10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (333/347) sträcka 10 - Radio 4 (2008-04-27 13:37:42)

    1      1 Emil Wingstedt           Halden Skiklubb 1            9:33:03     0:00         
    2      4 Michal Smola             Södertälje-Nykvarn 1         9:33:05     0:01         
    3     21 Daniel Hubmann           Kristiansand OK 1            9:33:05     0:02         
    4      7 Matthias Merz            Rajamäen Rykmentti 1         9:45:23    12:19         
    5     25 Scott Fraser             Turun Metsänkävijät 1        9:45:32    12:29         
    6     18 Adam Kovacs              OK PAN-Kristianstad 1        9:45:53    12:49         
    7     12 Darius Sadeckas          IFK Moras OK 1               9:46:02    12:59         
    8     32 Michael Mamleev          OK Orion 1                   9:49:55    16:51         
    9      6 Max Davidov              Angelniemen Ankkuri 1        9:49:58    16:54         
   10     17 Henrik Löfås             Stora Tuna OK 1              9:49:59    16:55         
   11      8 Tero Föhr                Vehkalahden Veikot 1         9:50:05    17:01         
   12      9 Andreas Jansson          IK Hakarpspojkarna 1         9:50:05    17:02         
   13     11 Emil Lauri               IFK Lidingö SOK 1            9:50:13    17:09         
   14      2 Jonne Lakanen            Vaajakosken Terä 1           9:50:58    17:55         
   15      5 Jan Troeng               OK Linné 1                   9:52:03    18:59         
   16     46 Tomas Dlabaja            Söders SOL-Tyresö 1         10:06:29    33:25         
   17     20 Petteri Muukkonen        MS Parma 1                  10:08:39    35:35         
   18     15 Valentin Novikov         DELTA 1                     10:09:46    36:43         
   19     13 Mikkel Lund              Bækkelaget SK 1             10:15:50    42:46         
   20     10 Mats Haldin              IFK Göteborg 1              10:16:14    43:10         
   21     37 Andrei Hramov            Hiisirasti 1                10:22:03    49:00         
   22     24 Evgeny Fadeev            Rasti-Kurikka 1             10:23:57    50:54         
   23     35 Troels Nielsen           OK Pan Århus 1              10:29:16    56:12         
   24     79 Ewan Mc Carthy           Turun Metsänkävijät 2       10:29:20    56:17         
   25     27 Jan Palas                Rehns BK 1                  10:29:24    56:20         
   26     56 Sverre Waaler Kaas       Nydalens Skiklub 1          10:29:24    56:21         
   27     31 Nisse Björke             Järla IF OK 1               10:29:29    56:26         
   28     38 Magnus Jansson           OK Hällen 1                 10:29:48    56:45         
   29     58 Peter Westerberg         Vänersborgs SK 1            10:29:53    56:50         
   30     44 Jörgen Wickholm          IF Sibbo-Vargarna 1         10:30:49    57:46         
   31     59 William Lind             Sävedalens AIK 1            10:33:00    59:56         
   32     64 Mikko Reitti             OK Orient 1                 10:36:25  1:03:22         
   33     82 Per Sjögren              KFUM Örebro OK 1            10:37:25  1:04:21         
   34     67 Lars Skjeset             NTNUI 1                     10:37:27  1:04:23         
   35     39 Jonathan Rosendahl       Västerås SOK 1              10:39:13  1:06:09         
   36     33 Erik Öhlund              Ulricehamns OK 1            10:39:41  1:06:38         
   37     48 Gernot Kerschbaumer      Helsingin Suunnist. 1       10:40:54  1:07:51         
   38    101 Petr Losman              Södertälje-Nykvarn 2        10:41:07  1:08:03         
   39     34 Crister Nygren           Norbergs OK 1               10:41:36  1:08:33         
