10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (347/347) sträcka 1 - Radio 5 (2008-04-27 13:37:41)

    1     18 Rasmus Söes              OK PAN-Kristianstad 1        1:07:53     0:00         
    2      1 Bjørn Eriksen            Halden Skiklubb 1            1:07:54     0:01         
    3     38 Jean Baptiste Bourrin    OK Hällen 1                  1:07:55     0:01         
    4    262 Jon Pedersen             Trøsken/Sarpsborg 1          1:07:55     0:02         
    5     12 Stepan Kodeda            IFK Moras OK 1               1:07:58     0:04         
    6     32 Wojciech Kowalski        OK Orion 1                   1:07:59     0:05         
    7     86 Torgeir Nørbech          IL Tyrving 1                 1:08:00     0:07         
    8      2 Antti Anttonen           Vaajakosken Terä 1           1:08:04     0:10         
    9     96 Victor Silvemark         Dalaportens OL 1             1:09:07     1:13         
   10     35 Claus Bloch              OK Pan Århus 1               1:09:22     1:28         
   11     27 Wojciech Dwojak          Rehns BK 1                   1:09:26     1:32         
   12     72 Christian Kahrs          Fredrikstads SK 1            1:09:27     1:33         
   13    347 Sander Vaher             OK Triangeln 1               1:09:28     1:34         
   14     13 Daniel Marston           Bækkelaget SK 1              1:09:30     1:36         
   15     17 Rikard Claesson          Stora Tuna OK 1              1:09:31     1:38         
   16    120 Mattias Nilsson          OK Alehof 1                  1:09:32     1:38         
   17     19 Hans Brolund             OK Denseln 1                 1:09:33     1:40         
   18     64 Mikael Fabritius         OK Orient 1                  1:09:35     1:41         
   19     16 Vladimir Lucan           Tampereen Pyrintö 1          1:09:36     1:42         
   20     61 Lukas Peterson           IFK Umeå 1                   1:09:38     1:44         
   21    122 Grigory Lazarev          Arboga OK 1                  1:09:39     1:45         
   22    296 Erik Pettersson          Attunda OK 1                 1:09:42     1:48         
   23     52 Mikko Väisänen           Anttolan Urheilijat 1        1:09:44     1:50         
   24    121 Lukas Ebneter            OK Rodhen 1                  1:09:44     1:50         
   25      9 Joakim Karlsson          IK Hakarpspojkarna 1         1:09:46     1:52         
   26    311 Patrik Karlsson          Växjö OK 1                   1:09:47     1:53         
   27     20 Matti Koivisto           MS Parma 1                   1:09:49     1:55         
   28     23 Martin Hammarberg        Malungs OK 1                 1:09:50     1:56         
   29    158 Johan Edin               Malungs OK 2                 1:09:51     1:57         
   30    243 Erik Pettersson          Gotlands Bro/Visborg 1       1:09:51     1:58         
   31    123 Lukas Bartak             Halden Skiklubb 2            1:09:52     1:58         
   32    200 Johan Goth               Domnarvet/Kvarnsv. 1         1:09:53     1:59         
   33    112 Mateusz Wenslaw          Nybro OK 1                   1:09:53     1:59         
   34     14 Teemu Väre               Paimion Rasti 1              1:09:54     2:01         
   35    152 Zemgus Zagata            OK Älvsjö Örby 1             1:09:55     2:02         
   36    113 Marcin Richert           Kalmar OK 1                  1:09:56     2:02         
   37     62 Lukas Nowacki            Ronneby OK 1                 1:09:56     2:02         
   38      4 Björn Widen              Södertälje-Nykvarn 1         1:09:56     2:02         
   39     84 Tommy Lindberg           OK Roslagen 1                1:09:57     2:04         
   40    205 Perttu Sorsa             Mäntsälän Urheilijat 1       1:09:58     2:04         
   41     98 Denis Glazunov           Rastivarsat 1                1:10:00     2:06         
   42     29 Juuso Metsälä            LYNX 1                       1:10:03     2:09         
