10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (334/347) sträcka 10 - Radio 6 (2008-04-27 13:37:42)

    1      1 Emil Wingstedt           Halden Skiklubb 1            9:32:06     0:00         
    2     21 Daniel Hubmann           Kristiansand OK 1            9:32:06     0:00         
    3      4 Michal Smola             Södertälje-Nykvarn 1         9:32:07     0:00         
    4      7 Matthias Merz            Rajamäen Rykmentti 1         9:44:25    12:18         
    5     25 Scott Fraser             Turun Metsänkävijät 1        9:44:27    12:21         
    6     18 Adam Kovacs              OK PAN-Kristianstad 1        9:44:48    12:41         
    7     12 Darius Sadeckas          IFK Moras OK 1               9:44:54    12:48         
    8     32 Michael Mamleev          OK Orion 1                   9:48:50    16:44         
    9      6 Max Davidov              Angelniemen Ankkuri 1        9:48:52    16:46         
   10     17 Henrik Löfås             Stora Tuna OK 1              9:48:54    16:47         
   11      9 Andreas Jansson          IK Hakarpspojkarna 1         9:48:58    16:52         
   12      8 Tero Föhr                Vehkalahden Veikot 1         9:49:01    16:55         
   13     11 Emil Lauri               IFK Lidingö SOK 1            9:49:06    17:00         
   14      2 Jonne Lakanen            Vaajakosken Terä 1           9:49:49    17:43         
   15      5 Jan Troeng               OK Linné 1                   9:50:43    18:37         
   16     28 Niclas Jonasson          Leksands OK 1                9:52:18    20:12         
   17     16 Denis Grisham            Tampereen Pyrintö 1          9:52:59    20:53         
   18     23 David Andersson          Malungs OK 1                 9:54:22    22:16         
   19     14 Francois Gonon           Paimion Rasti 1              9:56:07    24:01         
   20     29 Roman Ryapolov           LYNX 1                       9:56:08    24:02         
   21     80 Erkki Aadli              Ikaalisten NV 1              9:56:10    24:04         
   22     19 Oleksandr Starov         OK Denseln 1                 9:56:15    24:09         
   23     46 Tomas Dlabaja            Söders SOL-Tyresö 1         10:05:24    33:18         
   24     20 Petteri Muukkonen        MS Parma 1                  10:07:28    35:22         
   25     15 Valentin Novikov         DELTA 1                     10:08:42    36:35         
   26     13 Mikkel Lund              Bækkelaget SK 1             10:14:48    42:42         
   27     10 Mats Haldin              IFK Göteborg 1              10:15:08    43:02         
   28     37 Andrei Hramov            Hiisirasti 1                10:20:51    48:45         
   29     24 Evgeny Fadeev            Rasti-Kurikka 1             10:22:51    50:45         
   30     35 Troels Nielsen           OK Pan Århus 1              10:28:09    56:03         
   31     79 Ewan Mc Carthy           Turun Metsänkävijät 2       10:28:15    56:09         
   32     56 Sverre Waaler Kaas       Nydalens Skiklub 1          10:28:17    56:11         
   33     27 Jan Palas                Rehns BK 1                  10:28:17    56:11         
   34     31 Nisse Björke             Järla IF OK 1               10:28:23    56:16         
   35     38 Magnus Jansson           OK Hällen 1                 10:28:37    56:31         
   36     58 Peter Westerberg         Vänersborgs SK 1            10:28:42    56:36         
   37     44 Jörgen Wickholm          IF Sibbo-Vargarna 1         10:29:46    57:40         
   38     59 William Lind             Sävedalens AIK 1            10:31:56    59:50         
   39     64 Mikko Reitti             OK Orient 1                 10:35:13  1:03:06         
   40     82 Per Sjögren              KFUM Örebro OK 1            10:36:19  1:04:13         
