10MILA Online

Herrar/Men

>> Lagresultat / Team results
>> Winsplits Online

Str. 1 Str. 2 Str. 3 Str. 4 Str. 5 Str. 6 Str. 7 Str. 8 Str. 9 Str. 10
Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg Str./Leg
Total Total Total Total Total Total Total Total Total Total
Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1 Radio 1
Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2 Radio 2
Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3 Radio 3
Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4 Radio 4     Radio 4
Radio 5 Radio 5   Radio 5           Radio 5
      Radio 6           Radio 6
                   
Herrar (338/347) sträcka 10 - Radio 1 (2008-04-27 13:37:42)

    1      1 Emil Wingstedt           Halden Skiklubb 1            8:30:19     0:00         
    2     21 Daniel Hubmann           Kristiansand OK 1            8:30:21     0:01         
    3      4 Michal Smola             Södertälje-Nykvarn 1         8:30:24     0:04         
    4      5 Jan Troeng               OK Linné 1                   8:37:39     7:20         
    5     28 Niclas Jonasson          Leksands OK 1                8:38:58     8:38         
    6     11 Emil Lauri               IFK Lidingö SOK 1            8:39:40     9:20         
    7     12 Darius Sadeckas          IFK Moras OK 1               8:39:42     9:22         
    8      7 Matthias Merz            Rajamäen Rykmentti 1         8:41:24    11:04         
    9     25 Scott Fraser             Turun Metsänkävijät 1        8:41:26    11:06         
   10     18 Adam Kovacs              OK PAN-Kristianstad 1        8:41:29    11:09         
   11      8 Tero Föhr                Vehkalahden Veikot 1         8:41:29    11:10         
   12     32 Michael Mamleev          OK Orion 1                   8:44:51    14:32         
   13      6 Max Davidov              Angelniemen Ankkuri 1        8:44:53    14:33         
   14      2 Jonne Lakanen            Vaajakosken Terä 1           8:44:55    14:35         
   15     17 Henrik Löfås             Stora Tuna OK 1              8:47:25    17:06         
   16     16 Denis Grisham            Tampereen Pyrintö 1          8:47:29    17:09         
   17      9 Andreas Jansson          IK Hakarpspojkarna 1         8:47:36    17:16         
   18     29 Roman Ryapolov           LYNX 1                       8:50:32    20:12         
   19     80 Erkki Aadli              Ikaalisten NV 1              8:50:34    20:14         
   20     19 Oleksandr Starov         OK Denseln 1                 8:51:08    20:49         
   21     14 Francois Gonon           Paimion Rasti 1              8:53:31    23:12         
   22     23 David Andersson          Malungs OK 1                 8:53:37    23:17         
   23     20 Petteri Muukkonen        MS Parma 1                   8:54:16    23:56         
   24     46 Tomas Dlabaja            Söders SOL-Tyresö 1          8:58:38    28:18         
   25     10 Mats Haldin              IFK Göteborg 1               9:03:07    32:47         
   26     13 Mikkel Lund              Bækkelaget SK 1              9:06:11    35:51         
   27     15 Valentin Novikov         DELTA 1                      9:07:30    37:11         
   28     58 Peter Westerberg         Vänersborgs SK 1             9:09:05    38:45         
   29     37 Andrei Hramov            Hiisirasti 1                 9:11:01    40:42         
   30     38 Magnus Jansson           OK Hällen 1                  9:15:27    45:08         
   31     31 Nisse Björke             Järla IF OK 1                9:16:29    46:10         
   32     24 Evgeny Fadeev            Rasti-Kurikka 1              9:16:35    46:15         
   33     27 Jan Palas                Rehns BK 1                   9:16:42    46:22         
   34     79 Ewan Mc Carthy           Turun Metsänkävijät 2        9:17:00    46:40         
   35     56 Sverre Waaler Kaas       Nydalens Skiklub 1           9:18:56    48:36         
   36     35 Troels Nielsen           OK Pan Århus 1               9:19:00    48:41         