   43     68 Petter Haraldsson        IFK Lidingö SOK 2            1:10:06     2:12         
   44     25 Manu Mutka               Turun Metsänkävijät 1        1:10:07     2:13         
   45    151 Emil Thorsen             OK Pan Århus 2               1:10:10     2:16         
   46     56 Per Øyvind Stene         Nydalens Skiklub 1           1:10:11     2:17         
   47     11 Martin Johnsson          IFK Lidingö SOK 1            1:10:13     2:19         
   48      3 Antti Nurmonen           Kalevan Rasti 1              1:10:14     2:20         
   49     51 Janne Salmi              Turun Suunnistajat 1         1:10:17     2:23         
   50    272 Samuel Andersson         IK Gandvik 1                 1:10:18     2:24         
   51     24 Sami Löfbacka            Rasti-Kurikka 1              1:10:21     2:27         
   52      7 Aapo Lindberg            Rajamäen Rykmentti 1         1:10:23     2:29         
   53     21 Andreas Höye             Kristiansand OK 1            1:10:30     2:36         
   54    108 Rasmus Thrane Hansen     OK PAN-Kristianstad 2        1:10:40     2:46         
   55    168 Rasmus Leo               Bredaryds SOK 1              1:10:45     2:51         
   56      8 Tuomas Mattila           Vehkalahden Veikot 1         1:10:46     2:52         
   57    340 Lukas Gustavsson         Linköpings OK 1              1:10:48     2:54         
   58     58 Martin Ivarsson          Vänersborgs SK 1             1:11:52     3:58         
   59     22 Magnus Palm              Göteborg-Majorna 1           1:11:53     3:59         
   60     46 Peter Vana               Söders SOL-Tyresö 1          1:12:37     4:43         
   61     94 Mikko Kivelä             Tampereen Pyrintö 2          1:12:38     4:45         
   62    248 Jari Jaakkola            Maarian Mahti 1              1:12:43     4:49         
   63     39 Oli Johnson              Västerås SOK 1               1:13:41     5:47         
   64    203 Leiv Terje Arnevik       Kristiansand OK 2            1:13:44     5:50         
   65     33 Stefan Zingg             Ulricehamns OK 1             1:14:10     6:16         
   66    105 Giedrius Sabaliauskas    Soik Hellas 1                1:14:11     6:17         
   67      5 Josef Nordlund           OK Linné 1                   1:14:12     6:19         
   68     85 Florian Wittwer          Tullinge SK 1                1:14:17     6:23         
   69     43 Timo Mähönen             Kalevan Rasti 2              1:14:21     6:27         
   70    133 Marcus Kullman           Leksands OK 2                1:14:22     6:28         
   71     47 Samu Lehtola             Kangasala SK 1               1:14:23     6:29         
   72    165 Jo Forseth Indgaard      Frol IL 1                    1:14:26     6:32         
   73     31 Petter Jönsson           Järla IF OK 1                1:14:26     6:32         
   74    131 Emil Jönsson             Halmstad OK 1                1:14:27     6:33         
   75     80 Iivo Kotamäki            Ikaalisten NV 1              1:14:28     6:34         
   76     44 Sebastian Wester         IF Sibbo-Vargarna 1          1:14:30     6:36         
   77     90 Halvor Saunes            NTNUI 2                      1:14:30     6:36         
   78    144 Andris Jubelis           OK Klemmingen 1              1:14:32     6:38         
   79     79 Edgars Bertuks           Turun Metsänkävijät 2        1:14:33     6:39         
   80    299 Magnus Svensson          OK Kolmården 1               1:14:33     6:39         
   81     67 Jostein Nørbech          NTNUI 1                      1:14:35     6:41         
   82     28 Johan Granath            Leksands OK 1                1:14:36     6:42         
   83    225 Bart Delobel             IF Brahe/Malax IF 1          1:14:36     6:42         
   84    201 Miroslav Kovar           Tumba-Mälarhöjden 2          1:14:38     6:44         
   85     91 Andreas Hall             IF Femman 1                  1:14:39     6:45         
   86    333 Juho Westerlund          Veikon Pamaus 1              1:14:40     6:46         
