10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 5 - Radio 3 (2008-04-27 13:37:42)

    1      4 Isak Bergman             Södertälje-Nykvarn 1         5:11:59     0:00         
    2     28 Kalle Dalin              Leksands OK 1                5:12:01     0:02         
    3      5 Johan Höij               OK Linné 1                   5:12:04     0:05         
    4     21 Ivar Haugen              Kristiansand OK 1            5:12:04     0:05         
    5     18 Erik Modig               OK PAN-Kristianstad 1        5:12:07     0:07         
    6     11 Casper Giding            IFK Lidingö SOK 1            5:12:57     0:58         
    7     16 Hannu Saarijärvi         Tampereen Pyrintö 1          5:12:59     0:59         
    8     17 Rassmus Andersson        Stora Tuna OK 1              5:14:29     2:29         
    9     58 Jonas Gustafsson         Vänersborgs SK 1             5:14:34     2:34         
   10      1 Øyvind Helgerud          Halden Skiklubb 1            5:14:34     2:34         
   11     29 Ville Sundberg           LYNX 1                       5:14:35     2:35         
   12     25 Harri Poutiainen         Turun Metsänkävijät 1        5:14:36     2:36         
   13      7 Aapo Summanen            Rajamäen Rykmentti 1         5:14:38     2:39         
   14      8 Jarno Käyhkö             Vehkalahden Veikot 1         5:14:41     2:41         
   15      9 Peter Jacobsson          IK Hakarpspojkarna 1         5:14:42     2:42         
   16      6 J-P Andelmaa             Angelniemen Ankkuri 1        5:14:43     2:43         
   17     22 Karl Tiselius            Göteborg-Majorna 1           5:15:28     3:29         
   18     80 Juho-Veikko Hytönen      Ikaalisten NV 1              5:15:35     3:35         
   19     12 Björn Wrahme             IFK Moras OK 1               5:15:37     3:37         
   20      2 Juha-Matti Huhtanen      Vaajakosken Terä 1           5:18:44     6:45         
   21     19 Stefan Karlsson          OK Denseln 1                 5:18:47     6:48         
   22     32 Martin Hogedal           OK Orion 1                   5:18:49     6:50         
   23     23 Lars Åkerman             Malungs OK 1                 5:18:51     6:51         
   23     46 Peter Juthberg           Söders SOL-Tyresö 1          5:18:51     6:51         
   25     64 Lars-Johan Ahlqvist      OK Orient 1                  5:18:55     6:56         
   26     79 Petri Rintala            Turun Metsänkävijät 2        5:19:11     7:11         
   27     24 Esa Kurki                Rasti-Kurikka 1              5:19:15     7:16         
   28      3 Anders Åkerman           Kalevan Rasti 1              5:20:00     8:00         
   29     14 Tero Heikkilä            Paimion Rasti 1              5:20:04     8:04         
   30     38 Charly Boichut           OK Hällen 1                  5:20:14     8:15         
   31     20 Tomi Mattila             MS Parma 1                   5:21:10     9:11         
   32     13 Ulf Brenna               Bækkelaget SK 1              5:21:14     9:14         
   33     56 Thomas Jakobsen          Nydalens Skiklub 1           5:22:48    10:48         
   34     27 Olle Olofsson            Rehns BK 1                   5:25:23    13:23         
   35     35 Henrik Markvardsen       OK Pan Århus 1               5:26:11    14:12         
   36     51 Ville Glad               Turun Suunnistajat 1         5:26:17    14:18         
   37     15 Marko Loukkalahti        DELTA 1                      5:28:45    16:46         
   38     44 Stefan Karlsson          IF Sibbo-Vargarna 1          5:28:46    16:47         
   39     84 Torbjörn Lännevall       OK Roslagen 1                5:28:48    16:48         
   40     31 Erik Wiberg              Järla IF OK 1                5:28:50    16:51         
   41     10 Johan G Larsson          IFK Göteborg 1               5:28:53    16:53         
   42     33 Peter Arnesson           Ulricehamns OK 1             5:30:32    18:33         
