10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 6 - Radio 1 (2008-04-27 13:37:42)

    1      5 Mats Troeng              OK Linné 1                   5:49:06     0:00         
    2     21 Jostein Andersen         Kristiansand OK 1            5:49:10     0:03         
    3      4 John Fredriksson         Södertälje-Nykvarn 1         5:50:03     0:56         
    4     28 Johan Nordlund           Leksands OK 1                5:50:05     0:58         
    5     18 Alexandr Minakov         OK PAN-Kristianstad 1        5:50:08     1:01         
    6     25 Olexandr Kratov          Turun Metsänkävijät 1        5:52:07     3:00         
    7     11 Linus Kaisajuntti        IFK Lidingö SOK 1            5:52:44     3:37         
    8      1 Erik Axelsson            Halden Skiklubb 1            5:53:06     3:59         
    9      6 Jussi Suna               Angelniemen Ankkuri 1        5:53:09     4:02         
   10     16 Elmeri Vähänen           Tampereen Pyrintö 1          5:53:10     4:03         
   11     29 Ville Koponen            LYNX 1                       5:53:15     4:08         
   12      7 Raino Pesu               Rajamäen Rykmentti 1         5:53:20     4:13         
   13      8 Janne Weckman            Vehkalahden Veikot 1         5:53:43     4:36         
   14     17 Johan Israelsson         Stora Tuna OK 1              5:54:10     5:03         
   15     22 Ola Martner              Göteborg-Majorna 1           5:55:00     5:53         
   16      9 Johan Ivarsson           IK Hakarpspojkarna 1         5:55:24     6:17         
   17     12 Alexei Bortnik           IFK Moras OK 1               5:55:44     6:37         
   18      2 Jani Lakanen             Vaajakosken Terä 1           5:57:03     7:56         
   19     46 Niklas Wrane             Söders SOL-Tyresö 1          5:57:07     8:00         
   20     23 Thomas Carlsson          Malungs OK 1                 5:58:19     9:12         
   21     38 Peter Öberg              OK Hällen 1                  5:58:55     9:48         
   22     19 Erik Andersson           OK Denseln 1                 5:58:57     9:50         
   23     32 Daniel Nilsson           OK Orion 1                   5:58:59     9:52         
   24     80 Marius Mazulis           Ikaalisten NV 1              5:59:02     9:55         
   25     14 Janne Virtanen           Paimion Rasti 1              5:59:52    10:45         
   26     58 Emil Tengvall            Vänersborgs SK 1             6:02:21    13:14         
   27     79 Mika Hämälistö           Turun Metsänkävijät 2        6:02:23    13:16         
   28      3 Simo Martomaa            Kalevan Rasti 1              6:02:55    13:48         
   29     64 Mikael Salo              OK Orient 1                  6:02:58    13:51         
   30     13 Martin Soukup            Bækkelaget SK 1              6:03:01    13:54         
   31     20 Juha Peltola             MS Parma 1                   6:04:15    15:08         
   32     24 Ville Uitto              Rasti-Kurikka 1              6:05:59    16:53         
   33     56 Ola Lindqvist            Nydalens Skiklub 1           6:06:12    17:05         
   34     10 Tobias Noborn            IFK Göteborg 1               6:10:24    21:18         
   35     33 Dominik Koch             Ulricehamns OK 1             6:12:34    23:27         
   36     44 Sören Sundblom           IF Sibbo-Vargarna 1          6:12:38    23:31         
   37     15 Janne Heikka             DELTA 1                      6:14:56    25:49         
   38     72 Henrik Ottesen           Fredrikstads SK 1            6:15:00    25:53         
   39     84 Ola Hultin               OK Roslagen 1                6:15:20    26:13         
   40     27 Jerker Lysell            Rehns BK 1                   6:17:29    28:22         
   41     51 Antero Ranki             Turun Suunnistajat 1         6:17:38    28:31         
   42     37 Saku Asikainen           Hiisirasti 1                 6:18:54    29:47         