   87     37 Jani Nissinen            Hiisirasti 1                 1:14:42     6:49         
   88    235 David A-Skantze          Järla IF OK 2                1:14:43     6:49         
   89     78 Per Carlborg             Nyköpings OK 1               1:14:44     6:50         
   90     77 Eirik Rustad             Raumar O-lag 1               1:14:46     6:52         
   91    109 Conny Forsberg           IF Thor 1                    1:14:47     6:54         
   92     69 Martin Simpson           Rajamäen Rykmentti 2         1:14:48     6:54         
   93     41 Emil Bengtsson           FK Friskus-Varberg 1         1:14:50     6:56         
   94     10 Henrik Eliasson          IFK Göteborg 1               1:14:51     6:57         
   94    302 Karl Walheim             Umeå/Robertsf./Högåker 1     1:14:51     6:57         
   96     50 Sune Jørgensen           FarumTisvilde SpringCup 2    1:14:53     6:59         
   97     42 Thomas Jensen            FarumTisvilde SpringCup 1    1:14:53     6:59         
   98     66 Lasse Suonpää            MS Parma 2                   1:14:55     7:01         
   99    134 Håkon Heggedal           Kongsberg O-lag 1            1:14:56     7:02         
  100    150 Alexey Layshev           Keravan Urheilijat 1         1:14:58     7:04         
  101    207 Pekka Väätäinen          Siilin Rasti 1               1:14:59     7:05         
  102    148 Jesper Håkansson         FK Göingarna 1               1:15:01     7:07         
  103     49 Olli Ranta               Hämeenlinnan Suunnist. 1     1:15:02     7:08         
  104     34 Fredrik Larsson          Norbergs OK 1                1:15:03     7:09         
  105    157 Kjetil Bjørlo            Halden Skiklubb 98           1:15:04     7:11         
  106    127 Trygve Olsen             Løten o-lag 1                1:15:05     7:11         
  107    298 Markus Kainu             Vetelin Urheilijat 1         1:15:07     7:13         
  108    190 David Bejmer             Bromma-Vällingby 1           1:15:08     7:14         
  109    175 Gustaf Wennerberg        OK Klyftamo 1                1:15:10     7:16         
  110      6 Petri Paukkunen          Angelniemen Ankkuri 1        1:15:11     7:17         
  111     48 Kari Salo                Helsingin Suunnist. 1        1:15:11     7:18         
  112     60 Marcus Johansson         IFK Göteborg 2               1:15:13     7:19         
  113    103 Edvin Karlsson           OK Denseln 2                 1:15:13     7:20         
  114    146 Karl-Johan Westberg      OK Tranan 1                  1:15:14     7:21         
  115     95 Marcus Hylén             OK Kåre 1                    1:15:15     7:21         
  116    304 Erik Svahn               OK Tor 1                     1:15:16     7:22         
  117     30 Linus Lauri              OK Tisaren 1                 1:15:16     7:23         
  118    306 Robin Westesson          OK Kontinent 1               1:15:17     7:23         
  119    128 Toni Pikkarainen         Hyvinkään Rasti 1            1:15:18     7:24         
  120     89 Isac Åkerberg            OK Tisaren 2                 1:15:18     7:24         
  121     82 Oskar Arlebo             KFUM Örebro OK 1             1:15:18     7:24         
  122    181 Antti Turpeinen          Vaajakosken Terä 2           1:15:20     7:26         
  123    138 Christofer Fogel         Eksjö SOK 1                  1:15:21     7:27         
  124     93 Rauno Ratilainen         Vehkalahden Veikot 2         1:15:21     7:27         
  125    193 Trygve Buanes            BSI Orientering 1            1:15:22     7:28         
  126     40 Lars Magnusson           OK Linné 2                   1:15:24     7:30         
  127    221 Matti Hakala             Hauhon Sisu 1                1:15:24     7:30         
  128    291 Gustav Eklöf             IK Ymer/Bredared 1           1:15:27     7:33         
  129     45 Antti Kaivosaari         Jämsän Retki-Veikot 1        1:15:29     7:35         