   43     72 Petter Skedsmo           Fredrikstads SK 1            5:31:27    19:27         
   44     47 Kari Jussila             Kangasala SK 1               5:32:58    20:58         
   45     37 Jussi Uusitalo           Hiisirasti 1                 5:35:14    23:14         
   46     63 Fridolf Eskilsson        IK Hakarpspojkarna 2         5:35:15    23:16         
   47    103 Thomas Persson           OK Denseln 2                 5:35:19    23:19         
   48     43 Akseli Ahtiainen         Kalevan Rasti 2              5:35:19    23:20         
   49     61 Jan Johansson            IFK Umeå 1                   5:35:22    23:22         
   50    340 Sören Nilsson Påledal    Linköpings OK 1              5:35:24    23:25         
   51    123 Bård Hauan Andersen      Halden Skiklubb 2            5:35:24    23:25         
   52     40 Kalle Larsson            OK Linné 2                   5:35:25    23:25         
   53     87 Erik Sisell              Gävle OK 1                   5:35:25    23:26         
   54    120 Oscar Svalin             OK Alehof 1                  5:35:27    23:28         
   55     39 Jonas Lundin             Västerås SOK 1               5:35:40    23:41         
   56     52 Tero Junttila            Anttolan Urheilijat 1        5:35:45    23:46         
   57     65 David Eriksson           Hagaby GoIF 1                5:36:02    24:03         
   58     42 Lars Lindstrøm           FarumTisvilde SpringCup 1    5:36:29    24:29         
   59     85 Johan Kärrström          Tullinge SK 1                5:38:41    26:41         
   60     67 Sindre Jansson Haversta  NTNUI 1                      5:39:01    27:01         
   61     86 Henning Spjelkavik       IL Tyrving 1                 5:39:42    27:42         
   62     62 Torgny Lindström         Ronneby OK 1                 5:39:45    27:46         
   63     75 Kristian Ruud            Østmarka OK 1                5:39:45    27:46         
   64     41 Jonas Hansson            FK Friskus-Varberg 1         5:39:48    27:49         
   65     57 Edgars Sparans           Ärla IF 1                    5:39:50    27:51         
   66    243 Ulf Nilsson              Gotlands Bro/Visborg 1       5:39:57    27:57         
   67    121 Åke Torstensson          OK Rodhen 1                  5:40:00    28:01         
   68     82 Albin Arlebo             KFUM Örebro OK 1             5:41:18    29:18         
   69     30 Mattias Andersson        OK Tisaren 1                 5:41:23    29:23         
   70    114 Vegard Blomseth Johnsen  Ås-UMB Orientering 1         5:41:50    29:50         
   71     26 Jaakko Sorvisto          Lapuan Virkiä 1              5:43:38    31:39         
   72     48 Joonas Pääkkönen         Helsingin Suunnist. 1        5:46:32    34:33         
   73     78 Mats Edengren            Nyköpings OK 1               5:46:46    34:46         
   74    158 Tomas Alfredsson         Malungs OK 2                 5:46:52    34:53         
   75    105 Mikael Nyberg            Soik Hellas 1                5:48:25    36:25         
   76    113 Anders Thor              Kalmar OK 1                  5:48:44    36:45         
   77    165 Arne Grevskott           Frol IL 1                    5:49:00    37:01         
   78    311 David Viberg             Växjö OK 1                   5:49:05    37:05         
   79    127 Sigurd Daehli            Løten o-lag 1                5:49:33    37:33         
   80    108 Peder Kock               OK PAN-Kristianstad 2        5:49:34    37:34         
   81     60 Kristjan Laas            IFK Göteborg 2               5:49:36    37:36         
   82     81 Sebastian Wiman          Täby Ok 1                    5:49:43    37:43         
   83    310 Emil Berger              OK Orion 2                   5:49:56    37:56         
   84    168 Peter Thelin             Bredaryds SOK 1              5:49:56    37:56         
   85     94 Lauri Kahila             Tampereen Pyrintö 2          5:50:04    38:04         
