10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 5 - Radio 2 (2008-04-27 13:37:42)

    1      4 Isak Bergman             Södertälje-Nykvarn 1         5:06:27     0:00         
    2     28 Kalle Dalin              Leksands OK 1                5:06:33     0:05         
    3     21 Ivar Haugen              Kristiansand OK 1            5:06:34     0:07         
    4      5 Johan Höij               OK Linné 1                   5:06:36     0:08         
    5     18 Erik Modig               OK PAN-Kristianstad 1        5:06:38     0:11         
    6     11 Casper Giding            IFK Lidingö SOK 1            5:07:25     0:57         
    7     16 Hannu Saarijärvi         Tampereen Pyrintö 1          5:07:28     1:00         
    8     29 Ville Sundberg           LYNX 1                       5:08:32     2:04         
    9     58 Jonas Gustafsson         Vänersborgs SK 1             5:08:34     2:06         
   10      7 Aapo Summanen            Rajamäen Rykmentti 1         5:08:35     2:07         
   11     17 Rassmus Andersson        Stora Tuna OK 1              5:08:52     2:24         
   12      1 Øyvind Helgerud          Halden Skiklubb 1            5:08:57     2:30         
   13     25 Harri Poutiainen         Turun Metsänkävijät 1        5:09:01     2:33         
   14      6 J-P Andelmaa             Angelniemen Ankkuri 1        5:09:03     2:35         
   15      8 Jarno Käyhkö             Vehkalahden Veikot 1         5:09:03     2:36         
   16      9 Peter Jacobsson          IK Hakarpspojkarna 1         5:09:05     2:37         
   17     80 Juho-Veikko Hytönen      Ikaalisten NV 1              5:09:07     2:39         
   18     22 Karl Tiselius            Göteborg-Majorna 1           5:09:10     2:42         
   19     12 Björn Wrahme             IFK Moras OK 1               5:09:13     2:45         
   20     32 Martin Hogedal           OK Orion 1                   5:12:51     6:24         
   21     19 Stefan Karlsson          OK Denseln 1                 5:12:52     6:25         
   22      2 Juha-Matti Huhtanen      Vaajakosken Terä 1           5:12:53     6:25         
   23     64 Lars-Johan Ahlqvist      OK Orient 1                  5:12:55     6:27         
   24     46 Peter Juthberg           Söders SOL-Tyresö 1          5:12:56     6:28         
   25     79 Petri Rintala            Turun Metsänkävijät 2        5:12:59     6:31         
   26     24 Esa Kurki                Rasti-Kurikka 1              5:13:00     6:32         
   27     23 Lars Åkerman             Malungs OK 1                 5:13:04     6:36         
   28     14 Tero Heikkilä            Paimion Rasti 1              5:13:50     7:22         
   29     38 Charly Boichut           OK Hällen 1                  5:13:59     7:31         
   30      3 Anders Åkerman           Kalevan Rasti 1              5:13:59     7:32         
   31     27 Olle Olofsson            Rehns BK 1                   5:14:02     7:35         
   32     20 Tomi Mattila             MS Parma 1                   5:15:06     8:39         
   33     13 Ulf Brenna               Bækkelaget SK 1              5:15:11     8:44         
   34     56 Thomas Jakobsen          Nydalens Skiklub 1           5:17:06    10:38         
   35     35 Henrik Markvardsen       OK Pan Århus 1               5:19:43    13:15         
   36     51 Ville Glad               Turun Suunnistajat 1         5:19:49    13:21         
   37     10 Johan G Larsson          IFK Göteborg 1               5:22:35    16:07         
   38     15 Marko Loukkalahti        DELTA 1                      5:22:37    16:10         
   39     44 Stefan Karlsson          IF Sibbo-Vargarna 1          5:22:39    16:11         
   40     84 Torbjörn Lännevall       OK Roslagen 1                5:22:40    16:13         
   41     31 Erik Wiberg              Järla IF OK 1                5:22:43    16:15         
   42     33 Peter Arnesson           Ulricehamns OK 1             5:24:17    17:49         
