10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (346/347) sträcka 3 - Radio 3 (2008-04-27 13:37:41)

    1      4 Anders Tiltnes           Södertälje-Nykvarn 1         2:58:11     0:00         
    2     32 Robert Banach            OK Orion 1                   2:58:23     0:11         
    3     19 Per Brolund              OK Denseln 1                 2:58:44     0:32         
    4     46 Robert Söderberg         Söders SOL-Tyresö 1          2:58:46     0:34         
    5     17 Jonas Olsson             Stora Tuna OK 1              2:58:49     0:37         
    6     12 Zsolt Lenkei             IFK Moras OK 1               2:59:01     0:49         
    7     18 Fredrik Persson          OK PAN-Kristianstad 1        2:59:03     0:51         
    8     16 Jarkko Laine             Tampereen Pyrintö 1          2:59:26     1:14         
    9     14 Mika Lyytikäinen         Paimion Rasti 1              2:59:27     1:15         
   10     56 Sigve Vågsnes            Nydalens Skiklub 1           2:59:30     1:19         
   11      1 Tore Sandvik             Halden Skiklubb 1            2:59:31     1:19         
   12      9 Joakim Hederskog         IK Hakarpspojkarna 1         2:59:35     1:23         
   13     11 Mattias Johansson        IFK Lidingö SOK 1            2:59:38     1:26         
   14    120 Tobias Olsson            OK Alehof 1                  2:59:42     1:30         
   15     80 Petri Ikävalko           Ikaalisten NV 1              2:59:42     1:30         
   16      8 Juha-Ville Ketolainen    Vehkalahden Veikot 1         2:59:45     1:33         
   17     72 Bent Olav Aamodt         Fredrikstads SK 1            2:59:51     1:40         
   18     24 Matti Vainionpää         Rasti-Kurikka 1              2:59:54     1:42         
   19     64 Svante Nilsson           OK Orient 1                  2:59:54     1:42         
   20     38 Per Öberg                OK Hällen 1                  2:59:58     1:46         
   21     22 Tobias Ahnoff            Göteborg-Majorna 1           3:00:00     1:48         
   22     25 Mikko Knuuti             Turun Metsänkävijät 1        3:00:05     1:54         
   23      6 Juri Emaldinov           Angelniemen Ankkuri 1        3:00:07     1:55         
   24     51 Jani Tamminen            Turun Suunnistajat 1         3:00:10     1:58         
   25     21 Eirik Svensen            Kristiansand OK 1            3:00:32     2:20         
   26      7 Sami Vähänen             Rajamäen Rykmentti 1         3:00:33     2:22         
   27     79 Kristaps Jaudzems        Turun Metsänkävijät 2        3:00:34     2:22         
   28      2 Lauri Oikarinen          Vaajakosken Terä 1           3:00:35     2:23         
   29    121 Jonas Eklund             OK Rodhen 1                  3:00:39     2:27         
   30     28 Sven Olsson              Leksands OK 1                3:00:43     2:32         
   31     20 Eero Pietilä             MS Parma 1                   3:00:47     2:36         
   32     58 Peter Cederberg          Vänersborgs SK 1             3:00:50     2:38         
   33     13 Jørn Sundbye             Bækkelaget SK 1              3:00:53     2:42         
   34    200 Andreas Elgesjö          Domnarvet/Kvarnsv. 1         3:01:03     2:51         
   35     61 Oskar Malmberg           IFK Umeå 1                   3:01:05     2:54         
   36      5 Mikael Nordström         OK Linné 1                   3:01:07     2:55         
   37     52 Olli-Jussi Korpinen      Anttolan Urheilijat 1        3:01:12     3:01         
   38     29 Mikael Boström           LYNX 1                       3:01:14     3:02         
   39     94 Juho Kinni               Tampereen Pyrintö 2          3:02:11     4:00         
   40    165 Øystein Haug             Frol IL 1                    3:02:20     4:09         
   41     35 Henrik Jørgensen         OK Pan Århus 1               3:03:37     5:26         
   42     62 Thomas Johannesson       Ronneby OK 1                 3:03:38     5:27         
