10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (334/347) sträcka 10 - Radio 5 (2008-04-27 13:37:42)

    1     21 Daniel Hubmann           Kristiansand OK 1            9:16:40     0:00         
    2      1 Emil Wingstedt           Halden Skiklubb 1            9:16:41     0:01         
    3      4 Michal Smola             Södertälje-Nykvarn 1         9:16:43     0:02         
    4      7 Matthias Merz            Rajamäen Rykmentti 1         9:29:10    12:30         
    5     25 Scott Fraser             Turun Metsänkävijät 1        9:29:13    12:33         
    6     18 Adam Kovacs              OK PAN-Kristianstad 1        9:29:17    12:37         
    7     12 Darius Sadeckas          IFK Moras OK 1               9:29:21    12:41         
    8      5 Jan Troeng               OK Linné 1                   9:30:18    13:38         
    9     11 Emil Lauri               IFK Lidingö SOK 1            9:31:21    14:41         
   10      8 Tero Föhr                Vehkalahden Veikot 1         9:32:44    16:04         
   11      9 Andreas Jansson          IK Hakarpspojkarna 1         9:32:47    16:07         
   12     17 Henrik Löfås             Stora Tuna OK 1              9:32:49    16:09         
   13     32 Michael Mamleev          OK Orion 1                   9:32:51    16:11         
   14      6 Max Davidov              Angelniemen Ankkuri 1        9:32:54    16:14         
   15      2 Jonne Lakanen            Vaajakosken Terä 1           9:33:08    16:28         
   16     28 Niclas Jonasson          Leksands OK 1                9:33:34    16:54         
   17     16 Denis Grisham            Tampereen Pyrintö 1          9:34:24    17:44         
   18     23 David Andersson          Malungs OK 1                 9:39:37    22:56         
   19     14 Francois Gonon           Paimion Rasti 1              9:39:52    23:12         
   20     29 Roman Ryapolov           LYNX 1                       9:39:53    23:13         
   21     80 Erkki Aadli              Ikaalisten NV 1              9:40:17    23:36         
   22     19 Oleksandr Starov         OK Denseln 1                 9:40:22    23:42         
   23     46 Tomas Dlabaja            Söders SOL-Tyresö 1          9:49:07    32:27         
   24     20 Petteri Muukkonen        MS Parma 1                   9:50:38    33:58         
   25     15 Valentin Novikov         DELTA 1                      9:53:28    36:48         
   26     13 Mikkel Lund              Bækkelaget SK 1              9:56:39    39:59         
   27     10 Mats Haldin              IFK Göteborg 1               9:58:33    41:53         
   28     37 Andrei Hramov            Hiisirasti 1                10:04:27    47:47         
   29     24 Evgeny Fadeev            Rasti-Kurikka 1             10:06:34    49:53         
   30     79 Ewan Mc Carthy           Turun Metsänkävijät 2       10:10:55    54:15         
   31     27 Jan Palas                Rehns BK 1                  10:10:56    54:16         
   32     56 Sverre Waaler Kaas       Nydalens Skiklub 1          10:10:58    54:17         
   33     35 Troels Nielsen           OK Pan Århus 1              10:11:00    54:20         
   34     31 Nisse Björke             Järla IF OK 1               10:11:04    54:24         
   35     38 Magnus Jansson           OK Hällen 1                 10:11:06    54:25         
   36     58 Peter Westerberg         Vänersborgs SK 1            10:11:08    54:28         
   37     44 Jörgen Wickholm          IF Sibbo-Vargarna 1         10:13:03    56:23         
   38     59 William Lind             Sävedalens AIK 1            10:15:01    58:21         
   39     64 Mikko Reitti             OK Orient 1                 10:17:02  1:00:22         
   40     39 Jonathan Rosendahl       Västerås SOK 1              10:17:05  1:00:24         