   40     42 Yevhen Kandybey          FarumTisvilde SpringCup 1   10:44:51  1:11:48         
   41    103 Albert Mollén            OK Denseln 2                10:44:54  1:11:50         
   42    340 Oscar Vångell            Linköpings OK 1             10:45:02  1:11:58         
   43     72 Marius Røed Hanssen      Fredrikstads SK 1           10:45:08  1:12:04         
   44     65 Ulf Hallmén              Hagaby GoIF 1               10:45:13  1:12:09         
   45    203 Christian Bobach         Kristiansand OK 2           10:48:26  1:15:23         
   46    130 Mathias Bjugan           Wing OK 1                   10:48:35  1:15:32         
   47     26 Mikko Patana             Lapuan Virkiä 1             10:49:10  1:16:06         
   48     85 Beat Zimmermann          Tullinge SK 1               10:50:04  1:17:00         
   49     40 Liutauras Bilevicius     OK Linné 2                  10:51:37  1:18:33         
   50     52 Henrik Väisänen          Anttolan Urheilijat 1       10:52:31  1:19:28         
   51     87 Thomas Åberg             Gävle OK 1                  10:53:38  1:20:35         
   52    123 Torben Wendler           Halden Skiklubb 2           10:54:22  1:21:19         
   53     66 Jussi Tokola             MS Parma 2                  10:55:18  1:22:15         
   54     84 Rickard Ekman            OK Roslagen 1               10:55:22  1:22:19         
   55     47 Panu Teittinen           Kangasala SK 1              10:59:07  1:26:03         
   56     61 Erik Lind                IFK Umeå 1                  10:59:16  1:26:12         
   57     51 Juho Rajaniemi           Turun Suunnistajat 1        11:00:28  1:27:25         
   58    112 Aleksander Bernaciak     Nybro OK 1                  11:02:55  1:29:52         
   59    105 Vytautas Beliunas        Soik Hellas 1               11:02:56  1:29:53         
   60     49 Juri Kirjanov            Hämeenlinnan Suunnist. 1    11:02:57  1:29:54         
   61    108 Ondrej Pijak             OK PAN-Kristianstad 2       11:02:57  1:29:54         
   62     97 Hector Haines            Göteborg-Majorna 2          11:03:01  1:29:57         
   63     70 Tobias Killmann          OK Tyr 1                    11:03:02  1:29:59         
   64     69 Andras Szabo             Rajamäen Rykmentti 2        11:03:03  1:29:59         
   65     91 Peeter Pihl              IF Femman 1                 11:03:14  1:30:10         
   66     57 Patrik Lind              Ärla IF 1                   11:03:17  1:30:14         
   67     77 Marius Vegheim           Raumar O-lag 1              11:03:18  1:30:15         
   68     78 Johann Tinchant          Nyköpings OK 1              11:03:19  1:30:16         
   69     45 Jere Ahonen              Jämsän Retki-Veikot 1       11:03:21  1:30:18         
   70     63 Jonas Lindholm           IK Hakarpspojkarna 2        11:03:49  1:30:46         
   71    307 Hallvard Moian Nydal     Lillomarka O-lag 1          11:03:52  1:30:49         
   72    168 Björn Andersson          Bredaryds SOK 1             11:04:21  1:31:17         
   73    122 Yury Masnyy              Arboga OK 1                 11:05:22  1:32:19         
   74     60 Gunnar Elveljung         IFK Göteborg 2              11:08:10  1:35:06         
   75     53 Gatis Caics              DELTA 2                     11:08:11  1:35:07         
   76     89 Jonas Merz               OK Tisaren 2                11:09:40  1:36:36         
   77     81 Lars Håkan Sandvik       Täby Ok 1                   11:11:02  1:37:58         
   78     90 Anders Einum             NTNUI 2                     11:11:18  1:38:14         
   79    127 Bjarte Ims               Løten o-lag 1               11:12:54  1:39:50         