   86    181 Petteri Huikko           Vaajakosken Terä 2           5:50:59    38:59         
   87    101 Martin Lampinen          Södertälje-Nykvarn 2         5:51:10    39:10         
   88    341 Johan Eriksson           Linköpings OK 2              5:51:26    39:26         
   89     34 Johan Häll               Norbergs OK 1                5:51:31    39:32         
   90    299 Patrik Bengtsson         OK Kolmården 1               5:51:35    39:35         
   91     53 Sami Levijoki            DELTA 2                      5:52:18    40:19         
   92     66 Mikko Laavainen          MS Parma 2                   5:52:22    40:23         
   93    133 Jens Ståbi               Leksands OK 2                5:52:23    40:24         
   94     83 Teemu Sipilä             Pellon Ponsi 1               5:52:35    40:35         
   95    122 Henrik Wickström         Arboga OK 1                  5:54:21    42:21         
   96    157 Sigurd Berger            Halden Skiklubb 98           5:54:21    42:22         
   97     92 Esa Hongell              Kokkolan Suunnist. 1         5:54:24    42:25         
   98    130 Antti Rusanen            Wing OK 1                    5:54:27    42:28         
   99    287 Oscar Gustafsson         Jönköpings OK 1              5:54:28    42:29         
  100     73 Gustav Larson            Järfälla OK 1                5:54:39    42:39         
  101     96 Ola Jernström            Dalaportens OL 1             5:54:41    42:42         
  102     70 Erik Forsgren            OK Tyr 1                     5:54:44    42:44         
  103     88 Ulrik Englund            Tumba-Mälarhöjden 1          5:54:45    42:45         
  104     45 Teemu Remonen            Jämsän Retki-Veikot 1        5:54:47    42:48         
  105    307 Jan Sverre Edstrøm       Lillomarka O-lag 1           5:54:48    42:49         
  106     89 Dan Larsson              OK Tisaren 2                 5:54:53    42:53         
  107     91 Ove Haldin               IF Femman 1                  5:54:54    42:55         
  108    112 Jakob Jakobsson          Nybro OK 1                   5:54:58    42:58         
  109     69 Oliver Breiling          Rajamäen Rykmentti 2         5:55:00    43:00         
  110    111 Jonas Kärrström          Tullinge SK 2                5:55:01    43:02         
  111    262 Magnus Ruud              Trøsken/Sarpsborg 1          5:56:28    44:29         
  112    203 Jon Björgum              Kristiansand OK 2            5:56:29    44:29         
  113    304 Örjan Gustavsson         OK Tor 1                     5:56:32    44:32         
  114     54 Tobias Henriksson        Pargas IF 1                  5:56:33    44:33         
  115    106 Ville Taussi             Lappeen Riento 1             5:56:36    44:36         
  116     95 Peter Ejdemo             OK Kåre 1                    5:56:42    44:43         
  117    175 Albin Evertsson          OK Klyftamo 1                5:56:54    44:54         
  118     98 Kristian Leppänen        Rastivarsat 1                5:56:55    44:56         
  119     59 Henrik Lundgren          Sävedalens AIK 1             5:57:00    45:00         
  120    107 Erik Karlsson            Tjällmo-Godegård 1           5:57:31    45:31         
  121    200 Erik Stigsmark           Domnarvet/Kvarnsv. 1         5:57:32    45:33         
  122     97 Per-Åke Bligård          Göteborg-Majorna 2           5:57:34    45:35         
  123    192 Tuomas Metsälä           LYNX 2                       5:58:38    46:39         
  124    248 Pekka Stenholm           Maarian Mahti 1              5:58:47    46:47         
  125     74 Jonas Lundgren           Stora Tuna OK 2              5:58:51    46:52         
  126    160 Niclas Sahlin            Vänersborgs SK 2             5:59:05    47:05         
  127    143 Tapio Kujala             Ylistaron Kilpa-Veljet 1     5:59:08    47:08         