   43     72 Petter Skedsmo           Fredrikstads SK 1            5:24:18    17:50         
   44     47 Kari Jussila             Kangasala SK 1               5:26:10    19:42         
   45     63 Fridolf Eskilsson        IK Hakarpspojkarna 2         5:28:51    22:23         
   46    340 Sören Nilsson Påledal    Linköpings OK 1              5:28:51    22:24         
   47     87 Erik Sisell              Gävle OK 1                   5:28:52    22:25         
   48    120 Oscar Svalin             OK Alehof 1                  5:28:53    22:26         
   49     65 David Eriksson           Hagaby GoIF 1                5:28:57    22:29         
   50    103 Thomas Persson           OK Denseln 2                 5:28:58    22:31         
   51     40 Kalle Larsson            OK Linné 2                   5:29:01    22:34         
   52     43 Akseli Ahtiainen         Kalevan Rasti 2              5:29:03    22:35         
   53     39 Jonas Lundin             Västerås SOK 1               5:29:03    22:36         
   54     37 Jussi Uusitalo           Hiisirasti 1                 5:29:05    22:38         
   55     52 Tero Junttila            Anttolan Urheilijat 1        5:29:07    22:39         
   56     61 Jan Johansson            IFK Umeå 1                   5:29:08    22:40         
   57    123 Bård Hauan Andersen      Halden Skiklubb 2            5:29:10    22:43         
   58     42 Lars Lindstrøm           FarumTisvilde SpringCup 1    5:29:17    22:50         
   59     86 Henning Spjelkavik       IL Tyrving 1                 5:32:07    25:40         
   60     85 Johan Kärrström          Tullinge SK 1                5:32:15    25:48         
   61     67 Sindre Jansson Haversta  NTNUI 1                      5:32:25    25:58         
   62     41 Jonas Hansson            FK Friskus-Varberg 1         5:33:00    26:32         
   63     57 Edgars Sparans           Ärla IF 1                    5:33:01    26:34         
   64     62 Torgny Lindström         Ronneby OK 1                 5:33:05    26:37         
   65    121 Åke Torstensson          OK Rodhen 1                  5:33:05    26:38         
   66    243 Ulf Nilsson              Gotlands Bro/Visborg 1       5:33:08    26:40         
   67     75 Kristian Ruud            Østmarka OK 1                5:33:10    26:43         
   68    114 Vegard Blomseth Johnsen  Ås-UMB Orientering 1         5:33:11    26:43         
   69     82 Albin Arlebo             KFUM Örebro OK 1             5:34:17    27:49         
   70     30 Mattias Andersson        OK Tisaren 1                 5:35:15    28:47         
   71     26 Jaakko Sorvisto          Lapuan Virkiä 1              5:36:07    29:40         
   72    158 Tomas Alfredsson         Malungs OK 2                 5:37:51    31:23         
   73     48 Joonas Pääkkönen         Helsingin Suunnist. 1        5:39:37    33:09         
   74     78 Mats Edengren            Nyköpings OK 1               5:39:42    33:14         
   75    311 David Viberg             Växjö OK 1                   5:40:44    34:16         
   76    113 Anders Thor              Kalmar OK 1                  5:41:15    34:47         
   77    165 Arne Grevskott           Frol IL 1                    5:41:17    34:49         
   78    105 Mikael Nyberg            Soik Hellas 1                5:41:45    35:17         
   79     81 Sebastian Wiman          Täby Ok 1                    5:41:48    35:20         
   80    108 Peder Kock               OK PAN-Kristianstad 2        5:42:15    35:48         
   81    127 Sigurd Daehli            Løten o-lag 1                5:42:22    35:55         
   82     60 Kristjan Laas            IFK Göteborg 2               5:42:25    35:57         
   83     94 Lauri Kahila             Tampereen Pyrintö 2          5:42:54    36:27         
   84    310 Emil Berger              OK Orion 2                   5:43:01    36:33         
