10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (347/347) sträcka 1 - Radio 1 (2008-04-27 13:37:41)

    1    262 Jon Pedersen             Trøsken/Sarpsborg 1            26:05     0:00         
    2    347 Sander Vaher             OK Triangeln 1                 26:09     0:04         
    3      1 Bjørn Eriksen            Halden Skiklubb 1              26:11     0:05         
    4      2 Antti Anttonen           Vaajakosken Terä 1             26:12     0:07         
    5     32 Wojciech Kowalski        OK Orion 1                     26:13     0:08         
    6     12 Stepan Kodeda            IFK Moras OK 1                 26:15     0:10         
    7     27 Wojciech Dwojak          Rehns BK 1                     26:19     0:14         
    8     86 Torgeir Nørbech          IL Tyrving 1                   26:23     0:18         
    9     18 Rasmus Söes              OK PAN-Kristianstad 1          26:27     0:22         
   10    113 Marcin Richert           Kalmar OK 1                    26:34     0:29         
   11     38 Jean Baptiste Bourrin    OK Hällen 1                    26:35     0:30         
   12     96 Victor Silvemark         Dalaportens OL 1               26:42     0:37         
   13    112 Mateusz Wenslaw          Nybro OK 1                     26:46     0:41         
   14    225 Bart Delobel             IF Brahe/Malax IF 1            27:04     0:59         
   15    108 Rasmus Thrane Hansen     OK PAN-Kristianstad 2          27:11     1:06         
   16      4 Björn Widen              Södertälje-Nykvarn 1           27:14     1:09         
   17     23 Martin Hammarberg        Malungs OK 1                   27:15     1:10         
   18     11 Martin Johnsson          IFK Lidingö SOK 1              27:18     1:13         
   19     51 Janne Salmi              Turun Suunnistajat 1           27:19     1:14         
   20     19 Hans Brolund             OK Denseln 1                   27:21     1:16         
   21     25 Manu Mutka               Turun Metsänkävijät 1          27:21     1:16         
   22     35 Claus Bloch              OK Pan Århus 1                 27:22     1:17         
   23     52 Mikko Väisänen           Anttolan Urheilijat 1          27:23     1:18         
   24    120 Mattias Nilsson          OK Alehof 1                    27:24     1:19         
   25      3 Antti Nurmonen           Kalevan Rasti 1                27:24     1:19         
   26     72 Christian Kahrs          Fredrikstads SK 1              27:25     1:20         
   27    122 Grigory Lazarev          Arboga OK 1                    27:26     1:21         
   28     24 Sami Löfbacka            Rasti-Kurikka 1                27:27     1:22         
   29     17 Rikard Claesson          Stora Tuna OK 1                27:28     1:23         
   30     20 Matti Koivisto           MS Parma 1                     27:29     1:24         
   31    205 Perttu Sorsa             Mäntsälän Urheilijat 1         27:29     1:24         
   32    296 Erik Pettersson          Attunda OK 1                   27:31     1:25         
   33    311 Patrik Karlsson          Växjö OK 1                     27:32     1:27         
   34     62 Lukas Nowacki            Ronneby OK 1                   27:32     1:27         
   35      9 Joakim Karlsson          IK Hakarpspojkarna 1           27:33     1:28         
   36    168 Rasmus Leo               Bredaryds SOK 1                27:34     1:29         
   37    243 Erik Pettersson          Gotlands Bro/Visborg 1         27:36     1:31         
   38    200 Johan Goth               Domnarvet/Kvarnsv. 1           27:39     1:34         
   39     68 Petter Haraldsson        IFK Lidingö SOK 2              27:40     1:35         
   40     56 Per Øyvind Stene         Nydalens Skiklub 1             27:42     1:37         
   41     61 Lukas Peterson           IFK Umeå 1                     27:43     1:38         
   42    158 Johan Edin               Malungs OK 2                   27:44     1:39         
   43    151 Emil Thorsen             OK Pan Århus 2                 27:45     1:40         
   44     14 Teemu Väre               Paimion Rasti 1                27:47     1:42         
   45     10 Henrik Eliasson          IFK Göteborg 1                 27:48     1:43         
   46     29 Juuso Metsälä            LYNX 1                         27:49     1:44         
   47      7 Aapo Lindberg            Rajamäen Rykmentti 1           27:50     1:45         
   48    121 Lukas Ebneter            OK Rodhen 1                    27:52     1:47         