   43     35 Nicolai Nielsen          OK Pan Århus 1               6:19:45    30:38         
   44     87 Dan Norin                Gävle OK 1                   6:19:47    30:40         
   45     31 Olle Boström             Järla IF OK 1                6:19:48    30:41         
   46    103 Björn Karlsson           OK Denseln 2                 6:21:00    31:53         
   47     39 Andreas Eriksson         Västerås SOK 1               6:21:03    31:56         
   48     47 Mikko Hölli              Kangasala SK 1               6:21:11    32:04         
   49     61 Jakob Nilsson            IFK Umeå 1                   6:21:11    32:04         
   50    123 Magnus Hov               Halden Skiklubb 2            6:21:13    32:06         
   51     65 Andreas Peterson         Hagaby GoIF 1                6:21:15    32:08         
   52     42 Philip G. Lund           FarumTisvilde SpringCup 1    6:21:16    32:09         
   53    120 Johnny Hålsjö            OK Alehof 1                  6:21:18    32:11         
   54     43 Lauri Kontkanen          Kalevan Rasti 2              6:21:29    32:22         
   55    340 Mikael Andersson         Linköpings OK 1              6:22:52    33:45         
   56     52 Jere Pajunen             Anttolan Urheilijat 1        6:22:54    33:47         
   57     85 Anders Johansson         Tullinge SK 1                6:22:57    33:50         
   58     82 Jan Johansson            KFUM Örebro OK 1             6:24:30    35:23         
   59     63 Karlis Dislers           IK Hakarpspojkarna 2         6:24:36    35:29         
   60     40 Anders Boström           OK Linné 2                   6:24:37    35:30         
   61     30 Johan Aronsson           OK Tisaren 1                 6:26:11    37:04         
   62     67 Felix Breitschädel       NTNUI 1                      6:26:23    37:16         
   63     75 Boye Bøhlerengen         Østmarka OK 1                6:27:09    38:02         
   64     41 Johan Ingmarsson         FK Friskus-Varberg 1         6:27:10    38:03         
   65     26 Toni Närvä               Lapuan Virkiä 1              6:27:16    38:09         
   66     62 Gustav Näsman            Ronneby OK 1                 6:27:22    38:16         
   67    121 Erik Engsten             OK Rodhen 1                  6:28:53    39:46         
   68     86 Espen H Weltzien         IL Tyrving 1                 6:29:57    40:50         
   69    168 Håkan Svensson           Bredaryds SOK 1              6:31:44    42:37         
   70    310 Magnus Saager            OK Orion 2                   6:32:54    43:47         
   71     48 Mikko Lassila            Helsingin Suunnist. 1        6:32:56    43:50         
   72    165 Jorgen Fiskum            Frol IL 1                    6:33:14    44:07         
   73    101 Anders Axling            Södertälje-Nykvarn 2         6:34:02    44:55         
   74    127 Yngve Volden             Løten o-lag 1                6:34:06    44:59         
   75    311 Jonathan Svensson        Växjö OK 1                   6:34:21    45:14         
   76    181 Jarmo Puttonen           Vaajakosken Terä 2           6:34:32    45:25         
   77     78 Grzegorz Wroblesky       Nyköpings OK 1               6:34:44    45:37         
   78     34 Viktor Funcke            Norbergs OK 1                6:34:49    45:42         
   79     60 Andreas Johansson        IFK Göteborg 2               6:35:21    46:14         
   80    130 Erik Thorsson            Wing OK 1                    6:35:26    46:20         
   81     66 Aleksi Mattila           MS Parma 2                   6:35:30    46:23         
   82    105 Paulius Kudriavcevas     Soik Hellas 1                6:36:06    46:59         
   83     57 Niklas Olofsson-Bierfel  Ärla IF 1                    6:36:08    47:01         
   84    108 Richard Johansson        OK PAN-Kristianstad 2        6:36:19    47:12         