   37     44 Jörgen Wickholm          IF Sibbo-Vargarna 1          9:21:08    50:48         
   38     67 Lars Skjeset             NTNUI 1                      9:23:20    53:00         
   39     39 Jonathan Rosendahl       Västerås SOK 1               9:23:21    53:01         
   40    103 Albert Mollén            OK Denseln 2                 9:23:23    53:03         
   41     33 Erik Öhlund              Ulricehamns OK 1             9:24:02    53:43         
   42     64 Mikko Reitti             OK Orient 1                  9:25:37    55:18         
   43     59 William Lind             Sävedalens AIK 1             9:28:37    58:18         
   44     82 Per Sjögren              KFUM Örebro OK 1             9:28:38    58:19         
   45     85 Beat Zimmermann          Tullinge SK 1                9:29:27    59:07         
   46    340 Oscar Vångell            Linköpings OK 1              9:30:29  1:00:10         
   47     87 Thomas Åberg             Gävle OK 1                   9:30:30  1:00:10         
   48     65 Ulf Hallmén              Hagaby GoIF 1                9:30:31  1:00:12         
   49     72 Marius Røed Hanssen      Fredrikstads SK 1            9:30:33  1:00:13         
   50     42 Yevhen Kandybey          FarumTisvilde SpringCup 1    9:32:53  1:02:33         
   51     51 Juho Rajaniemi           Turun Suunnistajat 1         9:33:51  1:03:32         
   52     52 Henrik Väisänen          Anttolan Urheilijat 1        9:35:10  1:04:50         
   53     48 Gernot Kerschbaumer      Helsingin Suunnist. 1        9:35:13  1:04:54         
   54    101 Petr Losman              Södertälje-Nykvarn 2         9:35:15  1:04:55         
   55     26 Mikko Patana             Lapuan Virkiä 1              9:35:16  1:04:57         
   56     61 Erik Lind                IFK Umeå 1                   9:36:00  1:05:40         
   57     84 Rickard Ekman            OK Roslagen 1                9:36:34  1:06:15         
   58     34 Crister Nygren           Norbergs OK 1                9:36:36  1:06:16         
   59     63 Jonas Lindholm           IK Hakarpspojkarna 2         9:38:23  1:08:03         
   60     40 Liutauras Bilevicius     OK Linné 2                   9:39:24  1:09:05         
   61    123 Torben Wendler           Halden Skiklubb 2            9:41:27  1:11:07         
   62    130 Mathias Bjugan           Wing OK 1                    9:41:31  1:11:12         
   63    203 Christian Bobach         Kristiansand OK 2            9:41:33  1:11:14         
   64     66 Jussi Tokola             MS Parma 2                   9:41:38  1:11:18         
   65     60 Gunnar Elveljung         IFK Göteborg 2               9:46:15  1:15:55         
   66     47 Panu Teittinen           Kangasala SK 1               9:46:28  1:16:08         
   67    105 Vytautas Beliunas        Soik Hellas 1                9:46:29  1:16:09         
   68     81 Lars Håkan Sandvik       Täby Ok 1                    9:46:43  1:16:24         
   69     43 Antti-Ville Korhonen     Kalevan Rasti 2              9:47:54  1:17:35         
   70     70 Tobias Killmann          OK Tyr 1                     9:49:33  1:19:13         
   71     53 Gatis Caics              DELTA 2                      9:49:36  1:19:16         
   72     78 Johann Tinchant          Nyköpings OK 1               9:49:37  1:19:17         
   73    120 Magnus Ullman            OK Alehof 1                  9:50:00  1:19:40         
   74    307 Hallvard Moian Nydal     Lillomarka O-lag 1           9:50:31  1:20:11         
   75    108 Ondrej Pijak             OK PAN-Kristianstad 2        9:52:22  1:22:02         
   76     45 Jere Ahonen              Jämsän Retki-Veikot 1        9:52:24  1:22:04         
   77    310 Jon Andersson            OK Orion 2                   9:52:27  1:22:08         
   78    112 Aleksander Bernaciak     Nybro OK 1                   9:53:55  1:23:35         
   79     49 Juri Kirjanov            Hämeenlinnan Suunnist. 1     9:53:59  1:23:39         
   80     57 Patrik Lind              Ärla IF 1                    9:54:00  1:23:40         