  130     83 Juho-Matti Taivainen     Pellon Ponsi 1               1:15:29     7:35         
  131    143 Tuomo Istolahti          Ylistaron Kilpa-Veljet 1     1:15:29     7:35         
  132    275 Anders Widegren          Östersunds OK 1              1:15:31     7:37         
  133     63 Erik Halmberg            IK Hakarpspojkarna 2         1:15:32     7:38         
  134    295 Rikard Ericson           Tjällmo-Godegård 2           1:15:33     7:39         
  135    118 Rafal Podzinski          Polish Junior Team 1         1:15:33     7:40         
  136    124 Antti Veijalainen        Paimion Rasti 2              1:15:34     7:40         
  137    126 Simon Lindberg           Västerås SOK 2               1:15:35     7:41         
  138    183 Erik Nilsson-Simkovics   Ulricehamns OK 2             1:15:36     7:42         
  139     54 Göran Sundblom           Pargas IF 1                  1:15:37     7:43         
  140     26 Juuso Tuomaala           Lapuan Virkiä 1              1:15:38     7:44         
  141    257 Anders Lindberg          Söderhamns OK 1              1:15:41     7:47         
  142    341 Jacob Westerberg         Linköpings OK 2              1:15:42     7:48         
  143    232 Jan Nordqvist            Västerbergslagen 1           1:15:43     7:49         
  144    185 Gustav Åhrén             Motala AIF-OL 1              1:15:43     7:49         
  145    106 Matti Maajärvi           Lappeen Riento 1             1:15:44     7:51         
  146    209 Hans Aleksander Østhage  NTNUI 3                      1:15:46     7:52         
  147    102 Leo Laakkonen            Valkeakosken Haka 1          1:15:48     7:54         
  148    192 Janne Mänkärlä           LYNX 2                       1:15:49     7:55         
  149    137 Martin Johannessen       IFK Lidingö SOK 3            1:15:50     7:56         
  150    208 Morten Saue              IL Tyrving 2                 1:15:53     7:59         
  151    139 Janis Kums               Pihkaniskat 1                1:15:56     8:02         
  152     65 Sebastian Månsson        Hagaby GoIF 1                1:15:56     8:02         
  153    153 Thomas Ohlin             Rånäs OK 1                   1:15:57     8:03         
  154    277 Martin Vister            Indre Östfold OK 1           1:15:57     8:03         
  155    283 Patrik Lindeberg         Skåneslättens OL 1           1:16:43     8:49         
  156    310 Martin Söderberg         OK Orion 2                   1:16:47     8:53         
  157    111 Jonas Meuli              Tullinge SK 2                1:16:47     8:53         
  158    129 Carl Magnusson           IFK Moras OK 2               1:16:48     8:54         
  159     57 Margers Kietis           Ärla IF 1                    1:16:49     8:55         
  160    178 Fredrik Døhl             Fossum IF 1                  1:16:50     8:56         
  161     87 Anton Tynong             Gävle OK 1                   1:16:51     8:57         
  162     53 Lasse Torpo              DELTA 2                      1:16:53     8:59         
  163    107 Jonatan Francén          Tjällmo-Godegård 1           1:16:54     9:00         
  164     81 Martin Asp               Täby Ok 1                    1:16:55     9:01         
  165    305 Niclas Behrenfeldt       Skarpnäcks OL 1              1:16:57     9:03         
  166    287 Fredrik Svensson         Jönköpings OK 1              1:16:58     9:04         
  167    135 Kalle Wrane              Sävedalens AIK 2             1:16:59     9:05         
  168    338 David Löver              Modum 1                      1:17:05     9:11         
  169    125 Elias Svanberg           OK Löftan 1                  1:17:09     9:15         
  170    263 Erik Torshage            OK Nolaskogsarna 1           1:17:10     9:16         
  171    293 Lennart Bengtsson        Falkenbergs OK 1             1:17:12     9:18         
  172    145 Jonatan Larsson          Uddevalla OK 1               1:17:14     9:20         