   85    341 Fredrik Wallin           Linköpings OK 2              6:37:06    48:00         
   86     81 Peter Nordström          Täby Ok 1                    6:37:08    48:01         
   87     91 Staffan Tunis            IF Femman 1                  6:37:53    48:47         
   88     59 Osvald Kozác             Sävedalens AIK 1             6:38:17    49:10         
   89    307 Mathias Benjaminsen      Lillomarka O-lag 1           6:38:45    49:38         
   90     53 Harri Räty               DELTA 2                      6:38:50    49:43         
   91     83 Antti Ekonoja            Pellon Ponsi 1               6:38:52    49:45         
   92    203 Jörgen Rostrup           Kristiansand OK 2            6:38:53    49:47         
   93     45 Jani Sompi               Jämsän Retki-Veikot 1        6:39:00    49:54         
   94    243 Andreas Liljegren        Gotlands Bro/Visborg 1       6:39:05    49:59         
   95     69 Pyry Niemi               Rajamäen Rykmentti 2         6:39:06    49:59         
   96    157 Bernt Bjørnsgård         Halden Skiklubb 98           6:39:14    50:07         
   97    112 Mattias Jonsson          Nybro OK 1                   6:39:57    50:50         
   98     74 Sven Lundbäck            Stora Tuna OK 2              6:40:53    51:46         
   99     70 Sixten Westlund          OK Tyr 1                     6:40:54    51:47         
  100     92 Jaakko Kattilakoski      Kokkolan Suunnist. 1         6:40:59    51:52         
  101     89 Emil Johansson           OK Tisaren 2                 6:41:54    52:47         
  102     88 Daniel Lind              Tumba-Mälarhöjden 1          6:42:20    53:13         
  103    122 Jan Sidla                Arboga OK 1                  6:42:36    53:29         
  104    158 Hans Daniels             Malungs OK 2                 6:42:45    53:38         
  105    113 Rasmus Westergren        Kalmar OK 1                  6:43:02    53:55         
  106     97 Fredrik Sturesson        Göteborg-Majorna 2           6:43:58    54:51         
  107    287 Staffan Åkerlund         Jönköpings OK 1              6:44:01    54:54         
  108     96 Jonas Karlsson           Dalaportens OL 1             6:44:07    55:00         
  109    175 Peter Markendahl         OK Klyftamo 1                6:44:09    55:02         
  110     73 Tomas Jonsson            Järfälla OK 1                6:44:17    55:10         
  111    299 Peter Holgersson         OK Kolmården 1               6:44:21    55:14         
  112     54 Henrik Öhrnberg          Pargas IF 1                  6:44:25    55:18         
  113    200 Anders Dahlin            Domnarvet/Kvarnsv. 1         6:46:00    56:53         
  114     93 Jarkko Alanissi          Vehkalahden Veikot 2         6:46:02    56:55         
  115     49 Tero Viljanen            Hämeenlinnan Suunnist. 1     6:46:07    57:00         
  116     98 Jari Lehtonen            Rastivarsat 1                6:46:10    57:03         
  117     71 Armo Hiie                Joutsenon Kullervo 1         6:46:19    57:12         
  118    106 Aaro Nurmiainen          Lappeen Riento 1             6:46:27    57:20         
  119    107 Johan Sjögren            Tjällmo-Godegård 1           6:46:35    57:28         
  120     77 Simen Rustad             Raumar O-lag 1               6:46:39    57:32         
  121    109 Erik Lärfars             IF Thor 1                    6:46:43    57:36         
  122     94 Mikko Haikonen           Tampereen Pyrintö 2          6:46:47    57:40         
  123    111 Andreas Olofsson         Tullinge SK 2                6:47:13    58:06         
  124    160 Jesper Stenström         Vänersborgs SK 2             6:47:41    58:35         
  125     95 Fredrik Granath          OK Kåre 1                    6:48:27    59:20         
  126    248 Miikka Wigelius          Maarian Mahti 1              6:48:31    59:25         
  127    207 Pasi Oravainen           Siilin Rasti 1               6:49:30  1:00:23         