   41     67 Lars Skjeset             NTNUI 1                     10:18:49  1:02:08         
   42     82 Per Sjögren              KFUM Örebro OK 1            10:18:51  1:02:10         
   43     33 Erik Öhlund              Ulricehamns OK 1            10:20:20  1:03:39         
   44     34 Crister Nygren           Norbergs OK 1               10:24:06  1:07:26         
   45    101 Petr Losman              Södertälje-Nykvarn 2        10:24:08  1:07:28         
   46     48 Gernot Kerschbaumer      Helsingin Suunnist. 1       10:24:12  1:07:32         
   47    103 Albert Mollén            OK Denseln 2                10:24:17  1:07:37         
   48     85 Beat Zimmermann          Tullinge SK 1               10:25:15  1:08:35         
   49     26 Mikko Patana             Lapuan Virkiä 1             10:25:18  1:08:38         
   50     42 Yevhen Kandybey          FarumTisvilde SpringCup 1   10:26:06  1:09:26         
   51    340 Oscar Vångell            Linköpings OK 1             10:26:11  1:09:31         
   52     65 Ulf Hallmén              Hagaby GoIF 1               10:26:12  1:09:32         
   53     72 Marius Røed Hanssen      Fredrikstads SK 1           10:26:14  1:09:34         
   54     87 Thomas Åberg             Gävle OK 1                  10:30:24  1:13:44         
   55    203 Christian Bobach         Kristiansand OK 2           10:31:24  1:14:44         
   56    130 Mathias Bjugan           Wing OK 1                   10:31:28  1:14:48         
   57     52 Henrik Väisänen          Anttolan Urheilijat 1       10:31:34  1:14:54         
   58     40 Liutauras Bilevicius     OK Linné 2                  10:32:40  1:16:00         
   59    123 Torben Wendler           Halden Skiklubb 2           10:33:03  1:16:23         
   60     66 Jussi Tokola             MS Parma 2                  10:33:10  1:16:29         
   61     84 Rickard Ekman            OK Roslagen 1               10:35:49  1:19:09         
   62     61 Erik Lind                IFK Umeå 1                  10:36:13  1:19:33         
   63     51 Juho Rajaniemi           Turun Suunnistajat 1        10:36:52  1:20:12         
   64     47 Panu Teittinen           Kangasala SK 1              10:39:43  1:23:03         
   65     63 Jonas Lindholm           IK Hakarpspojkarna 2        10:41:47  1:25:07         
   66     78 Johann Tinchant          Nyköpings OK 1              10:45:04  1:28:24         
   67     70 Tobias Killmann          OK Tyr 1                    10:45:06  1:28:26         
   68    108 Ondrej Pijak             OK PAN-Kristianstad 2       10:45:16  1:28:36         
   69    105 Vytautas Beliunas        Soik Hellas 1               10:45:17  1:28:37         
   70     77 Marius Vegheim           Raumar O-lag 1              10:45:19  1:28:39         
   71     97 Hector Haines            Göteborg-Majorna 2          10:45:22  1:28:42         
   72    307 Hallvard Moian Nydal     Lillomarka O-lag 1          10:45:23  1:28:43         
   73     57 Patrik Lind              Ärla IF 1                   10:45:24  1:28:44         
   74    112 Aleksander Bernaciak     Nybro OK 1                  10:45:26  1:28:46         
   75     49 Juri Kirjanov            Hämeenlinnan Suunnist. 1    10:45:28  1:28:48         
   76     45 Jere Ahonen              Jämsän Retki-Veikot 1       10:45:29  1:28:49         
   77     69 Andras Szabo             Rajamäen Rykmentti 2        10:45:30  1:28:50         
   78     91 Peeter Pihl              IF Femman 1                 10:45:36  1:28:55         
   79     53 Gatis Caics              DELTA 2                     10:45:39  1:28:59         
   80    168 Björn Andersson          Bredaryds SOK 1             10:45:46  1:29:06         
   81     60 Gunnar Elveljung         IFK Göteborg 2              10:45:50  1:29:10         