   49     84 Tommy Lindberg           OK Roslagen 1                  27:55     1:50         
   50     13 Daniel Marston           Bækkelaget SK 1                27:56     1:51         
   51     22 Magnus Palm              Göteborg-Majorna 1             28:30     2:25         
   52    152 Zemgus Zagata            OK Älvsjö Örby 1               28:52     2:47         
   53      8 Tuomas Mattila           Vehkalahden Veikot 1           28:53     2:48         
   54    340 Lukas Gustavsson         Linköpings OK 1                28:55     2:50         
   55     94 Mikko Kivelä             Tampereen Pyrintö 2            28:58     2:53         
   56     58 Martin Ivarsson          Vänersborgs SK 1               29:01     2:56         
   57     46 Peter Vana               Söders SOL-Tyresö 1            29:01     2:56         
   58     16 Vladimir Lucan           Tampereen Pyrintö 1            29:02     2:57         
   59     64 Mikael Fabritius         OK Orient 1                    29:03     2:58         
   60     87 Anton Tynong             Gävle OK 1                     29:10     3:04         
   61    199 Simon Andersson          Forsa OK 1                     29:11     3:06         
   62    333 Juho Westerlund          Veikon Pamaus 1                29:17     3:12         
   63    123 Lukas Bartak             Halden Skiklubb 2              29:19     3:14         
   64    248 Jari Jaakkola            Maarian Mahti 1                29:23     3:18         
   65    105 Giedrius Sabaliauskas    Soik Hellas 1                  29:24     3:19         
   66     98 Denis Glazunov           Rastivarsat 1                  29:26     3:21         
   67     39 Oli Johnson              Västerås SOK 1                 29:26     3:21         
   68    302 Karl Walheim             Umeå/Robertsf./Högåker 1       29:27     3:22         
   69    186 Börje Pauler             Skogslöparna 1                 29:29     3:24         
   70    309 Otto Lundman             OK Roslagen 2                  29:30     3:25         
   71     42 Thomas Jensen            FarumTisvilde SpringCup 1      29:32     3:26         
   72     26 Juuso Tuomaala           Lapuan Virkiä 1                29:33     3:28         
   73    272 Samuel Andersson         IK Gandvik 1                   29:33     3:28         
   74     43 Timo Mähönen             Kalevan Rasti 2                29:34     3:29         
   75     60 Marcus Johansson         IFK Göteborg 2                 29:35     3:30         
   76     83 Juho-Matti Taivainen     Pellon Ponsi 1                 29:36     3:31         
   77     89 Isac Åkerberg            OK Tisaren 2                   29:37     3:32         
   78     57 Margers Kietis           Ärla IF 1                      29:39     3:34         
   79     50 Sune Jørgensen           FarumTisvilde SpringCup 2      29:40     3:34         
   80    124 Antti Veijalainen        Paimion Rasti 2                29:40     3:35         
   81      6 Petri Paukkunen          Angelniemen Ankkuri 1          29:40     3:35         
   82     74 Anton Sjökvist           Stora Tuna OK 2                29:41     3:36         
   83     59 Jonas Palm               Sävedalens AIK 1               29:42     3:37         
   84    150 Alexey Layshev           Keravan Urheilijat 1           29:42     3:37         
   85    175 Gustaf Wennerberg        OK Klyftamo 1                  29:43     3:38         
   86     77 Eirik Rustad             Raumar O-lag 1                 29:44     3:39         
   87     31 Petter Jönsson           Järla IF OK 1                  29:45     3:40         
   88     54 Göran Sundblom           Pargas IF 1                    29:46     3:41         
   89     44 Sebastian Wester         IF Sibbo-Vargarna 1            29:47     3:42         
   90     21 Andreas Höye             Kristiansand OK 1              29:47     3:42         
   91    130 Audun Bjerkreim Nilsen   Wing OK 1                      29:48     3:43         
   92    181 Antti Turpeinen          Vaajakosken Terä 2             29:49     3:44         
   93    307 Gaute Hallan Steiwer     Lillomarka O-lag 1             29:50     3:45         
   94     63 Erik Halmberg            IK Hakarpspojkarna 2           29:51     3:46         
   95     93 Rauno Ratilainen         Vehkalahden Veikot 2           29:52     3:47         
   96     69 Martin Simpson           Rajamäen Rykmentti 2           29:53     3:48         
   97     80 Iivo Kotamäki            Ikaalisten NV 1                29:53     3:48         
   98     47 Samu Lehtola             Kangasala SK 1                 29:55     3:50         