  128    272 Anton Broberg-Holm       IK Gandvik 1                 6:51:28  1:02:21         
  129    104 Conny Rantzow            Hestra IF 1                  6:51:44  1:02:37         
  130     90 Øystein Jaren Samuelsen  NTNUI 2                      6:51:55  1:02:48         
  131    304 Håkan Melin              OK Tor 1                     6:52:04  1:02:57         
  132    192 Pasi Pohjola             LYNX 2                       6:52:22  1:03:15         
  133    347 Anders Jönsson           OK Triangeln 1               6:52:49  1:03:42         
  134    262 Håkon Vingerhagen        Trøsken/Sarpsborg 1          6:53:40  1:04:33         
  135    146 Thomas Andersson         OK Tranan 1                  6:55:09  1:06:02         
  136    151 Troels Christiansen      OK Pan Århus 2               6:55:38  1:06:31         
  137    102 Matti Sappinen           Valkeakosken Haka 1          6:55:41  1:06:34         
  138    267 Ola Svärd                Haninge SOK 1                6:55:55  1:06:49         
  139    296 Fredrik Sone             Attunda OK 1                 7:00:06  1:10:59         
  140    137 Anders Tarandi           IFK Lidingö SOK 3            7:00:19  1:11:12         
  141    124 Antti Ryynänen           Paimion Rasti 2              7:01:05  1:11:58         
  142     76 Erik Widegren            Sundsvalls OK 1              7:01:06  1:11:59         
  143    283 Johan Kristensson        Skåneslättens OL 1           7:01:07  1:12:00         
  144    338 Karsten Kopland          Modum 1                      7:01:11  1:12:04         
  145    185 Fredrik Korall           Motala AIF-OL 1              7:03:07  1:14:00         
  146    225 Tomas Porthin            IF Brahe/Malax IF 1          7:03:09  1:14:02         
  147    186 Hans Persson             Skogslöparna 1               7:03:26  1:14:19         
  148    118 Maciej Hewelt            Polish Junior Team 1         7:03:33  1:14:26         
  149    333 Juha Taini               Veikon Pamaus 1              7:03:50  1:14:43         
  150    190 Ola Eriksson             Bromma-Vällingby 1           7:06:15  1:17:08         
  151     99 Gustav Stenberg          OK Skogshjortarna 1          7:07:12  1:18:05         
  152     50 Andreas Boesen           FarumTisvilde SpringCup 2    7:08:04  1:18:57         
  153    128 Kimmo Niemi              Hyvinkään Rasti 1            7:08:53  1:19:46         
  154    344 Fredrik Mäkinen          OK Hammaren 1                7:08:56  1:19:50         
  155    129 Kristian Dahlström       IFK Moras OK 2               7:08:59  1:19:52         
  156    235 Thomas Boril             Järla IF OK 2                7:09:02  1:19:55         
  157    144 Jonas Svensson           OK Klemmingen 1              7:09:04  1:19:57         
  158    147 Emil Svensson            Hjärnarps GH OL 1            7:09:13  1:20:06         
  159    197 Arthurs Paulins          Rehns BK/Alfta-Ösa 1         7:09:21  1:20:14         
  160    289 Christer Ivarsson        Söders SOL-Tyresö 2          7:10:10  1:21:03         
  161    222 Anton Blomgren           Hagaby GoIF 2                7:10:35  1:21:28         
  162    285 Johan Markstedt          OK Södertörn 1               7:10:37  1:21:30         
  163    148 Magnus Granqvist         FK Göingarna 1               7:10:41  1:21:34         
  164    133 Fredrik Norman           Leksands OK 2                7:10:44  1:21:37         
  165    116 Stefan Karlsson          OK Roxen 1                   7:11:15  1:22:08         
  166     55 Jens Nilsson             OK Skogsfalken 1             7:12:36  1:23:29         
  167    221 Markus Salo              Hauhon Sisu 1                7:13:52  1:24:46         
  168    152 Karl Mårtensson          OK Älvsjö Örby 1             7:16:28  1:27:21         
  169    318 Jan-Ove Wiking           Istrums SK 1                 7:16:34  1:27:27         
  170    191 Lars Bygden              Södertälje-Nykvarn 3         7:17:11  1:28:04         