   82    122 Yury Masnyy              Arboga OK 1                 10:47:23  1:30:43         
   83     81 Lars Håkan Sandvik       Täby Ok 1                   10:47:47  1:31:07         
   84     89 Jonas Merz               OK Tisaren 2                10:50:17  1:33:37         
   85    120 Magnus Ullman            OK Alehof 1                 10:50:23  1:33:43         
   86     90 Anders Einum             NTNUI 2                     10:52:06  1:35:26         
   87    127 Bjarte Ims               Løten o-lag 1               10:52:52  1:36:12         
   88     73 Mårten Waldenfjord       Järfälla OK 1               10:52:53  1:36:13         
   89     71 Leonid Nikiforenco       Joutsenon Kullervo 1        10:52:54  1:36:14         
   90    181 Timo Reiman              Vaajakosken Terä 2          10:52:56  1:36:16         
   91     43 Antti-Ville Korhonen     Kalevan Rasti 2             10:56:43  1:40:03         
   92    341 Erik Johansson           Linköpings OK 2             10:56:46  1:40:06         
   93    121 Beat Haubmann            OK Rodhen 1                 10:56:47  1:40:07         
   94    111 Rikard Imark             Tullinge SK 2               10:59:34  1:42:53         
   95     74 Johan Hamelius           Stora Tuna OK 2             10:59:58  1:43:18         
   96    299 Niklas Andersson         OK Kolmården 1              11:00:01  1:43:20         
   97     88 Martin Janata            Tumba-Mälarhöjden 1         11:00:32  1:43:52         
   98     41 Olle Winroth             FK Friskus-Varberg 1        11:00:39  1:43:59         
   99    310 Jon Andersson            OK Orion 2                  11:08:20  1:51:40         
  100    287 Niklas Sjögren           Jönköpings OK 1             11:08:21  1:51:41         
  101     83 Pekka Varis              Pellon Ponsi 1              11:08:23  1:51:43         
  102    158 Elis Bengtsson           Malungs OK 2                11:08:26  1:51:46         
  103     76 Jonas Bäckström          Sundsvalls OK 1             11:13:32  1:56:52         
  104    200 Stefan Boremyr           Domnarvet/Kvarnsv. 1        11:17:21  2:00:40         
  105     96 Alar Assor               Dalaportens OL 1            11:17:23  2:00:43         
  106    311 Johan Andreasson         Växjö OK 1                  11:17:34  2:00:54         
  107    137 Antonio Serini           IFK Lidingö SOK 3           11:22:34  2:05:54         
  108    113 Per Markus Jönsson       Kalmar OK 1                 11:22:36  2:05:56         
  109    272 Mikael Andersson         IK Gandvik 1                11:22:38  2:05:58         
  110     95 Carl Wiking              OK Kåre 1                   11:22:39  2:05:59         
  111    109 Fredrik Elwinger         IF Thor 1                   11:26:51  2:10:11         
  112    175 Mathias Häggblom         OK Klyftamo 1               11:26:57  2:10:17         
  113    133 David Ruedlinger         Leksands OK 2               11:31:13  2:14:33         
  114    106 Eero Piironen            Lappeen Riento 1            11:31:16  2:14:36         
  115    197 Jacek Morawski           Rehns BK/Alfta-Ösa 1        11:32:51  2:16:11         
  116    347 Jaagup Truusalu          OK Triangeln 1              11:33:08  2:16:28         
  117     62 Simon Jörgenssen         Ronneby OK 1                11:33:17  2:16:37         
  118    124 Biel Rafols              Paimion Rasti 2             11:33:37  2:16:57         
  119     50 Antonio Franco           FarumTisvilde SpringCup 2   11:33:40  2:17:00         
  120    146 Erik Johansson           OK Tranan 1                 11:33:43  2:17:03         
  121    186 Henrik Pilvinge          Skogslöparna 1              11:33:48  2:17:08         
  122    148 Andreas Ferm             FK Göingarna 1              11:33:50  2:17:10         
  123    248 Mikko Virta              Maarian Mahti 1             11:33:57  2:17:17         