   99    144 Andris Jubelis           OK Klemmingen 1                29:56     3:51         
  100     66 Lasse Suonpää            MS Parma 2                     29:58     3:53         
  101    131 Emil Jönsson             Halmstad OK 1                  29:59     3:54         
  102     37 Jani Nissinen            Hiisirasti 1                   30:00     3:55         
  103    103 Edvin Karlsson           OK Denseln 2                   30:01     3:56         
  104    221 Matti Hakala             Hauhon Sisu 1                  30:02     3:57         
  105    275 Anders Widegren          Östersunds OK 1                30:03     3:58         
  106     65 Sebastian Månsson        Hagaby GoIF 1                  30:04     3:59         
  107    310 Martin Söderberg         OK Orion 2                     30:06     4:01         
  108    207 Pekka Väätäinen          Siilin Rasti 1                 30:06     4:01         
  109    157 Kjetil Bjørlo            Halden Skiklubb 98             30:07     4:02         
  110    128 Toni Pikkarainen         Hyvinkään Rasti 1              30:09     4:04         
  111    148 Jesper Håkansson         FK Göingarna 1                 30:09     4:04         
  112     40 Lars Magnusson           OK Linné 2                     30:12     4:07         
  113    298 Markus Kainu             Vetelin Urheilijat 1           30:12     4:07         
  114    138 Christofer Fogel         Eksjö SOK 1                    30:13     4:08         
  115    232 Jan Nordqvist            Västerbergslagen 1             30:15     4:10         
  116    106 Matti Maajärvi           Lappeen Riento 1               30:19     4:14         
  117     41 Emil Bengtsson           FK Friskus-Varberg 1           30:20     4:15         
  118     73 Anders Boström           Järfälla OK 1                  30:26     4:21         
  119    137 Martin Johannessen       IFK Lidingö SOK 3              31:07     5:02         
  120      5 Josef Nordlund           OK Linné 1                     31:07     5:02         
  121    295 Rikard Ericson           Tjällmo-Godegård 2             31:10     5:05         
  122     30 Linus Lauri              OK Tisaren 1                   31:11     5:06         
  123    338 David Löver              Modum 1                        31:14     5:09         
  124    109 Conny Forsberg           IF Thor 1                      31:14     5:09         
  125     67 Jostein Nørbech          NTNUI 1                        31:15     5:10         
  126     45 Antti Kaivosaari         Jämsän Retki-Veikot 1          31:17     5:12         
  126    201 Miroslav Kovar           Tumba-Mälarhöjden 2            31:17     5:12         
  128     88 Joakim Gunnarsson        Tumba-Mälarhöjden 1            31:18     5:13         
  129    110 Rasmus Korvald Skaare    Nydalens Skiklub 2             31:19     5:14         
  130    190 David Bejmer             Bromma-Vällingby 1             31:21     5:16         
  131    185 Gustav Åhrén             Motala AIF-OL 1                31:21     5:16         
  132     78 Per Carlborg             Nyköpings OK 1                 31:21     5:16         
  133     85 Florian Wittwer          Tullinge SK 1                  31:21     5:16         
  134     79 Edgars Bertuks           Turun Metsänkävijät 2          31:23     5:18         
  134    101 Niklas Serrander         Södertälje-Nykvarn 2           31:23     5:18         
  136    183 Erik Nilsson-Simkovics   Ulricehamns OK 2               31:24     5:19         
  137    125 Elias Svanberg           OK Löftan 1                    31:24     5:19         
  138    291 Gustav Eklöf             IK Ymer/Bredared 1             31:24     5:19         
  139    153 Thomas Ohlin             Rånäs OK 1                     31:25     5:20         
  140     28 Johan Granath            Leksands OK 1                  31:26     5:21         
  141    133 Marcus Kullman           Leksands OK 2                  31:26     5:21         
  142     49 Olli Ranta               Hämeenlinnan Suunnist. 1       31:27     5:22         
  143    203 Leiv Terje Arnevik       Kristiansand OK 2              31:28     5:23         
  144     33 Stefan Zingg             Ulricehamns OK 1               31:29     5:24         
  145    119 Gabriel Bengtsson        Stigmännen Karlshamn 1         31:29     5:24         
  146    135 Kalle Wrane              Sävedalens AIK 2               31:31     5:26         
  147    146 Karl-Johan Westberg      OK Tranan 1                    31:32     5:27         
  148    193 Trygve Buanes            BSI Orientering 1              31:33     5:28         