  173    269 Jesper Mårtensson        Stora Tuna OK 3              1:17:14     9:20         
  174    114 Jo Inge Fjellstad        Ås-UMB Orientering 1         1:17:16     9:22         
  175    261 Kjetil Dahl              OSI Orientering 1            1:17:18     9:24         
  176    281 Johan Bergagård          OK Landehof 1                1:17:19     9:25         
  177    343 Risto Kiilberg           Jüriöö 1                     1:17:20     9:26         
  178    244 Håkan Carlsson           OK Tisaren 3                 1:17:23     9:29         
  179    199 Simon Andersson          Forsa OK 1                   1:17:25     9:31         
  180    342 Andreas Berg             Linköpings OK 3              1:17:26     9:32         
  181    245 Emanuel Gahlin           Härnösands OK 1              1:17:32     9:39         
  182     92 Arto Fränti              Kokkolan Suunnist. 1         1:17:36     9:42         
  183     75 Odin Tellesbø            Østmarka OK 1                1:17:49     9:55         
  184     73 Anders Boström           Järfälla OK 1                1:18:34    10:41         
  185    101 Niklas Serrander         Södertälje-Nykvarn 2         1:19:21    11:27         
  186    238 Björn Rundlöf            Väsby OK 1                   1:19:35    11:41         
  187     59 Jonas Palm               Sävedalens AIK 1             1:19:35    11:42         
  188    191 Mikael Tjernberg         Södertälje-Nykvarn 3         1:19:36    11:42         
  189    186 Börje Pauler             Skogslöparna 1               1:19:38    11:44         
  190    321 Björn Norell             IK Hakarpspojkarna 3         1:19:38    11:44         
  191    240 Fredrik Herdersson       Markbygdens OK 1             1:19:39    11:45         
  192    160 Robert Enbom             Vänersborgs SK 2             1:19:40    11:47         
  193    161 Viktor Öhlén             Norbergs OK 2                1:19:43    11:49         
  194    317 Lars Inge Arnevik        Ringerike o-lag 1            1:19:43    11:49         
  195     71 Jussi Karelo             Joutsenon Kullervo 1         1:19:44    11:50         
  196    312 Simon Andersson          OK Kullingshof 1             1:19:45    11:51         
  197    223 Bent Erik Skaug          Oppsal Orientering 1         1:19:46    11:52         
  198    136 Micke Nilsson            Snättringe SK 1              1:19:46    11:52         
  199    217 Eero-Matti Vainio        MS Parma 3                   1:19:48    11:55         
  200    289 Jan Norling              Söders SOL-Tyresö 2          1:19:49    11:55         
  201    337 Eirik Haverstad          Konnerud I.L. 1              1:19:50    11:56         
  202    254 Patric de Boussard       IFK Enskede 1                1:19:51    11:57         
  203     15 Tuomas Tala              DELTA 1                      1:19:51    11:57         
  204    324 Asgeir Bakken Rognstad   Lillehammer OK 1             1:19:52    11:58         
  205    172 Stig Hansen              Østmarka OK 3                1:19:53    11:59         
  206    147 Linus Bohman             Hjärnarps GH OL 1            1:19:53    11:59         
  207    258 Markus Björklund         OK Botnia 1                  1:19:55    12:01         
  208    280 Lars Even Schei          Ås-UMB Orientering 2         1:19:55    12:02         
  209    142 Chris Sellens            Nyköpings OK 2               1:19:56    12:02         
  210    267 Christoffer Eskilsson    Haninge SOK 1                1:19:57    12:03         
  211    322 Hans Lundgren            IK Hakarpspojkarna 4         1:19:58    12:04         
  212    222 Johan Persson            Hagaby GoIF 2                1:19:59    12:05         
  213    154 Harri Karlsson           OK Denseln 3                 1:20:00    12:06         
  214    285 Johan Sisell             OK Södertörn 1               1:20:02    12:08         
  215    188 Johan Björklund          Hammarby IF OF 1             1:20:02    12:08         
  216    159 Andreas Melin            Göteborg-Majorna 3           1:20:04    12:10         