   43    158 Bernt Björnsgaard        Malungs OK 2                 3:03:39     5:27         
   44     27 Linus Karlsson Mood      Rehns BK 1                   3:03:40     5:28         
   45      3 Aaro Asikainen           Kalevan Rasti 1              3:03:46     5:34         
   46     86 Christian Holmboe        IL Tyrving 1                 3:04:16     6:04         
   47     39 Johan Sundén             Västerås SOK 1               3:04:18     6:06         
   48     23 Jonas Birgersson         Malungs OK 1                 3:07:09     8:58         
   49     84 Jonas Nordström          OK Roslagen 1                3:08:25    10:14         
   50     43 Petri Vainio             Kalevan Rasti 2              3:09:07    10:55         
   51     30 Magnus Persson           OK Tisaren 1                 3:10:04    11:52         
   52    105 Vidas Armalis            Soik Hellas 1                3:10:20    12:08         
   53     33 Jonas Salén              Ulricehamns OK 1             3:10:45    12:34         
   54     10 Erik Engstrand           IFK Göteborg 1               3:10:47    12:35         
   55    114 Simen Smestad            Ås-UMB Orientering 1         3:10:49    12:37         
   56     15 Kari Laine               DELTA 1                      3:10:51    12:39         
   57     37 Juha Tommila             Hiisirasti 1                 3:10:55    12:44         
   58     42 Casper Wraa              FarumTisvilde SpringCup 1    3:10:56    12:45         
   59     31 Rickard Wass             Järla IF OK 1                3:10:58    12:46         
   59     65 Viktor Larsson           Hagaby GoIF 1                3:10:58    12:46         
   61    205 Lauri Mäkinen            Mäntsälän Urheilijat 1       3:10:58    12:47         
   62     44 Toni Hartvik             IF Sibbo-Vargarna 1          3:11:01    12:49         
   63     82 Erik Harlén              KFUM Örebro OK 1             3:11:04    12:52         
   64    122 Robert Grann             Arboga OK 1                  3:11:10    12:58         
   65     98 Jarkko Ryyppö            Rastivarsat 1                3:11:16    13:04         
   66    225 Staffan Järn             IF Brahe/Malax IF 1          3:11:20    13:09         
   67     69 Jukka Erkkilä            Rajamäen Rykmentti 2         3:11:31    13:19         
   68    347 Ulf Jansson              OK Triangeln 1               3:11:34    13:23         
   69     47 Karri Mustonen           Kangasala SK 1               3:11:35    13:23         
   70    340 Jakob Gustafsson         Linköpings OK 1              3:11:40    13:28         
   71    152 Stefan Nordström         OK Älvsjö Örby 1             3:12:20    14:08         
   72     75 Thor Mella               Østmarka OK 1                3:12:52    14:40         
   73     40 Ulrik Imberg             OK Linné 2                   3:12:52    14:40         
   74     81 Andreas Karnehed         Täby Ok 1                    3:12:54    14:43         
   75     41 Pär Hansson              FK Friskus-Varberg 1         3:12:58    14:46         
   76    127 Magne Daehli             Løten o-lag 1                3:13:32    15:21         
   77     67 Lars-Christian Unger     NTNUI 1                      3:13:35    15:23         
   78     48 Ilkka Nurminen           Helsingin Suunnist. 1        3:13:37    15:26         
   79     49 Tuukka Ryynänen          Hämeenlinnan Suunnist. 1     3:13:41    15:29         
   80     78 Mats Hall                Nyköpings OK 1               3:13:42    15:30         
   81    137 Ingemar Stenbeck         IFK Lidingö SOK 3            3:13:42    15:30         
   82    133 Anders Dalin             Leksands OK 2                3:14:11    15:59         
   83    311 Niklas Karlsson          Växjö OK 1                   3:14:12    16:01         
   84    168 Tommy Ask                Bredaryds SOK 1              3:14:15    16:03         
   85    192 Rainer Kujala            LYNX 2                       3:14:16    16:04         