   41     67 Lars Skjeset             NTNUI 1                     10:36:20  1:04:14         
   42     39 Jonathan Rosendahl       Västerås SOK 1              10:37:52  1:05:46         
   43     33 Erik Öhlund              Ulricehamns OK 1            10:38:25  1:06:19         
   44     48 Gernot Kerschbaumer      Helsingin Suunnist. 1       10:39:51  1:07:45         
   45    101 Petr Losman              Södertälje-Nykvarn 2        10:40:03  1:07:56         
   46     34 Crister Nygren           Norbergs OK 1               10:40:23  1:08:17         
   47     42 Yevhen Kandybey          FarumTisvilde SpringCup 1   10:43:40  1:11:34         
   48    103 Albert Mollén            OK Denseln 2                10:43:44  1:11:38         
   49    340 Oscar Vångell            Linköpings OK 1             10:43:50  1:11:44         
   50     72 Marius Røed Hanssen      Fredrikstads SK 1           10:43:53  1:11:47         
   51     65 Ulf Hallmén              Hagaby GoIF 1               10:43:53  1:11:47         
   52    203 Christian Bobach         Kristiansand OK 2           10:47:22  1:15:16         
   53    130 Mathias Bjugan           Wing OK 1                   10:47:33  1:15:26         
   54     26 Mikko Patana             Lapuan Virkiä 1             10:47:45  1:15:39         
   55     85 Beat Zimmermann          Tullinge SK 1               10:48:55  1:16:49         
   56     40 Liutauras Bilevicius     OK Linné 2                  10:50:30  1:18:24         
   57     52 Henrik Väisänen          Anttolan Urheilijat 1       10:51:16  1:19:10         
   58     87 Thomas Åberg             Gävle OK 1                  10:52:11  1:20:05         
   59    123 Torben Wendler           Halden Skiklubb 2           10:53:10  1:21:04         
   60     66 Jussi Tokola             MS Parma 2                  10:54:05  1:21:59         
   61     84 Rickard Ekman            OK Roslagen 1               10:54:08  1:22:02         
   62     47 Panu Teittinen           Kangasala SK 1              10:57:56  1:25:50         
   63     61 Erik Lind                IFK Umeå 1                  10:57:56  1:25:50         
   64     51 Juho Rajaniemi           Turun Suunnistajat 1        10:58:51  1:26:45         
   65    112 Aleksander Bernaciak     Nybro OK 1                  11:01:51  1:29:44         
   66    108 Ondrej Pijak             OK PAN-Kristianstad 2       11:01:51  1:29:45         
   67    105 Vytautas Beliunas        Soik Hellas 1               11:01:53  1:29:47         
   68     49 Juri Kirjanov            Hämeenlinnan Suunnist. 1    11:01:54  1:29:48         
   69     97 Hector Haines            Göteborg-Majorna 2          11:01:56  1:29:50         
   70     70 Tobias Killmann          OK Tyr 1                    11:01:58  1:29:51         
   71     69 Andras Szabo             Rajamäen Rykmentti 2        11:02:00  1:29:54         
   72     57 Patrik Lind              Ärla IF 1                   11:02:02  1:29:56         
   73     77 Marius Vegheim           Raumar O-lag 1              11:02:04  1:29:58         
   74     91 Peeter Pihl              IF Femman 1                 11:02:04  1:29:58         
   75     78 Johann Tinchant          Nyköpings OK 1              11:02:10  1:30:03         
   76     45 Jere Ahonen              Jämsän Retki-Veikot 1       11:02:13  1:30:07         
   77     63 Jonas Lindholm           IK Hakarpspojkarna 2        11:02:27  1:30:21         
   78    307 Hallvard Moian Nydal     Lillomarka O-lag 1          11:02:32  1:30:26         
   79    168 Björn Andersson          Bredaryds SOK 1             11:03:11  1:31:05         
   80    122 Yury Masnyy              Arboga OK 1                 11:04:06  1:32:00         
   81     60 Gunnar Elveljung         IFK Göteborg 2              11:06:39  1:34:33         