  217    259 Stefan Wittman           Täby Ok 2                    1:20:05    12:11         
  218    169 Johan Risberg            Järfälla OK 2                1:20:08    12:14         
  219     74 Anton Sjökvist           Stora Tuna OK 2              1:20:12    12:18         
  220    344 Håkan Johansson          OK Hammaren 1                1:20:26    12:32         
  221    210 Sigbjørn Ytrehus         NTNUI 4                      1:20:28    12:34         
  222    119 Gabriel Bengtsson        Stigmännen Karlshamn 1       1:20:38    12:45         
  223    162 Gabriel Ireståhl         SOL Tranås 1                 1:20:39    12:45         
  224    335 Mattias Karlsson         OK Alehof 2                  1:20:41    12:48         
  225    292 Stefan Lund              OK Orinto 1                  1:20:43    12:49         
  226     99 Max Tholén               OK Skogshjortarna 1          1:20:45    12:51         
  227    164 Jari Kaaja               Hyvinkään Rasti 2            1:20:48    12:54         
  228    170 Chris Embrey             Jesus Orienteering 1         1:20:51    12:57         
  229    224 Göran Gustafsson         OK Grip 1                    1:20:53    12:59         
  230     97 Johan Strand             Göteborg-Majorna 2           1:20:57    13:03         
  231    253 Pekka Toivanen           Rastikarhut 1                1:21:05    13:11         
  232    307 Gaute Hallan Steiwer     Lillomarka O-lag 1           1:21:28    13:34         
  233    228 Kjell Almgren            OK Ravinen 2                 1:21:41    13:47         
  234    300 Anders Svensson          Lunds OK 1                   1:21:43    13:49         
  235    236 Viktor Karlsson          Järla IF OK 3                1:21:47    13:53         
  236    197 Christer Carlsson        Rehns BK/Alfta-Ösa 1         1:21:49    13:55         
  237    314 Fredrik Åkerlind         Vallentuna-Össeby 1          1:21:51    13:57         
  238    250 Carl-Johan Arewång       OK Måsen 1                   1:21:54    14:00         
  239    141 Simon Jakobsson          Hjobyg./Hagen/Tibro 1        1:21:56    14:02         
  240     76 Markus Frödin            Sundsvalls OK 1              1:22:05    14:11         
  241    140 Marcus Eek               Köping-Kolsva OK 1           1:22:09    14:15         
  242    230 Anton Sundin             Strängnäs-Malmby 1           1:22:11    14:18         
  243    271 Johan Norberg            Ankarsrum/Gamleby/Västervik  1:22:15    14:21         
  244    220 Göran Svensson           OK Djerf 1                   1:22:20    14:26         
  245    167 Tero Vesisenaho          Saarijärven Pullistus 1      1:22:59    15:05         
  246    326 Niklas Hedberg           Gävle OK 2                   1:23:03    15:09         
  247    309 Otto Lundman             OK Roslagen 2                1:23:26    15:33         
  248    260 Pontus Funke             Leksands OK 3                1:24:58    17:04         
  249    204 Mikael B. Larsen         Kristiansand OK 3            1:25:00    17:06         
  250    116 Jonas Olsson             OK Roxen 1                   1:25:02    17:08         
  251     55 Robin Johansson          OK Skogsfalken 1             1:25:04    17:10         
  252    233 Arvid Sundkvist          Katrineholms OK 1            1:25:09    17:16         
  253    104 Rickard Holmqvist        Hestra IF 1                  1:25:55    18:01         
  254    318 Filip Svensson           Istrums SK 1                 1:25:56    18:02         
  255    325 Tobias Nilsson           Svaide Roma SOK 1            1:25:57    18:03         
  256    278 Magnus Andersson         OK Hällen 2                  1:25:59    18:05         
  257    155 Jostein Tafjord          Halden Skiklubb 3            1:26:01    18:07         
  258     70 Erik Nyström             OK Tyr 1                     1:26:02    18:08         
  259    328 Tobias Thorsson          IK Trenne/OK Nackhe 1        1:26:03    18:09         