  149    102 Leo Laakkonen            Valkeakosken Haka 1            31:33     5:28         
  150     82 Oskar Arlebo             KFUM Örebro OK 1               31:33     5:28         
  151     95 Marcus Hylén             OK Kåre 1                      31:34     5:29         
  152    244 Håkan Carlsson           OK Tisaren 3                   31:35     5:30         
  153    192 Janne Mänkärlä           LYNX 2                         31:36     5:31         
  154     48 Kari Salo                Helsingin Suunnist. 1          31:37     5:32         
  155    299 Magnus Svensson          OK Kolmården 1                 31:37     5:32         
  156    118 Rafal Podzinski          Polish Junior Team 1           31:39     5:34         
  157     97 Johan Strand             Göteborg-Majorna 2             31:39     5:34         
  158    260 Pontus Funke             Leksands OK 3                  31:40     5:35         
  159    127 Trygve Olsen             Løten o-lag 1                  31:41     5:36         
  160     71 Jussi Karelo             Joutsenon Kullervo 1           31:43     5:38         
  161     99 Max Tholén               OK Skogshjortarna 1            31:43     5:38         
  162     15 Tuomas Tala              DELTA 1                        31:45     5:40         
  163    129 Carl Magnusson           IFK Moras OK 2                 31:45     5:40         
  164    208 Morten Saue              IL Tyrving 2                   31:45     5:40         
  165    277 Martin Vister            Indre Östfold OK 1             31:46     5:40         
  166    292 Stefan Lund              OK Orinto 1                    31:46     5:41         
  167    285 Johan Sisell             OK Södertörn 1                 31:47     5:42         
  168    178 Fredrik Døhl             Fossum IF 1                    31:47     5:42         
  169    235 David A-Skantze          Järla IF OK 2                  31:47     5:42         
  170     92 Arto Fränti              Kokkolan Suunnist. 1           31:49     5:44         
  171    341 Jacob Westerberg         Linköpings OK 2                31:50     5:45         
  172     53 Lasse Torpo              DELTA 2                        31:50     5:45         
  173    238 Björn Rundlöf            Väsby OK 1                     31:51     5:46         
  174    305 Niclas Behrenfeldt       Skarpnäcks OL 1                31:51     5:46         
  175     75 Odin Tellesbø            Østmarka OK 1                  31:52     5:47         
  176    257 Anders Lindberg          Söderhamns OK 1                31:53     5:48         
  177    317 Lars Inge Arnevik        Ringerike o-lag 1              31:53     5:48         
  178    269 Jesper Mårtensson        Stora Tuna OK 3                31:54     5:49         
  179     91 Andreas Hall             IF Femman 1                    31:55     5:50         
  180    267 Christoffer Eskilsson    Haninge SOK 1                  31:55     5:50         
  181    165 Jo Forseth Indgaard      Frol IL 1                      31:56     5:51         
  182    287 Fredrik Svensson         Jönköpings OK 1                31:56     5:51         
  183    304 Erik Svahn               OK Tor 1                       31:57     5:52         
  184    245 Emanuel Gahlin           Härnösands OK 1                31:57     5:52         
  185     34 Fredrik Larsson          Norbergs OK 1                  31:58     5:53         
  186    330 Dag Solberg              Bækkelaget SK 2                32:00     5:55         
  187    240 Fredrik Herdersson       Markbygdens OK 1               32:00     5:55         
  188    159 Andreas Melin            Göteborg-Majorna 3             32:00     5:55         
  189    197 Christer Carlsson        Rehns BK/Alfta-Ösa 1           32:02     5:57         
  190    258 Markus Björklund         OK Botnia 1                    32:02     5:57         
  191    107 Jonatan Francén          Tjällmo-Godegård 1             32:03     5:58         
  192    111 Jonas Meuli              Tullinge SK 2                  32:04     5:59         
  193    154 Harri Karlsson           OK Denseln 3                   32:05     6:00         
  193    261 Kjetil Dahl              OSI Orientering 1              32:05     6:00         
  195    210 Sigbjørn Ytrehus         NTNUI 4                        32:06     6:01         
  196    126 Simon Lindberg           Västerås SOK 2                 32:06     6:01         
  197     81 Martin Asp               Täby Ok 1                      32:07     6:02         
