10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 4 - Radio 1 (2008-04-27 13:37:41)

    1      4 Michal Horacheck         Södertälje-Nykvarn 1         3:29:02     0:00         
    2     19 Sigge Lundedal Jensen    OK Denseln 1                 3:29:04     0:02         
    3     32 Håkan Gunnarsson         OK Orion 1                   3:29:08     0:06         
    4      5 Tomas Stenström          OK Linné 1                   3:31:13     2:11         
    5     18 Jakob Lööf               OK PAN-Kristianstad 1        3:31:14     2:12         
    6     16 Jarkko Huovila           Tampereen Pyrintö 1          3:31:16     2:13         
    7     22 Daniel Wernersson        Göteborg-Majorna 1           3:31:16     2:14         
    8     11 Fredrik Johansson        IFK Lidingö SOK 1            3:31:17     2:14         
    9      2 Jouni Kahelin            Vaajakosken Terä 1           3:31:17     2:15         
   10     29 Antti Parjanne           LYNX 1                       3:31:18     2:16         
   11     24 Sergey Gorokhov          Rasti-Kurikka 1              3:31:19     2:17         
   12     80 Topi Anjala              Ikaalisten NV 1              3:31:20     2:18         
   13     25 Vyacheslav Mukhidinov    Turun Metsänkävijät 1        3:31:21     2:18         
   14      9 Mattias Karlsson         IK Hakarpspojkarna 1         3:31:22     2:20         
   15     28 Patrik Martner           Leksands OK 1                3:31:23     2:21         
   16      7 Tapio Perä               Rajamäen Rykmentti 1         3:31:24     2:22         
   17     21 Rasmus Djurhuus          Kristiansand OK 1            3:31:24     2:22         
   18      1 Sami Hämälistö           Halden Skiklubb 1            3:31:26     2:23         
   19     13 Eirik Watterdal          Bækkelaget SK 1              3:31:26     2:23         
   20     12 Erik Eriksson            IFK Moras OK 1               3:31:27     2:25         
   21      8 Arto Ylä-Kotola          Vehkalahden Veikot 1         3:31:27     2:25         
   22     79 Janis Krumins            Turun Metsänkävijät 2        3:31:28     2:26         
   23     17 Mattias Mårts            Stora Tuna OK 1              3:31:29     2:27         
   24      6 Tuomas Kari              Angelniemen Ankkuri 1        3:31:30     2:28         
   25     58 Johan Hellman            Vänersborgs SK 1             3:31:30     2:28         
   26     56 Gjermund Glesnes         Nydalens Skiklub 1           3:31:32     2:29         
   27     38 Jonas Engström           OK Hällen 1                  3:31:32     2:30         
   28     64 Johan Bäckman            OK Orient 1                  3:31:33     2:30         
   29     14 Simon Fröjdö             Paimion Rasti 1              3:31:34     2:32         
   30     46 Gabor Domonyik           Söders SOL-Tyresö 1          3:31:35     2:33         
   31     72 Per Olaussen             Fredrikstads SK 1            3:31:36     2:34         
   32    121 Christian Rogenmoser     OK Rodhen 1                  3:33:13     4:10         
   33    120 Robert Westman           OK Alehof 1                  3:33:17     4:14         
   34     51 Matti Karhulahti         Turun Suunnistajat 1         3:33:24     4:21         
   35     39 Neil Northrop            Västerås SOK 1               3:35:21     6:18         
   36     27 Jesper Lysell            Rehns BK 1                   3:35:23     6:21         
   37      3 Miika Hernelahti         Kalevan Rasti 1              3:35:25     6:22         
   38     35 Christian Christensen    OK Pan Århus 1               3:35:26     6:24         
   39     61 Joel Sjölander           IFK Umeå 1                   3:35:27     6:25         
   40     20 Mikko Heinonen           MS Parma 1                   3:35:28     6:26         
   41    158 Jimmy Larsson            Malungs OK 2                 3:35:29     6:26         
   42     94 Martin Vana              Tampereen Pyrintö 2          3:36:46     7:43         