  128     93 Erno Pakkala             Vehkalahden Veikot 2         6:00:37    48:37         
  129    109 Mats Jonsell             IF Thor 1                    6:01:09    49:09         
  130     49 Timo Savonen             Hämeenlinnan Suunnist. 1     6:01:11    49:12         
  131    104 Christian JP Holmqvist   Hestra IF 1                  6:01:40    49:40         
  132    207 Raimo Kankkunen          Siilin Rasti 1               6:02:35    50:35         
  133    347 Patrik Hellblom          OK Triangeln 1               6:02:52    50:53         
  134    296 Linus Norrbom            Attunda OK 1                 6:04:05    52:06         
  135     77 Øystein Rapp             Raumar O-lag 1               6:04:17    52:17         
  136    225 Daniel Stenlund          IF Brahe/Malax IF 1          6:04:23    52:24         
  137     90 Simen Bjøringsøy         NTNUI 2                      6:05:44    53:44         
  138     71 Tomi Kurhinen            Joutsenon Kullervo 1         6:05:46    53:46         
  139    151 Patrick McGrail          OK Pan Århus 2               6:06:37    54:37         
  140    267 P-O Ivarsson             Haninge SOK 1                6:06:47    54:48         
  141    146 Peter Nilsson            OK Tranan 1                  6:06:48    54:48         
  142    102 Jari Tunturi             Valkeakosken Haka 1          6:07:16    55:16         
  143    129 Mattias Göthberg         IFK Moras OK 2               6:09:19    57:20         
  144    186 Daniel Persson           Skogslöparna 1               6:09:31    57:32         
  145    272 Magnus Lund              IK Gandvik 1                 6:10:56    58:57         
  146    124 Tuomo Reinivuo           Paimion Rasti 2              6:11:48    59:49         
  147    338 Jens Kristian Kopland    Modum 1                      6:12:19  1:00:19         
  148    333 Teemu Vuorenpää          Veikon Pamaus 1              6:12:24  1:00:25         
  149    283 Hugo Mattsson            Skåneslättens OL 1           6:13:45  1:01:45         
  150    185 Erik Melén               Motala AIF-OL 1              6:14:03  1:02:04         
  151     99 Calle Stenberg           OK Skogshjortarna 1          6:14:25  1:02:25         
  152    137 Anders Storbråten        IFK Lidingö SOK 3            6:14:41  1:02:41         
  153    144 Edvard Davidsson         OK Klemmingen 1              6:16:41  1:04:42         
  154     76 Peter Lore               Sundsvalls OK 1              6:17:10  1:05:10         
  155    190 Anders Berg              Bromma-Vällingby 1           6:17:16  1:05:16         
  156     50 Kasper Fjellerup         FarumTisvilde SpringCup 2    6:17:33  1:05:33         
  157    147 Mats Svensson            Hjärnarps GH OL 1            6:17:51  1:05:52         
  158    178 Ivar Mølnvik             Fossum IF 1                  6:17:56  1:05:57         
  159    118 Michal Olejnik           Polish Junior Team 1         6:20:56  1:08:56         
  160    197 Jonas Westbom            Rehns BK/Alfta-Ösa 1         6:21:10  1:09:11         
  161    152 Tomas Westerström        OK Älvsjö Örby 1             6:21:21  1:09:21         
  162    321 Andreas Källming         IK Hakarpspojkarna 3         6:22:50  1:10:50         
  163    285 Mattias Nylund           OK Södertörn 1               6:22:50  1:10:51         
  164    128 Janne Salomäki           Hyvinkään Rasti 1            6:22:53  1:10:53         
  165    238 Anders Enström           Väsby OK 1                   6:22:55  1:10:56         
  166    305 Gunnar Langs             Skarpnäcks OL 1              6:22:58  1:10:59         
  167    209 Frank Aasgård            NTNUI 3                      6:23:03  1:11:04         
  168     55 Ola Söderberg            OK Skogsfalken 1             6:23:57  1:11:57         
  169    293 Albin Andersson          Falkenbergs OK 1             6:24:51  1:12:52         
  170    148 Henrik Larsson           FK Göingarna 1               6:25:36  1:13:37         