  124    104 Andreas Holmqvist        Hestra IF 1                 11:33:58  2:17:18         
  125    304 Björn Wistrand           OK Tor 1                    11:35:53  2:19:13         
  126     55 Olof Nilsson             OK Skogsfalken 1            11:37:54  2:21:14         
  127    192 Lauri Kleemola           LYNX 2                      11:39:01  2:22:20         
  128    129 Anders Eriksson          IFK Moras OK 2              11:39:03  2:22:23         
  129    102 Aleksi Lahti             Valkeakosken Haka 1         11:39:06  2:22:26         
  130    243 Jonn Boman               Gotlands Bro/Visborg 1      11:39:12  2:22:32         
  131    160 Adam Andreasson          Vänersborgs SK 2            11:40:56  2:24:16         
  132    207 Henri Jääskeläinen       Siilin Rasti 1              11:43:21  2:26:41         
  133    235 David Healy              Järla IF OK 2               11:43:45  2:27:05         
  134     92 Timo Hongell             Kokkolan Suunnist. 1        11:47:10  2:30:30         
  135    116 Björn Carlsson           OK Roxen 1                  11:47:33  2:30:53         
  136     98 Jarkko Keinänen          Rastivarsat 1               11:47:39  2:30:59         
  137    151 Martin Hansen            OK Pan Århus 2              11:52:09  2:35:29         
  138     54 Markku Virtala           Pargas IF 1                 11:53:43  2:37:03         
  139     94 Mika Rantanen            Tampereen Pyrintö 2         11:53:48  2:37:08         
  140    228 Richard Nordberg         OK Ravinen 2                11:55:14  2:38:34         
  141    128 Janne Nieminen           Hyvinkään Rasti 1           11:55:19  2:38:39         
  142    267 Peter Haglund            Haninge SOK 1               11:55:26  2:38:46         
  143    165 Jo Severin Matberg       Frol IL 1                   11:55:36  2:38:55         
  144    225 Leif Ena                 IF Brahe/Malax IF 1         11:59:57  2:43:17         
  145    222 Stefan Peterson          Hagaby GoIF 2               12:00:02  2:43:22         
  146    118 Piotr Paszynski          Polish Junior Team 1        12:00:06  2:43:26         
  147     93 Lauri Vuorinen           Vehkalahden Veikot 2        12:00:06  2:43:26         
  148    190 Jan Hollbeck             Bromma-Vällingby 1          12:00:07  2:43:27         
  149    185 Peter Bergstrand         Motala AIF-OL 1             12:00:09  2:43:29         
  150    344 Tomas Albinsson          OK Hammaren 1               12:01:53  2:45:12         
  151    188 Urban André              Hammarby IF OF 1            12:05:11  2:48:31         
  152    296 Fredrik Stenebo          Attunda OK 1                12:06:38  2:49:58         
  153     99 Mikael Axelsson          OK Skogshjortarna 1         12:06:40  2:50:00         
  154    300 Mattias Eriksson         Lunds OK 1                  12:06:46  2:50:06         
  155    285 Jesper Hansson           OK Södertörn 1              12:07:07  2:50:26         
  156    144 Janis Peilans            OK Klemmingen 1             12:08:30  2:51:50         
  157    318 Jonas Holst              Istrums SK 1                12:08:35  2:51:55         
  158    293 Jacob Johansson          Falkenbergs OK 1            12:11:54  2:55:14         
  159    147 Emil Ljungdahl           Hjärnarps GH OL 1           12:12:07  2:55:27         
  160    125 Johan Antonsson          OK Löftan 1                 12:16:21  2:59:40         
  161    321 Bo Granstedt             IK Hakarpspojkarna 3        12:16:57  3:00:17         
  162    126 Hans Näslund             Västerås SOK 2              12:17:07  3:00:27         
  163    281 Johan Lidström           OK Landehof 1               12:17:30  3:00:50         
  164    230 Fredrik Gustavsson       Strängnäs-Malmby 1          12:18:11  3:01:31         