   85    168 Peter Thelin             Bredaryds SOK 1              5:43:02    36:34         
   86    101 Martin Lampinen          Södertälje-Nykvarn 2         5:44:49    38:22         
   87    181 Petteri Huikko           Vaajakosken Terä 2           5:44:51    38:23         
   88     34 Johan Häll               Norbergs OK 1                5:44:57    38:29         
   89    341 Johan Eriksson           Linköpings OK 2              5:44:58    38:30         
   90    299 Patrik Bengtsson         OK Kolmården 1               5:45:05    38:38         
   91    133 Jens Ståbi               Leksands OK 2                5:45:37    39:10         
   92     53 Sami Levijoki            DELTA 2                      5:45:39    39:12         
   93     83 Teemu Sipilä             Pellon Ponsi 1               5:45:43    39:16         
   94     66 Mikko Laavainen          MS Parma 2                   5:45:48    39:21         
   95    122 Henrik Wickström         Arboga OK 1                  5:47:07    40:39         
   96     96 Ola Jernström            Dalaportens OL 1             5:48:01    41:33         
   97     89 Dan Larsson              OK Tisaren 2                 5:48:03    41:36         
   98    130 Antti Rusanen            Wing OK 1                    5:48:08    41:40         
   99     92 Esa Hongell              Kokkolan Suunnist. 1         5:48:09    41:41         
  100     88 Ulrik Englund            Tumba-Mälarhöjden 1          5:48:10    41:42         
  101    157 Sigurd Berger            Halden Skiklubb 98           5:48:15    41:47         
  102     91 Ove Haldin               IF Femman 1                  5:48:16    41:49         
  103    287 Oscar Gustafsson         Jönköpings OK 1              5:48:16    41:49         
  104     69 Oliver Breiling          Rajamäen Rykmentti 2         5:48:18    41:50         
  104     70 Erik Forsgren            OK Tyr 1                     5:48:18    41:50         
  106     73 Gustav Larson            Järfälla OK 1                5:48:19    41:51         
  107    112 Jakob Jakobsson          Nybro OK 1                   5:48:20    41:53         
  108    111 Jonas Kärrström          Tullinge SK 2                5:48:20    41:53         
  109     45 Teemu Remonen            Jämsän Retki-Veikot 1        5:48:24    41:56         
  110    307 Jan Sverre Edstrøm       Lillomarka O-lag 1           5:48:25    41:57         
  111    262 Magnus Ruud              Trøsken/Sarpsborg 1          5:49:16    42:48         
  112    203 Jon Björgum              Kristiansand OK 2            5:49:23    42:55         
  113    304 Örjan Gustavsson         OK Tor 1                     5:49:25    42:57         
  114    175 Albin Evertsson          OK Klyftamo 1                5:49:26    42:59         
  115     54 Tobias Henriksson        Pargas IF 1                  5:49:32    43:04         
  116    106 Ville Taussi             Lappeen Riento 1             5:49:32    43:05         
  117     95 Peter Ejdemo             OK Kåre 1                    5:49:35    43:07         
  118     98 Kristian Leppänen        Rastivarsat 1                5:49:41    43:14         
  119    200 Erik Stigsmark           Domnarvet/Kvarnsv. 1         5:49:44    43:16         
  120     59 Henrik Lundgren          Sävedalens AIK 1             5:50:29    44:01         
  121    107 Erik Karlsson            Tjällmo-Godegård 1           5:50:35    44:07         
  122     97 Per-Åke Bligård          Göteborg-Majorna 2           5:50:36    44:09         
  123    192 Tuomas Metsälä           LYNX 2                       5:51:24    44:56         
  124     74 Jonas Lundgren           Stora Tuna OK 2              5:51:40    45:12         
  125    347 Patrik Hellblom          OK Triangeln 1               5:51:44    45:16         
  126    248 Pekka Stenholm           Maarian Mahti 1              5:51:46    45:19         
  127    143 Tapio Kujala             Ylistaron Kilpa-Veljet 1     5:52:01    45:33         