   81     91 Peeter Pihl              IF Femman 1                  9:54:07  1:23:47         
   82    168 Björn Andersson          Bredaryds SOK 1              9:54:08  1:23:49         
   83     97 Hector Haines            Göteborg-Majorna 2           9:54:09  1:23:49         
   84     77 Marius Vegheim           Raumar O-lag 1               9:54:10  1:23:50         
   85     69 Andras Szabo             Rajamäen Rykmentti 2         9:54:22  1:24:02         
   86     89 Jonas Merz               OK Tisaren 2                 9:56:09  1:25:49         
   87    341 Erik Johansson           Linköpings OK 2              9:56:11  1:25:51         
   88    127 Bjarte Ims               Løten o-lag 1                9:56:12  1:25:53         
   89    181 Timo Reiman              Vaajakosken Terä 2           9:56:16  1:25:56         
   90     73 Mårten Waldenfjord       Järfälla OK 1                9:56:17  1:25:57         
   91     71 Leonid Nikiforenco       Joutsenon Kullervo 1         9:56:18  1:25:59         
   92    121 Beat Haubmann            OK Rodhen 1                  9:56:20  1:26:00         
   93     41 Olle Winroth             FK Friskus-Varberg 1         9:56:25  1:26:05         
   94    122 Yury Masnyy              Arboga OK 1                  9:56:27  1:26:07         
   95    111 Rikard Imark             Tullinge SK 2                9:56:59  1:26:39         
   96     74 Johan Hamelius           Stora Tuna OK 2              9:57:07  1:26:48         
   97    299 Niklas Andersson         OK Kolmården 1               9:57:13  1:26:53         
   98     88 Martin Janata            Tumba-Mälarhöjden 1          9:58:34  1:28:14         
   99     90 Anders Einum             NTNUI 2                      9:58:46  1:28:26         
  100     62 Simon Jörgenssen         Ronneby OK 1                10:00:16  1:29:57         
  101     83 Pekka Varis              Pellon Ponsi 1              10:04:46  1:34:26         
  102    200 Stefan Boremyr           Domnarvet/Kvarnsv. 1        10:07:07  1:36:47         
  103    287 Niklas Sjögren           Jönköpings OK 1             10:10:40  1:40:20         
  104    158 Elis Bengtsson           Malungs OK 2                10:11:08  1:40:48         
  105     96 Alar Assor               Dalaportens OL 1            10:14:40  1:44:20         
  106     76 Jonas Bäckström          Sundsvalls OK 1             10:16:36  1:46:16         
  107    311 Johan Andreasson         Växjö OK 1                  10:16:39  1:46:19         
  108     95 Carl Wiking              OK Kåre 1                   10:18:48  1:48:28         
  109    109 Fredrik Elwinger         IF Thor 1                   10:20:40  1:50:20         
  110     98 Jarkko Keinänen          Rastivarsat 1               10:20:49  1:50:29         
  111    137 Antonio Serini           IFK Lidingö SOK 3           10:22:30  1:52:10         
  112    113 Per Markus Jönsson       Kalmar OK 1                 10:22:32  1:52:12         
  113    272 Mikael Andersson         IK Gandvik 1                10:22:33  1:52:13         
  114    347 Jaagup Truusalu          OK Triangeln 1              10:23:37  1:53:17         
  115    175 Mathias Häggblom         OK Klyftamo 1               10:24:59  1:54:39         
  116    243 Jonn Boman               Gotlands Bro/Visborg 1      10:26:06  1:55:46         
  117    102 Aleksi Lahti             Valkeakosken Haka 1         10:26:13  1:55:53         
  118    160 Adam Andreasson          Vänersborgs SK 2            10:26:49  1:56:29         
  119    106 Eero Piironen            Lappeen Riento 1            10:26:51  1:56:31         
  120    104 Andreas Holmqvist        Hestra IF 1                 10:28:01  1:57:42         
  121     93 Lauri Vuorinen           Vehkalahden Veikot 2        10:28:06  1:57:46         
  122    304 Björn Wistrand           OK Tor 1                    10:28:44  1:58:25         
  123    133 David Ruedlinger         Leksands OK 2               10:29:29  1:59:09         