   43    200 Tobias Åslund            Domnarvet/Kvarnsv. 1         3:36:51     7:49         
   44     23 Erik Rost                Malungs OK 1                 3:37:57     8:54         
   45     62 Christian Håkansson      Ronneby OK 1                 3:38:48     9:45         
   46     52 Eero Jäppinen            Anttolan Urheilijat 1        3:38:49     9:47         
   47    165 Johan Asphjell Bjørnaas  Frol IL 1                    3:38:50     9:48         
   48     86 Torbjørn Sagberg         IL Tyrving 1                 3:42:35    13:33         
   49     15 Leonid Novikov           DELTA 1                      3:43:30    14:27         
   50     10 Thomas Asp               IFK Göteborg 1               3:43:33    14:31         
   51     33 Oskar Svärd              Ulricehamns OK 1             3:43:34    14:32         
   52     30 Henrik Jansson           OK Tisaren 1                 3:43:36    14:33         
   53     31 Peter Hemmyr             Järla IF OK 1                3:43:37    14:34         
   54     47 Petteri Laitinen         Kangasala SK 1               3:43:38    14:36         
   55     65 Filip Dahlgren           Hagaby GoIF 1                3:43:39    14:36         
   56     84 Timmo Tammemäe           OK Roslagen 1                3:43:40    14:38         
   57     37 Erik Fabritius           Hiisirasti 1                 3:43:41    14:38         
   58     42 Peter Horstmann          FarumTisvilde SpringCup 1    3:43:41    14:39         
   59    105 Mantas Rimkus            Soik Hellas 1                3:43:43    14:41         
   60     44 Jani Virta               IF Sibbo-Vargarna 1          3:43:44    14:42         
   61     43 Petteri Väänänen         Kalevan Rasti 2              3:43:48    14:46         
   62    225 Fredric Portin           IF Brahe/Malax IF 1          3:43:50    14:48         
   63    114 Ola Marius Pedersen      Ås-UMB Orientering 1         3:43:55    14:52         
   64     82 Per Jonhed               KFUM Örebro OK 1             3:43:57    14:54         
   65    205 Lauri Sorsa              Mäntsälän Urheilijat 1       3:43:58    14:56         
   66    340 Peter Aronsson           Linköpings OK 1              3:44:09    15:07         
   67     69 Mate Kerenyi             Rajamäen Rykmentti 2         3:44:15    15:12         
   68     63 David Lingfors           IK Hakarpspojkarna 2         3:46:29    17:27         
   69     26 Petri Saari              Lapuan Virkiä 1              3:46:30    17:28         
   70     78 Oskar Carlborg           Nyköpings OK 1               3:46:32    17:30         
   71     57 Emil Andersson           Ärla IF 1                    3:46:33    17:31         
   72     85 Johan Ställberg          Tullinge SK 1                3:46:34    17:32         
   73    347 Jürgen Einpaul           OK Triangeln 1               3:46:35    17:32         
   74    311 Mattias Karlsson         Växjö OK 1                   3:46:36    17:33         
   75     87 Markus Martinelle        Gävle OK 1                   3:46:36    17:34         
   76    103 Emil Folino Nielsen      OK Denseln 2                 3:46:38    17:36         
   77    133 Beat Roth                Leksands OK 2                3:47:34    18:32         
   78    151 Rasmus Oscar             OK Pan Århus 2               3:47:36    18:33         
   79    168 Fredrik Johansson        Bredaryds SOK 1              3:47:36    18:34         
   80    108 Erik Lundh               OK PAN-Kristianstad 2        3:47:38    18:36         
   81    181 Timo Sivill              Vaajakosken Terä 2           3:47:44    18:41         
   82     67 Espen Fiskum             NTNUI 1                      3:47:47    18:44         
   83     41 Jan Mrázek               FK Friskus-Varberg 1         3:47:48    18:46         
   84     75 Istvan Zsebehazy         Østmarka OK 1                3:47:50    18:48         
   85    122 Henrik Törnqvist         Arboga OK 1                  3:47:53    18:51         