  128    160 Niclas Sahlin            Vänersborgs SK 2             5:52:01    45:34         
  129    109 Mats Jonsell             IF Thor 1                    5:52:04    45:36         
  130     93 Erno Pakkala             Vehkalahden Veikot 2         5:53:47    47:19         
  131     49 Timo Savonen             Hämeenlinnan Suunnist. 1     5:55:01    48:33         
  132    151 Patrick McGrail          OK Pan Århus 2               5:55:02    48:34         
  133    104 Christian JP Holmqvist   Hestra IF 1                  5:55:15    48:48         
  134    225 Daniel Stenlund          IF Brahe/Malax IF 1          5:55:17    48:50         
  135    207 Raimo Kankkunen          Siilin Rasti 1               5:55:21    48:53         
  136     77 Øystein Rapp             Raumar O-lag 1               5:56:14    49:46         
  137    296 Linus Norrbom            Attunda OK 1                 5:56:16    49:49         
  138    129 Mattias Göthberg         IFK Moras OK 2               5:58:51    52:23         
  139     71 Tomi Kurhinen            Joutsenon Kullervo 1         5:58:59    52:31         
  140     90 Simen Bjøringsøy         NTNUI 2                      5:59:00    52:32         
  141    146 Peter Nilsson            OK Tranan 1                  5:59:02    52:35         
  142    267 P-O Ivarsson             Haninge SOK 1                5:59:14    52:47         
  143    102 Jari Tunturi             Valkeakosken Haka 1          6:00:53    54:25         
  144    186 Daniel Persson           Skogslöparna 1               6:01:29    55:01         
  145    272 Magnus Lund              IK Gandvik 1                 6:03:08    56:41         
  146    124 Tuomo Reinivuo           Paimion Rasti 2              6:03:12    56:44         
  147    283 Hugo Mattsson            Skåneslättens OL 1           6:05:04    58:36         
  148    338 Jens Kristian Kopland    Modum 1                      6:05:07    58:39         
  149    333 Teemu Vuorenpää          Veikon Pamaus 1              6:05:11    58:43         
  150    185 Erik Melén               Motala AIF-OL 1              6:06:06    59:38         
  151     99 Calle Stenberg           OK Skogshjortarna 1          6:07:17  1:00:49         
  152    137 Anders Storbråten        IFK Lidingö SOK 3            6:07:46  1:01:19         
  153    144 Edvard Davidsson         OK Klemmingen 1              6:07:54  1:01:26         
  154    190 Anders Berg              Bromma-Vällingby 1           6:08:52  1:02:25         
  155     76 Peter Lore               Sundsvalls OK 1              6:10:22  1:03:54         
  156     50 Kasper Fjellerup         FarumTisvilde SpringCup 2    6:10:30  1:04:03         
  157    178 Ivar Mølnvik             Fossum IF 1                  6:10:32  1:04:04         
  158    147 Mats Svensson            Hjärnarps GH OL 1            6:10:36  1:04:09         
  159    118 Michal Olejnik           Polish Junior Team 1         6:10:37  1:04:10         
  160    152 Tomas Westerström        OK Älvsjö Örby 1             6:11:21  1:04:53         
  161    197 Jonas Westbom            Rehns BK/Alfta-Ösa 1         6:13:09  1:06:42         
  162    321 Andreas Källming         IK Hakarpspojkarna 3         6:14:39  1:08:11         
  163    293 Albin Andersson          Falkenbergs OK 1             6:14:56  1:08:29         
  164    285 Mattias Nylund           OK Södertörn 1               6:15:03  1:08:35         
  165    209 Frank Aasgård            NTNUI 3                      6:15:19  1:08:51         
  166    263 Daniel Edlund            OK Nolaskogsarna 1           6:15:40  1:09:12         
  167    128 Janne Salomäki           Hyvinkään Rasti 1            6:15:42  1:09:14         
  168    305 Gunnar Langs             Skarpnäcks OL 1              6:15:45  1:09:17         
  169    238 Anders Enström           Väsby OK 1                   6:15:48  1:09:21         
