22:05         
  291    206 Vesa Jusila              NAIS OK 1                    9:24:23  3:23:37         
  292    282 Markku Lehtimäki         Reilut Miehet Havumetsien 1  9:24:52  3:24:07         
  293    176 Tomas Bäck               Trosabygdens OK 1            9:29:05  3:28:19         
  294    303 Jonna Samuelsson         Boxholm-Mjölby OL 1          9:35:04  3:34:18         
  295    196  N.N.                    Korven Honka 1               9:41:09  3:40:24         
  296    210 Tor Inge Birkenes        NTNUI 4                      9:43:14  3:42:29         
  297    256 Micael Kreiberg          FarumTisvilde SpringCup 3    9:44:38  3:43:53         
  298    218 Joonas Raumansalo        Turun NMKY 1                 9:44:50  3:44:04         
  299    301 Mats Hildingsson         Lunds OK 2                   9:47:50  3:47:04         
  300    308 Peter Hemmingsson        Centrum OK 1                 9:51:30  3:50:45         
  301    195 Jonas Lundin             Sundbybergs IK 2            10:00:52  4:00:07         
  302    226 Pelle Järhed             K3 IF 1                     10:03:19  4:02:33         
  303    187 Per Sundin               Skogslöparna 2              10:12:27  4:11:41         
  304    265 Ulf Lunnhed              OK Reftele 1                10:19:02  4:18:17         
  305    239 Strecket Darling         LiTHe Vilse 1               10:20:15  4:19:29         
  306    345 Conny Ekstrand           Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar 10:22:11  4:21:25         
  307    219 Jørn Kløvstad            Kongsberg O-lag 2           10:24:51  4:24:05         
  308    172 Per Stedje               Østmarka OK 3               10:31:51  4:31:05         
  309    294 Sven Axelsson            Falkenbergs OK 2            10:35:06  4:34:20         
  310    174 Thor Olaf Klemsdal       Sarpsborg OL 1              11:08:32  5:07:46         
  311    216  N.N.                    NTNUI 10                    11:08:51  5:08:05         
  312    212 Kristian Muggerud        NTNUI 6                     11:33:51  5:33:05         
  313    214 Kristoffer Vikne Moen    NTNUI 8                     11:56:12  5:55:26         
  314    179 J Theilmann              Hærens Officersskole 1      13:18:28  7:17:42         

---  Ej godkända lag ---

         114 Sveinung Syversen        Ås-UMB Orientering 1         6:58:46      Dsq
         143 Matti Mäki-Torkko        Ylistaron Kilpa-Veljet 1     7:23:26      Dsq
         305 Mikael Zetterström       Skarpnäcks OL 1              7:28:22      Dsq
         134 Øyvind Enger             Kongsberg O-lag 1            7:24:33      Dsq
         135 Vidar Faxén              Sävedalens AIK 2             7:30:27      Dsq
         205 Tapani Mäkinen           Mäntsälän Urheilijat 1       7:05:17      Dsq
         213 Audun Bugge              NTNUI 7                     11:33:50      Dsq
         241 Håkan Tärnrot            Soik Hellas 2                9:21:22      Dsq
         164 Janne Jokivuori          Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 T Nielsen                Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Martins Lismanis         OK Enen/Tierps SOK 1         8:28:51      Dsq
         266 Filip Johansson          Akilles OK 1                 8:56:20      Dsq
         309 Joakim Sköld             OK Roslagen 2                8:28:42      Dsq
         149 Tero Mamia               Hämeenlinnan Suunnist. 2     8:15:00      Dsq
         198 Magnus Johannesson       Helsingborgs SOK 1           7:48:43      Dsq
         202 Thomas Eriksson          Tumba-Mälarhöjden 3         11:08:34      Dsq
         313 Carl-Johan Almerén       Ärla IF 2                   10:20:09      Dsq
          68 Henric Carlsson          IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Anders Silvemark         Dalaportens OL 2             8:56:31      Dsq
         215 Simon Kratochwill        NTNUI 9                          Dsq      Dsq
         325 Greger Westerlund        Svaide Roma SOK 1            9:01:35      Dsq
         339 Ville Tuomala            Iitin Pyrintö 1              8:33:01      Dsq
          36 Hans Mård                OK Ravinen 1                     Dsq      Dsq
         115 Hannu Saviharju          Helsingin Suunnist. 2       13:33:44      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Martin Bråthen           Østmarka OK 2                8:45:30      Dsq
         184 Lukas Petersson          Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Magnus Buodd             OTO/Sandefjord 1             8:20:51      Dsq
         329 Henrik Palmen            Espoon Suunta 1              7:57:12      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.