  171    209 Anders Beyer Brattli     NTNUI 3                      7:17:18  1:28:11         
  172    275 Olle Näslund             Östersunds OK 1              7:17:25  1:28:18         
  173    300 Andreas Eriksson         Lunds OK 1                   7:17:31  1:28:24         
  174    281 Oskar Strand             OK Landehof 1                7:17:35  1:28:28         
  175    321 Erik Siebers             IK Hakarpspojkarna 3         7:17:41  1:28:34         
  176    188 Mikael Wilhelmsson       Hammarby IF OF 1             7:18:15  1:29:08         
  177    141 Niclas Westerberg        Hjobyg./Hagen/Tibro 1        7:19:07  1:30:00         
  178    293 Kjell-Ove Arvidsson      Falkenbergs OK 1             7:20:46  1:31:39         
  179    263 Fredrik Forsgren         OK Nolaskogsarna 1           7:20:47  1:31:40         
  180    208 Bjørn Thomas Vee         IL Tyrving 2                 7:20:48  1:31:41         
  181    110 Christian Vogelsang      Nydalens Skiklub 2           7:22:29  1:33:22         
  182    159 Joakim Hermansson        Göteborg-Majorna 3           7:22:43  1:33:36         
  183    150 Pauli Juutilainen        Keravan Urheilijat 1         7:24:28  1:35:21         
  184    178 Finn Eivind Eskøy        Fossum IF 1                  7:25:17  1:36:10         
  185    295 Johan Allard             Tjällmo-Godegård 2           7:25:20  1:36:13         
  186    238 Björn Jansson            Väsby OK 1                   7:27:00  1:37:53         
  187    230 Marcus Ramström          Strängnäs-Malmby 1           7:27:26  1:38:19         
  188    277 Pål Tveter               Indre Östfold OK 1           7:27:39  1:38:32         
  189    261 Kjetil Kjernsmo          OSI Orientering 1            7:28:40  1:39:33         
  190    138 Sören Olsen              Eksjö SOK 1                  7:29:06  1:39:59         
  191    291 Peder Hallberg           IK Ymer/Bredared 1           7:29:11  1:40:04         
  192    126 Terje Lund               Västerås SOK 2               7:30:35  1:41:28         
  193    228 Håkan Söderqvist         OK Ravinen 2                 7:31:30  1:42:24         
  194    136 Peter Granath            Snättringe SK 1              7:33:50  1:44:43         
  195    306 Johan Aspegren           OK Kontinent 1               7:34:10  1:45:03         
  196    269 Peo Svensk               Stora Tuna OK 3              7:34:31  1:45:24         
  197    323 Lars Fremstad            Larvik/POL 1                 7:34:32  1:45:25         
  198    220 Håkan Almqvist           OK Djerf 1                   7:34:42  1:45:35         
  199    258 Kenneth Lassila          OK Botnia 1                  7:34:54  1:45:47         
  200    201 Björn Nilsson            Tumba-Mälarhöjden 2          7:35:42  1:46:35         
  201    276 Jens Öström              OK Tyr 2                     7:37:18  1:48:11         
  202    232 Carl Heyman              Västerbergslagen 1           7:37:24  1:48:17         
  203    132 Björn Norman             KFUM Örebro OK 2             7:38:43  1:49:36         
  204    125 Lars Hanning             OK Löftan 1                  7:39:20  1:50:13         
  205    153 Roine Andersson          Rånäs OK 1                   7:39:23  1:50:16         
  206    254 Ove Hedlund              IFK Enskede 1                7:40:47  1:51:40         
  207    324 Tore Rud Johansen        Lillehammer OK 1             7:41:35  1:52:28         
  208    162 Simon Hellström          SOL Tranås 1                 7:42:11  1:53:04         
  209    337 Sindre Gåsvik            Konnerud I.L. 1              7:43:08  1:54:01         
  210    167 Jaakko Kulmala           Saarijärven Pullistus 1      7:43:09  1:54:02         
  211    253 Jari Saarinen            Rastikarhut 1                7:43:19  1:54:12         
  212    199 Jonas Gustavsson         Forsa OK 1                   7:43:26  1:54:19         