   80     73 Mårten Waldenfjord       Järfälla OK 1               11:12:55  1:39:51         
   81    181 Timo Reiman              Vaajakosken Terä 2          11:13:00  1:39:57         
   82     71 Leonid Nikiforenco       Joutsenon Kullervo 1        11:13:07  1:40:03         
   83    120 Magnus Ullman            OK Alehof 1                 11:13:22  1:40:19         
   84    121 Beat Haubmann            OK Rodhen 1                 11:17:56  1:44:52         
   85    341 Erik Johansson           Linköpings OK 2             11:20:21  1:47:18         
   86    111 Rikard Imark             Tullinge SK 2               11:20:54  1:47:50         
   87     43 Antti-Ville Korhonen     Kalevan Rasti 2             11:21:10  1:48:07         
   88     88 Martin Janata            Tumba-Mälarhöjden 1         11:21:51  1:48:47         
   89     41 Olle Winroth             FK Friskus-Varberg 1        11:22:37  1:49:34         
   90    299 Niklas Andersson         OK Kolmården 1              11:23:01  1:49:58         
   91     74 Johan Hamelius           Stora Tuna OK 2             11:23:27  1:50:23         
   92    287 Niklas Sjögren           Jönköpings OK 1             11:27:51  1:54:48         
   93     83 Pekka Varis              Pellon Ponsi 1              11:27:53  1:54:50         
   94    158 Elis Bengtsson           Malungs OK 2                11:27:58  1:54:55         
   95    310 Jon Andersson            OK Orion 2                  11:31:04  1:58:00         
   96     76 Jonas Bäckström          Sundsvalls OK 1             11:33:57  2:00:54         
   97     96 Alar Assor               Dalaportens OL 1            11:39:01  2:05:57         
   98     95 Carl Wiking              OK Kåre 1                   11:43:33  2:10:30         
   99    311 Johan Andreasson         Växjö OK 1                  11:44:34  2:11:31         
  100    200 Stefan Boremyr           Domnarvet/Kvarnsv. 1        11:45:02  2:11:58         
  101    137 Antonio Serini           IFK Lidingö SOK 3           11:45:11  2:12:07         
  102    113 Per Markus Jönsson       Kalmar OK 1                 11:45:12  2:12:08         
  103    272 Mikael Andersson         IK Gandvik 1                11:45:13  2:12:10         
  104    175 Mathias Häggblom         OK Klyftamo 1               11:49:57  2:16:53         
  105    109 Fredrik Elwinger         IF Thor 1                   11:51:12  2:18:09         
  106    133 David Ruedlinger         Leksands OK 2               11:51:41  2:18:38         
  107    197 Jacek Morawski           Rehns BK/Alfta-Ösa 1        11:51:49  2:18:45         
  108    106 Eero Piironen            Lappeen Riento 1            11:51:50  2:18:47         
  109    347 Jaagup Truusalu          OK Triangeln 1              11:52:46  2:19:42         
  110    146 Erik Johansson           OK Tranan 1                 11:52:56  2:19:53         
  111    186 Henrik Pilvinge          Skogslöparna 1              11:52:59  2:19:55         
  112    124 Biel Rafols              Paimion Rasti 2             11:53:04  2:20:00         
  113    248 Mikko Virta              Maarian Mahti 1             11:53:05  2:20:01         
  114    148 Andreas Ferm             FK Göingarna 1              11:53:09  2:20:05         
  115     62 Simon Jörgenssen         Ronneby OK 1                11:53:17  2:20:14         
  116     50 Antonio Franco           FarumTisvilde SpringCup 2   11:55:36  2:22:33         
  117    104 Andreas Holmqvist        Hestra IF 1                 11:57:51  2:24:47         
  118    304 Björn Wistrand           OK Tor 1                    12:00:42  2:27:39         
  119     55 Olof Nilsson             OK Skogsfalken 1            12:02:00  2:28:56         