  124     50 Antonio Franco           FarumTisvilde SpringCup 2   10:29:42  1:59:22         
  125    192 Lauri Kleemola           LYNX 2                      10:30:01  1:59:41         
  126    148 Andreas Ferm             FK Göingarna 1              10:30:04  1:59:44         
  127    129 Anders Eriksson          IFK Moras OK 2              10:30:05  1:59:45         
  128    248 Mikko Virta              Maarian Mahti 1             10:30:07  1:59:47         
  129    235 David Healy              Järla IF OK 2               10:30:13  1:59:53         
  130    124 Biel Rafols              Paimion Rasti 2             10:32:43  2:02:23         
  131    186 Henrik Pilvinge          Skogslöparna 1              10:34:38  2:04:19         
  132    146 Erik Johansson           OK Tranan 1                 10:34:41  2:04:21         
  133    207 Henri Jääskeläinen       Siilin Rasti 1              10:36:22  2:06:02         
  134     55 Olof Nilsson             OK Skogsfalken 1            10:36:44  2:06:25         
  135     94 Mika Rantanen            Tampereen Pyrintö 2         10:38:30  2:08:10         
  136    165 Jo Severin Matberg       Frol IL 1                   10:39:02  2:08:43         
  137    197 Jacek Morawski           Rehns BK/Alfta-Ösa 1        10:39:18  2:08:58         
  138    116 Björn Carlsson           OK Roxen 1                  10:43:10  2:12:50         
  139    151 Martin Hansen            OK Pan Århus 2              10:44:56  2:14:36         
  140     92 Timo Hongell             Kokkolan Suunnist. 1        10:45:02  2:14:42         
  141    222 Stefan Peterson          Hagaby GoIF 2               10:46:06  2:15:46         
  142    267 Peter Haglund            Haninge SOK 1               10:47:40  2:17:20         
  143    118 Piotr Paszynski          Polish Junior Team 1        10:49:45  2:19:26         
  144    190 Jan Hollbeck             Bromma-Vällingby 1          10:49:49  2:19:29         
  145    225 Leif Ena                 IF Brahe/Malax IF 1         10:51:59  2:21:39         
  146    185 Peter Bergstrand         Motala AIF-OL 1             10:52:05  2:21:45         
  147    285 Jesper Hansson           OK Södertörn 1              10:52:06  2:21:46         
  148    228 Richard Nordberg         OK Ravinen 2                10:52:25  2:22:06         
  149     54 Markku Virtala           Pargas IF 1                 10:52:29  2:22:09         
  150    128 Janne Nieminen           Hyvinkään Rasti 1           10:52:32  2:22:13         
  151    333 Matti Valta              Veikon Pamaus 1             10:52:39  2:22:19         
  152    344 Tomas Albinsson          OK Hammaren 1               10:55:33  2:25:13         
  153    300 Mattias Eriksson         Lunds OK 1                  10:56:52  2:26:32         
  154    147 Emil Ljungdahl           Hjärnarps GH OL 1           10:57:43  2:27:23         
  155    338 Stian Jelstad            Modum 1                     11:01:22  2:31:03         
  156    191 Peter Sunden             Södertälje-Nykvarn 3        11:01:23  2:31:04         
  157    296 Fredrik Stenebo          Attunda OK 1                11:03:34  2:33:14         
  158     99 Mikael Axelsson          OK Skogshjortarna 1         11:03:51  2:33:31         
  159    188 Urban André              Hammarby IF OF 1            11:03:53  2:33:34         
  160    230 Fredrik Gustavsson       Strängnäs-Malmby 1          11:06:07  2:35:48         
  161    318 Jonas Holst              Istrums SK 1                11:06:12  2:35:52         
  162    125 Johan Antonsson          OK Löftan 1                 11:08:23  2:38:04         
  163    281 Johan Lidström           OK Landehof 1               11:08:28  2:38:08         
  164    144 Janis Peilans            OK Klemmingen 1             11:09:02  2:38:43         
  165    293 Jacob Johansson          Falkenbergs OK 1            11:09:05  2:38:45         
  166    126 Hans Näslund             Västerås SOK 2              11:10:10  2:39:50         
  167    138 Mats-Erik Malmberg       Eksjö SOK 1                 11:11:44  2:41:25         