   86    103 Henrik Berggren          OK Denseln 2                 3:14:18    16:07         
   87    181 Ari-Pekka Kaivosaari     Vaajakosken Terä 2           3:14:21    16:09         
   88     85 Anders Ohlsson           Tullinge SK 1                3:14:23    16:11         
   89     63 Klas Karlsson            IK Hakarpspojkarna 2         3:14:25    16:13         
   90     87 Ulf Bergqvist            Gävle OK 1                   3:14:27    16:15         
   91    341 Åke Ljunggren            Linköpings OK 2              3:14:28    16:17         
   92    108 Simon Svensson           OK PAN-Kristianstad 2        3:14:32    16:20         
   93    151 Bjarne Hoffmann          OK Pan Århus 2               3:14:47    16:36         
   94     57 Tomas Knutsson           Ärla IF 1                    3:15:09    16:57         
   95    124 Niko-Petteri Salo        Paimion Rasti 2              3:15:32    17:21         
   96     93 Matti Töyrylä            Vehkalahden Veikot 2         3:15:35    17:23         
   97     26 Jari Hautala             Lapuan Virkiä 1              3:15:38    17:26         
   98    143 Eero Koski               Ylistaron Kilpa-Veljet 1     3:15:44    17:33         
   99    310 Anders Håkansson         OK Orion 2                   3:15:53    17:41         
  100    123 Mats Nordbrøden          Halden Skiklubb 2            3:15:57    17:45         
  101    262 Bjørnar Syverstad        Trøsken/Sarpsborg 1          3:15:59    17:48         
  102    146 Mats Kindlund            OK Tranan 1                  3:16:01    17:49         
  103     83 Tommi Uusimäki           Pellon Ponsi 1               3:16:01    17:50         
  104     34 Pontus Nilsson           Norbergs OK 1                3:16:02    17:51         
  105    243 Erik Löfgren             Gotlands Bro/Visborg 1       3:16:05    17:53         
  106    113 Ove Lernå                Kalmar OK 1                  3:16:20    18:09         
  107     96 Peter Wiréhn             Dalaportens OL 1             3:17:06    18:54         
  108    299 Ulrik Karlsson Forslund  OK Kolmården 1               3:17:44    19:33         
  109     91 Peter Sundelin           IF Femman 1                  3:17:47    19:35         
  110    112 Michael Adamsson         Nybro OK 1                   3:18:10    19:59         
  111     53 Jaakko Laine             DELTA 2                      3:18:52    20:41         
  112    190 Henrik Berg              Bromma-Vällingby 1           3:18:53    20:41         
  113    107 Örjan Pettersson         Tjällmo-Godegård 1           3:18:55    20:44         
  114    109 Niclas Hällström         IF Thor 1                    3:19:01    20:50         
  115     73 Lars Palmqvist           Järfälla OK 1                3:19:17    21:05         
  116     60 Daniel Grahn             IFK Göteborg 2               3:19:19    21:07         
  117    296 Oskar Daniels            Attunda OK 1                 3:19:20    21:08         
  118     66 Jaakko Röytiö            MS Parma 2                   3:19:21    21:09         
  119     95 Christer Morell          OK Kåre 1                    3:19:23    21:11         
  120     45 Olli Väätäinen           Jämsän Retki-Veikot 1        3:19:31    21:19         
  121    175 Simon Markendahl         OK Klyftamo 1                3:19:38    21:26         
  122     59 Joakim Berglund          Sävedalens AIK 1             3:19:50    21:38         
  123     50 Helge Lang Pedersen      FarumTisvilde SpringCup 2    3:19:51    21:40         
  124     54 Eero-Antti Lonka         Pargas IF 1                  3:19:53    21:41         
  125    272 Magnus Södervall         IK Gandvik 1                 3:19:56    21:44         
  126    130 Kjell Arild Karlsen      Wing OK 1                    3:20:04    21:52         
  127    101 Michael Wehlin           Södertälje-Nykvarn 2         3:20:07    21:55         
  128    287 Ingmar Skaar             Jönköpings OK 1              3:20:14    22:02         