  260    130 Audun Bjerkreim Nilsen   Wing OK 1                    1:26:03    18:09         
  261    288 Oskar Pettersson         Jönköpings OK 2              1:26:06    18:12         
  262     88 Joakim Gunnarsson        Tumba-Mälarhöjden 1          1:26:08    18:14         
  263    234 Emil Kalered             Skogspojkarnas OK 1          1:26:09    18:15         
  264    214 Fredrik Rosenqvist       NTNUI 8                      1:26:13    18:20         
  265    132 Daniel Gustafsson        KFUM Örebro OK 2             1:26:42    18:48         
  266    316 Thomas Pettersson        IF Thor 2                    1:26:45    18:51         
  267    332 Lars Svensson            Målilla/Björkfors/Hultsfred  1:27:01    19:07         
  268    227 Pekka Iso-Markku         Turun Metsänkävijät 3        1:27:01    19:08         
  269    110 Rasmus Korvald Skaare    Nydalens Skiklub 2           1:28:40    20:46         
  270    241 Audrius Smilgius         Soik Hellas 2                1:29:27    21:33         
  271    266 Emil Johansson           Akilles OK 1                 1:29:39    21:45         
  272    237 Anders Hederskog         IFK Göteborg 3               1:29:39    21:46         
  273    327 Olle Algotson            OK Tylöskog 1                1:29:41    21:47         
  274    339 Mikko Simola             Iitin Pyrintö 1              1:29:42    21:48         
  275    177 Mikael Backlund          Dalaportens OL 2             1:29:44    21:50         
  276    166 Ben Strengell            Västerås SOK 3               1:29:45    21:51         
  277    229 Ola Kåberg               OK Ravinen 3                 1:29:46    21:53         
  278    331 Juha Karstunen           Ylivieskan Kuula 1           1:29:47    21:53         
  279    315 Kjetil Karlsen           OK Moss 1                    1:29:49    21:55         
  280    198 Niklas Olofsson          Helsingborgs SOK 1           1:29:50    21:56         
  281    182 Kononov Dmitriy          Kuzmolovo 110% 1             1:29:52    21:58         
  282    297 Lars Berzell             Attunda OK 2                 1:29:54    22:00         
  283    163 Ross Smith               Cambridge Sports 1           1:29:55    22:01         
  284    276 Alexander Moberg         OK Tyr 2                     1:30:05    22:11         
  285    319 Erik Adolfsson           OK Skogsstjärnan 1           1:30:18    22:24         
  286    194 Peter Kolmskog           Sundbybergs IK 1             1:30:20    22:26         
  287    323 Hans Petter Mathisen     Larvik/POL 1                 1:30:23    22:29         
  288    247 Jonas Pettersson         OK Enen/Tierps SOK 1         1:30:28    22:34         
  289    330 Dag Solberg              Bækkelaget SK 2              1:30:34    22:40         
  290    286 Carl-Johan Högberg       Eskilstuna OL 1              1:30:41    22:47         
  291    284 Urpo Väänänen            Tio rättens män 1            1:30:53    22:59         
  292    264 Torbjörn Almegius        Kungälv/Stenungs./Sjövalla   1:30:55    23:01         
  293    117 Hans Benjaminsson        Gustavsbergs OK 1            1:31:06    23:12         
  294    149 Asko Lautamäki           Hämeenlinnan Suunnist. 2     1:31:18    23:24         
  295    252 Göran Johansson          OK Österåker 1               1:31:37    23:44         
  296    173 Staffan Persson          Tullinge SK 3                1:33:53    25:59         
  297    290 Morgan Tallberg          OK Älgen 1                   1:33:59    26:05         
  298    211 Anders Sætersmoen        NTNUI 5                      1:34:11    26:18         
  299    308 Jakob Larsen             Centrum OK 1                 1:37:46    29:52         
  300    189 Henrik Mårts             Säterbygdens OK 1            1:37:48    29:55         
  301    294 Håkan Hansson            Falkenbergs OK 2             1:37:50    29:56         
  302    174 Sigurd Vingerhagen       Sarpsborg OL 1               1:37:53    29:59         
  303    268 Hans Tarandi             IFK Lidingö SOK 4            1:37:57    30:03         