  213    312 Andreas Claesson         OK Kullingshof 1             7:43:26  1:54:19         
  214    193 Einar Engtrø             BSI Orientering 1            7:43:29  1:54:23         
  215    328 Anders Johansson         IK Trenne/OK Nackhe 1        7:44:09  1:55:02         
  216    259 Nicklas Bergström        Täby Ok 2                    7:44:25  1:55:18         
  217    154 Peter Lindebring         OK Denseln 3                 7:44:31  1:55:25         
  218    237 Peter Dellming           IFK Göteborg 3               7:44:55  1:55:49         
  219    314 Pelle Carlberg           Vallentuna-Össeby 1          7:45:45  1:56:38         
  220    140 Eric Englöf              Köping-Kolsva OK 1           7:45:47  1:56:40         
  221    240 Nicklas Ek               Markbygdens OK 1             7:46:59  1:57:53         
  222    278 Adam Hellstadius         OK Hällen 2                  7:47:13  1:58:06         
  223    332 Anders Svalbring         Målilla/Björkfors/Hultsfred  7:47:15  1:58:08         
  224    139 Nike Ahokainen           Pihkaniskat 1                7:47:20  1:58:13         
  225    173 Mikael Åhgren            Tullinge SK 3                7:47:31  1:58:24         
  226    236 Tapani Mattus            Järla IF OK 3                7:47:31  1:58:24         
  227    342 Henrik Tosteberg         Linköpings OK 3              7:48:02  1:58:55         
  228    251 Emil Ingvarsson          OK Vilse - 87 1              7:48:33  1:59:26         
  229    244 Fritz Aebi               OK Tisaren 3                 7:48:37  1:59:30         
  230    145 Andreas Wikström         Uddevalla OK 1               7:48:44  1:59:37         
  231    302 Clas Fries               Umeå/Robertsf./Högåker 1     7:48:47  1:59:41         
  232    334 Niclas Eriksson          Falköpings AIK OK 1          7:56:12  2:07:05         
  233    319 David Fors               OK Skogsstjärnan 1           7:57:10  2:08:03         
  234    183 Henrik Svensson          Ulricehamns OK 2             7:59:01  2:09:54         
  235    326 Simon Sjöhed             Gävle OK 2                   8:00:59  2:11:52         
  236    163 Ken Walker, Jr.          Cambridge Sports 1           8:01:00  2:11:54         
  237    257 Andreas Calleberg        Söderhamns OK 1              8:01:20  2:12:13         
  238    271 Rikard Ingesson          Ankarsrum/Gamleby/Västervik  8:01:44  2:12:37         
  239    260 Peter Junevik            Leksands OK 3                8:04:12  2:15:06         
  240    117 Ulf Burman               Gustavsbergs OK 1            8:04:29  2:15:22         
  241    189 Anton Backlund           Säterbygdens OK 1            8:05:11  2:16:04         
  242    217 Olli Suonpää             MS Parma 3                   8:05:13  2:16:07         
  243    182 Gorev Kirill             Kuzmolovo 110% 1             8:05:17  2:16:10         
  244    280 Przemek Patejko          Ås-UMB Orientering 2         8:06:43  2:17:36         
  245    223 Lars Granum              Oppsal Orientering 1         8:07:15  2:18:08         
  246    250 Johan Hammarström        OK Måsen 1                   8:07:18  2:18:11         
  247    297 Anders Carlheim          Attunda OK 2                 8:07:38  2:18:31         
  248    292 Lotta Saetre             OK Orinto 1                  8:08:03  2:18:56         
  249    194 Hans Olsén               Sundbybergs IK 1             8:08:05  2:18:58         
  250    255 Benny Forsström          Ok Raseborg 1                8:09:08  2:20:01         
  251    169 Christoffer Winander-Sc  Järfälla OK 2                8:10:47  2:21:40         
  252    268 Martin Terry             IFK Lidingö SOK 4            8:12:05  2:22:58         
  253    322 Henrik Sandahl           IK Hakarpspojkarna 4         8:12:18  2:23:11         
  254    286 Emil Hyttinen            Eskilstuna OL 1              8:12:20  2:23:13         
  255    249 Magnus Jonsson           Sundsvalls OK 2              8:13:16  2:24:09         