  129    248 Timo Kankaanpää          Maarian Mahti 1              3:22:17    24:05         
  130    203 Rune Salthaug            Kristiansand OK 2            3:22:50    24:38         
  131    267 Adam Ivarsson            Haninge SOK 1                3:23:45    25:34         
  132     77 Trygve Tømta             Raumar O-lag 1               3:23:47    25:35         
  133     88 Per Forsgren             Tumba-Mälarhöjden 1          3:23:52    25:40         
  134     89 Martin Sand              OK Tisaren 2                 3:23:54    25:42         
  135    207 Antti Rönnemaa           Siilin Rasti 1               3:23:54    25:43         
  136    304 Johan Karlsson           OK Tor 1                     3:23:55    25:44         
  137    111 P-O Kivisäkk             Tullinge SK 2                3:23:58    25:46         
  138    307 Eivind Tonna             Lillomarka O-lag 1           3:24:09    25:57         
  139    129 Johan Sonesson           IFK Moras OK 2               3:24:16    26:04         
  140    283 Johan Ekelöv             Skåneslättens OL 1           3:24:22    26:10         
  141     92 Ville Saarela            Kokkolan Suunnist. 1         3:25:05    26:53         
  142    157 Pål Backstrøm            Halden Skiklubb 98           3:25:18    27:06         
  143    275 Daniel Sjölund           Östersunds OK 1              3:25:57    27:45         
  144    160 Anders Carlsson          Vänersborgs SK 2             3:25:59    27:48         
  145    106 Miko Saarilaakso         Lappeen Riento 1             3:26:03    27:51         
  146    186 Anders Hanson            Skogslöparna 1               3:26:04    27:52         
  147     99 Jon Larsson              OK Skogshjortarna 1          3:26:05    27:53         
  148    232 Fredrik Winterås         Västerbergslagen 1           3:26:05    27:54         
  149     97 Anders Höije             Göteborg-Majorna 2           3:26:09    27:57         
  150    333 Marko Kivelä             Veikon Pamaus 1              3:26:15    28:03         
  151     74 Joakim Svensk            Stora Tuna OK 2              3:26:21    28:09         
  152     70 Jonas Leandersson        OK Tyr 1                     3:26:32    28:20         
  153    104 Rickard Börjesson        Hestra IF 1                  3:26:49    28:37         
  154    221 Mikko Lepistö            Hauhon Sisu 1                3:27:11    28:59         
  155    134 Morten Urdal Bakke       Kongsberg O-lag 1            3:27:14    29:03         
  156    197 Anton Lif                Rehns BK/Alfta-Ösa 1         3:28:16    30:05         
  157    185 Victor Bergstrand        Motala AIF-OL 1              3:28:20    30:09         
  158    118 Slawomir Cygler          Polish Junior Team 1         3:28:48    30:36         
  159    338 Leif Eriksson            Modum 1                      3:28:56    30:44         
  160    135 Magnus Carlstedt         Sävedalens AIK 2             3:28:58    30:46         
  161    222 Fredrik Larsson          Hagaby GoIF 2                3:28:58    30:46         
  162    144 Mats Åhman               OK Klemmingen 1              3:29:27    31:16         
  163    147 Lars Svantesson          Hjärnarps GH OL 1            3:29:30    31:18         
  164    178 Eivind Tandrevold        Fossum IF 1                  3:29:46    31:34         
  165    291 Mattias Johansson        IK Ymer/Bredared 1           3:29:49    31:37         
  166    209 Morten Brunes            NTNUI 3                      3:30:01    31:49         
  167    257 Mattias Boman            Söderhamns OK 1              3:30:14    32:02         
  168    223 Frode Rystad             Oppsal Orientering 1         3:30:37    32:25         
  169     71 Teppo Pellinen           Joutsenon Kullervo 1         3:30:39    32:27         
  170    162 Jacob Lindstam           SOL Tranås 1                 3:30:41    32:29         