   86     48 Martin Piják             Helsingin Suunnist. 1        3:47:54    18:52         
   87     40 Marcus Persson           OK Linné 2                   3:47:54    18:52         
   88    113 Slawomir Wozniak         Kalmar OK 1                  3:47:55    18:53         
   89    127 Even Skårholen           Løten o-lag 1                3:47:56    18:54         
   90     49 Alexander Kharchenko     Hämeenlinnan Suunnist. 1     3:47:57    18:55         
   91     81 Anders Jansson           Täby Ok 1                    3:47:58    18:56         
   92    123 Søren Bobach             Halden Skiklubb 2            3:48:00    18:57         
   93    243 Peter Skalberg           Gotlands Bro/Visborg 1       3:48:01    18:58         
   94     98 Tuukka Tuomala           Rastivarsat 1                3:48:01    18:59         
   95    146 Christian Olsson         OK Tranan 1                  3:48:03    19:01         
   96    341 Per Magnusson            Linköpings OK 2              3:48:08    19:06         
   97     83 Seppo Mäkinen            Pellon Ponsi 1               3:49:17    20:14         
   98     34 Mårten Ohlsson           Norbergs OK 1                3:49:18    20:15         
   99    310 David Engström           OK Orion 2                   3:49:18    20:16         
  100    137 Nils Malm                IFK Lidingö SOK 3            3:49:58    20:56         
  101    143 Jaakko Istolahti         Ylistaron Kilpa-Veljet 1     3:50:05    21:02         
  102    192 Niklas Saramäki          LYNX 2                       3:50:11    21:09         
  103    124 Oskari Heiskanen         Paimion Rasti 2              3:50:12    21:10         
  104    299 Mats Röjgård             OK Kolmården 1               3:52:51    23:49         
  105    112 Kamil Wlodarczyk         Nybro OK 1                   3:52:53    23:50         
  106    262 Lars Øyvind Amundsen     Trøsken/Sarpsborg 1          3:52:55    23:52         
  107    152 Magnus Nordström         OK Älvsjö Örby 1             3:52:56    23:53         
  108     59 Fredrik Weihard          Sävedalens AIK 1             3:52:56    23:54         
  109     53 Jarkko Saarinen          DELTA 2                      3:52:58    23:55         
  110     93 Aapo Laiho               Vehkalahden Veikot 2         3:52:59    23:56         
  111     60 Per-Anders Eggertsen     IFK Göteborg 2               3:52:59    23:56         
  112     91 Anders Bäckström         IF Femman 1                  3:53:00    23:57         
  113    101 Rajnosek Zdenek          Södertälje-Nykvarn 2         3:53:00    23:58         
  114    130 Ola Berger               Wing OK 1                    3:53:01    23:59         
  115     45 Magnus Johansson         Jämsän Retki-Veikot 1        3:53:04    24:01         
  116    107 Linus Åberg              Tjällmo-Godegård 1           3:53:10    24:08         
  117     95 Per Vestling             OK Kåre 1                    3:53:40    24:37         
  118     96 Emil Backlund            Dalaportens OL 1             3:53:41    24:39         
  119    175 Stefan Jonsson           OK Klyftamo 1                3:53:42    24:40         
  120     66 Veli-Matti Rintala       MS Parma 2                   3:53:43    24:41         
  121    190 Henrik Wiklund           Bromma-Vällingby 1           3:53:44    24:42         
  122     73 Jonathan Alm             Järfälla OK 1                3:54:52    25:50         
  123     54 Robin Fröberg            Pargas IF 1                  3:54:55    25:53         
  124    272 Andreas Phersson         IK Gandvik 1                 3:54:57    25:55         
  125    109 Ola Lind                 IF Thor 1                    3:54:59    25:56         
  126    203 Öystein Pettersen        Kristiansand OK 2            3:58:03    29:00         
  127     88 Mattias Allared          Tumba-Mälarhöjden 1          3:58:06    29:04         