  168    321 Bo Granstedt             IK Hakarpspojkarna 3        11:15:10  2:44:51         
  169    153 Jonas Eriksson           Rånäs OK 1                  11:15:20  2:45:00         
  170    238 Magnus Gadefors          Väsby OK 1                  11:15:54  2:45:34         
  171    159 Anders H Johansson       Göteborg-Majorna 3          11:18:58  2:48:38         
  172    295 Arvid Pettersson         Tjällmo-Godegård 2          11:22:07  2:51:48         
  173    275 Erik Hedman              Östersunds OK 1             11:22:42  2:52:22         
  174    276 Per-Anders Bergman       OK Tyr 2                    11:23:34  2:53:14         
  175    132 Stefan Aläng             KFUM Örebro OK 2            11:23:36  2:53:17         
  176    277 Emil Unaas               Indre Östfold OK 1          11:23:38  2:53:18         
  177    261 Kjartan Hauger           OSI Orientering 1           11:23:41  2:53:21         
  178    306 Mikael Nilsson           OK Kontinent 1              11:23:47  2:53:27         
  179    201 Jiri Mrazek              Tumba-Mälarhöjden 2         11:24:47  2:54:27         
  180    152 Mikus Zagata             OK Älvsjö Örby 1            11:27:48  2:57:29         
  181    240 Per Svensson             Markbygdens OK 1            11:28:33  2:58:13         
  182    173 Erik Berggren            Tullinge SK 3               11:31:55  3:01:35         
  183    291 Erik Hansson             IK Ymer/Bredared 1          11:31:56  3:01:36         
  184    140 Henrik Holmberg          Köping-Kolsva OK 1          11:35:43  3:05:23         
  185    323 Dag Ausen                Larvik/POL 1                11:35:47  3:05:27         
  186    220 Walter Keller            OK Djerf 1                  11:35:48  3:05:29         
  187    312 Thomas Ljung             OK Kullingshof 1            11:35:51  3:05:31         
  188    145 Daniel Hansson           Uddevalla OK 1              11:35:52  3:05:32         
  189    258 Jonathan Fröjdö          OK Botnia 1                 11:35:59  3:05:39         
  190    260 Per Spik                 Leksands OK 3               11:39:52  3:09:32         
  191    221 Pasi Lehtönen            Hauhon Sisu 1               11:42:15  3:11:56         
  192    319 Björn Mårtensson         OK Skogsstjärnan 1          11:42:55  3:12:35         
  193    280 Bjørn Håvard Evjen       Ås-UMB Orientering 2        11:42:59  3:12:40         
  194    199 Urs Bütikofer            Forsa OK 1                  11:43:17  3:12:57         
  195    136 David Pettersson         Snättringe SK 1             11:43:39  3:13:19         
  196    278 Magnus Johansson         OK Hällen 2                 11:46:18  3:15:58         
  197    326 Harry Hietanen           Gävle OK 2                  11:46:50  3:16:30         
  198    332 Tony Zetterström         Målilla/Björkfors/Hultsfred 11:46:57  3:16:37         
  199    342 Joakim Tosteberg         Linköpings OK 3             11:47:29  3:17:09         
  200    150 Ilkka Juutilainen        Keravan Urheilijat 1        11:48:28  3:18:08         
  201    253 Veli-Petteri Nieminen    Rastikarhut 1               11:49:12  3:18:52         
  202    337 Håkon Gedde Dahl         Konnerud I.L. 1             11:49:16  3:18:56         
  203    244 Johan Jonsson            OK Tisaren 3                11:49:22  3:19:02         
  204    302 Anders Fries             Umeå/Robertsf./Högåker 1    11:52:33  3:22:13         
  205    259 Johan Palmgren           Täby Ok 2                   11:52:40  3:22:20         
  206    183 Sebastian Mannfolk       Ulricehamns OK 2            11:52:41  3:22:22         
  207    314 Jonas Eklund             Vallentuna-Össeby 1         11:52:53  3:22:33         
  208    263 Mikael Lindnord          OK Nolaskogsarna 1          11:54:43  3:24:23         
  209    268 Björn Lovang             IFK Lidingö SOK 4           11:56:09  3:25:49         
  210    252 Tobias Svensson          OK Österåker 1              11:56:38  3:26:18         
  211    139 Tomi Kääriäinen          Pihkaniskat 1               11:59:23  3:29:03         