  120    192 Lauri Kleemola           LYNX 2                      12:02:25  2:29:22         
  121    129 Anders Eriksson          IFK Moras OK 2              12:02:34  2:29:31         
  122    207 Henri Jääskeläinen       Siilin Rasti 1              12:03:56  2:30:53         
  123    160 Adam Andreasson          Vänersborgs SK 2            12:04:09  2:31:06         
  124    102 Aleksi Lahti             Valkeakosken Haka 1         12:05:39  2:32:36         
  125     92 Timo Hongell             Kokkolan Suunnist. 1        12:07:34  2:34:31         
  126    235 David Healy              Järla IF OK 2               12:11:11  2:38:07         
  127    243 Jonn Boman               Gotlands Bro/Visborg 1      12:11:18  2:38:14         
  128    116 Björn Carlsson           OK Roxen 1                  12:13:05  2:40:01         
  129     54 Markku Virtala           Pargas IF 1                 12:15:27  2:42:23         
  130     98 Jarkko Keinänen          Rastivarsat 1               12:15:29  2:42:26         
  131     94 Mika Rantanen            Tampereen Pyrintö 2         12:15:58  2:42:55         
  132    151 Martin Hansen            OK Pan Århus 2              12:18:21  2:45:18         
  133    228 Richard Nordberg         OK Ravinen 2                12:18:50  2:45:47         
  134    267 Peter Haglund            Haninge SOK 1               12:20:31  2:47:27         
  135    128 Janne Nieminen           Hyvinkään Rasti 1           12:20:31  2:47:28         
  136    225 Leif Ena                 IF Brahe/Malax IF 1         12:21:37  2:48:33         
  137    118 Piotr Paszynski          Polish Junior Team 1        12:21:38  2:48:35         
  138    185 Peter Bergstrand         Motala AIF-OL 1             12:22:01  2:48:58         
  139    190 Jan Hollbeck             Bromma-Vällingby 1          12:22:21  2:49:18         
  140     93 Lauri Vuorinen           Vehkalahden Veikot 2        12:23:04  2:50:01         
  141    344 Tomas Albinsson          OK Hammaren 1               12:24:20  2:51:17         
  142    165 Jo Severin Matberg       Frol IL 1                   12:24:35  2:51:32         
  143    222 Stefan Peterson          Hagaby GoIF 2               12:24:52  2:51:49         
  144    188 Urban André              Hammarby IF OF 1            12:25:38  2:52:34         
  145    296 Fredrik Stenebo          Attunda OK 1                12:28:34  2:55:30         
  146     99 Mikael Axelsson          OK Skogshjortarna 1         12:28:37  2:55:34         
  147    144 Janis Peilans            OK Klemmingen 1             12:28:42  2:55:39         
  148    318 Jonas Holst              Istrums SK 1                12:28:47  2:55:43         
  149    300 Mattias Eriksson         Lunds OK 1                  12:30:18  2:57:14         
  150    147 Emil Ljungdahl           Hjärnarps GH OL 1           12:37:33  3:04:29         
  151    293 Jacob Johansson          Falkenbergs OK 1            12:38:34  3:05:31         
  152    230 Fredrik Gustavsson       Strängnäs-Malmby 1          12:38:38  3:05:35         
  153    238 Magnus Gadefors          Väsby OK 1                  12:38:41  3:05:38         
  154    321 Bo Granstedt             IK Hakarpspojkarna 3        12:38:55  3:05:52         
  155    126 Hans Näslund             Västerås SOK 2              12:39:32  3:06:28         
  156    138 Mats-Erik Malmberg       Eksjö SOK 1                 12:39:35  3:06:31         
  157    201 Jiri Mrazek              Tumba-Mälarhöjden 2         12:42:16  3:09:12         
  158    153 Jonas Eriksson           Rånäs OK 1                  12:43:05  3:10:02         
  159    125 Johan Antonsson          OK Löftan 1                 12:44:56  3:11:53         