  171    289 Peter Andersson          Söders SOL-Tyresö 2          6:26:22  1:14:22         
  172    281 Anders Wadsten           OK Landehof 1                6:26:24  1:14:24         
  173    344 Henrik Björk             OK Hammaren 1                6:26:29  1:14:30         
  174    116 Anders Lillieström       OK Roxen 1                   6:26:33  1:14:34         
  175    235 Jonas Sandström          Järla IF OK 2                6:26:53  1:14:53         
  176    222 Johan Peterson           Hagaby GoIF 2                6:27:13  1:15:13         
  177    318 Joachim Friberg          Istrums SK 1                 6:27:14  1:15:15         
  178    188 Stefan Carlsson          Hammarby IF OF 1             6:28:13  1:16:13         
  179    263 Daniel Edlund            OK Nolaskogsarna 1           6:28:21  1:16:22         
  180    208 Thomas Furuheim          IL Tyrving 2                 6:28:58  1:16:58         
  181    275 Jörgen Ingvarsson        Östersunds OK 1              6:29:44  1:17:44         
  182    221 Tero Salonen             Hauhon Sisu 1                6:31:18  1:19:18         
  183    191 Niklas Henriksson        Södertälje-Nykvarn 3         6:32:19  1:20:19         
  184    261 Øyvind Haugland          OSI Orientering 1            6:32:25  1:20:26         
  185    141 Lars Jakobsson           Hjobyg./Hagen/Tibro 1        6:32:27  1:20:27         
  186    300 Henrik Håkansson         Lunds OK 1                   6:32:29  1:20:29         
  187    291 Niklas Österlund         IK Ymer/Bredared 1           6:32:43  1:20:43         
  188    159 Christer Borg            Göteborg-Majorna 3           6:32:50  1:20:51         
  189    295 Thorbjörn Gustavsson     Tjällmo-Godegård 2           6:35:09  1:23:09         
  190    136 Anders Karlsson          Snättringe SK 1              6:36:44  1:24:44         
  191    232 Mikko Rankinen           Västerbergslagen 1           6:38:28  1:26:29         
  192    230 Pontus Eriksson          Strängnäs-Malmby 1           6:38:56  1:26:56         
  193    126 Per Sundström            Västerås SOK 2               6:39:00  1:27:00         
  194    277 Ole Anders Vister        Indre Östfold OK 1           6:39:13  1:27:14         
  195    150 Jyrki Muukkonen          Keravan Urheilijat 1         6:39:16  1:27:17         
  196    228 Stefan Jonsson           OK Ravinen 2                 6:39:23  1:27:24         
  197    110 Anders Øksenholt         Nydalens Skiklub 2           6:41:20  1:29:20         
  198    162 Tommy Pap                SOL Tranås 1                 6:42:15  1:30:15         
  199    220 Håkan Pettersson         OK Djerf 1                   6:42:59  1:31:00         
  200    154 Erik Johansson           OK Denseln 3                 6:44:15  1:32:15         
  201    323 Per Olav Guldbrandsen    Larvik/POL 1                 6:45:01  1:33:02         
  202    258 Fredrik Hagström         OK Botnia 1                  6:45:16  1:33:16         
  203    306 Emil Westesson           OK Kontinent 1               6:46:01  1:34:02         
  204    236 Rolf Karlsson            Järla IF OK 3                6:46:15  1:34:16         
  205    138 Stefan Kollberg          Eksjö SOK 1                  6:46:26  1:34:27         
  206    312 Tommy Bäck               OK Kullingshof 1             6:46:31  1:34:31         
  207    269 Thomas Norgren           Stora Tuna OK 3              6:48:25  1:36:25         
  208    193 Agnete Nummedal          BSI Orientering 1            6:48:27  1:36:28         
  209    201 Mats Käll                Tumba-Mälarhöjden 2          6:48:40  1:36:41         
  210    153 Anders Ohlin             Rånäs OK 1                   6:48:45  1:36:45         
  211    253 Tapio Jakobsson          Rastikarhut 1                6:49:00  1:37:01         
  212    276 Henric Brohede           OK Tyr 2                     6:51:10  1:39:10         
  213    278 Tommy Söderberg          OK Hällen 2                  6:52:55  1:40:56         