  128     89 Ivan Forsgren            OK Tisaren 2                 3:58:07    29:04         
  129     77 Eirik K Hovind           Raumar O-lag 1               3:58:08    29:06         
  130    307 Jansi Edstrøm            Lillomarka O-lag 1           3:58:09    29:07         
  131    304 Pontus Ahonen            OK Tor 1                     3:58:11    29:08         
  132    207 Markku Siponen           Siilin Rasti 1               3:58:12    29:10         
  133    248 Mikko Lehto              Maarian Mahti 1              3:58:13    29:11         
  134    111 Sune Södergrann          Tullinge SK 2                3:58:14    29:12         
  135    129 Joakim Engström          IFK Moras OK 2               3:58:16    29:14         
  136    287 Niklas Alveus            Jönköpings OK 1              3:58:17    29:15         
  137    296 Andreas Fredriksson      Attunda OK 1                 3:58:20    29:18         
  138    267 Kent Ohlsson             Haninge SOK 1                3:58:23    29:20         
  139    186 Stefan Sjölund           Skogslöparna 1               4:00:33    31:31         
  140    106 Simo Mertanen            Lappeen Riento 1             4:00:48    31:45         
  141     99 Erik Tholén              OK Skogshjortarna 1          4:00:50    31:48         
  142     50 Tim Falck Weber          FarumTisvilde SpringCup 2    4:00:55    31:53         
  143    104 Rikard Pentonen          Hestra IF 1                  4:00:58    31:56         
  144     70 Anders Lindberg          OK Tyr 1                     4:00:58    31:56         
  145     92 Juha Fränti              Kokkolan Suunnist. 1         4:00:59    31:57         
  146    283 Nicklas Olsson           Skåneslättens OL 1           4:01:00    31:57         
  147     74 Ivaylo Kamenarov         Stora Tuna OK 2              4:01:01    31:59         
  148    157 Joacim Carlsson          Halden Skiklubb 98           4:01:01    31:59         
  149     97 Duncan Archer            Göteborg-Majorna 2           4:01:03    32:00         
  150    333 Heikki Kettunen          Veikon Pamaus 1              4:01:03    32:01         
  151    160 Richard Tengström        Vänersborgs SK 2             4:01:05    32:03         
  152    221 Aki Ylitalo              Hauhon Sisu 1                4:01:48    32:46         
  153    134 Harri Luchsinger         Kongsberg O-lag 1            4:01:52    32:49         
  154    197 Maciej Jasinski          Rehns BK/Alfta-Ösa 1         4:05:32    36:29         
  155    118 Dawid Stefanski          Polish Junior Team 1         4:05:34    36:31         
  156    185 Fredrik Jönsson          Motala AIF-OL 1              4:05:35    36:33         
  157    232 Per Lovang               Västerbergslagen 1           4:05:42    36:40         
  158    275 Carl-Henrik Rost         Östersunds OK 1              4:05:44    36:41         
  159    144 Andis Laveikis           OK Klemmingen 1              4:07:19    38:16         
  160    147 Sebastian Ljungdahl      Hjärnarps GH OL 1            4:07:20    38:18         
  161    338 Erik S Molenaar          Modum 1                      4:07:22    38:20         
  162     71 Antti Kiljunen           Joutsenon Kullervo 1         4:07:23    38:21         
  163    318 Tony Larsson             Istrums SK 1                 4:07:24    38:22         
  164    293 Daniel Johansson         Falkenbergs OK 1             4:07:26    38:24         
  165    148 Linus Larsson            FK Göingarna 1               4:07:28    38:25         
  166    135 Henrik Sandén            Sävedalens AIK 2             4:07:28    38:26         
  167    209 Anders Henriksson        NTNUI 3                      4:07:31    38:28         
  168    291 Oskar Eklöf              IK Ymer/Bredared 1           4:07:32    38:30         
  169    178 Kristian Bredesen        Fossum IF 1                  4:07:36    38:33         
  170    295 Petter Irewall           Tjällmo-Godegård 2           4:08:02    38:59         