  171    293 Henrik Bengtsson         Falkenbergs OK 1             3:30:43    32:31         
  172    148 Per-Åke Nilsson          FK Göingarna 1               3:30:50    32:38         
  173    295 Andreas Carlqvist        Tjällmo-Godegård 2           3:31:06    32:54         
  174    193 Vegard Bagstevold        BSI Orientering 1            3:31:44    33:32         
  175    217 Outi Sareila             MS Parma 3                   3:32:15    34:03         
  176    145 Axel Wassenius           Uddevalla OK 1               3:32:19    34:08         
  177    318 Adrian Pauli             Istrums SK 1                 3:32:25    34:13         
  178    305 Samuel Henriksson        Skarpnäcks OL 1              3:32:42    34:30         
  179    269 Mats Bayard              Stora Tuna OK 3              3:33:54    35:42         
  180    263 Per Magnusson            OK Nolaskogsarna 1           3:33:55    35:44         
  181    116 Henrik Pettersson        OK Roxen 1                   3:33:57    35:45         
  182    306 Simon Yngve              OK Kontinent 1               3:34:34    36:22         
  183     90 Henrik Sigstad           NTNUI 2                      3:35:14    37:02         
  184    126 Patrik Gunnarsson        Västerås SOK 2               3:35:16    37:04         
  185    154 Per Kempe                OK Denseln 3                 3:35:17    37:05         
  186    102 Rasmus Alen              Valkeakosken Haka 1          3:35:18    37:06         
  187    141 Johan Törnroth           Hjobyg./Hagen/Tibro 1        3:35:20    37:08         
  188    344 Thomas Lundgren          OK Hammaren 1                3:35:27    37:15         
  189    159 Martin Oldaeus           Göteborg-Majorna 3           3:35:28    37:17         
  190    321 Erik Randau              IK Hakarpspojkarna 3         3:35:31    37:19         
  191    228 Christian Hansen         OK Ravinen 2                 3:35:40    37:28         
  192    119 Robin Söderström         Stigmännen Karlshamn 1       3:35:53    37:42         
  193    125 Magnus Hansson           OK Löftan 1                  3:36:52    38:40         
  194    183 Henrik Erickson          Ulricehamns OK 2             3:36:57    38:45         
  195    208 Gunnar Fiskum            IL Tyrving 2                 3:37:43    39:31         
  196    128 Janne Åberg              Hyvinkään Rasti 1            3:37:49    39:37         
  197    150 Harri Koski              Keravan Urheilijat 1         3:38:11    39:59         
  198     76 Tomas Edström            Sundsvalls OK 1              3:38:13    40:01         
  198    281 Magnus Strand            OK Landehof 1                3:38:13    40:01         
  200    188 Anders Carlsson          Hammarby IF OF 1             3:38:15    40:03         
  201    236 Fredrik Trahn            Järla IF OK 3                3:38:17    40:05         
  202    277 Claes-Tommy Herland      Indre Östfold OK 1           3:38:19    40:07         
  203    285 Henrik Hellman           OK Södertörn 1               3:38:22    40:11         
  204    300 Fabian Ljungquist        Lunds OK 1                   3:38:25    40:13         
  205    238 Stefan Lybert            Väsby OK 1                   3:39:35    41:23         
  206    136 Göran Nilsson            Snättringe SK 1              3:39:44    41:32         
  207    230 Magnus Sterner           Strängnäs-Malmby 1           3:39:52    41:40         
  208    258 Jonas Nyman              OK Botnia 1                  3:40:41    42:30         
  209    139 Antti Korhonen           Pihkaniskat 1                3:40:49    42:37         
  210     55 Tony Larsson             OK Skogsfalken 1             3:41:06    42:54         
  211    312 Joakim Källman           OK Kullingshof 1             3:42:05    43:53         
  212    289 Pär Svensson             Söders SOL-Tyresö 2          3:42:07    43:55         
  213    314 Jonas Giding             Vallentuna-Össeby 1          3:42:30    44:18         