  160    338 Stian Jelstad            Modum 1                     12:48:29  3:15:26         
  161    191 Peter Sunden             Södertälje-Nykvarn 3        12:48:30  3:15:27         
  162    132 Stefan Aläng             KFUM Örebro OK 2            12:48:43  3:15:40         
  163    276 Per-Anders Bergman       OK Tyr 2                    12:48:57  3:15:54         
  164    281 Johan Lidström           OK Landehof 1               12:49:37  3:16:33         
  165    277 Emil Unaas               Indre Östfold OK 1          12:50:14  3:17:11         
  166    152 Mikus Zagata             OK Älvsjö Örby 1            12:52:18  3:19:14         
  167    261 Kjartan Hauger           OSI Orientering 1           12:52:47  3:19:43         
  168    280 Bjørn Håvard Evjen       Ås-UMB Orientering 2        12:56:49  3:23:46         
  169    159 Anders H Johansson       Göteborg-Majorna 3          12:57:48  3:24:44         
  170    145 Daniel Hansson           Uddevalla OK 1              12:59:46  3:26:42         
  171    258 Jonathan Fröjdö          OK Botnia 1                 12:59:48  3:26:45         
  172    173 Erik Berggren            Tullinge SK 3               12:59:50  3:26:46         
  173    220 Walter Keller            OK Djerf 1                  12:59:53  3:26:49         
  174    291 Erik Hansson             IK Ymer/Bredared 1          13:00:35  3:27:32         
  175    285 Jesper Hansson           OK Södertörn 1              13:01:02  3:27:59         
  176    312 Thomas Ljung             OK Kullingshof 1            13:01:35  3:28:31         
  177    306 Mikael Nilsson           OK Kontinent 1              13:02:15  3:29:11         
  178    275 Erik Hedman              Östersunds OK 1             13:04:38  3:31:34         
  179    140 Henrik Holmberg          Köping-Kolsva OK 1          13:06:17  3:33:13         
  180    323 Dag Ausen                Larvik/POL 1                13:06:20  3:33:17         
  181    326 Harry Hietanen           Gävle OK 2                  13:07:07  3:34:04         
  182    260 Per Spik                 Leksands OK 3               13:07:54  3:34:51         
  183    319 Björn Mårtensson         OK Skogsstjärnan 1          13:12:15  3:39:12         
  184    221 Pasi Lehtönen            Hauhon Sisu 1               13:14:59  3:41:56         
  185    253 Veli-Petteri Nieminen    Rastikarhut 1               13:21:43  3:48:40         
  186    150 Ilkka Juutilainen        Keravan Urheilijat 1        13:21:45  3:48:41         
  187    337 Håkon Gedde Dahl         Konnerud I.L. 1             13:21:46  3:48:42         
  188    252 Tobias Svensson          OK Österåker 1              13:23:48  3:50:45         
  189    263 Mikael Lindnord          OK Nolaskogsarna 1          13:23:50  3:50:46         
  190    240 Per Svensson             Markbygdens OK 1            13:24:21  3:51:18         
  191    295 Arvid Pettersson         Tjällmo-Godegård 2          13:25:01  3:51:58         
  192    332 Tony Zetterström         Målilla/Björkfors/Hultsfred 13:26:30  3:53:26         
  193    244 Johan Jonsson            OK Tisaren 3                13:26:33  3:53:29         
  194    117 Erik Kropf               Gustavsbergs OK 1           13:28:18  3:55:14         
  195    333 Matti Valta              Veikon Pamaus 1             13:28:26  3:55:22         
  196    342 Joakim Tosteberg         Linköpings OK 3             13:29:01  3:55:57         
  197    136 David Pettersson         Snättringe SK 1             13:29:13  3:56:09         
  198    139 Tomi Kääriäinen          Pihkaniskat 1               13:32:23  3:59:19         
  199    314 Jonas Eklund             Vallentuna-Össeby 1         13:32:46  3:59:43         