  171    222 Jonas Pettersson         Hagaby GoIF 2                4:09:53    40:50         
  172    102 Jouni Heinonen           Valkeakosken Haka 1          4:11:07    42:04         
  173     90 Knut Sveinung Rekaa      NTNUI 2                      4:11:21    42:18         
  174    116 Erik Helander            OK Roxen 1                   4:11:25    42:22         
  175     76 Olov Vikström            Sundsvalls OK 1              4:13:28    44:26         
  176    128 Sampo Sillanpää          Hyvinkään Rasti 1            4:13:31    44:28         
  177    306 Per Aspegren             OK Kontinent 1               4:13:33    44:30         
  178    305 Bengt Langels            Skarpnäcks OL 1              4:13:35    44:32         
  179    344 Lars Karlsson            OK Hammaren 1                4:13:37    44:35         
  180    141 Lars Axelsson            Hjobyg./Hagen/Tibro 1        4:13:39    44:36         
  181    126 Stefan Olofsson          Västerås SOK 2               4:13:40    44:37         
  182    321 Fredrik Lindgren         IK Hakarpspojkarna 3         4:13:41    44:38         
  183    263 Stefan Forsgren          OK Nolaskogsarna 1           4:13:46    44:43         
  184    269 Andreas Nordfors         Stora Tuna OK 3              4:13:57    44:55         
  185    300 Rasmus Grönlund          Lunds OK 1                   4:15:59    46:57         
  186    281 Hampus Olesund           OK Landehof 1                4:16:00    46:58         
  187    188 Lars Gustavsson          Hammarby IF OF 1             4:16:00    46:58         
  188    285 John Svanberg            OK Södertörn 1               4:16:02    47:00         
  189    223 Stoyan Tsarski           Oppsal Orientering 1         4:16:06    47:04         
  190    217 Mikko Heikelä            MS Parma 3                   4:16:08    47:06         
  191    150 Markus Airila            Keravan Urheilijat 1         4:16:10    47:08         
  192    257 Jonas Sundberg           Söderhamns OK 1              4:16:12    47:10         
  193    236 Anders Platt             Järla IF OK 3                4:16:13    47:11         
  194    277 Thomas Bedin             Indre Östfold OK 1           4:16:14    47:12         
  195    238 Torgny Rundlöf           Väsby OK 1                   4:16:15    47:13         
  196    162 Carl Axelsson            SOL Tranås 1                 4:16:16    47:14         
  197    136 Johan Hasselmark         Snättringe SK 1              4:16:17    47:15         
  198     55 Johan Persson            OK Skogsfalken 1             4:16:18    47:16         
  199    154 Thomas Lilja             OK Denseln 3                 4:16:25    47:22         
  200    230 Mats Sundbüe             Strängnäs-Malmby 1           4:17:36    48:34         
  201    208 Ove Sætra                IL Tyrving 2                 4:17:40    48:37         
  202    261 Tom Bergan               OSI Orientering 1            4:20:17    51:15         
  203    159 Jonas Lundberg           Göteborg-Majorna 3           4:20:17    51:15         
  204    193 Erlend Moster Knudsen    BSI Orientering 1            4:20:19    51:17         
  205    314 Kent Lundvall            Vallentuna-Össeby 1          4:20:20    51:17         
  206    289 Stephan Dlabaja          Söders SOL-Tyresö 2          4:20:20    51:18         
  207    228 Zdenek Mazal             OK Ravinen 2                 4:20:22    51:19         
  208    258 Pasi Pesola              OK Botnia 1                  4:20:22    51:20         
  209    145 Franz Andersson          Uddevalla OK 1               4:20:23    51:21         
  210    191 Sven-Anders Melin        Södertälje-Nykvarn 3         4:20:26    51:24         
  211    235 Dan Engberg              Järla IF OK 2                4:21:08    52:05         
  212    312 Marcus Johnsson          OK Kullingshof 1             4:21:14    52:11         
  213    125 Christian Nilsson        OK Löftan 1                  4:21:14    52:12         