  214    261 Bjørn Hauge              OSI Orientering 1            3:42:36    44:24         
  215    138 Lars Nordgren            Eksjö SOK 1                  3:42:40    44:28         
  216    191 Mats Heldt               Södertälje-Nykvarn 3         3:42:40    44:28         
  217    235 Erik Mattsson            Järla IF OK 2                3:42:53    44:41         
  218    254 Peter Albinsson          IFK Enskede 1                3:46:05    47:53         
  219    201 Anders Käll              Tumba-Mälarhöjden 2          3:46:09    47:57         
  220    110 Erlend Slovik            Nydalens Skiklub 2           3:46:15    48:04         
  221    132 Johan Lundmark           KFUM Örebro OK 2             3:46:22    48:10         
  222    244 Tomas Yngström           OK Tisaren 3                 3:46:23    48:11         
  223    328 Tim Björkman             IK Trenne/OK Nackhe 1        3:47:30    49:18         
  224    237 Roine Pettersson         IFK Göteborg 3               3:48:15    50:04         
  225    240 Lennart Karlsson         Markbygdens OK 1             3:48:49    50:38         
  226    140 Thomas Eek               Köping-Kolsva OK 1           3:49:22    51:10         
  227    153 Thomas Johansson         Rånäs OK 1                   3:49:24    51:12         
  228    280 Kjell Blomseth           Ås-UMB Orientering 2         3:50:07    51:55         
  229    276 Magnus Albinsson         OK Tyr 2                     3:50:34    52:23         
  230    167 Risto Oksanen            Saarijärven Pullistus 1      3:50:39    52:27         
  231    169 Magnus Thunstedt         Järfälla OK 2                3:53:20    55:08         
  232    260 Magnus Pettersson        Leksands OK 3                3:53:24    55:12         
  233    253 Teppo Tommila            Rastikarhut 1                3:53:26    55:14         
  234    142 Dan Nilsson              Nyköpings OK 2               3:53:33    55:21         
  235    319 Henrik Karlsson          OK Skogsstjärnan 1           3:53:34    55:22         
  236    259 Axel Roos Hansson        Täby Ok 2                    3:54:41    56:29         
  237    161 Magnus Thornell          Norbergs OK 2                3:55:08    56:56         
  238    298 Jani Leppäniemi          Vetelin Urheilijat 1         3:55:17    57:05         
  239    324 Øystein Bakken           Lillehammer OK 1             3:55:20    57:08         
  240    278 Tomas Lundström          OK Hällen 2                  3:55:24    57:12         
  241    302 Niklas Mannberg          Umeå/Robertsf./Högåker 1     3:55:25    57:13         
  242    332 Johan Andersson          Målilla/Björkfors/Hultsfred  3:55:49    57:37         
  243    199 Gunnar Forsgren          Forsa OK 1                   4:00:04  1:01:52         
  244    247 Ulf K. Rask              OK Enen/Tierps SOK 1         4:00:51  1:02:39         
  245    227 Tapio Järvensivu         Turun Metsänkävijät 3        4:00:53  1:02:41         
  246    211 Magnus Mellby Larssen    NTNUI 5                      4:00:54  1:02:42         
  247    220 Oskar Sibeck             OK Djerf 1                   4:00:54  1:02:43         
  248    309 Thomas Jansson           OK Roslagen 2                4:00:59  1:02:48         
  249    189 Henrik Klaar             Säterbygdens OK 1            4:01:01  1:02:49         
  250    173 Joachim Lyth             Tullinge SK 3                4:01:03  1:02:52         
  251    342 Jonas Svernestam         Linköpings OK 3              4:01:45  1:03:33         
  252    335 Johan Uneman             OK Alehof 2                  4:01:54  1:03:42         
  253    330 Elin Bjerva              Bækkelaget SK 2              4:03:19  1:05:07         
  254    249 Olof Fraenell            Sundsvalls OK 2              4:03:23  1:05:11         
  255    334 Bo Hallberg              Falköpings AIK OK 1          4:03:23  1:05:11         
  256    288 Klas Grönqvist           Jönköpings OK 2              4:03:28  1:05:16         