  200    302 Anders Fries             Umeå/Robertsf./Högåker 1    13:33:28  4:00:25         
  201    278 Magnus Johansson         OK Hällen 2                 13:33:40  4:00:37         
  202    259 Johan Palmgren           Täby Ok 2                   13:33:41  4:00:38         
  203    199 Urs Bütikofer            Forsa OK 1                  13:39:48  4:06:44         
  204    334 Rasmus Persson           Falköpings AIK OK 1         13:45:42  4:12:39         
  205    183 Sebastian Mannfolk       Ulricehamns OK 2            13:46:45  4:13:42         
  206    328 Dan Winnberg             IK Trenne/OK Nackhe 1       13:46:49  4:13:45         
  207    229 Staffan Kjellman         OK Ravinen 3                13:48:47  4:15:44         
  208    194 Niklas Kåvius            Sundbybergs IK 1            13:50:28  4:17:24         
  209    271 Tobias Pettersson        Ankarsrum/Gamleby/Västervik 13:50:54  4:17:51         
  210    100 Magnus Nordström         Kils OK/Västvärmland 1      13:52:05  4:19:02         
  211    268 Björn Lovang             IFK Lidingö SOK 4           13:52:49  4:19:45         
  212    166 Andreas Mathisen         Västerås SOK 3              13:53:57  4:20:53         
  213    193 Sjur Huseby              BSI Orientering 1           13:55:55  4:22:51         
  214    237 Björn Lövhammar          IFK Göteborg 3              13:55:56  4:22:53         
  215    189 Fredrik Lind             Säterbygdens OK 1           13:56:07  4:23:03         
  216    330 Truls Kvaase             Bækkelaget SK 2             13:57:21  4:24:18         
  217    343 Mattias Rennel           Jüriöö 1                    14:02:27  4:29:24         
  218    182 Fatidinov Dmitriy        Kuzmolovo 110% 1            14:03:29  4:30:26         
  219    324 Gunnar Veastad           Lillehammer OK 1            14:10:07  4:37:03         
  220    317 Morten Dåsnes            Ringerike o-lag 1           14:13:22  4:40:18         
  221    249 Ola Lindström            Sundsvalls OK 2             14:13:23  4:40:19         
  222    257 Joakim Önnemar           Söderhamns OK 1             14:17:02  4:43:59         
  223    297 Love Lindström           Attunda OK 2                14:20:28  4:47:24         
  224    162 Nicklas Jacobsson        SOL Tranås 1                14:31:30  4:58:26         
  225    227 Rauli Helkkula           Turun Metsänkävijät 3       14:31:56  4:58:52         

---  Ej godkända lag ---

          30 Sergey Detkov            OK Tisaren 1                10:32:16      Dsq
          86 Audun H Weltzien         IL Tyrving 1                10:41:55      Dsq
         107 Tobias Trofast           Tjällmo-Godegård 1          11:30:48      Dsq
         110 Halvor Eid Nielsen       Nydalens Skiklub 2          12:41:19      Dsq
         141 Johan Nyman              Hjobyg./Hagen/Tibro 1       13:18:58      Dsq
         163 William Hawkins          Cambridge Sports 1          13:22:53      Dsq
         178 Leif Størmer             Fossum IF 1                 12:42:01      Dsq
         204 Peder Peders             Kristiansand OK 3                Dns      Dns
         208 Christoph Rathgeb        IL Tyrving 2                12:59:24      Dsq
         209 Stian Bergersen          NTNUI 3                     12:27:59      Dsq
         245 Willy Gahlin             Härnösands OK 1                  Dsq      Dsq
         250 Christoffer Johansson    OK Måsen 1                  13:36:59      Dsq
         262 Andreas Muri             Trøsken/Sarpsborg 1         13:29:39      Dsq
         283 Rasmus Elmelid           Skåneslättens OL 1               Dsq      Dsq
         322 Pelle Lindgren           IK Hakarpspojkarna 4             Dsq      Dsq
          75 Per Harald Havner Johan  Østmarka OK 1               10:53:12      Dsq