  214    138 Ingemar Neuhauser        Eksjö SOK 1                  4:21:17    52:15         
  215    328 Mattias Carlsson         IK Trenne/OK Nackhe 1        4:27:10    58:08         
  216    119 Åke Larsson              Stigmännen Karlshamn 1       4:27:13    58:11         
  217    139 Niko Olin                Pihkaniskat 1                4:27:15    58:13         
  218    276 Erik Råberg              OK Tyr 2                     4:27:17    58:14         
  219    110 Gaute Stavik             Nydalens Skiklub 2           4:27:20    58:17         
  220    237 Christer Casselsjö       IFK Göteborg 3               4:27:21    58:19         
  221    140 John Hedlund             Köping-Kolsva OK 1           4:30:31  1:01:29         
  222    244 Magnus Hallblom          OK Tisaren 3                 4:30:35  1:01:33         
  223    240 Johan Knubbe             Markbygdens OK 1             4:30:39  1:01:36         
  224    254 Pär Hedlund              IFK Enskede 1                4:32:00  1:02:58         
  225    201 Martin Margold           Tumba-Mälarhöjden 2          4:32:02  1:03:00         
  226    132 Stefan Aronsson          KFUM Örebro OK 2             4:32:05  1:03:02         
  227    183 Lennart Cedervärn        Ulricehamns OK 2             4:32:06  1:03:04         
  228    153 Sonny Pettersson         Rånäs OK 1                   4:32:07  1:03:05         
  229    278 Tomas Johansson          OK Hällen 2                  4:35:21  1:06:18         
  230    302 Andreas Eriksson         Umeå/Robertsf./Högåker 1     4:35:23  1:06:21         
  231    324 Steinar Bakken           Lillehammer OK 1             4:35:26  1:06:23         
  232    253 Timo Jukkola             Rastikarhut 1                4:35:27  1:06:25         
  233    319 Fredrik Johansson        OK Skogsstjärnan 1           4:35:30  1:06:27         
  234    260 Olle Axelsson            Leksands OK 3                4:35:35  1:06:32         
  235    167 Tero Leppämäki           Saarijärven Pullistus 1      4:37:11  1:08:09         
  236    220 Per Jansson              OK Djerf 1                   4:37:15  1:08:12         
  237    199 Rikard Larsson           Forsa OK 1                   4:37:16  1:08:13         
  238    280 Håvard Steinsholt        Ås-UMB Orientering 2         4:37:17  1:08:15         
  239    332 Emil Svalbring           Målilla/Björkfors/Hultsfred  4:37:19  1:08:16         
  240    259 Carl Persson             Täby Ok 2                    4:37:20  1:08:17         
  241    169 Magnus Sneitz            Järfälla OK 2                4:37:39  1:08:36         
  242    342 Tomas Boman              Linköpings OK 3              4:40:31  1:11:29         
  243    323 Bjørn Tore Mathisen      Larvik/POL 1                 4:40:36  1:11:33         
  244    189 Anders Westberg          Säterbygdens OK 1            4:40:57  1:11:55         
  245    173 Kenneth Jönsson          Tullinge SK 3                4:41:00  1:11:58         
  246    334 Erik Johansson           Falköpings AIK OK 1          4:41:06  1:12:03         
  247    337 Hans Christian Skogholt  Konnerud I.L. 1              4:44:05  1:15:02         
  248    330 Arne Vilberg             Bækkelaget SK 2              4:44:08  1:15:05         
  249    211 Erik Fristad Drageset    NTNUI 5                      4:44:11  1:15:09         
  250    245 Per Edström              Härnösands OK 1              4:46:30  1:17:28         
  251    298 Ari-Pekka Lassila        Vetelin Urheilijat 1         4:46:33  1:17:31         
  252    251 Johan Svensson           OK Vilse - 87 1              4:46:42  1:17:40         
  253    317 Geir Orderud             Ringerike o-lag 1            4:46:44  1:17:42         
  254    182 Shein Alexander          Kuzmolovo 110% 1             4:46:50  1:17:48         
  255    271 Michael Hertin           Ankarsrum/Gamleby/Västervik  4:46:51  1:17:49         