  256    317 Juha Viena               Ringerike o-lag 1            8:13:17  2:24:10         
  257    330 Fredrik Rosenberg        Bækkelaget SK 2              8:13:51  2:24:44         
  258    119 Niclas Lindblom          Stigmännen Karlshamn 1       8:17:04  2:27:57         
  259    252 Gunnar Åhlen             OK Österåker 1               8:17:14  2:28:07         
  260    245 John Gahlin              Härnösands OK 1              8:18:24  2:29:18         
  261    264 Stefan Johansson         Kungälv/Stenungs./Sjövalla   8:18:31  2:29:24         
  262    100 Erik Kvarnström          Kils OK/Västvärmland 1       8:18:43  2:29:36         
  263    166 Mats Thulin              Västerås SOK 3               8:20:00  2:30:54         
  264    142 Niclas Karlsson          Nyköpings OK 2               8:20:14  2:31:07         
  265    315 Erik Sandbæk             OK Moss 1                    8:20:19  2:31:12         
  266    274 Anton Österblad          FK Boken 1                   8:20:31  2:31:24         
  267    161 Tatsuro Kobayashi        Norbergs OK 2                8:20:34  2:31:27         
  268    335 Björn Pehrsson           OK Alehof 2                  8:20:40  2:31:33         
  269    211 Einar Hjortås            NTNUI 5                      8:21:25  2:32:18         
  270    227 Marko Orell              Turun Metsänkävijät 3        8:21:39  2:32:32         
  271    298 Toni Kalliokoski         Vetelin Urheilijat 1         8:22:05  2:32:58         
  272    331 Janne Runtti             Ylivieskan Kuula 1           8:24:19  2:35:12         
  273    229 Erik Forsberg            OK Ravinen 3                 8:28:22  2:39:16         
  274    343 Arthur Raichmann         Jüriöö 1                     8:28:30  2:39:23         
  275    273 Rof-Arne Bornebratt      IK Gandvik 2                 8:28:52  2:39:45         
  276    224 Fredrik Tarberg          OK Grip 1                    8:29:10  2:40:03         
  277    204 Espen Storenes           Kristiansand OK 3            8:32:00  2:42:53         
  278    316 Michael Holmgren         IF Thor 2                    8:32:11  2:43:04         
  279    246 Vesa Hakkarainen         Jalasjärven Jalas 1          8:36:52  2:47:46         
  280    290 Jan-Olof Andersson       OK Älgen 1                   8:41:44  2:52:37         
  281    270 Stefan Nyberg            Hedemora/Avesta/Säterbygden  8:42:09  2:53:02         
  282    288 Morgan Tiderman          Jönköpings OK 2              8:45:12  2:56:05         
  283    284 Jarkko Jaatela           Tio rättens män 1            8:46:24  2:57:17         
  284    155 Eirik Nordbrøden         Halden Skiklubb 3            8:48:12  2:59:05         
  285    231 Martin Karlsson          Lidköpings VSK 1             8:53:24  3:04:17         
  286    233 Gustav Karlsson          Katrineholms OK 1            8:58:14  3:09:07         
  287    327 Åke Algotson             OK Tylöskog 1                8:58:17  3:09:10         
  288    234 Carina Kakred            Skogspojkarnas OK 1          8:58:49  3:09:42         
  289    279 Erik Schultz             Fjärås AIK/IF Rigor 1        9:01:16  3:12:09         
  290    170 Ali Crocker              Jesus Orienteering 1         9:05:14  3:16:07         
  291    282 Markku Lehtimäki         Reilut Miehet Havumetsien 1  9:06:37  3:17:30         
  292    206 Vesa Jusila              NAIS OK 1                    9:08:33  3:19:26         
  293    176 Tomas Bäck               Trosabygdens OK 1            9:11:45  3:22:38         
  294    303 Jonna Samuelsson         Boxholm-Mjölby OL 1          9:15:40  3:26:33         
  295    210 Tor Inge Birkenes        NTNUI 4                      9:20:26  3:31:20         
  296    196  N.N.                    Korven Honka 1               9:23:26  3:34:20         
  297    256 Micael Kreiberg          FarumTisvilde SpringCup 3    9:27:53  3:38:46         
  298    218 Joonas Raumansalo        Turun NMKY 1                 9:28:05  3:38:59         