   82     53 Gatis Caics              DELTA 2                     11:06:58  1:34:52         
   83     89 Jonas Merz               OK Tisaren 2                11:08:27  1:36:21         
   84     81 Lars Håkan Sandvik       Täby Ok 1                   11:09:35  1:37:29         
   85     90 Anders Einum             NTNUI 2                     11:10:07  1:38:01         
   86    127 Bjarte Ims               Løten o-lag 1               11:11:40  1:39:34         
   87     73 Mårten Waldenfjord       Järfälla OK 1               11:11:44  1:39:38         
   88    181 Timo Reiman              Vaajakosken Terä 2          11:11:47  1:39:41         
   89     71 Leonid Nikiforenco       Joutsenon Kullervo 1        11:11:52  1:39:46         
   90    120 Magnus Ullman            OK Alehof 1                 11:11:57  1:39:51         
   91    121 Beat Haubmann            OK Rodhen 1                 11:16:45  1:44:39         
   92    341 Erik Johansson           Linköpings OK 2             11:19:00  1:46:54         
   93    111 Rikard Imark             Tullinge SK 2               11:19:35  1:47:29         
   94     43 Antti-Ville Korhonen     Kalevan Rasti 2             11:19:43  1:47:37         
   95     88 Martin Janata            Tumba-Mälarhöjden 1         11:20:20  1:48:14         
   96     41 Olle Winroth             FK Friskus-Varberg 1        11:21:19  1:49:13         
   97    299 Niklas Andersson         OK Kolmården 1              11:21:36  1:49:30         
   98     74 Johan Hamelius           Stora Tuna OK 2             11:21:55  1:49:49         
   99     83 Pekka Varis              Pellon Ponsi 1              11:26:40  1:54:34         
  100    287 Niklas Sjögren           Jönköpings OK 1             11:26:41  1:54:35         
  101    158 Elis Bengtsson           Malungs OK 2                11:26:45  1:54:39         
  102    310 Jon Andersson            OK Orion 2                  11:29:38  1:57:32         
  103     76 Jonas Bäckström          Sundsvalls OK 1             11:32:41  2:00:35         
  104     96 Alar Assor               Dalaportens OL 1            11:37:44  2:05:38         
  105     95 Carl Wiking              OK Kåre 1                   11:42:27  2:10:21         
  106    311 Johan Andreasson         Växjö OK 1                  11:42:58  2:10:52         
  107    200 Stefan Boremyr           Domnarvet/Kvarnsv. 1        11:43:29  2:11:23         
  108    137 Antonio Serini           IFK Lidingö SOK 3           11:43:46  2:11:40         
  109    272 Mikael Andersson         IK Gandvik 1                11:43:47  2:11:41         
  110    113 Per Markus Jönsson       Kalmar OK 1                 11:43:48  2:11:42         
  111    175 Mathias Häggblom         OK Klyftamo 1               11:48:11  2:16:05         
  112    109 Fredrik Elwinger         IF Thor 1                   11:49:27  2:17:21         
  113    197 Jacek Morawski           Rehns BK/Alfta-Ösa 1        11:50:33  2:18:26         
  114    106 Eero Piironen            Lappeen Riento 1            11:50:36  2:18:30         
  115    133 David Ruedlinger         Leksands OK 2               11:50:37  2:18:31         
  116    347 Jaagup Truusalu          OK Triangeln 1              11:51:29  2:19:23         
  117    186 Henrik Pilvinge          Skogslöparna 1              11:51:43  2:19:37         
  118    146 Erik Johansson           OK Tranan 1                 11:51:45  2:19:39         
  119    124 Biel Rafols              Paimion Rasti 2             11:51:46  2:19:40         
  120    248 Mikko Virta              Maarian Mahti 1             11:51:49  2:19:43         
  121    148 Andreas Ferm             FK Göingarna 1              11:51:53  2:19:47         
  122     62 Simon Jörgenssen         Ronneby OK 1                11:52:03  2:19:57         
  123     50 Antonio Franco           FarumTisvilde SpringCup 2   11:54:14  2:22:08         