  170     55 Ola Söderberg            OK Skogsfalken 1             6:15:54  1:09:27         
  171    344 Henrik Björk             OK Hammaren 1                6:18:11  1:11:43         
  172    148 Henrik Larsson           FK Göingarna 1               6:18:18  1:11:50         
  173    222 Johan Peterson           Hagaby GoIF 2                6:19:13  1:12:45         
  174    289 Peter Andersson          Söders SOL-Tyresö 2          6:19:20  1:12:53         
  175    318 Joachim Friberg          Istrums SK 1                 6:19:27  1:12:59         
  176    281 Anders Wadsten           OK Landehof 1                6:19:28  1:13:00         
  177    235 Jonas Sandström          Järla IF OK 2                6:20:17  1:13:49         
  178    116 Anders Lillieström       OK Roxen 1                   6:20:21  1:13:53         
  179    188 Stefan Carlsson          Hammarby IF OF 1             6:20:31  1:14:03         
  180    208 Thomas Furuheim          IL Tyrving 2                 6:21:56  1:15:28         
  181    275 Jörgen Ingvarsson        Östersunds OK 1              6:22:06  1:15:38         
  182    221 Tero Salonen             Hauhon Sisu 1                6:23:14  1:16:46         
  183    291 Niklas Österlund         IK Ymer/Bredared 1           6:23:20  1:16:53         
  184    159 Christer Borg            Göteborg-Majorna 3           6:24:11  1:17:44         
  185    191 Niklas Henriksson        Södertälje-Nykvarn 3         6:25:31  1:19:03         
  186    261 Øyvind Haugland          OSI Orientering 1            6:25:34  1:19:06         
  187    141 Lars Jakobsson           Hjobyg./Hagen/Tibro 1        6:25:38  1:19:11         
  188    300 Henrik Håkansson         Lunds OK 1                   6:25:40  1:19:13         
  189    295 Thorbjörn Gustavsson     Tjällmo-Godegård 2           6:25:55  1:19:28         
  190    136 Anders Karlsson          Snättringe SK 1              6:29:13  1:22:45         
  191    150 Jyrki Muukkonen          Keravan Urheilijat 1         6:29:34  1:23:06         
  192    232 Mikko Rankinen           Västerbergslagen 1           6:29:37  1:23:10         
  193    126 Per Sundström            Västerås SOK 2               6:30:51  1:24:24         
  194    230 Pontus Eriksson          Strängnäs-Malmby 1           6:31:00  1:24:33         
  195    228 Stefan Jonsson           OK Ravinen 2                 6:32:29  1:26:01         
  196    277 Ole Anders Vister        Indre Östfold OK 1           6:32:30  1:26:03         
  197    110 Anders Øksenholt         Nydalens Skiklub 2           6:34:03  1:27:35         
  198    162 Tommy Pap                SOL Tranås 1                 6:35:32  1:29:04         
  199    154 Erik Johansson           OK Denseln 3                 6:36:05  1:29:37         
  200    220 Håkan Pettersson         OK Djerf 1                   6:36:06  1:29:38         
  201    323 Per Olav Guldbrandsen    Larvik/POL 1                 6:37:46  1:31:18         
  202    258 Fredrik Hagström         OK Botnia 1                  6:37:55  1:31:27         
  203    236 Rolf Karlsson            Järla IF OK 3                6:38:19  1:31:52         
  204    312 Tommy Bäck               OK Kullingshof 1             6:38:21  1:31:54         
  205    306 Emil Westesson           OK Kontinent 1               6:38:26  1:31:58         
  206    138 Stefan Kollberg          Eksjö SOK 1                  6:39:32  1:33:05         
  207    253 Tapio Jakobsson          Rastikarhut 1                6:39:44  1:33:17         
  208    193 Agnete Nummedal          BSI Orientering 1            6:40:48  1:34:21         
  209    201 Mats Käll                Tumba-Mälarhöjden 2          6:40:54  1:34:27         
  210    269 Thomas Norgren           Stora Tuna OK 3              6:40:59  1:34:31         
  211    153 Anders Ohlin             Rånäs OK 1                   6:41:00  1:34:33         
  212    276 Henric Brohede           OK Tyr 2                     6:42:03  1:35:35         