  198    342 Andreas Berg             Linköpings OK 3                32:07     6:02         
  199     90 Halvor Saunes            NTNUI 2                        32:08     6:03         
  200    281 Johan Bergagård          OK Landehof 1                  32:08     6:03         
  201    306 Robin Westesson          OK Kontinent 1                 32:09     6:04         
  202    322 Hans Lundgren            IK Hakarpspojkarna 4           32:09     6:04         
  203    222 Johan Persson            Hagaby GoIF 2                  32:09     6:04         
  204    233 Arvid Sundkvist          Katrineholms OK 1              32:11     6:06         
  205    332 Lars Svensson            Målilla/Björkfors/Hultsfred    32:12     6:07         
  206    227 Pekka Iso-Markku         Turun Metsänkävijät 3          32:12     6:07         
  207    139 Janis Kums               Pihkaniskat 1                  32:14     6:09         
  208    263 Erik Torshage            OK Nolaskogsarna 1             32:15     6:10         
  209    321 Björn Norell             IK Hakarpspojkarna 3           32:15     6:10         
  210    172 Stig Hansen              Østmarka OK 3                  32:15     6:10         
  211    160 Robert Enbom             Vänersborgs SK 2               32:16     6:11         
  212    191 Mikael Tjernberg         Södertälje-Nykvarn 3           32:17     6:12         
  213    254 Patric de Boussard       IFK Enskede 1                  32:17     6:12         
  214    289 Jan Norling              Söders SOL-Tyresö 2            32:17     6:12         
  215     70 Erik Nyström             OK Tyr 1                       32:18     6:13         
  216    293 Lennart Bengtsson        Falkenbergs OK 1               32:19     6:14         
  217    161 Viktor Öhlén             Norbergs OK 2                  32:19     6:14         
  218    169 Johan Risberg            Järfälla OK 2                  32:19     6:14         
  219    312 Simon Andersson          OK Kullingshof 1               32:20     6:15         
  220    259 Stefan Wittman           Täby Ok 2                      32:21     6:16         
  221    145 Jonatan Larsson          Uddevalla OK 1                 32:22     6:17         
  222    143 Tuomo Istolahti          Ylistaron Kilpa-Veljet 1       32:23     6:18         
  222    344 Håkan Johansson          OK Hammaren 1                  32:23     6:18         
  224    343 Risto Kiilberg           Jüriöö 1                       32:24     6:19         
  225    283 Patrik Lindeberg         Skåneslättens OL 1             32:25     6:20         
  226    134 Håkon Heggedal           Kongsberg O-lag 1              32:25     6:20         
  227    335 Mattias Karlsson         OK Alehof 2                    32:26     6:21         
  228    223 Bent Erik Skaug          Oppsal Orientering 1           32:27     6:22         
  229    114 Jo Inge Fjellstad        Ås-UMB Orientering 1           32:27     6:22         
  230    280 Lars Even Schei          Ås-UMB Orientering 2           32:27     6:22         
  231    337 Eirik Haverstad          Konnerud I.L. 1                32:29     6:24         
  232    142 Chris Sellens            Nyköpings OK 2                 32:30     6:25         
  233    250 Carl-Johan Arewång       OK Måsen 1                     32:32     6:27         
  234    116 Jonas Olsson             OK Roxen 1                     32:32     6:27         
  235    170 Chris Embrey             Jesus Orienteering 1           32:34     6:29         
  236    136 Micke Nilsson            Snättringe SK 1                32:34     6:29         
  237    253 Pekka Toivanen           Rastikarhut 1                  32:35     6:30         
  238    209 Hans Aleksander Østhage  NTNUI 3                        32:37     6:32         
  239    164 Jari Kaaja               Hyvinkään Rasti 2              32:37     6:32         
  240    326 Niklas Hedberg           Gävle OK 2                     32:39     6:34         
  241    217 Eero-Matti Vainio        MS Parma 3                     32:40     6:35         
  242    132 Daniel Gustafsson        KFUM Örebro OK 2               32:43     6:37         
  243    147 Linus Bohman             Hjärnarps GH OL 1              32:44     6:38         
  244    224 Göran Gustafsson         OK Grip 1                      32:44     6:39         
  245    271 Johan Norberg            Ankarsrum/Gamleby/Västervik    32:50     6:45         
  246    214 Fredrik Rosenqvist       NTNUI 8                        32:56     6:51         
  247    177 Mikael Backlund          Dalaportens OL 2               33:03     6:58         