  165    238 Magnus Gadefors          Väsby OK 1                  12:18:15  3:01:35         
  166    338 Stian Jelstad            Modum 1                     12:18:23  3:01:43         
  167    138 Mats-Erik Malmberg       Eksjö SOK 1                 12:19:22  3:02:42         
  168    153 Jonas Eriksson           Rånäs OK 1                  12:19:32  3:02:52         
  169    201 Jiri Mrazek              Tumba-Mälarhöjden 2         12:22:37  3:05:57         
  170    132 Stefan Aläng             KFUM Örebro OK 2            12:24:58  3:08:17         
  171    277 Emil Unaas               Indre Östfold OK 1          12:25:03  3:08:23         
  172    276 Per-Anders Bergman       OK Tyr 2                    12:25:10  3:08:30         
  173    152 Mikus Zagata             OK Älvsjö Örby 1            12:25:58  3:09:18         
  174    191 Peter Sunden             Södertälje-Nykvarn 3        12:26:00  3:09:20         
  175    261 Kjartan Hauger           OSI Orientering 1           12:26:13  3:09:32         
  176    159 Anders H Johansson       Göteborg-Majorna 3          12:26:15  3:09:35         
  177    275 Erik Hedman              Östersunds OK 1             12:32:32  3:15:52         
  178    306 Mikael Nilsson           OK Kontinent 1              12:35:53  3:19:13         
  179    173 Erik Berggren            Tullinge SK 3               12:36:58  3:20:18         
  180    291 Erik Hansson             IK Ymer/Bredared 1          12:37:03  3:20:23         
  181    258 Jonathan Fröjdö          OK Botnia 1                 12:37:49  3:21:08         
  182    220 Walter Keller            OK Djerf 1                  12:37:53  3:21:13         
  183    145 Daniel Hansson           Uddevalla OK 1              12:37:55  3:21:15         
  184    280 Bjørn Håvard Evjen       Ås-UMB Orientering 2        12:37:56  3:21:16         
  185    312 Thomas Ljung             OK Kullingshof 1            12:38:40  3:22:00         
  186    323 Dag Ausen                Larvik/POL 1                12:42:24  3:25:44         
  187    140 Henrik Holmberg          Köping-Kolsva OK 1          12:42:26  3:25:46         
  188    260 Per Spik                 Leksands OK 3               12:44:38  3:27:58         
  189    326 Harry Hietanen           Gävle OK 2                  12:46:28  3:29:48         
  190    295 Arvid Pettersson         Tjällmo-Godegård 2          12:46:37  3:29:57         
  191    319 Björn Mårtensson         OK Skogsstjärnan 1          12:49:12  3:32:32         
  192    333 Matti Valta              Veikon Pamaus 1             12:51:04  3:34:24         
  193    221 Pasi Lehtönen            Hauhon Sisu 1               12:52:12  3:35:32         
  194    240 Per Svensson             Markbygdens OK 1            12:56:17  3:39:37         
  195    136 David Pettersson         Snättringe SK 1             12:56:25  3:39:45         
  196    150 Ilkka Juutilainen        Keravan Urheilijat 1        12:56:36  3:39:56         
  197    337 Håkon Gedde Dahl         Konnerud I.L. 1             12:56:38  3:39:58         
  198    253 Veli-Petteri Nieminen    Rastikarhut 1               12:56:39  3:39:59         
  199    332 Tony Zetterström         Målilla/Björkfors/Hultsfred 12:57:44  3:41:04         
  200    342 Joakim Tosteberg         Linköpings OK 3             12:57:46  3:41:06         
  201    244 Johan Jonsson            OK Tisaren 3                12:57:52  3:41:12         
  202    252 Tobias Svensson          OK Österåker 1              13:02:09  3:45:29         
  203    263 Mikael Lindnord          OK Nolaskogsarna 1          13:02:11  3:45:31         
  204    278 Magnus Johansson         OK Hällen 2                 13:03:05  3:46:25         
  205    199 Urs Bütikofer            Forsa OK 1                  13:03:06  3:46:26         