  213    125 Torkel Davidsson         OK Löftan 1                  6:46:01  1:39:34         
  214    132 Anders Kallin            KFUM Örebro OK 2             6:46:03  1:39:36         
  215    314 Mats Ekman               Vallentuna-Össeby 1          6:46:05  1:39:37         
  216    278 Tommy Söderberg          OK Hällen 2                  6:46:08  1:39:41         
  217    254 Fredrik Hedin            IFK Enskede 1                6:47:46  1:41:18         
  218    337 Nicholas Oskarsson       Konnerud I.L. 1              6:48:01  1:41:34         
  219    302 Mats Wållberg            Umeå/Robertsf./Högåker 1     6:48:28  1:42:01         
  220    199 Dan Persson              Forsa OK 1                   6:48:47  1:42:19         
  221    167 Timo Kulmala             Saarijärven Pullistus 1      6:48:48  1:42:21         
  222    328 Erik Gustafsson          IK Trenne/OK Nackhe 1        6:49:00  1:42:33         
  223    145 Christoffer Ohlsson      Uddevalla OK 1               6:49:35  1:43:07         
  224    324 Sigurd Ravnan            Lillehammer OK 1             6:49:36  1:43:08         
  225    342 Erik Moqvist             Linköpings OK 3              6:49:44  1:43:16         
  226    259 Ola Grankvist            Täby Ok 2                    6:49:45  1:43:17         
  227    139 Miika Kekkinen           Pihkaniskat 1                6:49:51  1:43:24         
  228    332 Gunnar Karlsson          Målilla/Björkfors/Hultsfred  6:49:52  1:43:24         
  229    237 Odd Wallander            IFK Göteborg 3               6:49:58  1:43:30         
  230    244 Reinert Hallor           OK Tisaren 3                 6:52:02  1:45:34         
  231    173 Per-Arne Forsberg        Tullinge SK 3                6:52:07  1:45:39         
  232    140 Ola Carlsson             Köping-Kolsva OK 1           6:52:11  1:45:43         
  233    319 Lars Karlsson            OK Skogsstjärnan 1           6:52:21  1:45:53         
  234    240 Anton Udd                Markbygdens OK 1             6:54:21  1:47:53         
  235    251 Thomas Henmyr            OK Vilse - 87 1              6:54:24  1:47:57         
  236    183 Per Andersson            Ulricehamns OK 2             6:55:11  1:48:43         
  237    217 Aleksi Salonen           MS Parma 3                   6:55:22  1:48:54         
  238    271 Kent Granqvist           Ankarsrum/Gamleby/Västervik  6:57:59  1:51:32         
  239    334 Roger Gunnarsson         Falköpings AIK OK 1          7:00:06  1:53:39         
  240    257 Svante Persson           Söderhamns OK 1              7:00:13  1:53:46         
  241    326 Jan Sjöhed               Gävle OK 2                   7:04:39  1:58:11         
  242    330 Marte Balchen            Bækkelaget SK 2              7:04:47  1:58:19         
  243    189 Magnus Backlund          Säterbygdens OK 1            7:05:55  1:59:28         
  244    163 Greg Walker              Cambridge Sports 1           7:07:04  2:00:37         
  245    182 Barkalov Andrey          Kuzmolovo 110% 1             7:07:14  2:00:46         
  246    250 Stefan Westlin           OK Måsen 1                   7:07:15  2:00:47         
  247    117 Thomas Wester            Gustavsbergs OK 1            7:07:18  2:00:51         
  248    317 Kristian Kihle           Ringerike o-lag 1            7:09:00  2:02:33         
  249    264 Leif Einarsson           Kungälv/Stenungs./Sjövalla   7:09:07  2:02:39         
  250    260 Adam Haglund             Leksands OK 3                7:09:12  2:02:44         
  251    255 Erik Haajanen            Ok Raseborg 1                7:11:06  2:04:38         
  252    223 Lars Klyve               Oppsal Orientering 1         7:11:16  2:04:48         
  253    119 Anders Rosén             Stigmännen Karlshamn 1       7:11:40  2:05:12         
  254    194 Ronny Nordgren           Sundbybergs IK 1             7:13:12  2:06:44         