  257    323 Knut Wiig Mathisen       Larvik/POL 1                 4:03:39  1:05:27         
  258    245 Willie Kantarp           Härnösands OK 1              4:03:45  1:05:34         
  259    182 Barkalov Valeriy         Kuzmolovo 110% 1             4:03:54  1:05:42         
  260    337 Anders Aasheim           Konnerud I.L. 1              4:06:06  1:07:54         
  261    326 Richard Hejdenberg       Gävle OK 2                   4:06:53  1:08:41         
  262    317 Guttorm Syrrist          Ringerike o-lag 1            4:07:09  1:08:57         
  263    297 Patrik Fors              Attunda OK 2                 4:07:11  1:08:59         
  264    271 Kalle Antonsson          Ankarsrum/Gamleby/Västervik  4:07:40  1:09:28         
  265    322 Magnus Hakemar           IK Hakarpspojkarna 4         4:07:53  1:09:41         
  266    251 Marko Karkulehto         OK Vilse - 87 1              4:07:56  1:09:44         
  267    233 Anders Wadman            Katrineholms OK 1            4:08:35  1:10:23         
  268    266 Anders Lindahl           Akilles OK 1                 4:08:43  1:10:31         
  269    315 Karl Aasmund Erøy        OK Moss 1                    4:10:43  1:12:31         
  270    224 Ola Eriksson             OK Grip 1                    4:11:00  1:12:48         
  271    166 Anders Sahlén            Västerås SOK 3               4:11:38  1:13:27         
  272    292 Carl-Henry Andersson     OK Orinto 1                  4:11:57  1:13:45         
  273    316 Atte Komonen             IF Thor 2                    4:12:22  1:14:11         
  274    343 Arno Ruusalepp           Jüriöö 1                     4:16:06  1:17:54         
  275    194 Niklas Wernersson        Sundbybergs IK 1             4:16:58  1:18:47         
  276    204 Alexander D. Bisseth     Kristiansand OK 3            4:17:01  1:18:49         
  277    252 Kenneth Lantz            OK Österåker 1               4:17:04  1:18:52         
  278    155 Tom-Erik Sandberg        Halden Skiklubb 3            4:17:25  1:19:13         
  279    268 Anders Kretz             IFK Lidingö SOK 4            4:17:36  1:19:25         
  280    273 Stefan Johansson         IK Gandvik 2                 4:18:32  1:20:20         
  281    264 Thomas Karlsson          Kungälv/Stenungs./Sjövalla   4:19:35  1:21:23         
  282    117 Magnus Haraldsson        Gustavsbergs OK 1            4:21:05  1:22:54         
  283    250 Ingemar Magnusson        OK Måsen 1                   4:21:06  1:22:55         
  284    274 Andreas Blomqvist        FK Boken 1                   4:22:44  1:24:32         
  285    170 Helen Gardener           Jesus Orienteering 1         4:22:57  1:24:46         
  286    210 Steinar Kvaale           NTNUI 4                      4:23:15  1:25:03         
  287    229 Peter Albrektsson        OK Ravinen 3                 4:23:17  1:25:06         
  288    308 Jonas Nylund             Centrum OK 1                 4:23:21  1:25:09         
  289    241 Alexander Trempoltsev    Soik Hellas 2                4:23:24  1:25:13         
  290    286 Magnus Hellberg          Eskilstuna OL 1              4:23:35  1:25:23         
  291    255 Leif Haajanen            Ok Raseborg 1                4:24:41  1:26:29         
  292    100 Stefan Wennberg          Kils OK/Västvärmland 1       4:24:46  1:26:34         
  293    163 Brendan Shields          Cambridge Sports 1           4:25:47  1:27:35         
  294    345 Lars Segerman            Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  4:27:15  1:29:03         
  295    270 Leif Gustavsson          Hedemora/Avesta/Säterbygden  4:30:12  1:32:01         
  296    282 Bruder Berg              Reilut Miehet Havumetsien 1  4:30:20  1:32:09         
  297    234 Bo Eliasson              Skogspojkarnas OK 1          4:31:26  1:33:14         
  298    327 Anna Algotson            OK Tylöskog 1                4:32:52  1:34:40         
  299    176 Anders Runander          Trosabygdens OK 1            4:33:35  1:35:23         