  248     55 Robin Johansson          OK Skogsfalken 1               33:05     7:00         
  249    328 Tobias Thorsson          IK Trenne/OK Nackhe 1          33:10     7:05         
  250    234 Emil Kalered             Skogspojkarnas OK 1            33:13     7:08         
  251    279 Jonas Andersson          Fjärås AIK/IF Rigor 1          33:19     7:14         
  252    297 Lars Berzell             Attunda OK 2                   33:20     7:14         
  253    237 Anders Hederskog         IFK Göteborg 3                 33:20     7:15         
  254    188 Johan Björklund          Hammarby IF OF 1               33:28     7:23         
  255    140 Marcus Eek               Köping-Kolsva OK 1             33:30     7:25         
  256    276 Alexander Moberg         OK Tyr 2                       33:36     7:31         
  257    236 Viktor Karlsson          Järla IF OK 3                  33:38     7:33         
  258    220 Göran Svensson           OK Djerf 1                     33:39     7:34         
  259    167 Tero Vesisenaho          Saarijärven Pullistus 1        33:41     7:36         
  260    241 Audrius Smilgius         Soik Hellas 2                  33:43     7:38         
  261    162 Gabriel Ireståhl         SOL Tranås 1                   33:44     7:39         
  262    211 Anders Sætersmoen        NTNUI 5                        33:45     7:40         
  263    288 Oskar Pettersson         Jönköpings OK 2                33:47     7:42         
  264    141 Simon Jakobsson          Hjobyg./Hagen/Tibro 1          33:48     7:43         
  265    163 Ross Smith               Cambridge Sports 1             33:50     7:45         
  266    117 Hans Benjaminsson        Gustavsbergs OK 1              33:52     7:47         
  267    228 Kjell Almgren            OK Ravinen 2                   33:52     7:47         
  268    325 Tobias Nilsson           Svaide Roma SOK 1              33:53     7:48         
  269     76 Markus Frödin            Sundsvalls OK 1                33:54     7:49         
  270    230 Anton Sundin             Strängnäs-Malmby 1             33:54     7:49         
  271    278 Magnus Andersson         OK Hällen 2                    33:55     7:50         
  272    155 Jostein Tafjord          Halden Skiklubb 3              33:55     7:50         
  273    182 Kononov Dmitriy          Kuzmolovo 110% 1               33:56     7:51         
  274    315 Kjetil Karlsen           OK Moss 1                      33:58     7:53         
  275    229 Ola Kåberg               OK Ravinen 3                   34:00     7:55         
  276    204 Mikael B. Larsen         Kristiansand OK 3              34:04     7:59         
  277    316 Thomas Pettersson        IF Thor 2                      34:07     8:02         
  278    314 Fredrik Åkerlind         Vallentuna-Össeby 1            34:13     8:08         
  279    324 Asgeir Bakken Rognstad   Lillehammer OK 1               34:18     8:13         
  280    300 Anders Svensson          Lunds OK 1                     34:25     8:20         
  281    266 Emil Johansson           Akilles OK 1                   34:41     8:36         
  282    198 Niklas Olofsson          Helsingborgs SOK 1             34:47     8:42         
  283    247 Jonas Pettersson         OK Enen/Tierps SOK 1           34:48     8:43         
  284    187 Magnus Svantegård        Skogslöparna 2                 34:50     8:45         
  285    319 Erik Adolfsson           OK Skogsstjärnan 1             34:54     8:48         
  286    255 Daniel Forsell           Ok Raseborg 1                  34:57     8:52         
  287    104 Rickard Holmqvist        Hestra IF 1                    35:02     8:57         
  288    303 Henrik Tengvall          Boxholm-Mjölby OL 1            35:07     9:01         
  289    194 Peter Kolmskog           Sundbybergs IK 1               35:09     9:03         
  290    213 Marius Nagell            NTNUI 7                        35:15     9:10         
  291    166 Ben Strengell            Västerås SOK 3                 35:17     9:12         
  292    176 Denny Mahlin             Trosabygdens OK 1              35:20     9:15         
  293    100 Björn Andersson          Kils OK/Västvärmland 1         35:22     9:17         
  294    290 Morgan Tallberg          OK Älgen 1                     35:27     9:22         
  295    323 Hans Petter Mathisen     Larvik/POL 1                   35:29     9:24         
  296    286 Carl-Johan Högberg       Eskilstuna OL 1                35:30     9:25         