  255    211 Robert Fredriksen        NTNUI 5                      7:13:46  2:07:18         
  256    280 Ivar Maalen              Ås-UMB Orientering 2         7:14:19  2:07:52         
  257    245 Erik Pallin              Härnösands OK 1              7:14:31  2:08:03         
  258    297 Stefan Redtzer           Attunda OK 2                 7:14:43  2:08:15         
  259    292 Bengt Classon            OK Orinto 1                  7:14:46  2:08:18         
  260    249 Johan Agås               Sundsvalls OK 2              7:14:48  2:08:20         
  261    268 Mikael Tarandi           IFK Lidingö SOK 4            7:16:39  2:10:11         
  262    322 Peter Carlsson           IK Hakarpspojkarna 4         7:16:41  2:10:13         
  263    252 Håkan Dahlbäck           OK Österåker 1               7:16:43  2:10:16         
  264    298 Jyri Myllymäki           Vetelin Urheilijat 1         7:16:47  2:10:19         
  265    274 Peter Larsson            FK Boken 1                   7:18:53  2:12:25         
  266    161 Mats Bergman             Norbergs OK 2                7:19:19  2:12:52         
  267    343 Mait Tõnisson            Jüriöö 1                     7:20:25  2:13:57         
  268    286 Gustav Sparr             Eskilstuna OL 1              7:20:27  2:13:59         
  269    335 Ulf Karlsson             OK Alehof 2                  7:20:29  2:14:01         
  270    169 Anders Lundh             Järfälla OK 2                7:20:35  2:14:08         
  271    100 Thomas Gabrielsson       Kils OK/Västvärmland 1       7:20:44  2:14:16         
  272    224 Klas Eriksson            OK Grip 1                    7:22:06  2:15:39         
  273    166 Daniel Björnberg         Västerås SOK 3               7:22:16  2:15:48         
  274    204 Rune Skogerbö            Kristiansand OK 3            7:22:17  2:15:50         
  275    142 Bengt Pettersson         Nyköpings OK 2               7:22:18  2:15:50         
  276    315 Henning Carlsen          OK Moss 1                    7:23:49  2:17:21         
  277    273 Uno Sand                 IK Gandvik 2                 7:23:58  2:17:31         
  278    227 Markku Mänty             Turun Metsänkävijät 3        7:24:22  2:17:55         
  279    331 Jukka Nissilä            Ylivieskan Kuula 1           7:27:17  2:20:50         
  280    316 Mattias Linell           IF Thor 2                    7:28:04  2:21:36         
  281    229 Mikael Nyström           OK Ravinen 3                 7:30:18  2:23:50         
  282    290 Mikael Tallberg          OK Älgen 1                   7:32:11  2:25:43         
  283    234 Magnus Nygren            Skogspojkarnas OK 1          7:33:29  2:27:01         
  284    155 Knut Gustavsen           Halden Skiklubb 3            7:35:15  2:28:47         
  285    231 Martin Hallberg          Lidköpings VSK 1             7:40:20  2:33:52         
  286    288 Björn Nilsson            Jönköpings OK 2              7:41:41  2:35:13         
  287    233 Håkan Palmfjord          Katrineholms OK 1            7:45:22  2:38:55         
  288    327 Göran Andersson          OK Tylöskog 1                7:45:26  2:38:58         
  289    246 Antti Mansikkaviita      Jalasjärven Jalas 1          7:45:29  2:39:01         
  290    284 Harri Lukander           Tio rättens män 1            7:45:44  2:39:16         
  291    270 Robert Östlund           Hedemora/Avesta/Säterbygden  7:50:22  2:43:54         
  292    279 Per Hentze               Fjärås AIK/IF Rigor 1        7:53:45  2:47:18         
  293    282 Anders Högmo             Reilut Miehet Havumetsien 1  7:55:51  2:49:23         
  294    210 Asbjørn Bjørgum          NTNUI 4                      7:56:17  2:49:49         
  295    170 Scott Collier            Jesus Orienteering 1         8:02:57  2:56:29         
  296    303 Sara Larsson             Boxholm-Mjölby OL 1          8:05:14  2:58:46         
  297    176 Rasmus Bäck              Trosabygdens OK 1            8:05:17  2:58:49         