  124    104 Andreas Holmqvist        Hestra IF 1                 11:56:10  2:24:04         
  125    304 Björn Wistrand           OK Tor 1                    11:59:16  2:27:10         
  126     55 Olof Nilsson             OK Skogsfalken 1            12:00:22  2:28:16         
  127    192 Lauri Kleemola           LYNX 2                      12:00:54  2:28:48         
  128    129 Anders Eriksson          IFK Moras OK 2              12:00:55  2:28:49         
  129    207 Henri Jääskeläinen       Siilin Rasti 1              12:02:39  2:30:33         
  130    160 Adam Andreasson          Vänersborgs SK 2            12:02:46  2:30:40         
  131    102 Aleksi Lahti             Valkeakosken Haka 1         12:04:07  2:32:01         
  132     92 Timo Hongell             Kokkolan Suunnist. 1        12:06:15  2:34:08         
  133    235 David Healy              Järla IF OK 2               12:09:43  2:37:37         
  134    243 Jonn Boman               Gotlands Bro/Visborg 1      12:09:50  2:37:44         
  135    116 Björn Carlsson           OK Roxen 1                  12:11:23  2:39:17         
  136     98 Jarkko Keinänen          Rastivarsat 1               12:13:59  2:41:53         
  137     54 Markku Virtala           Pargas IF 1                 12:14:04  2:41:58         
  138     94 Mika Rantanen            Tampereen Pyrintö 2         12:14:26  2:42:20         
  139    151 Martin Hansen            OK Pan Århus 2              12:16:43  2:44:37         
  140    228 Richard Nordberg         OK Ravinen 2                12:17:21  2:45:15         
  141    267 Peter Haglund            Haninge SOK 1               12:18:55  2:46:49         
  142    128 Janne Nieminen           Hyvinkään Rasti 1           12:18:57  2:46:51         
  143    225 Leif Ena                 IF Brahe/Malax IF 1         12:20:21  2:48:15         
  144    118 Piotr Paszynski          Polish Junior Team 1        12:20:25  2:48:19         
  145    185 Peter Bergstrand         Motala AIF-OL 1             12:20:40  2:48:34         
  146    190 Jan Hollbeck             Bromma-Vällingby 1          12:20:47  2:48:41         
  147     93 Lauri Vuorinen           Vehkalahden Veikot 2        12:21:10  2:49:04         
  148    165 Jo Severin Matberg       Frol IL 1                   12:22:40  2:50:34         
  149    344 Tomas Albinsson          OK Hammaren 1               12:22:54  2:50:48         
  150    222 Stefan Peterson          Hagaby GoIF 2               12:23:05  2:50:59         
  151    188 Urban André              Hammarby IF OF 1            12:24:14  2:52:08         
  152    296 Fredrik Stenebo          Attunda OK 1                12:27:08  2:55:02         
  153     99 Mikael Axelsson          OK Skogshjortarna 1         12:27:09  2:55:03         
  154    144 Janis Peilans            OK Klemmingen 1             12:27:30  2:55:24         
  155    318 Jonas Holst              Istrums SK 1                12:27:35  2:55:29         
  156    300 Mattias Eriksson         Lunds OK 1                  12:28:41  2:56:35         
  157    147 Emil Ljungdahl           Hjärnarps GH OL 1           12:36:09  3:04:03         
  158    293 Jacob Johansson          Falkenbergs OK 1            12:37:08  3:05:02         
  159    230 Fredrik Gustavsson       Strängnäs-Malmby 1          12:37:10  3:05:04         
  160    238 Magnus Gadefors          Väsby OK 1                  12:37:13  3:05:07         
  161    321 Bo Granstedt             IK Hakarpspojkarna 3        12:37:22  3:05:16         
  162    126 Hans Näslund             Västerås SOK 2              12:38:02  3:05:56         
  163    138 Mats-Erik Malmberg       Eksjö SOK 1                 12:38:23  3:06:17         
  164    201 Jiri Mrazek              Tumba-Mälarhöjden 2         12:40:50  3:08:44         