  214    132 Anders Kallin            KFUM Örebro OK 2             6:52:58  1:40:58         
  215    314 Mats Ekman               Vallentuna-Össeby 1          6:53:00  1:41:01         
  216    125 Torkel Davidsson         OK Löftan 1                  6:53:00  1:41:01         
  217    337 Nicholas Oskarsson       Konnerud I.L. 1              6:55:00  1:43:00         
  218    254 Fredrik Hedin            IFK Enskede 1                6:55:17  1:43:18         
  219    324 Sigurd Ravnan            Lillehammer OK 1             6:55:58  1:43:58         
  220    328 Erik Gustafsson          IK Trenne/OK Nackhe 1        6:56:15  1:44:16         
  221    167 Timo Kulmala             Saarijärven Pullistus 1      6:56:19  1:44:19         
  222    145 Christoffer Ohlsson      Uddevalla OK 1               6:56:20  1:44:20         
  223    332 Gunnar Karlsson          Målilla/Björkfors/Hultsfred  6:56:41  1:44:41         
  224    302 Mats Wållberg            Umeå/Robertsf./Högåker 1     6:56:47  1:44:48         
  225    199 Dan Persson              Forsa OK 1                   6:56:49  1:44:49         
  226    259 Ola Grankvist            Täby Ok 2                    6:56:50  1:44:51         
  227    342 Erik Moqvist             Linköpings OK 3              6:57:45  1:45:46         
  228    139 Miika Kekkinen           Pihkaniskat 1                6:57:50  1:45:50         
  229    237 Odd Wallander            IFK Göteborg 3               6:57:54  1:45:55         
  230    173 Per-Arne Forsberg        Tullinge SK 3                6:59:01  1:47:02         
  231    244 Reinert Hallor           OK Tisaren 3                 6:59:29  1:47:29         
  232    140 Ola Carlsson             Köping-Kolsva OK 1           6:59:39  1:47:40         
  233    319 Lars Karlsson            OK Skogsstjärnan 1           7:00:03  1:48:03         
  234    251 Thomas Henmyr            OK Vilse - 87 1              7:02:20  1:50:21         
  235    240 Anton Udd                Markbygdens OK 1             7:02:38  1:50:39         
  236    183 Per Andersson            Ulricehamns OK 2             7:04:04  1:52:05         
  237    271 Kent Granqvist           Ankarsrum/Gamleby/Västervik  7:05:21  1:53:21         
  238    217 Aleksi Salonen           MS Parma 3                   7:05:49  1:53:50         
  239    257 Svante Persson           Söderhamns OK 1              7:07:42  1:55:43         
  240    334 Roger Gunnarsson         Falköpings AIK OK 1          7:07:43  1:55:44         
  241    326 Jan Sjöhed               Gävle OK 2                   7:11:06  1:59:06         
  242    330 Marte Balchen            Bækkelaget SK 2              7:11:47  1:59:47         
  243    189 Magnus Backlund          Säterbygdens OK 1            7:13:41  2:01:42         
  244    182 Barkalov Andrey          Kuzmolovo 110% 1             7:15:20  2:03:20         
  245    163 Greg Walker              Cambridge Sports 1           7:15:30  2:03:30         
  246    117 Thomas Wester            Gustavsbergs OK 1            7:16:19  2:04:19         
  247    250 Stefan Westlin           OK Måsen 1                   7:16:22  2:04:23         
  248    317 Kristian Kihle           Ringerike o-lag 1            7:17:09  2:05:10         
  249    260 Adam Haglund             Leksands OK 3                7:17:22  2:05:22         
  250    264 Leif Einarsson           Kungälv/Stenungs./Sjövalla   7:18:06  2:06:06         
  251    255 Erik Haajanen            Ok Raseborg 1                7:18:13  2:06:14         
  252    119 Anders Rosén             Stigmännen Karlshamn 1       7:19:17  2:07:17         
  253    194 Ronny Nordgren           Sundbybergs IK 1             7:20:44  2:08:44         
  254    280 Ivar Maalen              Ås-UMB Orientering 2         7:21:15  2:09:15         
  255    223 Lars Klyve               Oppsal Orientering 1         7:21:50  2:09:51         
  256    245 Erik Pallin              Härnösands OK 1              7:21:52  2:09:52         