  297    331 Juha Karstunen           Ylivieskan Kuula 1             35:33     9:28         
  298    264 Torbjörn Almegius        Kungälv/Stenungs./Sjövalla     35:35     9:30         
  299    284 Urpo Väänänen            Tio rättens män 1              35:39     9:34         
  300    149 Asko Lautamäki           Hämeenlinnan Suunnist. 2       35:39     9:34         
  301    294 Håkan Hansson            Falkenbergs OK 2               35:43     9:37         
  302    252 Göran Johansson          OK Österåker 1                 35:44     9:39         
  303    318 Filip Svensson           Istrums SK 1                   36:05    10:00         
  304    173 Staffan Persson          Tullinge SK 3                  36:11    10:06         
  305    308 Jakob Larsen             Centrum OK 1                   36:14    10:09         
  306    339 Mikko Simola             Iitin Pyrintö 1                36:16    10:11         
  307    231 Emil Börjesson           Lidköpings VSK 1               36:17    10:12         
  308    256 Lars Rasmussen           FarumTisvilde SpringCup 3      36:19    10:14         
  309    327 Olle Algotson            OK Tylöskog 1                  36:26    10:21         
  310    270 Leif Markfjärd           Hedemora/Avesta/Säterbygden    36:26    10:21         
  311    206 Stefan Träff             NAIS OK 1                      36:30    10:25         
  312    202 Kjell Ågren              Tumba-Mälarhöjden 3            36:38    10:33         
  313    249 Roger Palmgren           Sundsvalls OK 2                36:41    10:35         
  314    174 Sigurd Vingerhagen       Sarpsborg OL 1                 36:43    10:37         
  315    345 Leif Rogell              Älvsjö Ö/Skarpn./Stigfinnar    36:44    10:39         
  316    251 Niclas Tjernlund         OK Vilse - 87 1                36:45    10:40         
  317    189 Henrik Mårts             Säterbygdens OK 1              36:51    10:45         
  318    268 Hans Tarandi             IFK Lidingö SOK 4              37:03    10:58         
  319    179 T F Jørgensen            Hærens Officersskole 1         37:10    11:05         
  320    273 Joel Andersson           IK Gandvik 2                   37:13    11:08         
  321    265 Joakim Magnusson         OK Reftele 1                   37:57    11:52         
  322    282 Veli Mäki                Reilut Miehet Havumetsien 1    38:03    11:58         
  323    195 Mårten Sundh             Sundbybergs IK 2               38:05    11:59         
  324    226 Christian Klasson        K3 IF 1                        39:09    13:04         
  325    239 Puffie Darling           LiTHe Vilse 1                  39:10    13:05         
  326    218 Juma Nappu               Turun NMKY 1                   39:11    13:06         
  327    334 Henrik Johansson         Falköpings AIK OK 1            39:21    13:16         
  328    301 Jens Sörvik              Lunds OK 2                     39:34    13:29         
  329    246 Pekka Huhtanen           Jalasjärven Jalas 1            39:56    13:51         
  330    274 Martin Wendt             FK Boken 1                     40:12    14:07         
  331    216 Erik Haare               NTNUI 10                       40:35    14:30         
  332    212 Asle Heid Vaskinn        NTNUI 6                        40:40    14:35         
  333    219 Mathias Myrling Gotaas   Kongsberg O-lag 2              41:04    14:59         
  334    196 0 N.N.                   Korven Honka 1                 45:48    19:43         
  335    313 Lars-Erik Johansson      Ärla IF 2                      46:26    20:21         
  336    180 J Kaalund                Hærens Officersskole 2         58:23    32:18         
  337    215 Tomas Babiak             NTNUI 9                      1:39:03  1:12:58         

---  Ej godkända lag ---

          36 Gustav Bergman           OK Ravinen 1                   27:38      Dsq
         115 Aki Vesikallio           Helsingin Suunnist. 2          35:00      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Paul Torvund             Østmarka OK 2                  34:02      Dsq
         184 Erik Heinemark           Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242 Filip Nilsson            Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Kristian Stenerud        OTO/Sandefjord 1               35:31      Dsq
         329 Atis Dandens             Espoon Suunta 1                29:40      Dsq
         336 0 N.N.                   Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346 0 N.N.                   Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.