         142 Joel Englund             Nyköpings OK 2                   Dsq      Dsq
         236 Jan Gleven               Järla IF OK 3               13:26:40      Dsq
         254 Lars Hjulström           IFK Enskede 1               12:46:32      Dsq
         269 Alistair Landels         Stora Tuna OK 3                  Dsq      Dsq
         316 Per Matsson              IF Thor 2                        Dsq      Dsq
         169 Robert Pedersen          Järfälla OK 2               13:33:30      Dsq
         231 Jan-Erik Thelin          Lidköpings VSK 1                 Dsq      Dsq
         239 Jesse Darling            LiTHe Vilse 1                    Dsq      Dsq
         251 Henrik Svensson          OK Vilse - 87 1             12:47:25      Dsq
         264 Jan Hansson              Kungälv/Stenungs./Sjövalla  13:50:26      Dsq
         289 Donatas Mickus           Söders SOL-Tyresö 2         12:10:52      Dsq
           3 Thierry Gueorgiou        Kalevan Rasti 1                  Dsq      Dsq
          22 Erik Sagvolden           Göteborg-Majorna 1               Dsq      Dsq
         167 Markku Helle             Saarijärven Pullistus 1     13:04:01      Dsq
         256 Kasper Hjorteberg        FarumTisvilde SpringCup 3        Dsq      Dsq
         286 Bengt-Arne Franksson     Eskilstuna OL 1                  Dsq      Dsq
         114 Håvard Tveite            Ås-UMB Orientering 1        11:27:57      Dsq
         143 Arto Puro-Aho            Ylistaron Kilpa-Veljet 1    12:21:53      Dsq
         305 Tommy Batz               Skarpnäcks OL 1             12:48:33      Dsq
         134 Øyvind Drage             Kongsberg O-lag 1           12:13:07      Dsq
         135 Peter Lekberg            Sävedalens AIK 2            12:37:50      Dsq
         205 Vasily Leksin            Mäntsälän Urheilijat 1      11:51:04      Dsq
         213 Sigmund Ø. Størset       NTNUI 7                          Dsq      Dsq
         241 Ilia Slepov              Soik Hellas 2                    Dsq      Dsq
         164 Tarpani Putanen          Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 R Bundgaard              Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Sune Nordberg            OK Enen/Tierps SOK 1        14:17:08      Dsq
         266 Juuso Jäppilä            Akilles OK 1                     Dsq      Dsq
         309 Viktor Lindberg          OK Roslagen 2               13:59:24      Dsq
         149 Juho Koskinen            Hämeenlinnan Suunnist. 2    13:46:52      Dsq
         198 Nicklas Eckhoff          Helsingborgs SOK 1          12:11:07      Dsq
         202 Daniel Torén             Tumba-Mälarhöjden 3              Dsq      Dsq
         313 Johan Näsholm            Ärla IF 2                        Dsq      Dsq
          68 Giacomo Seidenari        IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Kjell Holm               Dalaportens OL 2                 Dsq      Dsq
         215  N.N.                    NTNUI 9                          Dsq      Dsq
         325 Torbjörn Sköldefors      Svaide Roma SOK 1                Dsq      Dsq
         339 Valto Laiho              Iitin Pyrintö 1             14:05:14      Dsq
          36 Johan Nordström          OK Ravinen 1                     Dsq      Dsq
         115 Mike Hayfield            Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Jan-Ove Bråthen          Østmarka OK 2               13:46:58      Dsq
         184 Simon Jörgensen          Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Helge Stenerud           OTO/Sandefjord 1                 Dsq      Dsq
         329 Ville Kokkila            Espoon Suunta 1             12:48:39      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.