  206    117 Erik Kropf               Gustavsbergs OK 1           13:08:11  3:51:31         
  207    139 Tomi Kääriäinen          Pihkaniskat 1               13:09:06  3:52:26         
  208    302 Anders Fries             Umeå/Robertsf./Högåker 1    13:09:39  3:52:58         
  209    314 Jonas Eklund             Vallentuna-Össeby 1         13:09:43  3:53:03         
  210    259 Johan Palmgren           Täby Ok 2                   13:09:52  3:53:12         
  211    268 Björn Lovang             IFK Lidingö SOK 4           13:12:02  3:55:22         
  212    328 Dan Winnberg             IK Trenne/OK Nackhe 1       13:18:09  4:01:29         
  213    334 Rasmus Persson           Falköpings AIK OK 1         13:18:25  4:01:45         
  214    183 Sebastian Mannfolk       Ulricehamns OK 2            13:18:26  4:01:46         
  215    194 Niklas Kåvius            Sundbybergs IK 1            13:19:45  4:03:05         
  216    271 Tobias Pettersson        Ankarsrum/Gamleby/Västervik 13:19:50  4:03:10         
  217    229 Staffan Kjellman         OK Ravinen 3                13:24:56  4:08:15         
  218    166 Andreas Mathisen         Västerås SOK 3              13:27:53  4:11:13         
  219    193 Sjur Huseby              BSI Orientering 1           13:28:12  4:11:32         
  220    100 Magnus Nordström         Kils OK/Västvärmland 1      13:29:13  4:12:33         
  221    330 Truls Kvaase             Bækkelaget SK 2             13:29:53  4:13:13         
  222    189 Fredrik Lind             Säterbygdens OK 1           13:29:57  4:13:17         
  223    237 Björn Lövhammar          IFK Göteborg 3              13:30:06  4:13:25         
  224    343 Mattias Rennel           Jüriöö 1                    13:39:16  4:22:36         
  225    182 Fatidinov Dmitriy        Kuzmolovo 110% 1            13:39:23  4:22:43         
  226    324 Gunnar Veastad           Lillehammer OK 1            13:39:32  4:22:52         
  227    297 Love Lindström           Attunda OK 2                13:44:39  4:27:59         
  228    317 Morten Dåsnes            Ringerike o-lag 1           13:47:23  4:30:43         
  229    249 Ola Lindström            Sundsvalls OK 2             13:47:27  4:30:47         
  230    257 Joakim Önnemar           Söderhamns OK 1             13:47:33  4:30:53         
  231    162 Nicklas Jacobsson        SOL Tranås 1                13:59:32  4:42:52         
  232    232 Lars-Åke Sand            Västerbergslagen 1          13:59:47  4:43:07         
  233    227 Rauli Helkkula           Turun Metsänkävijät 3       14:05:00  4:48:20         

---  Ej godkända lag ---

          30 Sergey Detkov            OK Tisaren 1                10:15:02      Dsq
          86 Audun H Weltzien         IL Tyrving 1                10:25:08      Dsq
         107 Tobias Trofast           Tjällmo-Godegård 1          11:09:09      Dsq
         110 Halvor Eid Nielsen       Nydalens Skiklub 2          12:18:08      Dsq
         141 Johan Nyman              Hjobyg./Hagen/Tibro 1       12:42:53      Dsq
         163 William Hawkins          Cambridge Sports 1          13:03:20      Dsq
         178 Leif Størmer             Fossum IF 1                 12:22:40      Dsq
         204 Peder Peders             Kristiansand OK 3                Dns      Dns
         208 Christoph Rathgeb        IL Tyrving 2                12:42:33      Dsq
         209 Stian Bergersen          NTNUI 3                     12:06:39      Dsq
         245 Willy Gahlin             Härnösands OK 1                  Dsq      Dsq
         250 Christoffer Johansson    OK Måsen 1                       Dsq      Dsq
         262 Andreas Muri             Trøsken/Sarpsborg 1         12:43:33      Dsq
         283 Rasmus Elmelid           Skåneslättens OL 1               Dsq      Dsq
         322 Pelle Lindgren           IK Hakarpspojkarna 4             Dsq      Dsq