  298    206 Anders Johansson         NAIS OK 1                    8:05:22  2:58:55         
  299    196 Kari Tolonen             Korven Honka 1               8:19:19  3:12:51         
  300    256 Frank Rasmussen          FarumTisvilde SpringCup 3    8:26:24  3:19:56         
  301    218 Jussi Jääoja             Turun NMKY 1                 8:26:51  3:20:23         
  302    187 Eero Niemi               Skogslöparna 2               8:31:18  3:24:50         
  303    195 Per Schölin              Sundbybergs IK 2             8:32:42  3:26:14         
  304    308 Fredrik Holmström        Centrum OK 1                 8:32:50  3:26:23         
  305    301 Fredrik Månsson          Lunds OK 2                   8:34:37  3:28:09         
  306    226 Jonas Pålsson            K3 IF 1                      8:44:49  3:38:21         
  307    345 Mats Fanell              Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  8:49:09  3:42:41         
  308    239 Lena Darling             LiTHe Vilse 1                8:50:01  3:43:34         
  309    172 Jesper Ivarsson          Østmarka OK 3                8:56:37  3:50:10         
  310    265 Linda Skog               OK Reftele 1                 9:01:43  3:55:16         
  311    219 Odd Resser               Kongsberg O-lag 2            9:03:34  3:57:06         
  312    294 Eva Gustavsson           Falkenbergs OK 2             9:09:29  4:03:01         
  313    216 Ivar Marthinusse N.N.    NTNUI 10                     9:12:31  4:06:04         
  314    214 Knut Erik Snilsberg      NTNUI 8                      9:25:41  4:19:13         
  315    174 Stian Jensen             Sarpsborg OL 1               9:38:33  4:32:05         
  316    212 Øystein Bakken           NTNUI 6                      9:40:35  4:34:07         

---  Ej godkända lag ---

         134 Audun Resser             Kongsberg O-lag 1            6:15:37      Dsq
         135 Joakim Millegård         Sävedalens AIK 2             6:18:26      Dsq
         205 Jouni Vidqvist           Mäntsälän Urheilijat 1       5:49:30      Dsq
         213 Ken Roger Ervik          NTNUI 7                      9:43:05      Dsq
         241 Sverker Tirén            Soik Hellas 2                7:36:09      Dsq
         164 Janus Karchewitz         Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 M Juncher                Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Tage Nordberg            OK Enen/Tierps SOK 1         7:14:45      Dsq
         266 Peter Tallberg           Akilles OK 1                 7:36:38      Dsq
         309 Patrik Smedmark          OK Roslagen 2                7:14:35      Dsq
         149 Mika Ternola             Hämeenlinnan Suunnist. 2     7:11:10      Dsq
         198 Mats Nilsson             Helsingborgs SOK 1           6:39:37      Dsq
         202 Fredrik Huldt            Tumba-Mälarhöjden 3          9:44:10      Dsq
         313 Tomas Ljungkvist         Ärla IF 2                    8:59:57      Dsq
          68 Mårten Frendelius        IFK Lidingö SOK 2            5:50:22      Dsq
         177 Olov Gohde               Dalaportens OL 2             7:41:38      Dsq
         215 Michael Helmecke         NTNUI 9                          Dsq      Dsq
         325 Jens Tiricke             Svaide Roma SOK 1            7:24:17      Dsq
         339 Asko Karjalainen         Iitin Pyrintö 1              7:10:27      Dsq
          36 Magnus Johansson         OK Ravinen 1                 5:50:26      Dsq
         115 Matti Raula              Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Helge Bakkehøi           Østmarka OK 2                    Dsq      Dsq
         184 Olof Hedberg             Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Marius Martinsen         OTO/Sandefjord 1             7:02:10      Dsq
         329 Eero Vesterinen          Espoon Suunta 1              6:52:00      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.