  165    153 Jonas Eriksson           Rånäs OK 1                  12:41:31  3:09:25         
  166    125 Johan Antonsson          OK Löftan 1                 12:42:51  3:10:45         
  167    338 Stian Jelstad            Modum 1                     12:46:36  3:14:30         
  168    191 Peter Sunden             Södertälje-Nykvarn 3        12:47:16  3:15:10         
  169    132 Stefan Aläng             KFUM Örebro OK 2            12:47:18  3:15:12         
  170    276 Per-Anders Bergman       OK Tyr 2                    12:47:21  3:15:15         
  171    281 Johan Lidström           OK Landehof 1               12:47:53  3:15:47         
  172    277 Emil Unaas               Indre Östfold OK 1          12:48:26  3:16:20         
  173    261 Kjartan Hauger           OSI Orientering 1           12:50:58  3:18:52         
  174    152 Mikus Zagata             OK Älvsjö Örby 1            12:51:06  3:18:59         
  175    280 Bjørn Håvard Evjen       Ås-UMB Orientering 2        12:55:40  3:23:34         
  176    159 Anders H Johansson       Göteborg-Majorna 3          12:55:47  3:23:41         
  177    173 Erik Berggren            Tullinge SK 3               12:58:35  3:26:29         
  178    145 Daniel Hansson           Uddevalla OK 1              12:58:36  3:26:29         
  179    258 Jonathan Fröjdö          OK Botnia 1                 12:58:36  3:26:30         
  180    220 Walter Keller            OK Djerf 1                  12:58:38  3:26:32         
  181    291 Erik Hansson             IK Ymer/Bredared 1          12:58:53  3:26:47         
  182    285 Jesper Hansson           OK Södertörn 1              12:59:12  3:27:06         
  183    312 Thomas Ljung             OK Kullingshof 1            13:00:06  3:28:00         
  184    306 Mikael Nilsson           OK Kontinent 1              13:00:23  3:28:17         
  185    275 Erik Hedman              Östersunds OK 1             13:03:03  3:30:57         
  186    140 Henrik Holmberg          Köping-Kolsva OK 1          13:04:48  3:32:42         
  187    323 Dag Ausen                Larvik/POL 1                13:04:50  3:32:44         
  188    326 Harry Hietanen           Gävle OK 2                  13:05:44  3:33:38         
  189    260 Per Spik                 Leksands OK 3               13:06:30  3:34:24         
  190    319 Björn Mårtensson         OK Skogsstjärnan 1          13:10:45  3:38:39         
  191    221 Pasi Lehtönen            Hauhon Sisu 1               13:13:25  3:41:19         
  192    253 Veli-Petteri Nieminen    Rastikarhut 1               13:20:09  3:48:03         
  193    150 Ilkka Juutilainen        Keravan Urheilijat 1        13:20:12  3:48:06         
  194    337 Håkon Gedde Dahl         Konnerud I.L. 1             13:20:13  3:48:07         
  195    252 Tobias Svensson          OK Österåker 1              13:22:28  3:50:22         
  196    263 Mikael Lindnord          OK Nolaskogsarna 1          13:22:31  3:50:24         
  197    240 Per Svensson             Markbygdens OK 1            13:22:47  3:50:40         
  198    295 Arvid Pettersson         Tjällmo-Godegård 2          13:23:08  3:51:02         
  199    244 Johan Jonsson            OK Tisaren 3                13:24:52  3:52:46         
  200    332 Tony Zetterström         Målilla/Björkfors/Hultsfred 13:24:53  3:52:47         
  201    333 Matti Valta              Veikon Pamaus 1             13:26:38  3:54:32         
  202    117 Erik Kropf               Gustavsbergs OK 1           13:27:05  3:54:59         
  203    342 Joakim Tosteberg         Linköpings OK 3             13:27:08  3:55:02         
  204    136 David Pettersson         Snättringe SK 1             13:27:33  3:55:27         
  205    139 Tomi Kääriäinen          Pihkaniskat 1               13:31:11  3:59:05         