  299    308 Peter Hemmingsson        Centrum OK 1                 9:33:14  3:44:08         
  300    301 Mats Hildingsson         Lunds OK 2                   9:33:36  3:44:29         
  301    195 Jonas Lundin             Sundbybergs IK 2             9:42:30  3:53:23         
  302    226 Pelle Järhed             K3 IF 1                      9:45:50  3:56:43         
  303    187 Per Sundin               Skogslöparna 2               9:46:49  3:57:42         
  304    345 Conny Ekstrand           Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  9:52:28  4:03:21         
  305    265 Ulf Lunnhed              OK Reftele 1                 9:57:39  4:08:32         
  306    239 Strecket Darling         LiTHe Vilse 1               10:01:29  4:12:22         
  307    219 Jørn Kløvstad            Kongsberg O-lag 2           10:05:50  4:16:43         
  308    172 Per Stedje               Østmarka OK 3               10:12:15  4:23:08         
  309    294 Sven Axelsson            Falkenbergs OK 2            10:20:20  4:31:13         
  310    216  N.N.                    NTNUI 10                    10:41:53  4:52:46         
  311    174 Thor Olaf Klemsdal       Sarpsborg OL 1              10:50:16  5:01:09         
  312    212 Kristian Muggerud        NTNUI 6                     11:09:32  5:20:25         
  313    214 Kristoffer Vikne Moen    NTNUI 8                     11:31:27  5:42:20         
  314    179 J Theilmann              Hærens Officersskole 1      12:36:31  6:47:24         

---  Ej godkända lag ---

         114 Sveinung Syversen        Ås-UMB Orientering 1         6:46:26      Dsq
         143 Matti Mäki-Torkko        Ylistaron Kilpa-Veljet 1     7:06:21      Dsq
         305 Mikael Zetterström       Skarpnäcks OL 1              7:12:58      Dsq
         134 Øyvind Enger             Kongsberg O-lag 1            7:10:47      Dsq
         135 Vidar Faxén              Sävedalens AIK 2             7:15:34      Dsq
         205 Tapani Mäkinen           Mäntsälän Urheilijat 1       6:49:36      Dsq
         213 Audun Bugge              NTNUI 7                     11:09:33      Dsq
         241 Håkan Tärnrot            Soik Hellas 2                9:05:22      Dsq
         164 Janne Jokivuori          Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 T Nielsen                Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Martins Lismanis         OK Enen/Tierps SOK 1         8:09:03      Dsq
         266 Filip Johansson          Akilles OK 1                 8:42:18      Dsq
         309 Joakim Sköld             OK Roslagen 2                8:13:13      Dsq
         149 Tero Mamia               Hämeenlinnan Suunnist. 2     8:01:05      Dsq
         198 Magnus Johannesson       Helsingborgs SOK 1           7:34:34      Dsq
         202 Thomas Eriksson          Tumba-Mälarhöjden 3         10:50:55      Dsq
         313 Carl-Johan Almerén       Ärla IF 2                   10:03:02      Dsq
          68 Henric Carlsson          IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Anders Silvemark         Dalaportens OL 2             8:41:14      Dsq
         215 Simon Kratochwill        NTNUI 9                          Dsq      Dsq
         325 Greger Westerlund        Svaide Roma SOK 1            8:42:27      Dsq
         339 Ville Tuomala            Iitin Pyrintö 1              8:15:10      Dsq
          36 Hans Mård                OK Ravinen 1                     Dsq      Dsq
         115 Hannu Saviharju          Helsingin Suunnist. 2       13:14:18      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Martin Bråthen           Østmarka OK 2                8:25:58      Dsq
         184 Lukas Petersson          Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Magnus Buodd             OTO/Sandefjord 1             8:04:20      Dsq
         329 Henrik Palmen            Espoon Suunta 1              7:43:38      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.