  257    211 Robert Fredriksen        NTNUI 5                      7:22:20  2:10:21         
  258    249 Johan Agås               Sundsvalls OK 2              7:22:23  2:10:24         
  259    292 Bengt Classon            OK Orinto 1                  7:22:37  2:10:37         
  260    297 Stefan Redtzer           Attunda OK 2                 7:22:59  2:11:00         
  261    252 Håkan Dahlbäck           OK Österåker 1               7:24:27  2:12:27         
  262    268 Mikael Tarandi           IFK Lidingö SOK 4            7:24:29  2:12:30         
  263    322 Peter Carlsson           IK Hakarpspojkarna 4         7:24:43  2:12:43         
  264    298 Jyri Myllymäki           Vetelin Urheilijat 1         7:26:01  2:14:01         
  265    274 Peter Larsson            FK Boken 1                   7:27:12  2:15:13         
  266    286 Gustav Sparr             Eskilstuna OL 1              7:27:32  2:15:32         
  267    169 Anders Lundh             Järfälla OK 2                7:27:52  2:15:53         
  268    335 Ulf Karlsson             OK Alehof 2                  7:28:03  2:16:04         
  269    161 Mats Bergman             Norbergs OK 2                7:28:28  2:16:28         
  270    100 Thomas Gabrielsson       Kils OK/Västvärmland 1       7:29:53  2:17:54         
  271    204 Rune Skogerbö            Kristiansand OK 3            7:30:04  2:18:04         
  272    142 Bengt Pettersson         Nyköpings OK 2               7:30:06  2:18:07         
  273    343 Mait Tõnisson            Jüriöö 1                     7:30:11  2:18:11         
  274    224 Klas Eriksson            OK Grip 1                    7:31:06  2:19:07         
  275    166 Daniel Björnberg         Västerås SOK 3               7:31:10  2:19:10         
  276    227 Markku Mänty             Turun Metsänkävijät 3        7:31:43  2:19:44         
  277    273 Uno Sand                 IK Gandvik 2                 7:32:01  2:20:01         
  278    315 Henning Carlsen          OK Moss 1                    7:32:14  2:20:14         
  279    331 Jukka Nissilä            Ylivieskan Kuula 1           7:34:40  2:22:40         
  280    229 Mikael Nyström           OK Ravinen 3                 7:38:18  2:26:18         
  281    316 Mattias Linell           IF Thor 2                    7:38:35  2:26:35         
  282    290 Mikael Tallberg          OK Älgen 1                   7:40:54  2:28:55         
  283    234 Magnus Nygren            Skogspojkarnas OK 1          7:42:23  2:30:23         
  284    155 Knut Gustavsen           Halden Skiklubb 3            7:43:18  2:31:18         
  285    288 Björn Nilsson            Jönköpings OK 2              7:49:32  2:37:32         
  286    231 Martin Hallberg          Lidköpings VSK 1             7:49:33  2:37:34         
  287    233 Håkan Palmfjord          Katrineholms OK 1            7:52:13  2:40:13         
  288    284 Harri Lukander           Tio rättens män 1            7:54:15  2:42:16         
  289    246 Antti Mansikkaviita      Jalasjärven Jalas 1          7:54:22  2:42:22         
  290    327 Göran Andersson          OK Tylöskog 1                7:57:38  2:45:38         
  291    270 Robert Östlund           Hedemora/Avesta/Säterbygden  7:58:32  2:46:32         
  292    279 Per Hentze               Fjärås AIK/IF Rigor 1        8:01:54  2:49:54         
  293    210 Asbjørn Bjørgum          NTNUI 4                      8:04:54  2:52:54         
  294    282 Anders Högmo             Reilut Miehet Havumetsien 1  8:06:27  2:54:28         
  295    170 Scott Collier            Jesus Orienteering 1         8:11:01  2:59:02         
  296    303 Sara Larsson             Boxholm-Mjölby OL 1          8:12:53  3:00:53         
  297    206 Anders Johansson         NAIS OK 1                    8:13:54  3:01:54         
  298    176 Rasmus Bäck              Trosabygdens OK 1            8:14:39  3:02:39         