  206    314 Jonas Eklund             Vallentuna-Össeby 1         13:31:21  3:59:15         
  207    278 Magnus Johansson         OK Hällen 2                 13:31:56  3:59:50         
  208    302 Anders Fries             Umeå/Robertsf./Högåker 1    13:32:01  3:59:55         
  209    259 Johan Palmgren           Täby Ok 2                   13:32:04  3:59:58         
  210    199 Urs Bütikofer            Forsa OK 1                  13:38:00  4:05:54         
  211    334 Rasmus Persson           Falköpings AIK OK 1         13:44:15  4:12:09         
  212    183 Sebastian Mannfolk       Ulricehamns OK 2            13:44:44  4:12:38         
  213    328 Dan Winnberg             IK Trenne/OK Nackhe 1       13:45:03  4:12:57         
  214    229 Staffan Kjellman         OK Ravinen 3                13:47:06  4:14:59         
  215    194 Niklas Kåvius            Sundbybergs IK 1            13:48:58  4:16:52         
  216    271 Tobias Pettersson        Ankarsrum/Gamleby/Västervik 13:49:19  4:17:13         
  217    100 Magnus Nordström         Kils OK/Västvärmland 1      13:50:38  4:18:32         
  218    268 Björn Lovang             IFK Lidingö SOK 4           13:51:00  4:18:54         
  219    166 Andreas Mathisen         Västerås SOK 3              13:52:12  4:20:06         
  220    193 Sjur Huseby              BSI Orientering 1           13:54:19  4:22:13         
  221    237 Björn Lövhammar          IFK Göteborg 3              13:54:22  4:22:16         
  222    189 Fredrik Lind             Säterbygdens OK 1           13:54:32  4:22:26         
  223    330 Truls Kvaase             Bækkelaget SK 2             13:55:37  4:23:31         
  224    343 Mattias Rennel           Jüriöö 1                    14:01:02  4:28:55         
  225    182 Fatidinov Dmitriy        Kuzmolovo 110% 1            14:02:04  4:29:58         
  226    324 Gunnar Veastad           Lillehammer OK 1            14:08:11  4:36:05         
  227    317 Morten Dåsnes            Ringerike o-lag 1           14:11:43  4:39:37         
  228    249 Ola Lindström            Sundsvalls OK 2             14:11:47  4:39:41         
  229    257 Joakim Önnemar           Söderhamns OK 1             14:14:34  4:42:28         
  230    297 Love Lindström           Attunda OK 2                14:18:13  4:46:07         
  231    162 Nicklas Jacobsson        SOL Tranås 1                14:29:50  4:57:44         
  232    227 Rauli Helkkula           Turun Metsänkävijät 3       14:30:05  4:57:59         
  233    232 Lars-Åke Sand            Västerbergslagen 1          14:34:51  5:02:45         

---  Ej godkända lag ---

          30 Sergey Detkov            OK Tisaren 1                     Dsq      Dsq
          86 Audun H Weltzien         IL Tyrving 1                10:40:52      Dsq
         107 Tobias Trofast           Tjällmo-Godegård 1               Dsq      Dsq
         110 Halvor Eid Nielsen       Nydalens Skiklub 2          12:39:48      Dsq
         141 Johan Nyman              Hjobyg./Hagen/Tibro 1       13:17:06      Dsq
         163 William Hawkins          Cambridge Sports 1          13:21:38      Dsq
         178 Leif Størmer             Fossum IF 1                      Dsq      Dsq
         204 Peder Peders             Kristiansand OK 3                Dns      Dns
         208 Christoph Rathgeb        IL Tyrving 2                     Dsq      Dsq
         209 Stian Bergersen          NTNUI 3                     12:26:36      Dsq
         245 Willy Gahlin             Härnösands OK 1                  Dsq      Dsq
         250 Christoffer Johansson    OK Måsen 1                  13:34:09      Dsq
         262 Andreas Muri             Trøsken/Sarpsborg 1         13:26:48      Dsq
         283 Rasmus Elmelid           Skåneslättens OL 1               Dsq      Dsq
         322 Pelle Lindgren           IK Hakarpspojkarna 4             Dsq      Dsq