  212    328 Dan Winnberg             IK Trenne/OK Nackhe 1       12:03:03  3:32:43         
  213    117 Erik Kropf               Gustavsbergs OK 1           12:04:27  3:34:07         
  214    193 Sjur Huseby              BSI Orientering 1           12:05:27  3:35:07         
  215    334 Rasmus Persson           Falköpings AIK OK 1         12:08:17  3:37:58         
  216    194 Niklas Kåvius            Sundbybergs IK 1            12:08:21  3:38:01         
  217    271 Tobias Pettersson        Ankarsrum/Gamleby/Västervik 12:08:25  3:38:06         
  218    324 Gunnar Veastad           Lillehammer OK 1            12:08:49  3:38:30         
  219    330 Truls Kvaase             Bækkelaget SK 2             12:10:00  3:39:40         
  220    237 Björn Lövhammar          IFK Göteborg 3              12:11:22  3:41:02         
  221    229 Staffan Kjellman         OK Ravinen 3                12:17:01  3:46:42         
  222    189 Fredrik Lind             Säterbygdens OK 1           12:18:45  3:48:25         
  223    232 Lars-Åke Sand            Västerbergslagen 1          12:18:48  3:48:28         
  224    166 Andreas Mathisen         Västerås SOK 3              12:19:36  3:49:16         
  225    162 Nicklas Jacobsson        SOL Tranås 1                12:23:51  3:53:31         
  226    182 Fatidinov Dmitriy        Kuzmolovo 110% 1            12:24:54  3:54:34         
  227    100 Magnus Nordström         Kils OK/Västvärmland 1      12:26:07  3:55:47         
  228    257 Joakim Önnemar           Söderhamns OK 1             12:27:39  3:57:19         
  229    343 Mattias Rennel           Jüriöö 1                    12:28:49  3:58:29         
  230    297 Love Lindström           Attunda OK 2                12:28:52  3:58:32         
  231    317 Morten Dåsnes            Ringerike o-lag 1           12:30:44  4:00:24         
  232    249 Ola Lindström            Sundsvalls OK 2             12:31:40  4:01:21         
  233    154 Christer Nilsson         OK Denseln 3                12:39:42  4:09:22         
  234    227 Rauli Helkkula           Turun Metsänkävijät 3       12:41:58  4:11:38         
  235    119 Peter Andersson          Stigmännen Karlshamn 1      12:51:43  4:21:23         
  236    255 Niklas Wickholm          Ok Raseborg 1               12:51:48  4:21:28         
  237    331 Pauli Sammalmaa          Ylivieskan Kuula 1          12:51:58  4:21:38         

---  Ej godkända lag ---

          30 Sergey Detkov            OK Tisaren 1                 9:25:30      Dsq
          86 Audun H Weltzien         IL Tyrving 1                 9:36:25      Dsq
         107 Tobias Trofast           Tjällmo-Godegård 1          10:12:51      Dsq
         110 Halvor Eid Nielsen       Nydalens Skiklub 2          11:08:30      Dsq
         141 Johan Nyman              Hjobyg./Hagen/Tibro 1       11:26:55      Dsq
         163 William Hawkins          Cambridge Sports 1          12:03:00      Dsq
         178 Leif Størmer             Fossum IF 1                 11:24:43      Dsq
         204 Peder Peders             Kristiansand OK 3                Dns      Dns
         208 Christoph Rathgeb        IL Tyrving 2                11:26:52      Dsq
         209 Stian Bergersen          NTNUI 3                     10:51:41      Dsq
         245 Willy Gahlin             Härnösands OK 1                  Dsq      Dsq
         250 Christoffer Johansson    OK Måsen 1                  12:05:19      Dsq
         262 Andreas Muri             Trøsken/Sarpsborg 1         11:04:01      Dsq
         283 Rasmus Elmelid           Skåneslättens OL 1               Dsq      Dsq
         322 Pelle Lindgren           IK Hakarpspojkarna 4             Dsq      Dsq
          75 Per Harald Havner Johan  Østmarka OK 1                9:35:21      Dsq
         142 Joel Englund             Nyköpings OK 2                   Dsq      Dsq
         236 Jan Gleven               Järla IF OK 3               11:49:16      Dsq
         254 Lars Hjulström           IFK Enskede 1               11:12:36      Dsq