  299    196 Kari Tolonen             Korven Honka 1               8:26:58  3:14:58         
  300    218 Jussi Jääoja             Turun NMKY 1                 8:34:44  3:22:44         
  301    256 Frank Rasmussen          FarumTisvilde SpringCup 3    8:35:29  3:23:30         
  302    195 Per Schölin              Sundbybergs IK 2             8:39:14  3:27:14         
  303    308 Fredrik Holmström        Centrum OK 1                 8:41:27  3:29:27         
  304    187 Eero Niemi               Skogslöparna 2               8:41:59  3:29:59         
  305    301 Fredrik Månsson          Lunds OK 2                   8:43:37  3:31:37         
  306    226 Jonas Pålsson            K3 IF 1                      8:52:12  3:40:13         
  307    239 Lena Darling             LiTHe Vilse 1                8:57:33  3:45:34         
  308    345 Mats Fanell              Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  8:57:58  3:45:58         
  309    172 Jesper Ivarsson          Østmarka OK 3                9:03:49  3:51:50         
  310    265 Linda Skog               OK Reftele 1                 9:12:41  4:00:41         
  311    219 Odd Resser               Kongsberg O-lag 2            9:12:54  4:00:54         
  312    294 Eva Gustavsson           Falkenbergs OK 2             9:18:40  4:06:40         
  313    216 Ivar Marthinusse N.N.    NTNUI 10                     9:22:09  4:10:09         
  314    214 Knut Erik Snilsberg      NTNUI 8                      9:37:35  4:25:35         
  315    212 Øystein Bakken           NTNUI 6                      9:47:18  4:35:18         
  316    174 Stian Jensen             Sarpsborg OL 1               9:48:49  4:36:49         
  317    179 R Ø Jensen               Hærens Officersskole 1      11:18:21  6:06:22         

---  Ej godkända lag ---

         134 Audun Resser             Kongsberg O-lag 1            6:22:05      Dsq
         135 Joakim Millegård         Sävedalens AIK 2                 Dsq      Dsq
         205 Jouni Vidqvist           Mäntsälän Urheilijat 1       5:56:51      Dsq
         213 Ken Roger Ervik          NTNUI 7                      9:53:30      Dsq
         241 Sverker Tirén            Soik Hellas 2                7:45:49      Dsq
         164 Janus Karchewitz         Hyvinkään Rasti 2           13:42:56      Dsq
         180 M Juncher                Hærens Officersskole 2      13:29:54      Dsq
         247 Tage Nordberg            OK Enen/Tierps SOK 1         7:21:49      Dsq
         266 Peter Tallberg           Akilles OK 1                 7:44:46      Dsq
         309 Patrik Smedmark          OK Roslagen 2                7:21:58      Dsq
         149 Mika Ternola             Hämeenlinnan Suunnist. 2     7:18:17      Dsq
         198 Mats Nilsson             Helsingborgs SOK 1           6:46:35      Dsq
         202 Fredrik Huldt            Tumba-Mälarhöjden 3          9:53:48      Dsq
         313 Tomas Ljungkvist         Ärla IF 2                    9:08:24      Dsq
          68 Mårten Frendelius        IFK Lidingö SOK 2            5:56:47      Dsq
         177 Olov Gohde               Dalaportens OL 2             7:49:48      Dsq
         215 Michael Helmecke         NTNUI 9                     13:14:56      Dsq
         325 Jens Tiricke             Svaide Roma SOK 1            7:31:51      Dsq
         339 Asko Karjalainen         Iitin Pyrintö 1              7:19:35      Dsq
          36 Magnus Johansson         OK Ravinen 1                 5:57:00      Dsq
         115 Matti Raula              Helsingin Suunnist. 2       13:35:44      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Helge Bakkehøi           Østmarka OK 2                7:16:46      Dsq
         184 Olof Hedberg             Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Marius Martinsen         OTO/Sandefjord 1             7:13:19      Dsq
         329 Eero Vesterinen          Espoon Suunta 1              6:58:51      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.