  256    142 Emil Blomberg            Nyköpings OK 2               4:46:55  1:17:53         
  257    161 Ulf Eriksson             Norbergs OK 2                4:47:01  1:17:59         
  258    249 Lars Henriksson          Sundsvalls OK 2              4:49:41  1:20:39         
  259    326 Jan Moberg               Gävle OK 2                   4:49:45  1:20:42         
  260    297 Björn Carlheim           Attunda OK 2                 4:49:47  1:20:44         
  261    227 Hannu Arki               Turun Metsänkävijät 3        4:49:53  1:20:51         
  262    194 Anders Lindqvist         Sundbybergs IK 1             4:53:51  1:24:48         
  263    292 Björn Karlsson           OK Orinto 1                  4:54:01  1:24:59         
  264    315 Per Øyvind Steffensen    OK Moss 1                    4:54:02  1:25:00         
  265    288 Jan Erik Ceder           Jönköpings OK 2              4:54:08  1:25:06         
  266    224 Peter Fors               OK Grip 1                    4:54:23  1:25:21         
  267    166 Henrik Ortman            Västerås SOK 3               4:56:58  1:27:56         
  268    117 Martin Bellander         Gustavsbergs OK 1            5:01:27  1:32:25         
  269    250 Erik Åhlin               OK Måsen 1                   5:01:39  1:32:37         
  270    264 Anders Johansson         Kungälv/Stenungs./Sjövalla   5:01:41  1:32:38         
  271    155 Steinar Holt             Halden Skiklubb 3            5:01:49  1:32:47         
  272    210 Martin Hoset             NTNUI 4                      5:01:50  1:32:48         
  273    252 Pontus Bergström         OK Österåker 1               5:01:51  1:32:48         
  274    322 Göran Randau             IK Hakarpspojkarna 4         5:01:53  1:32:50         
  275    335 Markus Ullman            OK Alehof 2                  5:01:54  1:32:52         
  276    316 Daniel Andersson Olm     IF Thor 2                    5:01:55  1:32:53         
  277    343 Peep Otstavel            Jüriöö 1                     5:01:56  1:32:54         
  278    268 Magnus Johansson         IFK Lidingö SOK 4            5:01:58  1:32:56         
  279    273 Erik Sand                IK Gandvik 2                 5:02:00  1:32:58         
  280    204 Håvard B. Stormoen       Kristiansand OK 3            5:02:02  1:33:00         
  281    233 Henrik Flordal           Katrineholms OK 1            5:02:28  1:33:26         
  282    163 Boris Granovskiy         Cambridge Sports 1           5:03:20  1:34:18         
  283    274 Robert Lövdahl           FK Boken 1                   5:03:31  1:34:29         
  284    100 Eivind Lande             Kils OK/Västvärmland 1       5:06:08  1:37:05         
  285    286 Urban Risberg            Eskilstuna OL 1              5:06:15  1:37:13         
  286    255 Jörgen Nyman             Ok Raseborg 1                5:06:17  1:37:14         
  287    229 Stefan Berg              OK Ravinen 3                 5:07:45  1:38:42         
  288    270 Marcus Mattsson          Hedemora/Avesta/Säterbygden  5:14:20  1:45:18         
  289    234 Olle Kalered             Skogspojkarnas OK 1          5:19:22  1:50:19         
  290    170 Ian Cumpstey             Jesus Orienteering 1         5:20:30  1:51:27         
  291    308 Peter Enander            Centrum OK 1                 5:20:34  1:51:31         
  292    327 Bo Gustavsson            OK Tylöskog 1                5:22:07  1:53:04         
  293    176 Johan Wänström           Trosabygdens OK 1            5:22:14  1:53:12         
  294    290 Fredrik Nordström        OK Älgen 1                   5:27:07  1:58:05         
  295    279 Roger Ivarsson           Fjärås AIK/IF Rigor 1        5:27:11  1:58:09         
  296    331 Markku Isokoski          Ylivieskan Kuula 1           5:28:13  1:59:10         
  297    241 Sergej Osipov            Soik Hellas 2                5:28:15  1:59:13         
  298    231 Simon Sanderi            Lidköpings VSK 1             5:28:23  1:59:21         