  304    187 Magnus Svantegård        Skogslöparna 2               1:38:00    30:06         
  305    273 Joel Andersson           IK Gandvik 2                 1:38:02    30:08         
  306    100 Björn Andersson          Kils OK/Västvärmland 1       1:38:03    30:09         
  307    249 Roger Palmgren           Sundsvalls OK 2              1:38:06    30:12         
  308    345 Leif Rogell              Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar  1:38:08    30:14         
  309    206 Stefan Träff             NAIS OK 1                    1:39:18    31:24         
  310    251 Niclas Tjernlund         OK Vilse - 87 1              1:40:44    32:50         
  310    274 Martin Wendt             FK Boken 1                   1:40:44    32:50         
  312    176 Denny Mahlin             Trosabygdens OK 1            1:40:55    33:01         
  313    270 Leif Markfjärd           Hedemora/Avesta/Säterbygden  1:40:57    33:04         
  314    246 Pekka Huhtanen           Jalasjärven Jalas 1          1:41:21    33:28         
  315    255 Daniel Forsell           Ok Raseborg 1                1:43:09    35:15         
  316    282 Veli Mäki                Reilut Miehet Havumetsien 1  1:43:10    35:16         
  317    265 Joakim Magnusson         OK Reftele 1                 1:43:29    35:35         
  318    179 T F Jørgensen            Hærens Officersskole 1       1:43:35    35:42         
  319    202 Kjell Ågren              Tumba-Mälarhöjden 3          1:43:38    35:44         
  320    334 Henrik Johansson         Falköpings AIK OK 1          1:43:39    35:45         
  321    213 Marius Nagell            NTNUI 7                      1:43:41    35:47         
  322    303 Henrik Tengvall          Boxholm-Mjölby OL 1          1:43:42    35:49         
  323    195 Mårten Sundh             Sundbybergs IK 2             1:43:59    36:06         
  324    256 Lars Rasmussen           FarumTisvilde SpringCup 3    1:44:01    36:07         
  325    218 Juma Nappu               Turun NMKY 1                 1:44:56    37:02         
  326    279 Jonas Andersson          Fjärås AIK/IF Rigor 1        1:49:21    41:27         
  327    231 Emil Börjesson           Lidköpings VSK 1             1:49:25    41:31         
  328    239 Puffie Darling           LiTHe Vilse 1                1:55:09    47:15         
  329    226 Christian Klasson        K3 IF 1                      1:55:13    47:19         
  330    219 Mathias Myrling Gotaas   Kongsberg O-lag 2            1:55:17    47:23         
  331    196 0 N.N.                   Korven Honka 1               1:59:36    51:42         
  332    216 Erik Haare               NTNUI 10                     1:59:36    51:42         
  333    301 Jens Sörvik              Lunds OK 2                   2:01:16    53:23         
  334    212 Asle Heid Vaskinn        NTNUI 6                      2:02:51    54:57         
  335    313 Lars-Erik Johansson      Ärla IF 2                    2:11:14  1:03:20         
  336    180 J Kaalund                Hærens Officersskole 2       2:29:15  1:21:21         
  337    215 Tomas Babiak             NTNUI 9                      3:06:30  1:58:36         

---  Ej godkända lag ---

          36 Gustav Bergman           OK Ravinen 1                 1:09:30      Dsq
         115 Aki Vesikallio           Helsingin Suunnist. 2        1:40:51      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Paul Torvund             Østmarka OK 2                1:56:41      Dsq
         184 Erik Heinemark           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242 Filip Nilsson            Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Kristian Stenerud        OTO/Sandefjord 1             1:32:26      Dsq
         329 Atis Dandens             Espoon Suunta 1              1:25:34      Dsq
         336 0 N.N.                   Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346 0 N.N.                   Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.