  300    279 Mats Halvarsson          Fjärås AIK/IF Rigor 1        4:42:32  1:44:20         
  301    331 Kimmo Isokoski           Ylivieskan Kuula 1           4:44:38  1:46:26         
  302    246 Asko Ala-Petäys          Jalasjärven Jalas 1          4:47:18  1:49:06         
  303    206 Johan Lindström          NAIS OK 1                    4:48:07  1:49:55         
  304    284 Erkki Huhtala            Tio rättens män 1            4:48:39  1:50:27         
  305    290 Fredrik Ekström          OK Älgen 1                   4:49:22  1:51:10         
  306    231 Håkan Sander             Lidköpings VSK 1             4:50:52  1:52:41         
  307    187 Lennart Strandberg       Skogslöparna 2               4:56:31  1:58:20         
  308    172 Per Arne Karlsen         Østmarka OK 3                4:57:01  1:58:49         
  309    256 Ole Lind                 FarumTisvilde SpringCup 3    5:00:31  2:02:19         
  310    214 Roy Henrik Knudsen       NTNUI 8                      5:09:36  2:11:24         
  311    265 Erik Samuelsson          OK Reftele 1                 5:10:50  2:12:38         
  312    303 Erik Axelsson            Boxholm-Mjölby OL 1          5:12:26  2:14:15         
  313    195 Jesper Hedberg           Sundbybergs IK 2             5:16:30  2:18:18         
  314    219 Henning Rasmussen        Kongsberg O-lag 2            5:16:30  2:18:19         
  315    226 Jonas Månsson            K3 IF 1                      5:16:49  2:18:38         
  316    213 Alf Petter Syvertsen     NTNUI 7                      5:16:51  2:18:40         
  317    174 Bernt O. Myrvold         Sarpsborg OL 1               5:18:52  2:20:40         
  318    196  N.N.                    Korven Honka 1               5:21:18  2:23:06         
  319    216 Sofie Aarnes             NTNUI 10                     5:22:37  2:24:25         
  320    301 Malte Lennerstedt        Lunds OK 2                   5:23:01  2:24:49         
  321    239 BOB Darling              LiTHe Vilse 1                5:26:34  2:28:22         
  322    218 Jukka Lemtonen           Turun NMKY 1                 5:35:50  2:37:39         
  323    294 Claes Andersson          Falkenbergs OK 2             5:42:28  2:44:17         
  324    212 Jan Fredrik Helgaker     NTNUI 6                      5:42:33  2:44:21         
  325    179 C G Jensen               Hærens Officersskole 1       7:02:40  4:04:28         
  326    180 D Jacobsen               Hærens Officersskole 2       7:23:52  4:25:40         
  327    164 Tore Udd                 Hyvinkään Rasti 2           13:24:55 10:26:43         

---  Ej godkända lag ---

         149 Jari Erkkilä             Hämeenlinnan Suunnist. 2         Dsq      Dsq
         198 Victor Stensson          Helsingborgs SOK 1               Dsq      Dsq
         202 Per Ericsson             Tumba-Mälarhöjden 3          5:58:04      Dsq
         313 Göran Polhede            Ärla IF 2                    5:38:15      Dsq
          68 Johan Näsman             IFK Lidingö SOK 2            3:00:41      Dsq
         177 Mats Lundberg            Dalaportens OL 2             4:23:17      Dsq
         215 Ole Snyders              NTNUI 9                      7:26:49      Dsq
         325 Lennart Malmberg         Svaide Roma SOK 1            4:12:13      Dsq
         339 Vesa Ovaska              Iitin Pyrintö 1              4:02:12      Dsq
          36 Henrik Mård              OK Ravinen 1                 3:26:09      Dsq
         115 Jeppe Koivula            Helsingin Suunnist. 2       13:26:39      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Are Kristiansen          Østmarka OK 2                4:46:34      Dsq
         184 Sven Giselsson           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Stein Martinsen          OTO/Sandefjord 1             4:03:30      Dsq
         329 Antti Honkimaa           Espoon Suunta 1              4:06:03      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.