  299    284 Jussi Leskinen           Tio rättens män 1            5:29:34  2:00:32         
  300    282 Bob Hill                 Reilut Miehet Havumetsien 1  5:29:39  2:00:37         
  301    206 Thomas Pettersson        NAIS OK 1                    5:34:39  2:05:36         
  302    246 Jussi Laurila            Jalasjärven Jalas 1          5:34:52  2:05:50         
  303    187 Stefan Ivarsson          Skogslöparna 2               5:51:16  2:22:14         
  304    172 Dag Haugland             Østmarka OK 3                5:51:18  2:22:16         
  305    256 Johan Holkmann Jakobsen  FarumTisvilde SpringCup 3    5:51:27  2:22:25         
  306    303 Torbjörn Karlsson        Boxholm-Mjölby OL 1          5:53:02  2:24:00         
  307    345 Kristian Lundgren        Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  5:54:02  2:24:59         
  308    219 Espen Løe                Kongsberg O-lag 2            5:59:12  2:30:10         
  309    195 Peter Ehrlin             Sundbybergs IK 2             6:02:47  2:33:45         
  310    265 Andreas Samuelsson       OK Reftele 1                 6:02:50  2:33:47         
  311    226 Daniel Andersson         K3 IF 1                      6:04:49  2:35:47         
  312    196  N.N.                    Korven Honka 1               6:04:56  2:35:54         
  313    213 Ida Hjort                NTNUI 7                      6:13:34  2:44:32         
  314    301 Samuel Tranemyr          Lunds OK 2                   6:13:45  2:44:43         
  315    216 Eivind Bjørhei           NTNUI 10                     6:13:47  2:44:45         
  316    174 Thormod Jensen           Sarpsborg OL 1               6:17:38  2:48:36         
  317    218 Antti Puro               Turun NMKY 1                 6:19:06  2:50:04         
  318    239 Honkie Darling           LiTHe Vilse 1                6:19:52  2:50:50         
  319    214 Ørjan Fossmark Lohne     NTNUI 8                      6:19:54  2:50:51         
  320    294 Anders Bengtsson         Falkenbergs OK 2             6:41:08  3:12:06         
  321    212 Lars Fjøra Fjærvold      NTNUI 6                      6:53:10  3:24:08         
  322    179 M Oxbøl                  Hærens Officersskole 1       7:52:27  4:23:25         

---  Ej godkända lag ---

         164 Kim Näs                  Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 P-H V Broch              Hærens Officersskole 2       8:36:24      Dsq
         247 Torbjörn Norén           OK Enen/Tierps SOK 1         4:42:49      Dsq
         266 Jan Aldén                Akilles OK 1                 4:54:05      Dsq
         309 Christer Holm            OK Roslagen 2                4:41:05      Dsq
         149 Mikko Pirilä             Hämeenlinnan Suunnist. 2     4:54:03      Dsq
         198 Ulf Bering               Helsingborgs SOK 1           4:35:19      Dsq
         202 Conny Axelsson           Tumba-Mälarhöjden 3          6:53:05      Dsq
         313 Clas Caspar              Ärla IF 2                    6:26:24      Dsq
          68 Andrew Quin              IFK Lidingö SOK 2            4:05:23      Dsq
         177 Per Wiréhn               Dalaportens OL 2             5:01:48      Dsq
         215 Christoph Eichert        NTNUI 9                      8:36:21      Dsq
         325 Jerker Loré              Svaide Roma SOK 1            4:56:57      Dsq
         339 Niila Ahokas             Iitin Pyrintö 1              4:44:01      Dsq
          36 Nick Barrable            OK Ravinen 1                 4:01:06      Dsq
         115 Mikko Savelainen         Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Rein Ole Jørgensen       Østmarka OK 2                5:29:30      Dsq
         184 Jacob Svensson           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Magne Lund Hansen        OTO/Sandefjord 1             4:40:38      Dsq
         329 Panu Haaramo             Espoon Suunta 1              4:43:57      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.