         269 Alistair Landels         Stora Tuna OK 3             11:31:54      Dsq
         316 Per Matsson              IF Thor 2                        Dsq      Dsq
         169 Robert Pedersen          Järfälla OK 2               12:00:14      Dsq
         231 Jan-Erik Thelin          Lidköpings VSK 1                 Dsq      Dsq
         239 Jesse Darling            LiTHe Vilse 1                    Dsq      Dsq
         251 Henrik Svensson          OK Vilse - 87 1             11:23:40      Dsq
         264 Jan Hansson              Kungälv/Stenungs./Sjövalla  12:18:41      Dsq
         289 Donatas Mickus           Söders SOL-Tyresö 2         10:33:50      Dsq
           3 Thierry Gueorgiou        Kalevan Rasti 1              8:55:53      Dsq
          22 Erik Sagvolden           Göteborg-Majorna 1           8:51:44      Dsq
         167 Markku Helle             Saarijärven Pullistus 1     11:35:50      Dsq
         256 Kasper Hjorteberg        FarumTisvilde SpringCup 3        Dsq      Dsq
         286 Bengt-Arne Franksson     Eskilstuna OL 1                  Dsq      Dsq
         114 Håvard Tveite            Ås-UMB Orientering 1        10:11:12      Dsq
         143 Arto Puro-Aho            Ylistaron Kilpa-Veljet 1    10:52:00      Dsq
         305 Tommy Batz               Skarpnäcks OL 1             11:18:51      Dsq
         134 Øyvind Drage             Kongsberg O-lag 1           10:35:00      Dsq
         135 Peter Lekberg            Sävedalens AIK 2            10:55:26      Dsq
         205 Vasily Leksin            Mäntsälän Urheilijat 1      10:30:02      Dsq
         213 Sigmund Ø. Størset       NTNUI 7                          Dsq      Dsq
         241 Ilia Slepov              Soik Hellas 2                    Dsq      Dsq
         164 Tarpani Putanen          Hyvinkään Rasti 2                Dsq      Dsq
         180 R Bundgaard              Hærens Officersskole 2           Dsq      Dsq
         247 Sune Nordberg            OK Enen/Tierps SOK 1        12:28:51      Dsq
         266 Juuso Jäppilä            Akilles OK 1                     Dsq      Dsq
         309 Viktor Lindberg          OK Roslagen 2               12:08:22      Dsq
         149 Juho Koskinen            Hämeenlinnan Suunnist. 2    12:05:14      Dsq
         198 Nicklas Eckhoff          Helsingborgs SOK 1               Dsq      Dsq
         202 Daniel Torén             Tumba-Mälarhöjden 3              Dsq      Dsq
         313 Johan Näsholm            Ärla IF 2                        Dsq      Dsq
          68 Giacomo Seidenari        IFK Lidingö SOK 2                Dsq      Dsq
         177 Kjell Holm               Dalaportens OL 2                 Dsq      Dsq
         215  N.N.                    NTNUI 9                          Dsq      Dsq
         325 Torbjörn Sköldefors      Svaide Roma SOK 1                Dsq      Dsq
         339 Valto Laiho              Iitin Pyrintö 1             12:08:19      Dsq
          36 Johan Nordström          OK Ravinen 1                     Dsq      Dsq
         115 Mike Hayfield            Helsingin Suunnist. 2            Dsq      Dsq
         156 no name                  Halden Skiklubb 4                Dns      Dns
         171 Jan-Ove Bråthen          Østmarka OK 2               12:47:15      Dsq
         184 Simon Jörgensen          Ronneby OK 2                     Dns      Dns
         242  N.N.                    Gotlands Bro OK 1                Dns      Dns
         320 Helge Stenerud           OTO/Sandefjord 1            12:34:48      Dsq
         329 Ville Kokkila            Espoon Suunta 1             11:23:35      Dsq
         336  N.N.                    Pils Orienteringslag 1           Dns      Dns
         346  N.N.                    Vakant 1                         Dns      Dns

 

Huvudsponsor 10MILA 2008
Petzl

10MILA 2008 samarbetar med

Sigtuna Kommun
Statens Fastighetsverk
Räddningsverket
Intersport
Rosersbergs slott
Sigtunabygden
Intersport
Försvarsmakten
Fortifikationsverket
Korpen
 
 
  Föreningen Tiomilakavlen. Webmaster 10MILA.