          75 Per Harald Havner Johan  Østmarka OK 1               10:51:58      Dsq
         142 Joel Englund             Nyköpings OK 2                   Dsq      Dsq
         236 Jan Gleven               Järla IF OK 3               13:24:59      Dsq
         254 Lars Hjulström           IFK Enskede 1               12:45:03      Dsq
         269 Alistair Landels         Stora Tuna OK 3                  Dsq      Dsq
         316 Per Matsson              IF Thor 2                        Dsq      Dsq
         169 Robert Pedersen          Järfälla OK 2               13:32:00      Dsq
         231 Jan-Erik Thelin          Lidköpings VSK 1                 Dsq      Dsq
         239 Jesse Darling            LiTHe Vilse 1                    Dsq      Dsq
         251 Henrik Svensson          OK Vilse - 87 1             12:46:03      Dsq
         264 Jan Hansson              Kungälv/Stenungs./Sjövalla  13:48:55      Dsq
         289 Donatas Mickus           Söders SOL-Tyresö 2         12:09:39      Dsq
           3 Thierry Gueorgiou        Kalevan Rasti 1                  Dsq      Dsq
          22 Erik Sagvolden           Göteborg-Majorna 1           9:56:12      Dsq
         167 Markku Helle             Saarijärven Pullistus 1     13:02:23      Dsq
         256 Kasper Hjorteberg        FarumTisvilde SpringCup 3        Dsq      Dsq
         286 Bengt-Arne Franksson     Eskilstuna OL 1                  Dsq      Dsq
         114 Håvard Tveite            Ås-UMB Orientering 1        11:26:40      Dsq
         143 Arto Puro-Aho            Ylistaron Kilpa-Veljet 1    12:20:35      Dsq
         305 Tommy Batz               Skarpnäcks OL 1             12:47:13      Dsq
         134 Øyvind Drage             Kongsberg O-lag 1           12:11:45      Dsq
         135 Peter Lekberg            Sävedalens AIK 2            12:36:12      Dsq
         205 Vasily Leksin            Mäntsälän Urheilijat 1      11:49:41      Dsq
         213 Sigmund Ø. Størset       NTNUI 7                          Dsq      Dsq
         241 Ilia Slepov              Soik Hellas 2                    Dsq      Dsq
         164 Tarpani Putanen          Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 R Bundgaard              Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Sune Nordberg            OK Enen/Tierps SOK 1             Dsq      Dsq
         266 Juuso Jäppilä            Akilles OK 1                     Dsq      Dsq
         309 Viktor Lindberg          OK Roslagen 2               13:57:57      Dsq
         149 Juho Koskinen            Hämeenlinnan Suunnist. 2    13:44:57      Dsq
         198 Nicklas Eckhoff          Helsingborgs SOK 1          12:08:45      Dsq
         202 Daniel Torén             Tumba-Mälarhöjden 3              Dsq      Dsq
         313 Johan Näsholm            Ärla IF 2                        Dsq      Dsq
          68 Giacomo Seidenari        IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Kjell Holm               Dalaportens OL 2                 Dsq      Dsq
         215  N.N.                    NTNUI 9                          Dsq      Dsq
         325 Torbjörn Sköldefors      Svaide Roma SOK 1                Dsq      Dsq
         339 Valto Laiho              Iitin Pyrintö 1             14:02:41      Dsq
          36 Johan Nordström          OK Ravinen 1                     Dsq      Dsq
         115 Mike Hayfield            Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Jan-Ove Bråthen          Østmarka OK 2                    Dsq      Dsq
         184 Simon Jörgensen          Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Helge Stenerud           OTO/Sandefjord 1                 Dsq      Dsq
         329 Ville Kokkila            Espoon Suunta 1             12:47:15      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.