          75 Per Harald Havner Johan  Østmarka OK 1               10:31:31      Dsq
         142 Joel Englund             Nyköpings OK 2                   Dsq      Dsq
         236 Jan Gleven               Järla IF OK 3               12:57:39      Dsq
         254 Lars Hjulström           IFK Enskede 1               12:22:26      Dsq
         269 Alistair Landels         Stora Tuna OK 3                  Dsq      Dsq
         316 Per Matsson              IF Thor 2                        Dsq      Dsq
         169 Robert Pedersen          Järfälla OK 2               13:09:25      Dsq
         231 Jan-Erik Thelin          Lidköpings VSK 1                 Dsq      Dsq
         239 Jesse Darling            LiTHe Vilse 1                    Dsq      Dsq
         251 Henrik Svensson          OK Vilse - 87 1             12:24:49      Dsq
         264 Jan Hansson              Kungälv/Stenungs./Sjövalla  13:26:02      Dsq
         289 Donatas Mickus           Söders SOL-Tyresö 2         11:47:05      Dsq
           3 Thierry Gueorgiou        Kalevan Rasti 1                  Dsq      Dsq
          22 Erik Sagvolden           Göteborg-Majorna 1           9:40:17      Dsq
         167 Markku Helle             Saarijärven Pullistus 1     12:39:01      Dsq
         256 Kasper Hjorteberg        FarumTisvilde SpringCup 3        Dsq      Dsq
         286 Bengt-Arne Franksson     Eskilstuna OL 1                  Dsq      Dsq
         114 Håvard Tveite            Ås-UMB Orientering 1        11:08:19      Dsq
         143 Arto Puro-Aho            Ylistaron Kilpa-Veljet 1    12:00:05      Dsq
         305 Tommy Batz               Skarpnäcks OL 1             12:24:54      Dsq
         134 Øyvind Drage             Kongsberg O-lag 1           11:47:36      Dsq
         135 Peter Lekberg            Sävedalens AIK 2            12:12:10      Dsq
         205 Vasily Leksin            Mäntsälän Urheilijat 1      11:30:16      Dsq
         213 Sigmund Ø. Størset       NTNUI 7                          Dsq      Dsq
         241 Ilia Slepov              Soik Hellas 2                    Dsq      Dsq
         164 Tarpani Putanen          Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 R Bundgaard              Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Sune Nordberg            OK Enen/Tierps SOK 1        13:59:42      Dsq
         266 Juuso Jäppilä            Akilles OK 1                     Dsq      Dsq
         309 Viktor Lindberg          OK Roslagen 2               13:29:48      Dsq
         149 Juho Koskinen            Hämeenlinnan Suunnist. 2    13:18:16      Dsq
         198 Nicklas Eckhoff          Helsingborgs SOK 1               Dsq      Dsq
         202 Daniel Torén             Tumba-Mälarhöjden 3              Dsq      Dsq
         313 Johan Näsholm            Ärla IF 2                        Dsq      Dsq
          68 Giacomo Seidenari        IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Kjell Holm               Dalaportens OL 2                 Dsq      Dsq
         215  N.N.                    NTNUI 9                          Dsq      Dsq
         325 Torbjörn Sköldefors      Svaide Roma SOK 1                Dsq      Dsq
         339 Valto Laiho              Iitin Pyrintö 1             13:36:25      Dsq
          36 Johan Nordström          OK Ravinen 1                     Dsq      Dsq
         115 Mike Hayfield            Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Jan-Ove Bråthen          Østmarka OK 2                    Dsq      Dsq
         184 Simon Jörgensen          Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Helge Stenerud           OTO/Sandefjord 1                 Dsq      Dsq
         329 Ville Kokkila            Espoon Suunta 1             12:26:03      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.